(X)0"0BRI1-MONTUREN GRATIS OGENTEST RESTANT L RADICALE BALANSOPRUIMING. GROENE STIP RODE STIP ZONNEBRILLEN HALVE PRIJS Bekende merken. Enorme keuze. Sla uw slag tijdens dit verkoopfeest. brillen contactlenzen Leerlii Asielzoekers spelen samen met Fakkeldraagsters in jeugdherberg Acteertraining voor volwassenen bij theaterschool Boemerang Neem jezelf niet langer bij de neus: Kom op, stop! Middenstandsdiploma in nieuw jasje bij Instituut Zandbergen W2ËN§DAG18,JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA' KORTING OP ALLE DAMES-, HEREN- EN KINDER MONTUREN METEEN KORTING OP ALLE DAMES-, HEREN- EN KINDER MONTUREN MET EEN Bij Donker is veel te zien. Contactlensspecialist A.N. V.O. Smitsweg 30 - Telefoon 02155 - 18626 - Soest WOENSDAG Ruim 1601 Scoutinggroep zoekt assistentie Cursus 'Kom thuis in je lichaam' voor vrouwen Dikke pret met improviseren Voorlichting in de Bundeling op 7 februari Voorlichting IJzel slaat toe op le Heezerlaantje 4 Inbrekers nemen apparatuur weg uit bouwkeet Voor tweede keer inbraak in gebouw t. Greep in kassa levert dief circa 2.500 gulden op Inbraak in flat W. Beckmanstraat Marketing NIMA-A Winkelwerkplaats 'Het Schoofje' Uitnodiging RTL4 voor bijwonen van Hans Kazan Show V Nieuwe brochures T af eltennistoernooi Metaalbewerking Pasjessysteem bij tienerdist i Sportprogi balans OPRUIMING yooo 00 30% 50% In onze moderne afdeling oogmeting wordt uw gezichts vermogen met de grootste nauwkeurigheid gemeten. WIJ METEN OOK UW OOGDRUK. Tijdens deze balans-opruiming bieden wij 50 prachtige zonnebrillen aan. Bekende merken. Opticiens kwaliteit. Nu uitzoeken voor de Op de OBS Overh dammen is. In h( schuiven de leerli achter het bord n vakken en dat vvn dens het jaarlijk van DVSB, waarc van de OBS Ove doorbroken. De school werd zate land College wederc kampioen van Soest eerste in de poule teams. B. Weistra vai de uitslagen terug d; vaker dammen. Ze gewezen, zien zetter wedstrijdervaring." Aan het damtoernoo derwijs deden ze vei Baarnse scholen me plaatsen in poule A k recht. Achter de OB! de de Achtbaan als sprong deed zijn naai door derde te wordei viel in handen van d school dat daarmee werd. Daarna volgc In de jeugdherberg aan de Bos straat in Soest verblijven momen teel asielzoekers in afwachting van een uitspraak omtrent hun asiel aanvraag. Het clubhuis van Scou tinggroep De Fakk'eldraagsters ligt op geringe afstand van de jeugd herberg. Vorige week zaterdag be leefden elf kinderen uit voormalig Joegoslavië hun eerste Nederland se Scoutingervaring. Taal was geen echte handicap bij deze gezamenlijke activiteit. Zowel buiten landse als Nederlandse kinderen geno ten 's morgens van het sneeuwland schap van de Soester duinen. Van de meegenomen sleeën werd door alle na tionaliteiten gebruik gemaakt. De leef tijd van de buitenlandse kinderen va rieerde van 5 tot 14 jaar. Hoewel deze Scoutinggroep een meisjesgroep is, wa ren ook twee buitenlandse jongens van harte welkom. 's Middags waren eigenlijk de oudere buitenlandse meisjes aan de beurt. De Scoutsleiding kneep een oogje dicht toen ook negenjarige meisjes zich we derom meldden. Brood bakken op houtvuur bleek ook een zeer aantrek kelijk programma voor alle meiden te zijn. De aanwezigheid van een vrouwe lijke tolk zorgde ervoor dat het pro gramma 's middags meer gestroomlijnd Omdat je een vrouw bent is je lichaam zo nauw verbonden met je gevoel over jezelf, dat je lichaamshouding en je houding ten opzichte van jezelf niet te scheiden zijn. Als je ontevreden bent over jezelf, zul je dat waarschijnlijk op je lichaam afreageren. Maar het omge keerde geldt ook: als je je lichamelijk niet lekker voelt, tast dat je gevoel van eigenwaarde aan. De meeste vrouwen die