i hooijer Bentinckfonds rijker dankzij C-1000 Bij Hooijer is vuurwerk-verkoop de vrolijkste tijd van het jaar C7QM) Alle hens aan dek bij PTT voor kerst- en nieuwjaarskaarten 1 ACTUEEL f stichting bentinck fonds Afvallen met Dream Line WOpeningsgift' van 3500 gulden I? HET BENTINCKFONDS WENST C1000 VEEL SUCCES Het Bentinckfonds Twee inbraken aan Bilderdijklaan NIEUW BIJ WILLEM VAN OOSTEN KLEURENFOTO'S vanaf ft 0,4,9 p/st 7x10 cm. .Tuur service retour service roet volledige kwaliteitsgarantie. ^IJUK Inbraak in huis v.d. Weij denstraat 'Hooijer-capvoor snelle bestellers Auto gestolen brilcentrum nota Postbestellers hebben handen vol aan besneeuwde hellingen, kerstmannen, klokjes en kaarsen Nu ook in Soest WOENSDAG 21 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 7 ankzij supermarkt C-1000 van de Zuidpromenade is het Ben tinckfonds, dat zich in Soest inzet voor de sportbeoefening van min- dervaliden, afgelopen zaterdag morgen een stukje rijker gewor den. "Minder arm" is wellicht een assender benaming, want de tichting kan elk bedrag uitstekend ebruiken. Dat was ook de reden waarom C-1000-eigenaar N. v.d. Graaf het Bentinckfonds als bestemming had ge kozen voor de giften, die ter gelegen heid van de opening van de nieuwe su permarkt in "Zuid" op ruime schaal waren aangeboden. In totaal leverde dat het mooie bedrag van 3500 gulden op, die zaterdag per reuzecheque wer den overhandigd aan de Bentinck- fonds-bestuurders L.A. van Etten en V.l.n.r. de heren Van Etten en Riet veld Bentinckfondsen de heer en me vrouw V. d. Graaf. Foto: Goos van der Wilt In november jl. werd de vernieuwde supermarkt C1000 van de familie Van de Graaf heropend. Ter gelegenheid daarvan werden er geldelijke bijdragen ter beschikking gesteld voor onze stichting. Het Bentinckfonds dankt alle schenkers, maar vooral de familie Van de Graaf, voor deze geste. W. Rietveld. Uiteraard namen die de cheque graag in ontvangst. Een concrete bestemming voor het geld was er nog niet, maar daar wordt in de Bentinckfondsgelederen goed over nagedacht en de stichting heeft nog wel een aantal "verlangens" die met het bedrag een stukje dichter bij de werkelijkheid worden gebracht. Onbekende daders hebben vorige week in de nacht van woensdag op donder dag op bijna identieke wijze ingebroken in twee huizen aan de Bilderdijklaan. Ze kwamen binnen door een raam aan de achterzijde te forceren. In het ene huis werd uit een jas aan de kapstok een portemonnee met geld en enkele pasjes gestolen. Verder ver dween er een tas waarin ook een porte monnee met autopapieren, pasjes, een bedrag van ca. 50 gulden en een aantal sleutels. Tevens verdween een laptop computer met een aantal diskettes. Een aantal spullen werd later teruggevon den aan de Betje Wolfflaan. Uit het tweede huis werden twee jacks van de kapstok weggehaald, die later in de omgeving werden teruggevonden. Ook hieruit wordt een portemonnee met geld en pasjes vermist. 