tam/SoYoCo komt met de schrik vrij \SA Spanning waterpoloërs op hoogtepunt Zege voor gekrompen Smeeing/BDC Bajema verlengt contract met WZ'49 Jonkies brengen Red Stars succes Muijs: "Het begint te leven VOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 verwinning (3-1) op Formido Hoogezand/DAK dubbeltje op z'n kant VOLLEYBAL Ook volleyballers in beslissende fase Vijf ploegen knokken om twee promotieplaatsen rATERPOLO WATERPOLO Complete ploeg van >e Duinkikkers Sleept punt binnen ZAALVOETBAL Voor SEC weinig eer te behalen bij Adelaars de Bruin VISSEN Willem van Soeren en Jan Livestro bepalen competitie BADMINTON Selby degradeert voor de tweede keer op rij Goede 'generale' Mart van Hal Charles van Zetten tijdens rentree opnieuw geblesseerd HANDBAL Ook Hendrik-Jan de Boer en SEC-zaterdag gaan samen verder Veredeld toekomst-team stelt orde op zaken: 75-66 (35-44) BASKETBAL iin ar aphiaraf nUüil pijn e.r acl>teraf altijd meer momenten aan te wijzen, het zou best wel i zo kunnen zijn dat de derde set die Stam/SoVoCo zaterdag tegen mdo Hoogezand/DAK speelde, van cruciaal belang is geweest. De tie van de in een vormcrisis verkerende lijstaanvoerder van de eerste psie wankelde. Het zijden draadje, waaraan Stam/SoVoCo hing, was Bterdun, maar zou net niet knappen. Toch was het een dubbeltje op z'n - »i dat gold eigenlijk voor de gehele wedstrijd. UIT Toevalstreffers, mazzelscores en ge- luksballen waren schering en inslag in het duel tussen de nummer één en acht. In de eerste achttien minuten verliep al les volgens het draaiboek (15-6), maar vervolgens paste Stam/SoVoCo zich meer en meer aan de tegenstander aan. Foute stops stapelden zich op, ballen bolden het net en steeds minder kon Stam/SoVoCo worden betrapt op het spelen van een logische, laat staan geo liede aanval. Niet of nauwelijks werd er aan het net nog uitgehaald. Vanaf 7-5 in de tweede set ging Stam/ SoVoCo de mist in. Dak sloeg steeds vaker ballen via de Soester blokkering het veld uit en ging er na de setwinst (9-15 in 26 minuten) ineens in geloven. De Groningers vochten als leeuwinnen die voelden dat ze konden gaan winnen. In De Bunt hing een stunt in de lucht. Servaas Klute die ondanks de malaise weinig wisselde, besloot op 2-5 in de derde set zelfs Judith Lazonder in het veld te brengen. De allesbehalve fitte buitenaanvalster had al een week niet meer getraind. Maar al was ze zwak, ziek en misselijk, ze had meer betekenis voor de ploeg dan Paulien Visser die in haar plaats was gestart. Modderen Als ploeg bleef Stam/SoVoCo modde ren en op 13-14 sloeg iedereen de schrik om het hart. Het setpunt van DAK werd onschadelijk gemaakt en Monica van der Wal (die de ondankare taak kreeg toebedeeld om veel noodop lossingen aan te dragen in hel spel) zocht tweemaal de zwakke stopper van DAK op: 15-14. DAK mocht op 15-15 nog twee keer serveren, maar haalde het net niet. Op 16-15 floot de scheids rechter een 'vieze bal' van DAK af en was duur puntverlies afgewend: 17-15 en 2-1. Het verzet van de moedige gasten leek te zijn gebroken, maar dat was dus niet zo. Het bleef lang 2-2 totdat DAK naar 2-4 sprong. Op dat moment leek Stam/ SoVoCo de ernst van de situatie te be grijpen. Het werd, met dank aan DAK, 9-6,11-6 en na 25 minuten 14-7. Maar pas het derde wedstrijdpunt(op 14-12) werd verzilverd. En dus kwam Stam./ SoVoCo met de schrik vrij. Hielen Zaanstad blijft Stam/SoVoCo op de hielen zitten. Het .verschil tussen de nummer één en twee bedraagt slechts één punt. Daarentegen moest Bosta/ The Smash, komende zaterdag tegen stander van de Soesters, een veer laten in Lichtenvoorde. Longa'59 verraste de Castricumers (3-2) die vorige week maandag door Stam/SoVoCo uit de bekerstrijd werden gewipt en in de competitie nu vier punten achterstand hebben. Avero/OS 2, dat eigenlijk voor spek en