erplicht nummertje slaapverwekkend Laatste seconden brengen revanche Onderschatting nekt handballers 4, belangrijke fase voor Hees Wintercup voor Mart van Hal Heren Red Stars vanaf vrije worplijn naar nipte zege: 62-60 BASKETBAL Loodgieterswerk VOLLEYBAL Team mag ondanks blessures geen fout maken ZAALVOETBAL ATLETIEK Eva Janssen moet stapje terug doen Servicedruk heren Stam/SoVoCo leidt tot vlotte zege ATLETIEK HANDBAL erwend publiek praat bij damesteam Stam/SoVoCo over het weer Matheid leidt tot onverwachte nederlaag Smeeing/BDC: 16-17 Ook podiumplaats voor Elly Moerman s- li Op 1 oktober vorig jaar kregen de heren van The Red Stars een ge voelig pak slag van Crackerjacks. Met de cijfers 90-55 brachten de Amersfoorters de Soesters toen de eerste nederlaag in de reeks der by's toe. De revanche kwam in de return. Zonder goed basketbal trok Red Stars in de slotfase de wedstrijd naar zich toe: 62-60. De spelers die er drie maanden geleden in Amersfoort bij waren, zijn de enige heren van Red Stars, die kunnen zeggen dat ze van Crackerjacks hebben verlo ren. Een slechte instelling was destijds debet aan de unieke uitslag. Het bete kende het einde van een optelsommetje van trainer/coach Hans de Bruin die enkele dagen later zijn tussentijdse ver trek aankondigde. Ditmaal zat Rinus Valk op de bank. Het duel in sporthal Beukendal van za terdagavond zwierf tussen uitersten. Red Stars opende goed (14-8), maar stond niet lang daarna al weer met 16-24 achter. Dat de basketballers in de rust weer een lichte voorsprong koes terden (32-30) paste in het beeld van de wedstrijd. Beide teams leken er name lijk een sport van te maken om de bal zoveel mogelijk weg te gooien. Red Stars dreigde dat officieuze partij tje te winnen. Al vroeg in de tweede helft moésten de spelers allemaal naar de tandarts, omdat Crackerjacks een Foto: Goos van der Wilt Bob Kooter (17) krijgt zijn vingers net tegen de bal. gaatje van zes, zeven punten had gesla gen. Misschien had Red Stars nog het geluk dat de Amersfoorters een aantal spelers moest missen en coach Roel Bos van Crackerjacks enkele jongens uit het tweede team op de bank had zitten. Zijn collega Rinus Valk eindigde de wedstrijd met de sterkste opstelling. Igor Smink ontpopte zich als de tand arts die weekend-dienst had en vulde de gaatjes door na rust twaalf punten op zijn conto bij te schrijven. Twee minu ten voor tijd was het dan ook weer ge lijk. Ruim dertig seconden voor tijd had Crackerjacks balbezit, maar dat duurde niet lang. Dankzij een slordige pass van een Amersfoorter heroverde Red Stars de bal. Dat was twintig seconden voor tijd. Veertien tellên later werd op Arne BalVers een fout gemaakt, zodat de spelverdeler twee keer ongehinderd mocht aanleggen. Hij stelde het schot percentage vanaf de vrije worplijn nog hoger door beide pogingen te benutten. Crackerjacks kwam daarna tijd te kort om de schade te herstellen. Behalve Smink (17 punten) kwamen Manfred Dikkers (16) en Balvers (11) in de dubbele cijfers. Red Stars blijft één van de vele middenmoters die op de ranglijst weinig voor elkaar onder doen. Het verschil tussen de nummer twee en negen bedraagt niet meer dan zes pun ten. Overigens staat nu al vast dat de tweede rayonklasse volgend seizoen wordt uitgebreid met een tweede poule. De derde klasse wordt dan namelijk bij de tweede klasse gevoegd. In de derde klasse speelt het tweede herenteam van Red Stars dat nagenoeg zeker is van handhaving. Dames Het damesteam klopte voor de tweede keer dit seizoen SBU 2. Hoewel Red Stars in de eerste helft een minimale achterstand opliep (21-22) eindigde de wedstrijd in een verdiende 51-41-over winning. Om taktische redenen hanteerde