S CULTUUR WELZIJN T J 'Soest moet het doen met Paarsachtig Groen' Bestuur van De Drie Eik Nieuwe straatr WOENSDAG 4 JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 10 I Thomasvaer en Pietemei over het 'wel en wee' in Soest 1994 NNereldH/Inkel 1 Wereldwinkel 1995 Y olksuniversiteit Soest/Söesterberg De koning is dood, Cursussen in januari 1 Uitgevoerd tijdens de nieuwjaarsreceptie in de raadzaal van het genieentehuis op 2 januari 1995. (Thomasvaer komt plechtig - maar alleen - vanuit trouwzaal de raadzaal binnen.) Thomasvaer: Pieternel...? Pieternel...! Bode, waar blijft Pieternel? (Bode kijkt in trouwzaal, haalt schouders op: Weet niet.) Thomasvaer: Ook niet op de gang? (Bode kijkt om de hoek, ziet weer niets.) Thomasvaer: Nou... geef maar een schreeuw! Bode: Pieternel!! Pieternel!!! Pieternel: Joe-hoe...! Bóóóven! (Pieternel staat op balkon met kerstboom.) Thomasvaer: Pieternel, wat doe jij daar nou in hemelsnaam? Pieternel: Ik breng de kerstboom in veiligheid. Thomasvaer: Kerstboom...? Wat kerstboom? Pieternel: Nou, de kerstboom van het restaurant boven. Thomasvaer: Waarom moet die in veiligheid gebracht worden? Pieternel: Voor je het weet steken de ambtenaren hem stiekem in brand! Thomasvaer: Mens, dat hoeft toch niet stiekem, we steken toch elk jaar de bomen in brand? Pieternel: Jawel, maar dat mag niet meer. Thomasvaer: Van wie niet? Pieternel: Van de milieujongens niet en ook van het college niet. 't Is veel te gevaarlijk! Thomasvaer: Veel te gevaarlijk...? Wat is dat nou voor flauwekul! Pieternel: Thomasvaer, moet je die boom eens zien, hij staat stijf van de kunstsneeuw. Als je dat verbrandt krijg je gevaarlijke gassen en vóór je het weet ligt half Soest in katzwijm! Thomasvaer: Maar wat moeten we dan? Pieternel: Gewoon.... versnipperen! Thomasvaer: Versnipperen? Pieternel: Ja, versnipperen en als compost verstrooien in de plantsoenen. Thomasvaer: Maar Pieternel, dan komt al die giftige kunstsneeuw in de bodem terecht... Zullen de Soester burgers wel leuk vinden! Pieternel: De burgers merken daar niks van. 't Wordt alleen uitgestrooid als het echt gesneeuwd heeft, dan valt het niet op. Thomasvaer: Nou, ik snap er niks van hoor... Gooi het maar in mijn pet! Piet er nel: Néé-héé, in de plantsoenen! Thomasvaer: Hè-hè, leuk hoor! Nou vooruit, naar beneden! Néé... niet die boom...! JIJ!! (Pieternel gooit boom omlaag, komt vervolgens naar beneden.) Thomasvaer: Lieve mensen, mag ik u even voorstellen: partner Pieternel! Pieternel, zie nou eens wat een rotzooi je ervan geschopt hebt. Al die giftige sneeuw op de grond! Pieternel: Nou, altijd nog beter dan verbranden! Thomasvaer: Hoezo? Pieternel: Als je gaat verbranden krijg je gevaarlijke gassen en vóór je het weet... Thomasvaer: Ja, stop maar, dat heb je al gezegd. Maar nou komt die chemische troep wel in de bodem terecht! Pieternel: 't Is natuurlijk wel goed tegen het onkruid. Thomasvaer: Goed tegen het onkruid...? Zal Jan Zwaanenburg wel leuk vinden; krijgt-ie toch nog een beetje zijn zin! Pieternel: Nee hoor, Jan wil de bomen juist verbranden, heeft-ie zelf gezegd. Hij gunt de kinderen wel een fikkie. Thomasvaer: Nou, geeft mijn portie ook maar aan Fikkie. En laat die boom maar, wij gaan onze eigen boom afsteken. Thomasvaer: Wim de Kam. Pieternel: Els Stolwijk. Bode: Teus van Gent. Tekst en regie: Jan Zwaanenburg. Kap- en grimewerk: Alie Sjamaar. Thomasvaer: Pieternel, vertel eens snel, wat vond je van het voorbije jaar? Een nieuwe raad, een nieuw college, wat brachten die zoal voor elkaar? Pieternel: Zeg Thomasvaer, doe niet zo rap, je vergeet een héél belangrijke stap. Er waren eerst nog verkiezingen, weet je, dat bracht verandering en niet zo'n beetje! 