oon zet achtervolging in op vader /Tl Gemeente biedt S.O. Soest 25 mille Versteeg wellicht B-rijder Thomasvaer en Pieternel in 'De Ronde van Soest' Veel sportieve oliebollen Promotiekansen Soester SC The Red Stars VEEL FIETSPLEZIER VOOR 1995 TOEGEWENST «IlLDE Auto gestolen Uitslagen SCHAKEN Successen voor SV Eemland SCHAATSEN iedereen een sportief en gezond 1995 toe. Soester dansers op oudejaarsavond in 'Traumhochzeit' Auto schiet van brug en zet Soester klem NNereldH/inkel Eerlijke handel Ouderenbus roenendaal wint op snel parkoers van veertigste Saricar kerstcross VELDRIJDEN TWEEWIELERg Clubs luiden jaar uit met toernooi Vissers beginnen op zaterdag 7 januari Jeugdnieuws Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Jarenlang stroom gebruikt op kosten van voetbalclub lemise tegen Ons Genoegen HIÉM CA*H eÜNG Vijfentwintigduizend gulden. Dat kan sportorganisatie Soest overge maakt krijgen op haar rekening, nadat is gebleken dat de gemeente jarenlang electriciteit van de voet balclub heeft afgenomen. De gemeente heeft nooit voor die stroom betaald. Op sportpark Bos straat-Oost heeft de gemeente een be- regenings-installatie en een nissenhut staan. Voor beide voorzieningen werd tot voor kort stroom verkregen via de electriciteitsmeter van S.O. Soest. Op die manier heeft de club voor de kosten opgedraaid van de electriciteit die de gemeente in ieder geval sinds 1979 af nam voor de beregeningsinstallatie en de nissenhut. Dat kwam toevallig aan het licht, toen de club de electriciteitsvoorzieningen Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 3014 Een auto met het kenteken JN-SL-06 is vorige week donderdag tussen 14.45 en 16.30 uur gestolen. Het gaat om een donkergroene Volkswagen Golf (oud type). De auto, eigendom van een 26-jarige Soester inwoonster, stond ge parkeerd op het parkeerterrein van Me disch Centrum Molendael aan de Soes- terbergsestraat. op het sportpark in kaart bracht. Het bestuur van de club vroeg de gemeente daarop om een vergoeding. De ge meente erkende het misverstand met een en plaatste in maart een tussenme- ter. Het college heeft inmiddels, aan de hand van het stroomverbruik in het voorjaar en de zomer van dit jaar, beslo ten 25.000 gulden beschikbaar te stel len aan S.O. Soest. Voorzitter Paul Smit vindt dat een re delijk voorstel, maar wil eerst overleg met de overige bestuursleden, voordat het aanbod al dan niet wordt geaccep teerd. "Het is lastig om vast te stellen hoeveel electriciteit de gemeente in al die jaren heeft afgenomen. We hebben een modus afgesproken, maar daar moet je nogal wat formules op loslaten. Wij weten bijvoorbeeld niet wat de electriciteitsprijs in 1979 was." BOWLING Soester Bowling Vereniging Senioren maandag: 't Raadhuis - Omega 4-1; Zilveren Ster - Boule d'Or 5-0; Big Splitters - No Name 4-1; Baanbrekers - Flying Pin Ten 1-4; De Enghe - Lucky Loosers 0-5; Van Ede - Arrows 4-1. Senioren dinsdag: Gokkers - Schei Links 1-4; Toverbal - Wings 1-4; Bluffers - Schei Rechts 0-5; Naadje - Stressless 4-1; P.Team - Heppie Hoekers 5-0; H.A.M. - Karei de Stoute 0-5; Ottifantjes - Pin Down 0-5; Cobra's - Westra/Koffrie 0-5; Strajk - Shj- Ammer 3-2. Jeugd vrijdag: Team X - Cool Cat 0-5; Bowling Boys - Spetters 5-0; Gokkers - Sis ters 3-2. Gemiddeld Een andere moeilijkheidsfactor is dat de ene zomer droger was dan de andere, zodat het lastig is een gemiddeld stroomverbruik te bepalen. Voor een nauwkeurige berekening zou, aldus Smit, het stroomverbruik van het afge lopen kwartaal en wellicht een deel van volgend jaar moeten worden afge wacht. Het bestuur van Soest moet zich nog over het aanbod van het college buigen. Smit: "Als we het nu accepteren, is de zaak afgesloten. Als dan later blijkt, dat de gemeente meer stroom heeft ver bruikt, kun je niet nog eens je hand op houden. We gaan er nog eens naar kij ken, maar op zich is dit een alleszins re delijk voorstel van het college." Veertigste Saricar kerstcross in Soestdui- nen: Beroepsrenners en amateurs: 