Red Stars veertig minuten lang een zone verdediging. Dat wierp <rijn vruchten af. Met name in de tweede helft gaven de keihard werkende Soesters weinig open kansen weg. De mislukte schotpogin gen van de Utrechters leverde meestal balbezit voor Red Stars op dat daarna met regelmaat een snelle tegenstoot plaatste en scoorde. Na 21-26 kwam Red Stars op voorsprong. Desiree van den Breul ontpopte zich in de verdediging als een rots in de bran ding en droeg er in belangrijke mate aan bij dat SBU niet haar gewenste spelletje kon spelen. Daarnaast was Sandra Ver- koyen in vorm. De center speelde doel gericht en scoorde achttien punten voor Red Stars. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 •IBezoek voor de scheidsrechter. Moni- ca van der Wal gaat met hem in discus sie: dubbelfout, besluit de lèidsman. Ook Monica van der Wal (5), Petra Hendrikse en Judith Lazonder zien de bal niet. Stam/So VoCo staat in de eerste set Foto: Goos van der Wilt echter al met 4-0 voor en zal de weinig tot de verbeelding spre kende wedstrijd tegen Amsterdam winnen. Het nadeel van de ploeg die bovenaan staat, is dat ze ook 'verplichte immertjes' moet afwerken. De wedstrijd tegen Amsterdam was er zo en voor Stam/So VoCo. Het werd een ongeïnspireerd potje van een lotselinge kampioenskandidaat die zich eigenlijk geen raad wist met een loeterende tegenstander die gewoon niet beter kan. Niettemin deden de James van Stam/SoVoCo wat ze aan hun stand verplicht zijn. Met 3-0 wonnen ze van de nummer tien uit de eerste divisie. In de eerste servicebeurt gaf Stam/So- VoCo meteen het klasseverschil aan. Binnen twee minuten was het 4-0, maar Bet zou de volleybalsters niet lukken om er een 'veegpartij' van te maken en het ||>ubliek binnen het uur te bedanken ryoor de aandacht. t Naarmate de wedstrijd vorderde, had Stam/SoVoCo meer en meer moeite >m zich niet teveel aan het spelpeil van de gasten aan te passen. De ploeg deed lan ook allesbehalve aan klantenbin- ling. De dit seizoen zowel bij de dames als heren verwende toeschouwers kon- len de eerste set (15-6 in 25 minuten) log wel pruimen, maar benutten hun onwezigheid daarna vooral om met ïun buurman op de tribune de laatste lieuwtjes uit te wisselen of om over het veer van de afgelopen week te praten. ~len enkele actie daar gelaten, waren er ïauwelijks hoogstandjes te zien. ""oen het 2-5 werd, keek iedereen even quasi geïnteresseerd op, maar na 27 mi- ïuten had Stam/SoVoCo zonder tot iet uiterste te zijn gegaan, ook de twee- Ie set te pakken: 15-8. Fouten Wat volgde was een slaapverwekkende ilagenwisseling, waarbij Amsterdam tonder te blozen ballen in het net sloeg, maar ook gewoon mocht scoren. Na 7-3 begon de trotse lijstaanvoerder ook fouten te maken en dus was het niet eens zo verwonderlijk dat het via 11-10 zowaar 13-12 werd. In die fase serveer de Stam/SoVoCo de bal uit en in het net en toen Amsterdam aan setwinst durfde te denken (13-13), liet Servaas Klute zijn speelsters het weer eens on derling uitzoeken in een time-out. De service werd teruggehaald en Irene Koelewijn zorgde voor het eerste 'match-point'. Het zou echter nog ze ven minuten duren voordat het vierde 'match-point' werd verzilverd. Pas na dat de opslag nog acht keer over en weer was uitgewisseld, werd het laatste punt binnengeslagen: 16-14. Rendement Het spreekt in het voordeel van Stam/ SoVoCo dat het zaterdag geen misstap maakte en 'gewoon' het maximale ren dement uit de wedstrijd haalde. Nu de competitie er voor de helft op zit, is één ding duidelijk geworden. Servaas Klute is erin geslaagd zijn team in een halfjaar de sprong van de negende plaats naar de toppositie van de eerste divisie te la ten