Rlinoonland mmii VARIA] Experimentele Volkskerstzang geslaagd 1S0ESTERBERGI m, arme-maaltijdvoorziening tien jaar! AMNESTY WAAKT Kerst in de Jongbloedlaan Volle bak volkskerstzang wenst iedereen fijne feestdagen en een goed gekapt 1995. Dansparen van dansschool Rellum weer in de prijzen Opdat wij niet vergeten... jEvenement komt waarschijnlijk in 1995 terug >aniël Boer drs. ïeor. natuurkunde Kantoor WS op december dicht Gestolen auto in bos aangetroffen Botsing op kruising Biltseweg Informatiecentrum gemeente dicht op twee vrijdagavonden Y reemdelingendienst één week gesloten '"1* Hulde voor medewerkers in Molenschot KAPSALON MARIE-CLAIRE The Paper The Conciërge öpjRjVv Look who's talking now! sssassM» Fietser aangereden door automobiliste Jongen (10) rijdt tegen zijkant auto Inbrekers maken apparatuur buit Bromfiets weg Word lid. Be! 06-321 22 50. Nog vóór de zomer dansen leren? per pers. B0CK'"stósin9"»»'8'55'"P* Pe'S' Tevens wensen wij U sfeervolle feestdagen en een gezond 1995 toe! Dans- en Partycentrum AGAVS Volleybal, een groep apart ÏOENSDAG 21 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 15 traditionele Volkskerstzang in Best, dit jaar bij wijze van experi- nt opgepakt door het Juliana- jor, zal waarschijnlijk ook vol- id jaar worden voorgezet. "Ik ik het wel," aldus woordvoer- L. v.d. Hel, "maar we moeten ft er nog over hebben." :t koor nam onlangs het initiatief om zangbijeenkomst nieuw leven in te izen nadat het voorbereidingscomité de brui aan had gegeven. Het "ëxpe- nent" is aangeslagen: zo'n 500 bezoe- jrs zongen zondagmiddag in de goed •vulde Julianakerk de vertrouwde {rstliederen mee. Want daar ging het in de eerste plaats om, aldus V.d. Hel. "De koorzang was iar een onderdeel, want de mensen •men toch vooral om zelf te zingen." samenzang vormde dan ook de hoofdmoot van het programma, dat werd ingeleid door Liesbeth Sneep. Ook de traditionele lezing van het Lu- cas-evangelie ontbrak niet, zij het dat burgemeester De Widt wegens ziekte verhinderd was. In zijn plaats las zijn vrouw de bekende teksten uit Lucas, hoewel ook zij duidelijk last had van een schorre keel. "Komt allen tesamen", "Hoe zal ik u ontvangen", "Nu daagt het in het Oos ten", "Er is een kindeke", "Nu zijt wel lekome", "Komt verwondert u", en ui teraard "Stille nacht" en "Engelkens door 't luchtruim zwevend" werden door de honderden bezoekers met en thousiasme meegezongen. Het koor nam onder leiding van Gerard van Dol- der en met Arie Bax aan het orgel enige Nederlandse en buitenlandse kerstlie deren voor zijn rekening en Lizette Luijk las een gedicht voor. Aan het slot De Volkskerstzang-nieuwe-stijl trok ca. 500 belangstellenden naar de Julia nakerk. Foto: Goos van der Wilt zongen allen het overbekende "Ere zij God". Voor het organiserende Julianakoor was de Volkskerstzang een geslaagd ex periment, ondanks de "concurrentie" van tal van andere kerst-uitvoeringen en -concerten en het gebrek aan "grote namen". V.d. Hel: "Het komt allemaal wel heel dicht bij elkaar, maar we heb ben heel veel positieve reacties gehad. De mensen misten het, en dat er zo veel zijn geweest is een goed teken. Of we ook volgend jaar de Volkskerstzang or ganiseren durf ik nog niet met 100 pro cent zekerheid te zeggen, maar ik dénk het wel..." linze plaatsgenoot Daniël Boer (25), asdodde 3, is nét op tijd (zie proble- fien Ritzen) afgestudeerd aan de Rijks- niversiteit Utrecht. Zijn supervisor las prof. dr. B.Q.P.J. de Wit en zijn griptie was gewijd aan de "Quantum orrections to the Axial Anomaly". In- issen werkt hij als oio bij het NIKHEF iri Amsterdam en heeft als grootste £>bby: theoretische natuurkunde! a2' 2\ena-,. ielbaar jet kantoor van de Woningstichting •est is op donderdag 22 december I middags gesloten. Op donderdag 29 en vrijdag 30 december is het kantoor aan de Laanstraat de gehele dag dicht. Op deze drie