STOP JE HUUR IN EEN EICEN HUIS. •yftantd Theatergroepen op Raadhuisplein igPMÊi IVMIAÏ Kerstgeschenk voor de Soester missionarissen Aktle 'Kolen voor Polen' groot succes! ERENKAPSALO Uitbreiding Molendael-Baarn begonnen Nieuws van de gemeente Rondweg-punten op een rijtje VUURWERK Extra toezi Op versierdi WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 21 DEC Marcelen Geja wensen u prettige feestdagen en een voorspoedig 1995' 02155-16450 Opraak NVM HYPOTHEEKSHOP, TOEKOMSTIGE EIGEN REKENCENTRUM VOOR WONINGBEZITTERS. NVM Hypotheekshop Schoeman NVM Hypotheekshop Deelen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. 'Vrienden van Molendael' opgericht In kader van festival Etcetera La Strada De Soester Duinen y de Bruin y DE Politie en justitie lik 15% KORTING 10% KORTING Carol Streefkerk oi Ieder jaar koint er wel één van de Soester missionarissen één of twee maanden op verlof naar Neder land om hier een frisse neus te ha len, wat bij te tanken, een cursus te volgen of om even niet geconfron teerd te zijn met de problemen zo als oorlog, rebellie met plunderin gen of de armoede en uitbuiting van de bevolking waarvoor ze wer ken. Vaak zijn de werkomstandigheden zwaar en moeilijk en is zo'n verlof ver diend en noodzakelijk, bijvoorbeeld voor een medische controle. De erva ring leert ook dat na een maand het bij de meesten alweer gaat kriebelen; ze worden ongeduldig en ze zijn met hun gedachte bij hun 'thuis'. Er worden ma terialen aangeschaft die daar niet of moeilijk te koop zijn. Ze vertrekken met een overwicht aan kilo's (bagage). De accu is weer opgeladen. Bijna vol doende voor twee jaar. Dit alles is voortgekomen uit het feest van Kerstmis: Christus' geboorte. Christus zei immers tot zijn volgelin gen: Ga en onderwijs alle volken en breng hen de Blijde Boodschap. Mat- theus schrijft ook in zijn Evangelie: wat ge voor de minsten der mijnen doet, doet ge voor MijHeel concreet worden genoemd honger en dorst, de vreemde lingen, de naakten, de zieken en de ge vangenen. Aan de uitvoering hiervan proberen de Soester missionarissen gestalte te ge ven. Anne Boomers, Yambio, Zuid-Soedan. Anne helpt bij het gevep van trainingen aan de vrijwillige leerkrachten en het ontwikkelen van lesmateriaal. Ze is ook betrokken bij de begeleiding van vrou wengroepen en is gestart met een huis- houdklas voor jonge moeders. Frank Boomers, Yambio, Zuid-Soedan. Frank is administrateur, zorgt voor aan voer van medicijnen, schoolmateriaal, tweedehands kleren en levensmidde len. Zelf noemt hij zich een 'moderne boodschappenjongen' die zijn handen vol heeft, temeer daar ze een klein jaar geleden met dit projekt begonnen zijn. Kees Smeele, Kinshasa, Zaïre. Begin dit jaar is hij begonnen met een onderkomen te bouwen voor zo'n 60 jongens, kleine bandietjes (althans dat zouden ze kunnen worden) die in het centrum van de stad rondzwerven. Zelf helpen ze ook een handje mee. Het cen trum is nu groot geworden zodat de naam veranderd is in Cité des Jeunes: Jongerenstad. Deze in de steek gelaten kinderen kunnen gebruik maken van de school, waar nu meer dan 650 les krij gen en daarna in een van de ateliers een vak leren, zoals metselaar, timmerman, agrariër of metaalbewerker. Ondanks de misère mogen ze de moed niet verlie zen en het hoofd koel houden, dus doorgaan. Gerard Smeele, Sete La- goas, Brazilië Afgelopen maand 65 jaar geworden en bijgetekend, indien zijn gezondheid het toelaat. Helaas moet hij sinds vier maanden zijn collega missen vanwege zijn gezondheid, zodat hij nu naast het werk voor de school en blinden ook de hele parochie erbij gekregen heeft, met zeven kapellen in de omgeving. On danks dat de inflatie is afgenomen is het voor de mensen niet mogelijk rond te komen en helpt hij waar dat mogelijk is. Hij prijst zich gelukkig met een fantas tisch