Hulleman opfïek -~"-RK "Ze had een nieuwe bril. Of we daar een passend kapsel bij hadden." Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek jDubbel jubileum Soester autobedrijf gebrs. Van der Pouw Kraan 1 HANDEL WANDEL I Postzegels en strippenkaarten nu bij tabaksspeciaalzaak Bon Rabobank Soest-Baarn realiseert 100ste aansluiting Vuurwerk-prijsvraag bij Van Rouwendaal Woensdag 21 december 1994 SOESTER COURANT IjKlein familiebedrijf groot in service' Sneeuwlijn voor vakantievierders Klachten bezorging Soester Courant PAGINA 11 'tMoet we!peK lopen willen wij u niet Kunnen helpen, Kapsalon n SOESTERBERGSESTTotT ïitkomst voor Klaarwater r Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Nieuwjaar bij de Soester Zakenkring ISO-certificaat Rabo Telebankieren groeit snel voor Dactylo Kijkdag: woensdag 28 december kijkdagen VERKOOi fendertig Ier Jan vai cende aut Foto: Goos van der Wilt Nog even en de grote uittocht naar ski-oorden begint. Onnoemelijk veel Nederlanders gaan wederom op wintersportvakantie en houden al dan niet angstavllig de weerberich ten van de plaats van bestemming bij. Valt er sneeuw of niet? Meteo Consult heeft een sneeuwlijn geopend, waarop de meest actuele informatie over ski-pistes wordt ge geven. Zodra de pistes zijn geopend, is via de sneeuwlijn informatie ver krijgbaar over negenhonderd plaat sen in Oostenrijk, Zwisterland, Frankrijk, België, Italië, Duitsland en de Verenigde Staten. Het nummer van de Meteo Consult sneeuwlijn is 06-9725. De kosten bedragen 75 cent per minuut. Het is nog maar een paar jaar gele den dat zowel door de particuliere als de bedrijfsrelatie bij de Rabo bank nog wat onwennig werd aan gekeken tegen het produkt van de toekomst: 'Rabo Telebankieren'. Een op zich voor de hand liggende ontwikkeling om het zaken doen via de bank per eigen computer te regelen. Het is een snelle, goed controleerbare en vooral uiterst veilige manier van betalen en in casseren. Bovendien kan de klant keuze maken uit een aantal moge lijkheden. Het zijn vooral de bè- drijfsrelaties die deze manier van modern (bank)zaken doen hebben ontdekt. De honderdste aanslui ting lijkt derhalve slechts een begin van een onstuimige ontwikkeling. Desalniettemin een felicitatie en een bos bloemen waard. De gelukkige Rabobank-klant is zeker geen onbekende in Soest: Frans Ros Modestoffen, gevestigd in het pand aan de Laanstraat waar u vroeger Woning inrichter De Rond aantrof. Het is er nu een paradijs voor handvaardige naai sters die er de voorkeur aan geven de ei gen modecollectie te produceren. Het interieur: een bonte mengeling van stoffen, torenhoog, maar netjes opge stapeld in de schappen langs de wanden of los neergevleid op ruime kniptafels. Frans Ros, eigenaar van zeven van dit soort winkels (Soest, Baarn, Amers foort, Mijdrecht, Utrecht, Hilversum en Gouda), is een in vele opzichten creatieve zakenman die niet alleen slim inkoopt, maar ook weet hoe je zo effec tief mogelijk met de onontkoombare administratieve rompslomp van je be drijf dient om te gaan. Ros is in feite zijn eigen groothandel en doet bijna uitslui tend zaken in directe lijn met zijn leve ranciers. Ros: "Het geldt voor alles: goed luisteren en om je heen kijken. In dit geval was het niet alleen mevrouw Koster, diè hier de administratieve scepter zwaait, maar ook de Rabobank. Die twee samen overtuigden mij van het nut van Rabo Telebankieren. Toen ik in de gaten kreeg dat ik in ieder geval van al dat geharrewar met die A-formulie ren voor buitenlandse betalingen af was, kreeg ik meteen al een goéd ge voel. Ja, leuk natuurlijk dat ik dan ook nog de honderdste ben die zich op dat netwerk liet aansluiten." Binnen- en buitenland Frans Ros Modestoffen is een goed voorbeeld van een bedrijf dat bij uitstek geschikt is voor Rabo Telebankieren. Waar Ros uitermate druk is met de Rechtstreekse inkoop van zijn collecties stoffen in heel Europa, met accenten op Frankrijk en Italië, lijkt het logisch dat een stroom van buitenlandse betalingen tot gevolg heeft. De Rabobankorgani- satie heeft zich, in haar streven de bui tenlandse markt zo professioneel mo gelijk eigen te maken, met volle kracht ingezet om het buitenlandse betalings verkeer voor de klant zo aantrekkelijk mogelijk