1llem\fan Oosten fotoservice it 57, Soest Tel. 02155 -13109, fax 27269 Van Weedestraat 147, Soest Tel. 02155 - 25942, fax 20726 Hamseweg 21 IV, Hoogland Ook Willem van Oosten blijft op de kleintjes letten. Een onbekende dader heeft vorige week op klaarlichte dag ingebroken in een woning aan de Van der Weijden- straat. Hij kwam aan de achterzijde bin nen en nam o.a. waardepapieren en een draagbare telefoon mee. Bij Hooijer aan de Soesterbergse- straat 4, al meer dan een kwar- f-eeuw een van de bekendste vuur werk-adressen van Soest, draait het vuurwerk-circus ook dit jaar op volle toeren. Achter de scher men is het al een drukte van be lang, want de bestellijsten uit de kleurrijke folder beginnen al vlot binnen te stromen. Aan het Driftje is vorige week een Opel Kadett gestolen. De auto - kleur blauw, kenteken PY-97-LR - was het eigen dom van een 38-jarige inwoner van Cu- lemborg. Hij meldde de diefstal bij de politie. Wij zijn gesloten van 2 t/m 7 januari en vanaf 9 januari 13.30 uur weer graag tot uw dienst. van weedestraat 87-3761 cd soest In de bestellerszaal aan de Nijverheids- reg is het druk. Tientallen postbezor- jers sorteren de post die zojuist vanuit iet hoofddistributiekantoor in Utrecht aangevoerd. En de streekpost die uit le plaatselijke postbussen is geleegd en lirect naar het Soester kantoor wordt 'ervoerd. De poststukken zijn per post- 'de voorgesorteerd en worden door le bestellers op straat en op huisnum mer op volgorde gelegd. Na vijftien tot intig woningen gaat er een elastiekje lm een pakje brieven, kaarten en bla- len. Een warme traditie is het kopje joffie voordat ze op de fiets of in de au to de wijk nemen. rettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. Vrijwel elke Ne- erlander verstuurt of krijgt wel een kerst- en nieuwjaarskaart. 'TT Nederland kan daar over meepraten. In december vorig jaar racht de PTT 202 miljoen wenskaarten bij de mensen thuis. Al leen in de gemeente Soest vielen ai 825.000 prenten met be- ineeuwde hellingen, klokken, kerstmannen en kaarsen op de leurmat of in de groene bus. Bovendien passeerden in het voor- sorteercentrum aan de Nijverheidsweg nog eens een slordige ze- venhonderduizend kaarten die bestemd waren voor Baarn, Eem- bes en Bunschoten, om nog maar niet te spreken over de ladingen kerstpakketten. Ook dit jaar heeft de PTT er zijn handen vol aan. andaar een kijkje achter de schermen. Tussen afzender en gea- Iresseerde. coördinator van de kerstpost. Die functie is niet overbodig. Nog geen tien jaar geleden liet de PTT alles over zich heen komen. Van 't Slot: "Toen hadden we bijna iedere dag stapels post over, nu zijn we praktisch elke dag schoon." Van de Hoef: "Tegenwoordig wordt alles geraamd en hebben we een snellere verwerking, omdat we weten hoeveel mensen we moeten inzetten." Raming Op een gemiddelde dag verwerkt de PTT in Soest 50.000 poststukken. In december schommelt dat aantal rond de 125.000 met als record vrijdag 15 december 1993. Toen werden bijna 200.000 wenskaarten, brieven, om roepbladen, belastingaanslagen en an dere geadresseerde stukken bezorgd. De resultaten krijgen elke dag een ver gelijking met de raming en worden op een meter bijgehouden. Die cijfers staan in de belangstelling van de PTT-ers die zowat allemaal hebben ge gokt hoeveel poststukken in december zullen worden verwerkt. Voor de win naar ligt een cadeaubon klaar. Hoewel de machines van de PTT op volle toeren draaien en alle handen worden gebruikt, is het onmogelijk om de 24 uurs-service te garanderen. Er wordt dan ook onderscheid gemaakt tussen zakelijke post en overige post. De wenskaarten vallen onder de laatste categorie. Bedrijven (en particulieren) kunnen belangrijke post als zakelijke post afgeven op de postkantoren. In dat geval zorgt de PTT ervoor dat de stuk ken binnen 24 uur op de