ames Stam/SoVoCo zoeken naar vorm oor beslissende fase van competitie Z'49 wil verder via achterdeur Smeeing/BDC blijft 'oudjes' de baas Hees doet goede zaken in slecht duel Jaap van der Yeer keert als trainer terug bij Hees Opa De Boer ziet SEC met 0-2 van De Glind verliezen VOETBAL zaterdag BADMINTON VOETBAL zaterdag ATLETIEK Concurrent blijft Eva Janssen één seconde voor HANDBAL VOETBAL zaterdag 3ENSDAG 25 JANUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 'rie kanshebbers op promotie ontmoeten elkaar in februari doelman Mare Brouwer stopt strafschop en stelt 1 -0-zege veilig Te gehaast spel komt zorgvuldigheid niet ten goede Tweede klasse mogelijk bereikbaar via nacompetitie Raad akkoord met verbouwing van schoolgebouw Jeugd moet Selby op de been houden Print SOEST CHOLEN BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. IpLJll Licht- en krachtinstallaties Telefoon (02155)-1 30 14 meer twee belangrijke spelers ontbra ken. De geschorste Kees Boomhouwer speelde vorig seizoen nog op het hoog ste niveau en ook Mario Groeneveld was een geduchte tegenstander die ont brak. Coach Gerard Tukker van Smeeing/ BDC moest overigens een beroep doen op Peter Stoelenga en Michel van der Hoeven én Edwin Zoetelief. De hand baller die zeventien jaar in het eerste keepte, nam op de bank de plaats in van de aan zijn enkel geblesseerd geraakte Berton Kemp. Zoetelief kwam overi gens één keer in actie, toen Aalsmeer een strafworp mocht nemen en benutte. Dennis de Rijk stond van meet af aan goed te keepen en zou verder blijven staan. Aanvankelijk ging alles van een leien dakje. Via 7-3 werd het 10-6, maar na de rust drong Aalsmeer even aan: 12-10. Een tussensprint had 18-12 tot Tweeëntwintig jaar kwam hij uit voor de hoofdmacht van Hees, voordat hij in de zomer van 1992 door ploeggenoten op de schouders werd getild tijdens een afscheidswedstrijd tegen Soest. Komende zomer keert hij terug aan de Kooiweg, als trai ner. Het nieuwe bestuur van de voetbal vereniging heeft de Soester voor drie jaar vastgelegd. Van der Veer krijgt niet alleen de technische leiding over de selectie, maar zal ook de trainers van de overige seniorenelftallen en de jeugdteams gaan begeleiden. Een dergelijke functie past in het technische beleid dat het Hees-be stuur wil ontwikkelen. Omdat de huidige trainer Teus van Kommer daar geen tijd voor heeft, werd be sloten het contract met hem niet te verlengen. Hees is voor Van der. Veer de eerste club, waar hij als hoofdtrainer aan het werk gaat. In het seizoen 1993-1994 trainde hij de A-junio- ren van SEC. Daarna zou hij Hen drik-Jan de Boer opvolgen bij de za terdag-selectie van SEC. Toen dat bekend werd, trok Baarn aan de bel. Met die club zou Van der Veer mon deling al overeenstemming hebben bereikt. De Soester ging alsnog naar Baarn en De Boer bleef bij SEC. Hees was twee weken geleden al rond met Van der Veer, maar moest toen nog in onderhandeling met Baarn over een afkoopsom. Van der Veer had bij de Baarnse vereniging een contract dat aan het einde van volgend seizoen zou aflopen. Aan die schriftelijke verbintenis wordt aan het einde van dit voetbaljaar een einde gemaakt. Ruim tweeëneenhalf jaar geleden nam de voetballer Jaap van der Veer na 22 jaar in het eerste te hebben ge speeld, afscheid van Hees. Met slechts één seconde achterstand op Karin Dekkers kwam Eva Jans sen als tweede over de finish in de Duindigt-cross. Dekkers is haar voornaamste concurrente voor een startbewijs voor de wereldkam pioenschappen cross in Engeland. Als de Soester atlete haar rivaal één plek achter zich had gelaten, zou Janssen op gelijke hoogte zijn geko men in het klassement van het natio nale crosscircuit. Nu staat ze tweede met vijftien punten achterstand. Janssen overbrugde de 3.000 meter bij de meisjes A in 12.01 en heeft nog steeds uitzicht op deelname aan de WK. Op het programma staan nog een cross in Uden en de Nederlandse kampioenschappen in Leiden. Bij