te mm msro Danscentrum Gerla spoedcursus;;™ uw mmie nu 50-70% KORTING ê°genoe§ NOQ EEN WZTEBRIJ? nu HELFT VAN DE PRIJS IACTUEEL I Commissie lijkt autobedrijf Birkstraat 1 plekje in buitengebied te gunnen IBt Wim van lloorn Commissie R.O. nu akkoord met loskoppeling kwestie- Van Doorn Cai-aansluitingen ondanks angst permanente bewoning 'Soest: swingend of slapend?' in eerste Soestand van 1995 Structurele bijdrage voor seizoenmarkt uit kermispot WOENSDAG 18 JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 Canon FUJI CLEAR SHOT Fotoalbums FOTO SWAGER 79,- QuickSnap 29; Po Pasfoto's halve prijs ontwikkelen vergroten afdrukken Bedrijf wordt mogelijk alsnog 'ingepast' Albert Cuyplaan 198b Soest INFORMATIE-INSCHRIJVING Star Travel weet wat u wilt. Op terrein voormalig Soester Natuurbad Thema, ander tijdstip en meer sponsors Wie vergelijkt leest de Soester Courant LEEGVERKOOP STER MODE Kinderkleding t/m 176 Dameskleding De Ster, Van Weedestraat 7 - Soest VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917 Bigfinder AS 1 Sportieve weer en wind camera met grote zoeker. Ideaal voor win tersport en strand. Ook in regen en zelfs (tot 5 meter) onder water te gebruiken. Inclusief tasje en batterij GRATIS >|QQ SKIBRIL nu DE START VAN FIJN FOTOGRAFEREN •makkelijk camera met li waarmee u schérpe en maakt. Is er dan schakelt sei' in. I'roble bedienen aaie vormges ing. altijd en overal lilooie foto's te weinig licht, a gewoon de Ilit- miloze 1'ilminleg. FUJI Ploco.3 Met het geheel waterdichte huis is de Quieksnup Marine ideaal voor zorgeloos foto graferen bij winterJspon. in of op water, strand of waar u maar wilt, 2-t 3 extra opnamen FUJIFILM 95 l'ltra fijnkorrelige kleurenne- gatieftilm voor uiterste Ncheip- te. Een vernieuwde versie van de liewezen Fujicolor kwaliteit met intense, krachtige, natuur- getrouwe kleuren. De ideale keuze vcxn univeiseel gebruik. Ook zeer geschikt voor uw wintersportfoto's. 36 opnamen nu Of De nieuwe collectie is binnen o.a. speciale berenalbums. Kom kijken! Prijzen vanaf i In kleur. Voordeel aktie 2C setje (4 stuks) Standaard afdruk formaat 10 x 15 cm 2 dagen afwerking 12 opn. 10,50 24 opn. 16,50 36 opn. 24,95 Extra grote afdruk formaat 13 x 18 cm per stuk slechts Kleuren vergroting 20 x 30 cm nu 2,95 (aanbieding geldig tot 28 februari a.s.) Vergroting van eigen negatief 30 x 45 cm Clixiijst 5,95 8,50 14,45 NIEUW in Soast Foto Swager budget print 10 x 15'cm slechts 49 cent SER VCE Het College vindt van niet - en wil dan ook alsnog in beroep gaan te gen het besluit van de provincie - maar de raadsleden in de commis sie R.O. lijken in meerderheid wel bereid autobedrijf Van der Meer (Birkstraat) een plekje te gunnen in het buitengebied van Soest. De commissie wilde de soep vorige week in elk geval niet zo heet ver orberen als ze door B. en W. was opgediend. De jonge ondernemer Ad van der Meer heeft aan de Birkstraat 124 een bedrijf in occasions. De gemeente heeft daar bezwaar tegen omdat het perceel een woonbestemming heeft. Bij de herzie ning van het bestemmingsplan landelijk Gebied werd het bedrijf (geen garage, alleen verkoop) dan ook wegbestemd en vervangen door een woonbestem ming. Het argument was dat Van der Meer zich "klandestien" op het perceel had gevestigd. De provincie heeft intussen tot twee maal toe laten weten geen enkele moei te te hebben met de "inpassing" van het bedrijf in het nieuwe bestemmingsplan, maar het College van B. en W. heeft vastgehouden aan de bezwaren (al stel de het in 1990 geen beroep in) en is het van plan nu, evenals in 1994 alsnog in beroep te gaan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten. Dat voorstel was vorige in de commissie aan de orde. Van der Meer zelf maakte tijdens de in spraakronde duidelijk dat zijn geduld - na zeven jaar soebatten - wel heel erg op de proef werd gesteld, terwijl de provin cie al twee keer heeft uitgesproken dat zijn bedrijf daar best kan, ook al omdat