in? S sluit verbeteringsproject luchtvaartmuseum: 100.000 bezoekers ispoftrr Brandweer kijkt tevreden terug op 1994 Renovatie zaal Dorpshuis Bospad voorzien van teerlaag m Naweeën bruiloft AGAYS afwezig ïtmeerl in 'ke woning voor ongeveer 46.000 gulden gerenoveerd ZAAK bedden textiel oral Soesterberg kan-nu reageren spraak nieuwe busverbindingen Vrienden van het vliegdorp' Kerkdiensten Medische dienst Burgerlijke stand |j P. Creutzberg Hulpverlening Gestolen auto in Soesterberg gestald Kerstvakantie Dorpshuis Meer berichten over Soesterberg op pagina 15 Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Uitreiking diploma's en certificaten Stichtingsbestuur aangenaam verrast r?'ï'"W& Gelijkspel heren, verlies voor dames KORFBAL Agenda WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 Correspon den t ie-adres P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 fceel Antonie van Leeuwen- klaan 11 zal het nooit weer |maken dat zovelen voor haar r Stonden om daarna ook nog J binnen te gaan. Dit alles ge- Irde op donderdag 15 decem- I om half drie in het kader van pfficiële afronding van het on- fiouds- en verbeteringsproject, hingen gelegen aan de Professor fentzlaan, Antonie van Leeuwen- Jdaan en Christiaan Huijgenslaan Jin opdracht van eigenaar Woijing- Hiting Soest opgeknapt. G. Boer ver- ^tte als oudste bewoner uit het pro- T de officiële handeling bestaande net plaatsen van een ijzeren deurfra- üni 1994 was men met de uitvoering I het project gestart tegen een inves- pg van circa twee miljoen gulden. J onderhouds- en verbeteringsplan Srd opgesteld in overleg met de bewo- recommissie. Naast de gebruikelijke Berhoudswerkzaamheden zijn alle pingen tegen een gemiddelde huur- Jioging van 25 gulden voorzien van |- en spouwmuurisolatie en van dub- |glas. Daarnaast hebben veel bewo- gekozen voor een vergroting van Bouche door middel van de verbouw 1 de kleine slaapkamer tot een grote pcheruimte. De nieuwe kozijnen frden voorzien van extra inbraakwe- Bd hang- en sluitwerk; de bestaande >rdeur kreeg extra zware sloten. De kzaamheden aan de 42 woningen rd uitgevoerd door bouwbedrijf nbouw uit Dieren. enjarenplan t de afronding is een einde gekomen een project dat al in 1982 werd ge- t. Sinds die tijd zijn ruim 2.200 wo gen van de Woningstichting Soest >jectmatig aangepakt, waarbij opti- al gebruik werd gemaakt van de di- se subsidieregelingen. Overigens er voor dit project te Soesterberg n subsidie beschikbaar. De oude 'Sidieregelingen gingen uit van het ijectmatig opknappen van woningen ouder waren dan 25 jaar. voornaamste onderhoudswerk- mheden betroffen het vervangen i daken, het aanbrengen van nieuwe :ijnen, metselwerk en betonrepara- verbetering van de riolering, her- jllen van plafonds en het vervangen installaties. Tegelijkertijd werd op zoek van de bewoners aandacht be- ied aan het verbeteren van de keu- is en de douches en aan het aanbren- van isolatievoorzieningen. ior wat betreft de toekomst stelt de •ningstichting Soest: "Met het nu in- :ette onderhouds-, beheer- en kwali- :sbeleid zal naar verwachting de ko- :nde jaren minder projectmatig inge- pen worden. Veeleer zullen onder- len van woningen die versleten zijn, igepakt worden, hetzij bij mutatie in woning, hetzij in bewoonde staat. In K ontwikkelde beheerplannen wordt Jjlei beleid op complex- en buurtniveau 1.