DE LAAGSTE RENTE? Hi wij IACTUEEL t Oud-Soester Rien Brouwer hield dagboek bij over Soest in laatste oorlogswinter CT Nieuw NVM HYPOTHEEK SHOP WOENSDAG 4 JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA4 WOENSDAG 4 JANUAR Meningen van lezers 'Kattenliefde' Uitreiking Gouden Oliebol van PS vanavond in C-drie Inbraak Buntweg Wiui van lloorn 'Soest 50 jaar geleden 'Moed en Vertrouwen: ze komen!' (Eerste notities uit het Soester oorlogsdagboek van Marinus Brouwer) DE NVM HYPOTHEEKSHOP. NVM Hypotheekshop NVM Hypotheekshop Schoeman Deelen mwi -jubcx I L v woensdag 4 januari 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST Inspraak vervoer gehandicapten stichtin Nieuwe cd's t 'i N.a.v. het artikel 'Hondepoep' in Me ningen van lezers (Soester Courant 28 december 1994): Ik wil iets verder gaan betreffende mijn mening over de zg. dierenvrienden. In mijn geval wil ik het hebben over de kat tenliefde! Het ontgaat mij ten enenma le, waarom moet een ander persé ook meegenieten van deze leuke beestjes? Ze poepen en piesen (bijna) altijd bij een ander in de tuin. Heb je er een paar nieuwe plantjes ingepoot, jammer, de lieve poesjes uit de buurt doen hun werk wel weer nl. de andere morgen zijn de plantjes er weer half uitgekrabd! Zijn die kattebakken nu zo duur voor een echte dieren (katte) liefhebber? Dan het commentaar als je er iets van zegt. Honden moeten aan de lijn, en waarom de katten niet? En over dat kattegejank zal ik dan maar zwijgen, in een bepaalde periode lig je er uren van wakker! Zover gaat hun liefde dat ze bijna dag en nacht buiten zijn. Huisdieren, hoezo? Heb je bij mooie dagen je slaapkamerraam open, loopje het risico dat er een kat naar binnen komt en op strooptocht gaat, fijn hè! Kattebelasting moeten ze gaan invoe ren, en gemeentelijke regels opstellen zodat alleen de eigenaar van de poes er plezier aan beleeft, en niet de hele buurt! E. Schoneveld In C-drie vindt vanavond (4 januari) de nieuwjaarsbijeenkomst plaats van GroenLinks-Progressief Soest, aan vang 20.00 uur. Hoogtepunt van de ontmoeting is de uitreking van de Gou den Oliebol 1994, die onlangs is toege kend aan Eit en Hans Algra. Jan Visser praat met hen en een aantal andere ge nomineerden. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. In de Nieuwjaarsnacht werd ingebro ken in een woning aan de Buntweg. De 51-jarige bewoner miste geld, dat van diverse plaatsen in de woning was weg genomen. De dader was binnen geko men door de openslaande tuindeuren. BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE f NVOB - EN Wfj ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Het is vijftig jaar geleden dat Nederland, ook Soest, nog enkele barre maanden tegemoet ging onder het juk van de Duitse bezetters. Op aller lei manieren zal daarbij in de komende maanden worden stilgestaan. In de Soester Courant zijn vanaf deze week de dagboeknotities te lezen, die Marinus (Rien) Brouwer, geboren op 7 mei 1930 en tegen het einde van de Tweede Wereldoorlog dus nog maar 14 jaar oud, destijds maakte in de periode van 1 januari tot 5 mei 1945. Brouwer woonde destijds aan de Molenstraat 5; hij verhuisde later naar het Friese Molkwerum. Hij gaf zijn dagboek - dat hij eigenhandig van il lustraties voorzag - de titel mee: ''Eindelijk!!! Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk" en bood dat enige tijd geleden ter publicatie aan de Soester Courant aan. Het dagboek beschrijft in de eerste plaats Brouwers persoonlijke waarne mingen. Ze hebben geen wetenschap pelijke of geschiedkundige pretentie, maar geven wel een interessante kijk op de belevenissen van een opgroeiende Soester jongen in een aangrijpende pe riode van zijn leven en van de geschie denis van Nederland en Soest. Zoals de titel duidelijk maakt begon Brouwer zijn notities al op "Dolle Dins dag" - 19 september 1944 - of eigenlijk al twee dagen daarvoor, bij de eerste ge ruchten over de op handen zijnde be vrijding, zoals toen werd geloofd. De aantekeningen van september 1944 kunnen dan ook beschouwd worden als een inleiding tot de notities vanaf 1 ja nuari, die verder wekelijks tot mei a.s. in de krant worden opgenomen. De dagboek-notities kunnen tevens be schouwd worden als de herintroductie van de bekende Soester Courant-ru briek "Soest 50 jaar geleden", die enige jaren geleden werd onderbroken omdat de krant sinds 1941 door de Duitse au toriteiten een verschijningsverbod werd opgelegd. In mei 1945, direct na de be vrijding, verscheen de Soester Courant pas weer in volle glorie. 