dagen is de storingsdienst Ueen bereikbaar voor zeer dringende chten, tel. 18223. De politie nam vorige week donderdag morgen een kijkje in het bos ter hoogte van de kruising Bosstraat/Wieksloot OZ, waar voorbijgangers een auto te gen een boom hadden aangetroffen. De wagen was ook tegen een lichtmast op gereden, zoals bij het onderzoek werd vastgesteld. De bestuurder was onbe kend, maar de beschadigde wagen bleek gestolen te zijn van een 25-jarige bewoner van de Middelwijk'straat. Op het kruispunt Biltseweg/Konings weg deed zich vorige week donderdag avond een botsing voor tussen twee au to's, bestuurd door resp. een 51-jarige vrouw uit Bilthoven en een 28-jarige vrouw uit Soest. Het ongeluk ontstond doordat de Soesterse door het rode licht reed. De schade bleef beperkt tot de beide auto's. De wekelijkse avondopenstelling van het gemeentelijk informatiecentrum komt twee keer te vervallen. Op vrijdag 23 en 30 december is het informatie centrum gesloten. Vanaf 6 januari is het weer elke vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur geopend voor mensen die ov.erdag niet in de gelegenheid zijn te komen. Van maandag 26 december tot en met vrijdag 30 december is het bureau van de Vreemdelingendienst van district Eemland-Noord gesloten. Buitenlan ders die voor 1 januari contact willen hebben met de vreemdelingendienst moeten daarom vóór zaterdag 24 de cember aankloppen. Vanaf maandag 2 januari zijn de bureaus in Soest, Baarn, Bunschoten en Eemnes weer op de ge bruikelijke uren geopend. veeryd" kast reo je tuner ening laar AAR oeren its voor end tv- ndert if Ie kien- >lgt tertig ndig op t een jndig :n roos en een fles, met deze stoffelijke blijken" heeft de erkgroep Warme-maaltijdvoor- iening en Personenalarmering an de SWOS vorige week de oep medewerkers van Molen- :hot gehuldigd die al tien jaar •ijwel dagelijks de "dagelijkse t" voor enige honderden oudere en gehandicapte Soesters verzor gen. Donderdag j.l. was het precies tien jaar geleden dat in Molen- hot de eerste maaltijd "van de [and liep". Werkgroep-voorzitter Daan Lazonder overhandigde chef-kok Gijs Sakkers de eerste roos en fles, en vervolgens kwa men alle andere veertien medewerk (st)ers aan bod, "met dank namens de Ouderen in Soest". Hij complimenteer de de Molenschotters met de hoge kwa- jteit van de maaltijden, waarvan er op lolenschot dagelijks zo tegen de 400 rden gemaakt, die door vrijwilligers irden bezorgd. De hulde was ditmaal overigens spe ciaal bedoeld voor de Molenschotme dewerkers van de keuken, de civiele dienst, de administratie en de huishou delijke dienst, want die spelen allemaal *«èn belangrijke rol bij de warme-maal- tijdvoorziening. De hoge kwaliteit is volgens Sakkers 'ooral te danken aan het het feit dat hij fan beschikken over een goed inge perkte ploeg. De keuken zelf stelt im- ers hoge eisen, want de aanvoerlijnen lijn lang. Dat is vooral te "danken" aan let feit dat de bouwers van Molenschot Ie keuken destijds op de zesde verdie- ting hebben neergezet, waardoor de laaltijden per lift naar beneden moe- sn worden getransporteerd. In het ieuwe Molenschot (aan de Dalweg) omt de keuken in het souterrain, en lan is dat leed in elk geval geleden. Jakkers: "De keuken is eigenlijk een 'amp. Hij was bedoeld om er 200 maal- ijden per dag in te bereiden, maar dat njn er inmiddels zo'n 500 geworden, want we koken hier ook voor de Hey- >erg en Groot Engendaal." Dat heeft lem er nooit van weerhouden om de naaltijden zo smakelijk mogelijk te ma ten, door rekening te houden met het eizoen en de inkoop daarop af te stern- Hen. De "jubileum-maaltijd" van donderdag was opnieuw een culinair hoogstandje van de chef-kok: tomatensoep, kabel jauwfilet, gestoofde bietjes, gekookte aardappels en appelcake met abriko- zenmoes en slagroom als toetje. Wat de samenstelling van de eerste maaltijd was, tien jaar