't CDA moest een toontje lager zingen en D66 viel uit de boot, de WD kon victorie afdwingen en de PvdA bleef klein, uhuh... gróót. Thomasvaer: Ja, dat is waar en er waren meer verrassingen. Wat dacht je yan Progressief-Soest en haar coryféé Leidje? Dankzij haar vele extra stemmen blijft Jan nog een tijdje, want de kiesdeler werd door hem maar net gehaald. Zo zie je, de politieke rekening wordt soms duur betaald! Pieternel: En de GGS, de club van Witte, die zag men dit keer óók niet zo zitten. Van vier zetels terug naar twee - zo'n Harry zit daar toch maar mee! Thomasvaer: Eheh, Pieternel, nou niet overdrijven, Harry mocht met DRIE zetels blijven. Alleen... die derde zetel is zogezeid voor de geëmancipeerd-zwijgende minderheid! Dat is die mevrouw ook uitgelegd; er is duidelijk tegen haar gezegd: "Dat u slechts half aanwezig bent is uw plicht, maar... armpjes over elkaar en... mondje dicht! Pieternel: Kijk, dat is nou pas discipline, Thomasvaer, dat krijgt geen andere fractie voor elkaar. Bij GGS voeren alleen mannen het hoogste woord en van vrouwen wordt daar niets gehoord! Nou, als vrouw zal ik niet verder zeuren, maar het blijft een dwaas en vreemd gebeuren! Thomasvaer: Het beste kun je in je eentje zijn, zoals Meilof, dan volg je een vaste lijn. En u wilt het misschien niet geloven, maar die lijn komt rechtstreeks van boven. De informatie is dan ook nooit verkeerd maar drievuldig Gewikt, Gewogen en Gereformeerd. Pieternel: Over drievuldig gesproken, Thomasvaer, wat dacht je van de BAM? Die speelden het klaar om als trio in de raad te starten. en daarmee vooral het CDA te tarten! Men eiste een ander beleid en wel met hulp van óns groei-ontbijt. Johan at het graag en met smaak, stak met alle opinies de draak en riep zelfs als verkiezingskreet: Ik stop ze Spaanse pepers in hun.... Thomasvaer: Tja, en toen opeens... niks aan te doen: Bambix... Bambax... BAX-Boemü Pieternel: Zeg, laten we maar snel naar het college gaan; drie nieuwe wethouders traden aan. En wat van het beraad vooraf te zeggen? Er viel natuurlijk Veel uit te leggen, want openheid was er ook dit keer nie, alles werd bedisseld in het informeel circuit. En hoe Swinkels en Visser ook bleven lonken zonder hen werd een college beklonken. Een beetje rood, wat meer blauw en groen; met dat alternatief moet Soest het maar doen. Democratisch...? Ja. Echt duidelijk...? Nee! 't Is wat wazig paars met wat groen op snee. Thomasvaer: En of nu echt heel anders zal worden, gelijk de leuzen op de verkiezingsborden? Ik waag het te betwijfelen, Pieternel, wezenlijk verandert er weinig in het politieke spel. Want politici kunnen niet laten jaar in, jaar uit over hetzelfde te praten. Neem nou zo'n Lindenhof - dat biedt nog steeds discussiestof. Jaren en jaren overleggen, heel veel kletsen, weinig zeggen... en is er eindelijk een democratisch besluit... voert de nieuwe raad het doodleuk niet uit! Pieternel: Maar alles staat toch nog niet echt vast? Misschien Spruit er een verrassing uit de kast. De commissie heeft aangegeven met recht van spreken dat de kansen in het spel nog niet zijn verkeken En nou zijn er die twijfelen, dat weet ik wel, maar ik blijf geloven in eerlijk spel. Want hoe het oordeel straks uit zal vallen - ik vertrouw op de commissie, en naar ik hoop wij allei). Thomasvaer: Weet je waar ik benieuwd naar ben, ik durf het bijna niet