-' ïttöiflKHtöM verwoord en worden voorgestelde maatregelen voorgelegd aan de bewo nersorganisaties voor advisering en toetsing. Met deze gang van zaken ho pen wij als Woningstichting een verdere invulling te geven aan het door ons voorgestane kwaliteits- en onder houdsbeleid. Als gevolg van de ontwik kelde onderhoudsplanning en de ont wikkelde beheerplannen alsmede de gewijzigde rol van bewonersorganisatie op wijk- en complexniveau, zal het on derhouden en verbeteren van wonin gen van Woningstichting Soest op een wat andere leest gaan." Dorpshuis In het Dorpshuis werd aansluitend een receptie gehouden waar op enkele za ken nader werd ingegaan. Projectleider Moloch gaf een kort resumé van gedane zaken met de daaraan verbonden erger nis. Hij prees de leden van de bewoners commissie bestaande uit de dames Van Maanen en Sukking en de heren Pieren, Van Vliet en Vianen. En om dat duide lijk te maken overhandigde hij hen een kerstbloemstuk. De oudste bewoner Boer deelde mede dat in 1975 reeds was begonnen om bepaalde zaken te re noveren. Ondanks de overlast was hij verheugd met het resultaat en hij dank te vooral het bouwbedrijf Reinbouw. Piet Peren, voorzitter van de bewoners commissie, stond ook even stilbij het ja renlange verzoek tot renovatie. "Als bewonerscommissie hebben wij ons ui terste best gedaan om pressie op de wo ningstichting uit te oefenen, alsmede noodzakelijke wijzigingen tijdens de re novatie uit te voeren. Ook wij schrok ken van het lawaai van pneumatische boren en hebben dat met veel gemop per over ons heen laten gaan. Vooral Dashorts van de firma Reinbouw heeft heel wat kritische opmerkingen moeten Mini-enquête Soesterberg Aangezien de avondbusverbinding Soest-Soesterberg tot op heden niet het gewenste resultaat opleverde, werd door deze krant een mini-enquête ge houden. Het betrof personen die, toen er nog een normale avondbusverbin ding met Soest was, hiervan gebruik maakten. Van de dertig mensen heeft de helft hun belangen naar Zeist of Amersfoort verlegd. Zes personen heb ben een aanpassing in Soesterberg kun nen vinden en vier zijn overgegaan op iets anders, wat niet aan Soest was ge- boncfen. De overige vijf hebben hun ontspanning om die reden beëindigd. De meesten wilden hun huidige vrije tijdsbesteding ondanks de busverbin ding niet meer wijzigen naar Soest. En kelen kunnen dat niet omdat de mini bus op voor hen onjuiste tijden reed en anderen zijn bang dat ook deze buslijn spoedig opgeheven zal worden. Een mini-onderzoek met een voorde huidi ge avondbuslijn negatief resultaat. If inspraak in nieuwe busver bindingen? Denk je dat de ge beente Soest dat doet? Stond het in de krant? Heb ik niet gelezen'. Het zijn een paar van de vele reacties op «vraag of men mee ging doen aan het lljHperzoek naar nieuwe busverbindin gen. Het stond allemaal duidelijk op pa- |a 3 van Op 't Hoogt van 14 decem- Mogelijkheden voor een busver- [ding voor de wijk Mercury, tevens naar Zeist en Soest. idelijk is dat juist Soesterberg goed lit onderzoek wordt betrokken en hebben ze wel eens anders meege maakt. Via een invulformulier kan men haar/zijn wensen zenden naar gemeen- IjffSoest, afdeling W.R.V. Antwoord nummer 120, 3760 VB Soest. Heeft men de krant niet meer, dan kan men pen formulier verkrijgen bij het secreta riaat van de Ver. Soesterbergs Belang, 52975. aanhoren en dat deed hij steeds met een glimlach." Ter compensatie werd hem een hulde gebracht met een fles wijn. Pieren roemde de heer Jansen van Reinbouw,' die in bouwvergaderingen gelukkig vaak partij voor de bewonerscommissie trok en ook hij kreeg eenzelfde hulde. Pieren prees de Woningstichting Soest als verhuurder. "Na een soms chaoti sche periode, immers iedereen walste maar door je huis, wonen we nu in een mooi opgeknapte woning. Velen heb ben dit aangegrepen om nieuwe zaken aan te schaffen. Ondanks dat alles nu zo positief is gerealiseerd, blijft de bewo nerscommissie bestaan om optimaal voor de belangen van de bewoners op te komen." Verbetering Na een kort woord namens bouwbedrijf Reinbouw nam directeur J. van de Moolen van WS het woord. Hij erkende dat men twintig jaren had moeten wachten 'waarop men steeds en zo met nadruk om had gevraagd. Centraal stel de hij de kwaliteitsverbetering van de woningen, een belangrijk gegeven voor huurder en verhuurder. Ook het be staan van de bewonerscommissie stelde hij op prijs. "Met een eigen