geleden, kan Sakkers zich niet meer herinneren. Het menu is in al die jaren wel enigszins veranderd: in plaats van de gewone Hollandse pot is er tegenwoordig ook belangstelling voor lasagna, macaroni en lamskote letjes... Zorgen De "achilleshiel" van de warme-maal- tijdvoorziening - de distributie - baart de werkgroep en Molenschot overigens wel enige zorg. Hoewel het afnemers bestand onlangs is "opgeschoond" is het inmiddels weer aangegroeid en het blijft een hele toer om de maaltijden ie dere dag op tijd (en warm) bij de klan ten te bezorgen. Molenschot-directrice mevrouw Vischer wijst erop dat het werk vooral wordt geuaau uuor vrijwii- Werkgroep voorzitter Daan Lazonder (r.) bood de eerste roos aan chef-kok Gijs Sakkers aan. Foto: Goos van der Wilt ligers die vaak zelf al "op jaren" zijn. "Vrijwilligers zijn een uitstervend ras. Het zijn mensen met eeri hoog plichtbe sef, maar het worden er in de toekomst natuurlijk minder. En er draait in deze sector van de zorg al zoveel op vrijwilli gers..." In flats zonder lift is de bezorging dik wijls een hele klus en mevrouw Vischer ziet wel wat in het idee om daarvoor op den duur werkloze jongeren, bijvoor beeld JWG-ers, in te schakelen. Bij de gemeente heeft ze daarop welwilende reacties gehad, maar of het plan reali seerbaar is moet nog blijken. Vaststaat dat het aantal afnemers de komende ja ren in elk geval - door de vergrijzing - zal toenemen. In 1994 vestigt de war- me-maaltijdvoorziening vermoedelijk een nieuw record: meer dan 70.000 maaltijden! ZONNESTUDIO - NAGELSTYLISTE Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991 ELKE WEEK DE MEEST AKTUELE HUURTIPS UIT UW VIDEOTHEEK Journalist laemftatue wjinöt®pjt,a®!| Michael Keaton q_ probeert het rod- 1 delblad The Sun van de financiële ondergang te red den door een reusachtig schan daal te onthullen. Humor Een eigen hotel heid te worden voor Michael J. Fox wanneer hij een geldschieter vindt. Maar dan wordt hij verliefd op diens vriendin... Humor Ace Ventura; Pet Detective Jim Carrey is die- rendetective Ace Ventura. Hij wordtl door het baseball- team The Dol- phins gevraagd hun mascotte op te sporen: een ont voerde dolfijn! Humor Na 'Look who s en'Look who s talking too verstoren nu twee honden (met stem men van Danny DeVito en Diane Keaton) de rust in De leeftijdsaanduidingen zijn tol stand gekömen onder supervisie van de Raad van Toezicht Videoclassificatie. taa/ét naait tcct<^eKe/^e*t c*t de Op de kruising van de Koninginnelaan en de Nieuwstraat is zaterdagmiddag een botsing ontstaan tussen een fietser van 23 en een 84-jarige automobiliste. De vrouw in de auto gaf de fietser geen voorrang toen ze de Nieuwstraat wilde inrijden. Na de botsing klaagde de man over pijn in spieren en pezen in zijn schouder. Nadat hij het rode licht had genegeerd, is een tien-jarige jongen uit Soest zater dagmiddag op de Van Weedestraat te gen een auto aangereden. De automo bilist, een dertig-jarige man uit Leus den, was opgetrokken nadat hij groen licht had gekregen. Op dat moment stak de jonge fietser over. Het ongeluk, waarbij niemand gewond raakte, ge beurde op de kruising met de Stadhou derslaan. Een fax, een draagbare computer, twee camera's en een grasmaaier zijn zondag gestolen uit een woning aan de Klaar- waterweg. De daders kwamen binnen via de achterdeur. Een 37-jarige Soes- 'ter deed aangifte. Ondanks het gebruik van een stevig slot is een 17-jarige Soester zijn bromfiets kwijtgeraakt aan een dief. Het voertuig werd zaterdagavond tussen half negen en kwart over negen gestolen vanaf de Weegbreestraat. WINGING WORLÓZl „Eenvoudig de BESTE en GOEDKOOPSTE" Eind januari starten wij nog de volgende klubs: 17954 Wim en Willeke Slingerland medewerkers In het bezit van het door het Min, van WVC erkend FDO-diploma Weegbreestraat 205-207- Soest Tel. 02155-17954 BOUWBE De Algemene Gymnastiek en Athletiek