mm /Vaterpolokraker boordevol spanning Wsttstk Fohan Beijer beste horeca-dammer Team Westra 'stuurt' kersttoernooi eges van heren en dames ed Stars vallen laag uit Grasvelden hockey kunnen volgens college verdwijnen Een tien voor Carl Verheijen Spanning houdt wedstrijd van DVS en Tafelberg leuk mm G'NA 1 Jï/OENSDAG 21 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT ~)e Duinkikkers en De Amstel houden elkaar in evenwicht: 9-9 WATERPOLO PAGINA 19 BASKETBAL BASKETBAL Basketbaltoernooi voor scholieren voor 28ste keer Speciaal damtoernooi DVSB met 26 deelnemers afgerond DAMMEN BILJARTEN Eduard van Surksum in nationale finale 3e klas Libre ATLETIEK Winst voor atletes in internationale indoorwedstrijden ATLETIEK Dames Pijnenburg goed voor de dag in BAV-Wintercup DAMMEN DVSB aan kop met eerstvolgende tegenstander WSDV Sportprogramma 1 Winnaars ijzersterk in finale met drie 200 games B en w herzien standpunt niet Weer records bij SV Eemland SCHAATSEN ZAALVOETBAL Kerstbingo SEC op 23 december HANDBAL Smeeing/BDC opent op 14 januari nieuwe clubgebouw VISSEN Tweede succes voor Jan Livestro in wintercompetitie Topscore n. Het tweed 'ewel de ploe\ y1 't Gooi) wq oordevol spanning zat zondag- 'ond de waterpolo-kraker tussen e Duinkikkers en De Amstel. De >esters verdedigden hun koppo- tie in Aqua Indoor door gelijk te elen (9-9), maar hadden wel 'ee keer een 'veilige' voorsprong t handen gegeven. Duinkikkers gingen bijzonder ge- ;ciplineerd van start. De Amstel bleef hter steeds in het spoor. Jeroen van ie scoorde de eerste treffer. Peter eerdenburg zorgde voor 2-1 en vlak or het verstrijken van de eerste perio- scoorde Cees Thie 3-2. volgende fase van vijf minuten con- jleerden De Duinkikkers de wed- ;ijd, al was enig fortuin nodig om via /ee doelpunten van Steffen Land en »n treffer van Marcel Brittijn uit te lo- ;n tot 6-2. ■y geconcentreerd als de gastheren in tweede periode speelden, zo slecht ng het daarna. De gasten uit Vinke en kwamen zelfs met 6-7 voor, voor- tt Land zes seconden voor de zoemer gelijkmaker uit zijn hand liet vliegen. lozen e 'pep-talk' van Molenaar miste zijn twerking niet. Toen de laatste periode yee minuten oud was, profiteerde and van een overtal-situatie. Dezelfde >eler scoorde een minuut later weer en jen leken De Duinkikkers op rozen te tten. Anderhalve minuut voor tijd oest Weerdenburg echter voor twin- seconden naar de kant. De Amstel uitte dat voordeel binnen enkele se inden uit: 9-8. iolenaar had gewaarschuwd voor de lelie counter van De Amstel en uitge- kend via zo'n uitval kwamen de gas- jjen in de laatste minuut op gelijke hoog- ,te. Nog hadden de Duinkikkers het roer wunnen omgooien. Dertig tellen voor ;het einde waren de Soesters in balbezit en lagen ze met een man meer in het wa- |ter. De lijstaanvoerders in de tweede Hasse maakten evenwel geen gebruik n de situatie. Door de puntendeling (9-9) blijft de voorsprong van De Duin kikkers op de naaste achtervolger één punt. Dames De dames kregen UZSC uit Utrecht op bezoek en hielden rekening met mini maal één punt. Al snel bleek dat de wa- terpolosters daarmee niet te hoog van de toren hadden geblazen. Via Willy van Ruitenbeek en Eveline van Velzen namen De Duinkikkers een 2-0-voor- sprong. Daarvan was even later niets meer over: 2-2. Tot overmaat van ramp moest keepster Petra Wildenburg het bad met een ge broken pink verlaten. De Duinkikkers leken daardoor niet van hun