OPEN HUIS m: tempo op weg naar organisatie WK Hoofdklasse in zicht voor Firtina'93 Smeeing/BDC is kleuterschool ontgroeid Damtoernooi voor scholieren 3INA 14| 'nENSDAG 11 JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 15 Y°te tevredenheid, over nationale titelstrijd f> Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Dakwerken BADMINTON Selby kansloos in Amersfoort: 8-0 Fysio Fitness Promotions BENT U ONTEVREDEN OVER UW KONDITIE/FIGUUR/GEZONDHEID? Doe mee met 'n gratis proefles uitleg op zaterdag 14 januari om 12.30 uur. Bekersuccessen voor twee zaalvoetbalverenigingen ZAALVOETBAL Op 14 januari in Grift land College DAMMEN Modern clubgebouw Henriëtte Blaekweg wordt zaterdag geopend HANDBAL Programma voor opening clubhuis netJy mavo :aar tegen-1 'en van hei1 nd oog Van 'teeds alle- n dan de 1 de Soestet I teeds pro. wee dagen ,re scholen J en nieuw f aan bod, t en met de' I barescho- 'orden ge. an de tien I afwerken 'erde het i door het erste prij- 1 Lyceum. Ie de niet estgeüni- rstvakan- evuldmet n der Wilt I Telefoon (02155) -1 30 14 Tegen koploper BC Amersfoort 10 viel er geen eer te behalen voor Selby. De uitwedstrijd werd zondag met 8-0 verloren. De enkelspelen van Sebastiaan Ott en Bas Kruiswijk waren teleurstellend. BC Amersfoort had twee sterke tegenstan ders ingezet zodat Selby niks te vertei len had. Bij de dames haalde Gerdie van Kooten er nog een driesetter uit. De eerste set verloor ze met 11-2, maar in de tweede game kwam ze goed terug: 3-11. Toch was dit niet goeg genoeg, want BC Amersfoort pakte de derde set met 11-6. Jeannette Westerveld verloor in twee sets 11-5 en 11-3. lijf kilometer lint, ruim een kilo- leter hekwerk, om nog maar niet 1 spreken over de honderden be- Inblokken. Elf paar sterke han- Jen waren maandag alweer in de leer om het parkoers van het Ne- Jerlands kampioenschap veldrij- len te ontruimen en de bossen en Ie Lange Duinen schoon achter te Iten. Na maanden van voorbereiding was de nationale titelstrijd in zeven catego rieën voor een aantal harde werkers niet afgelopen bij de finish van de laatste renner. Menigeen nam maandag een snipperdag op om een handje te helpen. Het is tekenend voor de organisatie van de jaarlijkse kerstcross en het Neder lands kampioenschap dat voor de twee de maal in Soestduinen werd verreden. Het teert niet alleen op duizenden gul- Zaterdag 14 januari 09.00 - 14.00 uur Zondag 15 januari 10.00 - 14.00 uur Wij bieden de oplossing: verantwoord bewegen! onder professionele begeleiding m.v.b. de beste apparatuur. Tijdens onze 'Open Huis' dagen kunt u vriibliivend kennismaken met onze unieke programma's, o.a.: personal training cursus rugkonditie cursus 'Bodycontour': succesvol afslanken skikonditie nautilus spierversteviging life-fitness konditietraining div. niveaus aerobic callanetic professionele massage zonnebank: m.i.v. 1995 10 keer slechts f 80,- behandelingen (sport)fysiotherapie Onze afslankcursus 'Bodycontour' voor dames èn heren start eind januari Wij meten gratis uw vetpercentage en konditie. KOM LANGS EN OVERTUIG UZELF! Van Weedestraat 211 - Soest - Telefoon 02155-23106 De vaste medewerkers van de kerst cross, en dit jaar ook de NK, op het po dium. Een plaats die zij volgens het or ganisatiecomité dubbel en dwars ver dienen. den sponsorgeld, maar ook op vrijwilli ge medewerking en het