Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken JEYan Breukelen Vast-goed £7 FTE5H 20- TW2 The Hil-ton h Kersttocht met versierde paarden werd hartverwarmend Soester evenement Kasteel Groeneveld organiseert tiende 'kamermuziekdag' BOSMAN heeft 'n leuke CD-aktie UI Nieuws van de gemeente Open Hof-kinderen in 'De Verrekijker' W Winkelkring Prijzenfestival DE TROMS OUDEJAv Doek valt vo< de Soesterbei Sfeervol debuul 1 ACTUEEL r HOOI JER VUURWERÏ WOENSDAG 28 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 4 WOENSDAG 28 DECEMBI Meningen van lezers (On)veilig Soest Hondepoep Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Optocht wordt vast en zeker traditie T ppi Inschrijving sluit op 15 januari loodgieters MET DE VAN BETER (Gratis CD bij offerte-aanvraag). Uw voordelen: Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie door Atag select-dealer 5 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'96 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie ATAG SUuWe bvjet' VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Bosman Loodgieters b.v. - Soest /Hoevelaken - Bel gratis 0.6-0.22.22.11 Kerststuk vat vlam, woning vol roet Braamhagekoor in kerstviering NPB S9ö Uw BVD kwaliteitsvuurwerk is te koop bij: Wie vergelijkt leest de Soester Courant Kerstmusical in vernieuwd kerkgebouw De Tromslager w Vrees voor krakers ve Wie wat te zei dat in de So od de aehele Van Weedestr, Telefoon C i Al vele malen heb ik op het punt ge staan mijn ervaring te verwoorden in de Soester Courant, maar telkens wanneer ik de schrik te boven was, liet ik het er weer bij zitten. Nu net teruggekeerd van een wandelingetje naar de Smitshof, knikken m'n knieën nog. Nu moet het 'me van hart, niet als kritiek, maar om m'n medemensen trachten wat alerter te laten zijn. Bijna 20 jaar woon ik nu in Soest. De eerste jaren maakte ik als ik naar buiten ging gebruik van mijn blindenstok, om dat ik sinds m'n geboorte blind ben. De laatste jaren voel ik me heel wat mobie ler, omdat ik gebruik maak van een ge- leidehond, Trapper. In het begin had Soest voor mij een dorpskarakter; ontspannen kon ik bui ten lopen zonder elk moment bedacht te zijn op gevaar. Nu kan dit niet meer. Soest groeit en dat is ook duidelijk merkbaar in het verkeer. Ik moet be kennen dat ik me steeds onveiliger be gin te voelen op straat. Het lijkt wel of niemand oog heeft voor de voetganger en helemaal niet voor iemand met een handicap of voor oudere mensen die niet meer zo snel ter been zijn. Ik overdrijf werkelijk niet als ik vertel dat ik regelmatig net niet wordt aange reden. De keren dat ik bijna word aan gereden, zijn niet meer te tellen. In de Ereprijsstraat, waar ik woon, wordt zó onbehouden hard gereden. Iedereen heeft haast, iedereen is ongeduldig. Ook bij de Smitshof, helemaal sinds de nieuwe winkels, scheurt men woest de uitrit uit, het lijkt wel zonder op of om te kijken. Ook het trottoir wat, dacht ik, toch be doeld is om op te kunnen lopen - daar zijn regelmatig vele auto's geparkeerd. Gelukkig leidt de hond me er wel om heen, maar loopje daar zonder geleide hond en slechts met een witte stok, dan is dat echt geen doen. Bij de zebra's rij den automobilisten gewoon door als je de stok naar voren steekt (het sein tot oversteken). Het is zeker niet mijn bedoeling een klaaglijst te maken; er zijn gelukkig ook medemensen die behulpzaam en attent zijn in het verkeer, maar ik heb wel het gevoel dat 't uitzonderingen zijn. Dat bedroeft mij zeer. Dit stukje schrijf ik in de hoop dat de medeburgers er eens bij stil willen staan. Annema Raven Het wordt hoog tijd dat aan een aantal hondebezitters in Soest de oorlog wordt verklaard, want het is weer een zootje als ik het over mijn eigen