stuk ge- De waterpolotopper in Aqua Indoor eindigde onbeslist. Foto: Goos van der Wilt bracht en maakten nog voor het ver strijken Van de tweede periode 3-2. In de volgende periode werd die marge door Sonja Pappot vergroot. Toen brak de gebroken pink van Wildenburg de Soesters op. Door noodzakelijke om zettingen in de ploeg konden De Duin kikkers de voorsprong niet vasthouden: 4-4. In de vierde periode werd niet meer gescoord, onder meer doordat Petra Buist als gelegenheids-keepster de bal een keer uit het doel ranselde. Konder goed te spelen hebben de leren van The Red Stars een 3-62-overwinning geboekt op *reen Eagles. Coach Rinus Valk vas 'magertjes tevreden' met het lositieve resultaat, omdat zijn doeg het in de eerste helft had la- en afweten. |Aeel balverlies, een groot aantal mis- ers en vooral te afstandelijk verdedi- en waren er de oorzaak van dat Red Itars in de eerste twintig minuten nau welijks afstand kon nemen van Green Bagles dat zelf niet in staat was potten te ireken. De 20-23-voorsprong in de ust kon Valk dan ook niet echt in goed humeur brengen. 'e boodschap van de basketbalcoach verd na de hervatting wel begrepen, led Stars schakelde een tandje bij en poot weg bij Green Eagles. Het ver- chil groeide tot ver boven de twintig ranten. Toen Valk ging doorwisselen, verd Green Eagles in de gelegenheid ;esteld een 'walk-over' te voorkomen, et gevolg was dat de marge slonk, olgens Valk werd in die fase bewezen lat een aantal spelers van Red Stars niet de tweede rayonklasse thuishoort. Van degenen die het niveau wel aan kunnen, was alleen John McClaine van begin tot eind in goede doen. De Ame rikaan werd bovendien topscorer met zeventien punten. André Voskuilen hield vijftien punten over aan een ac ceptabele tweede helft. Dames In Wilnis herstelden de dames zich van twee nederlagen. Argon 2 werd met 39-60 geklopt. Daarmee werd het ver schil overigens zeer bescheiden in de administratie opgenomen. Red Stars had gemakkelijk meer dan tachtig pun ten kunnen scoren, maar miste weder om teveel open kansen en schakelde re gelmatig terug naar een lagere versnel ling. In de laatste tien minuten had Argon het meer op de ledematen van de Soes ters gemunt en bleken de Noordhollan ders meer bedreven in boksen dan bas ketbal. Achtereenvolgens Christel Wessels en Nancy de Kruyf werden het slachtoffer van a-sociaal gedrag. Maar Red Stars won op punten. Voor de 28ste keer in successie wordt in de kerstvakantie een basketbaltoer nooi voor basisscholieren gehouden. The Red Stars ontvangt op dinsdag 27 december 29 teams van zestien scho len. De OBS Overhees en de Desmond Tu- tuschool zijn de grootste leveranciers. Beiden vaardigen vier ploegen af. In to taal strijden dertien jongens-, negen meisjes- en zeven gemengde teams om het kampioenschap van Soest. De wedstrijden worden gespeeld in sporthal Beukendal. Om 8.00 uur wordt voor de eerste keer op het fluitje geblazen en om 17.10 klinkt het laatste signaal. Het toernooi is in drie delen verdeeld, zodat de deelnemers niet per sé de hele dag aanwezig hoeven te zijn. Toernooileider Bob Kooter heeft op 27 december 66 wedstrijden op het pro gramma staan. In januari volgt een basketbaltoernooi voor middelbare scholieren. Dat vindt plaats in zowel Soest als Baarn. Het Griftland College staat garant voor de organisatie, Red Stars zorgt voor mede werkers. i Het horeca-damtoernooi van DVSB is dit jaar gewonnen door