gratis beschik baar stellen van materialen van het plaatselijke bedrijfsleven en de mid denstand. Uitstekend Zowel zaterdag als zondag verliepen de NK uitstekend. "We hebben van de KNWU geen enkele op- en of aanmer king gehoord. Na de eerste dag hebben ze niet eens vergaderd. Dat doen ze al leen als er op de eerste dag fouten zijn gemaakt. Er is dus helemaal niets mis gegaan," luidde de eerste reactie van Paul Nijhuis. En Arie Bakker: "Na de tweede dag heeft de jury vergaderd. Als er niets fout is gegaan, heb je niets te be spreken en er is niets besproken." Voorzitter J. Atsma van de KNWU be aamde de woorden van de organisato ren: "We hebben prima wedstrijden ge zien." De enige wanklank kwam van enkele inwoners van Soestduinen, die hun beklag deden bij de politie en de ge meente. Maar ondanks dat en de slechte weers omstandigheden kan Tempo terugkij ken op zowel een geslaagde Kerstcross als goede Nederlandse kampioen schappen. Een woordvoerder van de KNWU liet overigens zondag weten dat er geen moment aan gedacht is om de wedstrijden voor zondag af te gelasten. Het geeft aan dat Tempo alles onder controle had. Tijd dus om een stapje verder te willen. En Tempo wil verder. Zodra de KNWU zich kandidaat stelt voor de or ganisatie van het wereldkampioen schap veldrijden, zal Tempo vooraan in de rij staan. Nijhuis: "Informeel weet de KNWU dat we de WK willen organise ren. Ze hebben gezegd dat we het kun nen. Er komt alleen heel veel admini- stratiewerk bij kijken. Volgens de KNWU moet je de laatste twee maan den voor de WK vijf man elke dag aan het werk hebben voor de correspon dentie met de wielerbonden, de pers en noem maar op. Die mensen kunnen we opzoeken en in dienst nemen. Dat is geen probleem. Ik ken al wat kandida ten voor die functies." Voor dit en komend jaar staat al vast waar de WK worden gehouden. Op zijn vroeg kan Nederland de wereldtitel strijd in 1997 naar zich toe trekken. Mocht Tempo de organisatie krijgen toegewezen, dan wil ze het parkoers verplaatsen naar de Vlasakkers. Dat is ook wel nodig, omdat Soestduinen te weinig ruimte biedt om alle auto's plaats te bieden. "Maar het parkoers voor de Kerstcross blijft hetzelfde," al dus Nijhuis. Bij Tempo weten ze dat Sint Michiels gestel zich eveneens kandidaat wil stel len voor de WK. En Sint Michielsgestel, de woonplaats van de onttroonde Ne derlandse kampioen Richard Groenen- daal waar elk jaar een cross plaatsvindt, is een geduchte concurrent. Nijhuis: "Het gaat er daar allemaal gemoedelijk aan toe. De burgemeester zit daar met iedereen om de tafel en iedereen noemt elkaar Jan, Piet en Kees. Het hele dorp is in de ban van de wedstrijd. De burge meester belt daar gewoon wat aanne mers op en zegt: joh, je moet dat en dat even beschikbaar stellen." Materiaal Maar ook Tempo weet zich gesteund dóór ondernemers en middenstanders. Los van de bedragen die talrijke spon sors overmaken, kan het organisatieco mité van Tempo rekenen op medewer king. Verschillende bedrijven zorgden voor driehonderd hekken, waarmee het parkoers van de NK kon worden afge zet. Shovels en ander materiaal werd beschikbaar gesteld. Bakker: "Dat is niet in geld uit te drukken." Nijhuis: "Er zijn zelfs aannemers die het halve land hebben afgebeld om hekken te re gelen." Met Saricar Houtbouw worden de Kerstcross en de NK, waarvoor de