te zeggen... die rondweg, waar zouden ze die nu neer gaan leggen? Verleden jaar, weet je nog, Pieternel, speelde Neks Blommers een verleidelijk spel. Ze beloofde de kiezer met een heel fijn Judaskusje goudeerlijk, zó'n klein lusje. En toen hebben wij beiden al gezegd: voor je het weet, wordt er een grotere aangelegd. En nu trekt Neks aan de touwtjes van de macht en gaat gebeuren wat wij hebben verwacht. Pieternel: Hoe wil ze dat nu gaan doen? Zo'n weg kost toch hartstikke veel poen! Thomasvaer: Jawel, zo'n weg is vreselijk duur, maar je moet wat over hebben voor cultuur en geld is voor Neks geen probleem, dat heeft ze veilig belegd in de Kunstuitleen. Pieternel: Wat ga je me nu toch zeggen - gaan kunstenaars die weg aanleggen? Thomasvaer: Dat zie je nog niet zo verkeerd want die lui worden Trematisch omgeschoold en geprivatiseerd en dan moeten ze het polderlandschap zodanig bewerken en transformeren, dat ze het natuur-lijk dat achterblijft begraven en asfalteren. Pieternel: Ja maar, dat doen toch niet alleen de Krijgers van de WD? Ook het CDA spreekt een woordje mee, en niet zo maar een woordje, want heb je 't gehoord: die lui willen een spoorkruisweg om de Noord! Nou komt die er natuurlijk niet zo gauw, maar, Thomasvaer, ik vertel je nou wat eT strakjes gaat gebeuren. Die twee gaan samen lopen leuren: Geen rondweg, geen lus, maar iets er tussen - zo gaat dat met twee geloven op één kussen; Pieternel (Els Stolwijk) en Thomasvaer (Wim de Kam) aan de wandel in de bomvolle raadzaal. Thomasvaer: Twéé geloven op één kussen? Volgens mij zit er een stronk Boerkoel tussen. Pieternel: O jee, o jee, doet de PvdA ook nog mee? Thomasvaer: Tuurlijk joh, die hebben ook auto's... niet één maar twéé! En Pieter ten Hove moest plechtig beloven dat hij alles doet wat Wil Wegwijs zegt, anders wordt hij na vier jaar keurig afgelegd. Want bij de PvdA zijn ze heel flink, desnoods bedriegen ze de kiezers opnieuw met Mink. Pieternel: Weet je wat ik zo aardig vind, Thomasvaer? Die mensen van De Driehoek zijn er helemaal voor klaar. Bij iedereen staat een wilgeteen met het sein op groen, alsof ze willen zeggen: dat moeten jullie vooral doen. Thomasvaer: En vertel me dan eens, wat gebeurt er in Zuid? Want daarover laat geen mens zich uit. De Ossendam, de Vondellaan, heb je de files daar nooit zien staan?- Wat moeten de bewoners daar wel denken als ze aan hun problemen nauwelijks aandacht schenken? Wanneer straks de Boerkoelstreek is volgebouwd, wordt de Ossendam helemaal met heilige koeien volgestouwd! Pieternel: Tja, het is natuurlijk vooral een kwestie van geld maar daarvoor is nu een commissie aangesteld. De Kerntakencommissie, die gaat bekijken wat er moet komen en wat er moet wijken, want het Soester huishoudboek staat onder druk van wensen en een bezuinigingsjuk. Thomasvaer: En wanneer horen we dan wat er gaat gebeuren? Want voorlopig praten ze achter gesloten deuren. Onder ons gezegd en stil gezwegen, veel informatie hebben we nog niet gekregen. Dus dat méédenken in alle openheid valt toch wel wat tegen, beste meid! Pieternel: Ach luister, het gaat toch maar om één ding: een gewoon ordinaire bezuiniging. Waarom willen ze dat niet hardop zeggen? Er valt toch weinig uit te leggen! Weet je, als huisvrouw zeg ik: Houd in de gaten wat je persé moet kopen en wat je moet laten. Alleen, een huisvrouw denkt daar dagelijks aan en komt dus voor minder verrassingen te staan. Als onze bestuurders dat nou ook eens deeën, zaten ze niet steeds met de vraag: Wie kunnen we nu uitkleeën? Thomasvaer: Zeg, zullen we dat rotgeld maar even verlaten en over wat andere dingen gaan praten? Wat dacht je van ons milieu, hoe staat het daar nu mee? 