verantwoor delijkheid om elkaar niet iets op te drin gen, maar elkaar bij te sturen. Elkaar helpen, al gaat dat in een felle en soms harde discussie. Wij staan voor een goe de verhouding tussen bewoners en Wo ningstichting." Hij loofde Pieren voor zijn enorme inzet als voorzitter van de bewonerscommissie en ander soort overleg. "We staan aan het begin van eeri nieuw tijdperk, waarin een over heid zich terugtrekt. Het wordt nu per woning maatwerk in een goed onder ling overleg met als doelstelling kwali teit en betaalbaarheid. De volgende confrontatie hoeft mijns inziens geen twintig jaar meer te duren." En met een ieder prettige feestdagen toe te wensen werd de afronding van dit totale project door hem afgesloten. Stichting wenst alle Soesterbergers GOEDE KERSTDAGEN en een VOORSPOEDIG 1995 et was dhr. Spaans uit Hoevela- 1 die op 30 november in het Mi- aire Luchtvaart Museum als de 0.000e bezoeker van dit jaar brd begroet. Zijn echtgenote had j maart een verjaardagsfeest ge- Bekt voor haar tweelingzoons Bephen en Matthijs, die samen et hun vriendjes om iets voor Jie uur op die 30e november het Huseum binnen kwamen. |uitenant-kolonel M. Botma, directeur 1 het museum, mocht de totaal ver te heer Spaans een rondvlucht aan- peden in een historisch vliegtuig, de Veezitter Harvard. vele exposities met wisselende the- a's, het in de publiciteit brengen van binnenkomst van de F-15 en de Jouette en de elk jaar weer verbeterde restatie van de collectie, zorgen voor en grote aantrekkingskracht van het ïuseum voor het Nederlandse publiek. )ok het organiseren van kinderfeestjes een overweldigend succes en heeft en positieve invloed op de naamsbe- endheid van het museum. 'oor dit jaar staan nog de Open-Cock- lit-Dagen van 27 tot en met 30 decem- er op het programma. Iedereen, jong n oud, krijgt de gelegenheid om met en ticket in te stappen in een cockpit an bijvoorbeeld een straaljager. De deskundige begeleiding legt de werking van het toestel uit en vertelt iets over de geschiedenis. Defam. Spaans met de jarige tweeling en hun vriendjes voor de Alouette II, de nieuwste museumaanwinst. Zondag 25 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.30 herdertjesviering, kin derkoor Zaterdag 22.30 nachtmis, gemengd koor Zondag 10.30 gemengd koor Zondag 15.00 kindje wiegen Maandag 10.30 stille viering Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zaterdag 22.00 nachtmis Zondag en maandag 09.00 eucharistie viering; andere dagen 07.30; gebeds diensten: dagelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 Zaterdag 22.00 kerstnachtdienst Zondag 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra 15.00 kerstviering Huisarts Vrijdag 18.00- maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel, 51517. Maandag 08.00 - dinsdag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, tel. 030-284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 20 december: Koenraad Fousert (70), Dorpsplein 87. Opgaven: Van Maarenplein 1. HUISARTS van 23 dec. 1994 t/m 6 jan. 1995 De collega's nemen waar voor spoedgevallen. Hulp Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Op de Professor Lorentzlaan is vrijdag een auto aangetroffen, die sinds 19 no vember als vermist stond geregistreerd bij de politie in Utrecht. De eigenaar is inmiddels weer in het bezit van de Opel Corsa. De aktiviteiten in het Dorpshuis wor den vanwege de Kerstvakantie opge schort tot maandag 9 januari 1995. Hieronder vallen niet de gemeentese cretarie, fysiotherapie, politie en biblio theek. In vijf weken tijd wisten vele vrij willige handen de kantine van de brandweerkazerne om te bouwen tot een klein paleisje. Om die re den werd de traditionele jaarver gadering van afgelopen vrijdag avond bijzonder feestelijk. Dhr. Rolf A. van Dee, voorzitter van de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg, roemde in zijn openings toespraak