t 1 É5 ispom 1 NBA-helden op scholierentoernooi kfempo op imeeingi 1 HANDEL WANDEL Al Capone's pizza's en pasta's veroveren Soest met jong en dynamisch concept Ylaaiennieuws Eindelijk zege Eemvogels Rommelig spel basketballers Voetballers halen koude tenen WOENSDAG 11 JANUARI 1995 Jeroen Quist: 'Kwaliteit, service en snelheid' Ook 'afhaal' 'Your Own Capone' Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant VA*'' tip Telefoon en fax THE BEST DEAL FOR AN ITALIAN MEAL BEL GRATIS 06-0222282 Steenhoffstraat 16 - Soest Eerste succes sinds voorjaar 1993 SOESTER COURANT PAGINA 14 Jongen (17) van fiets beroofd en gemolesteerd Uitslagen Jeugdnieuws^^j ^NSPAG 11JANU Qrote tevredenheid Baarnsch Lyceum eist eerste prijzen op bij Red Stars BASKETBAL Sportidool Sportprogramma Soester viertal plaatst zich voor tweede schaakronde SCHAKEN Heren en dames hervatten met nederlaag BASKETBAL Topscore Dames Fysio Fit BENT U ON1 KONDITIE/FK lodern clubgeboi pi: Programma vc opening clubh1 "Jong en dynamisch," dat is vol gens Jeroen Quist het "concept" dat ten grondslag ligt aan de pizza- en pasta-bezorgservice van Al Ca pone's. "Onze pizza's en pasta's onderscheiden zich van de andere door hun Amerikaanse stijl: een dikkere bodem, 100 mozzarella kaas en typisch Amerikaans-geo riënteerde toppings." Jeroen Quist is sinds 1 januari manager eigenaar (franchiser, zoals het heet) van het Soester filiaal van Al Capone's, de pizza-bezorgservice die sinds de zomer van 1993 gevestigd is aan de Steenhoff- straat 16. Samen met een produktieme- dewerker en een aantal "koeriers" (met hun kleine bestel wagentjes een opval lende verschijning op de weg) zorgt hij ervoor dat er dagelijks enkele honder den pizza's en pasta's op hun bestem ming komen in Soest, Baarn, Lage Vuursche en Eemnes. Al Capone's is zeven dagen per week geopend en als het even kan is Jeroen elke dag aanwezig. Zijn vrouw Shirley is nauw bij de zaak betrokken en verzorgt de boekhouding, voor zo ver dochter Naomi (bijna 4 maanden) geen aan dacht opeist. "We doen het samen," al dus Jeroen. Shirley kent het hotelwezen van binnenuit, dus samen vormen ze een deskundig team. Een eigen zaak is wat Jeroen, inmiddels 29, van jongsaf voor ogen heeft gestaan. Vanaf z'n 1 le is hij actief in de horeca - eerst als hulpje op de zaterdag, later als leerling-kok in divers restaurants, een opleiding die al weer enige tijd geleden werd afgesloten met het koksdiploma. Zijn loopbaan bij Al Capone's begon toen hij een beetje uitgekeken was op het koksvak ("al die potten en pannen om je heen") en graag voor zichzelf wil de beginnen. Hij startte als filiaalmana ger in Bussum en klom op tot regio-ma nager. Zijn overstap naar Soest, waar hij dus eigen baas is, bevalt hem uitste kend: "Het loopt hier heel goed, en straks natuurlijk nog beter." Al Capone's is elke dag geopend van vier uur 's middags tot tien uur 's avonds. Voor ca. 90% gaan de pizza's per koerier naar de opdrachtgevers, maar een flink aantal Soesters heeft in middels de "afhaal" ontdekt. "Dat is leuk, want dan heb je wat meer kontakt met je publiek," aldus Jeroen. Pizza's hebben voor hem geen geheimen. Vo rig jaar bereikte hij de finale van de Piz za Bakery Trophee in de RAI, een wed strijd waarin de beste pizzabakkers van Nederland het tegen elkaar opnamen. De pizza's van Al Capone's onder scheiden zich van de "gewone" pizza's door hun dikkere bodem, het gebruik van 100 mozzarella-kaas en typisch Amerikaans-georiënteerde toppings. Het