Kr Él /T\ _n arttóhocK kvj nieuws Bauers g Kwintet jBauers I CULTUUR WELZUNT PAGINA 18 Muziek-^ Leger de Ruud Pausma legt mooie Soester plekjes met liefde vast in aquarel GROENEVELDj f Nieuws van de bibliotheek £wart Smu Herenkapsalon jUaitceC Beetzlaan 89 Autodief ruilt Opel voor am Kinderparadijs De Yrije Teugel ANl Op museumbezoek of naar Frankrijk NNereldH/inkel Cruncho 'Kinderspiele' Ouderenbus Bluesnight: Mike The Mellotones stichting openbare bibliotheek oooooooooooo f55,- o o ooooooooooc* Kunstwerk van de maand WOENSDAG 25 JANUARI 1995SOESTER COURANT ia/OENSDAG 25 Hoogtepunt va 'Chr. Koers CDA' praat over paarse gezinspolitiek Expositie in fysio- centrum Veenstreek Waterlezen bij PASO Papierkunst V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Indonesische keuken voor beginners Kunstenaar exposeert in de Korte Duinen Theatercursus in C-drie Kasteelconcert Op zaterdag 28 en zoi nuari organiseert ht korps van het Leger de; regio Eemland, mede werking met de Raad een aantal bijzondere evenementen. Hierai o.a. mee het bekende Stafmuziekkorps, het mengd Koor 'Juliana' 1 het Interkerkelijke Jo 'Chaverim' uit Hilvers 02155- 16450 Openingstijden: di. t/m vr. 8.30 -17.30 za 8.00-15.30 Een 39-jarige bewoner v breestraat meldde de p weekeinde de diefstal van dett (bruin, HJ-48-TR). opgevallen dat, sinds zijn nen was, er een andere C noeg dezelfde plaats was vermoedde dat de dief d< Opel voor de andere ha politie stelde inderdaad v cona op 18 januari in H Vedelaarpad 53, tel. 18136 KASTEEL NATIONAAL CENTRUM «AA P1V VOOR BOS, NATUUR IJ/X/VIVJ.31 EN LANDSCHAP Tel. 02154-20446 Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 De titel verraadt al het gevarieerde as sortiment artikelen van het VW/ ANWB-kantoor. Om met de musea te beginnen: ons land heeft een rijk aan bod aan musea en oudheidkamers, al dan niet gratis te bezoeken. Museum jaarkaarten zijn te koop voor f 15,- voor jongeren), f 45,- voor volwasse nen en f 32,50 voor 65+ers. Bij aan koop krijgt men een lijst van alle musea in Nederland die gratis te bezoeken zijn met de kaart, en dat zijn er meer dan 400! Die musea geven vaak ook een fik se korting op de toegang bij speciale tentoonstellingen. Zo is momenteel de bijzondere tentoonstelling 'Byzantijnse kunst uit Roemenië' in het Catharijne- convent in Utrecht (nog t/m 26 februa ri) te bezoeken voor f8,- voor volwasse nen, f 6,50 voor CJP en 65+ en slechts f 3,- voor museumjaarkaarthouders. Een handige Museumgids ('Nederland Museumland') is eveneens verkrijg baar, met een overzicht per provincie, beschrijving van de collectie, prijzen, adressen e.d. en uiteraard vermelding of men er gratis naar binnen kan met zijn Museumjaarkaart. Deze gids is te verkrijgen voor f 14,95. Speciaal en alleen voor AN WB-leden is voor slechts f 4,95 de splinternieuwe ledenspecial 'Leuke Musea in Neder land' te koop. Een prettig leesbaar boekje, dat aan de hand van acht the ma's een beeld geeft van een aantal mu sea in Nederland. Die thema's zijn: scheepvaart, landbouwgeschiedenis, auto's/motoren/fietsen, stadsarchitec tuur, munten/bankbiljetten, vreemde volken, Joods Nederland en Archeolo gie in Nederland, met lezenswaardige teksten en een. overzicht (incl. prijzen, adressen, openingstijden e.d.) van alle musea die onlosmakelijk verbonden zijn met deze thema's. Een regelrechte aanwinst dus voor de boekenkast en de reistas. Sommige mensen zoeken het verderop, zeker in de zomervakantie: Frankrijk is dan één van de populairste vakantielan den, zo niet het populairste. Voor deze vakantiegangers is er nu, alleen als ze ANWB-lid zijn, wederom een heerlijk boekje, in navolging van het eerder ver schenen boekje 'Toeristische Routes in Duitsland' verschenen: 'Toeristische Routes in Frankrijk' (f 4,95). Uitvoeri ge en interessante routebeschrijvingen, in combinatie met kleurig en overzich telijk kaartmateriaal, maken dit boekje tot een handig