vorm te geven. Niet alleen met het oog op snelheid en veiligheid, maar vooral ook lettend op de kosten. De ei gen computer, die bij de klant staat en die wordt aangesloten op de centrale computer van de bank, die op haar beurt weer communiceert met het bui tenland, is in feite de enige grote inves- teringspost waar een bedrijf mee van doen krijgt. Een te verwaarlozen factor eigenlijk, want waar wordt er vandaag de dag al niet met zo'n moderne tover doos gewerkt? Rabo Telebankieren vraagt om een computer die op MS-DOS draait. De Rabobank heeft een eigen zogeheten RTN, Rabobank Telecommunicatie Netwerk, dat het mogelijk maakt dat de klant, waar ook in Nederland uitsluitend met het lokale PTT-tarief te maken krijgt. Praktisch foutloos Door gebruik te maken van de geheu genfuncties van de computer, zijn alle ingevoerde gegevens steeds opnieuw te gebruiken. Een bankrekeningnummer van leverancier A in plaats B in land C, wordt eenvoudigweg opgeroepen en hoeft niet steeds opnieuw te worden in getikt. Het 'off-line' systeem voorziet in een nog verdere daling van de kosten. Alle betalingsopdrachten worden, voordat er telefonisch kontakt wordt gezocht met de centrale computer van de bank, voorbereid en óf in het eigen geheugen óf op een floppy opgeslagen. Na gedane arbeid kan dan alles in één keer - en daardoor veel sneller - naar de centrale computer worden getranspor teerd. Snel Door de rechtstreekse manier van wer ken, waardoor er snel en efficiënt wordt betaald en geïncasseerd, hoeft de klant niet meer te wachten op de dagafschrif ten die hij vroeger van de bank kreeg. Alles wordt in het geheugen van de ei gen computer vastgehouden en zono dig kan de klant zijn eigen gegevens uit draaien. Het kan voor allerlei doelein den wenselijk zijn de administratie op papier te hebben. Uniek is de omstan digheid dat aan het begin van een dag dé klant zijn nieuwe saldo eerder aan de weet kan komen dan de plaatselijke Ra bobank, die uiteraard als 'huisbank' van alle mutaties op de hoogte wordt ge houden, maar pas een dag later door de centrale computer wordt 'ingeseind'. Rabo Telebankieren voorkomt, door de rechtstreekse communicatie met de centrale computer, ook alle kosten die de bank in rekening zou brengen als de klassieke manier van betalen en incas seren wordt gehanteerd. Installeren Voordat het netwerk functioneert moet er het een en ander bij u in de computer worden geregeld. De installatie van het Rabo T elebankierenprogramma wordt verricht door een gespecialiseerd be drijf, D&R Remote Systems B.V. dat letterlijk alles van de techniek afweet en dat iedere telebankierder en -ster met raad en daad terzijde staat. Er is voor dit doel met dit bedrijf een helpdesk-abon nement afgesloten, waardoor de Rabo bank in staat is alle vragen, ook telefo nisch, over 'Rabo Telebankieren Extra' snel en efficiënt te beantwoorden. Maar vooral is er eeri duidelijk geschreven handleiding die voor bijna alle mogelij ke probleemgevallen de oplossing geeft. Bij de Rabobank Soest-Baarn is de heer C.A.M. Oudshoorn de pro- duktspecialist Betalingsverkeer van de Rabobank Soest-Baarn. De heer V.T. Veldkamp is de relatiebeheerder Be drijven en onderhoudt het rechtstreek se kontakt met Frans Ros Modestoffen. Het heeft absoluut zin om een gesprek te arrangeren als u wilt weten wat er al- lemaal wel en ook niet kan met Rabo Telebankieren. Wilt u meer horen over begrippen als 'Modulair opgebouwd systeem' - hetgeen zoveel wil zeggen dat Rabo Telebankieren pasklaar voor di verse omstandigheden en bedrijfssitua ties kan worden gemaakt en geleverd of als u het fijne wilt weten van 'On-line' Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Belt Als u later- dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat inspreken. In dat geval krijgt u de krant de volgen de dag in de namiddag bezorgd. 