1. Richard Groenendaal 1.01.59; 2. Peter Willemsens (B) op 23 seconden; 3. Huub Kools op 31 seconden; 4. Erik Boezewinkel; 5. Jan van Doninck (B); 6. Wim de Vos; 7. Bart Bren- tjes; 8. D. Willemse (B); 9. Ben Minkhorst; 10. Radomir Simunek (Tsj.); 11. Martin Hendriks; 12. Frank van Bakel; 13. Marcel Gerritse; 14. J. de Wit (B); 15. Danny de Bie (B); 16. Ondrej Lukas (Tsj.); 17. Marcel Scneffer; 18. Henk Baars; 19. Edward Kui pers;''20. René Frijters; 27. Ard Jansen (Soest). Amateurs nationaal: 1. Bram de Groot 55.36; 2. Vasco de Kinkelder op 1.40 min.; 3. Greitinus Gommers op 2 minuten; 4. An- dré Schröder op 2.04 min.; 5. Ron van Beek op 2.12 min. Junioren: 1. Felix Kools; 2. Raymond Lub berman; 3. Roy van de Brand; 4. Robert Re geling; 5. Julien Smink. Bij het gewestelijk kampioenschap marathon, dat afgelopen week in {trecht werd verreden, heeft Toiii ;rsteeg van schaatsvereniging :mland zich in een sterk veld van delijk A en B-rijders goed we- jn te handhaven. de honderd ronden tellende wed- ij d wist de Soester het hoge tempo it werd opgelegd door de nationale larathoncracks goed te volgen en een :nentwintigste plaats te bemachtigen, et deze prestatie en zijn derde plaats het algemeen klassement van het ïerbanentoernooi' maakt de C-rijder :ans volgend seizoen een landelijk l-nummer toegewezen te krijgen. Jert en Klaas-Roel Koelewijn moesten anwege het zeer hoge tempo de wed- itrijd voortijdig verlaten. ~'ok bij de dames scoorde Eemland ho- ;e ogen. Henriëtte Kuijt bleef in de 'edstrij over veertig ronden de kop- ploeg nabij en kwam als elfde over de eindstreep. Daarmee was de Soesterse eerste bij de dames zonder landelijk startnummer. In haar dertigste jaar wenst basketbalvereniging Els - Pieternel - Stolwijk en Wim - Thomasvaer - de Kam "tussen de schuifdeuren van het gemeentehuis bij een vorige gelegenheid. In zijn radio Soest-programma "De Ronde ven Soest praat Jan Visser op Nieuwjaarsdag om 14.00 uur met Thomasvaer (Wim de Kan en Pieternel (Els Stokvis), die voor de zevende achtereenvolgende keer het politieke bedrijf van het afgelopen jaar kritisch en met humor zullen belichten. Leden van Formation Dance Company zijn op oudejaarsavond te zien in het programma 'Traumhochzeit' van RTL Television. Ze dansen de Weense Wals tijdens een spelronde, waarin aanstaan de Duitse bruidsparen een 'droombrui- loft' kunnen winnen. Het programma wordt gepresenteerd door Linda de Mol. In januari verschijnt FDC weer op de beeldbuis. Dan treden ze op in de Ne derlandse versie 'Love Letters'. De dansers zien de gastoptredens op televi sie als een welkome afwisseling voor de trainingen en de wedstrijden op natio naal en internationaal niveau. De erva ring die de groep voor de camera's op doet, komt de dansers goed van pas. Want show en uitstraling zijn belangrij ke onderdeel in danswedstrijden. Dat gebeurt dan tijdens de nieuwjaarsreceptie een dag later in het gemeentehuis, waar ook Radio Soest aanwezig zal zijn. Met z'n drieën nemen ze in de uitzending op 1 januari nog enkele teksten uit het verleden op de korrel en probeert Jan Visser het beroep van gemeentesecretaris wat nader uit te diepen met Wim Kam. Ellen de Jomg leest drie januari- gedichten van Jan Boerstoel, Jean Pierre Rawie en Willem Wilmink. Eit Algra (winnaar van de Gouden Oliebol!) leest een nieuwe column over 'weten'. Productie: Peter Ensdorff. Techniek: Wout van Houdt. Een 20-jarige Soester is vrijdagavond gewond geraakt tijdens werkzaamhe den in een doe-het-zelf-garage aan de Kostverlorenweg. Met een vriend pleegde hij onderhoud aan zijn auto, die op de brug stond. Op verzoek startte de vriend de motor van de auto, die ech ter in de versnelling bleek te staan. De wagen schoot daardoor plotseling vooruit en raakte de Soester, die be kneld raakte tegen de muur. Met onbe kend letsel aan zijn knie werd hij over gebracht naar Molendael-Soest. Aanstichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Wie in de Wereldwinkel koopt helpt mee de