reisdocument, waarmee u Frankrijk op een prettige wijze leert kennen! N^Stkhting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Cruncho is een krokante muesli op ba sis van natuurlijke grondstoffen. Het hoofdbestanddeel is gepofte Quinua, een graansoort uit de Andes in Peru. Wat Quinua zo bijzonder maakt is de hoge voedingswaarde. Het is veel rijker aan eiwitten en vitamines dan de klas sieke granen. De Inca's beschouwen dit graan dan ook als voesel van de goden. Naast de Quinua is de muesli aangevuld met rietsuiker en Amazone-noten uit het Boliviaanse regenwoud. Daarnaast wordt er een Cubaanse bloemenhoning in verwerkt. Voor al deze ingrediënten ontvangen de boeren een eerlijke prijs. De Cruncho kan men gewoon droog uit het pak eten, maar het is ook te mengen met koude melk, kwark of yoghurt. Dus voor 's morgens aan de ontbijttafel, overdag als tussendoortje of 's avonds als dessert; Cruncho blijft verrassend lekker. Koffiebussen De spaaraktie vQor de koffiebussen loopt ten einde. Wilt u de volle spaar kaarten spoedig inleveren? De fraaie koffiebussen blijven wel voor de nor male prijs in de handel. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 26 januari: Opnieuwe vertoont het Filmhuis een Duits meesterwerkje: "Kinderspiele", gemaakt door Wolfgang Becker. De film speelt zich af in een Duitse provin ciestad tijdens een zomer in het begin van de jaren zestig. Het Wirtschaftswunder is aan de fami lie van de elfjarige Micha grotendeels voorbijgegaan, hoewel vader in zijn schaarse vrije uurtjes dapper doormet- selt aan de uitbouw van de treurige rij tjeswoning. Het krappe huis wordt ver der bewoond door oma, vaders zwaar lijvige en hulpbehoevende moeder, Mi cha's broertje, de lieveling van ma, en Micha's moeder. Micha is een intelligente, wat terugge trokken jongen, die na school optrekt met de deugniet van de klas, zittenblij- ver Kalli, die een wat luchtiger levens stijl heeft. Micha zal na de zomer naar het gymnasium gaan, een schoolkeuze die vader maar matig weet te waarde ren. In de vakantie zetten de jongens hun eerste stappen op de weg naar vol wassenheid. Dat doen zij buitenhuis, want thuis is Micha liefst zo min moge lijk. Daar ruziet vader met moeder en mept er op los; moeder geeft al haar liefde aan broer, die daarvoor moet boeten en een willige prooi is voor Mi cha's pesterijen; oma is voornamelijk lastig. Als dan ook nog ma met broer vertrekt, krijgt Micha alle woede en wanhoop van vader onversneden over zich uitgestort. Omdat hij wil proberen zijn ouders nader tot elkaar te brengen verfraait Micha hun briefwisseling, een heilloze onderneming, zoals hij beseft wanneer hij moeder aantreft met haar nieuwe liefde. Wanneer de vader Mi cha's inmenging ontdekt, laait zijn ra zernij zo hoog op dat Micha maar één uitweg ziet. De jaren 1950/60 aankleding in de film is in al zijn eenvoud perfect. Ook de ac teerprestaties zijn een lust voor het oog. "Kinderspiele" werd gemaakt in op dracht van de ZDF en is meerdere ma len bekroond, o.a. op het filmfestival Berlijn'93. Aanvang 20.30 uur. Entree f 7,50; c.p.j./65+ f 5,00. Reserveren vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. Zaterdag 28 januari: Mike the Mellotones bestaat uit een drietal jonge, maar ervaren muzikanten uit de omgeving van Nijmegen. De zan ger/' gitarist is afkomstig uit de keystone Cops en de ritmesectie komt uit Tigh- trope. Het trio heeft gekozen voor een muzi kale aanpak die duidelijk afwijkt van andere Nederlandse bluesbands. Mike the Mellotones geloven dat naast een vlammende solo een goede slaggitaar en dito vokalen minstens zo belangrijk zijn. In navolging van beroemdheden als Jimmie en Stevie Ray Vaughan en Ron- nie Earl vindt de band zijn inspiratie in Texas. Toch spelen ze niet uitsluitend vette Texas-blues. Hun repertoire be vat ook slepende slide-nummers, een Fats Domino-achtige ballad, jazzy shuffles en natuurlijk gevoelige