vrijwilligersteam op school, waar door lesgeven in stand blijft. De lesboe ken heeft hij alvast besteld voor januari, daar hij weet dat Soest zijn gezondenen niet vergeet. Magdaleen Westerveld, Belem, Brazilië. Zojuist weer teruggekeerd na een kort noodzakelijk verlof en meteen gecon fronteerd met het grote verschil met Nederland, waar het lijkt of iedereen kan kopen wat er nodig is. De kleine man hier, en er zijn er zo velen, mag niet ziek worden, want medicijnen of onder zoeken kunnen ze niet betalen. Geluk kig zijn er veel vrijwilligers waarmee zij werkt, zodat het geld dat binnenkomt kan worden besteed aan hen die het werkelijk nodig hebben. Dat betreft vooral noodzakelijke producten als melk, medicijnen, een gasfles of school- benodigdheden. Ook worden bruine bonen uitgedeeld aan een-oudergezin nen, die hebben het vaak het moeilijkst. Daarnaast gaat de aandacht ook uit naar de bejaarden. Soest, bedankt, hier is geen strijkstok. Giften zijn welkom bij de MOV-groep Soest, Rabobank: 35.99.67.787; Postgiro: 35.80.168. Met een feestelijke bijeenkomst in het cultureel centrum van Kozle is op vrijdag 9 december j.1. de aktie 'Kolen voor Polen1 1994 afgeslo ten. In aanwezigheid van de voltal lige gemeenteraad van K^dzier- zyn/KozIe overhandigden Cees Verheus, voorzitter van de Stich ting Jumelage Soest-K^dzierzyn/ Kozle, en Lenie van Logtestijn, waarnemend voorzitter van de Vereniging Soest-K§dzierzyn/ Kozle, een symbolische cheque aan burgemeester Miroslaw Bor- zym. Burgemeester Borzym benadrukte in zijn speech dat de westerse wereld vaak een veel te optimistisch beeld heeft van de economische situatie van Polen. Er is inderdaad een kleine bovenlaag van de bevolking die het economisch goed heeft, maar de grote massa van de Pool se bevolking kan met moeite het hoofd boven water houden. En mensen met een uitkering, zoals werklozen, arbeids ongeschikten en bejaarden, hebben het erg zwaar. De aktie 'Kolen voor Polen' was dan De aanbieding van de opbrengst kreeg in Kozle een officieel tintje. ook, volgens burgemeester Borzym, zeer welkom. Miroslaw Borzym verklaarde dat de eerste kolen al op maandag 12 decem ber rondgedeeld zouden worden, zodat alle behoeftige gezinnen er voor de Kerst warmpjes bij zouden zitten. Vervolgens roemde Cees Verheus de goede samenwerking tussen de beide Soester organisaties. Hij zag zeker ruimte voor een intensievere samen werking. Lenie van Logtestijn prees de beide Poolse organisaties, die dit jaar in goede harmonie uitvoering hadden ge geven aan de aktie 'Kolen voor Polen". Tenslotte werd de cheque overhandigd en kreeg burgemeester Borzym een koffertje met 11.000 gulden overhan digd. De bijeenkomst werd besloten met een gezellig samenzijn. De totaalopbrengst van de aktie Kolen voor Polen bedraagt f 12.046,-. Het resterende bedrag werd door beide or ganisaties bestemd voor een bejaarden huis en een school in K^dzierzyn/Koz le. Bcctzlnnn 89 ZONDER Openingstijden di/vrij 8.30 -17-30 za8.00- 15.30 Ook een briefje gehad van uw huisbaas? Is de huur weer omhoog? Denk dan eens aan een eigen huis. Dat is sparen voor later. Wilt u weten wat de moge lijkheden 2ijn? Loop dan eens vrijblijvend binnen bij de NVM Hypotheekshop. Daar rekent men u alles precies voor. Hoeveel u kunt lenen en wat u dat per maand gaat kosten. Bovendien heeft men bij de NVM Hypotheekshop ook verstand van de huizen markt. Doe er uw voordeel mee. N V M I HYPOTHEEK SHOP Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Tel. 13539 Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 15360 OOK VERSTAND VAN HET PAND. Gedeputeerde Thea Poortenaar heeft vorige week woensdagmid dag de officiële starthandeling ver richt voor de uitbreiding van me disch centrum Molendael-Baarn. Ze verplaatste daarvoor met een dragline de eerste hap grond. "Najaren van inspanning, hard