^wka-snacks OGQOltetfO VAN EDE (9 Horeca-Groothandel Soest voor elk vakeen passend pak I ■H En dertig jaar geleden dan Juist! Cor Rutgers 02155- 1 60 55 M** 02155- 1 60 55 O Kostverlorenweg 4c - 3752 EM Soest Telefoon 02155 - 2 28 43 GLASSERVICE 100 soorten sierglas dubbele beglazing spiegelwanden glasslijperij glas in lood meeneemservice Nieuwegracht 1a - Soest WOENSDAG 14 DECEMBER 1994 KERSTCROSS PAGINA 9 Inderdaad, het is alweer dertig jaar gele den dat voor het laatst het Nederlands Kampioenschap Veldrijden in de Soester- duinen werd verreden en wie was toen dan wel de nationale kampioen? Niemand meer of minder dan Cor Rutgers. Nu, na het verstrijken van die dertig jaar zochten wij Cor eens op in zijn woonplaats Naarden om een beetje na te praten ov.er die jaren 60-70 toen hij, op cross-gebied, de te klop pen man was in binnen- en buitenland. Wij treffen Cor aan op zijn kantoor aan huis waar de ongelukkige man geen seconde met rust wordt gelaten omdat de telefoon constant rinkelt. Maar gelukkig, ook hier is een knop die deze tiran voorlopig kan neu traliseren. Cor is momenteel inspecteur van de grote verzekeringsmaatschappij Helvetia en zijn werkterrein omvat Midden Nederland, het Land van Maas en Waal en Almere en omgeving. Voorwaar een uitge breid arbeidsgebied. Natuurlijk komt het gebrek al gauw op het wielercrossen en al direct blijkt dat hij daar een ware meester in is geweest. Wat de Nederlandse kampioenschappen betreft, zijn palmares geeft de volgende plaatsen aan: 2 x eerste, 2 x tweede en 2x derde. Voorwaar een keurig rapport. Cor vertelt dat in de tijd dat hij het veldrij den actief beoefende in Nederland maar een stuk of acht wedstrijden werden geor ganiseerd waaronder de cross in het Kra- lingse Bos bij Rotterdam die hij liefst 5 keer heeft gewonnen. Door het gebrek aan startgelegenheid in Nederland werd'heel veel uitgeweken naar België maar ook in Frankrijk, Duitsland, Spanje en Zwitser land heeft hij zijn sporen in modder, bag ger, zand en sneeuw achtergelaten. In die jaren moest hij het opnemen tegen mannen als Jan van Dijk, Huub Harings, Cock van der Hulst, Manus Brinkman en ook kruiste hij de degens met ons aller, "good old" Gerrit Ruttenberg. Voorwaar een stelletje namen die cross-historie hebben geschreven. Hij is altijd een trouw lid van de Adelaar uit Hilversum geweest maar was ook bij Tempo steeds een graag geziene deelnemer die onder welke om standigheden dan ook, altijd op een spor tieve manier goed partij gaf. Hij is altijd amateur gebleven want in zijn jaren werd er steeds met amateurs en profs samen gereden dus kon hij zich met de grootsten der aarde meten en trou wens, dat amateurschap moest wel omdat hij altijd in zijn sportcarrière gewoon is blij ven werken. BEDRIJFSKLEDING Soesterbergsestraat 44A - 3768 ^or Kampioen van Nederland Cyclo Cross 1964 1965 Berijdt GERMI Super Course rijwiel Gemonteerd met w u 1 4®5T Over het parcours in Soestduinen is hij nog steeds best te spreken omdat hij daar wel goed uit de voeten kwam, ook in dat zand, hoewel hij eerlijk bekent dat Gerrit Rutten berg met zijn lange benen en dus grote passen hem wel dikwijls het snot voor de ogen heeft gereden. Ook is hij nu nog voor stander van die lange aanloop naar het bos, die toen nog helemaal door de Van Lyndenlaan liep want door die lange aan loop kwam de meeste niet als een com pacte groep aan in het bos waardoor her haaldelijk noga! eens valpartijen voorkwa men. Hij heeft na zijn grote successen nog jaren lang doorgefietst en is maar heel lang zaam uit het beeld verdwenen. Maar de naam Rutgers is niet uit de wielersport ver dwenen want iedereen die een beetje in wielerland thuis is, weet dat zoon Rick op de weg heel goed presteert en al voor me nig succes voor de Dextro-ploeg heeft ge zorgd. Rick heeft geen prof-aspiraties, enerzijds omdat hij een goede, vaste baan heeft en anderzijde, door de vele cowboy verhalen die hij hoort van ex-profs die de rijen der amateurs weer hebben opge zocht, trekt dat beroepswereldje hem niet aan. Hoewel je het eigenlijk wel zou ver wachten,-voor Rick is het crossen, waar zijn illustere vader een crack in was, niet zijn favoriete onderdeel van de wieler sport, hoewel hij af en toe een crossje niet versmaadt. Terug bij Cor. Hij kan met plezier terugden ken aan zijn actieve sportjaren en wanneer je hem eens tegenkomt bij een of andere cross, zeg hem dan vriendelijk goedendag want je staat dan oog in oog met een le gendarische cross-kanjer!!! 24 UUR PER DAG BEREIKBAAR VOOR GLASPROBLEMEN 40e internationale SARICAR Soestduinen 1994 40e internationale SARICAR Soestduinen 1994 40e internationale SARICAR 40e internationale SARICAR Soestduinen 1994 - ^-5T

Soester Courant | 1994 | | pagina 49