hoofdsponsor vijftig mille op tafel leg de, over drie weken geëvalueerd. Bak ker: "Saricar heeft interesse om met ons door te gaan." Nijhuis: "Ze hebben veel reclame gehad en zijn dik tevreden." Ruim twee maanden geleden stonden Tempo en Saricar nog tégenover elkaar voor de rechtbank. Inzet was toen de vijftig mille die Saricar via het reclame- en adviesmarketingbureau Dek- kers/V.d. Bos Partners had toege zegd. Later werd dat ingetrokken, maar de rechter stelde Tempo in het gelijk. Die periode is, zowel door Tempo als door Saricar, naar de geschiedenis ver wezen. "De contacten zijn weer opti maal," aldus Nijhuis. "Of we de Kerst cross zonder hoofdsponsor kunnen rooien, hangt van de Soester midden stand af." Het kan niet meer misgaan, dat be seft iedereen die ooit wel eens een minuutje zaalvoetbal heeft gezien. Firtina'93, vorig seizoen begonnen in de tweede klasse, stoomt dit jaar ineens door naar de hoofdklasse. Nog acht wedstrijden resteren en de voorsprong op de nummer twee is nu vier punten. Tot vorige week had Eemnes nog maar één punt achterstand op Firtina'93, maar dat gat groeide tot drie na de ne derlaag van Eemnes tegen Bloemen- kwartier. In sporthal Beukendal beslis te Firtina'93 maandagavond officieus de competitie door Eemnes met 6-1 aan de kant te zetten. De marge be draagt nu vijf punten. Adelaars de Bruin, waar Firtina'93 nog op bezoek moet, heeft vier punten minder. De zege van de Turkse voetballers kwam overigens moeizaam tot stand en was vooral te danken aan de doelge richtheid van Zeki Kurt. Hij opende na zes minuten de score met een knap schot, maar verder kreeg Firtina'93 nauwelijks kansen tegen de gegroe peerd verdedigende Eemnessers die op slag van rust hun tweede kans benutten: 1-1. Muur De ploeg van Pierre Hoogers kon niet het geduld opbrengen om Eemnes uit de tent te lokken en bokste tegen een muur op. Uitgerekend toen Kemal Gurbuz voor twee minuten naar de kant moest, scoorde Kurt na een uitgespeel de aanval 2-1. Met nog eens twee knal len brak hij de ban. Eemnes moest meer ruimte weg geven, raakte in totaal drie keer de paal en de lat, maar scoorde niet meer. Özcan Satikboga scoorde nog twee keer toen de jonge ploeg van Eem nes het eigenlijk al had opgegeven. In dezelfde klasse nam SEC twee pun ten afstand van de laatste plaats en rea liseerde het de aansluiting met de mid denmoters. Bloemenkwartier dat ver rassend met 7-3 van Eemnes had ge wonnen, werd met 10-4 de zaal uitge veegd. SEC speelde weer eens van achteruit en counterde op die manier een 0-2-ach- terstand weg. Fred Bos en Richard de Bruin zorgden met elk twee treffers voor een 4-2-ruststand. De voorsprong werd later uitgebouwd door Hans Peter van Zoelen (6-2) en vervolgens mocht Marco Martens zijn produktie opvoe ren. Met vier doelpunten bracht hij de frustraties van de Hilversummers tot een hoogtepunt. Toen het eenmaal 10-3 was, kopte Martens de bal van ver in eigen doel. De voorzet kwam van de doelman van Bloemenkwartier, die de bal in het veld gooide. Niels Landaal was dusdanig verrast, dacht kennelijk aan een terugspeelbal en hielp Martens onbedoeld aan zijn vijfde doelpunt: 10-4. Beker DVS/Lazy Louis en Firtina'93 schaar den zich vorige week bij de laatste acht in het bekertoernooi van rayon 't Gooi. De uitwedstrijd van DVS/Lazy Louis tegen NVC (vanavond wederom tegen