'Ze had een nieuwe bril, iets heel anders. Dus moest er ook iets met haar haar gebeuren. Korter/wat sportiever. En natuurlijk een mooie kleur bij haar montuur.' TELEFOON 02155 - 1 07 06 jaar geleden startte 11 van der Pouw Kraan het autobedrijf met dezelfde aan de Middelwijkstraat 2. Twintig jaar geleden na- zijn zoons Joop en Ad de zaak en sindsdien is de "GPK" - de afkorting luidt - niet meer te denken uit Soest, er Van der Pouw Kraan overleed in 1972. Hij was van huis uit vooral een icÉiebber van motorfietsen - o.a. be kend als steile-wand-rijder - die zich destijds vanuit Leiden in Soest vestigde. "Aanvankelijk was het alleen een werk plaats met een Gulf-benzinepomp," al dus Ad van der Pouw Kraan, "maar la ten werd de zaak uitgebouwd. Het ging toen vooral om gebruikte bestel- en vrachtwagens, maar algauw ook om jfesonen wagens." Dé gebroeders Ad en Joop specialiseer den zich nog verder op het gebied van luxe wagens, ofschoon de gebruikte be stelwagens nog steeds een belangrijk deel van de activiteiten vormen. Sinds 14 jaar is de firma ook Subaru-dealer voor Soest en omgeving. Noch in de sffowroom, noch in de werkplaats kijkt men naar het merk, want elke wagen is welkom: "of het nu om een grote Ame rikaan gaat of om een mini-Jumbo van Subaru," aldus Ad van der Pouw Kraan. "Een klein familiebedrijf, maar groot in service," zo omschrijft hij de zaak, die in de loop der jaren een vaste klantenkring heeft opgebouwd. De gebroeders doen het werk samen, zonder specifieke taakverdeling, maar met de assistentie van de monteurs Sylvio Roctus en Gi- deon Rademaker. Wat meer op de ach tergrond is ook moeder Van der Pouw van Kraan nog dagelijks altijd actief, met name op administratief gebied, en van tijd tot tijd steken ook de wederzijd se echtgenotes hun handen uit de mou wen, als dat zo te pas komt. Showroom Een echt familiebedrijf dus, dat nog on langs een forse verbouwing heeft on dergaan, waarbij de showroom flink is uitgebreid door de bouwers van Van Asch. "We hebben nu de mooiste showroom van Soest." Ad van der Pouw Kraan kan het weten, want hij is - o.a. als bestuurslid van de Soester Dea lerkring - op autogebied heel goed thuis frostzegels en strippenkaarten zijn *anaf heden verkrijgbaar bij ta- aksspeciaalzaak A J. Bon op de oek van de Laanstraat en de Dor- Esteinweg. Dat is met name een jntkomst voor de bewoners van de ||ijk Klaarwater, die per 31 de cember het postkantoortje in de □permarkt bij Honsbergen moe ten missen. De heer Bon heeft van de PTT een spe ciale vergunning gekregen voor de ver koop van deze artikelen. Het betekent niet dat men er voor alle zaken die men via het postkantoortje regelde terecht- kan, maar postzegels en strippenkaar ten vormen toch een belangrijk onder deel van de dienstverlening. De tabakszaak is overigens ook officieel verkooppunt van de Staatsloterij; in de winkel staat een speciale "terminal". Ook kan men er terecht voor de lotto en de toto en vanaf 1 januari ook voor "Derby 8", een nieuwe variant van de paardekoersen. Tenslotte verkoopt de tabakszaak binnenkort ook entreebe wijzen voor de (grote) voetbalstadions. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Rel nf kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN -.OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - ContacttensSpecialist A.N.V.C. BURG. GR0THESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 1 38 59 's Maandags gesloten De Soester Zakenkring houdt de tradi tionele nieuwsjaarsbij eenkomst op vrij dag 6 januari in restaurant De Soester Duinen. Aanvang 20.00 uur. Als gast is aanwezig prof. dr. W. Bos, emeritus hoogleraar Ondernemerschap aan de Technische Universiteit Eindhoven, die zal spreken over "ondernemer schap, onderneming en omgeving". De gebroeders Van der Pouw Kraan, hun moeder en de monteurs Sylvio en Gideon.s De uitbreiding van de showroom kon plaatsvinden omdat de benzinepomp - de laatste jaren "witte pomp" - enige ja ren terug werd opgeheven. Het dubbele jubileum, dat eind vorige maand met een drukbezochte receptie werd ge vierd, heeft met de vernieuwde show room extra glans gekregen. Dactylo Uitzendburo heeft het ISO- certificaat op basis van de norm NEN- ISO-9001:1994 verworven. De NV Kema in Arnhem fungeerde als certifi cerende instantie. In ruim zes maanden ontwikkelde Dac tylo een kwaliteitssysteem dat door 120 vestigingen, vier districtskantoren en het hoofdkantoor in Heemstede wordt gehanteerd. Dactylo Uitzendburo heeft ook aan de Soesterbergsestraat in een vestiging. en 'Off-line', bel dan met uw relatiebe heerder van de Rabobank Soest-Baarn. Zij zullen u dan ook alles willen vertel