bonen meedoet, nam de derde plaats van Bosta/The Smash over. Het gat met Stam/SoVoCo be draagt drie punten. Petra Hendrikse lijkt hier te-gaan scoren. De punten werden moeizaam bijeen ge- sprokkeld door Stam/So VoCo. Foto: Goos van der mt Ve blijven het gewoon van week pt week bekijken en gaan niet met öns hoofd in de wolken lopen." Muijs zal onder alle omstan- gheden de zaken nuchter blijven naderen. Ook nadat de heren tan Stam/SoVoCo de nummer Je van de promotieklasse degra- gerde tot figurant. Att 1-3 rekende de Soester ploeg af met SDS in de wedstrijd én op de rang lijst. Dat was ook nodig om alles in ei gen hand te houden in de zware concur- htiestrijd met SSS 3, de tegenstander pie op 18 februari in De Bunt op bezoek gmt. Tot die tijd zullen beide teams 55 waarschijnlijk de ranglijst blijven aan voeren. De wedstrijd in Voorthuizen tussen SDS en Stam/SoVoCo was er één tus sen twee volleybalteams, waarin over enkele jaren de leeftijd een woordje zal gaan meespreken. Dat was tevens de enige vergelijking, want de ambities lig gen ver uiteen. SDS hoeft niet zo nodig meer, al snoepte het in oktober wel twee punten af van SSS 3, iets wat morgen avond best weer eens zou kunnen gaan gebeuren. Stam/SoVoCo heeft daar entegen maar één doel voor ogen: de derde divisie. En de ploeg van Muijs ligt op koers. Tegen SDS werd voor de elfde keer dit seizoen de volle buit binnengehaald. Met uitzondering van de tweede set was er geen vuiltje aan de lucht. Nadat via 8-15 een 0-1-voorsprong was geno men, liet Stam/SoVoCo in de verdedi ging wat steekjes vallen. Bovendien verliep de blokkering in die fase moei zaam. Het gevolg was een 15-11-zege voor SDS in de tweede set. Daarna eiste Stam/SoVoCo voor goed de hoofdrol op. Met Ad van Brumme- len jr. als stimulerende, sturende en goed spelende uitblinker en Arno van Eekelen als sterke blokkeerder werd het 5-15 en 10-15. "Een nuttige zege," stelde Muijs koel tjes vast. De volleybaltrainer zag tot zijn vreugde dat er zelfs supporters waren meegereisd, terwijl het eerste dames team op hetzelfde moment in De Bunt speelde. "Het begint een beetje te le ven. Op 18 februari krijgen we natuur lijk de klapper. We kunnen het halen, als de jongens hun koppie erbij houden. Maar we gaan niet met ons hoofd in de wolken lopen." Beker Om acht uur vanavond begint in De Bunt de bekerwedstrijd van de heren tegen Martinus. De tegenstander komt uit in de eerste divisie. In de derde ron de schakelde Stam/SoVoCo al Bosta/ The Smash uit de eerste divisie uit. Daarvoor werden twee ploegen uit de derde divisie geëlimineerd. yie is er het beste bestand tegen anning? Uit het antwoord daar op kunnen wel eens de twee ploe- boven water komen, die de omotieplaatsen in de tweede bsse van de waterpolocompetitie peisen. Vijf teams hebben nog ns op een ticket voor de eerste t herenteam van De Duinkikkers is Haar één van, ook al verloor het zon- fcavond met 5-8 van Het IJ. Deze Ie teams hebben met vijf verliespun- Ide beste papieren, maar het verschil J de drie overige kanshebbers is ma- iaal drie punten. ^br de formatie van Joop Molenaar is ^Bte hopen dat de vorm terugkeert. In ^»eerste wedstrijd na de winterstop jlg de Soester ploeg slordig met de bal Onzuiver plaatsen van de bal was t de inleiding voor kansen van Het naar in Aqua Indoor was de doel- i van De Duinkikkers wel in vorm. in de tweede periode zou er worden (coord: 4-4. arna bleven beide teams kansen mis- De midvoor van De Duinkikkers werd nauwelijks in stelling gebracht, waardoor de aanval geen betekenis had. In de laataste vijf minuten moesten De Duinkikkers een 4-5-achterstand wegwerken. De jacht op de gelijkmaker kwam hen duur te staan, want de gerou tineerde Amsterdammers deden de Soesters in de counter de das om: 5-8. Gelet op het totale puntverlies staan De Duinkikkers