werken en volharden en ups en downs, is het eindelijk zo ver," stelde voorzitter J.M. Kruitwagen van het ziekenhuisbestuur vast tijdens de voorafgaande ontvangst. Hij herinnerde aan de voorgeschiede nis, die inmiddels al 12,5 jaar oud is. De brief van minister Gardeniers, van 12 juli 1982, die een drastische bedden vermindering aankondigde waarvan de sluiting van Zonnegloren in Soest het gevolg moest zijn. "Geen prettig bericht voor de Soester gemeenschap, maar niet onbegrijpelijk," aldus Kruitwagen. De besturen van (destijds) Maar schalksbos en Zonnegloren vonden el kaar in de plannen voor een nieuw zie kenhuis op de grens van Baarn en Soest ("De Oelte"), maar dat plan werd uit eindelijk van hogerhand afgewezen. "Maar als we terugkijken kunnen we constateren dat de uitvoering van dat plan goedkoper zou zijn geweest, en sneller gerealiseerd," aldus Kruitwa gen. Extra opvang Niettemin was hij blij dat - met de volle medewerking van de gedeputeerde - het "alternatieve" plan nu werkelijk heid kon worden. "Het is een lange weg geweest, vol hindernissen, maar van daag telt alleen het resultaat, al hebben we enkele veren moeten laten." Kruit wagen meldde vervolgens de oprichting van een stichting "Vrienden van Mo lendael", die de relatie tussen het zie kenhuis en de bevolking wil versterken en zich zal inspannen om een aantal ex tra voorzieningen te realiseren, zoals de opvang van familie van patiënten en van kinderen. "We hopen dat het aan zal slaan," aldus de voorzitter. Hij onderstreepte dat de samenwerking en de uiteindelijke fusie tussen "Soest" en "Baarn" uitstekend was verlopen. Verheugend noemde hij de stijging van het aantal opnamen, die in 1994 de acht procent inmiddels heeft overschreden, en hij complimenteerde de medewer kers voor hun loyaliteit, ook in de onze kere tijden uit het verleden. 'Trendsetter' Gedeputeerde Poortenaar verklaarde graag bereid te zijn geweest Molendael met woord (en nu ook met de daad) ter zijde te staan. Ze gaf toe dat de Oelte De gedeputeerde - in witte oliejas - aan het werk met de dragline. Foto: Goos van der Wilt waarschijnlijk minder geld en tijd zou hebben gekost, maar stelde ook vast dat Molendael als eerste en waarschijnlijk ook laatste EVI-project (Exploitatie Verlagend Initiatief) met extra finan ciële hulp uit de schatkist een "trendset ter" voor kleinschalige ziekenhuizen was geworden."De samenwerking met Eemland, met de eerste lijn en de thuis zorg is hier uitstekend, en dat biedt een gunstig toekomstperspectief." De uitbreiding van Molendael-Baarn is de eerste stap van een bouwperiode, die ook zal leiden tot een nieuwe polikli niek in Soest. Drie theatervoorstellingen op het Raadhuisplein, die gratis toegan kelijk zijn voor publiek. Het colle ge van burgemeester en wethou ders bezint zich deze dagen over de vraag of dat mogelijk is. De voorstellingen staan in het kader van het Amersfoortse festival Etcetera La Strada, dat steeds meer een uitstra ling naar de regio krijgt. Dit jaar partici peerde kinderboerderij De Vrije Teu gel door drie theaterprodukties naar het Vedelaarpad te halen. Het tegenwoor dige kinderparadijs krijgt voor 1995 echter geen vergunning, nadat in juli ongeveer zeventien klachten over ge luidsoverlast bij de politie waren bin nengekomen tijdens het optreden van de Franse groep Picto Facto. In de afgelopen weken heeft ambtenaar Henk van Rijkom overleg gepleegd met de organisatoren van Etcetera La Stra da en collega's uit Hoevelaken en Leus den. "We willen een lans breken voor een regionale invulling," aldus Van Rij kom die een voorstel heeft ingediend bij b en w. Gedacht wordt aan drie voorstellingen op vrijdag 28 juli. Op het Raadhuis plein zouden dan de Nederlandse groep Groovin' Piet, het Engelse Kneehigh Theatre en Kalina Krasnaya uit Rus land optreden. Ondanks