Voortaan herkent u ons aan dit beeldmerk. @35 IS1 JfL Rabobank zet 1995 in met nieuw logo eemsterkaas' bij kaashuis Pieter Bor Renault-koper krijgt f 15.000 van Stam 1 HANDEL WANDEL I PAGINA 9 Jl MÊStSÈfOÊ' Rabobank Rabobank Soest-Baarn 30 t/m 50% KORTING Melka Melka 659i.459,. Melka ÏVim van llonrn EN 'JJ Beeldmerk symbool van vernieuwing EY ON-bij eenkomst over eigen bedrijf In het voetspoor van de Vikingen Jongedames aan de haal met sweaters Nieuw kaasmerk exclusief voor Soest Inbraak via balkon Smitsweg-flat Ajax-F eyenoord' mag niet op muur Fietser rijdt na botsing door Drie auto's bij botsing beschadigd Inbraak in huis Stadhouderslaan Geen rijbewijs, wel brokken Grand Luxe Weken-actie bij dealers Autobotsing Gezichtsbruiner weg bij inbraak ZUID PROMENADE SOEST-ZUID Kostuums I5()SS ROSS Kolberts 30-50% KORTING Pantalons gardeur 30-50% KORTING IJOSS Winter jassen 798,-549,- JaCkS o.a. KEMPEL ROSS ■REDPOVfr 30-50% KORTING Vesten/ Truien whEesale Melka gardeur toriginal BlueJ 30-50% KORTING ROSS Ondergoed 30% KORTING Restanten t/m 70% K</ MODE - - Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE f NV0B ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 De Rabobank is een bank met een idee. Het idee dat je samen sterk bent. Of je nu je eigen bedrijf hebt, ergens in dienst bent of nog studeert. Of je nu van ver komt of gewoon van hier. Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Bij de Rabobank draait het namelijk om u. En niet om aandeelhouders, want die hebben we niet. Zo zien we 't bij de Rabobank. Al vanaf de eerste dag. Zo zullen we 't ook altijd blijven zien. En omdat we een bank zijn van mensen vóór mensen, herkent u ons voortaan aan dit beeldmerk. Telefoonnummer algemeen: 02155-96333 Kantoor Baarn: Eemnesserweg 26 1^8 WOENSDAG 4 JANUARI 1995 SOESTER COURANT Het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON) organiseert op dins dag 10 januari om 20.00 uur een nieuw jaarsbijeenkomst in Restaurant 'De Compagnie', Nijverheidsweg Noord 60 te Amersfoort. De avond start met een lezing van Janny van de Woude over het eigen bedrijf doorlichten en manage- mentbegeleiding. De lezing duurt onge veer drie kwartier. Daarna is er ruim schoots gelegenheid elkaar te ontmoe ten en de beste wensen te geven. Vrou welijke zelfstandige ondernemers zijn van harte welkom. De toegangsprijs be draagt f 10,- Na afloop van de lezing is er ruim schoots gelegenheid ervaringen uit te wisselen. Het EVON heeft als doelstel ling het steunen en stimuleren van haar leden in het uitoefenen van het onder nemerschap, het werken aan een posi tief ondernemersklimaat voor vrouwen en het bevorderen van informele con tacten tussen vrouwelijke onderne mers. Belangstellende vrouwelijke onderne mers kunnen zich aanmelden bij me vrouw Marianne du Chattel, tel. 033-616798. Ook voor nadere infor matie over het EVON kan men bij haar terecht. Op zaterdag 14 januari houdt de Ne derlandse Reisvereniging een dialezing onder de titel 'In het voetspoor van de Vikingen'. Er wordt een reis gemaakt van de Noorse stad Bergen via de Shet- land-eilanden, de Orkaden en Schot land naar de Engelse stad York. De lezing wordt gehouden in 'De Deel', Kerkstraat (achter de Oude Kerk). Aanvang: 14.45 uur. Entree: leden f 3,50, niet-leden f 4,50 (inclusief con sumptie). Bereikbaar met bus 73. De politie is op zoek naar drie onbeken