stander in de competitie) stond bol van de spanning en kende een spectaculaire ontknoping. Zoals altijd waren beide ploegen aan el kaar gewaagd en de verdedigende in stelling van de hoofdklassers resulteer de in een blanke ruststand. Daarna moest Robbie Majoor scoren om de stand in evenwicht te houden. Toen NVC 2-1 maakte, koos de Soester club Weinig ruimte krijgt özcan Satikbo ga van Eemnes. Pas na rust zou Firti- na '93 afstand nemen en de beslissing in de eerste klasse officieus forceren. Foto: Goos van der Wilt voor de aanval. Die taktiek werkte ave rechts, want NVC benutte de ruimte door tweemaal te scoren. Negen minu ten voor tijd was het nog steeds 4-1. René Ribberink bracht een sprankje hoop terug bij DVS/Lazy Louis, waar na Arnold Broertjes in de slotfase zijn ploeg alsnog langszij bracht met twee treffers. In de strafschoppenserie miste Ronald de Rooij de eerste trap. In de derde doorgang keerde Jan Willem van de Wint een inzet van NVC, zodat op nieuw om-en-om een pingel moest worden genomen. Nadat De Rooij en Houkes geen fout hadden gemaakt, forceerde Van de Wint de beslissing door opnieuw een strafschop te stop pen. Firtina'93 had zich al eerder ge plaatst door met 7-3 van Olympia te winnen. Dat gebeurde zonder Mustafa Aksit en Kemal Gurbuz. Özcan Satik boga (3), invaller Yusuf Altuntas (2), Saban Aksit en Zeki Kurt waren de doelpuntenmakers. SEC werd in Beukendal uitgeschakeld door Sint Boys. De hoofdklasser ver sloeg de Soester eerste klasser met 3-5. Basisscholieren kunnen zaterdag weer aanschuiven voor het dam toernooi van DVSB. Vanaf 10.00 uur worden de schijven in het Griftland College aan de Noorder- weg verplaatst door ongeveer 160 leerlingen van tien scholen uit Soest en Baarn. De dertig teams zij ingedeeld in drie poules. Alle eerste teams zitten bij el kaar. Tijdens het toernooi staat zowel het Soester als het Baarnse kampioen schap op het spel. Om ongeveer twee uur 's middags zal bekend zijn wie de plaatselijke titels in de wacht heeft ge sleept. Zoals altijd krijgt het scholierentoer- nooi van DVSB een staartje. Alle deel nemers kunnen vanaf volgende week deelnemen aan het individuele kam pioenschap voor basisscholieren van Soest pn Baarn. Die strijd begint voor Soester scholieren op maandag 16 ja nuari om 18.30 uur in het duivenzaaltje van De Zwaluw aan de Koningsweg. De Baarnse leerlingen kunnen vanaf 20 ja nuari terecht in het Rode Kruis-gebouw aan de Burgemeester Penstraat. ■De demonstratie Bungee Jumping, die komende zaterdag op het hand- balterrein aan de Henriëtte Blaekweg wordt gegeven, zal ongetwijfeld ■spectaculair zijn. Maar eigenlijk hebben de leden van Smeeing/BDC zelf lallemaal al een gat in de lucht gesprongen. Dat gebeurde vorig jaar toen leindelijk het licht op groen werd gezet voor de bouw van een eigentijds ■clubgebouw. De moderne trots van Smeeing/BDC is nu letterlijk en fi guurlijk af en wordt zaterdag feestelijk geopend. ■Bert Smeeing is als bestuurslid niet al- lleen één van de beleidsmakers, maar look in verschillende opzichten nauw I betrokken geweest bij de verwezenlij- I king van het nieuwe clubhuis. Dat was twintig jaar geleden ook al zo. I Via Ton van Asch en Jan Smeeing had de club, die toen nog alleen BDC heet- I te, het oog laten vallen op het oude ge- I bouwtje van een voormalige kleuter- I school. Het stond