slow- blues. Door hun sobere aanpak en samenstel ling proberen ze de blues op een zo au thentiek mogelijke manier te spelen. Dat levert een bijzondere combinatie op van show en intensiteit, zonder in ovérdadig gescheur en andersoortig gefreak te vervallen. De bezetting: Mike Donkers, guitar vocals; Jules van Brakel, fender bass; Guido Willems, drums. Aanvang: 22.00 uur. Entree: leden f 7,50/ niet-leden f 10,-. Voorverkoop: Zaterdag tussen 13.00 en 14.00 uur. Volgende bluesnight: Zaterdag 25 fe bruari, met Montana Red Dog. Mike the Mellotones. Foto: Joachim Quim v.d. Kwast. Albert Cuyplaan 202 3 764 TW Soest Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 22188 Het kunstwerk van de maand is van Philippe Hardy. Het is een pastel op papier, zonder titel en het formaat is 77x57 cm. Philippe Hardy ging na de middel bare school oude talen studeren. In plaats van werken na zijn studie, koos Hardy voor de kunstacademie. Het avontuur zou slechts luttele we ken duren, zo weinig attractief ws het daar in Rennes (Frankrijk) voor een aankomend schilder. Eenmaal van de academie af moest hij dan maar een baan hebben. Het lesgeven in oude talen trok hem echter aller minst. Hij monsterde aan als zee man. Tijdens een verlof kwam hij bij toeval in contact met Ger Boosten in Maastricht. Daar ademde hij weer met volle teugen de verflucht in. Hij besloot in Nederland te blijven en begon definitief met schilderen. De jaren tot 1985, toen een over zicht van zijn werk in de Zonnehof in Amersfoort was te zien, beschouwt hij als een periode van zelf-analyse, waarin hij al schilderend zijn relatie met de mensen om hem heen poog de te analyseren. In 1985 zette zich een koerswisseling in. Van een in houdelijke thematiek verschoof het onderwerp naar een louter schilder kundige vormgeving. Plotseling ging hij het speelse in het omgaan met verf centraal zetten. Met plezier kan hij nu een lijn neerzetten die een ze kere onhandigheid uitstraalt. Vanuit die onhandigheid ontstaan in een grensgebied van toeval en zelfcon trole, wil hij in zijn ziel laten kijken. De Kunstuitleen Soest heeft onge veer 550 kunstwerken in de collec tie. Ga er eens een kijkje nemen! Kunstuitleen Soest is gevestigd in bi bliotheek Overhees aan de Willaert straat 49, tel. 12468. De openingstij den zijn: maandag- en vrijdagavond van 18.30-20.30 en woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. O o 5 gangen-menu O O O O O O O O O O O O O O O O O O O Lamsham met frambozensaus ft Bouillon met paddestoelen Spoom Varkensbiefstukjes met Roquefortsaus ft Apfelstrudel Kortingsbonnen zijn bij dit menu niet van toepassing. „Qsalaurant. O BURG. GROTHESTRAAT 6! TEUFAX 02155 - 1 2516 De beweging "Christelijke Koers CDA", die het christelijk karakter van het CDA duidelijker tot uitdrukking wil zien komen in het beleid van de partij, organiseert op dinsdagavond 7 februari een bijeenkomst in het Majella-cen- trum, Vleutenseweg 494, Utrecht. Spreker: dhr. W. Peeters, redacteur van het Katholiek Nieuwsblad; onderwerp: "Bedreigt het gezinsbeleid van het hui dige kabinet het gezin?" De bijeen komst begint om 20.00 uur en belang stellenden zijn welkom. Zijn moeder heet Corkey nog geen naam, maar het z week zondag geboren en vo genaar) is het een écht ram meestal niet zo. "De wereld Verlengde Talmalaan, mat Soest. In het fysiocentrum de Veenstreek van Adri Deen en Coby Hoogendoorn aan de Ereprijsstraat 209 is tot eind maart een foto-expositie te zien van Janet van Rootselaar (Zeewolde). Fotograferen is voor haar schrijven met licht, een on derwerp vastleggen zoals ze het zelf ziet, terwijl iemand anders er zo aan voorbij kan lopen. Ze kijkt met andere ogen naar de omgeving en zoekt mooie beelduitsnedes om thema's als lampen, uithangborden, markten, stillevens, mensen aan te vullen met nieuwe beel den. Haar favoriete gelegenheid daarvoor is de vakantie, waarin het voor haar heel gewoon is dagelijks