DE LAAGSTE RENTE? sen£ demo Soest 50 jaar geleden VYD-Soest: gezellig is...' IACTUEEL f OPEN DAG 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' WOENSDAG 11 JANUARI 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers (On)veilig Soest (2) Lintjesregen DE NVM HYPOTHEEKSHOP. NVM M HYPOTHEEK SHOP 1 NVM Hypotheekshop Schoeman NVM Hypotheekshop Deelen INTERACADEMIE HULSCHER SOEST Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 5 Januari 1945 7 Januari 1945 9 en 10 Januari 1945 11 Januari 1945 -J Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant woensdag 11 januari 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST WOENSDAG 11 JANUl Liberalen vieren he, Samenwerken... k, 1 Niet verbaasd was ik na het lezen van het stukje in de courant j.1. 28-12-1994 van Annema Raven. Ikzelf ben niet blind, maar wel gehandi capt. Het is mij ook meerdere malen overkomen dat auto's langs mij heen scheurden als ik met mijn dochter pro beerde een zebra over te steken. Pro beer in Soest vooral de Van Weede- straat maar niet om veilig over te ste ken, laat staan over een trottoir te rij den, want her en der staan fietsen in de weg en zo niet dan is er wel een reclame bord of andere uitgestalde waren van de winkeliers om het voetpad te blokke ren. Een auto op het trottoir is tegen woordig ook heel normaal, want het schijnt de burgers steeds onmogelijker te worden om een stukje te moeten lo pen. Veilig winkelen is in Soest helaas on mogelijk. Wil ik voor mijn eigen veilig heid dan maar over het fietspad, dan krijg je een scheldkanonnade van hard langs scheurende brommers, zo van: hé de stoepen zijn er niet voor niets. Daarnaast is het heel vervelend dat er zo weinig winkels in Soest zijn die rol stoel toegankelijk zijn. Er zijn winke liers die bereid zijn om mij met rolstoel en al hun winkel in te helpen, desnoods via een trap. Maar dat zijn uitzonderin gen, de meeste winkeliers halen hun neus al op als je met de rolstoel om de hoek komt, zo van: "wat komt die hier nu weer voor schade aanrichten'. Ik zou de winkeliers dan ook willen vra gen: hou de ingang vrij van reclame borden, maak uw paden wat breder en stal uw waren wat mensvriendelijker uit, zodat bejaarden, blinden en andere gehandicapten ook eens fijn kunnen winkelen zonder het gevaar te lopen over de spullen te vallen. En denk ook aan de rolstoelers. Met dit stukje wil ik Annema Raven een hart onder de riem steken. Dank je An nema. Ik hoop dat je veel mensen aan het denken gezet hebt. A. van Velzen Het zal zo ongeveer een halfjaar gele den zijn dat ik in de Soester crt. de vriendelijke herinnering van de burge meester las vooral niet te lang te wach ten met het indienen van een aanvrage voor een koninklijke onderscheiding, wantje mocht eens te laat komen. Daar moest ik wel even om lachen en besloot toen daaraan eens enkele regels te wij den. Over die koninklijke onderscheidingen en hoe je daaraan komt (of niet komt) is wel het één en ander te zeggen. In de eerste plaats dat de Koningin daar (mmestal) niet aan te pas komt, ook al heeft het haar 'behaagd' deze en gene een lintje toe te kennen. Het hele gedoe rondom die lintjesregen gaat gepaard met geheimzinnigheid en nepotisme en heeft al helemaal niets van doen met de mocratie. Die Urntjes strelen de ijdelheid van de mens en wie zo'n onderscheiding krijgt, is er meestal trots op. Er zijn ook lieden die zo'n onderscheiding weigeren en daarin onderscheidt men twee "soor ten". Eén die op het allerlaatste mo ment en public te kennen geeft er geen prijs op te stellen en dat komt natuurlijk in alle kranten, hergeen haast net zo goed is als die onderscheiding, en één die werkelijk bescheiden is en geruis loos, zonder tam-tam laat weten er niet voor in aanmerking' te willen komen, maar daar hoort de burger natuurlijk niks van. Voorts zijn er zo'n 2500 onderscheidin gen te verdelen om de soep niet al te dun te maken. Wie komen daarvoor in aanmerking? In de eerste plaats een aantal overheidsdienaren. Vaste prik is de onderscheiding voor het kamerlid dat 12'/2 jaar zijn werk in één der Ka mers heeft gedaan, ook al heeft dat ka merlid zich daar nauwelijks laten zien of gewoon niets