WNDERWUS! ISOESTERBERGI INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS 'Éénrichtingsverkeer niet opheffen' Oprichter A.J. de Jong neemt afscheid van Soester accountantskantoor Avondl Het Baarnsch Lyceum voor havo, atheneum en gymnasium Aflossing van de wacht bij r.k. parochiebestuur Soesterberg Leusdem Ouderen o WOENSDAG 25 JANUARI 1995 SOESTER COURANT Open Huis, zaterdag 11 februari PAGINA 10 Bewoner Professor Lorentzlaan oneens met gemeente Te veel... Nieuwe huisstijl markeert veranderingen countants 'astingadviseürs Karei van Geet volgt Frans van Dillen op REMU bellen bij defecte lichtmast Gestolen auto 100 meter verder weer gevonden Veel goederen weg uit kapperszaak Autobedrijf wil 'voorkeursoptie' aan de rondweg Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv vooral uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens CtóöKiderfioi/id Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Bankbiljetten uit kassa gegraaid Vrijwilligers Vakature Bank Vakatures Ook verbindi, Auto vliegt ui Publiekszaker dinsdag 21 fel iets eerder dit Betere kwalitt van tv-beeld Bonden steunt Het Baarnsch Lyceum is een mid delgrote school waar traditie en vernieuwing hand in hand gaan. In 1919 opgericht door ouders, en tot op de dag van vandaag nog steeds bestuurd door ouders, wil het een school zijn op algemene grondslag en onderdak bieden aan mensen van allerlei overtuigingen en op vattingen. Het is van groot belang dat de leerlin gen zich op hun plaats voelen en daar door tot goede prestaties kunnen ko men en dat zij naast de intellectuele vor ming ook stimulansen krijgen voor hun sociale en culturele vorming. Voorkomen van problemen en voorko mende problemen met elkaar -leerling, ouders en school - oplossen is het uit gangspunt bij het uitstekende systeem van leerling- en studiebegeleiding. In- troduktiedagen, huiswerkklas en extra training van rekenen en taal horen daar bijvoorbeeld bij. In de eerste brugklas zitten alle toegela ten leerlingen door elkaar; in de tweede klas kan de brugklas voortgezet worden wanneer nog niet duidelijk is of het kind havo of atheneum gaat doen. Anderen kunnen al een keus maken voor gymna sium 2 of havo 2. Door de keuze van boeken, andere leermiddelen en door de wijze van wer ken wordt ernaar gestreefd alle leerlin gen in de lessen uit te dagen zélf te on derzoeken, zélf te ontdekken en bevin dingen aan hun klasgenoten door te ge ven: streven naar een actieve school. Door het jaar heen worden vele activi teiten georganiseerd op het gebied van sport en cultuur. Hoogtepunten zijn de diesviering met toneel van "eigen kweek", de jaarsluiting en de interly- ceales, traditionele wedstrijden tussen de vijf oudste lycea van Nederland met spannende voorselecties op school Kennismaken Wilt u de school zien, medewerkers en/of andere ouders spreken? Het Open Huis is op 11 februari van 10.30 tot 13.30 uur, de informatieavond (voor ouders) op 7 februari vanaf 19.45 uur. U kunt ook een afspraak maken voor een persoonlijk gesprek met de conrector onderbouw, mevrouw Van Efferen, tel. (02154-16041). Wanneer op de basisschool van uw kind de brochure niet (meer) voorradig is, kunt u hem aanvragen bij de secretares se van het Lyceum (02154-16041). Zij stuurt hem u omgaand toe. Donderdag 26 januari Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Aanvang 9.30 uur. Vrijdag 27 januari Studie- en Beroepenbeurs Expohal Soestdijkerstraatweg 38, Hilversum Sportpark. Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi. Van 14.00-21.30 uur. Zaterdag 28 januari Studie- en Beroepenbeurs Expohal, Soestdijkerstraatweg 38, Hilversum Sportpark. Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi. Van 10.00-15.00 uur. Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, Sgm. met basisonder wijs, Mavo, Havo, Ath. en Gymn., Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30- 12.30 uur. Maandag 30 januari Open huis: Vallei College, Vbo- Handel/Administratie/Verkoop. Dierenriem 11, Amersfoort. Van 18.30-21.00 uur. Donderdag 2 februari Kennismakingsavond: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aanvang 20.00 uur. Maandag 6 februari Open huis: Vallei College Ath./Havo/Mavo, Paladijnenweg 611, Amers foort. Van 19.30-22.00 uur. Dinsdag 7 februari Informatie-avond voor ouders: Het Baarnsch Lyceum, Scholengemeenschap voor Havo/Ath./Gyfnn., Torenlaan 77, Baarn. Aanvang 19.45 uur. Woensdag 8 februari Open middag: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opleidingscentrum, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Zaterdag 11 februari Open huis voor leerlingen ouders: Het Baarnsch Lyceum Scholengemeen schap voor Havo/Ath./Gymn., Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30-13.30 uur. Open dag: P,C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Van 10.00-12.30uur. Zaterdag 18 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, Sgm. voor basison- derwijs/Mavo/Havo/Ath./Gymn. Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30- 12.30 uur. Dinsdag 21 februari Voorlichtingsavond: P.C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Van 8.00- 20.00 uur. Dinsdag 7 maart Open huis: Vallei college, Ath/Havo/Mavo, Paladijnenweg 611Amersfoort. Van 19.30-22.00 uur. Woensdag 8 maart Open huis: Vallei College,Vbo-Handel/Administratie/Verkoop, Dierenriem 11, Amersfoort.Van 12.30-15.30 uur. Vrijdag 10 maart Open huis/Informatieavond: Dudok College, Middelbaar beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Techniek. Vaartweg 54, Hilversum. Van 14.00-16.30 uur en van 19.00-21.30 uur. Zaterdag 11 maart Open school: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Van 10.00-12.00 uur. Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming. Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Open huis:Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Woensdag 15 maart Open middag: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opleidings Centrum, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Van 14.00 uur. Donderdag 1 juni Informatie-avond: Dudok College, middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming, Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 19.00-21.30uur. Informatie-avond: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Informatieavond: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs, afd. Han del, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Informatie-avond: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Informatie-avond: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur De gemeente is voornemens het begin van de Professor Lorentz laan als éénrichtingsverkeer op te heffen. Aanpassing van de huidige situatie is dan noodzakelijk. Piet Pieren en Van Vianen van de be wonerscommissie zijn het niet eens met dit voorstel. "In de Handelspost stond vermeld dat de bewoners van dat ge deelte van de Professor Lorentzlaan zich tijdens de inspraakprocedure, als voorstander van haaks parkeren had den uitgesproken. Dat is pertinent on juist. Wij hebben juist met klem tegen deze wijze van parkeren geprotesteerd en hebben onze bezwaren als zodanig ingediend. Dat betekende dat onze au to's ergens elders en buiten het ge zichtsveld moesten worden gepar keerd, aangezien voor hun woningen een parkeerverbod zou komen. Als Buurtpreventie hebben we nu een goed zicht op het geheel en dat is soms drin gend nodig ook." "De groenstroken waar