möaa [enschen wijst leerlingen de weg )95 M •yjtan&d' 3 5' Hartje-Zuid maakt zich op voor 1995 i HANDEL WANDEL I asr»:' SWATCHDAG erststukjes voor bewoners De Vijverhof wenst u een gezellig en gezond 1995 toe Trema-cursus 'Aan Zet' biedt meer kans van slagen ERENKAPSALO 'Nederland staat model' in het Spoorwegmuseum Utrecht Glaskunst bij Inter Casa H00IJER VUURWERI )ENSDAG 28 DECEMBER 1994 SOESTER COURANT PAGINA 9 ieuwe auto- en motorrijschool aan Fazantpad in Soest eling SLA UW SLAG! >5 Bromfietser glijdt uit door gladheid Geslaagden bij EHBO-Soest Winkeldiefstal Vuurwerk te koop bij Van de Ent De meest bekroonde oliebol Meubelwinkels open op 8 januari ^,,,„20 I* 14,s het restaurant Open huis op 10 januari Marcel en Geja wensen u een voorspoedig 1995- 02155-16450 AFSPRAAK 00.'ll 30 Kinderboerderij De Yrije Teugel i Tussen Kerstbal en Oliebol LAAN 16: 1 08 21 nmSiJ* - 95. opavond) Met mensen omgaan en ze iets le ren. Dat zijn eigenlijk de hobby's van René Henschen. Als chef Brkplaats metaalbewerking kon hij wat dat betreft zijn ei al kwijt. Nu, als auto- en motorrijschool- houder helemaal. Hij slaagde in twee keer voor zijn rij-ex- amen en haalde in één keer zijn motor- Riewijs. Anderhalve week geleden jwées hij zelf zijn eerste leerling de weg mar het motorrijbewijs. "Ik weet niet [e er toen zenuwachtiger was, hij of zegt Henschen. ds september is hij officieel rij- oolhouder en bevoegd instructeur. :n intensieve opleiding bij Simon Jon- >ier ging er aan vooraf. Hoewel hij Torlopig zijp dagelijkse baan als chef irkplaats aanhoudt, weet hij waar zijn :komst ligt. Het is de bedoeling dat hij steeds minder naar de werkplaats zal gaan en regelmatiger de auto instapt yoor een rijles. "Ik wilde iets anders gaan doen, iets yoor mezelf, maar dan wel iets waarbij ik andere mensen iets kan bijbrengen," klaart Henschen die als rij-instruc- r uitstekend uit de voeten kan, zijn ip. lij is het eens met de BOVAG en de ind van Rijschoolhouders als ze stel- dat een leerling minimaal 25 lessen iet hebben, voordat hij op examen 1 worden gestuurd. "De uitzonderin- i daargelaten, heb je gemiddeld 32 35 lessen nodig. Als je kwaliteit dt tenminste. Ik geef zestig minuten want dan kun je bepaalde dingen voertuig-beheersing herhalen en inieuw toetsen. Na afloop neem ik be ulde dingen ook met de leerling door vertel ik wat we de volgende keer [an doen, zodat hij zich thuis kan iorbereiden. Op die manier heeft je rling een grotere kans van slagen. dat is geen verkooppraatje. Voor :zelf zeg ik: wil je het goed doen, dan je dat aantal lessen nodig." ALLEEN 31 DECEMBER 1994 EN 2 JANUARI 1995 Examen Al zal Henschen, zoals iedere instruc teur, nooit invloed kunnen uitoefenen op de examinator. Ook hij kent de ver halen van mensen die al dan niet terecht zijn gezakt. Of van hen die de eerste keer beter reden dan de tweede keer toen ze wel slaagden. Sinds de oprich ting van zijn auto- en motorrijschool heeft Henschen één leerling naar het examen voor het motordiploma ge loodst. Henschen, zelf al twintig jaar motorrijder, scoorde tot nu toe hon derd procent. De leerlingen voor het auto-rijbewijs zijn nog bezig met de les sen. Henschen geeft ook theorie-lessen. Dat gebeurt normaliter op donderdag avond. De overige doordeweekse avonden en de zaterdag staan in het te ken van rijlessen, op de motor dan wel in de auto. "Maar als iemand bijvoor beeld alleen maar op maandagmorgen kan, dan is dat ook mogelijk." "Ik heb er veel schik in. Het zijn alle maal verschillende mensen met wie je te maken krijgt. Pas had ik twee broers die na elkaar lesten. Die ene lag na zijn les op de achterbank