mensen in de Derde Wereldlan den een eerlijke kans te geven en de ver schillen arm/rijk in de wereld wat terug te dringen. Of dat nu om levensmidde len dus de boeren en boerinnen gaat of om de handwerklieden die de kunstnij- verheidsprodukten maken: zij allen krijgen door eerlijke handel een eerlijke kans. Weinig of geen kans hebben echter de straatkinderen in de arme landen. Be delen en stelen is voor hen veelal de eni ge manier om te overleven. Maar voor de straatkinderen in de Vietnamese hoofdstad Saigon biedt de organisatie MAI Handicrafts deze kinderen een beter perspectief. Het hoofddoel van het project is het creëren van werk, dat de kinderen een basisinkomen ople vert. Voldoende om van te kunnen le ven. De meeste straatkinderen gingen voorheen niet naar school. Nu wordt hen discipline en verantwoordelijkheid bijgebracht om wel naar school te gaan. De training en het werk zijn zo georga niseerd dat de kinderen daarnaast een schoolopleiding kunnen volgen. De groep maakt ondermeer rieten man den; mooie manden, die vooral in de kersttijd veel verkocht zijn. De Wereldwinkel Soest hoopt u ook in 1995 te blijven verrassen met een origi neel aanbod van artikelen en wenst u een gezond en voorspoedig Nieuwjaar. Attentie: zaterdag 31 december sluit de winkel om 13.00 uur. In het nieuwe jaar zijn de openingstijden weer als van ouds: de gehele week van 9.30 tot 17.00 uur. Alleen 's maandags de hele dag ge sloten. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. )ENSDAG 28 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 13 )e beslissing in beeld. In de derde ronde wisselt koploper Huub Kools in de zandverstuiving van fiets. Op ichtergrond nadert Richard Groenendaal die tientallen meters verderde koppositie overneemt en dieniet r uit handen zal geven. Foto: Goos van der Wilt ste weken. Winnaar Groenendaal: "Misschien dat de jeugd zich kan optrekken aan de successen van de Nederlanders van de laat- voor het wereldkampioenschap. De or ganisatie van de mondiale titelstrijd ligt sinds enkele maanden op de lippen van de mensen achter de schermen. En vol gens insiders is het niet uitgesloten dat de bossen en de zandverstuiving van Soestduinen binnen vier jaar het decor vormen voor de strijd om de regen boogtrui. Daarbij draait het natuurlijk voor een niet onaanzienlijk deel om geld. Tempo is nog in onderhandeling met Saricar over verlenging van het sponsorcon tract. Twee maanden geleden stonden beide partijen tegenover elkaar voor de rechter, omdat de hoofdsponsor zich terugtrok na eerder vijftigduizend gul den te hebben toegezegd. De rechter stelde Tempo in het gelijk en de fabri kant van luxueuze houten chalets moest dokken. Sindsdien lijkt de strijdbijl door Tempo en Saricar diep onder het zand van de Lange Duinen te zijn be graven. Successen De Nederlanders, met Van der Poel en Groenendaal voorop, rekenen momen teel af met een mindere periode van het vaderlandse veldrijden. In Super Presti- gewedstrijden boekten beiden dit jaar al zeges en in het algemeen klassement staan ze met twaalf en dertien punten achterstand op Simunek tweede en der de. Groenendaal: "Misschien dat de jeugd zich kan optrekken aan de suc cessen van de Nederlanders. Van der Poel is al wat ouder, maar De Vos en ik zijn nog jong en hebben nog wat jaren voor ons." ronde ingehaald door Groenendaal, vorig jaar moest hij acht seconden toe geven op Van der Poel. Maar nadat Groenendaal hem passeerde, werd hij binnen een ronde op tien seconden ge zet. In de zesde ronde streefde ook Wil lemsens hem voorbij. De Belg die na de start een seconde of tien had verloren, gaf de tweede plek niet meer uit han den. Hoewel Willemsens en Kools el kaar op de huid zaten, konden ze niet in de buurt van Groenendaal komen. Op de finish bedroeg de achterstand 24, respectievelijk 32 seconden. Vertrouwen Niettemin dient iedereen rekening te houden met Kools als over twaalf dagen op hetzelfde parkoers het Nederlands Kampioenschap op het spel staat. "Soestduinen