wijk Overhees heb. Alsof de hele wereld van hen is, la ten de 'dierenvrienden' in het nachtelijk duister hun hond uit en of het dier nou in of naast de struiken poept, het zal hen een zorg zijn. Zonder enig respect voor anderen laten nog steeds talloze Soes- ters hun dier z'n vuile werk doen op de stoepen waar kinderen spelen en men sen onbekommerd willen wandelen. Een ieder kan constateren dat Soest niet groen is maar bruin. Zelfs in tijden van diarree weten de vaak ook nog kin donvriendelijke en dus slecht opgevoe de dieren hele stukken stoep te besmeu ren, pal voor de deur van een ander (die van mij onder andere). Een bruine, weerzinwekkend stinkende glijbaan: iets smerigers is in Soest niet te beden ken. En de eigenaar gaat vrijuit. Een hondecontroleur, speciale uitlaatgebie- den, een gigantisch bos in de buurt, poepzakjes; nee, de hondebezitters wil len wel een hond als ze er maar zo min mogelijk aan hoeven te doen en als ze er het leven van anderen maar onmogelijk mee kunnen maken. En de gemeente en andere burgers, daar hebben ze niets mee te maken. En overdag de hond ze ker aan z'n lot overlaten. Dierenliefde: Je zult maar zo'n baas hebben. Piet van Dijk it'TP'W Het aantal deelnemers was be scheiden, maar het enthousiasme des te groter. In elk geval staat vast dat de optocht met versierde paar den, die zaterdag door een flink deel van Soest trok, volgend jaar wordt voortgezet. De 17-jarige Carol Streefkerk, die het evenement afgelopen zaterdag voor het eerst organiseerde, was na afloop dik tevreden. "Het ging perfect, en weewa ren mooi op tijd weer terug bij de Wil lemshoeve aan de Jachthuislaan." Daar was de stoet - voornamelijk be staande uit jeugdige amazones met mooi versierde paarden en pony's - 's middags tegen vier uur ook vertrokken. Een kerstman op de fiets regelde het verkeer. Via Soestdijk, 't Hart, Klaar- water, Overhees en het Smitsveen arri veerden de ruiters om half zes weer op de thuisbasis bij de familie Van Zijtveld, waar de meesten hun paard op stal heb ben staan. Omdat het - ondanks het zonnige weer - toch behoorlijk koud was geweest ging de warme chocolade melk waarmee een van de moeders hen opwachtte er bij de deelnemers goed in. Voor de paardjes was er uiteraard ook wat lekkers, want dat hadden ze wel verdiend. "Alleen in het begin ging het een beetje stroef," aldus Carol. "Het was een hele kunst om de groep een beetje bij elkaar te houden en een van de paarden kreeg het ook een beetje op z'n heupen, maar verder ging het allemaal prima." Carol liep de hele tocht voorop, naast haar prachtig opgetuigde paard Macho. "Hij is nog maar tweeëneenhalf jaar en nog een beetje te springerig. Maar dat lopen vind ik niet erg; ik train 'm elk dag en dan loop ik soms wel naar Lage Vuur- sche." De beloofde kerstliedjes klonken in het begin nog wat aarzelend, maar allengs overwonnen de jeugdige ruiters hun schroom en werd er onbevangen mee gezongen. Carol: "Het klonk hëel leuk. We hebben onze lol dubbel gehad." Door de kou stonden er niet veel men sen langs de route, maar als de optocht passeerde lokte het gezang toch heel wat mensen naar de ramen, constateert Carol. Het was al donker toen de stoet de terugreis weer ondernam, en volgens Carol moet er bij een volgende gelegen heid wat meer aandacht aan de verlich ting geschonken worden. Twee auto's zorgden met hun koplampen nu voor De stoet bij het vertrek van de Wil lemshoeve aan de Jachthuislaan. wat licht in de duisternis. D&t er een volgende gelegenheid komt staat wel vast. Carol is zelfs van plan daarmee niet te wachten tot het weer Kerstmis is, maar denkt al aan Pasen ("Dan gaan we misschien als paasha zen") en Hemelvaartsdag ("een dauw- traptocht"). "Het was heel erg ge