Danscentrum Gerla 4 50-70% De Ster V iACTUEEL r Nieuwe Open Hof feestelijk ingewijd SPOEDCURSUS A Soest legt zich nog niet neer bij afwijzing golfbaan in Streekplan scliocimikcr Raadsman Yahstal rekent al op rechter in Lindenhof-affaire "Minder niet in belang van de vereniging" AVANT-GARDE Amnesty-Soest op de bres voor de jeugd Leeaverkoop bii de Ster iu 3vBfv /O korting Gouden Oliebol van Prog. Soest gaat naar Eit en Hans Algra Molendael tekent bouwcontract op de gehele dames- en kinderkollektie VOENSDAG 14 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 3 Kerk blijkt bij 'opening' al te klein Albert Cuyplaan 198b Soest INFORMATIE-INSCHRIJVING Gemeente in beroep bij Raad van State SCHOEJUIAKER technische dienst Soesterse betrapt op winkeldiefstal Man gewond bij bedrijfsongeval 'Kwestie krijgt dramatische aspecten Corporatie houdt vast aan 90 procent Schoonheidssalon AVANT-GARDE Weinig belangstelling voor fakkeltocht Autodieven nemen de benenwagen mee dames- en kindermode Vlet een feestelijke, zeer druk be- iochte kerkdienst heeft de Open Hof-gemeente afgelopen zondag morgen het vernieuwde gebouw in ;ebruik genomen. De belangstel- ing was zó groot dat de kerkzaal - uist verbouwd om meer kerkgan gers te kunnen herbergen - nu al te dein bleek en de kinderen het eer- ;te deel van de dienst op het po- lium moesten doorbrengen. 3e kerk was dus afgeladen en als dat 'en blijvend verschijnsel is mag de louwcommissie nog wel even doorgaan j net het uitdenken van nieuwe plannen. De dienst, waarin de beide Open Hof- iredikanten voorgingen (ds. Jan Peter ichouten en ds. Rik Radstake), had >ok anderszins een bijzonder karakter. De protestantse traditie kent weliswaar ïauwelijks een vorm van "kerkwij- ling", maar het gebouw werd niettemin I net enig ceremonieel in gebruik geno- nen. j n afwisseling met de cantorij bracht :en groep kerkgangers de verschillende :redienst-attributen - zoals de kaarsen, le bijbel, het doopwater en de bekers en chalen voor de viering van het Avond- naai - zingend de kerk in. Aan het slot an de dienst werden nog enkele ca- leaus aangeboden, waaronder een truis met drieluik van Leo Weusten, lat de Open Hof werd geschonken na- nens de katholieke Joannes-parochie. )e hervormde/gereformeerde kerk- angers hadden de afgelopen maanden ;astvrijheid in de Joanneskerk genoten :n kregen dus nog een cadeautje op de toop toe. Sleutels Vrijdagavond was het ook al aardig Iruk, toen het nieuwe kerkgebouw min >f meer officieel werd "heropend". Dat gebeurde met de overdracht van de jleutels, die van voorzitter G. v.d. Veen ïamens het Structuuroverleg overgin gen naar ds. Schouten, voorzitter van le federatieraad Open Hof (het kerk- >estuur van de Samen-op-Weg-ge- neente). Hij gaf ze vervolgens door aan le voorzitter van de beheersraad, Nan- 10 Vlaanderen. De bijeenkomst werd afgewisseld door irgelspel van Tjalling Roosjen op het (oororgeltje van de Wilhelminakerk dat de Open Hof in bruikleen heeft zo- ang er nog geen "echt" orgel is), maar ;tond verder voornamelijk in het teken /an de bedankjes aan alle instanties bin- ïen, buiten en boven de Open Hof die lan de nieuwbouw hun steentje hadden )ij gedragen. Volgens Van der Veen is het nieuwe :erkgebouw een bedehuis maar ook en "aandachtscentrum" en is de multi functionele, flexibele ruimte niet alleen ilezierig vanwege licht, lucht en akoes tiek, maar ook van psychologisch be lang: "om ons af te leiden van de dage lijkse beslommeringen". 