Johan Beijer. Hij was donderdag avond één van de acht finalisten in café Willem I en versloeg in de laatste partij Cees Hilhorst. Het was de tweede keer dat het horeca- damtoernooi werd gehouden. Tijdens de editie van 1993 kwamen teams van i verschillende café's tegen elkaar in ac tie. Ditmaal werd een individueel toer nooi gehouden. Dat zal ook volgend jaar het geval zijn. Evert van Brumme- len, één van de organisatoren: "Indivi dueel is toch leuker, het was een gewel dig succes." Zesentwintig dammers schoven de laat ste weken aan tijdens de drie voorron den. Onder de deelnemers bevonden zich twee dames: Kitty Beijer en Frede- rika Proton. Beiden kregen een beker van DVSB. "Omdat we het leuk vinden De acht finalisten van het horeca damtoernooi voor de eindstrijd in café Willem I. p0f0: Goos van der Wilt dat ze hebben meegedaan," aldus van Brummelen. Bekers waren er donderdagavond ook voor de drie beste dammers, behalve Johan Beijer en Hilhorst was dat R. van Velzen. De andere finalisten waren J. Beernik, gastheer Willem Dorrestein van Willem I en de twee dames van wie Beijer eerste werd. Eduard van Surksum van biljartver eniging Soestdijk is in het weekeinde eerste geworden in de gewestelijke fi nale derde klas Libre. Daarmee plaatste hij zich voor de natio nale finale die in februari in Voorst zal plaatshebben. De gewestelijke finale vond plaats in Bilthoven. Van Surksum moest het daarin opnemen tegen biljar ters uit de districten Utrecht, Amster dam, Flevoland, Betuwe-Veenendaal en 't Gooi. Van Surksum en Snel stonden in pun ten gelijk toen ze aan de beslissende partij begonnen. Door goed opbou wend spel nam Van Surksum een lichte voorsprong die hij tot en met het einde vasthield. Tijdens een internationale indoor- wedstrijd in Dortmund zijn door een aantal Pijnenburgers weer uitstekende prestaties neergezet. Eerste plaatsen waren er voor Marion van den Broek en Eva Janssen. Van den Broek pakte de zege bij de da mes op de 200 meter in een nette tijd van 25.5. Janssen maakte er bij de 800 meter meisjes junioren A een zeer span nende aangelegenheid van door pas in de eindsprint toe te slaan en te finishen in een nieuw persoonlijk record van 2.14.1. Ook een persoonlijk record liep Chris- tian Gijtenbeek op de 1.500 meter voor heren. Christian liep een zeer bekeken race en zag met 4.07.6 zijn zware trai- ningsarbeid beloond worden. Kristiaan Smits passeerde in Dortmund de magi sche 2-minuten grens op de 800 meter junioren A. Smits verraste vriend en vij and door het hoge tempo van start tot finish vol te houden om te eindigen in 1.59.5 (nieuw p.r.) De tweede editie in de serie van de BAV Wintercupwedstrijden vond zondag plaats in de bossen nabij Lage Vuursche. Op de korte cross over 4 ki lometer waren het Mart van Hal en Adri van de Zon van AV Pijnenburg die goed voor de dag kwamen. Van Hal was haar clubgenote te snel af en wist de tweede plek te bezetten in 15.58, acht seconden achter de winna res. Adri van de Zon kon tevreden te rugblikken op haar derde plaats in 16.04. Op de 12 kilometer (lange cross) kwa men veertien lopers van AV Pijnenburg aan de start. Berend Drent bleek deze keer de snelste Soester loper met een tijd van 43.44. Daarmee bleef hij ruim 40 seconden voor zijn clubgenoten Henk Wallet en André Meixner, die resp. 44.27 en 44.28 nodig hadden. Hans de Goede bleef ook nog net bin nen de 45 minuten grens (44.58), maar moest alle zeilen