't Afval groeit nog steeds, maar het gaat gelukkig goed met het GFT. De Schans geopend, vernieuwd, gemoderniseerd, Spullenhulp, uitstekend draaiend en goed beheerd, En eindelijk, ja hoor, 't leek bijna verjaard: Sloperij Schut kreeg definitief de rode kaart! Pieternel: Over een rode kaart gesproken, wat dacht je van de heer Plasschaer? Economische asielzoekers, die zijn er wel, da's waar. Maar vertel mij nou toch eens één ding, wat is het verband met de Soester Zakenkring? Een actueel onderwerp, ja, dat is juist, maar daarover spreken zo voor de vuist, zo rechtlijnig en ongenuanceerd, nee voorzitter, dat was verkeerd! Ik beloof u hier, bij Thomas z'n baard, nog net geen rooie, maar wel een gele kaart! Thomasvaer: Maar wel een rooie kaart voor de PTT. Dat noemt zich KONINKLIJK, nou weg ermee! Sinds Tante Pos is geprivatiseerd, wordt elk bijkantoor weggemanoeuvreerd. Want het gaat om de rentabiliteit en dan raak je het zicht op de werkelijkheid kwijt! Monopolieposities, en wie betaalt het gelag? De klant is koning, jaja, goeiedag! PTT, bedankt, namens jong en bejaard, vanuit Soest een vette en dikke rooie kaart! Pieternel: Zeg, we hadden het toch nog over milieuproblemen: de bodemverontreiniging, waar kunnen we dié kosten claimen? Het loopt nou toch wel de spuigaten uit. 't Kost Soest wel meer dan een enkele duit! De sanering van het kamp, tussen Soest en Amersfoort: meer dan een half miljoen, heb je het óók gehoord? En nou weer die Dalweg, 't loopt alsmaar op. Weer drie miljoen erbij, wie betaalt die strop? Thomasvaer: Ik zou het niet weten, Pieternel, maar één ding staat vast, dat weet ik wel, op wie ze de kosten ook willen verhalen 't zijn niet de schuldigen die moeten betalen. Dat wordt straks weer stoeien in de raad voor een extra krediet en je weet hoe dat gaat, krom of recht, het wordt doorbelast, want het geld moet er komen, dat staat vast! Pieternel: 't Geld... 't geld... ja telkens weer gaat het om geld, en iedere keer vraagt de raad zich af: wat nu te doen, hoe komen we in vredesnaam aan POEN? Maar plotseling was er, je houdt het niet voor waar, een wakker raadslid, die had het antwoord klaar! Waarom zou je alleen honden treffen? Kattenbelasting, dat gaan we heffen. Thomasvaer: Zeg kom, laat nou niet met je sollen... Naast de belasting op hondedrollen ook keutelbelasting voor de kat? Onze vriend Glastra zei zo maar wat. Hij wil gewoon de katten meppen, maar wat-ie nou vergeet, de brave, een hondekeutel kan je scheppen, bij katten moet je eerst gaan graven! Pieternel: f Toch kan ik het billijken, Thomasvaer, Glastra's liefde voor honden is zonneklaar. En eerlijk is eerlijk, het was de BAM die met het goede voorstel kwam, dat ik toch even wil vertellen, om SOHO-honden van belasting vrij te stellen. Thomasvaer: Ja Pieternel, ook kleine zaken kunnen burgers soms heel diep raken. Terecht dat daaraan ook wordt gedacht en van raadsleden wordt dat ook verwacht. Maar grote zaken hebben prioriteit. Neem de riolering, toch geen kleinigheid. We hadden dan wel een moois zomers jaar, maar wolkbreuken speelden het toch klaar heel Soesterveen onder water te krijgen, om van andere wijken maar te zwijgen. Pieternel: Jawel, maar straks, 't kost wel veel geld, krijgt Soest veen heel fraai biezenveld. Een biologisch verantwoorde overstort waar elke milieufanaat wild van wordt. En al het water dat niet wil zakken zal