len over de meest recente mogelijkljpid die Rèbo Telebankieren te bieden heeft: de aktie 'Eurobetalingen tot f 5.000,-' Vooral aantrekkelijk voor klein-zakelijk internationaal verkeer. Voor iedereen "Hoe lang verkoopt de familie Van Rouwendaal aan de Konin- ginnelaan al vuurwerk?" Het juis te antwoord op deze vraag is goed voor vijf prachtige siervuurwerk- pakketten van 50 gulden, die de fa. Van Rouwendaal beschikbaar stelt. Het antwoord moet worden ingevuld op de bestellijsten, waarop de klanten ook dit jaar weer van tevoren de gewen ste hoeveelheden aan knallend, fluitend en spetterend vuurwerk bij Van Rou wendaal kunnen laten reserveren. Uit de totale oogst aan bestellijsten (met het juiste antwoord) kiest vuurwerkspecia list Van Rouwendaal vijf winnaars, die zich gelukkig mogen prijzen met een fraai pakket. Uiteraard wordt hier niet verklapt hoe lang de Van Rouwendaals al in het vuurwerk "zitten" en over de uitslag wordt uiteraard niet "gecorres pondeerd", zoals dat heet. De vuurwerkverkoop is vooral in han den van Petra van Rouwendaal, die zo als veel Soesters nog weten vroeger een feestartikelenwinkel aan de Koningin- nelaan had, en ze wordt daarbij geassis teerd door haar man Herman, haar schoonzus Anja, haar zwager René en haar zoon Richard. De Van Rouwendaals staan op vuur werk-gebied hun mannetje. Het. hele assortiment, van rotjes en vuurpijlen tot sierpakketten en andere prachtige din gen, zoals fonteinen, romeinse kaarsen en zonnen, raketten en pijlen is opgeno men op de bestellijst. Aanbiedingen Op de bestellingen in voorverkoop wordt een korting van 10 prócent gege ven, maar speciale aanbiedingen zijn er ook, zoals het sierpakket Dronten (nor maal 30 gulden), dat nu f 22,50 kost, en de wondertollen (normaal 6 exempla ren voor twee gulden), die nu voor f 0,75 worden verkocht. "Het mooiste van het mooiste", zo om schrijft Petra van Rouwendaal het tota le assortiment. Wie zich daarvan wil overtuigen kan op woensdag 28 decem ber bij de zaak terecht, want dan wordt er "kijkdag" gehouden. De verkoop vindt plaats op donderdag 29, vrijdag 30 (ook koopavond) en zaterdag 31 de cember. Een willekeurige greep uit het aanbod: parachutes f 0,75 (4 stuks f 3,-),dewondèrpot(4stuksf 2,75), de Petra van Rouwendaal, geflankeerd door Herman en René, voor de zaak aan de Koninginnelaan. Foto: Goos van der Wilt triangel (f 12,50) en de kleine vuurbal (f0,75,10 stuks voor f 6,50). Van Rou wendaal is niet alleen sterk in kleine prijsjes, maar ook in kindervuurwerk, zoals sterretjes, en de de kleintjes krij gen altijd wel een extraatje mee. Altijd gezellig Het is altijd gezellig tijdens de vuur werk-verkoop bij Van Rouwendaal. Er staat altijd wel een smakelijk oliebol letje klaar en met z'n vijven nemen ze graag de tijd om de klant te adviseren. De voorverkoop is inmiddels al goed op gang gekomen. De bestellijsten kunnen in de speciale bak aan de voorkant van het pand gedeponeerd worden. In een apart vak liggen trouwens nog folders en bestellijsten voorhanden. De vuurwerk-afdeling kiest dit jaar weer onderdak aan de "voorkant" van de zaak aan de Koninginnelaan 9, waar het kantoor van Varoda Packaging (Varoda= VAn ROuwenDAal) geves tigd is. Laat vooral niemand denken dat Rabo Telebankieren niet voor hem of haar is weggelegd. Een gesprekje met de bank kan tot grote helderheid leiden. U zult dan wellicht dezelfde ervaring hebben als de honderdste aangesloten cliënt, de heer Frans Ros: snel het gevoel krijgen dat die stap in de toekomst er op finan- cieel-administratief gebied één is, die je rust en zekerheid verschaft. Informeer, als particulier of als klein-zakelijke rela tie, naar het nieuwste off-line Rabo Te- lebankierpakket voor actuele informa tie, electronisch berichtenverkeer en binnenlandse betalingen, of als groter bedrijf naar Rabo Telebankieren Extra, ,een modulair opgebouw systeem met veel mogelijkheden met name op het gebied van het buitenlandse betalings verkeer. Telefoon: Rabo Telebankie ren groeit snel. Tel. 96363, vragen naar de heer C.A.M. Oudshoorn. De heren Veldkamp en Oudshoorn van de Rabobank Soest-Baarn felicite ren de heer Ros met de 100ste Teleban kieren -aansluiting. Foto: Willem van Oosten.

Soester Courant | 1994 | | pagina 11