de kosten van 16.000 gulden, heeft Van Rijkom voor gesteld geen entree te heffen. Geen drempel "Je moet er naar mijn idee geen recette aan koppelen, want dan schiet je je ei gen doel voorbij. Als het gratis is, kan iedereen het bijwonen en heb je dus geen drempel," stelt Van Rijkom die al een dekkingsvoorstel heeft gedaan. Achtduizend gulden zou door de ge meente Soest moeten worden bijgedra gen. Daarnaast kan vierduizend gulden van de provincie worden verwacht. Subsidies van onder meer de Russische en Engelse ambassade moet duizend gulden opleveren en het restant wil Van Rijkom verkrijgen via sponsors. "Dat moet kunnen. Je moet ook ergens in ge loven. En bovendien worden in Amers foort elk jaar tweehonderd voorstellin gen gehouden en dat komt financieel al tijd rond." Van Rijkom heeft nog twee andere va rianten. Als alleen het Kneehigh Thea tre komt, worden de kosten geraamd op 9.000 gulden. In combinatie met Kalina Krasnaya lopen de kosten op tot 12.500 gulden. Het straattheaterfestival Etcetera La Strada vindt volgend jaar plaats van woensdag 26 juli tot en met zondag 30 juli. De gemeente Soest moet op 28 juli in kaart worden gebracht. Het college A moet besluiten of vergunning wordt verleend, waarna de gemeenteraad nog akkoord moet gaan met het dekkings voorstel. B en w zouden zich mogelijk gisteren al over het voorstel buigen. De Soester Courant kon het besluit van het college niet meer meenemen in deze editie. RESTAURANTS PARTY EN VERGADERCENTRUM Beide kerstdagen sfeervol dineren bij De Soester Duinen. Wij serveren kerstmenu's vanaf 72,50 p.p. En ook dit jaar weer in ons speciale restaurant een uitgebreid fondue-gourmet en steengrill kerstbuffet 62,50 p.p. Voor reserveringen: 'Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 Fax 02155-25961 (publikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Conrant) Bouwvergunningen Gevraagd: Amnestylaan 68-72: uitbreiden drie woningen; Generaal Winkelmanstraat 160: bouwen garage met carport; Klaarwaterweg 57: uitbreiden woonhuis met tuinkamer; Korte Melmweg 5: plaatsen erfschei- ding; Korte Ossendam 52: verbouwen winkel tot woonhuis; Nieuwegracht 4: uitbreiden maga zijn; Peter van den Breemerweg 7: ver bouwen/uitbreiden woonhuis; Rademakerstraat 27: bouwen win kel/kantoorpand. Verleend: Aagje Dekenlaan 11-13: plaatsen twee dakkapellen; Citer 43: plaatsen blokhut; Eemweg 2: uitbreiden bedrijfsge bouw; Ereprijsstraat 223: plaatsen dakop- bouw; Jeneverbesweg 4: uitbreiden/ver bouwen woonhuis; Johannes Poststraat 67: plaatsen carport en berging; Kastanjelaan 57: bouwen serre; Mevr. Kuipers-Rietberghof 13: plaatsen dakkapel; Oude Tempellaan 18: plaatsen pre- fab.garage; Specht 12: plaatsen blokhut; Van Mecklenburglaan 27: verhogen Wilhelminalaan 31: bouwen serre. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. Kapvergunningen Gevraagd: Vosseveldlaan 26: 1 berk; Van Straelenlaan 6: 1 larix; Van Straelenlaan 6A: 1 berk; Kerkpad ZZ 7: 5 eiken; Lange Brinkweg 36: 4 berken; Betje Wolfflaan 53: 3 dennen; Verlengde Talmalaan 19: 1 boom. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Choristenpad 82: 2 prunussen, 1 po pulier, 1 lijsterbes. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Parkeerplaatsen B. en W. hebben besloten door plaat sing van bord E6 vier parkeerplaatsen aan te wijzen als algemene invaliden parkeerplaats op het Dorpsplein, bij de ingang van de Drie Eiken, de biblio theek en de hoofdingang van het Dorpshuis. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Bouwzaken B. en W. hebben besloten vergunning te verlenen voor: het bouwen van een polikliniek aan de Dalweg (art. 19 Wet R.O. en art. 50.5 Woningwet). Schriftelijke bedenkingen binnen twee we ken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage bij de afdeling ROB. Belasting-verordeningen De volgende belastingverordeningen zijn bij K.B. van 2.12.94 goedgekeurd: de verordening op de heffing en invordering van de Afvalstoffenhef fing en de Reinigingsrechten 1995; de verordening op de heffing en invordering van leges 1995. De verordeningen liggen acht dagen ter inza ge op de afd. Gemeentelijke Belastingen. Rectificatie Wet Milieubeheer De beschikking m.b.t. de biezenvelden aan de Peter van den Breemerweg (pu blicaties in o.a. deze krant op 15 decem ber en op de Kabelkrant op zaterdag 10 en zondag 11 december) is ten onrechte gepubliceerd en komt te vervallen. Een nieuwe publicatie wordt ten vroegste medio januari 1995 verwacht. Informatie Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (0215 59 3411fax (02155) 93689, of bij de betreffende af deling. Nu de eerste kruitdampen rondom de verkeersdiscussie zijn opge trokken wil ik namens de CDA- fractie nog wat punten op een rijtje zetten. Mede naar aanleiding van een aantal ingezonden brieven van de afgelopen week in deze krant. Is er eigenlijk wel een pro bleem? De afgelopen jaren is de automobiliteit in Nederland en dus ook in Soest enorm toegenomen. Niet een extra winkel hier of daar, maar een groeiend aantal inwo ners van deze gemeente en de groeien de automobiliteit maken de verkeerssi tuatie in deze gemeente steeds moeilij ker. Een groot deel van ons wegennet stamt uit de vorige eeuw en is totaal niet bere kend op de grote hoeveelheid auto's en vrachtwagens die zich er elke dag door heen wringt. Je kunt er over twisten of dat in heel Soest nü al een probleem is. Eén ding staat vast: in de komende jaren zal de si tuatie helaas nog verslechteren, welke maatregelen er landelijk of lokaal ook worden genomen. Wat doen we er tot nu toe aan? Natuurlijk moetje in Soest al het moge lijke doen om het openbaar vervoer en fietsverkeer te stimuleren. Dat is de af gelopen jaren ook op uitgebreide schaal gebeurd. De problemen werden er niet kleiner door. Afsluitingen van wegen en verkeers- remmende maatregelen in woonwijken moesten het autoverkeer zoveel moge lijk naar onze hoofdwegen sturen. Deze wareh al druk en werden nog drukker. Het gevolg was dat autoverkeer on danks verkeersremmende maatregelen toch weer de woonwijken in trok. Laden en lossen in de Van Weedestraat zou altijd in de gele zones moeten ge beuren. Nu is dat bijna nooit het geval. Misschien dat de komst van een enkele politiesurveillant iets helpt. Nu zeggen sommigen dat je het hierbij maar moet laten. Op de langere termijn worden de verkeersveiligheid en leef baarheid in onze gemeente misschien wel zo problematisch dat mensen uit zichzelf hun auto wel zullen laten staan* Het CDA gelooft niet in deze benade ring. Mensen zullen liever de ongemak ken voor lief nemen dan hun auto laten staan. Wat kun je er nog meer aan doen? Als je het verkeersprobleem in de Van Weedestraat goed kunt aanpakken voorkom je dat vastzittend verkeer de omliggende woonwijken induikt, een parallelroute voor de Van Weedestraat kan dus een oplossing zijn. Hetzelfde geldt voor de problematiek Ossendam- weg - Vondellaan. Ook daar zal de ver keerssituatie moeten verbeteren. Wij hebben als CDA al in ons verkie zingsprogramma aangegeven de moge lijkheid van een rondweg uit te willen zoeken. De CD A-leden hebben in deze verkeersdiscussie ook een plan ge maakt voor een route die niet achter de Lange Brinkweg komt te liggen, maar langs de spoorlijn Amersfoort-Amster dam. De spoorlijn is toch al een 'door snijdend' element. Ook al beseffen we dat elke nieuwe weg een ingreep in het polderlandschap betekent - waar je niet lichtvaardig toe moet besluiten - gelo ven wij dat gen weg vlak langs de spoor lijn een minder zware ingreep in het landschap is. Niet een 'stiekeme bebou- wingswens' is daarvoor dus de aanlei- ding. Het Collegevoorstel Er lag een voorstel van