uitgevoerd. Uitzonderin gen bevestigen de regel, wanr Boer Koekoek (van destijds de Boerenpartij) werd het lintje (ten onrechte) onthou den. Ook de burgemeester, die een der gelijke periode zijn ambt heeft uitgeoe fend en geen al te gekke bokkesprongen heeft gemaakt, kan daar blind op gaan. Dan zijn er (aftredende) bewindslie den, waarvoor de versierselen al klaar hangen en de hogere departements ambtenaren, die zo ongeveer bij toer beurt hun lintje ontvangen. Soms is er ook een lagere beambte, zoals een con ciërge of een koffiemevrouw, die een lintje krijgt, maar in verhouding komt dat zelden voor. Hebben wij de overheid "afgegraasd", dan is de rest van die 2500 onderschei dingen voor de burgerij, waarvan er een paar voor het komende seizoen achter de hand gehouden om de met pen sioen-gaande bankdirekteur of kleuter verzorgster te kunnen gedenken. (Mij is voorts opgevallen dat vele lintjes wor den uitgereikt aan lieden, die geduren de geruime tijd gewoon hun werk heb ben verricht en daarvoor werden be taald. Wat hun werkelijke bijdrage aan de samenleving is geweest naast hun ge wone werk is meestal niet erg duidelijk, maar mogelijk is zo'n persoon 35 jaar lid van een duivensportvereniging (his torisch!) geweest) En als op deze wijze die 2500 onder scheidingen zijn "afgeroomd", komen de gewone burgers aan de beurt en wel diegenen, waarvoor een aanvraag is in gediend. Mensen die werkelijk gezorgd hebben voor een waardevolle toevoe- Uw oog valt op een hypotheekaanbieding met de 'laagste rente'. Natuurlijk stapt u daar meteen op af. Zo'n aanbieding biedt op korte termijn voordelen. Maar wat gebeurt er dan? Meestal wordt u na een paar jaar een hogere rente berekend. Bent u toch duurder uit! U kunt dat voorkomen. Door naar een onafhankelijke adviseur van de NVM Hypotheekshop te gaan. Deze bekijkt en vergelijkt alle hypotheken. Hij vertelt u of die aanbieding met de laagste rente ook op lange termijn de beste keuze is. Zo neemt u het zekere voor het onzekere. Loop eens voor een deskundig en vrijblijvend advies bij ons binnen. OOK VERSTAND VAN HET PAND. Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Tel. 13539 Gallen ka nip Pelsweg 11, 3768 HT Soest Tel. 15360 ging aan onze maatschappij, krijgen die dan een lintje? Geloof het maar niet! Dat staat nog helemaal niet vast en is af hankelijk van een aantal factoren. In de eerste plaats moet je er voor zor gen goede vrindjes te zijn met de burge meester, althans geen"vijand", want de aanvraag moet bij hem ingediend wor den. En hij kan met die aanvraag doen wat hij wil. Hij is aan niemand verant woording schuldig, want alles is ge heim. Hij kan de aanvraag in zijn bu reaula laten liggen, verscheuren of wél inzenden, maar met een negatief ad vies. Wie om inlichtingen vraagt, moet er op rekenen nooit antwoord te ont vangen. De aanvraag kan de burge meester ook met een positief advies in sturen, als er op de aanvraag niets af te dingen valt. Oók van belang is wie de aanvragers zijn. Als daar een lintjesdrager bijzit, is dat al een pluspunt voor de lintjeskan didaat, maar doorslaggevend is dat niet. Heb je je politieke kleur mee, dan helpt dat ook en invloedrijke politieke vrin den zijn al heel belangrijk. Ook van be lang is dat men een blanco strafregister heeft, al heb ik van zeer dichtbij meege maakt dat een econoom en vakbonds bestuurder (over politiek gesproken) een hoge onderscheiding kreeg, terwijl hij toch twee jaar in het gevang had doorgebracht, een notoire drinkebroer en vrouwenjager was, die zijn gezin naar de knoppen hielp. En waarom mijn grootvader, die zijn leven lang in hele kleine gemeentes predikant was, nimmer iets publiceerde of iets opmer kelijks deed, na vijftig jaar zijn ambt te hebben uitgeoefend, een ridderorde kreeg, is mij een raadsel. Nee, democratisch is het allemaal niet. Vriendjespolitiek en willekeur vieren hoogtij en u zult wel begrijpen dat ik van die lintjes niet zo'n hoge pet op heb. En wie over dit onderwerp kritische op merkingen maakt, kan zij n lintje al hele maal vergeten! Dat doe ik dan maar. J.H. van Doorne Vrijdag 13 januari 1995 van 14.00-17.30 en 19.00-20.30 u. Toeristische en secretariële dagopleidingen (met studiefinanciering) Steenhoffstraat 30a (ingang Dalweg) Soest-tel. 02155-12900 's Morgens vroeg naar Hoogland ge gaan voor een paar flessen melk. (Hoogland ligt ongeveer een vijf tot zes kilometer van ons vandaan. Als enig vervoermiddel hebben we een fiets met "tuinslangbanden". Verder nog voor rogge gestaan. Afschieten van V-l's. Overdag vliegtuigen in de lucht. 