maken, iets wat vooraf nog als on haalbaar werd geacht. De eerste divisie A heeft dit seizoen overigens wel aan kwaliteit ingeboet. Kampioen Flexa/Animo mag het dit seizoen in de eredivisie proberen en Martinus 2 liet zich in 1B indelen, waar in het momenteel met grote voorsprong op de nummer twee de ranglijst aan voert. De drie promovendussen in IA komen niet verder dan de negende, tiende en elfde plaats. Daaronder bengelt nog het verzwakte ATC. Abcoude en Longa'59 waren eigenlijk gedegradeerd, maar be hielden om verschillende redenen hun status als eerste diviesieploeg. Abcou de, dat erin slaagde een puntje van Stam/SoVoCo af te snoepen, hand haaft zich nu zonder moeilijkheden op de vijfde plaats. De belangrijkste concurrenten voor Stam/SoVoCo zijn echter Zaanstad (twee punten achterstand), Bosta/The Smash (drie punten) en Avero/OS 2 (vier punten). De laatste mag bij voor baat niet promoveren, omdat het eerste team van die club al in de eredivisie uit komt. Bosta/The Smash is op maandag 23 januari tegenstander van Stam/So VoCo in de vierde ronde van het natio nale bekertoernooi. Dat duel wordt ge speeld in Aqua Indoor. Twaalf dagen later gaat de Soester club in Castricum op bezoek bij Bosta/The Smash dat tot nu toe als enige van Stam/SoVoCo won (1-3 in De Bunt). een fouten maken is op dit mo- lent de opdracht voor de zaal- oetballers van Hees. De club (aagt dit seizoen op de titel, staat iu weer alleen bovenaan, maar ordt op de hielen gezeten door Irie ploegen. adiostad en Allen Weerbaar, de vol- ;ende tegenstander, volgen op één unt, RKZ heeft twee punten minder lan Hees. 'e rood-witten maakten er maanda- ;agavond een gezapige voorstelling van :gen Altius. Na de 3-9-zege op Buna Steek Hees aanvankelijk op weg naar een volgende ruime zege. Tot 4-1 had de 'edstrijd zelfs iets weg van een 'slap- :ick'. Peter de Jong schoot tegen de iaal, maar zag de bal via de hak van de oelman alsnog in het doel belanden. Bij de aftrap letten de Hilversummers niet op, zodat Hees direct in balbezit kwam. De doelman schoot tegen een JSoester op, die daardoor bijna met zijn doem ni g scoorde en Joop Karssen scoorde sjlotabene uit een vrije trap van de gas ten. Toen was het dan ook wel gedaan met de lol. Voor rust werd het nog 4-3 en Êdaama scoorde Danny Brandenburg de 00 sda 302060 laatste treffer van het duel. Hij viel even later uit met een spierblessure. Coach Reijer Looijsen mist ook nog Stefan van Amerongen voor het belangrijke duel met Allen Weerbaar tegen wie Hees al tijd problemen ondervindt. Wisselvallig Hoofdklasser DVS/Lazy Louis bewees weer eens wisselvallig van aard te zijn. Een week na de spectaculaire beker winst op NVC (winst na strafschoppen nadat een 4-1-achterstand ongedaan was gemaakt) verloor de Soester club vorige week met 10-4 van dezelfde club. Dit keer betrof het een competi tiewedstrijd. DVS/Lazy Louis kwam zelfs met 6-0 achter en was op dat moment al kans loos. Met Eddy Brinkman als spelende keeper probeerde coach Henk van Asch een wondertje uit te lokken, maar zo ver kwam het niet. Luits Houkes, Ramon Heynen en Arnold Broertjes (2) scoorden voor DVS/Lazy Louis dat zich bij een zege op de derde plaats had kunnen nestelen. Na de derde van vijf crossen in het nationale circuit moest Eva Janssen van AV Pijnenburg één stapje terug doen. De Nederlandse kampioen op de 1.500 meter (indoor en op de baan) eindigde zondag bij de A-ju nioren als derde in de cross van Bre da. Karin Dekkers, met wie Janssen de eerste plaats in het klassement deel de, werd tweede en heeft daarom nu een minimale voorsprong op de Soester atlete. Het nationale circuit bestaat uit vijf crossen. De eindwin naar wordt uitgezonden