ligt me altijd goed. Ik kom altijd goed door het zand en heb vertrouwen in het NK," waarschuwde Kools zijn concurrenten. Groenendaal hield zich wat meer op de vlakte: "We moeten kijken hoe de vorm is, hoe de rest rijdt, hoe het met het geluk zit en hoe het parkoers erbij ligt," aldus de ti telverdediger. Vooral de conditie van het parkoers zal bepalend kunnen zijn. De ondergrond was maandag nog bevroren, waardoor de renners in de Lange Duinen op hun fiets konden blijven zitten. Dat kan over anderhalve week wel eens anders zijn. Bovendien wordt het parkoers dan uit gebreid met een 'lus' van ongeveer twintig meter door het zand. Als de wie len dan centimeters in het zand zakken, zullen de renners de fiets op hun schou der moeten nemen en dat is koren op de molen van Kools. VAN DE op*1"- NIJVERE FIETSENMAKERS •Uitblinkers in Fietsmanschap- BEUKENLAAN 54 - SOEST - TEL. 24940 VERKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE FIETSEN - ONDERDELEN - REPARATIE ACCESSOIRES - SPECIALIST IN ONDERHOUD Traditioneel zijn de oliebollen- toernooien die verschillende clubs aan het einde van het jaar houden. In diverse sporthallen, -zalen en clubgebouwen doen de sporters nog één keer hun bést, al staat de lol voorop. De zaalvoetballers van DVS/Lazy Louis houden donderdag 29 december al hun traditionele onderlinge toernooi. De wedstrijden worden gespeeld in sporthal Beukendal. De aftrap is om 19.30 uur. Ook The Red Stars speelt wedstrijden in Beukendal. Op zaterdag 31 decem ber luiden de basketballers tussen 14.00 en 16.00 uur 1994 uit. Wellicht voor de laatste keer in de gym zaal aan de Heideweg houdt Shot op 31 december een oliebollentoernooi. De tafeltennissers beginnen al om 10.00 uur. Volgens de leiding wordt het toer nooi volgens het bekende recept gehou den. In de EHBO-zaal aan de Parallelweg kunnen jonge en oudere schakers op 28 december aanschuiven voor het tradi tionele toernooi. De jeugd start om 18.30 uur, de senioren beginnen om 19.45 uur. Voor de jeugd van Stam/SoVoCo wordt vrijdag 30 december een panne- koekentoernooi gehouden. De jonge volleyballers kunnen daarvoor vanaf 15.00 uur terecht in sportzaal De Bunt. Na afloop van de wedstrijden kunnen de deelnemers smullen van pannekoe ken die zijn bereid door vrijwilligers, onder wie een aantal ouders. De Vecht is volgend jaar de eerste be stemming voor de leden van De Snoekbaars. De vissers houden op 7 januari een nieuwjaarswedstrijd, waar voor vanuit Nederhorst den Berg wordt vertrokken. De deelnemers moeten zich om 7.00 uur verzamelen bij café Het Polletje. Voor veertien gulden inschrijfgeld kun nen ze meedoen. Het is toegestaan een buitenboordmotor te gebruiken. Als al le boten een motor hebben, mogen de deelnemers tijdensn de wedstrijd ver kassen. Het gebruik van vers de vase en rode maden is ten strengste verboden. Opgeven voor de nieuwjaarswedstrijd kan tot woensdag 4 januari (20.00 uur) bij Willem van der Kraats. tel. 16895 k Selby Het eerste jeugdteam van Selby benutte donderdagavond voor het spelen van de inhaalwedstrijd tegen Veenendaal 2. De badmintonners uit Soest wonnen met 8-0. In vijf partijen moest er een derde game aan te pas komen. Soms werd een game pas beslist na verlen ging. Het heren- en het damesdubbel spel, alsmede de mix van Siebren Roor- da en Chantal Broekhuis duurden twee games. Het was de eerste wedstrijd die Selby met de maximale cijfers won. van deze opdracht zitten met een slech tere stelling. Onfortuinlijk genoeg zag Jan vervolgens een (mat) over het hoofd, zodat voor Soest een nul resteer de. Hugo van Hengel speelde de sleu telpartij van de avond. Hugo, de man in vorm, won materiaal in de opening te gen de prijs van een wandelkoning. Omdat er geen concrete matdreigingen waren, leek het alsof Hugo gewonnen stond. Maar Hugo's koning kreeg nooit de tijd om naar de schuilkelder te gaan en werd de stelling immer gevaarlijker. Hoewel zijn tegenstander de daadwer kelijke executie nog lang uitstelde, bleek ook