1 R.0UD Vernuur UUR PRIKBORD I 'uzzelrit voor ruiters Tandem'-concert in Speeldoos (Sterke exportgroei zet door, werkgelegenheid blijft achter Magnetismecursus voor beginners OENSDAG 11 JANUARI 1995 SOESTER COURANT y zaterdag 21 januari inwoner van Soest neemt initiatief Lezing over reuma Waarschuwing voor zogenaamde mensen van beveiliging NEC-voorzitter G.J. van den Akker Vijf mille schade door brand in lichtreclamebak Door magnetiseur Frank den Ouden 'Burgerlijke stand'^j 'illem Van Oosten fotoservice Muziek in Utrecht Vrouwen-avond 'In de Ruimte' Auto opengebroken Cursus astrologie van vijf lessen door Bettina Reijn Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Osteoporose b co Amersfoort krijgt 'Kunst-Kijk-Route' Voorlichting over Open Universiteit De Lopers van de week Winkeliers mogen zuil op grond van gemeente plaatsen Kerkdiensten PAGINA 19 Info-bijeenkomsten voor bedrijven, OR en werknemers Helpt U mee? Geef bloed, word RODE KRUIS Soest/Soesterberg Tel. (02155) 1 79 98 Bloedbank Gooi en Eerriland Hilversum Tel. (035) 24 50 27 Informatierubriek voor ouderen PCOB Soest laat zeereizen Paulus belichten in lezing Dierenlief Dierenleed Medische dienst Inloopavond familie van psychiatrische patiënten bij Riagg Fotocursussen van Stichting Statief vals deze zomer op de wedstrijd de Eemnesserpolder al bekend »rd gemaakt, vindt er op 21 ja- lari een puzzelrit voor ruiters en jiazones plaats met startpunten Baarn en Soest. zal onder andere worden gereden de terreinen van Het Gooise Na- ■urreservaat. De vergunningen hier- ftor zijn geregeld en bij de deelname- rijs inbegrepen. Je rit is uitgezet door zeer afwisselende lidschappen en geeft een goede in- luk van de prachtige natuur rondom fct Gooi. De rit duurt ongeveer 3,5 uur, waarbij onderweg wordt gestopt voor een warme lunch. Ook worden al le paarden en pony's gechecked op ademhaling en hartslag door een aan komend dierenarts; pas als de hele groep (er wordt in groepjes van vier ge reden) op adem is, mag er worden ver der gereden. Onderweg moet er stevig worden gepuzzeld. De belangstelling is tot nu toe groot. Rond de 40 ruiters van Bunschoten tot Huizen hebben zich aangemeld! De deelnameprijs bedraagt f 20,- inclusief lunch. Voor meer informatie of opgave kan men bellen met Esther Stuivenberg (tel. 13958). p zaterdag 14 januari vindt in het aarnse theater De Speeldoos een ijzonder concert plaats. Twee uziekgezelschappen treden die ivond voor het voetlicht: Fanfare it. Jan uit het Limburgse Tungel- oy en ConVo-Baarn. ;en inwoner van Soest, de heer E.S. aatjes, nam voor dit concert het initia tief. Hij is o.a. beschermheer van de wee muziekgezelschappen. Dat laatjes een zwak heeft voor muziek nag blijken uit het feit dat hij van nog ren muziekgezelschap in Limburg be- chermheer is. Toen in oktober de Baamse burge- jheester, de heer J.P. Miedema, na een kort ziektebed overleed, zat ConVo- Baarn zonder beschermheer. Sinds Raatjes in '91 de Baamse muzikanten drachtige concert-smokings schonk, treedt hij op als adviseur van ConVo- Baarn. Regelmatig trof hij bij Con- Vo-optredens de heer Miedema em beide waardeerden eikaars gezelschap. Het lag dan ook voor de hand dat, na het heengaan van de heer Miedema, het ConVo-beschermheerschap over ging naar de bekende Soester. Tijdens het ConVo-concert in novem ber '93 stelde Raatjes voor een uitwis- selings-concert te organiseren met een groep muzikanten waar ConVo al eer der mee musiceerde: fanfare St. Jan uit Tungelroy bij Weert, o.l.v. de dirigent Phil van Landeghem. St. Jan is een be kend orkest in Limburg, het levert mu zikale prestaties op hoog niveau. De groep muzikanten bestaat uit ca. 70 personen; alleen de slagwerkgroep is al 5 man sterk. Onlangs behaalde St. Jan, tijdens een concours in Sittard, een schitterende le prijs in de