de dames veteranen deed Mart van Hal het ook goed. Zij was in 21.53 de tweede binnenkomer op de 5.100 meter. Els Raap van Blauw Wit was de enige die het Pijnenburg lid voor bleef. Dp dit moment mist Slam/SoVoCo de grote vorm, waarin het de leiders- 1T de eerste dms.e opeiste. Volgens Servaas Klute ontbreekt de over- nging bi] de meeste volleyballers, omdat ze rond de feestdagen twee iken lang geen sportzaal van binnen zagen. De conclusie van de trainer/ Vh viel maandagavond te beluisteren, nadat Stam/SoVoCo in Aqua floor via een 3-1-zege op Bosta/The Smash de laatste acht van het na- fcnale bekertoernooi had bereikt, i Castricummers zijn in de reguliere tnpetitie één van de drie overgeble- n concurrenten. En in die competitie Ispeelde de Soester koploper zater- pg een punt tegen Piet Zoomers/D. |or de tweede keer in vijf wedstrijden best Klute enkele basisspeelsters naar (kant halen om het team uit een schier jzichtloze situatie (2-0 achter in sets) fredden. Behalve Monica van der Wal Irden alle starters wel eens naar de Int gehaald, voor even of voor goed. Irenals in Abcoude trok 'de tweede lus' de zaken recht, al werd daarvoor 1 Apeldoorn veel van de dames ge- ïagd. j druk was groot nadat Piet Zoom- js/D zich via 15-13 en 16-14 van één fen de drie wedstrijdpunten had verze- ferd. Stam/SoVoCo rehabilliteerde ch (12-15), maar kreeg vervolgens lor de tweede maal dit seizoen een patch-point' tegen: 14-9. Met name feulien Visser en Laura Oostrom hiel- fen de Soester ploeg overeind en na pee uur kon Klute opgelucht ademha al. Met 14-16 en 8-15 won Stam/So- joCo alsnog de wedstrijd. pgstig ^Jiet overtuigend, angstig," noemde flute het spel van zijn leerlingen. "Zo pn: oei, er hangt een blok en dat terwijl daarvoor wel gewoon de ballen paan. Nu aaien ze de bal. Daar zou m'n jDudvis nog niet bang voor zijn. Dat is de vorm. Het heeft ermee te maken hoe je in je vel zit. Een aantal speelsters is nu niet in vorm. Ik denk dat het door de vakantie komt. De scherpte moet weer terugkomen," aldus Klute over de com petitiewedstrijd van zaterdag én het be kerduel van maandagavond. De wedstrijd om de bokaal was een merkwaardige. Stam/SoVoCo won de eerste set simpel via 12-3 met 15-6, maar leverde in de tweede een zwakke prestatie (3-15). Toen de thuisploeg vervolgens, na een gelijkopgaande strijd tot 8-8, een beslissing forceerde (15-11) was de wedstrijd gespeeld. Na de laatste, korte set resteerde slechts de vraag wie nu wie zand in de ogen had gestrooid. Want op 4 februari staan bei de teams weer tegenover elkaar. Alleen staat er dan veel meer op het spel. Klute hield zich op de oppervlakte. "Ik ken hun spel, weet hoe ze spelen. Als er al wat zou zijn veranderd, is dat niet veel." Klute hield zelf, overigens nood gedwongen, de zieke Judith Lazonder aan de kant. Als dank voor de bewezen diensten mochten Visser en Oostrom ditmaal starten en dus moest ook Irene Koele wijn haar plaats beschikbaar stel len. Zij zou later wel worden ingezet. "Dit levert hele goede oefenpotten op, hier kun je niet tegen trainen," ver woordde Klute de waarde die hij aan de bekerwedstrijden hecht. "Ik vind het niet erg als we verliezen. Ik gebruik deze wedstrijden om iedereen te laten spe len. Het komt mij goed uit dat Paulien en Laura zaterdag de wedstrijd hebben moeten winnen. De enige reactie die Irene en Esther nu kunnen hebben, is dat ze hun plek willen terugverdienen, zaterdag tegen DAK en daarna tegen Bosta." Wat dat betreft stelde Visser hem in de wedstrijd van maandag teleur. "Ik ver wacht meer van haar. Maar Esther was ook slecht aan de buitenkant. Natuur lijk had ze al de hele dag gesport op school, maar het gaat erom welke fou ten je maakt." Heel even riep de trai ner/coach de doorgaans sterk spelende Van der Spek tot de orde. Dat leverde de unieke situatie op dat tweede spel- verdeelster Marianne Goebertus de po sitie van Van der Spek mocht innemen als passer en zelfs een keer op