sclHK'innkei Alles moet weg De gehele kollektie HALVE PRIJS! cwoior OPRUI ING Bij Schoemaker BeoVision Avant: méér dan een televisie /HANDEL WANDEL t MONDJESMAAT LEVERBAAR VOOR 8995,- (donderdag, vrijdag en zaterdag) Jubilerend bouwbedrijf Van de Grift onthaalt Soester Ouderen Biologische tuinbouwvereniging stelt toekomst veilig WOENSDAG 25 JANUARI 1995 SOESTER COURANT Schoemaker introduceert geïntegreerd videosysteem PAGINA 9 SOESTERBERGSESTRAAT 49A SOEST - TEL. 02155-2 35 84 Man loopt tegen de lamp door lekke band 'Politiek en religie' zondag bij NPB HORTINGEN 0 50'/. v/ (Pa Jaarvergadering 't Nut Feestelijke klanken van Gooise Operette BeoVision Avant, het nieuwste produkt van Bang Olufsen, is de astbare expressie van een overtui gende filosofie: "De unieke com binatie van geavanceerde techno logie en emotionele inhoud". De "BeoVision Avant is meer dan een televisietoestel. Het is de intro- duktie van het totale videosys teem. Tet eerste wat opvalt is het brede beeld scherm. Maar de Avant is meer dan een breedbeeld tv. Bang Olufsen intro duceert hiermee het volledig geïnte greerde videosysteem, waarin de func ties van een superieur televisietoestel zijn gecombineerd met die van een gea vanceerde videorecorder en worden geperfectioneerd door de geluidsweer gave van twee actieve luidsprekers. Als opties zijn dan nog decoders, satelliet- I ontvangst, beeld-in-beeld (PIP) en Dolby Surround Pro Logic beschik- ftbaar. |Het systeem wordt geleverd op een ge- 1 motoriseerde draaivoet, die automa- tisch de gekozen kijkpositie inneemt. |*Een elektronisch 'doek' gaat op magi sche wijze open wanneer het toestel I wordt aangezet. En tenslotte is er nog I een nieuwe afstandsbediening, de k Beo4, die alle functies nog beter toe- gankelijk maakt. 16:9 - 4:3 - 14:9 rDe BeoVision Avant biedt de mogelijk- [heid om te kiezen uit alle gewenste I beeldformaten: 4:3, 16:9 en 14:9. De I actieve formaatoptimalisering van de f Avant zorgt ervoor dat automatisch het beste beeldformaat wordt gekozen. Maar men kan ook, via de Beo4-af- standsbediening, zelf een formaat kie zen. 4:3 is het 'vierkante formaat dat we alle maal kennen van de conventionele toe stellen. De meeste programma's wor den nog steeds in dit formaat uitgezon den. Wanneer een 4:3 beeld op een 16:9 scherm wordt gezet, kom er zwart aan weerszijden van het beeld. 16:9 is hekbrede formaat, dat dichter bij onze normale manier van kijken ligt. Het is standaard voor filmprodukties en wordt dat in de toekomst voor tv-uit- zendingen. 14:9 is een geheel nieuw formaat, dat door Bang Olufsen wordt geïntrodu ceerd. Het biedt de ideale oplossing wanneer een 4:3 beeld met de Avant wordt ontvangen. De 14:9 verhouding halveert het zwart aan beide zijkanten. In tests werd het door consumenten er varen als het meest aanvaardbare resul taat van een 4:3 beeld op een 19:9 scherm. 14:9 is het standaard formaat als de BeoVision Avant wordt aange zet. Totaal nieuw concept De Avant creëert zijn eigen muur'. Dat is misschien wel het meest karakteris tieke element van dit ontwerp. Hiermee ontstaat een fysieke afscheiding tussen de emotionele beleving van het tv kij ken en de daarvoor benodigde, vaak wat storende techniek. Die 'muur' ont stond door een intuïtieve behoefte van de ontwerper om verlost te worden van die opdringerige beeldbuis. En hij komt tegemoet aan de behoefte van de kijker BeoVision Avant van Bang Olufsen. Het eerste komplete videosysteem voor deze tijd. Breedbeeld, met keuze uit drie beeldformaten. Met geïntegreerde hifi-stereo videorecorder. Met aktieve luidsprekers voor een grandioos geluid. En ook nog eens simpel in te richten naar uw eigen voorkeur, met bijv. Dolby Surround of satellietontvangst. Wie de Avant heeft gezien wil 'm hebben. Daar zit nu nog even een probleem. De wereldwijde vraag overtreft de produktie en onze wachtlijst groeit. Toch nodigen we u graag uit voor een demonstratie. Hoe eerder hoe beter, zouden we zeggen. 