belangrijkste is volgens Jeroen de constante kwaliteit, maar ook de servi ce en de snelheid. "Onze service gaat heel ver. Als er iets fout mocht gaan, wordt daar direct op ingespeeld." Al Capone's garandeert met zijn vier snélle koeriers bezorging binnen drie kwartier, maar de bestelling wordt meestal binnen een half uur afgeleverd. De pizza's (medium of large, resp. 25 of 31 centimeter in doorsnee) worden ver pakt in isolerende dozen en speciale tassen, zodat ze nog lekker warm zijn als ze bezorgd worden. Pizza's zijn er bij Al Capone's in een groot aantal variaties, met als uitgangs punt de basis-pizza (pizzabodem, to matensaus, mozzarella-kaas) die de klant naar verkiezing - volgens het "Your Own Capone"-systeem - zelf sa menstelt met toppings van groenten en fruit, vis, vlees of kaas. Bijgerechten, soep, salades, desserts en frisdrank ma ken er een complete maaltijd van. De Enige tijd geleden alweer is aan de Van Weedestraat 46 Vlaai Vlaai geopend. Deze. speciaalzaak voor dagverse Lim burgse vlaaien is onlangs overgegaan in handen van de Soester Ad Reehorst. Reehorst, geen onbekende in Vlaai- bakkend Nederland, runt nu zelfstan dig de Vlaai Vlaai-vestiging. Joost den Ouden, die voor bakkerij Veltmaat deze onderneming heeft opgezet, blijft als franchisegever nog nauwbetrokken bij de bedrijfsvorming. Inmiddels is hij alweer bezig met een volgende zaak op te zetten. Waar deze komt is nog een verrassing. Maar daar ook hier de men sen verwend zullen worden is wel zeker. Joost den Ouden wil iedereen bedan ken voor de zeer positieve reacties op de vlaaienwinkel en wenst de heer Ree horst goede zaken. Ad Reehorst. l 'iVU irvrm'ti basispizza kost resp. f 9,50 of f 12,50 en voor elke toevoeging wordt een per ca tegorie verschillend bedrag berekend. Naast de "bestsellers" met namen als Big Al, Sandvoort Beach, Ocean Dip. Say Cheese en Four Tops - waarvan de bekroonde Big Al (paprika, gehakt, sa lami, uien, champignons: f 16,75 of f 23,50) het populairst is - heeft Al Ca pone's ook een aantal pasta's op de lijst, zoals spaghetti, maccheroni, tagliatelle en lasagna, in mega-porties van 750 gram. Heel gewild zijn ook de tien 25-centimeter pizza's van de "Ameri can Hot Top 10,-" voor slechts tien gul den, wat vooral aantrekkelijk is als het hele gezin op zondag trek in een lekkere pizza heeft: bijvoorbeeld USA Today (salami), Porky Pie (ham), Al Bacon (bacon en knoflook), Kentuckywing Jeroen en Shirley Quist van Al Capo ne 's-Soest. Foto: Aldo Allessie (kip en maïs), Wednesday (gehakt) en andere. Pizza's en pasta' kunnen bij Al Capo ne's simpel besteld worden. Men draait het gratis nummer 06-0222282 en meldt de bestelling, die vervolgens vol gens een uitgekiend systeem, maar al tijd handmatig en met de grootste zorg, wordt uitgevoerd. Speciaal voor "over- werkers" bij bedrijven is het gratis fax nummer 06-0222283 bestemd. Deze bedrijven kunnen gebruik maken van het speciale faxbloc dat Al Capone's in de komende maanden op grote schaal bij het bedrijfsleven verspreidt. Voor het eerst sinds het voor jaar van 1993 zijn de Eemvogels erin geslaagd te winnen. On danks dat de korfballers zich bij de niet-standaard-teams lieten inschrijven, verloren ze tot dus ver iedere wedstrijd. Aan de ne gatieve reeks werd zaterdag een einde gemaakt. Het was echter een dubbeltje op zijn kant. Zoals wel vaker kwamen de Eemvogels goed uit de startblokken en vielen ze in de tweede helft ver te rug. Bijna werd hen dat fataal, maar de 4- 10-voorsprong