bijzetten om clubge noot Bert van Velzen van zich af te hou den (45.21). Met een 14-6-overwinning op Maas van 't Hoog heeft DVSB zich gehand haafd aan kop van de ranglijst. Met twaalf punten uit zeven wedstrijden delen de dammers uit Soest en Baarn de eerste plaats met WSDV. Op zaterdag 7 januari ontmoet DVSB de op dit moment gevaarlijkste tegen stander. De 'warming-up' voor de slag met de ploeg uit Hengelo was goed, al kwam de zege op Maas Op 't Hoog pas in de late uurtjes tot stand. De start was niet bijzonder sterk. Van de Ploeg en Jerry den Os speelden re mise, waarna Theo Schimmel verloor. De stand werd in evenwicht gebracht door Van Niel, waarna De Kruiff en Weistra degelijke remises behaalden. In de tijdnoodfase won Tjon A Ong van Borgman (8-6). Daarna was DVSB ze ker van de overwinning. WOENSDAG 21 DECEMBER Zaalvoetbal 21.00 uur SEC-Bussum (Aqua Indoor) 22.00 uur Ton Roelofs-Firtina'93 (Hil versum) MAANDAG 26 DECEMBER Veldrijden Saricar kerstcross Soestduinen 12.00 uur Junioren 12.02 uur Nieuwelingen/dames 13.00 uur Amateurs nationaal 14.30 uur Profs/amateurs DINSDAG 27 DECEMBER Basketbal 8.00 uur Scholierentoernooi The Red Stars (Beukendal) Vooral dank zij drie tweehonderd games in de finale heeft Team We stra het kersttoernooi van de Soes ter Bowling Vereniging gewon nen. Met een totale pinfall van 1.396 was de ploeg in het weekein de onbereikbaar voor de overige deelnemers. De senioren speelden een dubbel han dicap toernooi. De voorronde bestond uit vier games. Daarna mochten We stra, De Enghe, Arrows, De Gokkers, Schootjes en 't Raadhuis zich finalist noemen. De eindstand liet dezelfde volgorde zien. Bij de dames zette Joke Karei de hoog ste game (200) op haar naam. Rein We stra scoorde de hoogste game van de heren (197). Bij de jeugd die zaterdag op de banen van C-drie speelde, waren Annemieke Spierenburg (185) en Casper Spieren burg (178) verantwoordelijk voor de hoogste game. Zij eindigden evenwel niet in de top van het algemeen klasse ment. Het jeugdtoernooi werd bij de as piranten gewonnen door Erwin Brouers. Hij noteerde een totale pinfall van 715. Vera van Leeuwen werd twee de (698). Linda van 't Klooster en Frank Ronkes deelde de derde plaats '669). !3ij de junioren ging de toernooizege naar Danny Ronkes (658). Marcel Koster eindigde als tweede (656), Se- bastiaan de Kruif als derde (652). Foto: Goos van der Wilt De jeugdbowlers kwamen zaterdag al aan bod. Het college blijft het standpunt huldigen .dat MHC Soest verder kan zonder grassportvelden. De twee kunstgrasvelden zijn vol doende, oordelen burgemeester en wethouders. Dat is het bestuur van de hockeyvereniging per brief meegedeeld. Het hockeybestuur had het college ge schreven dat het tenminste één gras sportveld nodig heeft, zeker gezien de te verwachten groei van het aantal le den. Maar het college ziet geen steek houdende argumenten om terug te ko men op haar standpunt, te meer daar de club één team minder telt dan waarmee de afdeling sport van de gemeente reke ning had gehouden. In de brief stipt het college ook de even tuele verplaatsing van de sportaccom modatie aan de Koningsweg aan. Mocht het sportpark plaats moeten ma ken in verband met de uitbreiding van het industrieterrein Nieuwe Gracht II, dan wil het college daarvoor het opti- malé tijdstip kiezen. "Het is mogelijk dat dit tijdstip kan samenvallen met bij voorbeeld de vervanging van de be staande toplaag van