weinig waardering voor hun li chaam hebben, hebben ook weinig waardering voor zichzelf. Of is het zo dat de meeste vrouwen die een hekel hebben aan zichzelf, ook een hekel heb ben aan hun lichaam? Als het bovenstaande je als vrouw aan spreekt is de cursus 'Kom thuis in je li chaam' iets voor je. De cursus is toegan kelijk voor vrouwen van elke leeftijd en wordt begeleid door een erkend hypno- therapeute. Door middel van rustige, ontspannende en vooral prettige oefe ningen wordt er aan gewerkt om weer 'thuis te komen' in je lichaam. Natuur lijk wordt er ook veel met elkaar ge praat. De cursus wordt gegeven op 6 dinsdag avonden van 19.30 tot 21.30 uur, vanaf 14 februari. Kosten voor de hele cursus f 60,-, met éen kleine bijdrage voor koffie of thee. Opgave bij Cobi Brort, tel. 20790. t 4 verliep dan dat van de ochtend. De buitenlandse meisjes zullen tot hun vertrek (half februari) blijven deelne men aan de zaterdagse Scoutingactivi- teiten. De Scoutinggroep is nog steeds naarstig op zoek naar personen die het leidingteam willen komen versterken. Juist in deze bijzondere internationale omstandigheden is het zeer gewenst dat de groep over meer leiding kan beschik ken. Personen die (eventueel tijdelijk) assistentie willen verlenen bij deze ac tieve vorm van vrijetijdsbesteding, kun nen contact opnemen met Marjolein ten Brinke, tel. 24436. Toneelspelen in je vrije tijd is ze ker niet alleen voorbehouden aan de jeugd. Ook volwassenen kun nen veel Ieren van èn plezier heb ben met toneel. Daarom organi seert theaterschool Boemerang vanaf maart een cursus improvise ren voor volwassenen. De deelnemers krijgen tot aan de zo mervakantie een acteertraining, waar bij gebruik wordt gemaakt van improvi satie-technieken bekend uit de theater sport. Dat klinkt'misschien wat inge wikkeld, maar docent Arthur van Vliet weet uit ervaring dat iedere les 'dikke Onder dit motto starten de GGD Eemland en de Stichting Kruis werk N.O. Utrecht weer met cur sussen voor mensen die gemoti veerd zijn om te stoppen met ro ken. Mensen die willen stoppen met roken doen dat vaak niet voor de eerste keer. Vele pogingen mis lukten en vaak was er wel weer een reden of gewoon een smoes om opnieuw te beginnen. Wie zich niet langer meer bij de neus wil nemen en onder deskundige begelei ding, met goed cursusmateriaal en sa men met andere rokers nu definitief wil stoppen met roken, is welkom op één van de Voorlichtingsbijeenkomsten om meer te horen en u aan te melden. In het begin van de cursus wordt geleerd hoe je kunt stoppen. Na een periode van voorbereiding doven de cursisten hun laatste sigaret'. Dan breekt het mo ment aan van het volhouden en het vechten tegen de behoefte toch die siga ret maar weer te pakken. Onder leiding van speciaal opgeleide irainers wordt m.b.v. verschillende cursusmaterialen gewerkt aan het stoppen. Het voordeel van deze groepscursus is dat deelne mers elkaar stimuleren en ervaringen uitwisselen. Wie eerst meer wil weten over de cursus vraagt de gratis folder aan of komt naar de voorlichtingsbijeenkomst op 7 fe bruari om 20.00 uur, gezondheidscen trum De Bundeling, Schoutenkamp weg 4. De cursussen starten daarna op 13,14,15 16,21 22 februari en 9 en 16 maart. De totale cursus kust u f 95,- inclusief materialen. Wie lid is van de kruisver eniging en/of aanvullend verzekerd bij ANOVA kan zelfs nog korting krijgen! Meer informatie: GGD Eemland, tel. 033-618841, of het Kruiswerk, tel. 06-8344. Door de ijzei was het wegdek van het le Heezerlaantje vorige week woensdag avond spekglad. Een 33-jarige Soester - se, die met haar auto in de richting van de Wieksloot reed, verloor daardoor de macht over het stuur. Ze moest afrem men voor enkele fietsers, die