virtueel op een gedeelde eerste plaats met Het IJ. De Duinkik kers moeten nog tegen de nummers Fel duel om de bal tussen twee van de vijf kanshebbers op promotie. Foto: Goos van der Wilt drie, vier en vijf. De stand bovenin de tweede klasse blijft ongemeen span nend: 1. Het IJ 10-15 2. YZPC 10-14 3. De Duinkikkers 9-13 4. De Amstel 10-13 5. ZPCH 10-12 ndelijk was de damesploeg van De uinkikkers weer op volle oorlogs- jerkte. En dat resulteerde meteen in en wedstrijdpunt. Nadat in Zeist nog let 10-5 was verloren, werd de gelijk namige tegenstander in Aqua Indoor fP 5-5 gehouden. L)e op revanche beluste Soesters trok ken in de eerste periode fel van leer. Villy van Ruitenbeek opende de score binnen vijf minuten werd het 3-0 via wederom Van Ruitenbeek en Sonja pappot. "De wedstrijd leek beslist toen Petroejka •loetman de stand naar 4-0 tilde. De ommekeer in de wedstrijd werd echter ëen seconde voor het verstrijken van de tweede periode in beeld gebracht, toen JZeist 4-1 scoorde. In de derde periode r "werd Zeist sterker en ontbrak het de I Soesters aan conditie. De wedstrijd werd volledig opengebroken door de drie doelpunten die Zeist maakte: 4-4. In de laatste periode kwam Zeist zelfs op een 5-4-voorsprong, maar het was Engelina van Velzen die alsnog een punt voor de sterk gestarte Duinkikkers veilig stelde. De schade zo lang mogelijk beperkt houden. Dat was eigenlijk de uitda ging voor SEC dat vrijdagavond op be zoek moest bij Adelaars de Bruin en na rust het hoofd moest buigen: 7-2. Tegen de Naarder ploeg, die met vier punten achterstand op Firtina'93 twee de staat, miste coach Nico van Delden vier spelers:. Hans Peter van Zoelen, Marco Mariens, Hendrik-Jan de Boer en Edwin Brouwer. De eerste twee zul len er volgende week ook niet bij zijn als SEC de belangrijke wedstrijd speelt te gen een andere ploeg uit de onderste groep: Ton Roelofs. Hoe dan ook, tot de rust had SEC de za ken redelijk onder controle. Adelaars de Bruin leidde op dat moment met 2-1 tegen de ploeg, waarin Remi van der Pol en Sander van der Heijden de inval lers waren. De wedstrijd was niet lang hervat of Richard de Bruin liep op on gelukkige wijze tegen een tijdstraf op. Voor Adelaars de Bruin was dat het sein om de beslissing te forceren en voordat De Bruin terug was, stond SEC met 4-1 achter. Het werd 7-2. Beide Soester doelpunten kwamen op naam van Fred Bos. Willem van Soeren en Jan Livestro blijven stuivertje wisselen in de win tercompetitie. Aan de Naardervaart was ditmaal Van Soeren de beste met 4.23 meter vis. De 3.42 meter die Livestro naar de wal haalde, waren goed voor de tweede plaats. Het is de vijfde keer op rij dat Van Soeren en Livestro de eerste twee plaatsen bezetten. Om en om worden ze eerste. Pechvogel was Peter de Rond, wiens paraplu knakte. De vissers hadden so wieso te kampen met moeilijke omstan digheden. De harde zuidwesten wind zorgde voor flinke golven op de Naar dervaart die toch al niet te boek staat als 'makkelijk te bevissen'. Op zaterdag 4 februari wordt de nieuw jaarswedstrijd van De Snoekbaars ge houden. Die werd eerder dit jaar van wege slechte weersomstandigheden uitgesteld. Deelname aan de wedstrijd kost veertien gulden. Meer informatie is verkrijgbaar bij Willem van der Kraats, tel. 16895 en Bert Giele, tel. 02154-12461. Voor de tweede keer op rij is Selby gedegradeerd. Het bij de heren sterk verjongde team verloor ook de laat ste wedstrijd in de competitie van Putten: 5-3. Dennis Kox en Bas Kruiswijk gingen kansloos ten onder. Bij de dames was het spannender. Gerdie van Kooten begon haar enkelspel met setwinst, moest de tweede prijsge ven, maar nam in de derde set revan che met 11-2. Ook Jeanette Wester- veld speelde drie games. Ze won al leen de tweede na verlenging. In het dubbelspel hadden de heren van Selby evenmin iets in