plaats van be stemming zijn. De overige streekpost kan 48 uur onderweg zijn, terwijl de post die van of naar andere delen van het land worden getransporteerd in het uiterste geval drie etmalen in het 'cir cuit' kunnen zitten. Postcode Van groot belang blijft het gebruik van de postcode. Van 't Slot: "Met een ver keerde code komt het poststuk onher roepelijk in de verkeerde bak. Dan kun Uitzendkrachten In Soest werken ongeveer honderd vas- jfie bestellers en chauffeurs en 35 part-ti mers. In december worden veertien full-time uitzendkrachten en tien tijde lijke part-timers aangenomen om de ;rote stroom wenskaarten te kunnen 'erwerken. Niemand kan verlof ne en, atv-dagen zijn onbespreekbaar, et is alle hens aan dek. Niet onopval lend is dat het ziekteverzuim nagenoeg jiihil is. "Ze willen er allemaal graag bij rijn. Het sfeertje is apart en we doen wat dingetjes voor onze mensen," zegt ma- lager postverkeer R. van 't Slot vanuit de kantine, waarin de koffie deze maand gratis is. De extra mankracht wordt vooral 's nachts ingezet tijdens de voorbereiding. Uit alle windstreken van het land arri veert de post via Utrecht en de lokale postbussen aan de Nijverheidsweg. Om te voorkomen dat de bussen op straat overvol raken, licht de PTT ze niet al leen om vijf uur, maar ook al eerder in de middag en nog een keer in de avond uren. Dan kan het voorsorteren per R| wijk beginnen en daar zit de meeste tijd ■in. Dat gebeurt 's nachts, zodat de be- l.stellers 's morgens om zes uur meteen* I f hun eigen wijk kunnen sorteren. Als de I ■besteller, na de koffie, eenmaal op pad J lis, is hij twee, drie uur later klaar met zijn wijk. Ook tijdens de kerstdrukte, Blaat Henk van de Hoef weten. Hij is 3 je er nog beter geen postcode op schrij ven. Dan heb je ook een dag vertraging, maar komt 'ie in ieder geval niet eerst op de verkeerde plek terecht." Met de regelmaat van de klok ontvangt de PTT poststukken met een verzonnen postcode. Verkeerd gebruik of het ach terwege laten van de postcode is de voornaamste reden waarom vier pro cent van de post niet op tijd bij de gea dresseerde is. Ën de postcode wordt steeds belangrijker, omdat vanaf 1998 alle poststukken machinaal worden ge sorteerd. Daarom worden nu al de ge stippelde kaders op de enveloppen ge drukt. De machines lezen over enkele jaren alle postcodes af en dus is de post code bepalend voor een snelle verwer king. En dan nog mag er niets misgaan. Een staking van treinmachinisten, een storing of wat dan ook kan roet in het eten gooien, want alles luistert nauw. In de meeste gevallen komt het poststuk met een verkeerde postcode of onjuist adres nog wel op het juiste adres. De PTT Soest heeft één medewerker die de overgebleven post behandelt. In negen van de tien gevallen kan hij er, dank zij zijn kennis van Soest, nog achter komen waar de kaart of de brief naar toe moet. "Maar als er alleen maar 'aan Bep, Jan en de kinderen op de envelop staat', wordt het voor ons ook moeilijker," zegt Van de Hoef. Is het poststuk onbe stelbaar, dan wordt het naar Den Haag gestuurd. Daar zitten zes mensen die door de koningin zijn gemachtigd om het poststuk open te maken, zodat ze kunnen achterhalen voor wie het is be stemd. Waardering Natuurlijk krijgt de PTT klachten over niet of te laat bezorgde stukken. Die worden allemaal serieus genomen en onderzocht, al is het een utopie te ver onderstellen