rechts een smash lanceerde. Kortom, meer dan een 'stage' was de bekerwedstrijd niet. Hetzelfde gold on getwijfeld ook voor de Castricummers. Beide coaches namen, om dat dat nu eenmaal hoort, nog wel eens een ti- me-out. Maar ze beseften allebei dat het belang op 4 februari veel groter is. Beslissend De maand februari zal namelijk best wel eens beslissend kunnen zijn voor het verdere verloop van de competitie. Stam/SoVoCo heeft één punt voor sprong op Zaanstad, twee op Bosta/ The Smash en drie op Avero/OS 2. Die laatste ploeg is overigens niet van be lang voor de eindstand, omdat ze niet mag promoveren. De overige drie ont moeten elkaar de komende drieeneen- halve week. Op 4 februari gaat Stam/ SoVoCo dus naar Bosta/The Smash dat een week later naar Zaanstad moet. En op 18 februari komt Zaanstad naar De Bunt. Het is niet uitgesloten dat Zaanstad ook de twee zaterdagen daarna (25 februari en 4 maart) tegenstander is van Stam/ SoVoCo. Die twee duels vormen dan de finale van de bekerstrijd in de regio noord/west/midden. Zaanstad moet daarvoor volgende week eerst nog Piet Zoomers/D uitschakelen. De winnaar van de regiofinale plaatst zich bij de laatste vier. Heren De heren van Stam/SoVoCo zijn tot dusver de verrassing van het nationale bekercircuit. Volgende week krijgen ze voor de tweede keer een eerste divisie- ploeg op bezoek, maar de meeste aan dacht blijft uitgaan naar de promo tieklasse, waarin de ploeg van Bram Muijs de eerste positie deelt met SSS 3. Tegen Renswouw maakte Stam/' SoVo Co zaterdag geen fout. In vijf kwartier werd het 3-0 voor de Soesters die alleen in de tweede set even in de problemen, kwamen. De vechtlust van Renswouw werd beloond toen Stam/SoVoCo in een paar ongelukkige situaties het na deel van de twijfel kreeg. De bezoekers kwamen terug van een ruime achter stand, maar zouden toch verliezen: 17-15. De eerste en de derde set lever den geen noemenswaardige problemen op: 15-8, 15-7. Terwijl Irene Koelewijn een aanval lende actie onderneemt, gaat Erna Boonzaayer (rechts) er maar eens bij zitten in het met 3-1 gewonnen beker duel met Bosta/The Smash. Foto: Goos van der Wilt ^Z'49 wil hogerop. Dat hebben feowel ad interim-voorzitter Henk yan der Pol als trainer Sjirk Baje- na al laten weten. De vierde klasse Sfan de KNVB blijft het uitgangs punt voor de groen-witten die za- erdag de competitie hervatten bet een 1-0-zege op CSV Vitesse. pm het doel te bereiken, zal VVZ'49 Waarschijnlijk de achterdeur moeten nemen. Argon en Vianen zijn tot nu toe anzienlijk verder dan de Soesters en len tweede titel op rij zit er niet meer in Jvoor WZ'49. De pijlen zijn daarom op de nacompetitie gericht. De derde tplaats op de ranglijst geeft na 22 wed strijden zo goed als zeker recht op deel name aan die extra wedstrijdenreeks. t)e acht resterende wedstrijden na de kerst zijn dan ook van eminent belang. De spelers van Bajema pakten de draad saterdag aan de Eemweg op tegen Vi tesse dat onderin het klassement is be land. Beide ploegen hadden de punten pm uiteenlopende redenen hard nodig ën dat uitgangspunt leidde tot een inte ressante wedstrijd, waarin WZ'49 en Vitesse weinig voor elkaar onder de den. Beide verschaften zich kansen, maar ondervonden problemen bi het verzilveren daarvan. De beste moge lijkheid voor rust was voor Abdelhak Belarbi. Hij kwam na een vrije trap in een doelrijpe situatie, maar vond het net niet. In de tweede helft had WZ'49 een licht veldoverwicht dat pas diep in de tweede helft werd omgezet in een doel punt. Gerard Becker maakte een fraaie actie en leverde een voorzet-op-maat af aan Joep Akkerman die met een strak schot de Breukelense keeper het nakij ken gaf. Even leek WZ'49 de wedstrijdpunten alsnog te moeten delen met de gasten. Zij kregen een strafschop toegekend, maar Mare Brouwer stond bij de trap vanaf elf meter op de juiste plaats en stelde de overwinning van zijn ploeg veilig. Edwin Brouwer vecht om de bal met de Breukelense