te brengen (15-4, 15-6). De dames pakten het tweede punt: 13-15, 3-15. Wester- veld en Kruiswijk werden in het eer ste gemengd dubbel twee keer met 15-2 verslagen, Van Kooten en Kox trokken de winst in de derde set naar zich toe (15-8, 10-15, 9-15). Selby komt volgend seizoen een klasse lager uit. Een jaar eerder de gradeerde het al van de vierde klasse naar de overgangsklasse. Twee ronden met een steile heuvel over een door de zware regenval mod derig parcours in Leiden bleken afge lopen zondag een overwinning Mart van Hal van AV Pijnenburg in de klas se ouder dan 45 jaar niet in de weg te staan. Na haar tweede plaats van vorig jaar is dat een prima generale voor de Neder landse kampioenschappen, die begin maart op hetzelfde parcours zal worden gehouden. De Pijnenburgveterane, die de 6.125 meter in 27.18 afrondde, werd overigens vierde in het totaal klasse ment van de dames veteranen. Winna res werd Marja Hoogeboom in 26.03. BEUKENLAAN 86b. 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 Onder allesbehalve ideale omstan digheden hebben de heren van Smeeing/BDC voor de tweede maal dit seizoen Van Riet/HVN Attila van zich afgeschud: 17-19. Coach Gerard Tukker hoefde niet zijn hersens te breken over wie hij in het veld moest zetten, eenvou digweg omdat hij al snel geen wis selspelers meer had. Michel van der Horst was thuis, omdat zijn kind werd gedoopt, doelman Ber- ton Kemp is nog geblesseerd en Charles van Zetten beleefde een zeer kortston dige rentree. Eind vorig jaar liep de rap pe Van Zetten zweepslag op. Voor het duel tegen HVN Attila dacht hij her steld te zijn, maar de eerste lijnspeler kwam bedrogen uit. Na een onder schepping wilde hij er met de bal van door gaan. De ingezette sprint was kort stondig, omdat opnieuw zijn beenspier aan de noodrem trok. Vanaf dat moment wisten Dennis de Rijk, Arjen en Michel Roest, Guus Tourné, Wim Steenbakkers, Patrick van Gardingen en John van Gulik waar ze aan toe waren. In conditionele pro blemen zouden ze niet komen. Aijen Roest die met zes doelpunten topscorer werd: "Attila speelde niet in een hoog tempo, dus dat konden we wel bijslof fen. Ze bouwden hun aanval rustig op en daarom kregen wij tijd om te herstel len." Smeeing/BDC werd daardoor wel in slaap gesust. Het trage baltempo van de Nieuwegeiners had tot gevolg dat de concentratie verslapte in de defensie van Smeeing/BDC. Plotselinge acties van HVN Attila hadden dan ook suc ces. En omdat de Soesters aan de over kant enkele keren de paal en lat troffen of verkeerd afrondden, kwam HVN Attila nog voor de rust op voorsprong: 10-9.. Kwartiertje Het verval zette zich in het begin van de tweede helft voort tot 14-11. En toen begon een Soester kwartiertje, zoals Smeeing/BDC dat in het verleden wel vaker had. Dennisde Rijk, die in de eer ste helft twee strafworpen had gestopt, pareerde het ene na het andere schot en via de break-out en een aantal goede aanvallen stoomde Smeeing/BDC naar een 14-17-voorsprong. Het deed den ken aan de thuiswedstrijd tegen HVN Attila, waarin Smeeing/BDC na rust van 9-7 naar 22-16 walste. De nu uitge vallen Van Zetten was toen topscorer met elf doelpunten. Zo'n grote overwinning was ditmaal niet weggelegd voor de gekrompen ploeg van Gerard Tukker. HVN Attila kwam nog één keer terug tot één doel punt, maar Smeeing/BDC hield zich via de 17-19-zege staande in de sub-top van de tweede divisie. Dames Behalve in de eerste tien minuten van beide helften speelden de dames van Smeeing/BDC een goede wedstrijd te gen BSV. Vanaf 4-3 zou de ploeg tot het einde toe op voorsprong staan. Via de ruststand van 8-5 werd het in sport hal Beukendal 17-11 voor Smeeing/ BDC dat in de uitwedstrijd nog een puntendeling had moeten toestaan. Martine van de Linden was nadrukke lijk aanwezig tussen de palen, in de hoek functioneerden