het College om twee dingen te dóen: A: de verkeersproblematiek in de Van Weedestraat op te lossen door een pa rallelroute; B: te onderzoeken of het doorgaande verkeer door Soest, via een weg langs de spoorlijn, of via een aanpak van het tra- qé Vondellaan-Ossendamweg-Ko- ningsweg.kan worden afgewikkeld. Voor al deze ideeën is overleg met pro vincie en regio noodzakelijk. De CDA-reactie De CDA-fractie in de gemeenteraad heeft met dit voorstel ingestemd omdat: 1. onze suggestie nu serieus zal worden uitgezocht, en 2. samen met andere mogelijke oplos singen voor Van Weedestraat en Ko ningsweg zal worden getoetst bij pro vincie en regiogemeenten. Het overleg kan bijvoorbeeld leiden tot de volgende uitkomsten: 1. voorkeur voor een weg langs het spoor; 2. voorkeur voor een weg dicht achter de bebouwing van de Lange en Korte Brinkweg; 3. helemaal geen nieuwe wegen. Het College heeft beloofd binnen zes tot negen maanden meer duidelijkheid te hebben over de visie van provincie en regio. Daarmee, vinden we als CDA- fractie, zijn alle opties voor een rond weg óf parallelroute serieus onder zocht. Wij vinden dat je dat verplicht bent aan de lange-termijn-leefbaarheid en verkeersveiligheid van deze ge meente. Namens de CDA-fractie, Bart Krol, fractievoorzitter. Sprookjespakket van 13.50 voor... 9.95 Totaalpakket van 17.95 voor15.75 Surprisepakket van 100,- voor.. 29.95 Voor meer KNALLERS zie ons assortiment in de etalage en in de vuurwerkfolder. \\/^y\ rijwielspecialist 2^ l o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 02155-12857 Die alti Bestel nu voor de Kers TROMSLAGER HUZAREN HORS DfOEUVRE Gegarneerd met: gevulde eieren, gevulde soesjes, pompernikkel, fricandeau, rosbief, ham, kipfilet. 15,00 p.p TROMSLAGEl Compleet Huzarensalade ham/kaa 200 gram biefstuk, 2C 200 gram hambi 2 grote Franse si 4 bakjes saus o.a. 1 hele gt 1 kerst tafelkleed TROMSLAGER KIPSATÉ met SATÉ-SAUS f 6,95'p.portie (3 stokjes) De salac voor partic Steenhc Om te trachten de komende j; wisseling rustig te laten verloj is op initiatief van de projectgr Integrale Veiligheidszorg Si door de politie van district E land noord een plan opges voor een integrale aanpak var eventueel te verwachten prol men. FITNESS ZONNESTUDI Speciale Kerstaanbiedinj Voor de feestdagen nog even snel een kleurtje? Neem deze ac vertentie mee voor op alle zonnebanken! En op een rittenkaart. Wij wensen iedereen GEZELLIGE FEESTDAGEN en een GEZOND NIEUWJAAR. Geopend ma t/m vr van 09 00-13.00 en van 16.00-21 00 u. za van 09.00-16.00 u. KERKSTRAAT 86 - SOEST 02155- 1 89 90 Als het aanslaat wordt het m schien wel een traditie. Dat stj Carol Streefkerk (17) in elk gei voor ogen bij de kerst-optocht rr versierde paarden, waarmee komende zaterdag (24 decembt vanaf ca. 10.00 uur door Soest i trekken. Ze heeft al tien mede-ruiters bereid g vonden om mee te doen, maar er ku nen er nog meer bij. De bedoeling is c de deelnemers - te paard of ernaas kerstliedjes zingend door het do gaan. Zowel paarden als pony's kunn mee, als ze maar mooi versierd zijn, dus Carol. De optocht begint bij Van Zijtveld a; de Jachthuislaan, waar Carol zelf o< haar paard heeft staan. De stoet trel op advies van de politie, over rusti wegen, met name aan de buitenka van Soest. Behalve paarden zijn ot pony's welkom, en zoiets als een arre lee zou natuurlijk ook prachtig zij "Als 't maar mooi versierd is," ald Carol. Kinderen mogen ook mee, maar d< onder geleide. "Het moet verantwooi zijn, dus je moet je paard aankunne zodat er geen ongelukken gebeuren De deelname is gratis en Carol zou h leuk vinden als er nog meer mensen paarden/pony's aan de optocht zoude meedoen. Aanmelden graag uiterli vrijdag 23 december. Carols telefooi nummer is: 14301. Carol Streefkerk met haar paard. Foto: Goos van der W

Soester Courant | 1994 | | pagina 4