dan de biezen moeten pakken! Thomasvaer: Dus voortaan geen water meer in de straat? Pieternel: Toch niet erg, nu Royal Park open gaat! Thomasvaer: Royal Park...? Heb ik dat goed gehoord? Mens, schei toch uit, je lijkt wel gestoord. Die Taphoorn heeft het slimmer bekeken; hij verkocht de handel en is uitgeweken. En ene Snijders is nu aan het bouwen, maar of je daarop mag vertrouwen? Nee Pieternel, vergeet het maar, ik zie het nog niet, dat open zwembad daar! Pieternel: Over bouwen gesproken, heb je Ir. Douma gehoord? de oud-voorzitter van de welstand was zeer verstoord: de nieuwbouw in Soest was geen groots gebeuren. De hal van 'In de Ruimte', gewoon om te treuren. Aan de Dalweg de Aqua-loodsen in grijs. Volgens Douma zijn ze in Soest niet wijs. Thomasvaer: Toch is er een verschil, dat moet ik zeggen hoor, Bij In de Ruimte gloort er hoop, en bij Aqua hoopt er chloor! Pieternel: Weet je wat óók aan de Dalweg staat? Dat slakkehuis, dat heel probaat, gesloopt dreigt te worden door vandalen. En wie zal die schade straks gaan betalen? Nou zijn er ook lui die stiekempjes hopen dat ze die folly nog verder slopen. Thomasvaer: - O ja, nou hij is gelukkig rond, je zou hem dus kunnen rollen, zo de Dalweg af en 't Veen in, dat lijkt me van de dolle! Pieternel: En dan vol water, dat lijkt me óók wat... Krijgt Witte daar toch nog een Pierenbad! Thomasvaer: Zeg, weet je waar ik aan sta te denken? Söesterberg, daar moeten we ook aandacht aan schenken. Het was daar niet allemaal koek en ei, want heb je gehoord wat Blaauw allemaal zei? Die nam boze woorden in z'n mond de stukken Bunskoek vlogen in het rond De baas van het Kontakt der Kontinenten zette dat verbaal betaald met rente. Maar de nestor Willem Blaauw die vergeet zo'n geluid niet gauw. Pieternel: Maar er is nog wel meer gebeurd. 't Dorpsplein, geweldig opgefleurd, een brede streep op de Amersfoortseweg, vol ribbels om te scheuren, een geluidje... heerlijk zeg. Thomasvaer: Een eigen Soesterbergse Courant, na een extra aktie van Piet Taai; ruim 1000 nieuwe abonnees, dat is toch geweldig fraai. Alleen die avondbus, dat gaat helaas, niet door. De extra proef mislukt, toch eigenlijk jammer hoor. Pieternel: Maar voor ons allen, beste mensen, is er een nieuw jaar met vele wensen. Wat ligt er voor ons in het verschiet? Wat krijgen we wel... wat krijgen we niet? Krijgen we toch nog een Visserstaete? Als dat zo is, houd dan Uyland in Zuid in de gaten. Gaan de jumelageclubs eindelijk fuseren, of gaat iemand dan een derde club proberen? Krijgt Pieter Kuyer in burgerlijke ongehoorzaamheid toch eindelijk erkenning voor een juist faunabeleid? Thomasvaer: En de poëzieroute, gaat die er echt komen-, of een ecologische Eng, waar velen van schijnen te dromen? Nu houd ik het maar bij immateriële zaken, want voor dat je het weet gaat het weer over kerntaken. Pieternel: Ja Thomasvaer, laten we het gezellig houwen en op een geweldig goed jaar vertrouwen. En komt er toch nog heibel van dan zingen we samen als één man... eh vrouw... eh allemaal. Refrein: Kletsen, kletsen, kletsen maar, kletsen in de raad. Kletsen, kletsen, kletsen maar, burgers in de straat. Twee-en-vijftig weken is twaalf maanden lang, we blijven samen kletsen, we blijven aan de gang. Thomasvaer: En denk erom mensen, we blijven samenwerken. U zorgt voor de heilige koeien, de raad zorgt voor het nodige asfalt. En als dat niet helpt: Refrein: Kletsen, kletsen, etc. etc. Thomasvaer: En we blijven samenwerken, hoor! U zorgt voor de bezwaarschriften en het College voor de