een filmrolletje vol te schieten. Volgens haar is een foto ge lukt als hij geschikt is om in te lijsten en te vergroten. De foto's zijn ook te koop. De expositie is te zien tijdens de openingsuren. Om een kijkje te nemen kan men tevoren even bellen (tel. 11525), maar zomaar binnenlopen mag ook. Op uitnodiging van PASO komt me vrouw J. Atsma morgenavond 'waterle zen'. Ze doet dat aan de hand van voor werpen die de bezoekers van de bijeen komst van huis hebben meegenomen. Het programma begint om 20.00 uur in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. Leden van PASO kunnen voor 2,50 gulden getui ge zijn van het 'waterlezen'. Andere be langstellenden moeten 7.50 gulden en tree betalen. Woensdagmorgen 1 februari zal Piet Vonk, erkend Pergamano-docent te Soest, een demonstratie van de Japanse Pergamano- of papierkunst geven. De aanwezigen kunnen zelf onder leiding van de heer Vonk en zijn assistente een Pergamano-kunstwerkje maken met gebruikmaking van perkamentpapier en andere pergamanomaterialen. De bijeenkomst wordt gehouden in "de Deel", Kerkstraat 11B (achter de Oude Kerk), zaal open 9.30 uur, koffie voor af, aanvang programma 10.00 uur. Per keer wordt een bijdrage van f 3,50 incl. koffie of thee gevraagd. Nadere infor matie: tel. 17001. Komende onderwerpen: 15 februari: Dromen, wat betekenen ze?; 1 maart: Fietsen door de USA: 15 maart: Hiër- oglyphen, het Oud-Egyptische schrift. Een volledig programmablad kan wor den aangevraagd via bovenstaand tele foonnummer. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Deze cursus is een goede start voor wie graag zelf wil proberen gado-gado, atjar tjampoer, sambal goreng boontjes of boemboe bali ikan te maken. De Indo nesische keuken kent een keur aan kruiden en specerijen om de gerechten op hun specifieke smaak te brengen. U leert de diverse kruiden en specerijen te onderscheiden en te gebruiken. De kruiden en specerijen worden meestal van tevoren fijn gemaakt in een vijzel om de smaal beter tot zijn recht te laten komen. Vervolgens wordt een wadjang (wok) gebruikt om de kruiden en groenten te "roerbakken". In de wad jang kunnen gerechten ook worden ge bakken of gefrituurd. In verband met de beschikbare ruimte wordt er in twee groepen gewerkt:'een "koude keuken en een "warme keu ken". Iedere cursist komt in beide keu kens aan bod. Iedere les worden ver schillende gerechten klaargemaakt en krijgt u uitleg over de bereidingswijze. Na het koken worden alle gerechten ge proefd en kunt u wat mee naar huis ne men om de thuisblijvers te laten meege nieten. Natuurlijk krijgt u ook de recep tuur mee naar huis. De eerste les mee brengen: theedoek, schort, groot mes, klein mesje, snijplank, bestek, bakjes en eventueel een vijzel. Aanvang cursus: dinsdag 7 maart, 19.30-21.30 uur. Docent, mevr. A. Ge- nuit-Schippers. Cursusadres: Bakkerij Van Buuren, Nieuweweg 19. Aantal lessen: 6. Cursusprijs: f 130,- ingre diënten f 30,- (stencilkosten via do cent). Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a, tel. 22195; maan dag en woensdag 13.00-16.00 uur, dinsdag en donderdag 10.00-13.00 uur. 7 Janet van Rootselaar. Donderdag 26 januari Vandaag starten we om 9.30 uur met de groep volwassenen, die stug door blijft gaan met het maken van mooie dingen in een gezellige sfeer. Ook komt om 9.30 uur groep 8 van De Wegwijzer voor het project over 'De Boerderij', 's Middags is groep 3 van De Achtbaan aan de beurt voor het project over zin tuigen. Na schooltijd zijn Chantal en Tijn onze jarige gasten. Vrijdag 27 januari Van 15.45 uur - 17.45 uur: Sylvana, Michael en Max, drie jarige kinderen die een prachtig verjaardagsfeest krij gen aangeboden, 's Avonds van 19.00 - 21.00 uur komen Alex, Mark, Richard en Tim met een boel vrienden op de kinderveijaardagdisko. Veel spelletjes, activiteiten en optredens van de kinde ren zelf. Zaterdag 28 januari Om 13.30 uur komen Nina, Maaike en Sharon en