men de par keergelegenheid op wil maken, waren eigendom van de gemeente Soest en werden destijds in bruikleen aan de Woningbouwvereniging Soest afge staan. Wij vragen ons af of de gemeente dan nu ineens deze groenstroken zich kan toeëigenen. Was de gedoogplicht van toepassing? Na een langdurige cor respondentie blijkt dat de gemeente Soest zich de grond weer heeft toegeëi gend. Een gemeenteraadslid uit Soes- terberg heeft de kwestie opnieuw aan gekaart en gevraagd het oorspronkelij ke plan uit te voeren. Was dat juist? Wij als bewoners menen van niet. Door het raadslid werd aangevoerd dat het ver keer vanaf het sportpark zeer gemakke lijk via de Antonie van Leeuwenhoek laan en Professor Lorentzlaan naar de Rademakerstraat en zo het dorp kon verlaten. Snelle afvoer van het verkeer, dus een tweerichtingsverkeer op dat ge deelte. Maar volgens ons is verkeer dy namisch, want wat gebeurt er de laatste tijd? Het verkeer naar het sportpark gaat via de Kerklaan, Anthonie van Leeuwenhoeklaan, Simon Stevinlaan, Generaal Winkelmanstraat en Kamp weg naar de Richelleweg en verlaat zo Soesterberg via rijksweg A-28. De Ra demakerstraat, maar vooral het Dorps plein met zijn versmalling, wordt als een groot obstakel gezien om snel het dorp te verlaten. Om die reden zijn de bewo ners niet gelukkig met het tweerich tingsverkeer. Wat te denken van de kruising van Angerenstreaat met de Professor Lorentzlaan met slecht uit zicht op de laatst genoemde straat van wege struikgewas en kleuterschool. Wij PG'06'TJ verwachten dat hier dan de nodige aan rijdingen met alle gevolgen van dien zullen ontstaan. Het eenrichtingsver keer verdwijnt zo in Soesterberg, maar wat te doen met de FokkerStraat, Anto nie van Leeuwenhoeklaan richting Christiaan Huijgenslaan en sportpark? Moet de Fokkerstraat dan ook heringe richt worden? Wij hebben als bewo nerscommissie op deze wijze geen hoge dunk van inspraak procedures. Merï gaat kennelijk gewoon zijn eigen weg. Het is bijzonder jammer voor al dat vele geld wat volgens ons zinloos besteed gaat worden aan deze herinrichting. Voor dief 35.000 zou men heel wat be tere zaken kunnen doen', aldus de ver bolgen bewonerscommissie. Oud D66-raadslid Jan van Esseveld: "In juni 1986 werd gewag gemaakt van het Herinrichtingsplan Soesterberg kom'. In het voorjaar 1987 werd dit plan aan de bevolking gepresenteerd met tevens het inspraakproces. In juni 1987 werd zelfs een enquete onder de bevolking gehouden; van de 1016 for mulieren kwamen er 379 retour, dat is slechts 37,3%. Uit deze ënquete bleek dat er veel bezwaren waren tegen het vele eenrichtingsverkeer. In september 1987 kwam het besluit van B&W dat de verkeerscirculatie teruggebracht zou worden naar het traditionele tweerich tingsverkeer. Voor de uitgangen van scholen, openbare voorzieningen en kruisingen, zouden drempels worden geprojekteerd. De parkeernorm kwam op twee auto's per woning, wat inhoudt dat er gegroepeerd moest worden ge parkeerd (er kunnen geen twee auto's voor een woning). Dat betekende voor het eerste gedeelte van de Prof. Lo rentzlaan dat er op de hoeken met de Ant.v.Leeuwenhoeklaan parkeerruim te moest worden aangebracht. De grond voor betreffende parkeerruimte is van de gemeente, wat men op de teke ning kan zien van januari 1988, ge meente Soest, afdeling R.O.B. Er is 127.600 gulden gevoteerd voor de Pro fessor Lorentzlaan en fase 4 zou wor den uitgekeerd in 1991. Wat ik mij nu afvraag is, wat zijn ze in Soest aan het doen? Waarom wordt een goedge keurd plan niet conform uitgevoerd? Nog steeds eenrichtingsverkeer op de Professor Lorentzlaan, Fokkerstraat en Antonie van Leeuwenhoeklaan en de geplande parkeerruimte op de hoeken van de Professor Lorentzlaan (eerste gedeelte) niet aangebracht. In beide straten rijdt het verkeer constant tegen de rij-richting in, waardoor gevaarlijke en 'agresssieve situaties' ontstaan." Door het overvloedige aan bod van kopij konden enige artikelen deze week niet ge plaatst worden. Voor zo ver actueel verschijnen ze in een volgende editie. Foto: Goos van der Wilt Onder grote belangstelling heeft de heer A.J. de Jong vrijdag j.I. af scheid genomen van het bekende Soester accountantskantoor dat zijn naam draagt. Dat gebeurde met een drukke receptie in Dart huizen, nadat - in kleinere kring - een bijzondere plechtigheid had plaatsgevonden bij het kantoor aan de Burgemeester Grothestraat 35. Die plechtigheid was de onthulling van het nieuwe naambord, waarmee tevens de nieuwe huisstijl werd geïntrodu ceerd. Oprichter A.J. de Jong - inmid dels 70 jaar -en zijn echtgenote trokken, geassisteerd door de zonen R.J. (Ro nald) en M.H. (Marcel) de Jong, het doek weg voor het bord met het nieuwe logo, een ontwerp van Ronald de Nooij. Daarin zijn o.a. de toetsen van een re- kenapparaat - "accountantsgereed schap" bij .uitstek - op fraai gestyleerde wijze verwerkt, evenals het bekende blauwe hoekje van het belasting-aan giftebiljet. De term afscheid klinkt overigens wat al te definitief. De Jong Senior blijft op enige afstand nog wel degelijk met het bedrijf verbonden, maar gaat het wat rustiger aan doen. Dat betekent dat er na zo'n 32 jciar min of meer een streep wordt gezet onder een zeer actieve loopbaan, die op 1 januari 1963 begon met de oprichting van een zelfstandig "eenmans"-accountantskantoor. Daarvoor had De Jong al een ruime er varing opgebouwd in dezelfde en aan verwante branches in zijn geboortestad Hilversum, waar het kantoor dan ook van start ging aan de Neuweg. 'Blijvertjes' De Soester geschiedenis van het kan toor dateert van 1965, toen aan de Mo lenstraat 11 onderdak werd gevonden in hetzelfde pand als waarin het Wit- Gele Kruis gevestigd was, een omslag punt dat gemarkeerd wordt door twee belangrijke gebeurtenissen: de overna me van de praktijk van accountant Van Hal én de indiensttreding van A.G. Kok (velen in Soest beter bekend als Toon Kok, die tot 1991 nauw aan het kantoor vérbonden zou blijven), een jaar later gevolgd door nog zo'n pijler van het kantoor: mevrouw A.W. Wol- se-Karreman, die eveneens; (tot op ho ge leeftijd) een "blijvertje" blijkt te zijn te midden van een voor het overige vrij sterk wisselende verzameling mede werkers. In 1972 verhuist het accountantskan toor van de Molenstraat naar de Heide weg 68, waar vanaf dat moment kan- toor-aan-huis wordt gehouden. Enkele jaren later verhuist het gezin - inmiddels is oudste zoon Ronald de gelederen ko men versterken en een poosje later voegt ook zijn broer Marcel zich bij het team - weer naar Hilversum, waardoor in Soest meer ruimte beschikbaar komt voor de vennootschap-onder-firma, waarin de onderneming in 1983 wordt omgezet. Midden in het leven Ook aan de Heideweg blijkt het pand op den duur te klein en in 1987 volgt daarom de overstap naar de Burge meester Grothestraat 35, waar het "be drijf' inmiddels is uitgegroeid tot een modern, uitstekend geoutilleerd ac countantskantoor met een flink aantal medewerkers. Dagelijks wordt daar be wezen dat de accountant - vroeger wel eens afgeschilderd als een super-boek houder die de wereld alleen van achter zijn bureau kende - iemand is die mid den in het leven staat. De werkzaamheden zijn in de loop der jaren dan ook sterk veranderd. "Het is veel meer dan puur boekhouden," al dus Ronald de Jong. "Dat is in feite maar een onderdeel van het totale pak ket van advisering en de verzorging van fiscale aangiften, jaarrekeningen en nog