dat honderd procent van de verzonden post op tijd bij de gea dresseerde in de bus valt. Hetgeen niet wegneemt dat de waardering van de klanten groot is. Van de Hoef: "Vooral in deze periode krijgen we meer waar dering, zeker als het weer minder wordt. Zodra Sint Nicolaas de aftocht heeft ge blazen, komen de eerste kerst- en nieuwjaarskaarten binnen. De sprei ding is de laatste jaren groter, omdat de PTT de kerstzegels van 55 cent al in no vember op de markt brengt. "Dan wor den de mensen er sneller aan herinnerd en gaan ze eerder kaarten versturen. Dat is voor ons prettig. Bovendien valt kerst dit jaar gunstig (zondag en maan dag-red.), want we kunnen op zaterdag nog bestellen. Na de kerst heb je nog Dag en nacht wordt er gewerkt op het PTT-voorsorteerkantoor. Atv- en ver lofdagen zijn tot de kerstdagen onbe spreekbaar. FotoGoos van der Wilt twee dagen de naweeën, maar daarna is het over. Vroeger had je nog dat de mensen eerst eep kerst- en later een nieuwjaarskaart stuurden, maar dat is verleden tijd," laten Van 't Slot en Van de Hoef weten. De manager postverkeer: "Je leeft van dag tot dag en je kijkt naar de meter of de raming klopt en of je extra mensen moet insteken. Na afloop heb je altijd het gevóél van verdorie, we hebben het toch weer geflikt. Ja, natuurlijk vind ik het ook leuk om kerstkaarten te ont vangen. Mijn vrouw spant altijd een lijntje door de kamer en hangt de kaar ten daaraan op. Iedereen vindt het leuk om een kaartje te krijgen, toch? Je bent er elke dag mee bezig. Soms kun je aan je eigen ontvangst zien hoever je bent en of je al opschiet." Postkantoor Van de Hoef: "Als ik er normaal tachtig krijg en ik heb er medio december al 32, dan weetje dat het snel gaat. Zelf heb ik nog niets verstuurd, omdat ik nog geen kerstzegels heb gekocht. Daarvoor moet ik naar het andere postkantoor." "Het loopt uitstekend," zegt Evert Hooijer, die zaterdag j.1. ook present was op de Kerstmarkt in de Kerkebuurt en constateert dat het aantal vuurwerk verkoopadressen in Soest weliswaar is toegenomen, maar daarvan zelf niets heeft kunnen merken. "We draaien be ter dan ooit, en we beschouwen het als een gezonde vorm van concurrentie." Hooijer is al 26 jaar de vuurwerk-spe cialist van Soest en heeft op dat gebied al het nodige meegemaakt. "De voor schriften zijn in die jaren al minstens tien keer veranderd, en wij hebben ons altijd keurig aan de regels gehouden." Veiligheid staat bij Hooijer dan ook zeer hogo in het vaandel. Wat dat be treft is het wel een beetje vreemd, vindt hij, dat er vrij plotseling een aantal adressen is bijgekomen. "We moeten maar eens zien of dat volgend jaar ook mag, want de gemeente gaat nieuwe vergunningen uitgeven." Bij Hooijer wordt de oud- en nieuw- viering ook dit jaar met vertrouwen te gemoet gezien. "Het is altijd een hele operatie, maar het lukt altijd weer. We hebben er met ons team ook altijd weer echt zin in. Het zijn altijd gezellige da gen en je spreekt je klanten weer eens op een andere manier. Wat dat betreft is de vuurwerkverkoop de vrolijkste tijd van het jaar, want het gaat bij ons altijd heel relaxt." Hooijer vuurwerk-cap Alle vaste klanten - degenen die ook vorig jaar hun vuurwerk-bestelling bij Hooijer boekten - hebben onlangs een een kaart "uit China" gekregen, waar mee ze attent werden gemaakt op de ge weldige collectie en de ongelooflijk Evert Hooijer en