de gemeente destijds "verwachtingen" heeft gewekt. Van der Meer onder streepte nog eens dat hij best bereid was tot overleg en dat van ambtelijke zijde al lang het advies was gegeven om het au tobedrijf alsnog in te passen. Hij deed dan ook een dringend beroep op de commissie om het College-voorstel niet te volgen. Zonde van de moeite Zijn pleidooi viel in redelijk vruchtbare grond, want een duidelijke meerder heid van de raadsleden meende dat er inderdaad aanleiding was om nog maar eens met de ondernemer om de tafel te gaan zitten. Harry Witte (Gemeentebe langen) was bijvoorbeeld verrast door het College-voorstel. Hij vond de uit spraak van de provincie duidelijk. "Het is zonde van de moeite om daarover te gaan strijden. We kunnen beter probe ren het bedrijf op een verstandige ma nier in te passen, zonder al te veel scha de aan het landschap." Wil Stekelenburg (PvdA) en Loet Jan sen (D66) drongen eveneens aan op een nieuw gesprek en wilden voordat ze een definitieve uitspraak zouden doen de argumenten van het College nog 's op een rijtje gezet hebben. Arie van den Breemer (CDA), Günther Plomp (WD) en Ank Hugen (BAM) vonden direct al dat de ondernemer de ruimte moest krijgen. Alleen Jan Visser (GroenLinks-PS) was het eens met B. en W. - "Auto's horen daar niet" - al vond hij dat Soest wel erg raar voor de dag zou komen als de provincie Van der Meer opnieuw (en nu voor de derde keerY in het gelijk zou stellen. Wethouder Pieter ten Hove beloofde de zaak nog eens in het College te be spreken. Hij stelde overigens vast dat de provincie het inhoudelijk wel altijd met Soest eens was geweest, maar alleen tot een andere uitspraak was gekomen vanwege de "gewekte verwachtingen". "Wij vinden dus van niet," aldus Ten Hove, die de commissie beloofde de ar gumenten en motiveringen van B. en Bij de autohandel aan de Birkstraat zijn de wagens vanaf de weg gedeeltelijk zichtbaar. Foto: Goos van der Wilt W. nog op papier te zullen zetten. Kiekeboe? "Er is nooit 's iemand wezen kijken," klaagde Van der Meer nog, "maar wij spelen heus geen kiekeboe." "Dat hoeft ook niet," repliceerde Visser, "want je ziet die auto's vanaf de weg zó al staan..." De commissie leende ook haar welwil lend oor aan eigenaar Piers de Jong van bungalowpark het Eekhoornnest, die inmiddels tot zijn vreugde wel een (be perkte) uitbreiding van zijn bedrijf mag realiseren. De Jong stelde ten overvloe de vast - "Ik heb in vijfjaar geleerd dat je nooit zeker van je zaak kunt zijn" - dat het ontwerp van landschapsarchi tect Haver Droeze zo weinig mogelijk beslag legt op het "buitengebied", zo dat ook de provincie akkoord is gegaan. De commissie had daar weinig aan toe te voegen of op af te dingen. bouwbedrijf soest UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE EN ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 HAMMERLE BAARN Laanstraat 65 - 02154-15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155-14488 ROBERTO SARTO Leer in 15 lessen van 1 '/2 uur nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; maandag 23 januari. dagelijks (behalve op zondag). Tel. 02155-22811 20304 De raadscommissie Ruimtelijke Ordening is vorige week unaniem en zonder veel discussie akkoord gegaan met een voorbereidingsbe- sluit voor een perceel aan de Dor- resteinweg. Eigenaar A.P. van Doorn (van de houthandel) kan de grond nu met een gerust hart ver kopen aan de nieuwe eigenaar. Een paar maanden geleden had de ge meenteraad daar nog een stokje voor gestoken, omdat ze met Van Doorn nog een appeltje te schillen had over zijn "il legale" tuincentrum aan de Ko ningsweg. Dat is immers detailhandel en dat mag niet, volgens het geldende bestemmingsplan. De raad wilde dan ook niet meewerken aan het voorberei- dingsbesluit voor de Dorresteinweg - waardoor Van Doorn niet kon verko pen - zolang hij zijn activiteiten aan de Koningsweg niet in overeenstemming bracht met de gemeentelijke voor schriften. Van Doorn