in de rust op De Meeuwen werd daarna ternauwer nood verzilverd: 11-12. Nadat Erik van der Pol zich garant had gesteld voor 1-1 liep de thuis club uit naar 3-1. Van opgeven wil den de Eemvogels toen niets weten en via Anissa van Bemmel en Van der Pol werd de stand gelijk getrok ken. Agnes Kraaikamp bracht de Soesters met een afstandsschot voor de eerste keer op voorsprong die door Robin Lub werd vergoot. Ro nald van Bemmel en Van der Pol verdubbelden de marge tot vier doelpunten (3-7). Toen De Meeuwen even terug sloeg (4-7) maakten de Eemvogels een doelpuntrijke laatste minuut van de eerste helft door. Henriëtte Wisse (strafworp) forceerde een nieuwe vakwisseling, waarna Van der Pol zijn schotkracht toonde door twee maal te scoren. Na rust zou de korfballer zijn pro- duktie van vijf treffers niet verder kunnen uitbouwen. Hij werd korter verdedigd en kreeg nauwelijks nog schotkansen. Het werkte enigszins verlammend op de Eemvogels. Pas op 7-10 hielp Aukje Merema haar ploeg aan wat lucht, maar De Meeu wen rook haar kansen en vocht zich terug tot 9-11. Op die stand werd Anissa van Bem mel vervangen door Kathja Rauch. De invalster zou haar waarde voor het team bewijzen, want toen De Meeuwen de spanning volledig te rug bracht, scoorde ze 10-12. De laatste treffer van de thuisclub had geen invloed meer op het resultaat, zodat de Eemvogels sinds lange tijd een overwinning konden vieren. De politie zoekt eventuele getuigen van een incident, dat zich vorige week woensdagmiddag omstreeks 13.00 uur afspeelde op de Citer in Overhees. Een 17-jarige jongeman uit Soest werd daar geslagen en ge schopt door vier knapen van ca. 15 jaar, die hem dwongen zijn fiets af te geven. Een van het viertal had hem al op het kruispunt Koningsweg/ Clemensstraat aangesproken en de fiets opgeëist, maar de bezitter wei gerde daarop in te gaan. Op de Citer werd hij even later vervolgens door vier knapen tegelijk aangevallen en moest hij zijn fiets alsnog afgeven. Met pijn aan zijn hoofd, neus, lippen en een oog moest de jongeman zich onder doktersbehandeling stellen. Wie het incident heeft gezien wordt verzocht kontakt op te nemen met de politie, tel. 19444. SCHAATSEN SV Eemland Utrecht 6 januari, 500 meter: Marco Ver burg 52.44, Helen Wegerif 55.83, Arie Treur 46.44, Eefje v.d. Bor 54.67, Klaas Roel Koelewijn 47.65. 700 meter: Helen "Wegerif 1.32.86, Arie Treur 1.06.67, Eefje v.d. Bor 1.18.35, Klaas Roel Koelewijn 1.06.85. Zondag 8 januari 1995, 300 meter: Inge borg de Lange 39,69. 500 meter: Jolanda Verduin 50.51, Saskia Baltus 58.48, Tom Versteeg 4*5.09,1.000 meter: Jolanda Ver duin 1.49.64, Saskia Baltus 2.02.42 (pr). 1.500 meter: Tom Versteeg 2.23.58. 500 meter: Angelique v.d. Berg 54.81, Esther v.d. Breemer 1.11.24 (val). 1.000 meter: Angelique v.d. Berg 1.54.00, Esther v.d. Breemer 1.58.64. Marathon: 5e wedstrijd vierbanentoernooi Haarlem 2 januari 1995, Tom Versteeg 7e (Algemeen Klassement: 2e) WIELRENNEN Tempo Nederlands kampioenschap veldrij den 1995. Profs en amateurs: 1. Adri van der Poel (Kapellen) 1.00.57, 2. Richard Groenendaal (St. Michielsgestel) op 0.25, 3. Erik Boezewinkel (Hooglan derveen) op 0.28,4. Wim de Vos (Oos terhout) op 0.30, 5. Frank van Bakel Deurne), 6. Bart Brentjes (Haelen), 7. Huub Kools (Baarle-Hertog), 8. Henk Baars (Diessen), 9. Marcel Scheffer (Velswijk), 10. Martin Hendriks (Bei- len), 21. Reinald van Egdom (Soest). Vrouwen: 1. Reza Ravenstijn (Wij- chen), 2. Loes van Wersch (Nijmegen), 3. Nicolle Leijten (Udenhout), 4. Sas kia Out (Maarsbergen), 5. Debby Mansveld (Gasseltenijerveen). Neo-amateurs: 1. Bram de Groot (Ze venhoven), 2. Gretienus Gommers (Kollummerzwaag, 3. Maikel den Ou den (Galder-Strijbeek), 5. Maarten Nijland (Hengelo). Veteranen: 1. Jan Steensma (Surhuis- terveen), 2. Tonnie Gijsbers (Hel mond), 3. Dik van Galen (Wester voort), 4. Mart van Kessel (Deurne), 5. Jo Martens (Deurne). Junioren: 1. Boris Berkhout (Schiplui den), 2. Remco de Bruyn (St. Willi- brord), 3. Julien Smink (Hoogland), 4. Björn Vonk (Nieuwe Pekela), 5. Jarko van der Stelt (Aalst). Selby Het eerste jeugdteam van Selby won met 7-1 van het tweede team van Irene. Oscar Kox speelde een spannend en kelspel dat hij in drie games won. Ook Siebren Roorda zegevierde: 15-14 en 15-5. Bij de dames werden de partijen verdeeld. Chantal Broekhuis won, maar Asmara Dirksen moest haar partij prijsgeven, zodat Irene de eer kon red den. Zowel het heren- als het dames- dubbel werd in twee games beslist in het voordeel van de Soesters. In de ge mengde dubbels moest tot twee keer toe een derde game de beslissing bren gen. Selby trok daarbij aan het langste eind. 8- Dnnrncrh T vceum. de Kennedv Ooit vulde The Red Slars zeven, één keer zelfs acht dagen met scholierenbasketbal. Leerlingen van de toenmalige lagere scholen en uit het voortgezet onderwijs en zelfs studenten die in de eredivisie acteerden, sleten hun vakantieda gen van 's morgens acht tot 's avonds acht in sporthal Beuken- dal. Basketbal was voor soms tweeduizend scholieren het hoofdgerecht van het kerstvakantiemenu. Zij deden mee aan het grootste scholierentoernooi van Soest en wijde omgeving, misschien wel van Nederland. Mensen kwamen uit hun werk zelfs naar Beukendal om te kijken en de ouderwetse toernooisfeer te proeven. Toen zij nog op school za ten, hadden ze ook meegedaan. In 1981 deden 53 teams van negentien lagere scholen en 153 teams van twintig middelbare scholen mee. Natuurlijk was de Kardinaal Alfrink mavo met 37 ploegen de belangrijkste leverancier en zorgde gymleraar Ruud Blok ervoor dat de medewerkers van The Red Stars gebak kregen voorgeschoteld. 1994-'95: De Kardinaal Alfrink mavo bestaat niet meer, evenals veel andere scholen die sluiting of een fusie niet lan ger konden afwenden. Het aantal leer lingen is afgenomen, de mogelijkheden voor vrije tijdsbesteding, c.q. de indivi dualisering, zijn toegenomen. De be langstelling voor scholierentoernooien in het algemeen is tanende. De Mavo Soest bijvoorbeeld organiseert zijn ei gen sportevenementen en is daarmee niet alleen thuiswerk-, maar ook toer- nooivrij. De tijd dat de jeugd zich tijdens een krachtmeting van scholieren in de huid verplaatste van haar sportidool lijkt achter ons te liggen. Al hullen verschil lenden zich wel in shirtjes, waarop de namen van beroemdheden uit de NBA, de sterkste profbasketbalcompetitie ter wereld, prijken. Malone, Mullins, Rice en Wilkins, ze waren er vorige week woensdag alle maal toen het Griftland College, het Baarnsch Lyceum, de Kennedy mavo en de Waldheim mavo elkaar tegen kwamen binnen de rode lijnen van hei basketbalveld. Onder toeziend oog van de gymleraren die het nog steeds alle- maal beter hebben gezien dan de scheidsrechters. Er is geen sprake meer van de Soester basketbalweek, maar nog steeds pro. grammeert Red Stars ruim twee dagen met sport voor de middelbare scholen uit Soest en Baarn. Voor oud en nieuw kwamen de basisscholieren aan bod, daarna volgden de tweede tot en met de