naar de we reldkampioenschappen die later dit jaar in Engeland worden gehouden. Janssen is dus nog steeds kansrijk voor deelname aan de mondiale ti telstrijd. Komende zondag kan ze haar uitgangspositie verbeteren. Dan staat de vierde cross (de Duin- digtcross) op het programma. De enige eer die de heren van Stam/ SoVoCo in Almere konden behalen, was de wedstrijd in korte tijd af te wikkelen. En aldus geschiedde. Bin nen het uur konden ze hun tassen weer pakken. Om precies te zijn duurde de tegen stand van Alstavo'81 56 minuten. "Ik had meer van Alstavo'81 ver wacht. Wij speelden niet spranke lend, maar het was toch voldoende om hen snel op de knieën te krijgen," schreef Bram Muijs het elfde com petitieduel in de geschiedenisboe ken. Vooral de pass van de gastheren was zwak en Stam/SoVoCo maakte daar optimaal gebruik van. In de eer ste set scoorde Ron Goethals zes keer op rij direct vanuit de service: 8-15. Zijn voorbeeld werd in de vol gende set gevolgd door John van Brummelen die een serie van vier op zijn naam schreef: 11-15. Ook in de laatste set scoorde Stam/SoVoCo vaak direct uit de opslag. Kortom, Alstavo'81 kwam nooit echt toe aan aanvallen, omdat het de twee sterke midaanvallers niet in stelling kon brengen. Het blijft spannend in de promo tieklasse, omdat ook mede-koplo per SSS 3 en achtervolger SDS met 3-0 wonnen. Op woensdag 1 februa ri speelt Stam/SoVoCo in de vierde ronde van de nationale beker tegen Martinus. Dat duel vindt plaats in De Bunt en bégint om 20.00 uur. strijd zit. We hebben deze pot gewoon weggegeven.. Ook bleek weer eens dat we het moeilijk hebben als we tegen fy siek sterkere tegenstanders spelen. Wij moeten het van puur technisch handbal hebben." Contract Ondanks de onverwachte nederlaag, waardoor de achterstand op de koplo per opliep tot acht punten, heeft Tuk ker het reuze naar zijn zin bij de Soester handbalvereniging. Wat hem betreft wordt zijn contract met in ieder geval één seizoen verlengd. Het bestuur, dat hem nog moet uitnodigen voor een ge sprek, heeft evenmin onder stoelen of banken gestoken dat ze tevreden is over de nieuwe trainer/coach die twee we ken voor het begin van de competitie werd aangetrokken als de opvolger van de voortijdig opgestapte Paul van den Deijssel. "Ik begin nu bekend te raken bij Smeeing/BDC en kom steeds meer te weten. Er zullen dan ook wat dingen moeten veranderen. Nee, daar geef ik nu liever nog geen voorbeelden van. Maar we hebben natuurlijk een te smal le basis. Dit jaar was de doelstelling niet kampioen worden, maar handhaven. Als we volgend jaar wel kampioen wil len worden, zullen we de selectie moe ten verbreden." Dat houdt vrijwel zeker in dat de club op zoek moet naar nieuwe spelers. Het is de vraag of de oudere garde uit het tweede team zin heeft om terug te keren in het eerste en of dat sowiesqijzinvol zou zijn. Op dit moment kan de club nog niet een beroep doen op de jeugd, dus zal de versterking hoogstwaar schijnlijk van buiten moeten worden aangetrokken. "Als je hoger gaat spelen, kost dat ook meer geld. Ik moet dus afwachtten wat het bestuur wil. Ik wil in ieder^ geval graag blijven. Kampioen worden, kun nen we nu sowieso vergeten. We moe ten daarom een goede tweede competi tiehelft spelen en ons alvast op volgend seizoen richten," aldus Tukker. Dames Een goede tweede helft leverde de da mes de overwinning op in de uitwed strijd met EMM: 11-14. Evenals in Beukendal was Smeeing/BDC "door EMM in de eerste dertig minuten op achterstand gezet. Toen was het 4-8, nu 6-5 voor EMM. Daarna toonde Marti- ne van de Linden dat ze niet voor niets tussen de palen staat en werd het sa menspel gekenmerkt door progressie. Zonder Ilona van