3 JAAR GARANTIE OOIT KIEST U VOOR MOOIST Vooralle zekerheid! VAN Wl.HOLSTRAAT 78 TI L. 17253 TLCIINISCHI. DILN5T - TLL 10344' om zich te concentreren op wat er op het scherm gebeurt. Een bijkomend voordeel is dat ook alle kabels hierin zijn weggewerkt. De Avant is verkrijgbaar in vijf kleuren - zilver, zwart, blauw, rood en groen - met een speciale parelmoer finish, die het toestel doet 'oplichten' of 'verdwij nen', al naar de hoeveelheid licht die er op valt. De geestelijke vader van al die ideeën is de befaamde vormgever Da- vid Lewis, die verantwoordelijk is voor veel recente Bang Olufsen produk- ten. Standaard wordt de Avant geleverd met een ingebouwde gemotoriseerde draaivoet, met geheugens voor de twee ingestelde kijkposities. Daarnaast zijn er voor de consument diverse keuze mogelijkheden, zowel wat betreft het uiterlijk als de techniek. De Avant is na tuurlijk het perfecte centrale videosys teem voor een Beolink installatie, die beeld en geluid door het hele huis distri bueert. Progressieve consument Voor de introductie hebben vier groe pen consumenten zich een oordeel kunnen vormen over de Avant. Daaruit kwam naar voren dat de Avant appel leert aan Europeanen die gevoelig zijn voor progressieve, innovatieve ideeën. Mensen met een sterke persoonlijk heid, en met de moed om gevestigde ge woonten te veranderen. Kortom, de 'pioniers', die onafhankelijk een keuze durven maken en de consequenties daarvan aanvaarden. De BeoVision Avant wordt ervaren als het antwoord op de behoefte aan een nieuw tv-concept, dat verder gaat dan de gevestigde plaats van televisie als het middelpunt van het gezinsleven of als een log huishoudelijk apparaat dat geen enkele emotie 'meer opwekt. De BeoVision Avant is bij Schoemaker te bewonderen. r Drie Dolle Dagen itemakiu IË A Omdat hij ondanks een lekke band in zijn auto door Soest reed, werd een 48-jarige Soester vrijdagnacht aange houden door de politie. Dat was om on geveer tien over half drie op de Steen- hoffstraat. Bij controle bleek dat de man 1,4 promille alcohol in zijn bloed had, meer dan voldoende om hem een rijverbod op te leggen en te voorzien van een proces-verbaal. In het kader van de zogenaamde bezin ningsbijeenkomsten die door de Neder landse Protestanten Bond Soest met enige regelmaat worden georganiseerd in plaats van de traditionele kerkdienst, zal aanstaande zondag, 29 januari, een inleiding gehouden worden over het thema 'Politiek en religie'. Tegen de achtergrond van de diverse discussies in de confessionele partijen èn een (klei ner) CDA in de oppositiebanken een zeer actueel thema, dat zal worden toe gelicht door dr. J.A. Montsma van de theologische faculteit van de Vrije Uni versiteit in Amsterdam. Dr. Montsma wordt wel aangeduid als de 'kroonprins' van de immer spraak makende prof. dr. H.M. Kuitert, die als gereformeerd ethicus dr. Montsma sug gereerde omdat hijzelf verhinderd was en hem als 'veel beter dan ikzelf om schreef. De bijeenkomst begint zondag om 10.15 uur in het kerkgebouw aan de Rembrandtlaan 20. SHOWROOMMODELLEN Leolux, Hülsta, Rolf