ook zij gaan hun feest bij ons vieren. Daar zullen ze geen spijt van krijgen, want er zijn toch veel leuke acti viteiten te doen! Maandag 30 januari Om 13.15 uur komt groep 5 van De Wegwijzer voor het natuurproject 'Die ren in de winter'. Om 16.00 uur start de knutselclub voor 7 t/m 10 jarigen. En ook de kookclub is paraat van 16.00 -17.30 uur. Lekker iets bijzonders ma ken en dan smullen maar! Dinsdag 31 januari Om 16.00 uur start de knutselclub voor kinderen van 6 tot en met 8 jaar. Ook deze groep gaat hele mooie dingen ma ken. Kom meedoen voor slechts f 2,50 per keer. Dan begint vandaag ook de playbackclub. Deze is bestemd voor kinderen die heel graag willen playbac ken bij Henny Huisman op 5 mei op ons grote feest, maar nog niet goed durven. Op deze club kun je leren optreden. Woensdag 1 februari Van 9.30 - 11.30 uur de peuter/ouder activiteit. Om 14.00 uur de nieuwste voorstelling van de theatergroep van het kinderparadijs voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Na de voorstelling is er nog heel veel meer te doen. Veel Soesters hebben in de loop der jaren wel eens werk van hem gezien, maar erg aan de weg tim meren doet hij niet: Ruud Pausma, aquarellist uit Soest. In restaurant De Korte Duinen (Birkstraat) is vanaf deze week weer een nieuwe expositie met zijn werk te zien. Pausma steekt zijn verliefdheid op het Soester landschap - en nog op zo veel andere plekjes in Nederland - niet on der stoelen of banken. "Ik ben geboren in Bandoeng en toen ik - voor de oorlog - een keer met m'n ouders op verlof kwam was ik meteen wég van dit land. Nederland is geen slecht land om in te leven, al maak ik me wel eens zorgen omdat het allemaal verandert. Dat merk je..." Pausma (inmiddels bijna 65) gaat er vaak op uit, meestal op de fiets, op zoek naar lokaties voor zijn aquarellen. "Vaak denk ik dan: hier was 't leuk, maar dan is het alweer verpest of volge bouwd. De meeste veranderingen zijn niet ten goede, nee." Als schilder is hij nog niet lang actief, eigenlijk maar pas sinds 1982, toen hij afscheid nam van zijn baan als bouwkundig ontwerper bij een Baarns architectenbureau. "De technische kant vond ik nooit zo leuk, ik was altijd meer geïnteresseerd in het es thetische gedeelte van het vak." Tijdens een fietstochtje met zijn vrouw besloot hij zich voortaan te gaan toeleggen op het schilderen van architectuur, in op dracht van particulieren. Een beetje geluk Pausma had voor die tijd nooit geschil derd en begon min of meer op goed ge luk, zonder opleiding. "Ik ben gewoon m'n eigen gang gegaan en liet iedereen die belangstelling had zien waar ik mee bezig was. Dat sloeg wel aan. Je moet natuurlijk een beetje geluk hebben, want het was een sprong in het diepe, Eén van de dorpsgérichten van de Soester aquarellist. Erika Waardenburg. In de cursus 'Vervolg Theater' ligt het accent op acteren. Mensen vanaf 16 jaar en niet geheel beginnend kunnen deelnemen. Stanislavsky was een Russische theater maker van het begin van deze eeuw. Hij vond dat de acteur de rol moest behan delen vanuit de eigen belevingswereld. Daaruit valt zeer veel te putten voor het ontwikkelen van het eigen spel. Het maakt een rol krachtig omdat persoon lijke kwaliteiten van spelers worden ge bruikt. Onder leiding van docent Herman Kamphorst wordt tijdens de lessen op deze manier gewerkt aan de ontwikke ling van verbeeldingskracht, het analy seren van teksten en de opbouw van een personage. Wanneer er genoeg draag vlak is, zal de laatste les worden afge rond met een presentatie. De ideeën van Stanislavsky vormden mede de ba sis voor ons hedendaags theater. De cursus vergt enige spelervaring. Wie al kennis heeft gemaakt door het volgen van een aantal lessen of meer, kan deel nemen aan de lessen. De cursus start op donderdag 24 januari van 19.30 tot 20.30 uur en zal 12 lessen duren. Kos ten zijn f 150,-. Inschrijving is (telefo nisch) mogelijk bij de cursusadmini