in de Betuwe en kon Wethouder Ries van Logtenstein opent zaterdag 14 januari om 16.00 uur op ludieke wijze het nieuwe clubgebouw van Smeeing/BDC. De handbalvereniging heeft echter meer in petto voor de bezoekers. Ie dereen is daarbij welkom. Om 15.15 uur zorgt de Eemlander Blaaskapel voor een muzikale ont vangst. Na het welkomstwoord geeft het Bungee Jumping.Team een spec taculaire demonstratie. Vanaf onge veer 55 meter hoogte zullen enkele waaghalzen aan een elastiek naar be neden springen. Nadat sportwethouder Van Logten stein zijn actieve daad heeft verricht, kan het moderne clubhuis van Smeeing/BDC worden bekeken. Tijdens de receptie kunnen de be zoekers tevens klinken op het nieu we jaar. Daarnaast geeft de handbal vereniging zaterdag het startsein voor de Smeeing/BDC superloterij. voor een symbolisch bedrag worden overgenomen, mits de leden van BDC het zelf zouden afbreken. Vlakbij Flipje uit Tiel stroopten in 1974 sterke handballers op de vrijdag en za terdag na Hemelvaartsdag de mouwen op. De vrachtwagen 'strandde' bij het talud waarop het gebouw stond en dus moesten de harde werkers niet alleen slopen, maar ook veel sjouwen. "Ieder een was kapot, maar we hadden het ge fikst. De materialen hebben we opge slagen bij Willem van Asch aan de Kor te Melmweg," blikt Bert Smeeing, één van de telgen uit de handbalfamilie, te rug. 't Blaathuus Op dat moment had BDC slechts de be schikking over een oud, bruin houten hok dat te boek stond als wasgelegen heid. Het had eerder dienst gedaan voor voetbalvereniging Soesterberg. In 1975 begonnen de handige handballers aan de wederopbouw van het 'kleuter schooltje' aan de Henriëtte Blaekweg dat 't Blaathuus werd gedoopt. Deze naam was bedacht door Koos van den Deijssel die daarmee de prijsvraag won en de onthulling van het naambord voor zijn rekening mocht nemen. Het is overigens de bedoeling dat die naam 't Blaathuus blijft gehandhaafd. Eigenlijk was het toen al een 'bedenke lijk gebouw' stelt Smeeing, naderhand vast. Zeventien jaar later lekte het 'clubgebouw' aan alle kanten en dus trok het nieuwe bestuur van de hand balvereniging aan de bel bij de gemeen te. Smeeing: "Ouders namen hun kin deren na de wedstrijd meteen mee, om dat ze bang waren dat ze anders het kleedlokaal zouden ingaan." Voorzit ter Van Scheijen van Smeeing/BDC trok zelfs de vergelijking met de barak ken van Auschwitz, een opmerking die nogal voor opschudding zorgde. Maar Smeeing/BDC kreeg uiteindelijk financiële steun van de gemeente. Dat was vooral te danken aan het feit dat voetbalvereniging Soesterberg failliet was verklaard vanwege een hoge schuld bij de gemeente. Er kwamen gelden vrij Twintig jaar geleden: Koos van den Deijssel onthult de naam ('t Blaathuus) van het vorige clubhuis dat daarvoor dienst deed als kleuterschool. Foto: Herman van Dam. voor nieuwe investeringen, omdat de grond van het voetbalcomplex werd verkocht en de vaste lasten van die ac commodatie kwamen te vervallen. De onderhandelingen tussen Smeeing/ BDC en de gemeente hadden nogal wat voeten in de aarde, maar uiteindelijk kreeg de club 320.000 gulden in de handen geschoven. "Dat was nog te weinig. We konden niet voldoen aan de eisen van de NSF en de gemeente. Steeds opnieuw moesten we nieuwe te keningen maken," zegt Smeeing. Uit eindelijk besloot de vereniging zelf 130.000 