NIET DE EERSTE.WEL DE BESTE (3 50-70% De Ster 15 iBOa l Albert Heyn-Soestdijk moet uiterlijk op 1 april 1995 echte avondwinkel zijn W/ Muktar Dahir heeft zijn gezin terug! Immerzeel-pand mag uitgebreid, mits 'monumentale' gevel behouden blijft 2495 1 ACTUEEL r a scliocimikcr 'Afvalstoffenheffing in Soest is helemaal niet zo duur' HOOI JER VUURWERI Leeg verkoop bii De Ster Mode u WV IV /O korting op de gehele dames- en kinderkollektie XGINa2 WOENSDAG 28 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 3 NATUURLIJK LAANSTRAAT 67 BAARN TELEFOON 02154 -1 55 88 cj Pd m 2d w c cj cj 20 td 20 w 20 td 20 2d Geen toestemming voor benzinestation Soest-zuid NS mag asbestplaten fietsenstallingen gaan verwijderen SCHOENAKER technische dienst Antwoord aan comité 'De maat is vol' NIEUW BIJ WILLEM VAN OOSTEN KLEURENFOTO'S vanaf fl. 0,49 p/st 7x10 cm. 1 uur service retour service met volledige kwaliteits garantie. IJUtt Geen parkeerverbod Valeriaanstraat dames- en kindermode Soester vluchtelingenfamilie herenigd Oppervlakte is voor Hema-vestiging te klein Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Champagnevlaai in huis gehaald OPRUIMING! CJ cj De supermarkt van Albert Heyn is de enige firma die van het gemeen tebestuur toestemming krijgt om een avondwinkel te vestigen op de locatie aan de Van Weedestraat 48. B. en W. stellen wel de uit drukkelijke voorwaarde dat de avondwinkel voor 1 april 1995 ge realiseerd wordt. Die voorwaarde wordt in de ver gunning opgenomen om te voorko men dat AH de mogelijkheden voor eventuele andere belansgtellenden niet zal blokkeren. De winkel moet verder tussen middernacht en vier uur 's middags gesloten zijn en er mogen uitsluitend of in hoofdzaak (minimaal 70 procent) eet- en drink waren worden verkocht. De ver koop van sterke drank is zonder meer niet toegestaan. Er waren in totaal vijf aanvragen voor een avondwinkel in Soest, waarvan er overigens slechts twee concrete gegevens bevatten over de locatie van de winkel. De aanvra gers hebben ook niet voldaan aan het verzoek om nadere gegevens op tafel te leggen, wat het College als voorwaarde hanteert. "Vage" aan vragen worden niet gehonoreerd. Het College van B. en W. is van me ning dat het filiaal van Albert Heyn een uitstekende locatie is, vanwege de goede bereikbaarheid en de goe de parkeerfaciliteiten. Daarom krijgt Albert Heyn wel een vergun ning. Volgens het ambtelijk advies wil AH de avondwinkel al op korte termijn realiseren. Of dat betekent dat de nieuwe supermarkt, die AH aan de Burgemeester Grothestraat wil bouwen, al voor die tijd klaar zal I zijn, is onduidelijk. De vergunning kan naar verluidt niet "meegeno men" worden naar de nieuwe su permarkt. Soest-zuid Een tweede verzoek om de vestiging van een avondwinkel, afkomstig van de Baarnse firma Kraay, is afgewezen door het College. Kraay had het oog op de lokatie Soesterbergsestraat 76, waar het benzinestation Jurriëns gevestigd is. Hij is sinds enige tijd eigenaar van het peroeel, dat wel enige uitbreidingsmo gelijkheden heeft. De gemeentelijke stedebouwkundige is positief over het plan, en ook volgens het advies van de bedrijfscontactfunc- tionaris van de gemeente zou een avondwinkel op deze plek goed aan sluiten op de avondwinkel in Soestdijk: De (bestaande) supermarkt van AH aan de Van Weedestraat mag van het ge meentebestuur een avondwinkel wor den, maar dan wel voor 1 april volgend jaar. "Het betekent een goede spreiding van de twee mogelijke vestigingen in Soest." Kraay heeft overigens geen vastomlijn de plannen, maar wil nog overleg voe ren. Het ambtelijk advies is dan ook om in principe medewerking te verlenen. Het College voelt daar echter niets voor, omdat het liever geen avondwin kels ziet verrijzen op plaatsen waar geen reguliere winkelbestemming bestaat. De aanvraag van Kraay wordt daarom afgewezen. De Nederlandse Spoorwegen hebben van de gemeente toestemming gekre gen om de golfplaten-dakbedekking van de fietsenstallingen bij de stations Soestdijk en Soestduinen te verwijde ren. Een sloopvergunning is nodig om dat de golfplaten asbest bevatten. Eigen vakmensen verzorgen snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* Het College