/T\ Pa En amóhocK 1 CULTUUR WELZIJN T Paul Haenen: 'Smakelijke Voortzetting' Nieuwe tentoonstelling in Soester galerie Anna Paulownahuis Soester pianist Rob van den Broeck vanavond op Duitse tv Cursus verhalen vertellen bij theaterschool Boemerang Vogels, Dierenpj WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 18 Zaterdag 4 februari in C-drie Kinder-opera 'Prinses Pom' in C-drie Els Wiegel: 'Details of Paradise' 'Cabrio' zoekt koristen voor opera-avond Vrijwilligers Vakature Bank Multicultureel vrijwilligerswerk Zangkoor van Braamhage op zoek naar leden Gooise Operette zoekt tenoren Symfonie-orkest muziekschool in P- en P-kerk Y olksuniversiteit Soest/ Soesterberg Onlangs nog in Artishock Kinderparadijs De Vrije Teugel Mededeling Turkse (kook)les in Vrouwencentrum NNereldH/inkel Het Forestal Fonds 'Four Weddings and a Funeral' Jazzconcert: Trio Tim Armacost WOENSDAG Bloemen en waarneming( AUT Jeugdnieur In zijn 9e eigen theaterprogramma legt Paul Haenen zich meer dan ooit toe op aan de actualiteit èn aan het publiek ontleende invallen en improviseert hij rechtstreeks op wat kranten en het publiek hem aanreiken. Elke avond is deze voorstelling anders en het publiek kan óp het toneel een woordje meespreken. Margreet Dolman is prominent aanwe zig en hetzelfde geldt, in iets mindere mate, voor dominee Gremdaat. Er wordt veelvuldig gebruik gemaakt van audiovisuele middelen en ook de tele foon blijft niet onbenut. Op het toneel zijn naast genoemde personen ook dok ter Valentijn (Dammie van Geest) en Jan van Bijnen (muziek) aanwezig. Paul Haenen trekt steeds meer theater publiek. Men houdt van zijn directe, ab surde en toegankelijke kijk op het le ven. Hij leest het publiek nooit de les, zegt vanaf het toneel nooit hoe men le ven moet. Hij gaat er van uit dat het pu bliek dat zelf wel weet. Wat niet uitsluit datje na een avondje Haenen wat meer zelfinzicht krijgt en het dagelijks leven wat makkelijker aankan. In "Smakelij ke Voortzetting maken Paul Haenen, Margreet Dolman, dokter Valentijn en Ds. Gremdaat, af en toe begeleid door levende muziek, er een afwisselende, diepzinnige en vooral vrolijke avond van. "Smakelijke Voortzetting" is Paul Hae- nens 9e eigen theaterprogramma. Ooit, in 1982, begon hij in het benedenzaaltje van het Amsterdamse Bellevue als Margreet Dolman. Later werd de figuur ds. Gremdaat gecreeërd. Inmiddels is hij, vooral ook .zonder pruik en snor, uitgegroeid tot een eigenzinnige thea terpersoonlijkheid die in alle grote za len van het land steeds meer succes oogst. Daarnaast staat Margreet Dol man regelmatig zelfstandig op de plan ken en dominee Gremdaat duikt bij Op woensdag 8 februari (14.00 uur) is in C-drie de voorstelling "Prinses Pom", een opera voor kinderen uitge bracht door Stichting Xynix, te zien. Op de vooravond van haar 10e verjaar dag eist Pom haar cadeau. Pom krijgt altijd haar zin en dwingt haar drie hof dames, om één uur 's nachts het cadeau te geven. Als blijkt dat het slechts een lied is speciaal door de hofdames voor Pom gecomponeerd, is Pom zó kwaad dat ze muziek vervloekt. Ze wil weg uit de opera. Twee feeën helpen haar daar bij en sturen haar op reis. Minder mu ziek dan misschien? In het land waar de eentonig land is alles saai en netjes. Uit eindelijk tovert Pom zich naar een land waar alles naar haar zin is. Maar waar is iedereen? Een muzikale familievoorstelling voor iedereen vanaf 6 jaar. Entree: f6,- (kin deren); f 8,50 (volwassenen). menige manifestatie als dagsluiter op. In zijn televisieuitzendingen komen al len regelmatig weer tezamen. Met zijn partner Dammie van Geest, die hem bij al zijn activiteiten ondersteunt, geeft hij een literair-humoristisch tijdschrift voor de fijnproever