OPRUIMING Cd wc G SKf (Bella Italia 'Uacte*eée«d C1000 van de Graaf SEIZOENS Zomerdienstregeling bus bespaart gemeente 45.000 gulden per jaar Blaauw slaat eigen advies in de wind 1PEN. NIC VAN DAM Vahstal kan na tien jaar aan de slag met Lindenhof auto smeeting MA 3 Actueel 4 Actueel 13 Sport 15 Op Soest 5 Actueel 19 Prikbord COLT 1.3 GLi MATCH ONS WERK Anderhalve bus minder in juli en augustus -.r:ri Kwaliteit Vertraging bij Adama Herenmode. Nog 10 dagen lang extra lage prijzen op restanten zoals: HERENMODE Halfuursdienst met Amersfoort op koopavonden Man gewond na steekpartij op Rubenslaan "Volste recht om als raadslid ander standpunt in te nemen A MITSUBISHI ƒ1.400,- VOORDEEL Van 29.395,- Voor 27.995,- HET VLEESCENTRUM NeoJfjprïiUS Vozende weekstaat uw C1000geheel in het teken van Italië. 'Er vindt een culinair festijn plaats zoals er in Soest nog nooit geweest is. Om u kennis te laten maken met de Italiaanse eetcultuur kunt u proeven, recepten meenemen en profiteren van diverse aanbiedingen. Discussie Fractie-discipline Revolutionaire facelift Stance Andeweg Bedje gespreid voor inbreker jfN/an Breukelen - Vast-goed Uw belastingaangifte al geregeld? Kleinegris,groot8 i ju financiële zaken ADMINISTRATIES/BELASTINGEN TELEFOON 02155 -13260 ISPORTEONI active soorts Sinds de invoering van het unieke openbaar vervoerssysteem in Soest blijft het busgebruik toenemen ten opzichte van de periode daarvoor. Zelfs buiten de spitsuren zoeken steeds meer reizigers een zitplaats in de bussen van Midnet. Alleen in juli en augustus is er geen toename. Dat kost de gemeente geld en daarom zal in die twee maanden zo goed als ze ker een afwijkende zomerdienstregeling worden ingevoerd. Daarmee zou de gemeente 45.00 gulden kunnen besparen. Het busplan kan voor de gemeente voordeliger uitvallen als de dienstrege ling in de zomer wordt aangepast. Die maatregel zou voor zeven weken moer ten gaan gelden. Foto: Goos van der Wilt Vanuit ambtelijke hoek is al aange drongen op een speciale dienstregeling voor juli en augustus. Het is aanneme lijk dat de commissie ruimtelijke orde ning en verkeer tijdens de februari-ver- gadering dat standpunt zal overnemen en Midnet officieel verzoekt de dienst regeling tijdelijk aan te passen. Daar zijn verschillende varianten voor te be denken. In de praktijk komt het erop neer dat er gedurende zeven weken één tot anderhalve bus minder zal rijden. Uitgerekend is dat de gemeente een aardig bedrag (ongeveer 45 mille) in de knip kan houden. Zoals bekend dekt de gemeente drie jaar lang de exploitatietekorten van Midnet op het Soester bussysteem (tot maximaal 380.000 gulden per jaar). Hoe groter de stijging van het busge bruik, des te minder de gemeente hoeft bij te leggen. Die constructie bleek de enige mogelijkheid om de kwaliteit van het openbaar vervoer in Soest te hand haven. Zonder gemeentelijke bijdragen zouden er nu veel minder bussen rijden. Volgens ambtenaar Marcel Vossestein, het lokale brein achter het openbaar vervoer, zal de Soester bevolking er nauwelijks last van hebben als er in juli en augustus minder bussen rijden. Ook al zal door de tijdelijke dienstregeling de reistijd hier en daar enkele minuten langer bedragen. Veel,mensen hebben vakantie en maken, gezien de cijfers, toch geen gebruik van de bus. De mees te reizigers die wel op de bus stappen, hebben geen haast en kunnen dus best enkele minuten langer in de bus zitten dan normaal. Iemand die door heel Soest reist, is dan zeveneneenhalve mi nuut langer onderweg. Uiteraard wor den de concrete gevolgen van een zo merse dienstregeling na het besluit zo snel mogelijk bekend gemaakt. Een andere, vorm van vertraging baart de gemeente wel zorgen. Vooral in Amersfoort en Hilversum komen veel bussen in de middaguren 'knel' te zitten in het verkeer. De toenemende drukte op de wegen leidt er in sommige geval len toe dat de bussen tien minuten later op de plaats van bestemming arriveren. Het gevolg is dat de reizigers hun aan sluiting mislopen en een half uur later dan gewoonlijk verder kunnen reizen. Op verzoek van Soest zoekt Midnet momenteel naar.oplossingen. Meer informatie over de nieuwe dienst regeling van Midnet en de NS op pagina 3. Pullovers en Vesten 40% en HALVE PRIJS Pantalons: corduroy en winterkatoen79,00 Stropdassen van zijde17,50 Kostuums450,00 Op reeds afgeprijsde kolberts 25,- EXTRA KORTING Schoenen