wegens de gladheid met de fiest aan de hand lie pen, waardoor ze tegen de stilstaande auto van een 27-jarige vrouw uit Drie bergen botste. Beide auto's werden be schadigd; niemand werd gewond. Op hetzelfde kruispunt raakte enige tijd later een eveneehs 27-jarige inwoonster van Driebergen in moeilijkheden. Ze wilde vanaf de Wieksloot het le Hee zerlaantje op, maar gleed de bocht uit en kwam onzacht tot stilstand tegen een muurtje. Haar auto moest weggesleept worden. Bij een inbraak in een bouwkeet aan de Soesterbergsestraat zijn vorige week een fax-apparaat, een kopieermachine en een telefoon buitgemaakt. De spul len waren eigendom van een bouwbe drijf uit Soest. Aangifte deed een 29-ja- rige Soester. In de nacht van donderdag op vrijdag is voor de tweede keer binnen een week ingebroken in een pand aan de Soester bergsestraat. Ditmaal werd een printer gestolen. Het betreft een gebouw dat momenteel verbouwd wordt. De Inbre ker kwam binnen via een balkon aan de achterzijde. pret' oplevert. "Improviseren betekent dat er geen vaste tekst is. Samen bouw je aan een verhaal dat je vervolgens ook met el kaar gaat spelen," vertelt Arthur. "Het leuke is dat iedereen mee kan doen, ook als je nog nooit toneel gespeeld hebt. Een ander voordeel is dat er niet weken geoefend hoeft te worden; er wordt di rect gespeeld." De situaties die gespeeld gaan worden komen uit het dagelijks leven: een po litieagent die iemand bekeurt, een di recteur die een gesprek heeft met een ondergeschikte. Bij het spel zal aan dacht worden gegeven aan 'toneelas pecten': waar moeten de spelers staan, waar ligt de aandacht van het publiek, enz. De cursus Improviseren voor volwasse nen wordt in de avonduren gegeven in het eigen gebouw van theaterschool Boemerang aan de Rossinistraat 7 in Amersfoort. Informatie en opgave: tel. 033-757434. Een man heeft vrijdagavond kans ge zien een greep uit de kassa van een su permarkt aan de Wiardi Beckmanstraat te doen. Dat leverde hem ongeveer 2.500 gulden aan contanten en cheques op. De man sloeg zijn slag toen hij afreken de en een medewerkster de kassalade opende. Dat was om ongeveer tien voor negen 's avonds. De dief nam direct de benen. Meer dan een signalement kon niet worden achterhaald. De man is tus sen de 1.85 en 1.90 meter en zijn leeftijd wordt geschat op 25 jaar. Hij droeg vrij dag een spijkerbroek en een witte jas. Sieraden, geld en een walkman zijn vo rige buitgemaakt bij een inbraak in een flat aan de Wiardi Beckmanstraat. Hoe de dader binnen is gekomen bleef on duidelijk. Aangifte deed een 45-jarige bewoner. In 1995 gaat de nieuwe midden standsopleiding Algemene Onder nemers Vaardigheden (AOV) van start. Met een nieuw examen, ver nieuwde leerstof en een nieuw les programma. O.a. twee keer per jaar examen voor vier deelcertifi caten. Instituut Zandbergen haakt hierop in door twee keer per jaar, in januari en in september, te star ten met nieuwe cursussen. Iedere cursus duurt vijf maanden en wordt afgesloten met een examen voor twee certificaten. Zowel in januari als in september start een cursus AOV-1 en AOV-2. De cur sussen AOV-1 en AOV-2 worden op verschillende avonden gegeven, waar door het voor sterk gemotiveerde deel nemers mogelijk wordt om het midden standsdiploma in vijf maanden te halen. De nieuwe vestigingswet onderscheidt drie niveaus. Niveau A: Géén diploma nodig voor kleine zelfstandigen in 37 eenvpudige branches; Niveau B: Al léén 'Middenstandsdiploma Algemene Ondernemersvaardigheden' nodig voor 48 branches; en niveau C: Het 'Middenstandsdiploma Algemene On dernemersvaardigheden' en het 'Diplo ma Bedrijfstechniek' nodig voor 23 meer complexe branches. Het midden standsdiploma is per 1 januari 1996 