Huis verkopen... wij taxeren gratis. ^Van Breukelen ast-goed uqen UUR xpressies en impressies van Ilse Kant i 7HANDEL WANDEL 1 Geverfde en gebeeldhouwde contrasten '«Iga mis/W Nijhof geeft Ideeënboek 1995 uit Melka uoss Body-Touch/Body-Slink op nieuwe stek aan Ereprijsstraat OENSDAG 18 JANUARI 1995 SOESTER COURANT ieuwe expositie in De Bundeling ■ouJLu noss Kostuums 30 t/m 50% KORTING HOSS Kolberts 30-50% KORTING Pantalons IJOSS UOSS Melka PAGINA 19 Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Schitterende expositie in De Hazelaar [ees Stip eregast bij Poëziekring De Rank op zaterdag 11 maart decor voor 23ste NK scrabble Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Hredpo® Melka 30-50% KORTING Leren jacks 40 Arma^ KORTING Vesten/ Truien 30-50% KORTING Overhemden Ondergoed 30% KORTING 61111 Restanten t/m 70% Ruim driehonderd pagina's met tienduizenden artikelen en tips VÖOfteHET UOSS party restaurant Ons Restaurant is vanaf 10 personen op afspraak geopend voor (familie) Diners, Recepties, Buffetten, Huwelijken, Vergaderingen, Lunches e.d. ZONDAGS is ons Restaurant tevens vanaf 17.00 uur voor "a Ia Carte" gasten geopend!!.'! Duimblessure na aanrijding Automobilist richt schade aan auto's aan en rijdt door Edelsteenslijperij SptOtlS Expo Anke Birnie in raadhuisvitrine 'illem Van Oosten fotoservice Schoonheidssalon!af slankstudio «i gardeur gardeur 30-50% KORTING Winter jassen het gezondheidscentrum 'De Bundeling' aan de Schoutenkamp- 'eg is tot 3 maart een expositie te ezichtigen van Ilse Kant-Pfeiler uit Soestduinen. De tentoonstel- ng omvat werken uitgevoerd in potlood, aquarel- en olieverf. JUse Kant-Pfeiler werd in 1943 in Silezië (nu Polen) geboren. Het ouderlijk huis ^tond in de Botanische Tuin in Essen, Duitsland, waar zij opgroeide. Dat had jen blijvende invloed op haar werk. De pleidingTextildesign volgde ze aan de 'Folkwangschule für Gestaltung, Mu- sik, Tanz und Theater' in Essen-Wer den. In 1967 trouwde ze, vertrok in 1968 naar Nederland, verhuisde voor vijfjaar naar België en keerde vervolgens weer terug naar Nederland. Haar grootste passie, het schilderen en vormgeven, kwam op de achtergrond te staan, om haar echtgenoot en kinderen tot steun te kunnen zijn. De laatste jaren volgde ze weer lessen, o.a. bij Ellen Groenendijk (Artishock), Ilse Kant in haar atelier in Soestdui- ntn' Foto: Goos van der Wilt vervolgens bij Marian Gerretsen, de Tuin-Baarn en privélessen bij Henk v.d. Haar, Utrecht. Er ontstonden o.a. portretstudies, kleurschetsen uit de ei gen omgeving en de Botanische Tuin in Utrecht. Ook zijn er nog vier tekenin gen uit de na-oorlogse kindertijd te zien, die ondanks harde en pijnlijke er varingen niets aan fantasie en liefde voor het leven missen. let mooiste schilderij van de win- terexppositie in De Hazelaar aan de Bosstraat (nog tot 24 februari en waarschijnlijk verlengd) vind ik 'My Book of Dreams', een schilde- j van Evert van Hemert (1952), dat een in felrood gehulde vrouw ^Voorstelt, die schrijlings op een paard zit. De Groningse dichter Kees Stip is ere gast bij de Poëziekring "Eemland", die op zondag 29 januari haar 21-jarig be staan viert. De meester van het lichte vers Kees Stip (Trijntje Fop) treedt dan 3p in het Amersfoortse restaurant 't troontje (t.o. Fléhite) tijdens een lite- fraire driegangen (warme) lunch, een combinatie van Poëzie en gezellig tafe- pi. Daarnaast is er een "open podium" b.l.v. voorzitter Jan Visser uit Soest, waarbij aanwezigen hun eigen keuze numor-in-de-poëzie kunnen voordra gen. Aanvang: 11.30 uur. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, dus reser veren is een vereiste. Inlichtingen: Mar ia Hiemstra, tel. 033-632902. Voor de 23ste keer wordt dit jaar het Nederlands kampioenschap scrabble "gehouden. Op zaterdag 11 maart zullen in De Rank aan de Soesterbergsestraat weer woorden worden gevormd, waar bij zoveel mogelijk punten moeten wo lden behaald. FEr is plaats voor 162 deelnemers die em 10.00 uur van start gaan. De laatste ja- I ren is het een traditie geworden dat de twintig beste scrabbelaars in een aparte f ruimte hun spelletjes spelen. Zij wor- j den geselecteerd op grond van de uit slagen van de afgelopen jaren. Om mee te doen aan het NK scrabble moet 17,50 gulden worden betaald. In- schrijven kan bij het secretariaat: NSK, t.a.v. C.H. van den Berg-Davelaar, 1 Goudvink41,3766 WJ Soest. Meerin- formatie is dagelijks na 18.00 uur ver krijgbaar bij Frans Davelaar, tel. 03463-54686 en Olaf Dijkstra, tel. 15942. Zijn acrylwerken 'Lady Godiva, I pre- sume' en 'Look at my pussy' doen de kijker ironisch glimlachen en blozen. Dat overkomt je ook bij zijn bronzen 'Mientje 9 ballen'. Tel uitje winst met zo'n dame! Dramatiek en relativering wisselen zich af bij deze Haarlemse kunstenaar. Zijn 'Erotic Paper Hat' zit in een lijst van puur bladgoud. Opmer kelijk en fraai. Niet alleen Evert van Hemert, maar ook Hank Beelenkamp (1952) toont beeldhouwwerk naast schilderijen. Zijn uitgekapte beelden vormen een groot contrast met zijn geschilderde stille vens. Deze laatste zijn uiterst kleurrijk en expressief, terwijl zijn gelijnde brok stukken hardsteen een ingetogen, ge heimzinnige indruk maken. Alie van den Berg, conservator van De Hazelaar, vertelt dan ook, dat de Am sterdammer Beelenkamp dit afwisselt. "Als hij een tijd beelden heeft gemaakt, komt er weer behoefte te schilderen." Zij is er trots op deze keer naast de zes tig beelden en beeldjes (in vitrines) ook veertig schilderijen te kunnen showen. Hazelaar deinst er zelfs niet voor terug twee beelden van Evert van Hemert buiten in de sneeuw te zetten: het koek- dunne brons 'Speculaas' en de op hoge poten, langbenige 'Blue Bells'. Vluchteling Een apart verhaal is dat van de Bulgaar Tschavdar Iliëv (1950), die zijn vader land ontvluchtte en sinds vier jaar met echtgenote een flatje bewoont in Amersfoort. Geaccepteerd door de Staat der Nederlanden mag hij sinds kort werken aan zijn prachtige, zowel fi guratieve als abstracte beelden. En trachten daarvan te leven. Dat begint nu aardig te lukken, vooral dank zij zijn vrouw, die stad en land afloopt om zijn prachtige beelden onder te brengen. Maakte hij aanvankelijk monumentale, typisch Oosteuropese beelden in de kenmerkende sociaal-realistische stijl, wat hij nu laat zien typeert de westerse vrijheid. Sculpturen in verschillende marmersoorten, vaak in combinatie met glanzend zilver. Zijn in rood-grijs marmer uitgevoerde Tors-vrouw' is gepolijst, gezoet en gepuntijzerd. Heel mooi is zijn 'Golf van zwart marmer, "De vooruitgang", bronzen plastiek van Evert van Hemert in De Hazelaar. een waar kunststuk van handvaardig heid. Het werk van Carina Canton (1946) is een combinatie van verschillende mate rialen: roestvrij staal, koper, graniet, brons, hout en giethars dat door polij sting op glas gaat lijken. Net als Canton gebruikt Karola Velskamp het liefst verschillende materialen voor haar vaak humoristische beelden. Het afgie ten van haar eigen lichaamsdelen breit zij aaneen met abstracte vormen. De andere realiteit. Beelden én schilderijen van Henk Bee lenkamp, Carina Canton, Evert van Hemert, Tschavdar Tliëv en Karola Veldkamp, te zien tot 27 februari bij De Hazelaar, Bosstraat 2, van maandag t/m vrijdag van 9.00 - 12.30 uur en van 13.30 -17.00 uur; zaterdag van 10.00 - 12.00 uur; zondags gesloten. j y 549,- 459,- JdCkS o.a. KEMPEL <f=»tr\ %- Qun,,, m.