dreigde de gemeente on langs met een kort geding, omdat hij door de koppeling van beide kwesties ernstig benadeeld werd, maar voordat het zo ver kwam haalde de gemeente bakzeil, werd het overleg opnieuw ge opend en besloten Van Doorn en zijn advocaat de gang naar de rechter nog even aan te houden. "We komen er wel uit," stelde Van Doorns advocaat Hen driks vorige week dan ook optimistisch vast, "als we de koninklijke weg maar bewandelen." Gescheiden trajecten Zowel het College als de raad zelf lijken nogal geschrokken te zijn van de voort varendheid en het gemak waarmee de beide kwesties een paar maanden gele den nog "gekoppeld" werden. Wethou der Pieter ten Hove beaamde dat ook het College van B. en W. inmiddels tot het inzicht was gekomen dat er sprake is van "twee gescheiden trajecten". Over de uitkomst van de tuincentrum-kwes tie was hij trouwens wat minder hoop vol gestemd dan Hendriks: "We heb ben nog een aanzienlijk verschil van mening", maar dat stond de goedkeu ring van het voorbereidingsbesluit hu toch niet meer in de weg. De commissie vond het allemaal prima en besloot, met nog groter gemak dan waarmee de raad de kwesties had ge koppeld, ze weer uit elkaar te halen. "We hebben de zaken als raad aan el kaar geknoopt, we zullen ze nu weer los moeten knopen," stelde CD A-er Bart Krol nuchter vast. Bij uw Star Travel Reisburo ligt de wereld aan uw voeten. Bij ons kunt u boeken voor alle vakantiebestemmingen van alle touroperators. Kortom, een wereld van onbegrensde mogelijkheden... en dat is nou vaak het grote probleem. Soms kun je door de bomen het bos niet meer zien. Gelukkig zijn ze bi] Star Travel doorgewinterd als het om reizen gaat. Zij maken u in no-time wegwijs door de 'reis- tebrij' van bestemmingen, accom modaties, vervoermiddelen en prijzen. Zij zorgen ervoor dat u uw vakantie met plezier tegemoet kunt zien. Dan gaat u alvast lekker uit gerust op reis. Kom maar eens bij ons binnen. Star Travel Reisburo Soesterbergsestraat 22, Soest Telefoon 02155-22803 Het hotel en de appartementen die op het terrein van het voormalige Soester Natuurbad worden ge bouwd, zullen worden aangesloten op de centrale antenne inrichting (cai). De college-partijen VVD, CDA en PvdA gaan morgenavond in elk geval akkoord met het colle ge-voorstel daartoe. Gemeentebelangen Groen Soest, BAM, D66 en Groen Links/Progres sief Soest stelden zich vorige week in de commissie milieu terughoudend op. Zij vrezen vooral dat de appartementen straks na verkoop of verhuur perma nent bewoond zullen worden en dat is tegen de afspraken. Een cai-aansluiting kan die permanente bewoning alleen maar in de hand werken, menen de fracties. Volgens wethouder Ries van Logten- stein (CDA) zal dat zo'n vaart niet lo pen. "Permanente bewoning beïn vloed je niet met het aanleggen van een kabel. We hebben in het bestemmings plan en het contract laten vastleggen dat de appartementen niet permanent mogen worden bewoond. Via die we gen kunnen we er altijd tegen optreden, als we dat zouden willen. Als iemand ons om een aansluiting verzoekt, heb ben we dat te doen, omdat het een nuts voorziening is. Het zou ook onwezen lijk zijn om te zeggen dat de postbode er drie maanden niet mag komen." WD-er Bartho Andersson is niet bang dat de appartementen permanent be woond zullen worden. "Dan zou de prijs van de appartementen veel te hoog worden." Op verzoek van de BAM zal Van Log- tenstein laten uitzoeken op welke wijze de cai-aansluiting in andere (bungalow-)- parken is geregeld. Teeke Qlastra had namelijk voorgesteld alle kosten in re kening van de nieuwe exploitant te brengen. Die moet die kosten dan maar verrekenen met de huurders/kopers van de appartementen. Ook als de gemeente de kosten op zich neemt, zal de investering overigens ren dabel zijn. De gemeente hoeft er dus so wieso geen geld op toe te leggen. Vrijdagmiddag 17.00 uur in C-drie Hoe levendig is het leven in Soest, deze middelgrote ge meente