SCHOEMAKER RUIMT EXPLOSIEF OP! nu 30-50% H 3 i Li V EXTRA VOORDEEL HALVE PRIJS Hil-ton herenmode The Outpost iACTUEEL I Drukke 'klitsavond' met oude Soester klederdracht en nog veel meer moois Diverse jeans o.a. Levi's, Tripper, Big John Pastor Spithoven verlaat Soest Onbegrip over Postkantoren 'Maatschappelijk dove Tante Pos heeft gehoorapparaat nodig...' WOENSDAG 18 JANUARI 1995 SOESTER COURANT. koelkasten STOF. \ZlJlGERs ENZ. Kleurentelevisies Videorecorders Videocamera's Stereocombinaties Luidsprekerboxen CDi-spelers Portable radio's Walkman's Koelkasten Wasautomaten Drogers Vriezers Stofzuigers Huishoudapparaten Zonnebanken Zonnehemels enz. PAGINA 7 Voor alle zekerheid! .1 Historische Vereniging en Stichting Oud Soest Aanwinsten op de qehele wintercollectie Van Weedestraat 8 A-B - Soest - Telefoon 02155-23324 Bel voor informatie over: Canditiezuiemmen AUeuw! sznimm Vdnvzwemmm Sport- en zwemschool "de Wieksloot" In verband met sluiting agentschap STRAALBEDRIJF v. Rouwendaal v.o.f. STRALEN SCH0PEREN FIJNSTRALEN SB BS over sluiting postkantoortje n i i •\Vj metnorma» ■A-V tabneksga™0 k itermijn. TELEVISIE Het is druk in de winkel van Schoemaker. Geen wonder: Schoemaker ruimt explosief op. Oude voorraden, restanten, maar ook restpartijen, splinternieuwe apparaten. De prijzen van Schoemaker zijn als van een cash en carry winkel maar de service van Schoemaker blijft, ook nu. En natuurlijk straks in de nieuwe winkel. Kom nu naar Schoemaker en profiteer! schociimkci VAN WEEDESTRAAT 78 - TEL. 172 53 TECHNISCHE DIENST - TEL. 10344* Meer dan honderd bezoekers - le den/donateurs en andere belang stellenden - hebben vorige week dinsdag het nieuwe jaar luister bij gezet tijdens de "klitsavond" van de Historische Vereniging Soest en de Stichting Oud-Soest (van het museum aan de Steenhoffstraat). Op de geanimeerde bijeenkomst stond vooral de oude Soester kle derdracht centraal. Vorig jaar viel de wedstrijd met oude foto's van Soest al bijzonder in de smaak, en ook ditmaal was het evene ment een schot in de roos. Historie-lief hebbers konden hun hart ophalen aan oude Soester klederdracht, sieraden en gebruiksvoorwerpen uit vervlogen tij den. Ze moesten zoveel mogelijk (mul tiple choise) goed beantwoorden om in de prijzen te vallen, die o.a. bestonden uit flessen wijn, "Soester" legpuzzels van Willem van Oosten (van oude fo to's) en schilderijtjes. Mevrouw Baten burg bleek het meeste "thuis" te zijn in dit aspect van de Soester geschiedenis. Volgens ingewijden was de wedstrijd bepaald niet makkelijk en "geheide" kenners van de klederdracht-en-wat- daarbij-hoort moesten gissen naar na men en aanduidingen van bijvoorbeeld de "boot" - een soort halssieraad dat vroeger boven het halskruis werd ge dragen (in rouwtijd de "rouwboot"), de Soester muts of staartkap" of het stiftje waarmee men oudtijds de s^khorloges opwond. Vrijwel alle voorwerpen - vaak unieke exemplaren - waren tast baar aanwezig, afkomstig uit de immer groeiende collectie in het museum Oud Soest. De bezoekers vermaakten zich er uit stekend mee. Ze waren eerst welkom geheten door Anton van den Dijssel, voorzitter van de Stichting Oud-Soest, en werden uitgeluid door zijn collega Piet van Doorn van de Historische Ver eniging. In de tussentijd werden ze - de traditie getrouw - onthaald op ouder wetse lekkernijen als boerenjongens (rozijnen op brandewijn) en boeren meisjes (abrikozen op brandewijn). Volgens Van den Dijssel gaat het uitste kend met het museum aan de Steen hoffstraat. Het aantal bezoekers neemt nog steeds toe. Ook de Historische Ver eniging gaat het voor de wind. Binnen kort verwacht men het 300e lid te kun nen inschrijven. Met dankbaarheid stel de hij vast dat sommige bezoekers ook niet met lege handen kwamen. Zo werd de museumcollectie op één avond uit- Bezoekers buigen zich tijdens de Klitsavond o.a. over een authentieke Soester "Staartkap". Foto: Goos van der Wilt. gebreid met aanwinsten als een klein statenbijbeltje, het "journaal" van de voormalige sociëteit "De Vriendschap" uit de Kerkebuurt, die haar domicilie in de legendarische Gouden Ploeg had, en een zilveren sputumpotje zoals dat in vroeger tijden werd gebruikt door tbc-patiënten. Bovendien mocht het museum van een anonieme weldoener een bedrag van maar liefst 1500 gulden in ontvangst nemen. In de afgelopen week is definitief ko men vast te staan dat pastor Cor Spitho ven, verbonden aan de Joannes- en de H. Familie-parochie, Soest gaat verla ten. Hij vertrekt naar Zeist, waar hij zich verbindt aan de Joseph-parochie (centrum) en de Christus Verrijzenis- parochie (Kerkebosch). Spithoven (53) heeft zijn medegelovi gen