~ PORTOBEttffS per stuk69,- I 2 stuks 120.- 3 stuks 150,- MODE ZUID PROMENADE 12 SOEST-ZUID n/ I Complete keukens, rolgordijnen, tafels en stoelen, dekbedden, gara gedeuren, magnetrons, halogeen buislampjes, pergola's, isolatiema teriaal, badkameraccessoires, vloertegels en deurkrukken. Noem het op en het staat in het Ideeën- boek 1995 van Nijhof. Voor het eerst heeft het Baarnse woon- warenhuis een catalogus laten maken. Meer dan driehonderd pagina's met in formatie en tips over wonen en doe- het-zelven. Tienduizenden ideeën in een full-color boek, waaraan maanden is gewerkt. Nijhof deelt het gratis uit aan haar klanten. Nijhof heeft zich ontwikkeld tot een toonaangevend en uniek woonwaren- huis met een breed assortiment in doe- het-zelf artikelen, keukens, sanitair en meubelen. In de zaak kan een keuze worden gemaakt uit bijvoorbeeld 997 lampen, 354 kasten, 214 deuren, 671 soorten tegels en 43 keukens. In het Ideeënboek een greep uit het omvang rijke assortiment. Het telt 320 pagina's in full-color, 2.100 foto's en kent een oplage van 75.000. In het Ideeënboek vindt men tevens handige tips en twaalf zogenoemde su- permaandaanbiedingen. Ook de tien goede diensten van Nijhof staan cen traal. Zoals de professionele bezorg dienst. Altijd binnen een week, maar meestal binnen enkele dagen brengen de chauffeurs van Nijhof de goederen bij de klanten thuis. De tijd van bezor ging wordt met een marge van een uur van te voren doorgegeven aan de klant en op de door de klant gewenste plek aangebracht (ook op zolder). Ook de service- en installatiedienst komt aan bod. Nijhof beschikt over een team van twintig ervaren electriciëns, timmerlie den, tegelzetters en loodgieters. Zij in stalleren desgewenst de badkamer of de keuken, hangen een deur af of monte ren een kast. Met het Ideeënboek in huis heeft men een goed overzicht van hetgeen Nijhof heeft te bieden. Het boek is gratis ver krijgbaar bij Nijhof dat is gevestigd aan de Minervaweg in Baarn (nabij de Al). De 'cover' van het Ideeënbq Nijhof dat gratis verkrijgbaar is. Belangstellenden kunnen het ook tele fonisch aanvragen (tel. 02154-86111). gardeur Pr. Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon (02155) 1 38 07 Diverse mooie luxe party- en dinerruimtes van 10 tot 200 personen, recepties tot ca. 350 personen. Prachtige terrassen met rotstuinen en vijvers. Ook voor een gezellig avondje kegelen. Een 19-jarige fietsster uit Soest liep maandagavond een geblesseerde duim op bij een ongeval op het kruispunt Dalweg-Parallelweg. Ze werd daar aangereden door een 36-jarige Soester- se, die met haar auto verzuimde voor rang te geven. Zowel de fiets als de auto werden beschadigd. Op de Beetzlaan zijn zondagnacht drie auto's beschadigd. De schade werd om ongeveer tien over één aangericht door een automobilist die vervolgens door reed. Een bewoner hoorde rond die tijd een klap. Toen hij naar buiten keek, zag hij dat drie geparkeerde auto's plotse ling tegen elkaar stonden. De veroorza ker, wiens auto eveneens was bescha digd, reed op dat moment net weg in de richting van de Albert Hahnweg. 