afdeling uit muntendheid; met het hoogste aantal punten van het concours en een promo tie naar de ere-afdeling. Zaterdag komt St. Jan in de middag al naar Baarn. Na een gezamenlijke maal tijd met ConVo-Baarn, zal er vanaf 20.00 uur in de Baarnse Speeldoos een gevarieerd muzikaal programma wor den gepresenteerd door een andere Soester, Peter van der Weij. Overigens, nagenoeg iedere vergelij king tussen St. Jan en ConVo-Baarn gaat mank; waar je bij St. Jan kunt spre ken van een muzikale prestatie op hoog niveau, is het Baamse muziekgezel schap ConVo nog in de opbouwfase; het feit dat ConVo slechts 40 muzikan ten heeft en St. Jan 70 spreekt boekde len. Toch zijn er wel enkele overeen komsten tussen beide gezelschappen; beiden hebben, zoals gemeld, de heer E.S. Raatjes als beschermheer, bestaan voor een groot deel uit (zeer) jonge mu zikanten en hebben een zeer enthou siaste muzikale leider, bij ConVo- Baarn is dat Bert Nelllestijn. Er is voor deze avond nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Reserveren via tel. 02154-18284. De Reumapatiëntenvereniging Baarn/ Soest organiseert op dinsdag 17 januari een bijeenkomst in de Speeldoos, Rem- brandtlaan 35, Baarn. De reumatoloog dr. Heurkens komt een lezing met dia's houden over reuma. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. De politie waarschuwt voor mogelijke oplichters die zich voordoen als mede werkers van een beveiligingsbedrijf. Dit in verband met een telefoontje dat een vrouw uit Soest vlak voor het weekein de kreeg. De man die haar belde stelde zich voor als een medewerker van Nip- pon en vroeg de vrouw hoe haar woning was beveiligd. Ze gaf hem geen ant woord. Haar man lichtte later de politie Tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst van de Nederlandse Export Com binatie te Soest heeft NEC-voor zitter GJ. van den Akker als ver wachting uitgesproken dat de Ne derlandse export in 1994 met 6% zal zijn gegroeid. Voor het nieuwe jaar verwacht hij een exportstij ging van 4 a 6%. De NEC-voorzitter waarschuwde voor een te groot optimisme over de toena me van de werkgelegenheid. Door ge stegen prijzen groeit de export in hoe veelheden namelijk minder snel. Daar- Door kortsluiting is maandagnacht brand ontstaan in een lichtreclamebak van de firma Schoemaker. Het vuur bij de winkel aan de Van Weedestraat ont stond kort na half één. De brandweer bluste de brand met behulp van één straal. Er werd voorkomen dat het vuur kon overslaan naar de bovenverdie ping. De schade wordt geschat op vijf duizend gulden. bij komt dat steeds meer bedrijven een gedeelte van hun produktie naar het buitenland overbrengen. Polen en Tsje chië scoren daarbij hoog. Het betreft la- ge-lonen-landen die centraal gelegen zijn ten opzichte van toekomstige groei markten. Deze "export van werkgelegenheid" wordt volgens Van den Akker vooral veroorzaakt door de nog steeds veel te hoge bruto loonkosten, in combinatie met de zware lasten inclusief overdre ven regelgeving, waarmee de overheid het bedrijfsleven opzadelt. De NEC- voorzitter ziet nog geen concreet resul taat van de door het kabinet toegezegde lastenverlichting. Om het bedrijfsleven extra exportsti mulansen te geven bepleit de NEC- voorzitter betere mogelijkheden voor exportkredietverzekering en een 200% aftrekbaarheid van kosten die gemaakt worden voor het openbreken van voor een onderneming nieuwe markten. Het exporterende bedrijfsleven vraagt niet om subsidies maar om een creatieve aanpak van het exportstimuleringsbe- leid. De Overheid zou er goed aan doen meer klantgericht te luisteren naar het Nederlandse bedrijfsleven en ook eens te kijken naar het exportbeleid dat an dere Europese regeringen voeren, zo besloot Van den Akker. In hef komende voorjaar organi seert de Soester magnetiseur Frank den Ouden een cursus "Magnetisme voor beginners", voor mensen die meer willen we ten over de werking van magnetis me en de energie die daarbij ge bruikt wordt. In de cursus wordt uitgebreid ingegaan op de energiecentra in het lichaam (chakra's), de psychische en fysische functies daarvan, en de aura, het niet zichtbare energieveld om het lichaam. Verder komen vragen aan de orde als: hoe ontstaan ziekten, wat is de oorzaak ervan en hoe kan de magnetiseur deze blokkades verwijderen? Ook leert men hoe men deze energie zelf kan gebrui ken en hoe men kan "magnetiseren". De cursus bevat veel praktisch mate riaal. Door oefeningen en simpele me ditaties ontwikkelt men vanzelf het ver mogen om energie gericht aan te wen den. Bij de cursus hoort ook een duide lijk naslagwerk, waarin Den Ouden zijn kennis en praktische ervaring als mag netiseur heeft neergelegd. Er zijn vijf cursusavonden, eenmaal per week, van 20.00 tot ca. 22.15 uur. De data zijn: 2, 9, 16, 23 en 30 maart en 6 april. De kosten bedragen f 175,-, in clusief lesmateriaal. Men kan zich op- Magnetiseur Frank den Ouden. geven door f 50,- bij inschrijving te vol doen en de overige f 125,- de eerste avond mee te nemen. Informatie: Frank den Ouden, Zonne dauw 14 (per 1 februari), 3766 HW Soest, tel. 22502 (19.00-21.00 uur). Opgave gemeente Soest GBA (Ge meentelijke Basisadministratie Perso nen) Periode 2-8 januari. GEBOREN: Mark, zoon van W.G. van Vulpen en C.M. van Manen. - Lotte, dochter van D. Ruwaard en H. Kuijt..- Fémke Irene, dochter van M.E. Jansen en M. Kiers. - Reyno Willem-, zoon van R. Stol en J. Haije. - Joost Anto Jorie, zoon van H.T.M. Helmink en H.I.M. Bruijn. ONDERTROUWD: Gerardus den Enting en Frieda Kruijt. - Frans Albert Vonk en Jessica Naber. GEHUWD: Thomas Wilhelmus van den Berg en Gerredina Ozia Delwei. - Johannes Hendrikus van den Deijssel en Marina Schut. OVERLEDEN: Jillis van Gelderen, echtgen. van A.E. van Empelen. - Maria Anne Kindig, wd. van G.B.J. van der Zeijst. - Gerarda Hageman, wed. van A. Camper. Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdljk 02155-25942 Hamseweg12IV Hoogland 033-807151 Zaterdag 14 januari, Domkerk, Achter den Dom 1: "Messe a trois voix" van César Franck (met o.m. de beroemde tenorsolo "Panis Angelicus") voor driestemmig koor, solisten, harp, lage strijker en orgel, door koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 15 januari, Ste. Gertrudis- kerk, Willemsplantsoen 2: themacon cert "Het strijkkwartet door de eeuwen, heen", met werken van Andrea Gabrie- li, Henry Purcell, Johann Sebastian Bach en Wolfgang Amadeus Mozart, door het strijkkwartet van de Neder landse Cantorij o.l.v. Maarten Kooy: Yvo de Mul en Maarten Kooy, viool, Frank Bons, altviool, Arjen Vreden- berg, cello. Aanvang 13.00 uur. Toe gang: vrijwillige bijdrage. Vrijdag 20 januari, Tuindorpkerk, Van Riellaan/Suringarlaan: muziek van rond 1700 van div. componisten door Stanley Curtis, Will Wroth, Henk Buurman en Mark Vondenhoff, barok- trompet, Martin v.d. Beilaard, pauken, Peter van Dijk en David Jansen, orgel. Aanvang 20.15 uur. Toegang vrij. Woensdag 18 januari om 20.00 uur vindt er een open avond voor vrouwen plaats bijIn de Ruimte"Insingerstraat 39. De spreekster is Elly Zuiderveld van het muzikale duo Elly Rikkert. Zij zijn vooral bekend door hun radio- en tv-programma's. Elly spreekt deze avond over haar zoektocht naar vrede en naar een betere wereld. Op deze zoektocht kwam ze heel veel tegen, zo als LSD, astrologie, zelfhypnose, ying- yang, antroposofie, marcrobiotisch eten enz. Hierover kan ze boeiend en zeer informatief spreken, afgewisseld met het zingen van haar eigen liedjes. Vanaf kwart voor acht is er koffie en de toegang is vrij. Op de Pieter de Hooghlaan zijn drie cd's uit een auto gestolen. De wagen, ei gendom varf een man uit Laren, werd zaterdagnacht