slaagd, en we hebben nu een beetje er varing, dus dat lukt vast wel..." Sinds 1986 organiseren Kasteel Groeneveld en de Baarnse Mu- ziekkring jaarlijks een Kamermu ziekdag voor amateurs. In 1995 zal dit evenement voor de tiende maal plaatsvinden en deze jubileumver sie zal dan zijn op zondag 5 maart 1995. Kasteel Groeneveld heeft voor die dag opnieuw een aantal zalen' en locaties ter beschikking gesteld waar amateurs die dag wel kom zijn om, alleen of in ensem ble-verband, te komen musiceren. Het recept van voorgaande jaren is, we gens gebleken succes, onveranderd ge bleven. Er ligt geen concours of wed strijd gedachte aan ten grondslag. Deel nemers kunnen zelf hun programma bepalen, er zijn geen verplichte werken, geen selecterende voorronden en geen juryrapporten. Het gaat uitsluitend om het genoegen van het in vriendschappe- Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c. v. -ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 november 1994 t/m 31 maart 1995. Gecertificeerd Waarborg- installateur lijke sfeer samen musiceren, om het luisteren naar anderen en het beluisterd worden. Er gelden eigenlijk maar twee voor waarden: Het gebodene moet gerang schikt kunnen worden onder het hoofd 'klassieke muziek' (hetzij oud, hetzij hedendaags) en wegens beperkte zaal ruimte mag een optreden niet langer dan dertig minuten duren. In verband met de omvangrijke voorbe reidende werkzaamheden is de slui tingstermijn vastgesteld op 15 januari 1995. Het is raadzaam niet tot het laat ste moment te wachten met de aanmel ding, want meestal is men ruim voor die datum al volgeboekt. Wie wil meedoen, maar het programma nog niet vastge steld heeft, kan wel vast het aanmel dingsformulier inzenden en het pro gramma later nasturen. In de loop van februari hoort men in welke zaal en op welk tijdstip het optreden is gepland. Met voorkeuren die men op het aan meldingsformulier kan opgeven, zal men zo ver dat in het vermogen van de organisatie ligt, rekening houden, maar garanderen kan men het inwilligen van die wensen niet. In voorkomende ge vallen wordt zo nodig contact opgeno men. Als tegemoetkoming in de organisatie kosten wordt een klein inschrijvingsbe drag gevraagd van f 10,- per persoon, met een maximum van f 50,- per en semble. Daar is dan ook een kopje kof fie, als welkom op die dag, bij inbegre pen. Bezoekend publiek heeft die dag vrije lijk toegang tot alle concerten. Zij beta len slechts eenmaal de voor Kasteel Groeneveld gebruikelijke entree van f3,- (Museumkaarthouders gratis). Informatie: Secretariaat Baarnse Mu- ziekkring, Prof. Fockema Andreaelaan 35, 3741 EJ Baarn, tel. 02154-14562. Politie en brandweer werden vrijdag avond gealarmeerd wegens een brandje in een woning aan de Nieuwstraat. De bewoners waren even weg geweest en ontdekten bij thuiskomst dat er in de woonkamer een en ander in brand stond. Dat bleek bij nadere beschou wing een kerststukje op de salontafel te zijn, waarvan de kaarsen waren blijven branden. Ook een hoeveelheid lego stenen, die op de tafel lagen, was gaan smeulen. Door de forse roetvorming was de woning tijdelijk onbewoonbaar. De bewoners moesten hun heil elders zoeken. Het Braamhagekoor heeft vorige week donderdag het muzikale gedeelte ver zorgd tijdens de kerstviering van de NPB in het verzorgingscentrum aan de Inspecteur Schreuderlaan. Onder de enthousiaste leiding van dirigent P.M. Tijssen werden weer tal van kerst- en andere liederen op vootreffelijke wijze ten gehore gebracht. Als altijd werd evenmin geschroomd om naast Nederlandse ook Duitse en Engelse liederen te vertolken. Het was een genoegen om te ontdekken dat het koor en de dirigent reeds geheel op el kaar ingespeeld zijn. Mevrouw E. Huynink-van den "Burg