17 September 1944 's Morgens naar de Hoogmis geweest. Uit de Hoogmis gekomen zien we in de verte honderden transportvliegtuigen voorbij trekken. Zilverpapier dwarrelt door de lucht om zo storing te bewer ken. "Men" vertelt dat parachutisten geland zijn in Arnhem. Tegen een uur of twee in de middag ko men er een 35-tal jagers van achter een grote wolk te voorschijn en duiken op de Eem, waar enige schepen liggen. Het is een geknetter van jewelste. We gaan in de gang staan om geen gevaar te lo pen van door scherven getroffen te wor den. Een ogenblik later komen er enige jagers over ons huis en duiken op de Eng. De jagers scheren vlak over ons huis en werpen hun last uit op het af weergeschut, dat achter ons huis in de landerijen is opgesteld. In aller haast vliegen wij de kelder in. Plots een harde, doffe klap! Een vuurgloed en en stofwolk dringen de kelder binnen.. Ruiten rinkelen. Eén minuut stilte! Een bom op ons huis!? Eruit! Naar de schuilkelder tegenover ons huis. Boven gekomen zien we een vuurzee. Het huis van de buurman staat in lich terlaaie! Een benzinetank is op het dak van de keuken gevallen. Velen zijn al toegesneld en trachten te redden wat er nog te redden valt. De dakgoot van ons huis begint ook te branden, maar dit is spoedig geblust. Men heeft de brand weer opgebeld, maar deze komt na tuurlijk als de brand al geblust is! Men heeft ook alle meubels, alles trou wens, zelfs een voddenzak, uit ons huis gesleept. Dit alles staat nu langs de weg. Iedereen loopt in ons huis. De rijstepap, verstopt onder de dekens om het goed warm te houden, is er heelhuids afgeko men. Jagers blijven nog altijd in de lucht cir kelen, op zoek naar een prooi. Tegen een uur of vijf wordt het rustig en wordt het alarm afgeblazen. Geen ongeluk ken zijn er gebeurd. De bewoners naast ons zijn toevallig al van angst uit hun huis gelopen. Onze inboedel wordt weer het huis ingedragen. Vermist: één ordner. Pas 's avonds zijn we klaar en kunnen we aan de rijstepap beginnen. Dit is het begin van de miserie, zonder dat we het zelf wisten... 19 September 1944, de Dolle Dinsdag 's Morgens vroeg naar de kerk. Op straat komen we vele troepen tegen met allerlei rommel op hun fietsen en kar ren: koffers, petten, kapotte flessen. De mensen zijn vol illusies. In de morgen komen er nog meer troe pen voorbij. Ook de NSB-ers gaan er vandoor, want hier en daar ziet men ook groepjes NSB-ers over straat trek ken. De mensen lachen genoeglijk in hun knuistje. Berichten lopen er genoeg binnen, o.a.: de Tommy's zijn in Rot terdam, Den Haag. Ze trekken op naar Utrecht. Misschien kunnen ze vannacht al hier zijn! Op al deze goede berichten eten we een extra sneetje brood. In de middag trek ken nog meer troepen door met tanks en auto's. Jagers vertonen zich in de lucht en proberen de kolonnes aan te vallen. In de buurt van Nijkerk wordt een kolonne onder vuur genomen. Ee- ven later ziet men grote rookpluimen. Geraakt! Het beschieten van auto's en kolonnes duurt voort tot midden in de nacht. Ie dereen is vol hoop. Later echter blijken deze berichten onwaar te zijn. 