doelman. Op de achter grond Joep Akkerman, de enige speler die zaterdag tot scoren kwam. Foto: Aldo Allessie Trainer Bajema toonde zich na afloop tevreden: "Zo'n eerste werdstrijd na de winterstop is belangrijk. Het geeft toch vertrouwen als je die wint, vooral om dat enkele jongens door blessures en schorsingen niet konden spelen. Hope lijk kunnen we deze lijn zaterdag voort zetten tegen Argon." Bajema Vermoedelijk morgen wordt bekend of WZ'49 en trainer Bajema de samen werking verlengen. Het bestuur en de oefenmeester hebben vorige week op nieuw onderhandeld. "We hebben alle bei huiswerk meegenomen, waaraan we moeten werken. Deze week zullen we de knoop doorhakken. Ik denk wel dat we samen doorgaan," aldus Van der Pol maandagmiddag. Bajema is nu bezig aan zijn tweede seizoen bij de hoofd klasser. Bijna liet Smeeing/BDC zich ver rassen door handballers die zich al zorgen moeten maken over het af schaffen van de YUT-regeling. Met een 51-jarige speler als 'oud ste van het stel', enkele veertig plussers en een 32-jarige doelman als 'jonkie' maakte Trifty/Aals meer 4 het de Soesters (die met 21-18 wonnen) bijzonder moei lijk. Oké, keeper Peter Trier van Aalsmeer speelde ooit voor Oranje en zo telde de gastploeg nog wel wat 'beroemdheden' die in het verleden in de eredivisie een balletje gooiden. Aan ervaring ontbrak het Aalsmeer niet, aan tempo wel. Traag speelden de gasten de bal rond. Als Smeeing/BDC de bal heroverde, wilde de ploeg te gehaast de overkant van het veld opzoeken. En dat kwam de zorgvuldigheid niet ten goede. "Dat is de grootste fout die we hebben gemaakt. We leden te vaak onnodig balverlies," stelde Arjan Roest na de wedstrijd. De aanvoerder toonde zich niet ongelukkig met het feit dat bij Aals gevolg, maar toen vervielen de Soesters weer in rommelig handbal. "Gewonnen zonder goed te spelen, zo kun je de wedstrijd het beste samenvatten. Maar we hebben wel twee punten," aldus Roest. Dames Gedurende drie kwartier zag het ernaar uit dat het damesteam van Smeeing/ BDC de tweede plaats zou overnemen van Nijenrodes. Maar in de laatste vijf tien minuten brak de afwezigheid van drie speelsters de ploeg op. De ploeg uit Breukelen schuwde het fysieke geweld niet en maakte een 5-6 achterstand (rust) in het laatste kwart goed. Het werd 13-10 voor Nijenrodes. Smeeing/BDC speelde geen slechte wedstrijd, was Nijenrodes 45 minuten de baas, maar kwam adem te kort om de voorsprong tot het laatste fluitsignaal vast te houden. Hans Schwartz had door de absentie van Sandra Bargerbos en Karin Dorresteijn (beiden vakantie) maar één hoekspeelster tot zijn be schikking. Ilona van der Grift deed evenmin mee, omdat ze nog steeds wordt genekt door een blessure. Radiostation en Hees hebben in hun onderlinge confrontatie de hoge plaatsen op de ranglijst niet kunnen waarmaken. Goed voetbal werd door de weersomstandighe den vrijwel onmogelijk gemaakt, maar het belang van de wedstrijd was voor beide teams dermate groot dat de neutrale.toeschouwer toch wel iets meer had verwacht. Het werd 2-2. Tenslotte mochten de Soesters nog het meest tevreden van het veld stappen, want de voorsprong op de concurrentie in'de tweede periode bleef onaangetast, terwijl zelfs een paar gegadigden voor de tweede periode moesten afhaken. Hees begon de eerste helf tegen de har de wind in en het was dan ook Radio- stad dat de meest aanvallende ploeg was. Toch ontstonden er weinig uitge speelde kansen en de eerste helft leek te eindigen zoals hij begonnen was. Het venijn zat echter in de staart, want vijf minuten voor hef rustsignaal kwam Ra- diostadopeen 1-0-voprsprong. Gezien het vertoonde spel wellicht terecht, maar nog voor rust herstelde Hees de schade toen Paul Casteijn op fraaie wij ze 1-1 liet aantekenen. Met de sterke wind in de rug begon Hees de tweede helft voortvarend en al na drie minuten was het raak. Een cor ner voor Hees zorgde voor de nodige verwarring voor het doel van de