stratie van C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Ruud Pausma met het portret van zijn kleinzoon. werk altijd weer een "dankbaar" onder werp. "Soest is met z'n omgeving echt fantastisch: de bossen, de polders, de duinen en het water. Wat wil je nog meer? En het is nog móói ook!Diverse Soester plekjes zijn dan ook terug te vinden aan de wand met kleine aquarel len in de Korte Duinen, en daarnaast zijn er landschapjes en stads- en dorps gezichten uit het hele land, zoals de Hofvijver in Den Haag, maar ook ri vierlandschappen, plekjes in de Betuwe en de Veluwe, en verder stillevens, vooral bloemen, en sinds kort ook por tretten. Portretten Met trots laat hij dan ook het fijne por tret van zijn anderhalf)arige kleinzoon zien, die in de expositie een voorname plaats inneemt. Portretten doet hij graag, de laatste tijd. "Ik ben voorzich tig begonnen, met m'n familie, en dat kleine mannetje is heel inspirerend." Van "staatsieportretten" houdt hij ove rigens niet: "Ik maak ze liever als de mensen met iets bezig zijn, een soort ac tiefoto." Bij portretten-in-opdracht laat hij de mensen ook bewust niet po seren, maar werkt hij liever aan de hand van foto's. Pausma - die zichzelf een "ongebon den" kunstenaar noemt ("ik ben ner gens lid van") - trekt er vaak met fiets en camera of schetsboek op uit. Fotografe ren doet hij anders dan een fotograaf. De foto's zijn vaak alleen maar een hulpmiddel voor de schilderijen. Het aquarelleren zelf vindt thuis plaats. Sommige lokaties heeft hij al diverse malen geschilderd, maar dat maakt hem niets uit. "Het is toch elke keer weer anders, omdat het licht in de sei zoenen steeds wisselt." Ook maakt hij nog altijd aquarellèn van gebouwen - meestal in opdracht - die opvallen door hun architectuur. "Ik maak er geen flauwekul van, maar schilder het zoals ik het zie. Ja, het is al tijd realistisch, maar toch heel anders dan een foto." De gemeente Utrecht is inmiddels een van zijn vaste opdracht gevers, voor het historisch archief. "Nee, Soest niet. Ik heb één keer een aquarel van de oude school aan de Mo lenstraat verkocht, toen DesmondTutu op bezoek kwam." Expositie Pausma is ingenomen met de ruimte in de Korte Duinen, die hij ideaal vindt voor een expositie. Bovendien komt zijn werk daardoor onder de aandacht van veel mensen. "Want je moet het toch hebben van exposeren. Op die ma nier verspreid je je naam." Zijn aquarel len zijn al eerder te zien geweest in het restaurant. De kleine schilderijen heb ben er zelfs een min of meer vaste plek. De eerste jaren hingen Pausma's aqua rellen vooral bij boekhandel Van de Ven - "dat heeft me toen aardig op weg geholpen, want er kwamen leuke op drachten uit" - en later ook in exposities in o.a. de Baarnse Speeldoos, restau rant De Soester Duinen, gezondheids centrum de Bundeling en het zieken huis Gooi-Noord. De tentoonstelling in de Korte Duinen - waar het werk ook te koop is - duurt een aantal maanden. maar er waren mensen die me interes sante opdrachten gaven." Hij maakt overigens uitsluitend aquarellen en een hoogst enkele keer een pentekening, "maar van zwart-wit word ik algauw een beetje tureluurs." Intussen heeft hij het er aardig druk mee, al betekent dat niet dat hij zich in zijn werk laat leiden door routine. "Voor elk schilderij ga ik opnieuw zit ten, ook al is het de twintigste keer. Ik maak misschien zo'n 90 aquarellen per jaar, maar ik ben altijd weer benieuwd wat er uitkomt." Zijn woonplaats Soest (sinds 1961 woont hij aan de Parklaan) is in zijn De Baarnse Muziekkring organiseert op zaterdagavond 28 januari weer een Kasteelconcert in de Hasselaerzaal van Kasteel Groeneveld. Als solisten tre den op Ernest Rombout, hobo en En gelse hoorn, en Erika Waardenburg, harp. Zij spelen werken van Tessarini, RossinL, Donizetti, Rota, Pasculli en Tedeschi. Aanvang 20.15 uur. Toe gang f 20,-; Pas65 f 18,50.

Soester Courant | 1995 | | pagina 18