HALVE PRIJS SOESTERBERGSESTRAAT 51, SOEST; TEL 02155 - 12400 In de dienstregeling 1995/1996 van Midnet zal op donderdagavonden een halfuursdienst worden onder houden tussen Soest en Amersfoort. Tot nu rijdt het busbedrijf op de Amersfoortse koopavonden één keer per uur. .Het busbedrijf sohaart zich daarmee achter de mening van Soester amb tenaren, dat het busgebruik tussen Soest en Soesterberg op donderdag avond substantieel groter is. Vanaf donderdag 1 juni rijden de bussen op donderdagavond tot 22;00 uur om het half uur naar Amersfoort vice versa. Deze bussen sluiten aan op de treinen die naar Utrecht rijden en uit Utrecht komen. De bussen die worden toegevoegd zullen ook het grootste gedeelte van Soest bedienen, al rijden ze niet door naar Hilversum. De avondroute van de extra bussen wordt dan ook aan gepast. Na het Raadhuisplein slaat de bus rechts af en rijdt 'ie via de Beukenlaan naar de Vrijheidsweg. Vandaar wordt de gebruikelijke rou te richting Amersfoort gevolgd. College komt Molenschot tegemoet met zes ton voor extra zorg. Teddyberen mee in surveillancewagen. Gesubsidieerde kinder opvang vooral voor lagere inkomens. Veel treinreizigers langer onderweg. Soest is toe aan 'culturele raad'. Cursus: 'Omgaan met je (puber )kind. Wolverlei Apotheek gaat na ruim 21 jaar verder zonder mevrouw Zweers. Zwart Smurfje kondigt lente aan. IJsberenweekeinde HMG. Bijstandsvrouwen Soest verontwaardigd. Dames Stam/SoVoCo zoeken naar vorm. Bij een koffiehuis aan de Rubens laan is zondagnacht een zestien-jari ge inwoner van Soest gewond ge raakt aan zijn keel, handpalm en oogkas. De snijwonden werden hem toegebracht door een 41-jarige in woner van Amersfoort die verschil lende keren met een mes op hem in stak. Het tweetal kreeg om nog onduide lijke redenen ruzie, al vermoedt de politie dat het incident is terug te voeren op problemen in de relatie- sfeer. Iets na middernacht verlieten zij het koffiehuis, waarna een vecht partij ontstond, waarbij de Amers- foorter een mes trok. Het zestien-ja rige slachtoffer werd later naar zie kenhuis Eemland, locatie St. Elisa- beth, vervoerd. Daar is hij behan deld aan zijn verwondingen. De po litie heeft de zaak nog in onderzoek. In de auto van de Amersfoorter werd overigens een mes gevonden. Door 'zijn eigen' advies in de wind te slaan, zorgde Willem Blaauw van de WD voor nogal wat op schudding. Ongewild vormde hij donderdag in de gemeenteraad aanleiding voor een discussie die de fractievoorzitters en burge meester Hans de Widt eerdaags gaan voeren over de samenstelling van de commissie bezwaar- en be roepschriften. Door de raad is de liberaal Blaauw be noemd tot lid van die commissie. Het zelfde geldt voor Harry Witte van Ge meentebelangen Groen Soest. De com missie wordt gecomplementeerd door jurist en voorzitter mr. G.B. Spruit. Iedereen die bezwaar aantekent of een beroepschrift indient tegen besluiten van het gemeentebestuur, krijgt te ma ken met de genoemde commissie. Zo ook projectontwikkelaar Vahstal die protesteerde tegen de afwijzing van een Na een jaar of tien vergaderen, schetsen maken, ontwerpen pre senteren, informatie- en inspraak avonden, uitstel, nieuwe procedu res, toezeggingen en afkeuringen is de kogel door de kerk. Project ontwikkelaar Vahstal kan aan de slag met De Lindenhof. Vijftien van de 27 raadsleden namen donderdagavond het advies van de commissie bezwaar- en beroepsschrif ten over. En dat advies luidde dat de ge meente alsnog een bouwvergunning moet afgeven aan Vahstal. Tijdens de vorige raadsperiode had het gemeentebestuur al een artikel 19-pro- cedure in gang gezet. Die was nodig, omdat het plan niet in het huidige be stemmingsplan past. Bij de provincie werd een verklaring van 'geen bezwaar' aangevraagd. Toen die kwam, waren de gemeenteraadsverkiezingen achter de rug en zat er dus een nieuwe Soester raad, waarin de politieke verhoudingen nogal door elkaar waren geschud. Met veertien tegen dertien stemmen werd alsnog de bouwvergunning geweigerd. Dat het advies van de beroepschriften commissie donderdag werd overgeno- De Mitsubishi Colt l .3 GLi Match met z'n bumpers en bescherm- strips in kleur van de carrosserie gespoten, speciale wheelcovers, velours bekleding, toerenteller en drie-spaaks stuurwiel nu voor een wel heel sportieve prijs! SOEST: Koningsweg 14, tel.: 02155-13227 men, lag voor de hand. Wethouder Neks Blommers (WD), die eerder als enig college-lid tegen de bouwvergun ning had gestemd, verklaarde immers vorig jaar al dat ze het advies zou volgen en kon daar nu natuurlijk niet op terug komen. Met de stem van Blommers waren de voorstanders van het verlenen van een bouwvergunning in de meerderheid. Achteraf gezien was haar stem niet eens nodig geweest, omdat ook Leidje To massen van Groen Links/Progressief vóór stemde. Zij had zich, naar eigen zeggen, over de streep laten trekken door de juridische argumenten die het advies van de beroepschriftencommis sie hadden beïnvloed. Haar fractiege noot en voormalig wethouder van ruimtelijke ordening Jan Visser had al eerder zijn fiat gegeven, evenals het CDA, de PvdA, D66 en GPV/SGP/RPF. Als de gemeente geen bouwvergunning' had afgegeven en later zou blijken dat dat ten onrechte is geweest, zou de ge meente hebben moeten opdraaien voor de geleden schade. Uiteraard geldt dat alleen indien Vahstal in een eventuele rechtszaak door de rechter in het gelijk zou zijn gesteld. Birkstraat49 - Soest - Tel. 12477 BIEFSTUK (botermals) rt/icn per kiloZU?U HAMLAPPEN OI-n per kiloOru FRICANDO in5Q per kiloI U?u Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. GEBOORTEKAARTJES... 3 ZO C3EPIEPT BEUKENLAAN 86b 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 bouwvergunning voor De Lindenhof. Op grond van juridische argumenten kwamen voorzitter Spruit en WD-er Blaauw tot de conclusie dat Vahstal in het gelijk moest worden gesteld. Het tweetal vormde de meerderheid en dus werd hun standpunt verwoord in het advies aan de gemeenteraad. Van menig raadslid viel de mond open van verbazing toen Blaauw als raadslid dat advies, evenals zijn fractiegenoten van de WD, naast zich neerlegde. "Dit is ongehoord, dit breekt alles," riep Jan Visser van Groen Links/Progressief Soest natuurlijk als eerste. Cees Boerkoel van de PvdA vroeg di rect om een discussie over de vraag of de commissie bezwaar- en beroeps schriften wellicht beter kan worden ge vormd door louter onafhankelijke mensen. Die suggestie werd al snel ge steund door een meerderheid van de raad. Blaauw zelf kon de commotie niet zo plaatsen. "Ik heb met een totaal andere pet op in de commissie beroepschriften gezeten. Als politiek onafhankelijk commissielid heb ik alleen naar de juri dische kanten van deze zaak bekeken. Maar ik heb het volste recht om als raadslid met mijn eigen mening een an der standpunt in te nemen dan als onaf hankelijk commissielid." De verbazing ebde niet weg. Blaauw had zich in de commissie puur laten lei den door juridische argumenten. Maar hij moest zich in de raad waarschijnlijk houden aan de fractie-discipline (om de achterban niet te verloochenen) en hield de hand van fractievoorzitter Bert Krijger stevig vast. Los van de politieke onwil van de WD jegens het Linden- hof-plan, stelde Krijger dat de juridi sche argumenten geen hout snijden. Blaauw schaarde zich met zijn stemge drag als raadslid achter die stelling en sprak zichzelf dus tegen. Toch heeft de WD-er de weg vrij ge maakt voor een bouwvergunning. Als Willem Blaauw hij in de commissie het beroep van Vah stal had verworpen, zou het advies van die commissie negatief voor de project ontwikkelaar zijn uitgevallen. In dat ge val zouden WD-wethouder Neks Blommers en Leidje Tomassen van Groen Links/Progressief Soest hun stemgedrag niet hebben veranderd en was de bouwvergunning andermaal met veertien tegen dertien zijn gewei- Afslank- en Nagelstudio Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Toen hij vorige week op camping Mon- nickenbos bij zijn caravan terugkeerde, ontdekte een 79-jarige man dat er was ingebroken. De inwoner van Maafssen mist nu een windjack en een wekker. Gezien de situatie die hij aantrof in de caravan heeft de inbreker vermoedelijk enige nachten in de caravan geslapen. De eigenaar was vanaf 20 december niet in de caravan geweest. JAZZ-POP-MUSICAL - KLASSIEK NIEK VAN KLAVEREN zangpedagoog zie pagina D Kleinegris adviseert op deskundige wijze particulieren en bedrijven. Voert administraties, regelt belastingzaken en assisteert daar waar nodig. Van loonadministratie t/m jaarrekening. Een vrijblijvende afspraak is snel gemaakt: 02155 - 13260 Kleinegris Adviesgroep/Belastingconsulenten Bosstraat 12, 3766 AG Soest LidNCvB 7 Van Weedestraat 16 Soest Telefoon 02155 - 13473

Soester Courant | 1995 | | pagina 1