veel meer." Het accountantskantoor heeft een wijd verspreide klantenkring, waarin - naast een toenemend aantal particulieren dat de belastingaangifte laat verzorgen - vooral het midden- en kleinbedrijf een grote rol speelt: winkeliers, vrije beroe pen, de non-profitsector, agrariërs, etc. Het kantoor heeft zich verder ook ge specialiseerd in de advisering en bege leiding van startende ondernemers. Van balpen tot computer Uiteraard hebben zich in die ruim dertig jaar sinds vader De Jong als "eenmans zaak" startte (het kantoor telt inmiddels tien medewerkers) de nodige verande ringen voorgedaan. "Vader begon in zijn eentje, met een balpen die hij bij V. en D. had gekocht. Intussen is de com puter, die in 1979 zijn intrede deed, niet meer weg te denken." Tijdens de receptie in Darthuizen kwam vrijdagmiddag niet alleen een groot aantal vertegenwoordigers van de uitgebreide klantenkring afscheid ne men, maar ook heel wat "gewone" Soesters die de heer De Jong Senior in andere hoedanigheden hebben leren kennen. Zo was hij o.a. jarenlang jeugd leider en grensrechter bij S.O. Soest. Als regel wordt men verkozen tot voorzitter van het parochiebestuur en -vergadering voor de tijd van vier jaar en dit kan nog eens met vier jaar worden verlengd. Dat was de reden dat Frans van Dillen per 1 januari zijn zittingsperiode van twee keer vier jaar moest beëindi gen. Binnen de parochie heeft men hem Ieren kennen als een man niet grote inzet, vakbekwaamheid en met veel menselijk invoelingsver mogen. Onder zijn deskundige lei ding was er tevens een prettige sa menwerking met overige bestuurs leden en werkgroepen. De nieuwe voorzitter, dhr. Karei van Geet (58), woonachtig aan de Prof. Lo rentzlaan 83, kreeg in september 1994 de uitnodiging om eens op de pastorie aan de Rademakerstraat te komen. Zonder omwegen werd hem gevraagd of hij het voorzitterschap van het paro chiebestuur en de -vergadering van Frans van Dillen wilde overnemen. Van Geet nam dit aan onder voorwaarde dat hij zich eerst goed wilde oriënteren in de vele geledingen binnen de parochie. De plotselinge ziekte en kort daarop het overlijden van pastor Ypma heeft de zaak in een stroomversnelling gezet. In de kerkdiensten van het afgelopen weekend werd de aflossing van de wacht in breder verband bekend ge maakt. De vraag blijft: wie is Karei van Geet? Het antwoord van de rijkelijk be snorde man: Tot 1991 was ik officier bij de Koninklijke Luchtmacht en woonde ik meer in het buitenland dan in Nederland. Toen mijn FLO-tijd na derde (de tijd dat een beroepsmilitair verplicht uit de dienst moet), hebben mijn echtgenote en ik ons georiënteerd in heel wat plaatsen in Nederland en ze ker zestig woningen bekeken. Daaron der behoorde ook Soesterberg, gezien zijn verbondenheid met de luchtmacht. We kregen de mogelijkheid deze wo ning te kopen en toen was de beslissing vrij snel genomen. We kenden deze plaats alleen in luchtmachtverband. In de vier jaren dat we hier wonen voe len wij ons heel goed thuis. Ik had intus sen de funktie van Algemeen Comman dant van het Rode Kruis te Utrecht aan genomen, waardoor mijn dagelijks functioneren werd vervuld. Ook kwam daarbij het bestuurslid zijn van het Offi ciers Casino en nu het voorzitterschap van het parochiebestuur, met andere woorden: ik weet wel wat ik moet doen. Door omstandigheden kon ik destijds mijn universitaire studie rechten niet geheel afronden en ook dat heb ik weer ter hand genomen. Als burgers constateren dat een lan taarnpaal defect is, bellen ze meestal eerst de gemeente. Het is evenwel beter als ze direct de REMU inlichten. Die moet zorg dragen voor reparatie van de lichtmast en dat levert alleen maar ver traging op als mensen eerst