het resterende eindspel met een toren minder voor Hugo hopeloos. Met de 3-2-stand voor Ons Genoegen werd vervolgens afgebroken. De stel lingen die resteerden waren van Gerrit Meine Muis, Koen Vegter en Marcel Nijman. Tijdens de onderhandelingen is uitein delijk besloten om geen van de stellin gen uit te spelen. De partij van Gerrit Meine werd geofferd voor de zekerheid van een gelijk spel, zodat Soest in de ra ce blijft voor promotie. beslissing van de veertigste kerstcross viel in de derde ronde. Huub ols liep letterlijk en figuurlijk op kop, toen hij in de duinen van fiets iselde. Op dat moment zoefde Richard Groenendaal, staande op de lalen, er voorbij, Met de manier waarop dat gebeurde was één ding ze- alleen een valpartij zou Groenendaal nog van de winst kunnen af- uden. Zover kwam het niet, want de 23-jarige Nederlandse kampioen St. Michielsgestel gaf zijn vorm kleur met zijn tweede zege in de Sari- kerstcross. Vader Reinier, drievoudig winnaar in Soestduinen, was er eerste bij om het besmeurde gelaat van zoon Richard zichtbaar te ma- pt eerste team van de Soester haakclub moest donderdag op jzoek bij het nog ongeslagen Ons enoegen uit Amersfoort. Na een jannende wedstrijd, resteerden Se afgebroken stellingen bij een 2-stand voor Ons Genoegen. Bij ^e partijen stond Soest gewon- n, bij één stond Soest verloren, |lat met 4-4 een terechte eind- slag werd bereikt. [|St eerste punt voor Soest was snel bin- nën doordat René Molenaar het laffe jfiölgels sterk bestreed en gevaarlijke rampionnen kreeg. Bram Otto begint zich langzaamaan te ontwikkelen tot de ^huiver van het team. Ditmaal kreeg hg de ruilvariant van het Frans tegen zich, zodat hij er ditmaal weinig aan kon doen om het halve punt te ontlopen. Ook op het derde bord speelde zich geinig spannends af. Erik Swinkels kreeg met wit nauwlijks voordeel, maar wel een tijd-achterstand. Bij het voor uitzicht van een zetherhaling bood Erik remise aan. Aan het eerste bord speelde Jan de Gier ëen ongelukkige partij. Hij probeerde met wit de openingsopzet van zwart te weerleggen, maar bleef na mislukking De Vos, ook al in vorm en lange tijd vierde in het veld, werd door pech te ruggeslagen. Hetzelfde overkwam de oud-winnaars Frank van Bakel en Henk Baars. De laatste kwam door een valpartij zelfs niet meer in het eindklas sement voor. Van ex-wereldkampioen Simunek, leider van het SP-klassement, werd in de eerste ronde al duidelijk dat hij geen serieuze bedreiging vormde en Danny de Bie liet zien dat hij aan het af bouwen is. Kools wilde nu wel eens winnen. Twee jaar geleden werd hij in de voorlaatste Voor de regionale liefhebbers is het aardig om te kijken of Eric Boezewinkel zich dan net zo goed staande kan hou den als eergisteren. De Hooglanderve- ner eindigde als vierde. De enige Soes ter deelnemer Ard Jansen kwam als 27ste over de finish. Wereldkampioenschap In elk geval kunnen de organisatoren van Tempo zich opmaken voor de vol gende klus: het Nederlands kampioen schap. En wie weet over enkele jaren Groenendaal moet beseffen dat Dn Groenendaal hem in de komende en best weieens voorbij zou kunnen even als het gaat om zijn allesbehalve sselijke erelijst. De zoon heeft de itervolging ingezet op zijn vader. De ïge Groenendaal is in topvorm en be- es dat op het parkoers dat door de vroren onderlaag sneller was dan it. n dag eerder was Groenendaal in de per Prestigewedstrijd in Diegem in eindsprint verslagen door Adri van r Poel die op zijn 35ste bezig is aan n tweede jeugd. Hij was er niet bij. zeejaar geleden verscheen hij, enkele gen na het overlijden van zijn vader, :1 aan de start. Ditmaal voegde de maar van 1993 zich bij zijn zwangere >uw. :tgeen overigens geen afbreuk deed de prestatie van Groenendaal die ere toppers als Peter Willemsens, idomir Simunek, Huub Kools en im de Vos in een minder spannende rs ogenschijnlijk moeiteloos achter h liet. "Al die jongens rijden goed," ;ld Groenendaal zijn prestatie staan-

Soester Courant | 1994 | | pagina 13