de "jongedames" in de leeftijd van ca. 18 jaar, die vorige week bij een winkel aan de Soesterbergsestraat drie swea ters gestolen hebben. De kledingstuk ken waren gezamenlijk 180 gulden waard. Aangifte deed een 30-jarige Soesterse, die de meisjes aanvankelijk wel achtervolgde, maar het spoor al gauw kwijtraakte. Leren jacks X 40% (4®ËA) KORTING PORTOBElLCrS Overhemden per stuk69,- 2 stuks 120,- 3 stuks 150," Een onbekende dader heeft in de Nieuwjaarsnacht kans gezien via het balkon een flatwoning aan de Smitsweg binnen te dringen. De hele flat werd overhoop gehaald. De bewoner, een 26-jarige Soester, mist een polstasje met persoonlijke paperassen en een on bekende hoeveelheid geld, twee luid sprekerboxen en een map met verzeke ringspapieren. De politie hield maandagmiddag achter de Kardinaal Alfirnk-mavo aan de Di Lassostraat twee knapen van 14 en 15 jaar aan, die daar bezig waren met een spuitbus. Op de muur hadden ze al "AJAX" gespoten en ze waren inmid dels gevorderd tot de FE van (waar schijnlijk) "FEYENOORD", vermoe delijk ter wille van het evenwicht. De politie vond het niet goed, nam de kna pen mee naar het bureau en heeft ze in middels voorgedragen voor een alter natieve straf in het kader van het Halt project. Ze zullen dus wel een verve lend klusje moeten opknappen. De politie is op zoek naar een onbeken de fietser, die vrijdagavond op de Nieu- weweg ter hoogte van de spoorweg overgang tegen een 17-jarige fietsster uit Soest opreed en er vervolgens van door ging. Het meisje verklaarde dat ze de man zag aankomen en hem nog toe riep, maar dat hij zich daar niets var} aantrok. Bij de botsing viel ze, waar door haar fiets flinke schade opliep. De man stapte weliswaar even af, maar liet haar weten dat ze het verder zelf maar moest uitzoeken en ging zijns weegs. Bij een aanrijding op de Korte Brink- weg ter hoogte van de F.C. Kuiperstraat raakten vorige week drie auto's bescha digd. Het ongeluk ontstond toen een 25-jarige Soester te veel naar links uit week, waardoor hij op een hem tege moetkomende 19-jarige plaatsgenoot botste. Op zijn beurt raakte deze door de klap de bestelwagen van een 58-jari- ge Amersfoorter. Er deed zich geen persoonlijk letsel voor. Onbekende daders hebben vorige week hun slag geslagen in een woning aan de Stadhouderslaan. De bewoners waren afwezig, zodat de politie niet precies weet wat er verdwenen is. Wel werd op de oprit een autoradio aangetroffen, die de daders vermoedelijk inderhaast had den achtergelaten. Aan de achterkant van het huis bleek de tuindeur vernield te zijn. De politie hield vorige week woensdag een 25-jarige Amersfoorter aan, die met een auto een aanrijding had ver oorzaakt op het fietspad langs de Nieu- weweg. Hij had daar eerst een 16-jarige Soester van de sokken gereden en was wel even uitgestapt maar direct weer verdwenen. De politie kon hem op de Weegbreestraat staande houden, nadat hij ook daar weer over het trottoir gere den was. De man bleek geen rijbewijs te hebben en bovendien was de auto waar in hij reed niet verzekerd. Hij werd meegenomen naar het bureau en kreeg een proces-verbaal. De auto werd in be slag genomen. Foto: Goos van der Wilt leverancier van flessenmelk (uitslui tend boerenmelkprodukten), wat in tussen bijna een unicum is. Daarnaast is er ook een indrukwekkend aantal ho- ningsoorten - variërend van bloemen- honing tot