in het hart van Neder land? Hoe is het gesteld met de cultuur, de jeugd, de sport, de politiek, het verenigingsleven, het winkel-"gebeuren"" en het uitgaansleven? Swingt Soest, of kun je met meer recht stellen dat het slaapt...? En wat gaan we daar dan aan doen? Dat is de kwestie die onder het motto "Soest: swingend op slapend?" wordt aangesneden in het praatpro gramma "Soestand", het eerste van 1995, dat komende vrijdagmiddag vanaf 17.00 uur wordt opgenomen in C-drie en tegelijkertijd (dus "li ve") wordt uitgezonden via Radio Soest. De redaktie heeft een aantal beken de en minder bekende Soester uitge nodigd, die in de lokale samenleving hun sporen hebben verdiend met al dan niet geslaagde pogingen om Soest af te houden van de "totale versuffing". Het zijn o.a. Jean-Marie van Staveren, beeldend kunstenaar en voorzitter van het Dorpshuis in Soesterberg; Piet Ekel, oud-acteur en organisator, o.m. bekend van (nog nimmer gerealiseerde) plannen voor een theater in Soest; Jan Visser, raadslid voor GroenLinks-PS en (oud-)actievoerder; Berna Kouse maker, concertzangeres en initiatief neemster voor het nieuwe open luchttheater Cabrio; René van Hal, secretaris van het Groot Gaesbeeker Gilde en organisator van tal van Gilde-evenementen; Cees Verkerk, secretaris van de Sportraad Soest en kenner van het Soester sportwereld- je, en waarschijnlijk nog enkele an deren. Hans de Widt Ze komen aan het woord in een ron de-tafelgesprek met Leen Cramer (Radio Soest) en Pim Jonker (C-drie), nadat voorafgaand een vraaggesprek heeft plaatsgevonden met burgemeester Hans de Widt, die ongetwijfeld ook zijnerzijds enig licht over de prangende vraagstel ling - swingend of slapend Soest - zal laten schijnen. De bezoekers en luisteraars kunnen verder zoals gebruikelijk de column "The Talk of the Town" van Aad Post verwachten en de muziek wordt weer verzorgd door Semmy Prinsen en César Stormvogel, die o.a. Rosa- minth Faas begeleiden met haar in middels befaamde satyrische "Soe stand Nooitgedacht Blues", op tekst van Ab Faas. Een van de gasten, Berna Kousemaker, verzorgt een miniconcert; samen met Giogio Me- reul zingt ze een aria uit de beroemde opera Carmen van Bizet. Soestand is (bedoeld als) een swin gend programma om niet bij in te slapen. Wie de opname wil bijwonen is hartelijk weikom in C-drie (toe gang gratis, drank voor eigen reke ning) op vrijdagmiddag 20 januari, vanaf 17.00 uur tot ca. 18.30 uur. In ieder geval tot en met 1997 kun nen de organisatoren van de sei zoenmarkt rekenen op een finan ciële bijdrage van de gemeente. Het college heeft besloten per jaar vijfduizend gulden beschikbaar te stellen uit de kermispot. Van dat bedrag moeten ook eventuele soortgelijke evenementen in Soester berg worden gesubsidieerd. Tot dusver werd drie keer een seizoenmarkt ge houden, éénmaal in het laatste week einde van augustus (tijdens de gilde- feesten) en tweemaal op de eerste zater dag van september. Mogelijk wordt een andere periode gekozen voor het hou den van de seizoenmarkt. Uit reacties van veel verenigingen en instellingen is gebleken dat een andere datum de voorkeur heeft, omdat ze in september al druk zijn in verband met het nieuwe seizoen. De werkgroep seizoenmarkt buigt zich daarover. Ook wordt bekeken of de volgende sei- zoenmarkten in het teken van een the ma kunnen komen te staan. Daarnaast wil de werkgroep meer sponsors aan trekken. Met de gelden die daaruit wor den verkregen, moeten spraakmaken de activiteiten worden georganiseerd. Doel daarvan is dat meer mensen de seizoenmarkt bezoeken. Alle verenigingen en instellingen uit de gemeente Soest kunnen deelnemen aan de seizoenmarkt. Vanuit een informa- tiekraam en/of door middel van de monstraties kunnen zij de aandacht vestigen op hun activiteiten. Bovenge noemde suggesties worden verder on derzocht om te voorkomen dat de sei zoenmarkt elk jaar in herhaling valt.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5