Vereniging Soesterberg (AGAVS) bestaat uit een volleybaltak, een tafeltennisgroep en een badmintonafdeling. Elke afdeling heeft een eigen bestuur en leiding. Boven hen staat wel een hoofdbestuur, maar die coördi neert alleen bepaalde zaken. De volleybalgroep bestaat uit zeven senioren teams, drie junioren teams, drie mini teams en telt in to taal 120 leden. Dat is een flinke club en vanuit Soesterberg gezien, vrij groot te noemen. Iemand die de waarde hiervan heeft inge zien, is de heer Hoffmann, beter bekend van het bouwbedrijf Hoffmann. In Soesterberg staan veel nieuwe gebouwen die via de tekentafel van dit bouwbedrijf uit de grond zijn gerezen. Hoff mann heeft het totale volleybal binnen AGAVS een enorme sti mulans gegeven door hen allen, en dat zijn al die 120 leden, in het voor hen zo langzamerhand bekende blauwe sport- en trainings pak te zetten. Een geste die alle spelers bijzonder waarderen en op deze wijze hun sponsor daarvoor hartelijk willen bedanken. Het is nog niet bekend of hun nieuwe outfit ook heeft geleid tot succes. Er gaan geruchten dat meer dan één team dit seizoen gaat pro moveren. Gezien hun kleding moet dat lukken. Dansschool Rellum gaf andermaal blijk van een dosis kennis op het gebied van dansen. Had men on langs hoge ogen gegooid in een Nationale Danswedstrijd in Drie bergen, zondag 11 dècember was er in Kortenhoef een nieuwe lan delijke uitdaging. In een gezellige en sportieve sfeer, voorzien van goede muziek, mochten 163 dan sparen uit alle hoeken van Neder land eikaars krachten meten. Dansschool Rellum had deze keer met vijf dansparen ingeschreven. In het ballroomgedeelte werd in de zilveren klasse een 3e plaats behaald door Mi- chel Jongbloed en Jolanda Kamphuijs en een le plaats kreeg het echtpaar Gerrit-Willem en Henriette Timmer. Een le plaats in goud senioren was er voor Dick en Maja Woudenberg en een 2e plaats in de D-klasse ging naar Lud- wig en Janneke van Kerckhoven. Dan het Latin-American gedeelte. Een 3e plaats in zilver standaard ging naar Michel Jongbloed en Jolanda Kamp huijs. Een 2e plaats in zilver senioren was er voor Dick en Maja Woudenberg. En ook hier weer een le plaats voor Gerrit-Willem en Henriette Timmer in goud standaard. Tenslotte was er in de standaard C-klasse een 2e plaats voor Mare van Veen en Nicole Gorter. Volgens dhr. Rellum is het de bedoeling de danspa ren voldoende wedstrijdervaring te ge ven om straks op internationaal niveau goed naar voren te komen. Waarin een klein dorp groot kan zijn... Eén van de weinige straten waarin de gemiddelde Soesterberger na genoeg nooit komt, is de Jong bloedlaan. Een korte, doodlopen de straat in het verlengde van de Versteeghlaan. Drie keer zeven koopwoningen zijn aan de zuid kant gesitueerd en aan de noord kant staan garageboxen met daar achter de geluidswal. Ruim vijftien jaar wordt het bewoond door .21 gezinnen die door de jaren heen net één grote familie zijn gewor den. "We lopen niet bij elkaar over de vloer maar staan er als dat nodig is," legt één van hen uit. Zoals nu, vlak voor kerst. Samen heb ben ze een grote kerstboom gekocht en deze staat als een pronkstuk in het mid den van de straat. "Nee, we organiseren niets via een bestuur. Bij ons gaat dat spontaan. Via een briefje in de brieven bus weten we allemaal wat we moeten doen." Voor twee geopende boxen is door middel van een groot oranje zeil, een soort tent gemaakt. Van daaruit kwamen heerlijke geuren van soep en koffie de gasten tegemoet, alles om kranst met kerstmuziek op de achter grond. Afgelopen zatermiddag was het hun kerst-opening. Ineens klonk ergens een lach met het geluid van een bel. 