echte heidehoning - verkrijg- baar.Kaashuis Pieter Bor is gevestigd aan de Kerkstraat 40, tel. 12771. Voor liefhebbers van een lekker stukje kaas - en nog heel veel meer - is de kaaswinkel een waar lustoord. Tijdens een korte plechtigheid in aanwezigheid van alle (bijna 100) medewerkers is afgelopen maan dagmorgen bij de Rabobank aan het Kerkplein het nieuwe logo van de bank onthuld. Op uitnodiging van directeur P. van Sonsbeek trok vice-voorzitter M.H.A. van Vee- ren (van de Raad van Toezicht) het doek weg voor het nieuwe beeld merk op de gevel van de bank. Tevoren hadden de medewerkers van de bank een uitgebreid Nieuwjaarsont- bijt genoten in de Rank, waar ze o.a. Twee auto's raakten vorige week be schadigd bij een aanrijding op de Soes terbergsestraat. Het ongeluk ontstond doordat een 79-jarige Soesterse met haar auto vanaf een uitrit de weg op reed, zonder voorrang te geven aan een 45-jarige plaatsgenote. Bij een inbraak in een woning aan de Van Weedestraat is vorige week een ge zichtsbruiner buit gemaakt. De dader had een ruit aan de achterkant vernield. Aangifte deed een 23-jarige inwoner van Nijmegen, die tijdelijk in de woning verbleef. met een video nader werden geïnfor meerd over de nieuwe huisstijl van de Rabobank. Daarna verzamelde het vol tallige gezelschap zich in het hoofdkan toor aan het Kerkplein, om vervolgens een korte maar zeer welkome onder breking van de winters-gure buien te gebruiken voor de onthulling. De plechtigheid vormde als het ware het startsein voor de nieuwe huisstijl, die volgens van Sonsbeek niet alleen wordt gekenmerkt door nieuwe uitings vormen, maar ook door een nieuwe "houding": nog meer persoonlijke aan dacht voor huidige en toekomstige cliënten. Het nieuwe logo toont een lopende mensfiguur, geplaatst in een cirkel die herkenbaar is als klok en zonnewijzer. Het beeld van de mens staat op die ma nier centraal in een context die associa ties oproept met tijd, richting, beweging en toekomst: de klant centraal. Dat past volgens de Rabobank bij haar coöpera tieve doelstelling, die erop gericht is de ambities van leden, klanten en de ge meenschap mogelijk te maken. Evenals in Soest werd het nieuwe logo bij ruim 250 (van de bijna 2000) Rabo- kantoren onthuld. Eind maart moet het beeldmerk alle kantoren sieren en ook pasjes, cards, briefpapier en rekenin gafschriften gaan de nieuwe huisstijl uitdragen. De operatie kost in totaal 68 miljoen gulden, inclusief de kosten voor training en instructie van de medewer kers, maar leidt ook tot grote kostenbe sparingen. overnam (de zaak zelf bestaat inmid dels al zo'n 34 jaar), is afkomstig uit de Alblasserwaard en "zit" al 27 jaar in de kaas. Hij mag zich met recht kaasken ner noemen en is zelf heel goed te spre ken over de nieuwe aanwinst in zijn toch al zeer ruime assortiment. 'Boer Piet' Naast de Beemsterkaas, die in allerlei variaties van smaak en leeftijd (heel smakelijk is bijvoorbeeld de "Ouwe Jongens" voor liefhebbers van een pitti ge oude kaas) verkrijgbaar is, voert het Soester kaashuis sinds enige tijd ook een nieuw boerenkaas-merk: "Boer Piet", waarvan de bereiding op geheel ambachtelijke wijze plaatsvindt. "Boer Piet"-kaas komt direct van de boerderij, wordt gemaakt van frisse, volle, rauwe melk, wordt met de hand gemaakt en mag gerust worden uitge roepen tot de beste en lekkerste boe renkaas, die zich ook