vierde klassers van de middelbare scho len. Er moest op drie velden worden ge- speeld om alle wedstrijden van de tien poules op één dag te kunnen afwerken. Het Baarnsch Lyceum leverde hei meeste aantal teams, gevolgd door hei Griftland College. Alle zes eerste prij zen gingen naar het Baarnsch Lyceum. De Kennedy mavo verdiende de niei beschikbare prijs voor de meest geüni formeerde school. Ruim twee dagen van de kerstvakan tie werden traditiegetrouw ingevuld mei scholierenbasketbal. Foto: Goos van der Wi\\ WOENSDAG 11 JANUARI Zaalvoetbal 21.00 uur NVC-DVS/Lazy Louis (Naarden) VRIJDAG 13 JANUARI Schaken 19.30 uur Soester SC-Leerdam (EHBO-zaal, Parallelweg) ZATERDAG 14 JANUARI Badminton 12.30 uur Selby-De Treffers (C-drie) Basketbal 20.30 uur The Red Stars (H)-Cracker- jacks (Beukendal) Volleybal 16.30 uur Alstavo'81-Stam/SoVoCo (H) (Almere) 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Amster dam (De Bunt) Dammen 10.00 uur Damtoernooi voor scholie ren van DVSB (Griftland College) ZONDAG 15 JANUARI Basketbal 19.00 uur The Red Stars (D)-SBU (Beukendal) Handbal 15.15 uur Smeeing/BDC (H)-Aals meer 4 (Beukendal) MAANDAG 16 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Zaalvoetbal 21.00 uur Hees-Altius In de regionale bekercompetitie heeft de Soester Schaakclub de eerste ronde overleefd door met 2,5-1,5 van Barne- veld te winnen. Die club speelt in de reguliere competitie één klasse lager. Soest hield dan ook rekening met een simpele overwinning, maar het favorie te viertal beleefde een spannende vrij dagavond. Aan het tweede bord teken den Koen Vegter en J.G. Lambooij al snel de vrede. Vegter nam het remise aanbod aan. Vooral rommelig was het basket bal dat de heren van Red Stars vrij dagavond lieten zien in Utrecht. Evenals in de thuiswedstrijd werd verloren van het tweede team van Niels Stensen. Het werd 77-69 na een ruststand van 42-42. Red Stars verspeelde in de laatste vier minuten van de eerste helft een goed uitgangspunt voor het tweede deel. Na een gelijkopgaande openingsfase wa ren de Soesters tussen de twaalfde en de zestiende minuut uitgelopen naar een 25-38-voorsprong. Die riante tussenstand werd verspeeld, doordat Red Stars even niet bij de les was. Balverlies werd door de Utrech ters afgestraft met breaks en halverwe ge was de marge net zo groot als voor de wedstrijd. Dat bleef zo tot de zesde mi- Het gebeurt zelden of nooit dat voetballers buiten IJsland en de Deense Faröer Eilanden hun partijtjes in de sneeuw afwer ken. Sinds zaterdag kunnen meer dan honderd Soesters zeg gen dat ze op de witte grasmat hebben gespeeld. Dat gebeurde tijdens het Koude Tenentoernooi van VVZ'49 dat voor de ne gende keer werd gehouden, maar voor de eerste keer in een sneeuwwit decor werd afgewerkt. Hoewel sommige bikkels zich in hun normale 'outfit' staken, haalden de meesten trainingsbroeken en handschoenen uit de kast om zich te wapenen tegen de lage temperatuur en de koude sneeuw. Een enkeling droeg zelfs een muts om naast de koude tenen in elk geval geen koude oren te krijgen. Spelers van de organiserende vereniging VVZ'49, SEC, Soest, Hees en de vaste gasten van de Engtrappers waren zaterdag laaiend en thousiast over voetballen in de winterse omgeving. Vijf kilometer lint, ruim een k meter hekwerk, om nog inaar te spreken over de honderden tonblokken. Elf paar sterke 1 den waren maandag alweer ii weer om het parkoers van het derlands kampioenschap veli den te ontruimen en de bossei de Lange Duinen schoon achtt