te snurken," aldus Henschen die in januari weer op cursus moet voor de vernieuwde RVY-rege- lingen. In maart volgend jaar gaat hij een ander certificaat halen, zodat hij straks ook mensen kan begeleiden op Motor- of autorijbewijs? René Hen schen helpt leerlingen een eind op weg. weg naar hun bromfiets-certificaat. Dat papiertje moeten bromfietsers vanaf 1 januari 1996 gaan halen. De rijschool van Henschen is gevestigd aan het Fazantpad 44 en is bereikbaar via telefoonnummer 22061. Een 38-jarige Soester heeft woensdag een pijnlijke linker knie en voet opgelo pen. De man was als gevolg van de glad heid op de Eikenlaan ten val gekomen met zijn bromfiets/ Op dinsdag 20 december deden zestien cursisten examen voor het eenheidsdi ploma EHBO. De geslaagden zijn: dhr. E. Baarda, mevr. G. Blankestijn, dhr. G. Brand, mevr. C. Brood, mevr. M. Dorrestein-Eerligh, mevr. H. Dorre- stein, dhr. D. v.d. Giessen, mevr. J. Graffner-Koot, mevr. Y. Graffner, dhr. J. van Hemert, mevr. L. v.d. Heuvel- Hilhorst, mevr. v.d. Heuvel, mevr. P. Kuus-de Pijper, mevr. W. van Schagen, dhr. E. Schuurhannes, dhr. A. Vonk. ;gin volgend jaar zullen zij de ver bandleer en reanimatielessen gaan vol gen, om zodoende met deze aanteke ningen hun EHBO-opleiding te com pleteren. Zij werden opgeleid door de kaderin- strukteur mevr. W. Meyer-de Graaff. Het examen werd afgenomen door mevr. J. H. Keern-van Gaasbeek, (arts) uit Bilthoven, met assistentie van de ka- derinstrukteur dhr. A.M. Koenders uit Amersfoort. Als Lotusslachtoffers ver: leenden mevr. P. Lipsias-Gezol en mevr. D. de Groot-van Bensekom hun medewerking. Bij een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat werd vrijdagmorgen een 36-jarige vrouw uit Soest betrapt, die voor bijna 24 gulden aan bood schappen wilde meenemen zonder te betalen. De politie werd ingeschakeld en de vrouw kreeg een schikking aange boden voor 200 gulden. Uiteraard moesten de boodschappen weer terug. Rijwielhandel Van de Ent, met vesti gingen aan de Oosterstraat en de Zand- voortweg in Baarn verkoopt ook vuur werk. Het assortiment is groot. Mor gen, overmorgen en zaterdag kan men terecht in de winkels om vuurwerk in te slaan. Uiteraard verkoopt Van de Ent alleen goedgekeurd vuurwerk. MMM Birkstraat 93 - Soest - Tel. 12354 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 13877 Koninginnelaan 5 Soestdijk - Tel. 18904 Op zondag 8 januari aanstaande mogen de meubelwinkels open zijn. De ge meente heeft deze dag voor de meubel branche aangewezen als een "bijzonde re" dag, waarop de winkelsluitingswet niet geldt. Andere bijzondere dagen voor 1995 worden later aangewezen. Vt'il VI Uil jz SCUBA fin» 60 00 W STOP na)nu 60.00 A musical Ml op 00.UU J AUTOMAAT i.'iMio 75.ÜU C CHRONO 1 ra(II) 100.00 L, AQUA CHRONO n ifÉioo ioo.oü Juwelier De Grutijf Ooslurslraal 8 - Nijkerk AUTOMAAT l!i!) 75 CHRONO 1/1 AQUACHRONO, 185 11(1 1 NOT AARKAART gelmatlg ]el-voordeel bekende rken. Een geplakte spaar- irt geeft u recht een fles lekkere h ter waarde 0.7 liter IJl renwyn ilerJt» Harry van Veen van de rijdende winkel verraste vorige week woensdagmiddag kerststukjes uit aan de bejaarde Soesters ewoners van dienstencentrum De Vijverhof. Hij deelde Dat die geste op prijs werd gesteld, behoeft geen betoog Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest Telefoon (02155) - 13807 Vanaf 5 januari zijn wij weer geheel tot uw dienst. "Vroeger heb ik nooit de kans gehad om door te leren, nu pak ik die kans", "Eerst m'n oude kennis opfrissen, dan wil ik weer gaan werken" en "Mijn vereniging heeft nieuwe bestuursleden nopdig; na de cursus stel ik mij kandi daat"... Zo