'Ho-ho-ho, vrolijk Kerstfeest allemaal', en een echte kerstman voegde zich bij de verzamelde mensen. Een kind van amper vijfjaar mompelt zacht voor zich uit: 'Dat is Joop', kennelijk doelend op één van de 21. En toen was er het feest van kerstpresentjes, samen voor de kerstboom en samen eten. Jongbloed laan, klein maar dapper. Ook in de wijk Wostok staat de traditio nele kerstboom. Zondagmiddag kwam ook daar de kerstman om aan de vele kinderen in deze wijk presentjes te ge ven. Het werd een koude maar leuke happening, opgeluisterd door kerstmu ziek van enkele leden van de muziek vereniging Odeon. De Hoeksteenkerk was afgelopen zondagavond ouderwets vol. On der de kerstboom zaten de leden van muziekvereniging Odeon en voor het orgel het Caroluskoor met daar tussenin de preekstoel. Het werd een afwisselend en daardoor sprankelend geheel. Vanaf 18.45 uur kon men vast warm zingen met 'Komt allen tezamen', 'Eer zij God in onze da gen' en het zo bekende 'Stille Nacht'. Na de opening las mevrouw De Vries onder meer het gedicht 'Advent is wachten'. In 'Christmas Suite' liet Odeon ener zijds duidelijk horen dat ze het begrip 'harmonie' volledig onder de knie heb ben en vervolgens hoe devoot én mo dern een Kerst-suite kan zijn. Zr. Ma- rie-Anne van Erven hield een korte me ditatie, waarin ze in het begin zich af vroeg, om welke reden men was samen gekomen met als centrum dat stokoude verhaal. Als basis had ze Jesaja 62:6-12 en Lucas 1:39-45 gekozen. Ook nu zijn mensen vaak somber, net zoals toen. Maar via de profeet Jesaja is er hoop. Samen inspannen om iets goeds te doen. Zo kan Kerstmis weer een nieuw begin zijn. Via bezinning en het toppunt van vrede en rust naar de realiteit. Ze besloot: 'Met het verhaal van Jesaja en Lucas als bagage, ben je in goed gezelschap en kun je verder gaan. Van harte wens ik u allen zo'n Kerst mis'. Co Haring zag men voor het laatst als dirigent van het Caroluskoor. Ook deze keer wist hij de stemmen zodanig te dra peren dat het een goed geheel was en fijn om naar te luisteren. Het orgel werd bespeeld door Theo Hes wat ook dui delijk te horen was. Het zonder rust overgaan van harmoniemuziek naar or gel, is een kunst die hij beheerst. Ver volgens het muzikaal 'begeleiden' van het koor en niet overheersend daarin, gaf nog meer reliëf aan deze fijne en in getogen volkskerstzang 1994. Op 10 januari 1942 steeg om 17.28 uur een tweemotorige bom menwerper op van de vliegbasis East Watton in Groot Brittannië. Het was een Bristol Blenheim MK4 van het 82e Squadron van de Royal Air Force, met de code naam UX-X. Aan boord bevon den zich drie bemanningsleden, de twee Britten Cooper en Nash en de Nieuwzeelander Downs. Hun mis sie was een plaagaanval uit te voe ren op de vliegbasis Soesterberg. In juni 1940 werd een Blenheim van hetzelfde squadron tijdens een aanval op Soesterberg door Duitse jachtvlieg tuigen onderschept en neergeschoten. Wellicht dachten de bemanningsleden tijdens deze missie hieraan en hoopten ze een ander lot te hebben. Dat kregen ze helaas niet. Als om 20.30 uur van die 10e januari 1942 hun vliegtuig laag over de vliegba sis scheert, wordt het getroffen door het Duitse Flak-afweergeschut. De piloot tracht het toestel onder controle te hou den, maar het stort naast het vliegveld en net ten zuiden van de Schooldwars- weg neer. De volgende ochtend ziet de Soesterbergse bevolking het vlieg tuigwrak en de lijken van de beman ningsleden in de sneeuw liggen. In te genstelling met eigen Duitse verliezen, laten ze die lijken nu enige dagen liggen. De drie bemanningsleden worden ten slotte begraven op de begraafplaats 'de Rusthof in Oud-Leusden. Het waren sergeant E.F.J. Cooper, wireless opera tor, 26 jaar, vader van twee kinderen; sergeant H.C. Downs, observer, oud 22 jaar, Nieuwzeelander; flight luitenant K.H. Nash, oud 21, piloot. Zij stierven in de strijd te Soesterberg; opdat wij hen niet vergeten. De auteur is geïnteresseerd in verslagen van getuigen die dit hebben gezien. Zij kunnen kontakt opnemen met R. de Mos, Vliegtuiglaan 3, tel. 53498.

Soester Courant | 1994 | | pagina 15