smakelijk en ge makkelijk in allerlei gerechten laat ver werken. Noten, flessenmelk en honing Kaashuis Pieter Bor beschikt daarnaast over een grote sortering buitenlandse kazen en versgebrande noten, in alle soorten en maten, maar is ook nog altijd Een koffertje met 15.000 gulden, dat mocht J.W. van Scheppingen uit Baarn vorige week in ontvangst nemen van Jack van Gelder. De bekende tv-presentator trad op als pro motor van de Grand Luxe Weken-actie, die de gezamenlijke Renault-dealers in december organiseerden. Elke dag werd er één klant gelukkig gemaakt met de teruggave van de "bij betaling" bij de inruil van een oude Renault voor een nieuw Vernieuwing De nieuwe huisstijl volgt op een aantal vernieuwingsprogramma'^ die de bank de afgelopen jaren al op diverse terrei nen heeft ingezet en waarmee de Rabo bank wil laten zien dat zij een bank van en voor mensen is. Het oude logo (uit 1972) werd niet door iedereen herkend en nogal ouderwets en hoekig gevon den. Ook het woordmerk "Rabobank" is opgebouwd uit een nieuwe, speciaal ontworpen lettertype. Ook met betrekking tot brochures en produktinformatie heeft de Rabobank een nieuwe stijl ingevoerd. Het aantal brochures is drastisch verminderd en de nieuwe brochures krijgen een tijdschrift achtig uiterlijk, met fotografie van men senlij ke momenten als "eye catcher". Voor particuliere klanten worden on derwerpen aangesneden als "Op jezelf gaan wonen", "eigen huis", Inkomen voor later", "Tweeverdieners" en "ipeer besteedbaar inkomen". Voor de zakelijke markt zijn er bijv. "Plannen voor eigen onderneming" en "Een BV, ja of nee". Pasjeshouder Ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het nieuwe logo heeft de Ra bobank voor de cliënten een attentie in de vorm van een pasjeshouder klaarlig gen. Uiteraard is ook deze houder - die de pasjes in goede staat houdt - voor zien van het nieuwe logo. exemplaar. In het geval van de heer Van Scheppingen was dus maarliefst 15 mille. Hij nam het geld en de bloemen graag aan, in tegenwoordigheid van zijn dochter en mevrouw M. de Ruiter-Stam, directeur van Stam-Soestdijk. Op de foto v.l.n.r. mevrouw De Ruiter, de heer Van Scheppingen, zijn dochter en Jack van Gelder. Foto: Aldo Allessie Foto: Goos van der Wilt is kaas, maar niet alle kaas is echt lékkere kaas. Wat zorg en akmanschap voor kaas kunnen etekenen valt duidelijk te proe en aan de "Beemsterkaas", het nieuwe kaasmerk dat in Soest sinds kort exclusief verkrijgbaar is bij het bekende kaashuis Pieter Bor aan de Kerkstraat. Beemster kaas is dan ook een van de smake lijkste kaassoorten, zoals de ware liefhebbers intussen hebben ont dekt. Het (voor Soest) nieuwe kaasmerk stamt, zoals de naam al duidelijk maakt, uit de Beemsterpolder, midden in de provincie Noord-Holland: de zuivel- streek bij uitstek. In slechts één kaasma kerij wordt de unieke Beemsterkaas ge produceerd en de kaas is dan ook uniek door zijn smaak én zijn kwaliteit. Beem sterkaas heeft 20% minder zout dan an dere Noordhollandse of Goudse kazen ("Gouds" zegt alleen iets over de vorm van de kaas), maar heeft toch een volle, romige smaak. Beemsterkaas mag alleen verkocht worden in een geselecteerd aantal kaas speciaalzaken in Nederland, waaron der het bekende kaashuis aan de Kerk straat in Soest. Pieter Bor, die vijftien jaar geleden de zaak van de fa. Van Dijk

Soester Courant | 1995 | | pagina 9