6 Januari 1945 Takken gesleept van het Kastanjelaan tje achter ons huis. In de nacht heeft men enige bomen gekapt. Takken heeft men nog laten liggen en de boomstronk staat met wortel en al nog in de vaste grond. Sommige bomen heeft men wel een halve meter boven de grond afge zaagd! Vliegtuigen komen laag over. "Men" probeert ze weer eens te raken! 's Avonds in de verte zwaar kanonge bulder. 's Nachts komt er met veel lawaai een trein door. Moffen staan te vloeken (in het Duits) en te stampen in de goede renwagons. De trein sjokt stapvoets verder. Buiig weer. 8 Januari 1945 De hele dag sneeuwbuien! Veel sneeuw de afgelopen nacht geval len. Men ziet langs de wegen veel men sen naar het Noorden trekken - Fries land, Groningen, Drente - om maar iets te kunnen bemachtigen. Weer eens voor rogge gestaan! Geen aantekeningen. 9 en 10 Januari 1945. w®» Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 PAND DORPSPLEIN 2 SOESTERBERG TE KOOP De gemeente biedt bij inschrijving te koop aan het pand Dorpsplein 2 te Soesterberg. In dit pand, dat met enige grond een oppervlakte heeft van circa 200 m2, is nu het postkantoor gevestigd. Het pereel is bestemd voor het vestigen van een praktijkruimte. Uitgangspunt is het pand met deze bestemming te verkopen. De bodemprijs voor het pand is vastgesteld op f 118.750,- exclusief overdrachtsbelasting en k.k. De inschrijving staat open van 12 tot en met 27 januari 1995. Het pand is te bezichtigen op maandag 23 januari 1995 van 9.30 tot 10.30 uur. Bekendmaking van de inschrijving vindt plaats op dinsdag 31 januari 1995 om 16.30 uur in het gemeentehuis. De gemeente behoudt zich het recht van gunning voor. Inzage van stukken, nadere inlichtingen, alsmede inschrijfformulieren zijn vanaf 12 januari 1995 verkrijgbaar bij de afdeling wegen, grondzaken en verkeer in het gemeentehuis (dhr. R. Vernhout, tel. 02155-93606). BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een bedrijfsgebouw op het nieuwe bedrijfsterrein nabij de Sterrenbergweg, (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvoren een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 12 januari 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Het bouwplan ligt tevens ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, ge opend dinsdag en donderdag van 14.00-16.00 uur. VERLEENDE BOUWAANVRAGEN INGEDIENDE BOUWAANVRAGEN AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN "Geen zware politieke toespr ken, geen aanvallen op ande partijen, iedereen moet zich hi thuis kunnen voelen om het nie we jaar gezellig met fijne konta ten te beginnen..." Met deze woo den deed VVD-fractievoorzitt Bert Krijger afgelopen zondag t dens de liberale nieuwjaarsrece tie vermoeden dat er in de Wl sinds zij de oppositiebanken het verlaten en weer deelneemt a: het dagelijks bestuur van Soe een andere wind is opgestoken. "In elk geval is het streven erop gerit de nieuwjaarsbijeenkomsten informi te houden," aldus Krijger. Vandt wellicht dat de pers ditmaal niet was u genodigd, zodat de Soester liberal het nieuwe jaar gezellig "onder ons aangevuld met wat politieke vriend uit andere partijen - met een hapje een sapje konden vieren. Ook burgemeester Hans de Widt v present. Hij is weliswaar partijgenc en draagt in het nieuwe College ook recte bestuurlijke verantwoordeli heid voor een aantal "politieke" por feuilles, maar volgens Krijger betekt de zijn aanwezigheid voor de WD men geen zware politieke uitsprak kón doen. "De burgemeester staat 1 ven de partijen en mag zich niet lal verleiden bij puur politieke bijeenko sten belangstelling te tonen." De WD is verrassend snel gerijpt, n de conclusie zijn. Ze lijkt in elk ge een in zoevend tempo voortschrijde inzicht te verwerven in wat binnen bestuurlijke verhoudingen in Soest zi beetje bon ton is, want vorig