maar wat uitspraken van oud-cur sisten van de Trema-cursus "Aan Zet", die de stap genomen hebben en daar beslist geen spijt van hebben gehad. In januari start Trema '87, het gemeente lijk centrum voor basiseducatie, een nieuwe cursus "Aan Zet", die een aan zet is voor werk of scholing. Belangstel lenden zijn welkom tijdens het "open huis", dat op dinsdag 10 januari van 14.00 tot 15.00 uur wordt gehouden. Het programma van de cursus bestaat uit de volgende onderdelen: Neder lands, Rekenen, Studievaardigheden, Beroepen-oriëntatie en Engels. De groep bestaat uit maximaal 15 cursis ten. De cursus wordt iedere dinsdag- en donderdagmiddag van 13.15 tot 15.30 gehouden in het gebouw aan de Klaar- waterweg 5. Het inschrijfgeld is f 50,-; daar komt nog f35,- voor het lesmateriaal bij. Verder zijn er aan de cursus, die zes maanden duurt, geen kosten verbon den. Kinderopvang is aanwezig. Bij Trema' 87, KLaarwaterweg 5, tel. 25771, kan men van maandag t/m don derdag (10.00-13.00 uur) alle inlichtin gen krijgen. In de vakantie is Trema '87 gesloten. Straks naar de mavo, de havo op een beroepsopleiding? Straks aan het werk? Nu naar Trema '87, straks meer kans van slagen! Bectzhunt 89 vn\m pi? Openingstijden Tot en met zaterdag 31 december zijn in het Spoorwegmuseum in Utrecht diorama's te zien. Pitto reske stukjes Nederland zijn door modelbouwers op schaal verbeeld. De zeventien diorama's zijn inzen dingen van de dioramawedstrijd die het tijdschrift Rail Magazine onlangs organiseerde. De diorama's munten alle uit in sfeer en detail. Zo zijn er ondermeer een 'Am sterdamse gracht met huizen naar teke ningen van Anton Pieck' en een fraaie 'gerenoveerde Noord Hollandse woon- stolpboerderij' te zien. Terug inde tijd naar het station Eist in de jaren '20 of' een kijk op de toekomst met het diora ma 'Nederland (fantasie)jaren '90'? Het is allemaal in de kerstperiode te zien in het Spoorwegmuseum. De dio rama's geven een beeld van de kwaliteit die modelbouwers in de beslotenheid van hun huiskamers met de beoefening van hun hobby nastreven. Tot en met 8 januari is de najaarsten- toonstelling 'Gestroomlijnd, 60 jaar trein en stroomlijn' nog te zien. Het geeft een beeld van de opkomst van de stroomlijn-desingn in de vormgeving van treinen, auto's en vliegtuigen en zelfs gebruiksvoorwerpen. Openingstijden: Dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Toegangsprij zen: volwassenen f 10,-, kinderen f 6,50, CJP/U-pas f 8,-, Museumjaar kaart gratis. De Nederlandse keramist/vorm gever Olaf Stevens (1954) heeft, in opdracht van Goed Wonen, in nauwe samenwerking met het Glasvormcentrum Royal Leerdam een viertal Serica ontwikkeld. De vaas, twee kommen en een schaal, uitgegeven in gelimiteerde oplage, worden vanaf december 1994 ex clusief verkocht door de 28 Goed Wonen winkels, zoals Inter Casa in Soest. Olaf Stevens behoort tot de meest voor aanstaande keramisten van dit mo ment. Sinds enkele jaren ontwerpt hij regelmatig glaswerk. In eerste instantie ontstonden Leerdam - Unica in op dracht van Royal Leerdam. Dit zijn eenmalig uitgevoerde kunstobjecten in mondgeblazen kristal, die met de hand worden vervaardigd en afgewerkt. Het vakmanschap, dat in de Leerdamse Glasfabriek in ere wordt gehouden, staat garant voor een kwalitatief hoog waardig produkt. Voor Goed Wonen ontwierp Stevens een hoge vaas in opaal wit kristal, die gedecoreerd wordt met vlinderdasjes in geel met zwarte stippen. Daarnaast zijn er twee kommen en een schaal in helder Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 5 januari Van 9.30-11.30 uur is de volwassenen club weer actief. Na schooltijd