de kunstgrasvel den," aldus het college. Verplaatsing van de accommodatie moet echter eerst door de gemeenteraad worden beslo ten. De (openbare) discussie daarover is nog niet gestart. MHC Soest hoeft niet te rekenen op een budget voor het doorspuiten van de drainage van de kunstgrasvelden. Het college zal proberen de reiniging van de toplaag van de twee kunstgrasvelden gefaseerd uit te voeren in het kader van de onderhoudsbegroting. Carl Verheijen van schaatsvereni ging Eemland heeft tijdens het Ne derlands Kampioenschap Afstan den in Den Haag zijn visitekaartje afgegeven. De Woudenberger reed op de 10.000 meter een per soonlijk record van 15.03.71 wat hem een tiende plaats opleverde. Ook op de 5.000 meter presteerde Ver heijen goed. Assistent trainer/coach Leo Visser, die trainer Eddie Verheijen momenteel vervangt in verband met een blessure, meldde dat Carl Verheij en wordt beschouwd als het nieuwe ta lent voor de lange afstand. Ook in clubverband werden goede prestaties geleverd. Maijan Oomkes verbeterde haar persoonlijk record op de 1.000 meter (2.26.04), SaskiaBaltus reed de 500 en 1.000 meter in 58.84 en 2.05.43, wat haar twee p.r.'s opleverde. Lucas Waagmeester compenseerde zijn val op de 500 meter met een nieuwe beste tijd op de 1.000 meter van 2.19.89. Harold van Haren reed zijn beste 500 meter tot nu toe in 54.69. Heidi Koelewijn reed twee persoonlijke records; 57.91 op de 500 en 2.01.55 op de 1.000 meter. Tom Versteeg scherpte zijn beste tijd op de 10.000 meter aan tot 16.38.57. Versteeg reed daarmee tien seconden af van zijn oude persoonlijk. De Soester is zich duidelijk aan het ontwikkelen als een lange afstand expert, want ook in de marathoncompetitie gaat het hem goed. Bij de vierde marathon in 'het vierbanentoernooi' eindigde hij als ze vende, waarmee hij in het algemeen klassement op een derde plaats staat. Clubgenoten Bert en Klaas-Roei Koe lewijn staan in het algemeen klassement na vier afstanden respectievelijk tiende en vijfentwintigste. DVS/Lazy Louis en Tafelberg maakten er maandagavond een 'leuk potje' van in sport Beuken dal. Het tempo in de wedstrijd lag niet bepaald hoog, maar de doel punten en de spanning vergoedden veel. Het werd 6-6 na vijftig minuten voet bal, waarin beide teams achterstanden moesten wegwerken. DVS/Lazy Louis kwam via René Ribberink en Gerard van Soeren vlot op voorsprong, maar Tafelberg bleef het antwoord niet lang schuldig. Arnold Broertjes zorgde voor een nieuwe voorsprong, maar de gasten profiteerden weer van fouten in de de fensie van DVS/Lazy Louis: 3-4. Kort voor rust maakte Ribberink, weer met links, gelijk. Bij balverlies trok DVS/Lazy Louis zich nadrukkelijk terug op eigen helft. Tafelberg probeerde daarentegen de gastheren meteen vast te zetten. Dat le verde nogal eens ruimte op voor Broer tjes. De doelgerichte diepe spits draaide en draaide, maar schoot net naast of werd geblokt. Wat dat betreft had Rib berink meer succes. Hij bracht maar weer eens zijn linker been in stelling en zette zijn ploeg daarmee weer naast Ta felberg: 5-5. Toen Eddy Brinkman even niet oplette, was de achterstand weer in ere hersteld. Een kans voor open doel werd vervol gens door Tafelberg gemist en beide teams schoten één keer tegen de paal, voordat Broertjes uit een 'strafcorner' raak schoot. Ondanks het verlies van één punt liep DVS/Lazy Louis één punt in op A 't Hardt dat met 2-8 ver loor. De marge met de