verzorgde op de van haar gewende uit stekende wijze de begeleiding op de vleugel. De voorganger van de NPB, dhr. H.W. Kuiper, las het geboortever haal. Hij liet dit voorafgaan door het kerstgedicht van Els Noordanus. Een muzikaal intermezzo werd op de vleu gel gespeeld door de dirigent. Na een kerst-overdenking door de heer Kuiper volgde nog samenzang door de talrijke aanwezigen, die in de pauze onthaald waren op thee met de gebrui kelijke kerstkrans. KLEURIGE bloemen hulde en prachtige effecten. Indrukwekkend schouwspel! Soesterbergsestraat 4 Soest - Tel. 2 69 00 (pubtikatie onder verantwoordelijkheid van de Soester Courant) Wel Milieubeheer Wel Verontreiniging Oppervlaktewateren B. en W. resp. Gedeputeerde Staten zijn van plan vergunning te verlenen aan» Stichting Medisch Centrum Molen- dael, voor het oprichten en in werking heb ben van een polikliniek inclusief dag- verpleging (WM), dan wel het lozen van verontreinigd afvalwater op het ge meentelijke rioolstelsel (WVO), op het perceel Dalweg. Stukken zijn tot 25 januari 1995 ter inzage bij het provinciekantoor Rijnsweerd (WVO), het gemeentehuis en de bibliotheek Albert Cuyplaan (WVO en WM). Evt. be denkingen schriftelijk tot 25 januari bij het gemeentebestuur resp. Gedeputeerde Sta ten, of mondeling tijdens een openbare zit ting (afspraak maken vóór 18 januari, tel. 030-583752). Inlichtingen: afd. Milieubeheer, tel. 93593, bureau Bedrijfsafvalwater en Riolering, tel. 030-583752. Bouwvergunningen Gevraagd: Heetakker 65: dichtmaken patio; Heuvelweg 44: vergroten woonhuis; Koninginnelaan 132: uitbreiden woonhuis; Lange Érinkweg 35: vergroten dak kapel; Lange Brinkweg naast nr. 54: bou wen woonhuis met garage/berging; Oude Utrechtseweg 25: bouwen car- port; Sterrenbergweg (ong.): bouwen be drijfshal; Verlengde Talmalaan 19: bouwen Winterkoning 29: bouwen schuur; Zuidergracht 5-9: wijzigen bedrijfs gebouw met kantoren in aanbouw. Verleend: Van Mecklenburglaan 27: verbou wen garage tot kantoor. Bezwaarschriften AWB: binnen 6 weken bij B. en W. Stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, afdeling ROB. B. en W. zijn van plan vergunning te verelen voor: het bouwen van een houten blokhut op een gemetselde berging, Bosstraat 102 (art. 19 Wet R.O. en art. 50.5 Wo ningwet); het plaatsen van een hekwerk, Ko ninginnelaan 99 (art. 19 Wet R.O. en art. 50.5 Woningwet); het vervangen van bestaande bijge bouwen, Kooiweg 2 (art. 19. Wet R.O. en art. 50.5 Woningwet). Evt. bedenkingen tot 13 januari schriftelijk bij B. en W.. Stukken liggen ter inzage bij de af. ROB. Gevraagd: Groen van Prinstererstraal 32: 1 sierkers. Bezwaren binnen 4 weken bij afdeling Groen, Natuur en Landschap, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. 93709. Verleend: Foekenlaan 2A: 14 grove dennen; Willaertstraal 34: 1 sering; Van Goyenlaan 15: 1 berk, 1 wilg, 1 Amerikaanse vogelkers. Bezwaren binnen 6 weken schriftelijk bij B. en W. i B. en W. hebben besloten door plaat sing van bord E10 onderbord met tijdsaanduiding) en Ell de volgende lokaties als blauwe zone aan te duiden: langsparkeerhavens Smitsweg 2 en parkeerhavens n.o. van winkelcen trum Smitshof; parkeerhavens hoek Smitsweg/ Weegbreestraat; parkeerhavens Weegbreestraal tus sen kruising Smitsweg en Weegbree straat 52. De parkeermaatregelen bij het winkel centrum van 1 december 1971, 16 juli 1974 en 18 juli 1989 (art. IA) worden ingetrokken. Bezwaren binnen 6 weken bij B. en W. Winkels mogen open op 8 januari B. en W. hebben zondag 8 januari 1995 aangewezen als dag waarop de verboden van art. 2.1.b, 2.1.c en 7 van de Winkelsluitingswet niet gelden. Dat betekent dat winkels en bedrijven waar gewoonlijk goederen worden verkocht geopend mogen zijn. Ook straathandel