de spontane medewerking van vele handen, waardoor het licht werk werd. In het bijzonder werd Henk Tammer genoemd die in die vijf weken bijna elke avond de handen uit de mou wen had gestoken. Dhr. Jan Udo werd naar voren geroepen vanwege 12V2 brandweerjaren. Hij werd niet alleen geroemd vanwege de introductie van taarten, maar ook in het verbeteren van onder andere het interieur van de kanti ne. Zo wist hij zware donkere tafels te ruilen voor handige witte en werd de Mondriaanse schilderkunst door hem ingevoerd. Daarna werd ook de vernieuwde bar door Kees Majoor geopend, omdat hij al meer dan 40 jaren een trouw lid is van de vereniging. De' bekende barbel moest vanwege de techniek verdwij nen, daarvoor was nu een drukknop aan de muur bevestigd. Nadat dhr. Ma joor deze in werking had gesteld klonk een sirene en werd in flitsend rood licht een tekst zichtbaar met 'als opschrift 'rondje'. De commandant van de Soesterbergse Brandweer, dhr. R.A. Moraal, heette daarop onder andere de locoburge meester mw. Neks Blommers welkom, alsmede de brandweercommandant- Soest, dhr. J. Th. Bakker. Het wa^s voor hem de eerste keer dat hij als comman dant deze jaarvergadering mocht toe spreken. Nadat ook hij zijn waardering over de nieuwe cantine had uitgespro ken, roemde hij de Soesterbergse brandweer op grond van hun professio nele kennis, ervaring en inzet. Com mandant-Soest Bakker keek even terug op het afgelopen jaar, waarin veel was gebeurd. Hij noemde de fijne sfeer en de goed gemotiveerde leden van de Soesterbergse Brandweer als een bij zonder positief gegeven. 'Soest kijkt met afgunst naar jullie mooie kantine, een duidelijk voorbeeld van een stuk gezamenlijke inzet'. Hij ging in op be paalde wijzigingen zoals de regionale herindeling met de daaraan verbonden vraag, wat voor noodzakelijk materieel wel of niet nodig was. De slogan van de Mevrouw Bouwmeester en de heer Keiler, beiden bestuursleden van de Stichting Dorpshuis Soesterberg, za ten donderdagavond met enige span ning op de publieke tribune van de raadszaal in het gemeentehuis te Soest. Punt 14 van de agenda was het verlenen van toestemming tot renovatie van de sportaccommodatie in het Dorpshuis Soesterberg. Na een kleine pauze werd omstreeks 22.10 uur dit voor hen zo be langrijke punt besproken. Keiler: "We gingen er beiden maar eens goed voor zitten, want nu zou het ko men. Nog geen twee minuten later was alles voorbij. De Raad was unaniem van mening dat deze renovatie moest ge beuren. En nu gaan we zo snel mogelijk met deze renovatiewerkzaamheden be ginnen. Het streven is om bijvoorbeeld de scholen zo weinig mogelijk overlast te geven. Daarom zal het zwaartepunt van de werkzaamheden in de vakanties liggen." Het fietspad langs het Kamp van Zeist dat via het bos naar Austerlitz voert, is on langs voorzien van een teerlaag. Zelfs werden er twee kleine omleidingen in ge maakt. Voor de fietser in duisternis is dat even opletten als hij het oude pad nog in ge dachten heeft. AGAYS had opgezien tegen het duel met Leos. Hun sterke mid denspeler Jaap van de Hoek was vrijdag getrouwd en dat hadden ze tot ver in de kleine uurtjes meege maakt. zaterdagmiddag stonden ze, uiteraard zonder Van de Hoek, tegen over Leos. Het werd een zinderende wedstrijd, waarin de onmogelijkste bal len werden gekeerd en de simpelste bal len met stomheid nagekeken werden. De naweeën van de afgelopen nacht speelden hen danig parten, maar toch bleven ze doorvechten als leeuwen. Via 0-1, naar 1-1. Van 1-2 werd het zelfs 2-2. De dames speelden tegen nei hoger ge plaatste Forza uit Hoogland. Toch werd de eerste set gewonnen. Het werd een snel spel met een enorm hoog tempo. De tweede set ging van 2-9 naar 13-13, maar Forza had net dat ietsje meer. De derde set ging gelijk op, maar heel lang zaam begon de vermoeidheid een rol mee spelen. Een dame te weinig voor het wisselen werd