der Grift (nekblessu-! re), maar met de herstelde Maija Sta-; vast werd de achterstand omgezet in een overwinning. Op de cirkel deed! Annemieke de Ruygt goede zaken, ook al is ze niet gewend op die positie te spe-| len. Ze scoorde zelfs twee doelpunten.; Trainer Hans Schwartz zag verder: Bianca van 't Hofslot, Gea Stavast (ie der vijf keer) en Reni Brouwer (twee maal) scoren. Foto: Goos van der Wilt Alle zeilen worden bijgezet in de de fensie van Smeeing/BDC. WOENSDAG 18 JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 r/ straat 29 67 Onderschatting, onzorgvuldig en ongeconcentreerd waren zondag middag de trefwoorden voor de handballers van Smeeing/BDC. Het kwam hen duur te staan. DSS, dat nog maar vier punten had, nam verrassend de twee wedstrijdpun- ten mee naar Heemskerk: 16-17. De spelers van Smeeing/BDC lieten ballen uit hun handen vallen en misten kansen op cruciale momenten. Volgens Gerard Tukker had Smeeing/BDC zich verkeerd op de wedstrijd ingesteld. "We dachten: we hebben vorige week goed gespeeld, dus deze pakken we ook wel even. Maar vooral de eerste helft speelden we slecht. Dat gold voor het hele team. Er lag een matheid over de ploeg." De 3-1-voorsprong die de Soesters in de beginfase namen, legde een laken van nevel over de realiteit. Maar DSS was naar Beukendal gekomen om pun ten te verdienen en zorgde ervoor dat de lucht vlot opklaarde. Na dertig mi nuten werd het verschil in instelling ver taald op het scorebord: 6-8. Een opleving van Smeeing/BDC bete kende 12-10. Het was de enige fase waarin de thuisclub acceptabel voor de dag kwam. "Dat heeft denk ik veel kracht gekost. We hadden bovendien maar één wissel en kwamen weer in een dipje," verklaarde Tukker de ontwik kelingen die volgden. DSS kwam naast Smeeing/BDC, waarna het publiek zich louter vasthield aan de spanning van de wedstrijd. Op belangrijke mo menten miste Smeeing/BDC evenwel vrije kansen. Dat was volgens Tukker tekenend voor het spel van zij ploeg: "Je mist ze doordat je niet in de wed- De laatste van drie wedstrijden om de BAV-Wintercup werd zondag lij de dames veteranen gwonnen floor Mart van Hal van A V Pijnen- >urg, die over de vier kilometer een tijd van 15.49 nodig had. Hier mee werd zij tevens winnares van het eindklassement. Van Hal was hiermee negen seconden sneller dan in de vorige editie en bleef ook haar clubgenote Adri van de Zon, die 16.04 noteerde en daarmee de tweede plaats bezette, voor. Bij de heren en veteranen, die drie ron den van vier kilometer af moesten leg gen, won onverwacht Taco Zuidbroek van AV Zuidwal in 37.26 voor Mark Hilberts van GAC, die 37.50 nodig had. De oud-pupil van René van Zee bleek wel de snelste tijden gelopen te hebben over de drie wedstrijden en mocht zich dan ook eindoverwinnaar bij de heren noemen. Elly Moerman kon bij de dames vetera nen ook het podium betreden. Zij nam de tweede prijs in ontvangst. Zondag kwam zij tot een eindtijd van 50.37, slechts zes seconden achter de uiteinde lijke winnares M. Groot van AVA'81. De beste Pijnenburgprestatie bij de se nioren kwam op naam van Berend Drenth die zondag weliswaar negen tiende werd in 43.28, maar in het eind klassement de negende plaats behaal de. Bert van Velzen rukte nog verras send op naar de elfde plaats, nadat hij goed voor de dag kwam met een tijd van 43.53. Henk Wallet liep niet zijn beste wedstrijd, maar bereikte toch de twaalf de plek in het eindklassement, terwijl Hans de Goede op de veertiende stek uitkwam. Bij de Veteranen was Wim van der Veen de beste Soester met een 27ste plaats. René Hoksbergen reikte in de veteranen II klasse tot de zevende plaats.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13