is voor vergunninghouders toegestaan. Alg. Plaatselijke Verordening 1994 In het INFO-centrum ligt twaalf weken ter inzage het raadsbesluit (12/13 ok tober 1994) tot vaststelling van de Al gemene Plaatselijke Verordening (APV) 1994. De APV 1994 treedt in werking op 1 januari 1995. De APV 1991 wordt dan ingetrokken. Voor alle nadere informatie: Gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, postbus 2000, 3760 CA Soest, tel. (02155) 93411, fax (02155)93689, of bij de betreffende af deling. In twee uitvoeringen hebben ca. 25 kinderen van de Open Hof, in de leeftijd van 5 tot 18 jaar, vorige week woensdag de kerstmusical "De Verrekijker" op de planken gebracht. Dat leverde enthousiaste reacties op in het onlangs ver nieuwde kerkcentrum. "De Verrekijker" vertelt het verhaal van een aantal kinderen die in een win kel een oude verrekijker vinden. Als ze erdoor kijken zijn ze als het ware getui ge van het (echte) Kerstverhaal. De musical werd sinds half september inge studeerd door de kindercantorij onder leiding van Inge Radstake-Van Duin, die de oorspronkelijke tekst van Jack de Groot bewerkte. Open Hof-organist Tjalling Roosjen nam de zettingen van de muziek van Addy Alberts voor zijn rekening, evenals de pianobegeleiding. De overige muziek werd door de kinde ren zelf verzorgd met trompetten, een cello, fluiten en slagwerk. 's Middags werd de musical eerst ver toond voor ca. 150 bejaarde gemeente leden, die in de Open Hof hun adVents- bijeenkomst hielden, 's Avonds kwam er een bijna even groot aantal belang stellenden af op de uitvoering, waarvan de opbrengst bedoeld was om het orgel fonds van de Open Hof te versterken. Al met al leverde dat het mooie bedrag van 725 gulden op. Advertentie Onder de ingeleverde bonnen van het chequeboekje worden wekelijks prijzen toegekend. De prijswinnaars van het Sylvester- pakket zijn: Van der Puijl, Schrikslaan - A. Venema, Thor- beckestraat - O.L. Raatjes, Kerkpad - Beckers, W. Pyrmont- laan - H. Lagerwerf, Patrijsgang. Op de foto Joost Mets, die na mens de Winkelkring het Sylves- ter-pakket uitreikte. 1 Huzarensalade (4 pi Gegarneerd met gevulde eieren, ge 1 Huzarensalade de I Gegarneerd met gevulde eieren, ge pompernikkel, rosbief, ham, fricand Zalmsalade (4 pers.; Gegarneerd met gevulde eieren, ge Zalmsalade de Lux Gegarneerd met gevulde eieren, ge pompernikkel, paling, zalm, garnale NIEUW: Zure haring- of Gegarneerd met gevulde eiere Diverse schalen m< Stokbrood Zi Bestellingen kunnen op oudejaarsda' De woning aan de Soesterbergsestraa ook wel bekend als het "witte boerderijtj termijn gesloopt. Volgens de eigenaar, Uyland, verkeert de woning in een slech dien zou het karakteristieke pand (dat it In het sfeervolle en overvolle kerk je van de Nederlandse Protestan tenbond NPB aan de Renibrandt- laan gaf het twee jaar jonge Soes ter kamerkoor "Tourdion" vorige week (18 december) zijn eerste concert. Prachtige, gevoelig gezongen kerstlie deren (a capella!), zoals "Entre le Boeuf' en "Personent Hodie" gaven een middeleeuwse sfeer, begeleid door dwarsfkluit, orgel en tamboerijn. Majo- rie Roels (foto) speelde een virtuoze so nate in A-moll van Georg Friedrich Handel, met pianobegeleiding van Tourdion-dirigent Douwe Elderhuis.- Tijdens de samenzang, met koor en or gel, zong het publiek uit volle borst mee. Gemeten aan de enthousiaste reacties van het publiek is het eerste optreden van Tourdion een groot succes gewor den, met dank aan de firma's Mets en AH. Het Soester kamerkoor zal ongetwij feld meer van zich laten horen. Op zon dag 5 maart is Tourdion in elk geval al te beluisteren tijdens de kamermuziekdag voor amateurs in kasteel Groeneveld. Foto: Goos van der Wilt

Soester Courant | 1994 | | pagina 4