'Programma' Ds. Schouten stond stil bij de voorge schiedenis en stelde o.a. vast dat de ou de Open Hof voor nagenoeg alles ge schikt was geweest, behalve voor kerk diensten. De naam Open Hof - ont leend aan psalm 87 - wees volgens hem niet alleen op de ontmoeting met God, maar ook op de functie van het gebouw, midden in de wijk, waar mensen wel kom zijn. De naam hield ook een "pro gramma" in: het overstijgen van partij schappen, een ontvankelijke houding voor elkaar. "We willen het niet met minder doen." Ds. Schouten overhandigt de sleutels van het gebouw aan N. Vlaanderen, voorzitter van de beheerscommissie. Hij sprak de hoop dat de kerkgangers in het nieuwe gebouw Gods Geest zullen ervaren en zijn zegen zullen zien en be dankte vervolgens een hele reeks pro fessionals en vrijwilligers, verdeeld over allerlei commissies en werkgroepen. Henk Post (bouwcommissie) en Jean Telder (interieurcommissie) gaven eveneens een overzicht van de gelever de inspanningen, waarvoor tal van be trokkenen werden bedankt. De geno digden - onder wie een flink aantal ver tegenwoordigers van andere kerken in Soest - konden na afloop een kijkje ne men in de verschillende nieuwe zalen. Leer in 15 lessen van 1 uur nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; maandag 23 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 02155-2281 1 20304 De gemeenteraad zal morgen avond naar verwachting zijn goed keuring hechten aan het beroeps chrift tegen het Streekplan Utrecht, waarmee bij de Raad van State getracht zal worden de mo gelijkheid voor een golfbaan in het plan te laten opnemen. Het pro vinciebestuur voelt daar niets voor en heeft een eerder bezwaarschrift afgewezen. Soest wil graag dat de lokatie voor een golfaccommodatie aan de Monniken bosweg alsnog in het Streekplan wordt opgenomen, tenminste: als blijkt dat de aanleg daarvan in dat gebied verant woord is. Het verlossende woord daar over moet komen uit een MER (Milieu Effect Rapportage). Als argument brengt Soest naar voren Hotel Heidepark in Bilthoven voor een volledig verzorgde conferentie seminar Jan Sleenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. tt-| vriendelijke ambiance (Tul lil) budgettair verantwoord HU Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid 1 Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* dat een 18-holes golfbaan aan de Mon nikenbosweg het grote voordeel heeft dat de recreatieve voorzieningen in het gebied versterkt kunnen worden. "Het gevolg hiervan is dat het betreffende ge bied door een meer samenhangend ge heel aantrekkelijker kan worden voor recreatie en toerisme," aldus de tekst van het beroepschrift. Verder wordt erop gewezen dat de lo- katie-Monnikenbosweg heel duidelijk dienst als "buffer" tegen verdere verste delijking. De MER moet dan ook ant woord geven op de vraag waar en hoe de golfbaan precies moet komen, waar bij "niet in de laatste plaats" ook het meest recht wordt gedaan aan de belan gen van natuur en milieu. Als het beroep wordt gehonoreerd kan Soest, als de MER positief uitvalt, toe passing geven aan een van de in het Streekplan opgenomen flexibiliteitsbe- palingen: de afwijkingsbevoegdheid. Ongewenst De provincie heeft naar aanleiding van het bezwaar van de gemeente Soest en van de fractie van Gemeentebelangen Groen Soest (die zelfstandig protest aantekende) laten weten dat het de ont wikkeling van golfbanen in bosgebied ongewenst acht. Alleen als kan worden aangetoond dat acceptabele alternatie ven in de regio ontbreken, dat het be treffende bosgebied geen bijzondere waarden bezit voor de houtproduktie en als recreatie en natuur en het te rooi en bos gecompenseerd worden, kan er een uitzondering worden gemaakt, vindt de provincie. Zolang het onderzoek naar alternatie ven nog loopt en er geen uitgewerkt plan is, is het voorbarig om de mogelijk heid van een golfbaan al concreet in het Streekplan aan te geven. De keuze voor een van de alternatieven zal uiteindelijk via een bestemmingsplanprocedure kenbaar gemaakt moeten worden, vindt Utrecht, dat het besluit dan ook gehandhaafd heeft. Hotel Heidepark in Bilthoven etentje met twee menu's vanaf f 45,00 Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. Tirj vriendelijke.ambiance Tul il-i budgettair verantwoord HU Hotel Heidepark in Bilthoven hotelfaciliteiten: 21 viersterren kamers 2 deluxe appartementen Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Bel 030 - 28 24 77 Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. [7ET vriendelijke