jaar klc de liberale ketelmuziek nog een tikk tje minder zoetsappig. Tóen bestrt Krijgers voorganger Neks Blomm nog te vuur en te zwaard het verkee beleid en bulderde ze o.a. op hoge tc over het "beschamend bestuurlijk klungel" van het toenmalige Colli met betrekking tot de grondvervuil aan de Dalweg, waarvoor ze drie w houders van destijds (Kingma, Sw kels en Visser) rechtstreeks vera woordelijk stelde. De Widt was d trouwens ook bij. Inmiddels is Bic mers zelf bevorderd tot het wethoud schap en wijst ze de gemeentelijke antwoordelijkheid vo^r het "gekl gel" - waardoor bijvoorbeeld Mol schot nu geconfronteerd wordt met miljoenenstrop - ferm van de hand Krijger hield hetVitmaal dus wijse vooral op de gezelligheid en vroeg 2 af of er een gemeenschappelijke tri te bespeuren was in de nieuwjaars eenkomsten, behalve dan dat ze vrij allemaal in restaurant De Soester E nen worden gehouden. "Wat gebt er, wat zeggen ze? Welnu, het lijkt r gens naar," stelde hij vast. Wel con: teerde hij dat er voortdurend één wo werd gebruikt: samenwerken. "I woord dat niet alles zegt, maar wel betekent." Krijger: "Als je vraagt of iemand mi wil samenwerken zegt niemand i maar het is de vorm-waarin die bep of het ook kan. Als je vraagt: zullen het samen dóen, kun je mogelijk klap voor je kop krijgen," grapte "Samenwerken is moeilijk. Je lever BOUWPLAATS Birkstraat 109 J.M. Isingserf 57 Nassauplantsoen 26 BETREFT INGEDIEND uitbreiden van een rundveestal 29-12-94 bouwen van een serre en een berging 28-12-94 uitbreiden van een woonhuis 28-12-94 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BESLUITEN B. EN W. d.d. 3 JANUARI 1995 BOUWPLAATS Amersfoortsestraat 90 Apollo 194 Birkstraat92 Dalweg 181 Gallenkamp Pelsweg 27 Hommel 46 Kerkstraat 83 Klaarwaterweg 69 Korte Melmweg 5 Peter v.d. Breemerweg 7 Rademakerstraat 27 Soesterbergsestraat 53-59 Soesterbergsestraat 121 Steenhoffstraat 28-30 Veldm. Montgomeryweg 40 Winterkoning 105 Wostok 2 Zuidergracht 5-9 Zuidergracht (ong. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dat moet dan bezwaarschrift worden gericht aan Burge meester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. 4 4 r\ i (94563) (94598) (94489) (93016) (94552) (94564) (94569) (94591) (94544) (94573) (94582) (93179) (94381) BETREFT uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een tuinschuur verbouwen en uitbreiden van een woonhuis aanbouwen van een berging aan het sportcomplex uitbreiden van een woonhuis bouwen van een overkapping vergroten van een keuken bouwen van een achteruitbouw plaatsen van een erfscheiding verbouwen en uitbreiden van een woonhuis bouwen van een winkel/kantoorpand vernieuwen en vergroten van een luifelconstructie uitbreiden van een woonhuis bouwen van een medisch centrum met 20 appartementen plaatsen van een dakkapel bouwen van een carport plaatsen van een dakkapel wijzigen van een in aanbouw zijnd bedrijfsgebouw met kantoren bouwen van een hoogspanningsruimte ONDERWERP Gebruik gemeentegrond aan de Weegbreestraat hoek Smitsweg Weigering bouwvergunning voor het maken van een verdiepingsvloer bij Klomp Ver enigde bedrijven BV aan de Parallelweg 9-11, wegens het niet voldoen aan artikel 186 van het Bouwbesluit. Bezwaarschrift St. Dorpshuis Soesterberg tegen uitwerking CAO-Welzijn. Voorstel van de wethouder ROVW inzake bezwaarschrift gericht tegen de bouwvergunning voor het verbouwen van een stal to't woon huis aan de Lange Brinkweg 18b. Bezwaar tegen beschikking van B. en W. betreffende weigering uitvaardiging sanctie beschikking jegens Vini's bar Middelwijk straat 2 (hoorzittingverslag bijgesloten). Bouwplan voor de uitbreiding van het politiebureau. Aanwijzen invalideparkeerplaatsen op parkeerterrein Eemweg. BESLISSING Winkeliersvereniging De Smitshof toestem ming verlenen tot plaatsing van een reclame zuil met lichtmast aan de Weegbreestraat hoek Smitsweg conform conceptbrief. De bouwvergunning (nr. 94456) weigeren wegens het niet voldoen aan artikel 186 lid 1 van het Bouwbesluit. Het verzoek gemotiveerd afwijzen. voor de overige aspecten te verwijzen naar de desbetreffende correspondentie. De bezwaren zijn ongegrond. Sanctie van eventueel intrekken verlengde sluitingstijd aankondigen aan omwonenden en eigenaar/caféhouder. Vergunning verlenen onder de voorwaarde dat alvorens te starten met de bouw de top laag gecontroleerd dient te worden door een externe milieudeskundige welke hiervan een verslag maakt. Door middel van concept-besluit twee in validenparkeerplaatsen aanwijzen op par keerterrein sportvelden Eemweg. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29-12-94 tot en met 4-1-95^ De volgende kap vergunning zijn verleend: Perceel: Betreft: Kampweg 3 23 bomen Apollo 74 18 grove dennen Heuvelweg 35 1 eik G. v.d. Veenst^aat 51 1 berk Van Hamelstraat 75 1 conifeer, 1 acacia Maatweg 2 1 berk (voorzijde) Bartolottilaan 19 3 hollandse eiken De volgende kapvergunningen zijn geweigerd: Maatweg 2 1 berk (achterzijde) Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunningen kunnen binnen zes weken na deze bekendma king schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. Periode: 29-12-94 tot en met 4-1-95 De volgende, aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Apollo 164 1 berk Pr. Bernhardlaan 21B 1 acacia Bartolottilaan 32 2 bomen Nieuweweg 6 1 boom Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling Groen en Mi lieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, Soest, tel. 93709. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 19 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelliiig van denotulen van de openbare vergadering van 12 oktober 1994 en 17 novem ber 1994. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 95-11: van de Commissie van advies voor de behandeling van bezwaar- en be roepschriften bestemd voor de gemeenteraad met betrekking tot het be zwaarschrift tegen de weigering tot het verlenen van een vrijstelling als be doeld in artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening ten behoeve van het bouwplan "De Lindenhof' op het perceel van Weedestraat 139 (wordt nagezonden). tot het in beroep gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht ten aanzien van de gedeeltelijke goedkeuring van het bestem mingsplan Landelijk Gebied 1994. tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Dor- resteinweg (G-8526 ged.) tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Radema kerstraat 61 te Soesterberg. tot wijziging van de verordening Klachtenbehandeling, de voorgenomen hertaxatie van de onroerende zaken per 1 januari 1995 achterwege te laten en voorstel tot aanpassing van het betreffende kre diet. tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van bijkomende kosten van het zorgcentrum. tot het beschikbaar stellen van een krediet voor diverse aansluitingen op de Centrale Antenne Inrichting. tot ruiling van gronden aan/nabij het Van Maarenplein e.o. met de Wo ningbouwvereniging St. Joseph. tot ruiling van grond nabij de Parklaan en grond gelegen in het plan Soes- terberg-Noord met de N.V. Regionale Energiemaatschappij Utrecht, tot het vaststellen van straatnamen. tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de verbouwing en aanpassing van de voormalige Kardinaal Alfrink-mavo. tot verkoop van de woning Eigendomweg 57 aan de heer W.K. Keizer. 6. Voorstel 95-02: 7. Voorstel 95-03: 8. Voorstel 95-04: 9. Voorstel 95-09: 10. Voorstel 95-10: 11. Voorstel 95-07: 12. Voorstel 95-01: 13. Voorstel 95-05: 14. Voorstel 95-06: 15. Voorstel 95-12: 16. Voorstel 95-14: 17. Voorstel 95-13: Op vr en zaterdag De Vaporetto is d« en bespaart u vee apparaat zijn zo g aan u kunnen late De Vaporetto® st verwijdert moeit dus zonder toev middelen doodt microscop werkt besparenc wordt geleverd r waarbij het unie Wat reinigl tapijt *i vinyl Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voor- afgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagr maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. -Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mede delingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c" flf !_SPjyekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad-bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Zelfs voor het verv behang is de Vapo Kom uzelf ove de talloze mog tijdens de den

Soester Courant | 1995 | | pagina 4