afwijzing, en dan gaan we rustig door met: Refrein: Kletsen, kletsen, etc. etc. Thomasvaer en Pieternel: Dit was dan het einde van een nieuw begin. Volgend jaar gaan we verder met veel zin Nu zeggen we tot ieder thuis en in zaal: Zing maar verder, het ga jullie goed allemaal. Refrein: Kletsen, kletsen, etc. etc. m \s^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 SOE Met tevredenheid kan de Wereldwinkel terugzien op een jaar waarin weer vele trouwe klanten de weg naar de winkel wisten te vinden. Daarnaast verheug den de medewerkers zich op het bezoek van vele nieuw bezoekers die, naar ge hoopt wordt, ook tot de vaste klanten kring gaan behoren. De medewerkers zullen niet aan ieder die in de winkel iets koopt vragen: "Mag het een ietsje meer zijn?" Toch hopen zij dat het voor veel mensen in ontwikkelingslanden wel een 'ietsje meer' zal worden. Het is Voor hen soms net dat 'ietsje meer' dat nodig is om het hoogst noodzakelijke te doen. Door het kopen van hun artikelen komt er net een klein beetje boven op hun vaak schamele inkomen, waardoor u net voor dat 'ietsje meer' zorgt. Dit jaar hoopt de Wereldwinkel weer in te spelen op een aantal akties die al in voorbereiding zijn. Zodra hierover meer bekend is wordt dat gepubliceerd. Zeker wordt ingegaan op de aktie 'Mo de met Motief in het voorjaar en de ko mende tentoonstelling over mensen die aan de rand van de woestijn leven. Ook dit jaar is de winkel weer de gehele week (behalve maandag) geopend van 9.30 tot 17.00 uur. Adres: Steenhoff straat 9a, tel. 28132. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Binnenkort starten bij de Volksuniver siteit een aantal cursussen waarvoor nog inschrijving mogelijk is. Bridge voor gevorderden. Deze cursus is ge schikt voor diegenen die al een begin nerscursus gevolgd hebben. Aanvang cursus: dinsdag 10 januari. Yoga In deze yogalessen wordt aandacht be steed aan: bewust bewegen, concentra tie, ademhaling, houdingen en ont spanning. Aanvang cursus: maandag 23 januari van 11.00-12.00 uur. Nederlandse literatuur Met anderen discussiëren over de in houd van een roman verruimt uw inte resse in de Nedprlandse literatuur en is tevens een aansporing tot bewust en kritisch lezen. Het is aan te bevelen voor aanvang van de cursus 'Nathan Sid' van Adriaan van Dis te lezen. Aanvang cur sus: maandag 23 januari. Huidverzorging In deze cursus komen de volgende on derwerpen aan de orde: huidverzor ging, persoonlijke kleurenanalyse, ma- ke up, figuuranalyse, shawlknopen en advies over accessoires. Aanvang cur sus: dinsdag 24 januari. Broodbakken In vijf lessen worden op ambachtelijke wijze verschillende soorten brood ver vaardigd, zoals: busbrood, vloerbrood, vruchtenbrood, klein brood, Deens lu xe en croissants. Aanvang cursus: dins dag 24 januari Indonesische keuken voor gevorderden. In deze cursus die een vervolg is op de Indonesische keu ken voor beginners, worden de wat meer ingewikkelde Indonesische ge rechten klaargemaakt. Ook als u al wat ervaring heeft met de Indonesische keuken kunt u aan deze cursus deelne men. Aanvang cursus: dinsdag 24 ja nuari. Kalligrafie voor gevorderden. Deze cursus is be doeld voor hen die de najaarscursus hebben gevolgd en voor diegene die al eens kennis heeft gemaakt met de kunst van het letterschrijven. Aan de orde ko men: het schrijven van kapitalen, het schrijven met aquarel- en of plakkaat verf, een werkstukje uitvoeren. Aan vang cursus: woensdag 25 januari. Videofilmen voor beginners. In drie lessen leert u omgaan met de camera en