opengebroken. De da der forceerde het slot van het linker portier en brak de antenne af. Een uit vijf lessen bestaande cursus astrologie kan vanaf deze maand wor den gevolgd bij Bettina Reijn. Per maand wordt één les gegeven. De eerste groep is reeds gisteren begon nen. De Volgende lessen zijn op 7 fe bruari, 7 maart, 4 april en 2 mei. De tweede groep begint op 24 januari en krijgt een vervolg op 21 februari, 28 maart, 25 april en 23 mei. Mensen, voor wie de data van de eerste groep beter uitkomen, kunnen op 24 ja nuari de eerste les inhalen en vervbl- gens met de eerste groep verder gaan. De kosten bedragen 150 gulden per persoon. De lessen van Bettina Reijn worden gegeven in restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat en be ginnen telkens om 20.00 uur. Informatie kan worden verkregen bij Anita Ansinger, tel. 20335. Bij haar kunnen tevens inlichtingen worden in gewonnen over de workshops Archety pen en ego-states (start op 15 maart), Effectief omgaan met kinderen (22 maart), Symboliek van dromen (29 maart) en De I Tjing als orakel (5 april). Secretariaat tel. 17622 Osteoropose is een sluipende ziekte. Mevrouw A.E. de Boer-Oosterh,uis zal op dinsdag 17 januari over deze vorm van botarmoede een dialezing houden. Ze gaat in op diverse aspecten van de ziekte en de risicofactoren. Ze doet dat op uitnodiging van de afde ling Baarn/Soest van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. De dia lezing wordt gehouden in dienstencen trum Honsbergen aan de Wiardi Beck- manstraat en begint om 14.00 uur. JJUVerkoop - Verhuur Reparaties fc/fl van gereedschappen en CënteR machines voor de vakman en de doe-het-zelver Industrieweg 37b - Tel. 19589 Met ingang van zondag 15 januari krijgt Amersfoort er een nieuw cultureel eve nement bij. Een aantal beeldende kun stenaars die in de middaguren van 14.00 tot 17.00 uur hun ateliers open stellen voor het publiek. Zij zijn van plan dit daarna elke derde zondag van de maand te herhalen,onder het motto "Kunst Kijk Route Amersfoort". De deelnemers, allen kunstenaars van beroep, hebben dit plan opgevat om hun werk te kunnen exposeren en om de doorgaans nogal saaie zondagmid dag wat meer kleur en fleur te geven. De ligging van de ongeveer twintig ateliers en enkele deelnemende galeries levert een mooie route op door Amersfoorts historische binnenstad. Die route ziet er als volgt uit: Grote Spui - Breestraat - Lievevrouwenkerk hof - Drieringensteeg - Kortegracht - Muurhuizen - Hof - Appelmarkt - Bloemendaalse Binnenpoort - Bloe- mendaalsestraat - Teut - Coninckstraat - Flintplein. De ateliers zullen te her kennen zijn aan een speciale vlag aan de gevel. De initiatiefnemers van "Kunst Kijk Route Amersfoort" hebben zich voor genomen collega's van buiten de bin nenstad desgewenst de gelegenheid te geven om nu en dan in de locaties langs de route hun kunstwerken ten toon te stellen. Informatie: Hens Huurdeman, tel. 033-757214. Op zaterdag 14 januari houdt de Open universiteit een voorlichtingsochtend in het studiecentrum Utrecht, gevestigd aan de Burg. Reigerstraat 89 te Utrecht. Het studeren aan de Open Universiteit speelt zich voornamelijk thuis af. De Open Universiteit is een instelling voor hoger afstandsonderwijs. Studenten krijgen het cursusmateriaal dat speciaal voor zelfstudie is ontwikkeld, thuis ge stuurd. Dat maakt het mogelijk op elk gewenst moment en op elke gewenste plaats hoger onderwijs te volgen. Een bijkomend voordeel is dat elke student zijn eigen studie-tempo kan bepalen. Er zijn zeven leerstofgebieden: Bedrijfs- en Bestuurswetenschappen, Cultuur wetenschappen, Economische weten schappen, Natuurwetenschappen (o.a. Milieukunde), Rechtswetenschappen, Sociale wetenschappen en Technische wetenschappen (informatica). Op zaterdag 14 januari, van 10.00 tot 13.00 uur,kunnen belangstellenden te recht voor individueel advies bij één van de aanwezige OU-medewerkers. Het is mogelijk al het cursusmateriaal te bekijken. Ook zal er materiaal op het gebied van talencursussen van de Open Universiteit-Bedrijfsopleidingen te zien en te horen zijn. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Toon Koopman Marlies en Wouter Bekers Laura Braspenning Esther Verwijs Winkeliersvereniging De Smitshof heeft toestemming gekregen om een re clamezuil op gemeentegrond te plaat sen. De zuil met lichtbak komt te staan op de hoek van de Weegbreestraat en de Smitsweg. Door de welstandscommissie is het bouwplan voor de reclamezuil goedge keurd. B en w hebben evenmin bezwa ren. De verenigde winkeliers moeten 116 gulden per jaar betalen voor het ge bruik van de gemeentegrond. Onder het motto "Goede raad hoeft niet duur te zijn" organiseert het Con sultatie Bureau Arbeidsverhoudingen Riet Uileman in Baarn in januari enkele informatiebijeenkomsten voor werkne mers, managers en ondernemingsra den. De informatie heeft betrekking op objectieve adviezen over zaken als fu sies, reorganisaties, verkoop van bedrij ven, personeelsconsequenties etc. De bijeenkomsten vinden plaats op de zaterdagen 7, 14 en 21 januari in rest. De Prom, Amalialaan 1, Baarn. Het schema is: 10.00-11.00 voor werkne mers; 11.30-12.30 voor werkge vers/managers; 13.00-14.00 werkne mers; 14.30-15.30 werkgevers/mana gers. Toegang: f 50,-. Dat bedrag wordt bij latere opdrachten in minde ring gebracht. Op zaterdag 28 januari is er een speciale bijeenkomst voor OR- leden 10.00-12.30 en 13.00-15.30 uur). Inlichtingen: Riet Uileman, tel. 02154-20667, postbus 530, 3740 AM Baarn. Bejaardenhulp en gezinsverzorging Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk, tel. 19004. Voor Soesterberg bovendien: Centrum voor Maatschap pelijke Dienstverlening Zeist, tel. 03404-24764. Wijkverpleging en uitlenen van verpleegartikelen: Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht, tel. 06-8344*. Warme-maaltijdenvoorziening: A. Thuisbezorging: tel. 16324 (Molenschot); B. Restaurant voorziening in de bejaardencentra: Braamhage, tel. 13851 Gr. Engendaal, tel. 15251 Mariënburg, tel. 22044 Molenschot, tel. 16324 Voor de restaurantvoorziening dient men 55 jaar of ouder te zijn. Minstens twee dagen van te voren opgeven bij desbetreffend bejaardencentrum. Personenalarmering: Voor informatie en aanmelding, tel. 14114. b.g.g. Secretariaat SWOS, tel. 23681 Kortdurende noodhulp: Stichting Hulpdienst Soesterberg, tel. 03463-51789 of 52097. Sociaal-culturele aktiviteiten: in de dienstencentra, en andere loca ties, bijv. bejaardengymnastiek, zwem men, yoga, biljarten, kegelen, bowling, tafeltennis, badminton, fietsen, volks dansen, stijldansen, tekenen en schilde ren, cursussen Engels en Frans, bridge, zangkoor, toneelclub enz. Algem. informatie te verkrijgen bij: secr. SWOS, Alb. Cuyplaan 101, .3764 TM, tel. 23681; - dienstencentra: De Drie Eiken, Dorpsplein 18, Soesterberg, tel. 03463- 51402;- Honsbergen, Wiardi Beck- manstraat 475, Soest, tel. 10607; - De Vijverhof, Klarinet 39, Soest, tel. 23139. Vereniging Groepswonen Ouderen in Soest (GOS) Postbus 129, 3760 AC Soest. Seniorenvoorlichting Alle werkdagen 9.30 - 12.00 uur, tel. 27997. Ouderenbus Aanvragen: elke werkdag van 09.30 tot 13.00 uur, tel. 19190. Klusjesdienst Klusjesdienst voor ouderen, tel. 23681 Zondag 15 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 Zondag 11.00 jongerenkoor Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 Zaterdag 19.00 parochiekoor Zondag 10.30 samenzang H. Familiekerk, Wiliibrordusstraat 19 Zondag 09.30 Cantate Domino en jeugdkoor Joanneskerk, Willaertstraat 51 Zaterdag 18.00 samenzang Zondag 11.00 samenzang HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.C. Greive Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 ds. G.S. Alma - Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.J.J. Radstake Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 ds. J. W. van Estrik, Moerkapelle 17.00 ds. W. Vroegindeweij, Voorthui zen GEREFORMEERDE KERK Juiianakerk, Julianalaan 19 10.00 dr. S. de Jong, LJsselstein; H.A. Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 ds. H. Gijsen, Zambia Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.J.J. Radstake M.C. MOLENDAEL SOEST Soesterbergsestraat 125 10.00 drs. C. Geraets CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J.W. Schoonder- woerd GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 ds. J. Kok, Veenendaal 17.00 ds. G.E. Geerds GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dahveg 44 09.30 leesdienst 19.00 ds. W. Visscher, Amersfoort NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 2Q 10.15 M.F. v.d. Velden-Bos EV. GEMEENTE IN DE RUIMTE Insingerstraat 39-53 10.00 Herman ter Welle^jjjysjjgjy. GEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Jos Strengholt; H.A. NIEUW APOSTOLISCHE KERK Rembrandtlaan 11 Zondag 9.30 en 17.00 uur; woensdag 20.00 uur JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur SOESTERBERG zie Soesterbergse pagina BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. A.A. van Daalen NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. B.J. Eikelboom, Loosdrecht; H.A. AMERSFOORT EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst Wie geïnteresseerd is in de zeereizen die de Apostel Paulus maakte, kan daar op dinsdag 17 januari meer over te we ten komen. De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) heeft voor die dag een lezing georganiseerd, die wordt gehouden door F.L. van Ingen Sche- nau. Hij laat zien hoe vakkundig en ge detailleerd de zeereizen in de bijbel staan beschreven. De bijeenkomst van de PCOB wordt gehouden in Groot Engendaal aan het Boekweitland en begint om 14.30 uur. Mensen die geen vervoer hebben, kun nen tot en met maandag 16 januari de ouderenbus bellen (tel. 19190). Amivedi, tel. 17001 VERMIST 1-1 Tamme Kraai "Pokkie". Inl. Irma Bor, Ereprijstr. 37,3765 AC Soest, tel. 16192. 2-1 Gec. Cyp. kater, witte buik, voeten en bef. verm. o/d Middelwijkstr. Inl. Hr. Backelandt, Steenhoffstr. 52, 3764 BM Soest, tel. 18375 bgg. 033-804507. 5-1 Rode gec. kater, witte buik en voetjes. Zwarte sproet op neus. Inl. Mevr. Hoogma? Weteringstr. 51 3741 TE Baarn, tel. 02154-20427. 5-1 Lapjespoes, 7 mnd., onder wit, zw. strt. en kop zw. wit halsb. met adres. Inl. Fam. Sauer, P. Potterrl. 9, 3741 PH Baarn, tel. 12939 bgg. 13879. 6-1 Rothweiler en Jack Russel-terr. wegel. omg. Dorresteinwg., Soest. Inl. Mevr. v.d. Bremer, Biltseweg 39, 3763 LD Soest, tel. 02156-8384. GEVONDEN 30-12 Zwart-dwergkonijn, witte vl. op neus en voorp. Inl. Fam. Hilhorst, G.v.d. Veenstr. 119, 3762 XX Soest, geen tel. 3-1 Loopt rond omg. A. Paulownaln., Soest: Cyp. katje rose halsb. en br. vl.band. Inl. Mevr. Hey, A. Paulow naln. 21, 3761 CV Soest, tel. 12358. 6-1 Gev. Kerkstr/hk. Olijkeweg, Soest; 1 Wildkleurig konijn met witte srt., en 1 wildkl. m. zw. vlekken. Inl. Hr. v. Deu- veren, Kerkstr. 24, 3764 CT Soest, tel. 14036. 7-1 Bast.teef, 40 cm. Lngh. zwarte afte kening op pootjes en kop. Rode halsb. en vl.bnd. gev. o/d Julianalaan, Soest. Inl. Dierenambulance, Soest, tel. 033-619425. Zaterdag 14 januari en zondag 15 januari Huisartsen Zaterdag 08.00 - zondag 24.00 uur: Groep A: P. Mout, Bosstraat 9, tel. 20168. Groep B: M. Smits-Schaffels, Beckeringhstraat 52, tel. 12667. Groepsindeling huisartsen: Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Krij ger, Mout, Rupert, Spelberg, Walter. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/ Verberne, Huitema, Oudshoorn, Nico- las, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst op bellen! Apotheek Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Julius (Baarn), Laanstraat 26, tel. 02154-12432. Extra dienst zaterdag 9.00-12.30 uur: Apotheek Soest, Driftje 4A, tel. 12497. Tandarts Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: J.B.M. Eggink, Speenkruidstraat 41, tel. 13517. Dierenarts Vrijdag 19.30 - zondag 24.00 uur: Grote en kleine huisdieren: J.HJ. Meursing, Van Mecklenburglaan 15, tel. 15215. M.C. Molendael Soesterbergsestraat 125, tel. 92911 Molenweg 2, Baarn, tel. 02154-82511 Bezoektijden: Alle verpleegafdelingen Dagelijks: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Op zondag tevens 11.00-11.30, 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur. Medium Care In overleg tussen patiënt, familie en ver pleging. Kinderafdeling Baarn Doorlopend bezoek voor familie. Overig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Baarn Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; Overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Spoedeisende hulp- tijdens kantoor uren: m.c. Molendael Baarn en Soest; - buiten kantooruren en in het weekein de: m.c. Molendael Baarn. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut): Rode Kruis/Bloedbank Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Gooi en Eemland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, tel. 035-245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Valeriaanstraat 129, 3765 EL Soest, tel. 17998. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soes terberg: Ir. Menkolaan 4, 3761 XA Soest, tel. 22673. SOESTERBERG zie Soesterbergse pagina Voor familieleden en direct betrokke nen van chronisch psychiatrische pa tiënten houdt het Riagg Amersfoort en omstreken op maandag 16 januari een zogenoemde inloopavond. Van 19.00 tot 19.30 uur kunnen bezoe kers terecht bij psychiater K. Manschot en psychiatrisch verpleegkundige H. Berens met vragen op het gebied van medicatie en diagnostiek. Daarna wordt tot 21.00 uur informatie gegeven over de gevolgen voor kinderen, van wie één van de ouders psychiatrische problemen heeft. De bijeenkomst wordt gehouden in het Riagg-gebouw aan de Westsingel 41 in Amersfoort. Op maandag 6 februari start het Riagg een ondersteuningsgroep voor familie leden en direct betrokkenen van chro nisch psychiatrische patiënten. Dit be vat tien tweewekelijkse bijeenkomsten op donderdagavond. Voor meer infor matie kan contact wordeiï opgenomen met H. Berens en mevrouw A. Krale van het Riagg, tel. 033-603500. Stichting Statief organiseert op 6 fe bruari een beginners-fotocursus op vijf maandagavonden. In deze cursus wor den de begintechnieken van de fotogra fie behandeld, zoals: objektieven, be lichting, diafragma, flitsen, ontwikke len, enz. Het eerste deel van de avond wordt be steed aan de uitleg van een van de hoofdonderwerpen van de foto-tech niek. Het tweede gedeelte wordt ge bruikt om de opdrachten te bespreken, die iedere cursist aan het einde van de les meekrijgt. De cursus is er op gericht betere resultaten met je camera te beha len. Op dinsdag 31 januari start er weer een fotocursus voor gevorderden, die uit negen lesavonden bestaat. Hiervoor is wel gewenst dat de cursist de basis-prin cipes onder de knie heeft. De volgende onderwerpen worden behandeld: be lichten en verlichten, compositieleer, modelfotografie. Verder worden er nog tal van fotocur sussen en workshops gegeven waaron der: doka voor beginners, reportagefo tografie, fotograferen in warme landen, architectuur, landschap, dieren in het veld, het studio-portret, experimenteel portret, modelfotografie, workshop protret model, workshop naaktmodel, werkgroepen, fotoweek in Frankrijk, zomerweek. Informatie in Soest bij Fred Vermeulen, Hartweg 20, tel. 18105.

Soester Courant | 1995 | | pagina 20