Benz, Gelderland, Harvink, Jori, Musterring, Omnia DONKER EN BLANK EIKEN BANKEN, KASTEN, EETHOEKEN EN SLAAPKAMERS f ijm design slapen klassiek trendhopper textiel^, Makkelijk bereikbaar: Al afslag Bunschoten/Amersfoort, 2e sloplichl links, na SO m rechts, don vindt u ons na 200 m aan de rechterkant- Op dinsdag 17 januari, vond de jaarvergadering van de biologische tuinbouwvereniging 't Nut plaats. Slechts dertig leden namen de moeite aanwezig te zijn, maar de agenda beloofde ook weinig vuur werk. Behalve de gebruikelijke, verplichte hamerstukken, was er weinig tijd voor nodig om nieuwe regels voor het plaat sen van bouwsels zoals broeikasjes te formuleren; of voor de verhoging van de contributie (opgetrokken van f 20,- naar f 25,-) en voor nog zo wat punten die het hart van de biologische tuinder raken. Toch was er eigenlijk wel reden om massaal feest te vieren: immers de drei ging van huizenbouw op het tuinen- complex, en daarmee het veijagen van zo'n tachtig amateurtuinders van een idyllisch plekje waar zij aan gehecht zijn, is van de baan. Dankzij het door zettingsvermogen van het bestuur, maar vooral dankzij de ter zake kundige inzet van het Koninginnelaan Aktie Commité, zijn de gemeentelijke plan nen voor bebouwing van het terrein tus sen Koninginnelaan en Jachthuislaan geschrapt. Tuinders - en bewoners van de Koninginnelaan - kunnen weer rus tig (gezonde lucht) ademen. De voorzitter van de vereniging, de heer Hans van Schaik, legde zijn funktie neer. Hij had zich met name enorm in gezet voor de bestrijding van de bouw plannen en werd daarvoor dan ook, te recht, hartelijk bedankt. Hij laat een vereniging met een hoopvolle toe komst, maar ook een lege stoel achter, want een nieuwe voorzitter heeft zich nog niet gemeld. Misschien is het goed erop te wijzen dat er voor het komende jaar nog enkele tuinen te huur zijn. Nu de toekomst van het tuinencomplex aan de Jachthuis laan veilig gesteld is, zijn er vast wel mensen die het leuk vinden op biologi sche wijze, op een stil plekje aan de rand van Soest hun groenten (en bloemen) te kweken. Wat is heerlijker dan in alle rust met een stukje grond bezig te zijn, teneinde je eigen schone groente mee naar huis te nemen? Belangstellenden wordt aangeraden eens een kijkje te komen nemen op de Jachthuislaan. Er is altijd wel iemand aanwezig die inlichtingen kan verschaf fen. In november j.1. bestond het Bouwbedrijf G.W. van de Grift Soest b.v. 35 jaar. De viering van dit jubileum gaat, evenals vijf jaar geleden, vergezeld van een spon taan en genereus geschenk: vier voorstellingen van de Gooise Ope rette voor de bewoners van alle Soester verzorgingstehuizen. De uitvoeringen vinden onder het motto "Feestelijke klanken" plaats in de Vijverhof op 3 en 5 fe bruari, in Mariënburg op 8 februa ri en in Molenschot op 9 februari. De zondagvoorstelling van 5 fe bruari is een matinee (aanvang 14.00 uur); de overige uitvoerin gen beginnen 's avonds om 19.30 uur. De heer Van de Grift is al jarenlang een bewonderaar en een soort 'peetvader' van de Gooise Operette. Deze verwant schap, in combinatie met zijn warme belangstelling voor de Soester senioren, deed hem in 1989 besluiten het 30-jarig bestaan van zijn bedrijf met een muzi kaal geschenk op te luisteren. Het viertal concerten dat onder het motto "Noten voor u" op dat besluit volgde, was destijds z'n succes dat Van de. Grift over de feestelijke omlijsting van zijn 35-jarig bedrijfsjubileum niet lang behoefde na te denken. Operette-parade Zo zullen de