een film in houdelijk vormgeven. Natuurlijk wor den ook uw vragen beantwoord. Aan vang cursus: donderdag 26 januari. Patchwork Patchwork, waarbij lapjes stof aan el kaar genaaid worden, is een kunstvorm op zichzelf en verschaft de mogelijk heid vormen in oneindig veel variaties op verschillende wijzen samen te voe gen. Er wordt een lentekleed van 15 blokken gemaakt, waarbij de verschil lende vormen worden geleerd. Aan vang cursus: maandag 30 januari. Gestaltwerk (lezing) Voor volwassenen die van zichzelf wil- ler leren door zichzelf te ervaren, i.p.v. zich te laten vertellen wie of wat ze zijn en hoe ze moeten leven. Inhoud: Ge staltpsychologie in een notedop, Ge- stalt in de praktijk, Gewaarzijn-experi- ment. Bij voldoende deelname volgt een cursus. De lezing wordt gehouden door mevr. J. Mosseveld en vindt plaats op donderdag 26 januari. Inlichtingen en inschrijving bij de V olksuniversiteit Soest/Söesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195. Vanaf 9 januari is het kantoor weer geopend: maandag en woensdag 13.00-16.00 uur; dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. 'Om moverende redenen kuni wij aan uw verzoek niet voldo Wij respekteren uw besluit om 1-1-95 terug te treden. De op stelling van het dienstencentr na 1-1-95 zullen wij voor zo mogelijk proberen te realisei Wij danken u voor het werk ch belangeloos voor de ouderen Söesterberg heeft verricht. F vriendelijke groet, het bestuur de SWOS'. Aldus de brief die het Bestuur W groep Dienstencentrum De Drie E vrijdag 30 december kreeg. Het e wat mw. Nel van Daal kon uitbrer was: 'Dus toch'. Nadat ze even m bijkomen vervolgde ze: 'Dat is de c van meer dan 25 jaar je inzetten voc oudere gemeenschap van Soester! Nog geen jaar geleden vlogen de c plimenten me om de oren en nu wo als grof vuil aan de straat gezet'. De andere vier bestuursleden ha( dit verwacht, vooral na de brief di SWOS persoonlijk naar alle vrijA gers had gestuurd. Daarin werde volgens hen op een geraffineerde nier verzocht om toch maar doe gaan. 'In die brief staat niets van voorstel maar wel een kruiperig zoek de werkzaamheden in het be van de ouderen voort te zetten. Hei een heel mooi schrijven met de be ling om vele vrijwilligers aan het tv len te brengen'. Snel werden diverse nog lopende z geregeld. De afbouw was nu defii dus dan ook de laatste restjes oprui Schoon schip maken. Dan is er eve Verzoek van Oranje Cor De commissie milieu stelt het lege van B&W voor om in een geactualiseerde platte^ van de gemeente Soest te verschijnen. Dat betekent c andere dat onlangs gerealist wegen een straatnaam krijge In 1990 is.de Richelleweg - destij pend van de Amersfoortsestraat 1 Zeisterspoor - over de rijksweg doorgetrokken tot de Kampweg e vóór de ingang van het Kamp van Op 30 september 1922 werd d vernoemd naar de heer Richel Belgische commandant van het van Zeist'. Dit kamp werd in die ti Albertsdorp' genoemd, naar de malige Koning der Belgen en orm van 1916 tot 1918 in gebruik v vluchtelingenkamp in verband r eerste wereldoorlog. Om die rede benoeming Richelleweg voor het weggedeelte beter dan de sugi Randweg of Zuidelijke Rondwe In het verleden heeft het Oranje C Söesterberg en'daarvoor ook dh ren, zich beijverd om plaatselijl zetsstrijders in de straatnaam-a ding te betrekken. In dit verban den genoemd Andries Stemerdi fusilleerd op 29 december 1942 Leusderheide en Cornelis Odijl mei 1945 doodgeschoten door e joor van het Duitse leger. Met hei je Comité werd afgesproken da

Soester Courant | 1995 | | pagina 10