gulden in het laatje te brengen. In april vorig jaar startte bouwbedrijf E.A. van den Hengel de werkzaamhe den, in mei legde hoofdsponsor en oud eerste teamspeler Jan Smeeing de eer ste steen en nog voor de bouwvak in juli werd het pand opgeleverd. Eindelijk beschikt Smeeing/BDC over een moderne kantine die parallel ligt aan de velden, zodat de wedstrijden- ook van binnenuit kunnen worden ge volgd. Alleszins acceptabele kleedka mers (vier), een aparte kleed- en dou cheruimte voor de scheidsrechters, een EHBO-ruimte, een berging en natuur lijk sanitaire voorzieningen, waaronder een toilet voor gehandicapten, comple teren het gebouw. Doordrukken Bert Smeeing: "We moesten doordruk ken. Mensen hebben me wel eens ge vraagd waarom we niet langer hebben gewacht, totdat we wat meer geld zou den hebben. Als we dat hadden gedaan, was het over geweest. Dan hadden we waarschijnlijk geen geld meer gekre gen. Het was 'take-it-or-leave-it'. We wisten dat het een avontuur was, maar we zeiden tegen elkaar: doen we het? Ja we doen het, boem. Als het nodig is, komt het altijd voor elkaar. De club gaat er echt niet aan onderdoor. Daarvoor zijn er teveel mensen met clubliefde. Die zouden dat nooit toelaten." Smeeing/BDC sloeg het spaarvarken Bert Smeeing met op de achtergrond het nieuwe clubge- ben. Als we dat hadden gedaan, was het over geweest. Het was bouw: "Mensen hebben me wel eens gevraagd waarom we niet toen'take-it-or-leave-it'." langer hebben gewacht, totdat we wat meer geld zouden heb- Foto: Goos van der Wilt stuk, organiseerde een sponsorloop, hield een boekenmarkt en leende 30.000 gulden bij vijftien leden tegen een extreem laag rentepercentage. De BDC superloterij, waarvoor zaterdag het startsein wordt gegeven en waarbij als hoofdprijs een Fiat te winnen is, moet financieel alles rond maken. De club brengt duizend loten van vijftig gulden (twee voor negentig gulden) in de verkoop. Als alle loten de deur uit gaan, houdt Smeeing/BDC ongeveer dertig mille aan die actie over. Impuls Het nieuwe clubhuis heeft niet alleen meer comfort tot gevolg, maar is tevens een belangrijke impuls voor de club. Twee jaar geleden telde Smeeing/BDC nog maar honderd handballende leden. Inmiddels zijn dat er bijna 150 en wel licht dat het eigen honk een verdere groei stimuleert. "Maar die groei zal niet van zelf gaan. We zijn er twee jaar geleden hard aan gaan trekken. Nu hebben we weer bijna een tweede da mesteam en het aantal jeugdleden is sindsdien verdubbeld. Maar ik denk dat we iedere keer iets nieuws moeten ver zinnen, omdat de teamsporten terrein verliezen. Dat zie je overal om je heen," beseft Bert Smeeing. De handballers zijn niet de enigen die profiteren van het clubhuis anno 1995. Ook de tennissers en de jeu de boulers, die eveneens lid zijn van Smeeing/BDC en een sterke binding met de club heb ben, maken er gebruik van. In de win termaanden schuiven de jeu de boulers zelfs de tafels en stoelen op zij en rollen ze een speciale mat uit, waarop ze ver volgens spelen. Daarnaast dient het handbalterrein als locatie voor de droogtrainingen van SV Eemland, zo dat ook de schaatsers onder de warme douche kunnen staan. "De accommo datie is dus multifunctioneel," aldus Smeeing. En dat zou in de toekomst weieens voor meer sportcomplexen kunnen gaan gelden.

Soester Courant | 1995 | | pagina 16