Soester ouderen binnen kort opnieuw kunnen genieten van een doo/ de Gooise Operette te verzorgen operetteparade, die het motto "Feeste lijke klanken" heeft meegekregen. Hoogstwaarschijnlijk zal de heer Van de Grift alle concerten bijwonen. Met dezeintentie demonstreert hij niet al leen zijn muzikale belangstelling, maar vooral zijn persoonlijke aandacht voor de bewoners, van wie hij er velen van vroeger kent. Hij zegt hierover: "Zelf ben ik geboren en getogen Soester en ik vind het altijd weer leuk om te zeggen of te horen zeggen: "Ben jie d'r niet eentje van,..? Nieuw bedrijfspand De feestelijkheid van het 35-jarig jubi leum krijgt binnenkort aansluiting op een andere grote gebeurtenis: de ope ning van het nieuwe bedrijfspand aan de Kerkstraat. Bescheiden wil hij er nog niet veel meer over loslaten dan: "Alles loopt volgens plan en over enkele maanden mogen juliie wel komen kij ken!" De Gooise Operette prijst zich om meer dan een reden gelukkig dat zij aan de alom bij Van de Grift heersende feeste lijkheid een muzikale bijdrage zal mo gen leveren. Op de eerste plaats treedt de Gooise Operette bijzonder graag op voor ouderen, aangezien zij als publiek een dusdanige geestdrift en dankbaar heid aan de dag leggen dat de zo nood zakelijke wisselwerking tussen podium en zaal er op een verfrissende wijze door tot stand wordt gebracht. Daarnaast verheugt de Gooise Operet te zich op het feit dat zij een aantal nieu we solisten aan het Soester publiek zal kunnen presenteren. Ook in de koorge lederen zijn vele nieuwe (en jonge!) ge zichten verschenen. En Tast but npt least' wil de Gooise Operette haar op drachtgever Van de Grift natuurlijk gaarne het bewijs leveren dat zijn keuze ook deze keer weer de juiste is geweest. Natje en droogje De voorbereidingen zijn in volle gang. In het repetitielokaal van de Gooise Operette wordt hard gewerkt aan een programma dat elementen als feeste lijkheid, gezelligheid, humor en bewe ging aan een verzorgde muzikale invul- Het nieuwe bedrijfspand van bouwer V.d. Grift aan de Kerkstraat. ling paart. De directies van de tehuizen' Mariën burg en Molenschot en het organisatie comité van de Vijverhof hebben hun handen vol aan de vele voorbereidin gen. Er moeten besprekingen gevoerd worden met de directies van de tehui zen Braamhage, Honsbergen, Groot Engendaal en de Drie Eiken, o.a. over het vervoer van hun bewoners naar de concertlocaties. Tot de vele aandachts punten moet zeker ook de zorg voor een "natje en een droogje" gerekend wbrden, want de jarige tracteert niet al leen op muziek. Ondanks de grootschalige aanpak en de wens om velen "op locatie" van de "feestelijke klanken" te kunnen laten genieten, zullen vele anderen, om rede nen van uiteenlopende aard, toch niet persoonlijk aanwezig kunnen zijn. Voor hen heeft Radio Soest wellicht een verrassing in petto. Happening Welke "feestelijke klanken" zullen uit het programma opstijgen? Mag dat een verrassing blijven? Laat de Soester ou deren echter gezegd zijn dat dirigent en artistiek leider Hans C. Jansen, pianist Harry Schram, presentatrice Joke Hof, koorleden en solisten, samen de Gooise Operette vormend, staan te popelen om er weer iets moois van te maken. Ju bilaris Van de Grift verdient het dat zijn gulle gebaar beloond wordt met een happening, waarvan de hoekstenen ge vormd worden door dankbaarheid, geestdrift, vakmanschap en... feeste lijkheid! De Gooise operette tijdens een van de succesrijke optredens.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9