in-Soest laten weten dat hij nog een keer een nieuwe uitdaging wil aangaan. Hij"verwijst in dat verband naar het be leid binnen het bisdom, waarbij alle pastores in overweging wordt gegeven om na tien jaar uit te zien naar een ande re functie of werkplek. Spithoven is dit jaar tien jaar in Soest en heeft besloten nog eenmaal "een nieuwe start te ma ken", zoals hij het omschrijft. Eind juni neemt hij afscheid van Soest, begin juli begint hij zijn werk in Zeist. Ook in Zeist zal hij verbonden zijn aan twee parochies, die overigens ook nauw samenwerken met twee andere paro chies. Volgens Spithoven is de situatie daar ongeveer vergelijkbaar met die in Soest. De vacaturecommissie van het Interpa rochieel Beraad (IPB) - waarin de vier Soester parochies samenwerken - is in middels begonnen met de "invulling" van de vacature. Na het vertrek van Spithoven heeft katholiek Soest nog één priester-pastor: pastor H. Goddijn (Soestdijk). Volgens het bisdom is er in Soest de komende jaren plaats voor twee priester-pastores en twee pasto raal werkers. Wieksloterweg wz 15 - 3763 LH Soest, Telefoonnr.: 02155 15001 De briefwisseling tussen de ge meente en de directie van Post kantoren bv over de sluiting van het postagentschap aan de Wiardi Beckmanstraat duurt voort. De di rectie van Postkantoren heeft het college namelijk niet uitgenodigd voor een gesprek, waarin het be sluit tot de sluitng nader zou wor den toegelicht. Het Soester college had hierom ge vraagd. Volgens de Postkantoren zijn de bedrijfseconomische argumenten die leidden tot de sluiting van het post agentschap al vaker duidelijk kenbaar gemaakt. In december is het college nogmaals per brief meegedeeld dat het postagentschap is gesloten in het kader van de nieuwe bedrijfsvoering. Dat be sluit was overigens beginjaren negentig al aangekondigd. Postkantoren stellen dat het aantal lokethandelingen in hef agentschap, dat tot en met 31 december in de zaak van Super van Doorn was ge vestigd, sterk is afgenomen. De be drijfsvoering ervan zou niet meer ren dabel zijn. Het college is daar niet van overtuigd en had graag opheldering gekregen in een persoonlijk gesprek met de directie die schrijft dat ze zich bewust is van de maatschappelijke functie die de post- vestigingen vervullen. Wethouder Neks Blommers: "Als Postkantoren zich daarvan bewust zijn, hadden ze best met een middenstander kunnen onderhandelen over de voort zetting van het agentschap. Er zijn ge noeg, middenstanders die dat zouden willen." In de brief aan de directie van Postkan toren schrijft het college dan ook: "Nu u zelfs niet ingaat op onze uitnodiging kunnen wij niet anders concluderen dan dat u kennelijk niet bereid, dan wel in staat bent ons te overtuigen van de noodzaak tot sluiting. Dat betreuren wij te meer daar u in uw brief zo nadrukke lijk aangeeft dat u zich bewust bent van de maatschappelijke functie. In de ge geven omstandigheden menen wij hier bij de nodige vraagtekens te kunnen plaatsen." Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Telefoon 02155 - 2 20 50 "Tante Pos is al een oude dame en dan is doofheid wel enigszins ver klaarbaar..." Zo reageert de SBBS tenslotte op de "maatschappelijke doofheid" van de PTT voor de protesten tegen de sluiting van het postkantoortje in Honsbergen. Het doek viel op 31 december j.l. "Ondanks de brieven van bestuurlijke en maatschappelijke organisaties en ve le privépersonen is Postkantoren b.v. doof gëbleven voor de gegronde argu menten die ervoor pleitten het post agentschap ana de Wiardi Beckman straat open te houden," schrijven voor zitter S.J. van Waveren van de SBBS en mevr. M. Kuiper van de bewonerscom missie Honsbergen aan B. en W. "Tante Pos is als publieke instelling al een oude dame en dan is doofheid wel enigszins verklaarbaar. Voor ouderen mensen zijn er dan gelukkig gehoorap paraten beschikbaar, die ervoor zorgen dat men met elkaar kan blijven praten. Voor instellingen als 'tante' is deze mo derne apparatuur kennelijk nog niet be schikbaar, daar zij zelfs een gesprek met uw College - wellicht door maatschap pelijke doofheid - uit de weg is gegaan," aldus de brief. De schrijfsters betreuren met B. en W. de gang van zaken, met name omdat het in dit geval een grote groep ouderen (be)treft. Met de brief willen ze ieder een - mede namens de bewoners van Honsbergen - bedanken voor de be moeienis en de getoonde inzet. "Helaas zijn alle pogingen op niets uit gelopen en moeten we concluderen dat het bedrijf 'zich minder verantwoorde lijk is van zijn maatschappelijke functie dan het altijd beweert te zijn'," aldus de SBBS en de bewonerscommissie.

Soester Courant | 1995 | | pagina 7