zijn Mar leen, Johan en Ingrid onze eerste jarige gasten van dit nieuwe jaar. Met hun vrienden gaan ze veel leuke dingen be leven. Vrijdag 6 januari Na schooltijd drie jarige kinderen: Tom, Matthieu en Michelle. Om 19.00 uur start de kinderdisco met een Nieuwjaarsbal. Dit is bestemd voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar die met mooie kleren aan elkaar gelukkig nieuwjaar komen dansen. Entree slechts twee gulden. Het duurt tot 20.30 uur. Zaterdag 7 januari Van 13.30-16.00 uur: Julia, Fleur en Daan zijn de 'jarige jetjes' en uiteraard wordt het hun feest van het jaar. Maandag 9 januari Om 9.30 uur komt groep 6/7/8 van De Regentuuter voor het natuurproject over 'Mammoeten'. Om 13.15 uur groep 6 van De Wegwijzer voor het project 'Dieren in de Winter'. Om 16.00 uur start de groep van 6 tot en met 9 jarigen haar ontdekkingsreis. Dit is een nieuwe knutselclub met thema's uit allerlei landen. Dinsdag 11 januari Om 16.00 uur boerderijactiviteiten voor de kinderen die daaraan mee wil len doen. Ook kan er gedanst worden om de jazz-bafletclub. Voor jongens en meisjes van 7 t/m 12 jaar. Woensdag 12 januari Van 9.30-11.30 uur: de peuter/ouder activiteit. Voor ouders met hun jongste kinderen de ochtend van de week, ge zellig praten, wat spelen en knutselen. Om 14.00 uur de nieuwste voorstelling van de toneelgroep. Na de voorstelling nog veel activiteiten. Entree: twee gul den per kind. De Serica-vaas van Olaf Stevens bij Inter Casa. kristal met een in kleur verlopende bo dem en een decoratie; een kobaltblau we schaal met zeemeerminnen, een ro de kom met een open rand van vlieg tuigjes en wolkjes en een gele met een rand van visjes. De vlinderdasjes en de visjes zijn trans fers, die in een oven op het glas worden vastgebrand. De zeemeerminnen wor den gezandstraald, de open vliegtuigjes en wolkjes zijn door het kristal heen ge zandstraald. De stijl van Olaf Stevens wordt gekenmerkt door een stoere, nuchtere vormgeving en geabstraheer de lineaire decors. De vier objecten worden elk uitgevoerd in een gelimiteerde en genummerde op lage van 50 exemplaren. Bij Inter Casa zijn de vier verschillende objecten te zien en te koop. De Serica worden voorzien van een certificaat van echt- 1 heid, dat getekend is door de kunste naar. De prijzen mogen opmerkelijk beschieden worden genoemd en liggen tussen f 595,00 en f 645,00. Inter Casa, Burg. Grothestraat la, tel. 17415. 14 SCHITTERENDE vuurpijlen in diverse kleuren en afmetingen. Prachtig pakket. voot Uw BVD kwaliteitsvuurwerk is te koop bij: Soesterbergsestraat'4 Soest - Tel. 2 69 00 Een goede start in 1995!!! Werken aan je GEZONDHEID bij FITNESS-STUDIO Lekker soepel worden op de speciale VITA-CULTURE banken. Ook voor figuur correctie. Doeltreffende MASSAGE helpt bij: - stress - spierpijn - lage rugklachten - artritis - artrose Infra-rood SAUNA, een weldaad voor uw hele gestel. Doordat er geen stoom aan te pas komt, ook geschikt voor mensen met astma. Een combinatie van VITA-CULTURE, MASSAGE en SAUNA is ook mogelijk. Bel voor info of afspraak met FITNESS-STUDIO VITALITÉ (Lorenzo of José) Wij wensen u een VITAAL 1995. Geopend ma l/m vr van 09 00-13 00 en van 16 00-21 00 u ia van 09 00-16 00 u KERKSTRAAT 86 - SOEST 02155-1 89 90 Het grote verkoopvuurwerk is bij na voorbij. Sinterklaas is inmid dels veilig terug op zijn basis en de Kerstman rinkelt hobbelend ach ter zijn rendieren aan richting Lap land en zal zeker niet in een file,te- recht komen. De middenstand in Hartje-Zuid heeft het nakijken, maar vindt dat niet erg. De winke liers doffen zich op om het nieuwe jaar met vrolijk geknal, dansende sterretjes en bruisende champagne op gepaste wijze welkom te kun nen gaan heten. 