't Gaat slecht in Arnhemr. Een moeilijke tijd gaan we tegemoet. September 1944: het tweede bombardement op Soesterberg In de morgen blijft liet stil in de lucht. De zon staat hoog aan de hemel. Ik kijk eens nar de lucht of ik soms een zwart stipje van een overtrekkende jager kan ontdekken. Tevergeefs. Tegen de mid dag schrik ik op door een geweldig ge ronk. Gauw loop ik naar buiten en kijk in de richting vanwaar het geluid komt. Spoedig worden grote zwarte stippen van bommenwerpers zichtbaar. Statig komen ze nader en met veel geronk gaan ze over onze hoofden heen rich ting Amersfoort. "Waar zullen die hun last neergooien?" denk ik bij mezelf. Misschien weer in Duitsland. Maar wat is dat!? Ze keren terug en gaan lager vliegen. De kanon nen op de Eng openen hun monden en harde, scherpe knallen weerklinken door de lucht. Scherven vliegen overal heen. Voor de veiligheid ga ik dicht tegen een Uw oog valt op een hypotheekaanbieding met de 'laagste rente Natuurlijk stapt u daar meteen op af. Zo'n aanbieding biedt op korte termijn voordelen. Maar wat gebeurt er dan? Meestal wordt u na een paar jaar een hogere rente berekend. Bent u toch duurder uit! U kunt dat voorkomen. Door naar een onafhankelijke adviseur van de NVM Hypotheekshop te gaan. Deze bekijkt en vergelijkt alle hypotheken. Hij vertelt u of die aanbieding met de laagste rente ook op lange termijn de beste keuze is. Zo neemt u het zekere voor het onzekere. Loop eens voor een deskundig en vrijblijvend advies bij ons binnen. OOK VERSTAND VAN HET PAND Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 13539 Tel. 15360 19 September 1944, Dolle Dinsdag... muur staan. Het aantal vliegtuigen groeit aan! Doffe ploffen van afgescho ten granaten hoor je boven je hoofd en kleine rookwolkjes vertonen zich in de lucht. Maar ze vliegen rustig door, alsof ze zeggen willen: "Mij kun je niet aan!" Boven het vliegveld van Soesterberg werpen ze hun lading af. Fosfor valt als een vuurregen naar beneden. Ontplof fing na ontploffing volgt elkaar op. Angstig kijken we toe en denken aan al die mensen die ermee zullen omkomen. Het afweergeschut houdt zijn mond niet. De lucht ziet zwart van de vliegtui gen en van de rookwolkjes. Ze blijven aanvallen en de bommen vallen als eie ren naar beneden. Maar wat is dat? Plots zie ik een zwarte rookwolk tussen de vliegtuigen. Een vliegtuig in brand geschoten! "Geraakt!" Als een tol valt hij naar beneden; een vleugel knapt af! En nu zié ik duidelijk tussen de brok stukken witte stippen van piloten die eruit springen. Gelukkig, die zijn mis schien gered! Tussen de stukken zwe ven en dalen ze. En als het vliegtuig ach ter de bomen verdwijnt horen we een doffe klap. Na een uur is alles weer rus tig. Alleen de kruitdamp verraadt nog dat er iets gebeurd is... De dagboeknotities worden hier onder broken en pas voortgezet op de eerste dag van het laatste oorlogsjaar: 1 Januari 1945 's Morgens om zeven uur naar de kerk. Om een uur of acht horen we een ge ronk van vliegtuigen. "Dat zijn Engel sen," zeg ik. We lopen hard naar buiten, maar tot mijn verbazing zie ik dat het moffen zijn. Vele mensen zijn op het horen van het geronk naar buiten gelopen. "Zeker wat'aan de hand." Misschien invasie?! Steeds meer vliegtuigen komen van alle kanten opdagen. Het zijn praktisch al lemaal jagertjes. Hier en daar kan men een bommenwerper ontdekken. Vele zijn beschadigd en hier en daar ver brand. Het is zeker het laatste restje wat ze nog op hun bases hebben! Soms komen ze zo laag over dat de mensen van angst in elkaar kruipen. Men ziet zelfs de bommen onder de vliegtuigen hangen. Intussen vliegen hoog in de lucht Engelse jagertjes. Een dikke witte streep van een afgeschoten V-1 is in de verte zichtbaar. Na een half uur keren enige Duitse jagertjes naar hun basis terug. Het zijn er niet veel. Verschillende hebben al hun nek ge broken voor ze er zijn. (Later horen we dat ze in Brabant zijn geweest.) 2 Januari 1945 Aan de bomen staat aangeplakt: OPROEP VOOR DE MANNEN DIE GEBOREN ZIJN IN 1905 T/M 1928. Aanmelding: 8 Jan. Achterblijvers worden gestraft met gevangenisstraf of verbeurdverklaring van inboedel. "Dat kan dit jaar weer goed worden," zeggen de mensen tot elkaar. 3 Januari 1945 Voor rogge gestaan: van half een tot vijf uur. Niets gekregen! Daarna bij een an dere boer over het hek geklommen en toch nog wat gekregen! 4 Januari 1945 De hele dag voor rogge gestaan. Met veel gedrang lukt het mij een pondje te bemachtigen, 's Avonds komt er met veel geraas een V-l over. 1 2 Januari 1945. Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting ï1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 4®) OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MEEDINGEN Maandag 9 januari agenda o.a. Dinsdag 10 januari agenda o.a. commissie algemene bestuurszaken voortgang planningkalender; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. bijkomende kosten van het zorgcentrum; voorstel tot wijziging van verordening klachtenbehandeling. commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn voorstel tot het in beroep gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht t.a.v. de gedeeltelijke goedkeuring bestem mingsplan Landelijk Gebied; voorstel tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit yoor een perceel aan de Dorresteinweg; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Rade- makerstraat 61 te Soesterberg; voorstel betreffende het verzoek van Stal van Helden voor de bouw van een binnenmanege; voorstel be stemmingsplan Noordelijke Eng; voortgang sociale vernieuwing; voortgang planningkalender. commissie milieu, openbare werken, volkshuisvesting, sociale za ken, sport en recreatie, bedrijven voorstel tot het geven van straatnamen; kredietvoorstel voor diverse CAI-aansluitingen; bespreking notitie afvalpreventie; stand plan ningkalender; adviesnota inzake bebouwingsplan Woningstichting Soest voor de lokatie Boerenstreek; adviesnota bebouwingsplannen St. Joseph voor de lokatie Klein Engendaal, fase 6 en de lokatie ach ter de Molenstraat. commissie financiën voorstel tot ruiling van gronden aan/nabij het Van Maarenplein e.o. met de woningbouwvereniging St. Joseph; voorstel tot ruiling van grond bij de Parklaan en grond in het plan Soesterberg-Noord met de N.V. Remu; voorstel de voorgenomen hertaxatie van de onroe rende zaken per 1 januari 1995 achterwege te laten en voorstel tot aanpassing van het betreffende krediet; fondsvorming bovenwijkse voorzieningen; stand van zaken planningkalender; stand van zaken volwasseneneducatie. Alle vergaderingen worden gehouden in het gemeentehuis en beginnen om 19.30 uur. Agenda en stukken liggen ter inzage in het INFOrmatiecentrum. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij'de voorzitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toe lichting bij een bepaald agendapunt. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun op merkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken van de commissie inzien. N.B.: Om zeker te weten of een bepaald onderwerp tijdens één van bovengenoemde commissies zal wor den behandeld, is het verstandig om eerst het gemeentelijk INFOrmatiecentrum te bellen (tel. nr. 93777). Woensdag 11 januari agenda o.a. Donderdag 12 januari Periode: 22-12-94 tot 28-12-94 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Bartolottilaan 8 2 berken en 1 taxis Kerkpad nz 24 2 bomen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen, natuur en landschap Postbus 2000, 3760 CA, Soest, telefoonnummer 93709. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. verbouwen en uitbreiden van een apotheek Driftje 4a (artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. bouwen van een bedrijfshal Nieuwegracht (ong.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvoren een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 5 januari 1995 eventuele bedenkingen schriftelijke bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvrage(n) betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen, Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AAN VRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT Apollo 1-la (94514) uitbreiden van twee woningen met een entree Beetzlaan 60 (94404) uitbreiden vair een woonhuis Braamweg 34 (94558) plaatsen van twee dakkapellen Dr. 