25 o ex /t eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 Soest Tel. 02155-13042 Tot en met half februari exposeert in de raadhuisvitrine de beeldhouwster An ke Birnie (1943). Zij volgde haar oplei ding aan de Akademie voor Beeldende Kunsten Artibus te Utrecht en was leer ling van o.a. Gerard van der Leden en Wout Maters. Vanaf 1992 trad zij met haar werk naar buiten en exposeerde o.a. in Vleuten, Nieuwegein, Nijmegen, Utrecht, Cadier en Keer en Wijk bij Duurstede. Ankie Birnie geeft vorm aan de menselijke gestalte, weerstand biedend aan elementen als licht, Tucht1* en water; maar ook rust en inkering zijn thema's in haar werk. Bijzonder aan haar bronzen sculpturen is dat' ze niet in oplage vervaardigd worden; dus elk beeld is uniek. Een van de bronzen sculpturen van Ankie Birnie: "Noordenwind". Super Kleuren kopie Body-Touch/Body-Slink, de be kende schoonheidssalon annex af- slankstudio van Toos van der Wal, is onlangs verhuisd van de Hannie Schafthof naar de Ereprijsstraaf. Ook op het nieuwe adres staat per soonlijke aandacht centraal en kan de klant kiezen uit diverse behan delingen. Aan de Ereprijsstraat staat Body- Touch/Body-Slink een fraaie, moder ne behuizing ter beschikking. Opval lend zijn bijvoorbeeld de aquarellen schilderijen van Geert de Roovere die de wanden sieren van o.a. de beide nieuw ingerichte behandelkamers. Body-Touch/Body-Slink biedt o.a. een unieke methode om af te slanken door middel van diepte-warmte, geba seerd op jarenlange ervaring. Daarmee worden verrassend goede resultaten ge boekt. De methode gaat uit van een ver hoogde stofwisseling, is medisch onder bouwd en kan toegepast worden tegen vochtophoping, pijn en cellulitis. Te vens verkrijgbaar is de afslankkuur Di rect Effect, compleet hieuw, waarmee men in drie dagen totaal wordt ontslakt en gewicht verliest. (In de Elegance van januari '95 staat een artikel over deze methode en Toos van der Wal verstrekt graag meer informatie.) Nagelstyling Helemaal nieuw is de "nagelstyling" bij Body-Touch/Body-Slink. In Amerika is acryl de methode en dus ook bij Bo- Toos van der Wal. dy-Touch, met heel veel mogelijkhe den. De nagels zijn zeer duurzaam en sterk (ideaal dus voor nagelbijters) en kunnen steeds weer overgelakt worden. Ter gelegenheid van de verhuizing is er voor elke klant gratis een strass-steentje op de pink(en). Voor een effectieve anti-rimpelbehan- deling is myolifting - op medisch-tech- nische basis - de aangewezen methode: absoluut pijnloos en met verbluffende resultaten door de enorme dieptewer king. Schoonheidsbehandeling Wat de schoonheidsbehandelingen be treft mag de algenpakking (Thalasso- therapie) zeker niet onvermeld blijven. Deze methode is de anti-stressbehan- deling bij uitstek: men laat zich heerlijk leegdobberen op de weldaad van de zee. Remineraliseren en revitaliseren verbeteren de stofwisseling in de huid. Ook met een inwendige schoonmaak- kuur een ideale aanvulling, waarmee men zich absoluut fitter zal voelen. Ter gelegenheid van de verhuizing heeft Body-Touch/Body-Slink een aantal aantrekkelijk aanbiedingen. Men zie daarvoor de advertentie elders in deze krant. Op het nieuwe adres van Body-Touch/Body-Slink: Ereprijsstraat 223, tel. 12153, staat Toos van der Wal met raad en daad klaar om haar cliënten van een goed advies te voorzien. (Be handelingen volgens afspraak.)

Soester Courant | 1995 | | pagina 19