1995 is een belangrijke mijlpaal voor ze, want het winkelcentrum bestaat tien jaar en dat gaat in het volgende voorjaar gul gevierd worden. Verder hebben er bijzonder grote veranderingen plaats gevonden. Reden waarom die Zuid pool regelmatig in het nieuws is. Bouwmaatschappij Uyland heeft er de handen vol aan. Het valt niet mee om tussen winkelend publiek aan het werk te moeten. Dat wil inkopen doen, loopt te sjouwen met zware tassen en moet goed uitkijken om niet door een losse steen, een wat slordig neergelegde zandhoop of een stapeltje planken ge dwarsboomd te worden. Auto's draai en zenuwachtig om elkaar heen en wringen zich soms kunstig in allerlei bochten om een open plek te bereiken. Het gaat allemaal voorbij en het wordt steeds beter. Langzaam maar zeker worstelt Hartje- Zuid zich naar de eindstreep. Ondanks alle obstakels, die bijna van uur tot uur zowel qua hoedanigheid als positie en omvang wijzigen, blijkt er toch best wel begrip bij de consument te bestaan. Er was soms, onontkoombaar, een beetje chaos. Iedereen deed zijn uiterste best om die hinder tot een minimum beperkt te houden. De klant heeft er een poosje mee kunnen leven; ze zijn het verbou wende centrum door dik en dun trouw gebleven. De winkeliers vinden dat, uiteraard, prettig en blijven proberen, in nauwe samenwerking met bouwer Uyland en zijn sympatieke uitvoerder Peter Wan tenaar, tot aanvaardbare oplossingen te komen. Dat lukt meestal. Als het al er gens eens een beetje fout liep, een ver traging door vervuilde grond of zo, dan kon je dat zeker Uyland en/of zijn vlijti ge Wantenaar niet verwijten. Die deden er alles aan om dat soort plooien weer snel glad te strijken. Altijd met succes! Verschuivingen Dat harde werken werd zeer onlangs met, onder andere, goud bekroond. Hartje-Zuid kan nu ook weer trots zijn op zijn eigen juwelier. Sinds het vertrek van Van der Weerd uit de 'Kop', zoals dat heet, ontbeerden de Zuidpromena de en de Soesterbergsestraat zo'n echte sieradenspecialist. De leemte wordt vanaf heden opgevuld door de nieuwe juwelierswinkel 'Sirco'. Mooie gelegen heid vor iedereen om voor de viering van Oud en Nieuw nog even flonkerend van leer te trekken. Bij Boekhandel Van de Ven is de uit breiding net onder de pannen geko men. Eenzelfde gedaanteverwisseling vond aan de andere kant ten faveure van het Kruidvat plaats. Boetiek Uno kan bijna verhüizen en doet dat in ja nuari, om dan plaats te maken voor de Tabakorie Akkerman, de nieuwste loot aan de stam in Zuid. Akkerman doet in rookgerief, lectuur, wenskaarten, lote rijen en kado-artikelen. Hij zorgt der halve voor een verbreding van het tota: le Hartje-Zuidassortiment. Schuin aan zijn overkant zal zich in het nieuwe jaar een zogeheten 'koude' sto merij nestelen, naast Parfumerie Sluy- ter. Het Kruidvat tenslotte sloopt zijn vroegere buitenmuur en breekt letter lijk door naar veel meer vierkante me ters 'voordeel drogisterij' vol pillen, ta bletten, zalfjes, crèmes, elixers en aan verwante artikelen. Blokker doet het zelfde en vindt zijn nieuwe meters op de plek waar u voorheen uw 'Kijk- en Luistervriend Westerhof aantrof. Elf jaar Als de kerstbomen over een vol jaar wéér schitterend stralen in Zuid zal het kwieke centrum hopelijk op twaalf suc cesvolle maanden terug kunnen kijken. 1995: het elfde jaar van hun bestaan, dat stilletjes toeloopt naar een koperen feest... En ook daar zal men dan wel weer goed commercieel weg mee \ye- teji. Hartje-Zuid is bijna volgroeid. Nog een handvol nieuwe weken wachten!

Soester Courant | 1994 | | pagina 9