vestigingsdiploma. Vanaf die datum zal ruim 80% van de ondernemers in het MKB, volgens de nieuwe vestigingswet, het 'Middenstandsdiploma AOV' no dig hebben. Het middenstandsdiploma is na 1 januari 1996 het belangrijkste Vestigingsdiploma, het is dan verplicht voor iedere vestiging in het ambacht, dienstverlening, ambulante handel, de tailhandel en de horeca. De administratieve cursussen starten bij Instituut Zandbergen twee keer per jaar, in januari en in september. De cur sus Basiskennis boekhouden duurt to taal vier maanden. Met deze cursus is men in staat om een eenvoudige boek houding op te zetten. Tevens is deze cursus de opstap naar de cursus PDB. Zowel de PDB- als de MBA-opleiding zijn verdeeld in een januari-cursus van zes maanden en een septembercursus van vier maanden. Iedere cursus wordt met een examen voor twee van de totaal vier deelcertificaten afgesloten. De voordelen zijn dat per cursus de aan dacht over slechts twee vakken behoeft te worden verdeeld en dat de parate kennis per examen daardoor minder en recentere lesstof omvat.'Dus een grote re slaagkans. Bovendien worden de stu diekosten door deze opdeling en de mogelijkheid van termijnbetalingen be ter over het jaar verdeeld. Dit jaar start ook een cursus Basiskennis Computer Boekhouden in tien lesavonden, zodat men een eenvoudige boekhouding kan opzetten. Deze cursus is dus niet gericht op een bepaald software pakket. De tien maanden durende cursus start in januari en in september. Ook bij deze cursus behoren de antwoordenboeken tot de leermiddelen van de cursist en is er voldoende tijd om vragen aan de do cent te stellen. Repetitiecursussen star ten half april en half oktober. Het sinds 1941 in handelsopleidingen gespecialiseerde Instituut Zandbergen verzorgt de genoemde opleidingen zo wel in Almere als in Hilversum. Infor matie: Van iedere cursus kan een uitge breide prospectus worden opgevraagd bij Instituut Zandbergen, tel. 035- 241339. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 Omdat u in de winkelwerkplaats zelfge maakte artikelen tegen kostprijs kunt verkopen probeert Het Schoofje uw hubby met deze winkel-activiteit be taalbaar te houden. Ook voor originele cadeaus kan men in de winkel terecht. RTL4 verstrekt gratis kaarten voor de opnamen van de Hans Kazan Magie Show. Bedrijven, studentenverenigin gen, sportclubs en andere gezelschap pen zijn daarbij welkom. Vanuit zitplaatsen in de RTL-studio 3 in Hilversum kunnen de toeschouwers getuige zijn van de show. De opnamen zijn op 31 januari, 7, 14, 21 en 28 fe bruari en 6 en 13 maart en beginnen tel kens om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen voor gratis kaarten bellen naar RTL-publieks- voorlichting, tel. 035-718409 (tussen 9.00 en 17.30 uur). In het gemeentelijk Informatiecentrum ligt weer een aantal brochures die men gratis mee kan nemen. "Watuoverdevergoedingvoortand- heelkundige hulp moet weten". Vanaf 1 januari gelden nieuwe regels voor de vergoeding voor tandheelkundige hulp. Deze nieuwe regeling geldt voor men sen die ziekenfondsverzekerd zijn of particulier verzekerd/student zijn met een standaard (pakket)-polis. De bro chure vertelt er alles over. "Beroepskosten op uw belasting aangifte". Bepaalde kosten die u maakt om uw beroep te kunnen uitoefenen, zijn aftrekbaar. U kunt altijd een vast bedrag aan beroepskosten aftrekken. Maar: als uw werkelijke kosten hoger waren dan dat bedrag, kan het zijn dat u méér mag aftrekken. In deze brochure vindt u daarom een overzicht van af trekbare kosten, en welke voorwaarden daarbij gelden. "Burenrecht". Deze brochure is ge schreven voor alle burgers van Neder land, om hen te helpen inzicht te krijgen in de meest elementaire