van B. en W. gaat nog eens uitvoerig uitleggen hoe het ta rief van de afvalstoffenheffing in elkaar steekt. Uit alles blijkt dat de hoogte van de heffing in Soest gun stig afsteekt bij de bedragen die in omliggende gemeenten gehan teerd worden. Aanleiding daarvoor is de ontvangst van een brief van het het landelijk actie comité "Demivo" (wat staat voor "de maat is vol"), dat zich - zonder goed geïnformeerd te zijn - beklaagde over de tarieven. Landelijk schijnen die om streeks de 550 gulden te liggen en het actiecomité heeft aangedrongen op dif ferentiatie. B. en W. zijn van plan om het comité (en tegelijk ook een Soester inwoonster die een - voorgedrukte - .standaard-pro testbrief had ingevuld) uit te leggen dat de gemeente er de laatste jaren alles aan heeft gedaan om de tarieven zo beperkt mogelijk te houden. Ze behoort dan ook met f 330 tot de laagste in de regio. Het aantal met Soest vergelijkbare ge meenten dat een "scala" van aparte ta rieven hanteert is minimaal, aldus het College. De invoering van een gedifferentieerd tarief is voorlopig - gezien de stand van de techniek en de hoge kosten - niet mogelijk, aldus B. en W. Er zijn immers allerlei ongewilde neveneffecten: een alleenstaande in een vrije woning zou z'n tuinafval gratis mogen laten verwij deren, maar een tweepersoonsgezin op een flat heeft geen tuinafval of compos- teermogelijkheid, terwijl ze dan toch meebetalen aan de lasten. Bovendien bieden alleenstaanden niet per definitie minder afval aan, omdat ze volgens on derzoek vaak meer verpakte artikelen kopen. Verder wijst het College op de mutaties die in het algemeen tegen hoge kosten verwerkt moeten worden. "Iemand die in januari alleenstaand is hoeft dat in fe bruari niet meer te zijn. Bij samenwo ning is de gemeente afhankelijk van tij dige af- en aanmelding, en "dat is met name in deze categorie lang niet altijd het geval". Verder wijst het College op de kosten dekking, de rechtsgelijkheid tussen hoog- en laagbouw, het "afvaltoeris- me" en het risico van illegale dumping. "Het is niet makkelijk om een zodanige tariefstelling in te voeren waarmee ie dereen tevreden is," aldus de ant woordbrief van het College, dat er ver der op wijst dat het weinig invloed heeft op kosten als het transport naar de AVU en de verwerking van Rijnmond, die eenvoudig worden doorberekend aan de gemeente. Oppervlakkig Volgens het ambtelijk advies kent het comité de situatie in Soest slechts op pervlakkig en was het niet op de hoogte van het onlangs verrichte onderzoek. Na telefonisch contact bleek dat het co mité ook niet van plan was om gebruik te maken van de inspraakmogelijkhe den. "Daar is geen beginnen aan," had de ambtenaar die dat voorstelde te ho ren gekregen. Zijn indruk is dan ook dat het comité meer een soort vereniging van alleenstaanden is, die zich niet al leen afzet tegen de afvalstoffenheffing, maar tegen alle soorten regelingen - ook belastingen etc. - "waarbij zij min der goed uit de verf komen dan gehuw den". BIG JUNIOR PAKKET Een vakwerkpakket met frapante nieuwe snufjes. vo°( Uw BVD kwaliteitsvuurwerk is te koop bij: Soesterbergsestraat 4 Soest - Tel. 2 69 00 p £B yillemXbn Oosten ^fotoservice it 57, Soest Tel. 02155 -13109, fax 27269 Van Weedestraat 147, Soest Tel. 02155 - 25942, fax 20726 Hamseweg 21 IV, Hoogland Ook Willem van Oosten blijft op de kleintjes letten. De gemeente heeft een verzoek van een bewoonster om een parkeerverbod in te stellen op de Valeriaanstraat (ter hoog te van de Van der Huchtschool) afge wezen. Het College van B. en W. meent dat een parkeerverbod tot verschuiving van het parkeerprobleem zou leiden. Bovendien zou de controle op de nale ving van het parkeerverbod moeilijkhe den opleveren. De verkeerssituatie bij de Van der Huchtschool zou, volgens de verzoek ster, onveilig zijn. Zij stelde ook voor om een doorgetrokken witte streep aan te brengen. Een dergelijke streep zou echter problemen geven voor de inrit ten van de woningen en de scholen, al dus het College. Van Weedestraat 7 - Soest - Tel. 02155 - 12504 Sommige vluchtelingen zijn in staat met hun hele gezin te vluch ten; anderen moeten soms nood gedwongen vrouw en kinderen achterlaten. Eenmaal