Gerdie van Kooten in de stand op de Kerstmarkt. Foto: Goos van der Wilt scherpe prijzen. De trouwe afnemers die voor 25 december hun bestellijst in leveren en voor minimaal 25 gulden be stellen krijgen een aardig presentje aan geboden: de Hooijer vuurwerk-cap, een vuurrode baseballpet naar Ameri kaanse snit. De cap kan nog heel dien stig kan zijn tijdens het afsteken van het vuurwerk, als het hoofd warm gehou den moet worden (maar ook "koel", ui teraard). Overigens hanteert Hooijer geen mini- mum-bedrag bij de bestellingen. "Of ie mand voor een paar honderd gulden koopt of voor een tientje of daaronder, ze zijn allemaal welkom. Wij accepte ren alle bedragen, want er zijn ook kin deren die maandenlang hebben ge spaard om op Oudejaarsavond ook mee te kunnen knallen. Wij zorgen dat het netjes klaar staat als de mensen het komen ophalen." V uurwerkkrant De fraaie vuurwerkkrant van Hooijer laat zien dat er op dit gebied van alles te koop is, van goedkoop tot duur, maar allemaal heel erg mooi of spectaculair. De krant bevat tal van interessante aan biedingen en wie de bestellijst vóór 25 december inlevert en betaalt heeft in elk geval recht op gratis 50 knalerwten, een aansteeklont en tien procent korting. De kijkdagen zijn bij Hooijer vastge steld op dinsdag 27 en woensdag 28 de cember. De uitlevering van de bestellin gen vindt plaats op donderdag 29, vrij dag 30 en zaterdag 31 december. Kerstinkopen doen in Utrecht? m Pak de trein! Die brengt u tot voor Hoog Catharijne! Tijdens de extra koopavonden van 21 t/m 23 december, rijden er bovendien extra treinen terug naar Soest-Zuid. En wie weet, komt u daarin de kerstman nog tegen met wellicht een verrassing voor kleine en grote mensen. Van Soest-Zuid naar Utrecht (reistijd 20 minuten) 18.06, 18.36, 19.06, 19.36 uur. Van Utrecht naar Soest-Zuid 19.08*, 19.38, 20.08*, 20.38, 21.08*, 21.38, 22.38 uur speciale (Kerst)koopavondtrein Extra treinen. We gaan ervoor Vanaf 3 januari start Marguérite van de Pol voor Dream Line een clubuur in Soest. Het Dream Line- menuplan heeft als basis de schijf van vier. Heel gezond en verant woord dus. U gebruikt alledaagse voeding met smakelijke recepten bij de drie hoofdmaaltijden. Daarom is het eenvoudig, goedkoop en wat heel belangrijk is: het hele gezin kan meedoen! Omdat u met regelmaat een kilo per week afvalt en u door de cur susleidsters een gezonde eetgewoonte wordt aangeleerd, is het niet alleen af slanken, maar ook slank en gezond blij ven. De reacties op de Dream Line-formule zijn heel enthousiast. De resultaten zijn uitstekend te noemen. Zo is Astrid van de Schoot in het laatste half jaar al 62 pond afgevallen. Zelf zegt ze: "Eerder had ik al heel vaak gelijnd, maar dat lukt niet. Ik was wer kelijk heel zwaar en daardoor had ik nergens zin in. Tegen boodschappen doen zag ik al op. Ik hoorde iemand over Dream Line praten. Dat leek me wel wat. Toen ik echter bij Dream Line begon, wist ik, dat het voor mij de laat ste poging zou worden. Gelukkig is het allemaal heel erg meegevallen. Vooral de stimulans van de groep en van de cursusleidster zijn voor mij erg belang rijk geweest. En dat allemaal voor een tientje per week!" U bent van harte wel kom in: Vijverhof, Klarinet 39 te Soest. Elke dinsdagavond van 19.00-20.00 uur. Cursusleidster is Marguérite van de Pol. Voor informatie, tel 036-5355195.

Soester Courant | 1994 | | pagina 7