laten. Eric Swinkels speelde een Franse ver dediging tegen Van Mil. De Barnevel der maakte een foutje en moest na 23 zetten met wit opgeven. De tegenstan der van Hugo van Hengel kwam aan bord vier in hevige tijdnood. Van Hen gel die de laatste tijd experimenteert met diverse varianten van het gesloten Siciliaans, verdeelde zijn tijd beter. De vlag van zijn tegenstander viel op de 31ste zet. nuut van de tweede helft. Toen volgde een fase van vier minuten, waarin Niels Stensen 2 met enkele vlotte uitvallen een gaatje prikte. In de laatste tien mi nuten kon Red Stars dat niet meer dich ten. Namens Red Stars kwam alleen John McClain tot aansprekende presta ties. Hij scoorde twintig punten. Uitgerekend tegen New Stars, nummer twee op de ranglijst, moesten de dames van Red Stars het stellen zonder Yvon- ne Hurenkamp, Nancy de Kruyf en Leontine Jansen. Bovendien verkeerde Claudia van Drie na zes minuten al in de foutenlast. Verrassend genoeg leidden de Soesters na vijftien minuten. De stand: 2-4 Tot dat moment had Red Stars de beste kansen gecreëerd en verprutst. New Stars kreeg daarna als eerste greep op het richtinggevoel en stond halverwege me* voor- De 'korfbalstand' bleef lange tijd intakt. Acht minuten voor tijd was het nog maar 22-15 voor de Nieu- wegeiners die thuis speelden en de eindstand in de laatste vijf minuten een geflatteerd gezicht gaven: 42-20. Zaterdag 14 j Zondag 15 j Wij bieden de oplc onder professionele beg Tijdens onze 'Open kennismaken met c pe cur cursus 'Bodyco nautilu life-fitn div. niveai profe zonnebank: m.i.' behandelin Onze afslc voor dames t Doe mee met op zaterdag 1 Wij meten gratis KOM lang Van Weedestraat 211 l.Teus Verwoerd (SEC-zat.)13 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 13 3. Paul Castein (Hees) 9 4. Dauny Brandenburg (Hees) 6 5. Erwin de Gier (Hees)5 6. Gerard Becker (WZ'49) 4 Johan van den Brink (Hees) 4 Edwin Lazonder (Hees)4 Jeroen van Veenendaal (Soest) 4 Negen spelers scoorden tot dusver drie maal. De demonstratie Bungee Ju balterrein aan de Henriëtte spectaculair zijn. Maar eiger illemaal al een gat in de luc ïindelijk het licht op groen ïlubgebouw. De moderne ti juurlijk af en wordt zaterd: Tidert Smeeing is als bestuurslid leen één van de beleidsmaker ook in verschillende opzichte betrokken geweest bij de verw king van het nieuwe clubhuis, twintig jaar geleden ook al zo. Via Ton van Asch en Jan Smee de club, die toen nog alleen BL te, het oog laten vallen op het c ■'houwtje van een voormalige ■school. Het stond in de Betuw< Wethouder Ries van Logl opent zaterdag 14 januari on uur op ludieke wijze het clubgebouw van Smeeing/B handbalvereniging heeft meer in petto voor de bezoel dereen is daarbij welkom. Om 15.15 uur zorgt de m--'1 Voor een muzik: 1. Özcan Satikboga (Firtina'93) 20 2. Mustafa Aksit (Firtina'93)18 1 Peter de Jong (Hees)18 4. Danny Brandenburg (Hees) Ié 5. Eric Looijsen (Hees)14 Arnold Broertjes (DVS)I4 7. Zeki Kurt (FirtinaN93)13 8. Stefan van Amerongen (Hees) 11" 9. Hans Peter van Zoelen (SEC) 9 10. Eddy Brinkman (DVS) 8 Marco Martens (SEC)8 k (i het Bungee Jumping .1 eam e taculaire demonstratie. Van. veer 55 meter hoogte zuller waaghalzen aan een elastiek neden springen. Nadat sportwethouder Van stein zijn actieve daad neen kan het moderne clubht Smeeing/BDC worden bek Tijdens de receptie kunner zoekers tevens klinken op n we jaar. Daarnaast geen de r vereniging zater^|Niiet voor de Smeeing/BDC supi

Soester Courant | 1995 | | pagina 15