ambiance m LHJ budgettair verantwoord HU Een 35-jarige Soesterse werd vorige week bij een kledingzaak aan de Burge meester Grothestraat betrapt op dief stal. Ze wilde zonder betalen een leg ging en een pakje drukknooppjes mee nemen. Ze werd overgedragen aan de politie en kreeg een bekeuring van 200 gulden. Een 47-jarige Nijkerker is vorige week gewond geraakt tijdens werkzaamhe den bij een bedrijf aan de Noorderweg. Hij was daar bezig met het zagen van formicaplaten toen een aantal platen omviel en op hem terechtkwam. Met vermoedelijk twee gebroken benen werd hij overgebracht naar een Amers- foorts ziekenhuis. "Het gaat niet aan dat op deze lichtzinnige wijze verkiezingsuit slagen worden gebruikt om voor dien correcte besluitvorming on gedaan te maken. Het wijst op een politieke draai van de gemeente raad; de verkiezingsuitslag rechtvaardigt niet onzorgvuldige besluitvorming die indruist tegen de wet en de bedoelingen van de wet." Tijdens de hoorzitting van de commis sie voor de beroeps- en bezwaarschiften liet mr. E. van Zelm, raadsman van pro jectontwikkelaar Vahstal, er vrijdag middag geen twijfel over bestaan dat de gemeente Soest in de afwikkeling van de Lindenhof-affaire een volstrekt scheve schaats gereden heeft. Hij on derstreepte in een uitvoerig betoog nog eens dat Vahstal door de "ommezwaai" van de raad ernstig benadeeld was. Volgens de advocaat had de gemeente raad de bouwvergunning (vrijstelling volgens artikel 19 van de Wet Ruimte lijke Ordening) moeten verlenen nadat de provincie de verklaring van geen be zwaar had afgegeven. De bezwaren van de omwonenden waren immers afge wezen en nieuwe argumenten waren er niet, zodat de gemeente zich had ge committeerd. De vergunning zou dus -\la \>nn rtnainn 1 Vervolg van pagina 1. "Het is nu nog te vroeg om te zeggen of het een onsje minder kan. We gaan nu eerst kijken wat er verder leeft bij de men sen," zei Fons de Backer na af loop van de vergadering van woningbouwvereniging St. Jo- seph. De voorzitter liet echter doorsche meren dat het bestuur bij verkoop van huurwoningen niet onder de ne gentig procent van de taxatiewaarde wil gaan zitten. "Omdat het percen tage is gekoppeld aan de doelstel ling." Enkele weken geleden had het bestuur al laten weten niet lager te willen gaan dan negentig procent. Dat meeste leden die maandag avond de ledenvergadering bij woonden, vinden dat te hoog gegre pen. De Backer hoopt dat ze tot inkeer komen als het bestuur straks met vertegenwoordigers van alle belang hebbenden om de tafel gaat zitten. "We hebben twee keer een initiatief voorstel binnen gehad. We hebben contact met de indieners gehad. Bei den hebben na gesprekken ingezien, dat het niet anders kan dan in het voorstel van het bestuur staat." Vast staat dat het percentage van ne gentig procent (85 procent bij flats) het struikelblok zal blijven vormen in de voorbereidingen die het be stuur en de leden gaan treffen, voor dat het voorstel opnieuw kan wor den gelanceerd. "Als we elkaar na de voorbereiding niet kunnen vinden, dan zal er geen voorstel van het be stuur komen, maar dan krijgen we een initiatief-voorstel van de leden. 'En dat is niet in het belang van de vereniging," aldus De Backer. Feit is dat St.Joseph er niet bij gebaat is als de mogelijkheid tot verkoop in de kiem wordt gesmoord. Dan zou den de nieuwbouwprojecten aan de Dalweg en Klein Engendaal, waar aan nu nog wordt gewerkt, wellicht de laatste kunnen zijn van de wo ningbouwvereniging. V-ï Nieuw bij salon Permanent make-up In de maanden december en januari met 20% KORTING Bel voor informatie en/of een afspraak Telefoon 02155-26914 Tevens gezichtbehandelingen, pedicure, afslanken en zonnebank. Twee autodieven hebben zondagmor gen om half vijf de benen genomen, toen ze in de gaten hadden dat ze wer den achtervolgd door de politie. Ze wa ren op de Vondellaan gesignaleerd. De politie wilde de auto en de inzittenden controleren, maar de wagen sloeg vol gas links af de Birkstraat op. Even