Hilver summers en het was Erwin de Gier die uit deze scrimmage 1-2 liet aantekenen. Twintig minuten voortijd kwam Radio- stad toch weer op gelijke hoogte. Peter van den Deijssel beroerde in het zes tienmeter gebied de bal met de hand, volgens de scheidsrechter bewust, want niet alleen volgde er een strafschop, de Hees speler werd ook op een gele kaart getrakteerd. Vanaf elf meter maakte Radiostad geen fout 2-2. Bij Hees werden Danny Brandenburg en Johan van den Brink nog gewisseld voor Wout van den Broek en Robert Schadee, maar in de stand kwam geen verandering meer. Al met al een wed strijd om gauw te vergeten, hoewel het behaalde punt voor Hees wel eens van groot belang zou kunnen zijn. Wat dat betreft zal veel afhangen van de wed strijd van komende zaterdag tegen het inmiddels kampioen geworden Cobu Boys uit Amersfoort. Hees speelt die wedstrijd thuis. Zoals verwacht heeft de gemeente raad van Soest vorige week ingstemd met een krediet van één miljoen gul den. Dat geld wordt gebruikt om het gebouw, waarin de inmiddels geslo ten Kardinaal Alfrink Mavo was ge-1 vestigd, te verbouwen. De gemeente had het pand aan de Klarinet al voor 1,2 miljoen gulden van de Domei nen gekocht. De verbouwing is nodig om straks onder andere tafeltennisvereniging Shot, enkele derfksportclubs, Tre- ma'87, de Volksuniversiteit Soest en een particuliere huurder plaats te bieden. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden in de zomer wor den afgerond, zodat de toekomstige gebruikers zich na de zomervakantie in hun nieuwe onderkomen kunnen vestigen. Selby speelde donderdag uit tegen Doorn 1. Het seniorenteam was alleen vertegenwoordigd door de derde aan getrokken heer Sebastiaan Ott. Ver der was het team aangevuld met inval lers uit het eerste jeugdteam. Het herenenkelspel van Sebastian ein digde in 15-10, 15-9 voor Doorn 1 en ook Oscar Kox lukte het niet de winst te pakken: 15-11, 15-5. De dames had den het eveneens moeilijk en moesten genoegen nemen met 11-6, 11-3 en 11-4,11-7. Het damesdubbel van As- mara Dirksen en Chantal Broekhuis verliep zonder meer goed, maar on danks de felle strijd moesten ze toch de games prijsgeven (15-12, 15-10). Bij het herendubbel trok Doorn 1 ook aan het langste eind: 15-6,15-6. De twee gemengde dubbels konden geen verandering brengen, zodat na de wed strijd een 8-0-zege voor Doorn kon worden genoteerd. produceren. Ook topscorer Teus Ver woerd rondde een kansrijke situatie niet af. En dus was het wachten op de counter van De Glind. Die kwam dan ook, om dat SEC achterin steeds meer ruimte onbemand liet. Uit zo'n uitval scoorden de gasten hun tweede doelpunt en daar mee werd tevens de eindstand in cijfers uitgedrukt. Door de gezinsuitbreiding staan de ge dachten van Hendrik-Jan de Boer deze dagen niet voor honderd procent naar voetbal. Niettemin valt binnen korte termijn te verwachten dat de trainer en de zaterdag-club overeenstemming be reiken over een verlenging van het con tract. Eigenlijk zijn beide partijen het al eens, maar moeten alleen nog de hand tekeningen worden gezet. Beschuit-met-muisjes werden in een mum van tijd naar binnenge- j werkt, maar de bal kregen de spe- Iers van SEC-zaterdag er niet in. Zonder de kersverse vader Hen drik-Jan de Boer, maar met een trotse opa De Boer als coach ver loor de derde klasser met 0-2 van De Glind. Het liep niet bij SEC dat binnen de lij nen Ronald Spoor, Richard de Bruin, Jeroen Verwey en Edwin de Jong miste, al viel de laatste een kwartier voor tijd nog allerminst fit in. De bal werd steeds over te grote afstand getransporteerd. De Glind dat het vooral van hard wer ken moest hebben, werd al na een kwar tier beloond voor de inzet. Na een aan val over de rechter flank was het 0-1 Toen SEC de andere kant op speelde, kwamen er ook kansen voor de thuis club, maar Krijn Schouten en de voor MacKay ingevallen Jacob George slaagden er niet in de gelijkmaker te

Soester Courant | 1995 | | pagina 13