gedragsregels zoals die vermeld staan in het nieuwe Burgerlijk Wetboek. Bij 'Burenrecht' moet men denken aan de bevoegdhe den en verplichtingen van eigenaars van naburige erven. Onder meer wordt gesproken over het planten van bomen, heesters of heggen bij de grenslijn, overhangende takken, doorschietende wortels, afvallende vruchten, uitzicht en aflopend water. Wie op zoek is naar een origineel en b taalbaar kado, is van harte welkor Niet alleen staat de deur open, ma; ook de koffie klaar. De winkel werkplaats gaat op 24 janna van start. Vervolgens is hij wekelijkse dinsdag en donderdag open van 101 tot 12.00 uur. Artikelen aanbieden voor de verkoc in de winkelwerkplaats kan van woensdag 18 januari, van 20.00 t 21.30 uur in De Schoof, en vervolge; elke eerste woensdagavond van c maand. Meer informatie? Haal dan het regl ment van 'Winkelwerkplaats 't Schoo je' even op. Het adres is: Molenstra; 142, Soest. Op zaterdag 28 januari is er in Schoof een tafeltennistcernooi vo: kinderen van 9 tot 13 jaar. Het duu van 13.00 tot 17.00 uur en het ko f 2,50. Inschrijven dinsdagmiddag de Schoof, tot en met 24 januari. C diezelfde dinsdagmiddag staan de taf' tennistafels klaar, zodat jullie go< kunnen oefenen. Er is zelfs een taf' tennisleraar aanwezig! Op maandag 30 januari start SWS i® de Cursus Technica-10. Je moet je van te voren opgeven; dat kan tot c met 23 januari. Ben je, of wil je w technisch worden, dan is dit de clu voor jou. Op de Cursus Metaalbeïïtf king leer je hoe je moet solderen, i® gereedschappen moet werken en wak' allemaal kunt maken. De cursus is maandagmiddag van 16.00 tot \l- uur. Wil je meer weten, bel dan n® Barbara in De Schoof, 12527. Aangezien er nogal wat 16-jarigen ouderen de tienerdisco bezoeken (v& 12 t/m 15 jaar) en dit blijkbaar niet' een gezellige manier kan, zijn wij van' de stichting genoodzaakt om met pasj' te werken. Op deze pasjes komt te sta* je naam, adres, telefoon en leeftijd. D pasje geeft je recht op de tienerdisco' komen. Hoe kom je aan een pasje? Je moettf paspoort of ander geldig identiteitsb wijs (geen buskaart) waarop je je kjj tijd kunt bewijzen meenemen naar D Schoof. Je kunt in overleg met je oud®' een identiteitsbewijs of paspoort nemen. Er zijn geen kosten aan het je verbonden, tenzij je hem verliest' een nieuw aan moet vragen. Dit kf f 5,- administratiekosten. Op de volgende dagen kun je in de f Schoof voor een pasje terecht: dond® dag 12 januari, 15.00-17.00 uur, maa' dag 16 januari 20.00-21.30 uur, dil® dag 17 januari 15.00-17.00 uur, woel® dag 18 januari 15.00-17.00 uur, derdag 19 januari 15.00-17.00 uur. Voor de eerstvolgende disco, op 7 bruari a.s., moet je in het bezit zijnv2' zo n pasje. Let op, zonder pasje kom)1 er echt niet in! Voor de rest van het seizoen draaiend- alleen disco op de eerste zaterdagvJl de maand. Dit zijn de data: 4 februari maart, 1 april en 6 mei. P.S. Jonger®11 avonden zijn bestemd voor mensen 16 t/m 23 jaar, en niet jonger! Sport- ei Wieksloter Badminton 19.00 uur Doorn-Sell Basketbal 16.15 uur Shooters (H) (Bunschoten) 17.45 uur Shooters (D) (Bunschoten) Voetbal 14.30 uur WZ'49-C! weg) 14.30 uur SEC-De West) 14.30 uur Radiosta sum) Volleybal 16.30 uur Piet Zoom VoCo (D) (Apeldoor 17.00 uur Stam/So> wouw (De Bunt) ZONDAG 22 Handbal 15.15 uur Smeeing- ty/Aalsmeer 4 (Beuk 15.10 uur Nijenrode (Breukelen) Voetbal 14.00 uur SEC-WIJ 14.00 uur Nijenrode; len) Rolstoelbasketbi 12.00 uur Grave-The ve) MAANDAG 2 Bowling 19.30 uur Competitie Vereniging, ook op 19.00 uur (C-drie) Volleybal 19.30 uur Stam/So^ The Smash, vierde rc Indoor) Zaalvoetbal 21.00 uur DVS/Laz Husky (Beukendal) 22.00 uur Allen Wee sum) 22.00 uur DB Unica versum)

Soester Courant | 1995 | | pagina 14