de gemeen te bellen. De REMU stelt het op prijs als men ook het nummer van de defecte lantaarn paal kan doorgeven. Het telefoonnum mer van de storingsdienst van de RE MU is 25065. Een auto die zaterdagavond vanaf een invaliden-parkeerplaats bij Honsber- gen is gestolen, werd even later aan de achterzijde van het dienstencentrum gevonden. Bij dat goede nieuws voor de 71-jarige eigenaar was er ook slecht nieuws. De wagen was aan beide zijden beschadigd. Getuigen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de poli tie. Inbrekers hebben hun handen vol ge had aan de goederen die ze buitmaak- ten bij een bezoek aan een kapperszaak aan de Birkstraat. Ze waren daar vorige week in de nacht van dinsdag op woens dag. Behalve een stereotoren en onge veer 25 cd's verdwenen verschillende shampoo's, permanent-vloeistoffen, kleurstoffen, een föhn, tondeuses en andere kappers-gereedschappen. Het College van B. en W. zal niet ingaan op het verzoek van autobedrijf Van Dolderen (Burgemeeste Grothestraat) om een "voorkeursoptie" voor de vesti ging aan de nieuwe rondweg. Van Dol deren had daarom gevraagd, omdat hij het vanzelfsprekend acht dat de ge meente hem tegemoet komt nu hij noodgewongen zijn benzinestation heeft moeten sluiten. Volgens het College is dat een misver stand: Van Dolderen heeft vrijwillig ge bruik gemaakt van de Subat-regeling (sanering verkooppunten motorbrand stoffen), waardoor hij in Soest ook geen nieuw benzinestation mag beginnen. De gemeente voelt zich tegenover het autobedrijf dan ook in geen enkel op zicht verplicht en van vanzelfsprekend heden is hier zeker geen sprake, aldus B. en W. Overigens wijst het College erop dat er weliswaar een principebesluit genomen is over de rondweg - B. en W. spreken trouwens voortaan liever over de "pa rallelweg" (met een kleine P!) - maar dat het nog jaren zal duren voor de weg er zal liggen. En of de vestiging van een garagebedrijf daar dan tot de mogelijk heden behoort is nog een open vraag. Karei van Geet. Ik ga graag met mensen om en vooral jongelui en zie deze functie dan ook als een uitdaging. Niet dat ik nu eens wat zal laten zien, want het zal een hele op gaaf zijn de voetsporen van mijn voor ganger Frans van Dillen te kunnen vol gen. Hij was een bijzonder deskundige en ik moet dat nog worden. Ook ten aanzien van de oecumene sta ik volledig open en men mag mij dan ook wel een goede volgeling van de bekende Bar noemen. Ik ben onder de indruk ge komen van de vele werkgroepen binnen de parochie en het totale verenigingsle ven in Soesterberg. Hieruit spreekt een gezonde dynamiek en het is voor mij bijzonder plezierig om daarin te mogen werken. Eén van de dingen waar ik mij voor zal inzetten is de jeugd weer warm te krij gen voor de kerk. De kerk moet in mijn ogen een gebouw zijn waarin het goed is om samen te komen en waaruit een stuk vreugde moet stralen. Daarom ben ik ook een voorstander om ook het carna val in een kerkdienst te betrekken. Het mooiste zou zijn indien wij allemaal weer eens naar één kerk konden gaan. Geloven en het geloof is voor mij essen- tiëel, alleen het grondpersoneel van God heeft er een troep van gemaakt. Jammer dat wij daar zo naar kijken in plaats van naar de andere kant. Maar ook daarin hoop ik een bijdrage te kun nen leveren. Ja, ik heb er echt zin om mijn schouders onder dit stuk plaatse lijk kerkewerk te zetten'. De r.k. parochie in Soesterberg heeft in Karei van Geet de juiste man op de juis te plaats gevonden. Een naam die men binnen de plaatselijke parochie meer zal horen en anders is hij ongetwijfeld aan zijn ferme snor te herkennen. Een nog onbekende man nam zater dagmiddag de benen, nadat hij een aan tal bankbiljetten uit de kassa van een su permarkt aan de Van Weedestraat had De man stond om half vijf bij de kassa met een tros bananen, toen hij plotse ling een greep in de geldla deed. Hij liet de bananen voor wat ze waren en rende weg in de richting van Soestdijk. Sinds dien is niets meer van hem gezien. Smitsweg 311, tel. 12630 2-10: Speel-o-theek Baarn zoekt geïnteresseerden voor kleine reparaties en licht-administratief werk. 5-127: Internationaal Vrouwen Cen trum Soest vraagt vrijwilligsters voor naailessen aan meisjes. 