later stapten twee mannen uit. Ze namen meteen de benen en konden niet wor den aangehouden. Uit onderzoek bleek dat de auto was gestolen bij een garage bedrijf aan de Laanstraat. Daar was ook ingebroken. Een aantal spullen wordt vermist. De politie kon maandagmor gen nog niet zeggen wat er precies is ge stolen. Nauwelijks meer dan enige tiental len Soesters hebben afgelopen za terdagmiddag meegedaan aan de jaarlijkse fakkeltocht van Amnes- ty ter gelegenheid van de Dag van de Rechten van de Mens (10 de cember). De tocht startte onder uiterst onaange name weersomstandigheden bij het postkantoor aan de Steenhoffstraat en voerde de volhouders zoals gebruikelijk tot Braamhage en weer terug. Het eve nement is in Soest andere jaren altijd wel goed voor honderd of meer deelne mers, maar het tijdstip en het weer hiel den ditmaal veel mensen thuis. De Soester politiek was ditmaal slechts ver tegenwoordigd door CDA-fractie- voorzitter Bart Krol. De tocht stond dit jaar in het teken van de jeugd. Volgens Amnesty-voorzitter Trudy v.d. Berg heeft de jeugd welis waar de toekomst, maar ziet het er voor heel veel jongeren in de wereld uiterst somber uit. Ze noemde enkele voor beelden van kinderen'tussen 12 en 18 jaar, die in diverse landen - o.a. Vene- Met de fakkeltocht vestigde Amnesty de aandacht op het lot van vervolgde jongeren. Foto: Aldo A llessie zuela, de Verenigde Staten, Pakistan en Frankrijk - te lijden hebben onder ver volging van overheidswege. In de optocht door de winkelstraat wer den ook borden meegevoerd. De deel nemers konden voor een kwartje een kaart kopen om die aan een van de acht "gevallen" op het lijstje van Amnesty- Soest te sturen. stilzwijgend verleend hebben moeten worden; de bedoeling van de wetgever was zeker niet dat de bouwplannen daarna nog eens inhoudelijk getoetst zouden worden. Dat de politieke min derheid van tegenstanders na de verkie zingen een meerderheid was geworden had volgens hem geen rol meer mogen spelen. Mededogen Van Zelm besloot zijn pleidooi met de opmerking dat de ondernemende bur gers van Soest "met mededogen" be zien moeten worden als ze voor de ver kiezingen een vergunning willen krij gen, omdat de gemeente de besluitvor ming kennelijk opschuift tot na de ver kiezingen. "Dergelijke zaken worden dan uitermate langdurig en kostbaar." In dat verband liet hij weten dat Soest de geleden schade aan Vahstal zal moe ten vergoeden. Van Zelm was feitelijk de enige spreker tijdens de hoorzitting van de commis sie, die weliswaar in mr. G.B. Spruit een deskundig en onafhankelijk voorzitter heeft, maar waarvan de samenstelling toch enigszins te denken geeft. De com missie - die moet oordelen of de ge meenteraad wel een ordentelijk besluit heeft genomen - bestaat verder name lijk uit de raadsleden Willem Blaauw (WD) en Harry Witte (Gemeentebe langen), twee "geheide" tegenstanders van het omstreden Lindenhof-project. Grote belangen Spruit liet na Van Zelms pleidooi weten dat de commissie pas in januari haar ad vies aan de gemeenteraad zal uitbren gen. Vahstal, zelf eveneens aanwezig, drong echter aan op een spoedige uit spraak, "gezien de grote belangen die ermee gemoeid zijn". Spruit liet zich echter niet vermurwen. Mr. Van Zelm toonde zich na afloop van de zitting niet bijster optimistisch over de aard van het advies van de com missie. Hij liet doorschemeren rekening te houden met een gaan naar de rechter. Over de uitkomst daarvan maakte hij zich overigens geen zorgen. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Ae/ étea/tAsn Op veler verzoek 8° 5! Victoria vlaaien van 16.95 voor 13.95 5» Van Weedestraat 46 II, te Soest. Telefoon 02155-21059 VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI De Gouden Oliebol 1994, de "on derscheiding" die GroenLinks- Progressief Soest al negen jaar uit reikt aan verdienstelijke Soesters, gaat dit jaar naar het echtpaar Eit en Hans Algra uit Soest-zuid. Ze kregen verreweg de meeste stem men van de 13 genomineerden. De uitslag werd maandagavond bekend gemaakt door Jan Visser, fractievoor zitter van de progressie ven. Volgens hem zijn er in de afgelopen weken ruim honderd reacties binnengekomen, veel persoonlijke, maar ook namens allerlei organisaties. Visser wil overigens niet zeggen hoe de "stemverhoudingen" precies zijn uitgepakt. "Dat is niet aar dig voor de nummers twee, drie en ver der." Eit en Hans Algra werden genomi neerd wegens hun "maatschappelijke en educatieve activiteiten in kerk en sa menleving". Daarbij moet in de eerste plaats genoemd worden de huiswerk begeleiding voor (meestal jonge) "bui tenlandse" Soesters, van de basisschool tot de universiteit, waaraan ze allebei hun handen vol hebben. Eit en Hans Algra reageerden gister morgen aangenaam verrast op hun "uitverkiezing". "Zeker zijn we veT- eerd. Zo'n onderscheiding met een lu dieke inslag is heel leuk, vooral omdat hij niet is toegekend door een ambte naar achter een bureau, maar door ge wone mensen die ons bezig hebben ge zien." Huiswerkhulp De Algra's zijn actief op tal van maat schappelijke en kerkelijke terreinen. Eit is vooral bekend als oud-docent van het Griftland College. In de huiswerk hulp houdt hij zich voornamelijk bezig met de exacte vakken, zijn vrouw Hans neemt o.a. de talen voor haar rekening. Al met al hebben ze samen zo'n 15 leer lingen onder hun hoede, die soms zelfs op zondagmiddag nog uit de acute huis- werknood geholpen worden. "Het loopt ons inderdaad wel eens over de schoenen," aldus Eit Algra. Eit is verder nauw betrokken bij de plaatselijke vredes- en milieubeweging, o.a. als voorzitter van de IKV-kern en secretaris van de afdeling Soest van Mi lieudefensie. Op kerkelijk gebied hou den zowel Eit als Hans zich - naast het lidmaatschap van het Wilhelminakerk- koor - bezig met gemeentoerusting, Hans in de plaatselijke commissie, Eit als provinciaal "deputaat". Daarnaast is hij o.a. bestuurlijk actief in de bijbel stichting. De Gouden Oliebol wordt de Algra's volgens de traditie uitgereikt tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van Groen- Links-Progressief Soest, op 4 januari (20.00 uur) in C-drie. Jan Visser zal daar interviews houden met de Oliebol- winnaars en andere genomineerden. Medisch Centrum Molendael heeft op 7 december de contracten getekend met de aannemer en in stallateur voor de ver/-nieuwbouw van het ziekenhuis in Baarn en de bouw van de nieuwe buitenpolikli niek aan de Dalweg in Soest. Namens Molendael zijn de contracten ondertekend door Mr. J.M. Kruitwa gen, voorzitter van de Raad van Toe zicht, en Drs. J.M.M. Beljaars, direc teur bedrijfsvoering. Namens Boele Van Eesteren tekende de heer P. van Bergeijk, directeur. De heer G.J. Pitlo, vestigingsdirecteur, zette namens GTI zijn handtekening onder het contract. De bouwplannen zijn ontworpen door het architecten- en technisch adviesbu reau B&T uit Breda. Ze zullen door het aannemersbedrijf Boele Van Eeste ren uit Den Haag, in samenwerking met het installatiebedrijf GTI uit Nieuwe- gein, worden uitgevoerd. Op 14 december vindt de formele start handeling voor de bouw van het zieken huis in Baarn plaats. Aangezien de bouwtijd van de polikliniek te Soest veel korter is dan die in Baarn, start de bouw in Soest al in mei 1995. September'96 in gebruik De gelijktijdige oplevering van het ver nieuwde ziekenhuis in Baarn en de nieuwe polikliniek in Soest is gepland in juli 1996. Na een periode van inrichting en inhuizing zullen beide locaties in september 1996 geheel in gebruik ge nomen worden. Medio 1995 zullen verpleegafdelingen en het OK-complex in Baarn voor ca. 1 jaar worden gesloten voor een grondige renovatie. Opnames zullen dan op de Soester locatie van Molendael plaats vinden. De polikliniek in Baarn blijft normaal geopend. Ook bezoeken aan de röntgenafdeling, de fysiotherapie, het laboratorium en de functie-afdeling in Baarn blijven onveranderd mogelijk. Van Weedestraat 7/8 - Soest - Tel. 02155 - 23324

Soester Courant | 1994 | | pagina 3