koploper in de hoofdklasse is halverwege de rit drie wedstrijdpunten. Hees Ondanks de afwezigheid van coach Reijer Looijsen en de geblesseerde Eric Looijsen en Edwin Lazonder zou Hees in Blaricum een monsterzege boeken op Hakkie. In Beukendal was dat ook al gebeurd in de openingswedstrijd. Na 25 minuten was het al 2-8 voor Hees dat daarna nog in de problemen kwam. Hakkie overliep Hees dat met de hak ken over de sloot het einde haalde: 9-10. Invaller Teus Verwoerd uit het tweede team solliciteerde naar een ba sisplaats door zes doelpunten voor zijn rekening te nemen. Voetbalvereniging S]EC houdt op vrij dag 23 december een kerstbingo. Die wordt gehouden in het clubgebouw aan de Bosstraat en begint om 20.00 uur. Vanaf 19.15 kunnen belangstellenden terecht. Er worden tien spellen van drie ronden gespeeld. De hoofdprijs is een cd-speler. Op zaterdag 14 januari opent Smeeing/BDC officieel het nieuwe clubgebouw aan de Henriëtte Blaek- weg. Dat zal onder meer gepaard gaan met het spectaculaire 'Bungee Jum- ping'. Op het handbalterrein in Soest-Zuid zal een hoge kraan worden neergezet. Van 'ijzingwekkende' hoogtes kunnen dur fallen, bevestigd aan een stevig elastiek, naar beneden springen. Als dat maar geen 'durfvallen' worden. De handbalvereniging heeft nog meer pijlen op haar boog. De openingsbij eenkomst vormt tevens het startsein voor de BDC Super Loterij met als hoofdprijs een auto. De club wil dui zend loten van vijftig gulden verkopen. De netto-opbrengst is bestemd voor de bouw van het clubhuis. De gemeente heeft dan wel 320.000 gulden bijgedra gen, de club moet zelf ongeveer hon derdduizend gulden ophoesten. Dat geld wordt via acties vergaard. Het programma van de opening begint om 15.15 uur met muziek van de Eem- lander Blaaskapel. Een kwartier later volgt een welkomstwoord en om 15.45 uur is het tijd voor het 'Bungee Jum ping'. Wethouder Ries van Logtenstein verricht om 16.00 uur de openingshan deling, waarna in de nieuwe kantine een (nieuwjaars-)receptie wordt gehouden. In de zesde wedstrijd van de winter competitie heeft Jan Livestro zijn kan didatuur voor de eindzege weer duide lijk gemaakt. Hij boekte aan de Vecht zijn tweede succes. Met 11.90 meter vis won de winnaar van de twee laatste competities.Vecht- specialist' Gerrit Kasius bleef in de buurt van hem met 11.33 meter. Live stro had aan 47 vissen voldoende om de zege veilig te stellen, Kasius had 52 keer beet. Op de derde plaats eindigde John Hibbel (9.85 meter). Hij haalde veertig voorns boven water, nadat hij tijdens de wedstrijd was verkast met zijn boot- maat Jan Aertssen die zesde werd met 7.14 meter. De vissers werden aanvankelijk gecon fronteerd met een wisselvallige, hard stromende Vecht. Later stak er een koude wind op. VELDVOETBAL l.Teus Verwoerd (SEC-zat.)13 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 13 3. Paul Castein (Hees) 9 4. Danny Brandenburg (Hees) 6 5. Erwin de Gier (Hees)5 6. Gerard Becker (WZ'49) 4 Johan van den Brink (Hees) 4 Edwin Lazonder (Hees) 4 Jeroen van Veenendaal (Soest) 4 Negen spelers scoorden tot dusver drie maal. ZAALVOETBAL 1. Peter de Jong (Hees)18 2. Danny Brandenburg (Hees) 16 3. Mustafa Aksit (Firtina'93)14 Eric Looijsen(Hees) 14 Özcan Satikboga (Firtina'93) 14 Arnold Broertjes (DVS)14 7. Stefan van Amerongen (Hees) 11 8. Zeki Kurt (Firtina'93)9 9. Eddy Brinkman (DVS) 8 10. Hans Peter van Zoelen (SEC) 7

Soester Courant | 1994 | | pagina 19