6-124: Organisatie voor vluchtelin gen-opvang zoekt ondernemend per soon die in regio Soest het netwerk van vrijwilligers wil helpen aanvullen. 8-202: Centrum voor verstandelijk gehandicapten vraagt vrijwillig(st)ers bij de ouderensoos: wandelen met de bewoners, naar de markt of de kinder boerderij en gezamenlijk koffiedrin ken. 11-104: Klein educatief milieu- en dierencentrum Baarn zoekt een en thousiast iemand die leiding wil geven aan kinderen en de jongere vrijwilligers en tevens de dieren wil voeren. 17-104: Maatschappelijke dienstver lening zoekt een groot aantal vrijwillig (st)ers voor het begeleiden van ouderen met de ouderenbus. Geïnteresseerden moeten een goede fysieke conditie be zitten en op de hoogte zijn van wegen, straatnamen en bijzondere lokaties in Soest. Inlichtingen Vrijwilligers Vakature Bank, Smitsweg 311, dinsdag t/m don derdag 9.00-12.00 uur, tel. 12630. SO De busverbinding met subsidie van c 's avonds onderhoudt en Soesterberg, blijf met een waterhoofd vervoert het speciale deld nog geen drie rt Gezien het geringe aanta Midnet dat het vervoe langer gerechtvaardigd i wordt dan ook de speci dienstregeling te nemen, lijn der verwachtingen dj tebestuur daar positief oj zou betekenen dat de ave dag 25 februari voor de k sen Soest en Soesterberg De bus begon vorig jaai proef te rijden, nadat u bergse bevolking tal van k gekomen over het ven avondverbinding. Twee 1 pendelt Midnet sindsdiei en de 'enclave' over de 1 Midnet zal ook de bus^ Met ernstige verwond 44-jarige inwoner vi vorige week opgeno Academisch Ziekenh Hij was donderdagnn met zijn auto op het a uit de bocht gevlogen boom gebotst. De politie werd om negen drie op de hoogte gesteld waker van militaire gebou nen die de plek des onhe seerd. Het vermoeden b« ongeluk al een uur daar beurd. De juiste toedrac De dependance van de bliekszaken in Soesterb dinsdag 21 februari iets et plaats van 13.30 uur slui voor onder andere het a: paspoorten en rijbewijzei 12.00 uur. Dit heeft te mal ne opleidingen voor de an deze afdeling. Het is goed mogelijk dat S gisteren en eergisteren la: had van storingen op de t radio. Die zijn het gevolg het aanbrengen van vers aanvoerleidingen. Doel vj zaamheden is de kwaliteit ontvangst in Soesterberg 1 Vrij massaal hebben v ren zich geuit over het van Postkantoren BV maat Mn' het postkanl wijderen. Een daartoe onderzoek zal volgens nadeel uitvallen. Uit diverse reacties blijkt geen voorstander zijn vi naamd 'geld uit de muur zijds omdat zij de proce moeilijk onder de knie ki en vervolgens omdat ze t bloot' staan. In een tijd var criminaliteit zijn zij bang c kwetsbare groep zijn vi overvallers. Daarbij wijze voorval van een fietser di op klaarlichte dag een tas futselde. Ook de stille en c paden van De Drie Eik nieuw te openen postkai Rademakerstraat, zien zi vaar. Verkeersdrukte De bewoners van De Dri dagelijks het af- en aanriji grote auto's die post halei Ze vragen zich af hoe dal toch al zeer drukke Rad zal gaan. Nu heeft men re keerproblemen en straks i veiligheid van hen als oudt niet ten goede. Zij zijn va op korte termijn afdoende moeten worden genomen het hoofd te kunnen bied C

Soester Courant | 1995 | | pagina 10