in Neder land maken ze dan een lange pe riode van onzekerheid door, over hun eigen asielaanvraag én over het lot van hun gezin in een ver land. Zo verging het ook Muktar Hassan Da hir uit Somalië. Op 5 oktober 1992 kwam hij in Nederland aan en vroeg om asiel. Bijna twee jaar lang moest hij in een opvangcentrum en asielzoekers centrum in Eindhoven verblijven. Na dat hij door het ministerie van Justitie als vluchteling was erkend verhuisde hij in januari 1994 naar Soest. Vluchtelin genwerk Soest startte op zijn verzoek de ook weer zeer langdurige procedure voor de hereniging met zijn vrouw en drie kinderen. Zij verbleven nog steeds in een kamp op de grens van Somalië en Djiboeti. Slechts enkele keren hadden Muktars brieven hen bereikt. In oktober j.1. waren de vereiste papie ren eindelijk in orde en konden de tic kets gekocht worden, met steun van het Diakonaal Fonds. De afgelopen week was het dan eindelijk zo ver: onder be geleiding van een internationale orga nisatie kwamen Muktars vrouw en kin deren op Schiphol aan. De kinderen waren nog net op tijd om het kerstfeest op de basissschool de Schakel mee te vieren en het hele gezin was vrijdagmid dag present tijdens de drukbezochte kerst-ontmoeting van Vluchtelingen werk in het wijkcentrum aan de Smits- weg. Muktar Hassan Dahir, zijn vrouw die niet met haar gezicht op de foto wil de) en kinderen, met hun begeleider Arie Kleijne. Het is overigens eerder uitzondering dan regel dat een procedure voor ge zinshereniging slaagt. Er worden steeds hogere eisen gesteld voordat het minis terie van Justitie toestemming verleent. Op dit moment zet Vluchtelingenwerk Soest zich in voor de hereniging van een Iraans gezin, twee gezinnen uit Irak en een Somalisch kind. Wie belangstelling heeft om mee te werken aan de opvang van vluchtelin gen in Soest, of een financiële bijdrage wil leveren voor de gezinshereniging, kan na 2 januari kontakt opnemen met de Stichting Vluchtelingenwerk Soest, tel. 26053. Het bekende Immerzeel-pand op de hoek van de Lindenlaan en de Van Weedestraat mag wel worden uitgebreid, maar de waardevolle gevel moet zoveel mogelijk behou den blijven. Dat heeft het College besloten naar aanleiding van een aanvraag van de project-ontwik kelaar. Het pand komt per 1 januari leeg te staan. De project-ontwikkelaar - Van Nispen Vastgoed b.v. - heeft inmiddels gesprekken gevoerd met de Hema, maar die vindt het perceel veel te klein. De Hema heeft minstens 600 vierkante meter nodig, waarvan 450 meter ver- koopvloer. De gesprekken met de He ma zijn dan ook beëindigd. Er zijn echter wel gegadigden voor het winkelpand, waarvoor S.V. Consul- tants (namens projectontwikkelaar Van Nispen) de totale oppervlakte wil uitbreiden. In het ambtelijk advies wordt ervoor gepleit het pand niet te lang leeg en onbeheerd te laten staan, omdat de kans van vernielingen en van dalisme dan te groot is en de als waarde vol aangemerkte gevel ernstige schade zou kunnen oplopen. Zeer kritisch Het College wil in principe wel mede werking verlenen aan een geringe uit breiding, ervan uitgaande dat het uiter- i lijk van het pand behouden blijft. Als de betreffende ondernemer - waarover nog niets bekend is gemaakt - tóch een wijziging van het uiterlijk overweegt moet dat volgens het College "zeer kri tisch en zorgvuldig" worden beoor deeld door de welstands- en monumen tencommissie. Het pand heeft al een winkelbestem ming en kan volgens het advies zonder bezwaar nog met 41 vierkante meter worden uitgebreid. Met de vergunning wordt dan geen precedent geschapen voor een andere lokatie aan de Van Het pand Van Weedestraat 11-13, waarvan B en W vinden dat de gevel in stand moet blijven. Weedestraat: de voormalige afdeling Burgerzaken op nummer 35, want dat heeft zo'n bestemming niet. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI We/w 'e/i/te/U /fe/ c3óc////e/7- Als klap op de vuurpijl hebben wij voor u een verrukkelijke (graag van tevoren bestellen) voor Ook deze week een compleet assortiment verse vlaaien, natuurlijk aan de 5 Van Weedestraat 46, Soest - Telefoon 02155-21059 VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI A

Soester Courant | 1994 | | pagina 3