's Jacobstraat 2 (94562) uitbreiden van een woonhuis met verzorgingsruimte gehandicapte Heideweg 52 (94537) uitbreiden van een zusterhuis Kamerlingh Onneslaan 7 (94590) plaatsen van een dakkapel Lange Brinkweg 81 (94221) bouwen van een magazijn Rademakerstraat 29 (94505) plaatsen van een dakkapel Van Beuningenlaan 13 (94518) uitbreiden van een woonhuis met een serre Van Weedestraat 8 (94547) wijzigen van de voorgevel Vosseveldlaan 20 (94292) uitbreiden van een woonhuis BOUWPLAATS Amersfoortsestraat 90 Apollo 194 Bosstraat 94 Kamerlingh Onneslaan 7 Klaarwaterweg 69 Koninginnelaan 14 Koninginnelaan 24 Koningsweg 31 Titus Brandsmastraat 41 Wiardi Beckmanstraat 491 Wostok 2 BETREFT INGEDIEND (94563) uitbreiden van een woonhuis 19-12-94 (94598) plaatsen van een tuinschuur 22-12-94 (94467) uitbreiden van een woonhuis 22-12-94 (94590) plaatsen van een dakkapel 19-12-94 (94591) bouwen van een achteruitbouw 19-12-94 (94486) wijzigen van een kap op de woning 20-12-94 (94593) verbouwen en uitbreiden van een woon- winkelpand 19-12-94 (94599) 'ged. 22-12-94 (94589) wijzigen houten uitbouw in steen 19-12-94 (94594) verbouwen en uitbreiden van een supermarkt 21-12-94 (94582) plaatsen van een dakkapel 22-12-94 Aan het gebouw van de voorma ge Kardinaal Alfrink mavo mc nogal wat worden verspijkerd. H college heeft de raad om een ki diet van één miljoen gulden vraagd. Dat geld is (inclusief bt nodig om de kosten te dekken. Het pand aan de Klarinet is in decem' vorig jaar door de gemeente van de I meinen gekocht. Hoeveel geld met transactie was gemoeid, wil de geme te niet bekend maken. Van het gebouw moet in elk geval dakbedekking worden vervang Op dinsdagmiddag 17 januari vir het gemeentehuis een inspraakbi komst plaats over het collectief voersplan voor gehandicapten i gewest Eemland. De bijeenkoms aan op de informatiebijeenkomst 15 december j.1. werd gehouden. De inspraakbijeenkomst vindt van 14.30 tot 16.30 uur. Mede op van de reacties zal het College var W. een besluit nemen over partic in het vervoersplan. B. en W. verz> betrokkenen hun reacties zoveel i lijk schriftelijk kenbaar te maken terlijk 1 februari a.s. aan te biedi Wie de inspraakbijeenkomst van nuari niet kan bijwonen kan eve over het collectieve vervoer vt dachten wisselen met de gemeen medewerkers of de wethouder kan daartoe telefonisch kontakt men met dhr. Y.P. Wijnhoud, ai Huisvesting. en het plaatsen van een dakkapel Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000 CA, Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VEREEENDE SLOOPVERGUNNINGEN De burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1. het slopen van asbesthoudende dakbedekkingen van fietsenstallirtgen bij de stations Soest- dijk en Soestduinen; 2. het slopen van de woning met bijgebouwen Soesterbergsestraat 48; 3. het slopen van een aantal garages op het binnenplaats van het politiebureau aan het Raad huisplein 31; Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AWB) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift mdienen-Alsu een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA, Soest. Het bezwaarschrift moet bin- nen zes weken na deze publicatie worden ingediend. Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BELASTING VERORDENINGEN De volgende belastingverordening is bij genoemd besluit goedgekeurd: - bij Koninklijk Besluit van 14 december 1994, nummer 94.009971: de Verordening op de heffing en de invordering van rioolrechten 1995. Deze belastingverordening ligt gedurende 8 dagen na deze publicatie voor een ieder ter inzage op de afde ling gemeentelijke belastingen c.a., Raadhuisplein 1 te Soest. ee Albert Cuyp Klassiek 31 Berlioz, Hector - Requiei Live-cd van dit bekende r met de tenor Vinson Col dirigent Seiji Ozawa. 30 Home, Marlyn - Divas i Opname van het galaco Carnegie Hall gegeven van de 60-ste verjaard Marilyn Horne, met o.a serrat Caballé en Fredei Stade. Niet-klassiek 60 Bloemen, Karin - La BI Registratie van haar laat tershow, met liedjes ei rences. 60 Brokken, Corry - Net a Verzamel-cd met al ha successen, zoals 'La ma 78 Cranberries - No need l De stem van Dolores O vormt het specifieke g( deze groep. 65 Flairck - Kamers-chair Klassieke improvisatie, ziek en symfonische vullen deze cd. 87 Hinze, Chris - Tibet sions. Unieke cd waarop T gebeden en mantra's sa met westerse muziek. 68 My fair lady (Nederla sie). Nieuwe Nederlandse 1 deze nog steeds succes sical.

Soester Courant | 1995 | | pagina 4