in de vierde set danig gevoeld. Ondanks hun strijdvaardig heid en goede spel moesten ze in Forza toch hun meerdere erkennen: 1-3. tachtiger jaren 'samen sterk' kreeg vol gens hem nu meer inhoud. Duidelijk was hij in het begrip dat de brandweer qua gezag en beheer bij de gemeente moest blijven. De betrokkenheid van het gemeentelijk bestuur was volgens hem belangrijk. Het afgelopen jaar moest de brandweer niét alleen met water het vuur bestrij den, maar ook veel water verwijderen vanwege wateroverlast. De Soester bergse Brandweer was volgens hem steeds adequaat opgetreden. En aange zien de echtgenoten daarin thuis de stil le krachten waren, kregen zij allen een kerstpresentje. Vrijwilligers Aangezien burgemeester De Widt van wege ziekte niet aanwezig kon zijn, was wethouder Blommers aanwezig. 'Loco- burgemeester is een raar beroep, omdat je vaak ineens voor zaken wordt gesteld waarvan je de inhoud niet of moeilijk kent. Zoals hier nu de brandweer, daar ben ik een leek in. Als je de sirene hoort, dan is daar die brandweer en dan houdt mijn kennis van dit stuk belangrijk werk op'. Met deze ontwapenende ontboeze ming had ze onmiddellijk de vele aan wezigen aan haar zijde. Ze roemde het begrip 'vrijwilligers' binnen de brand weer: mensen die onder alle omstan digheden klaar staan om dat stuk ver antwoordelijk werk op een deskundige wijze te verrichten. 'Kort geleden heb ik deze ruimte ook gezien. Inderdaad is dit erg veranderd en mooier geworden. Hier in Soester berg kan dat. Ik heb ontdekt dat de mensen over de bult juist op het gebied van samen iets organiseren en doen heel goed zijn'. De regionale herinde ling was ook voor haar een gegeven waarover goed nagedacht moest wor den ten dienste van de doelmatigheid en een goed toegerust brandweerwe zen. Juist de brandweer is volgens haar de spilfunktie in vele soorten rampen- bestrijdingen. Daarom applaudisseerde zij zelf voor de brandweer. Uitreikingen Ze had de eer om de jaarlijkse uitreikin gen te mogen doen. Zo kregen mw. Amons en de heren Van Domburg en Wijnalde de akte van aanstelling in tij delijke dienst. Certificaat brandwacht le klasse pompen algemeen ging naar mw. Klaassen-Bartels. Diploma's brandwacht le klasse met certificaten gingen naar J. Bos, N.J.S. Barten, N.J.E. Jurriaanse, P.G. van Dorres- teijn, E.S. Kruidhof, A.M. Klomp, K. Sastroredjo en M.V. de Nooyer. De certificaten hoofdbrandwacht moduul preventiefunctionaris werden in han den gesteld van R.A. van Dee, H.J.G. Dummer en A.W. Tammer. G. Klaas- sen en R. Roke ontvingen het diploma onderbrandmeester met certificaat en het certificaat applicatiecursus voor of ficieren (in Engeland) kreeg J.P.M.M. Udo. Ook waren er bevorderingen voor K.A.M. Fransen tot brandwacht, G. Klaassen en R. Roke tot onderbrand meester. Tot slot ontving dhr. Jan P.M.M. Udo de gemeentelijke oorkonde als 12'/2 ja rig lid van de brandweer. Mw. Blom mers las de officiële oorkonde voor op grond van de bliksemcarrière. 'Je bent ontzettend snel in het organiseren van vele leuke dingen, maar je zit er ook he lemaal in. Je bent een enthousiast me dewerker binnen de brandweer. Is er brand, dan is Jan meestal tot ergernis van anderen, de eerste. Dit in totaliteit zijn voldoende redenen om je namens de gemeente Soest de oorkonde te overhandigen'. En met deze woorden van de locoburgemeester was het offi ciële gedeelte afgelopen, waarop een feestelijk programma volgde. Woensdag 21 december tot 22.00 Avondvliegen helicopters 20.00 De Uiver, Dorpshuis Donderdag 22 december 19.00 Kerstdiner, Drie Eiken Zaterdag 24 december 22.00 en 23.00 kerstnachtdiensten Zondag 25 december 15.00 Kerstviering, Sterrenberg Maandag 26 december 12.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 14.00 Kerstinstuif ouderen, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: Van Maarenplein 1. r

Soester Courant | 1994 | | pagina 13