Sandra Bargerbos en Marian van Grinsven goed en Bian- ca van Hofslot was de meest opvallende opbouwspeelster. Zijn nam ook de twee strafworpen voor haar rekening en bepaalde haar produktie daarmee op vier treffers. Zes andere speelsters kwa men eveneens tot scoren, van wie Reni Brouwer en Gea Stavast ieder drie keer. Sjirk Bajema. In navolging van Soest en SEC heeft WZ'49 het contract met haar trainer verlengd. Sjirk Baje ma zal in elk geval ook volgend seizoen als hoofdtrainer aan de club verbonden zijn. Het contract werd vlak voor het week einde met een jaar verlengd. De Amers- foorter is sinds anderhalf jaar verant woordelijk voor het technisch beleid van de selectie. Met uitzondering van assistent-trainer Ron Paschedag blijft de begeleidingsgroep intakt. Het be stuur van WZ'49 zoekt momenteel naar een opvolger voor de trainer van het tweede elftal dat bovenaan staat. Ook Hendrik-Jan de Boer zette in de afgelopen week zijn handtekening, waarmee hij zich voor nog een jaar aan SEC-zaterdag verbindt. De kersverse vader is eveneens aan zijn tweede sei zoen als trainer bezig. Hendrik-Jan de Boer. Martijn Scheele was begin dit sei zoen het zoveelste talent dat om studieredenen zijn Red Stars-shir tje gestreken en opgevouwen kon opbergen. Plotseling keerde hij twee weken geleden terug om het juniorenteam te versterken én om vervolgens zaterdagavond de he ren de helpende hand toe te ste ken. Terwijl zijn teammakkers Willem Streeter en Onno Foekens het door blessures gehalveerde tweede heren team op sleeptouw namen, werd Schee- Ie door coach Rinus Valk opgeroepen. Omdat ook het eerste team door bles sures en ziekte wordt geteisterd, liet Valk bovendien Gerben de Jong debu teren. Met junior Igor Smink, de beste speler van de club die al langer voor de heren uitkomt, brachten de jonkies het succes. Red Stars was de eerste helft met de 'oudere' garde begonnen, maar Valk moest ingrijpen toen de ruststand van 35-44 weinig reden tot optimisme bracht. Scheele zou de laatste twintig minuten de lijnen uitzetten, Smink deed wat hij altijd doet (scoren, ditmaal 24 punten) en de 21-jarige Bob Kooter (goed voor 20 punten) was op een gegeven mo ment bij Red Stars de oudste speler in het veld. Het veredelde toekomst-team van Red Stars trok de touwtjes in de verdediging strakker aan en sloopte binnen een mum van tijd de voorsprong die het bescheiden Oegstgeest tot haar verrassing had mogen nemen. Na vier minuten was de stand in evenwicht, maar dat duurde niet lang. De brutale vlerken van Red Stars renden in één keer door naar een voorsprong van tien punten. Gerben de Jong gaf zijn debuut in de hoofdmacht kleur door in de slot minuten twee driepunters raak te schie ten: 75-66. Dames Bij de dames ging het net andersom. Zij speelden een uitstekende eerste helft tegen Bull's (34-15), maar stonden ver volgens twaalf minuten met de mond vol tanden tegenover de uit de kast ge haalde floating-zone van de Utrechters. Daarnaast was de defensie van Red Stars in de tweede helft wankel. Dat had het vervelende gevolg dat de Soesters hun monopoliepositie in het luchtruim verloren en bovendien min der ballen afpakten. De break, waaruit voor rust de meeste punten werden ge scoord, bleef daardoor uit. Pas halverwege de tweede helft besloot de damescoach bij een stand van 34-26 over te schakelen op een zone-verdedi ging. Dat bracht de rust enigszins terug, Op de voorgrond ziet Igor Smink dat één van zijn pogingen is gelukt. Links de niet geheel fitte John Martin. Foto: Goos van der Wilt waarna Yvonne Hurenkamp acht mi nuten voor tijd de ban brak met de eer ste score van Red Stars na rust. Eén keer werd het verschil verkleind tot vier punten, maar vanaf de vrije worplijn herstelde Red Stars in de slotfase een veilige marge: 45-35. l

Soester Courant | 1995 | | pagina 13