uit, Margreet Dol- man's Mens Gevoelens. Dit blad houdt kantoor in Het Betty Asfalt Complex te Amsterdam, en daar is ook een klein theater waar niet alleen zijn tv-uitzendingen vandaan komen maar ook regelmatig nieuw caberettalent te zien is. Om het verhaal tenslotte com pleet te maken loopt er dit seizoen ook nog een muzikale komedie van zijn hand welke hij speciaal voor Brigitte Kaandorp en Ingeborg Elzevier schreef, "De Vrouw van de Zanger". Merkwaardige mengeling Waar wacht de hedendaagse theaterbe zoeker op? Op een ouderwetse toneel avond? Op literair cabaret? Op prachti ge dans op harverscheurende muziek? Op een harde confrontatie met de ar tiest? Op een uitbundig muziekfestijn? Op filosofische bespiegelingen op een leeg toneel? Op razendsnelle verkleed partijen achter onzichtbare schotten? Op hedendaagse dialogen op een ou derwetse wijze gezegd? Op een schitte rende kleurenpracht op een te klein to neel? Op de waarheid en niets dan de waarheid? Op een gigantische revue waarbij je voortdurend je vingers aflikt? Of wacht de hedendaagse theaterbe zoeker op een merkwaardige menge ling van schoorvoetende bekentenis sen, onverwachte interviews, actuele bespiegelingen, frappante krantenfrag menten, vermanende preken en afwij kende videobeelden? Met na de pauze een aangrijpende lezing van een veelbe sproken vrouw. Op 4 februari kunt u om 20.15 uur pre- Paul Haenen. Foto Steye Raviez. Vanaf zondag 19 februari is in de Soester galerie Anna Paulowna huis (Burgemeester Grothestraat 51) een tentoonstelling te zien van werken van Els Wiegel. De exposi tie duurt tot en met 2 april. 'Details of Paradise' is de titel die Els Wiegel geeft aan haar tekeningen, schil derijen en sieraden die op deze ten toonstelling te zien zijn. Registraties van indrukken die zij opdeed tijdens drie reizen door Indonesië. Kleur staat hierbij centraal. In haar werk onder zoekt Wiegel de betekenis van de ver schillende kleuren in de relatie oost/ west, zwart/wit, positief/negatief om uiteindelijk tot een balans te komen. "In eerste instantie word je verblind door de betoverende kleuren in het Oosten; wanneer het echter achter het gordijn kijkt, blijkt dat ook daar elke kleur een negatieve betekenis heeft. Mijn conclusie op dit moment is: het Westen denkt zwart of wit; het Oosten denkt zwart en wit. Daar is positief/ne gatief één geheel; het westerse denken separeert. Mijn ontmoeting met en beïnvloeding door een andere cultuur (culturele transmissie) leidt hopelijk tot een nieuwe vorm van denken om tot een geheel te komen. Uiteindelijk is het Westen niet superieur," aldus Wiegel. Zij opereert sinds 1990 onder de naam 'Els Wiegel vorm- en kleurconcepten' en maakt naast schilderijen en dergelij ke ook kleurontwerpen voor gebou wen. Haar laatste werk 'Paradise Is- land?', Heesterveld, Bijlmermeer - waar zij tropische kleuren aanbracht op vier flatcomplexen, die bewoond wor- Eén van de kunstwerken in de serie 'Details of Paradise' van Els Wiegel. den door meer dan 23 nationaliteiten - geeft haar maatschappelijke betrok kenheid als beeldend kunstenaar aan. Het is haar bijdrage aan de verbetering van de leefomgeving van mensen. De opening van de expositie van Els Wiegel vindt plaats op zondag 19 fe bruari om 15.00 uur door de heer P.H. van den Heuvel, wethouder cultuur te Amstelveen. In de periodes tussen de aangekondig de tentoonstellingen is Galerie Anna Paulownahuis eveneens geopend op vrijdag van 13.00 - 21.00 uur alsmede zaterdag en zondag van 13.00 - 17.00 uur danwel op afspraak. De galerie ex poseert dan werk uit voorraad waaron der Toon Tieland, Jan Latinne, Arie van Selm, Roger Baron, Celesto Piatti, Lex Heiligers, Ria Zurne, Luuk Schol ten, Sam Parabirsingh, George Dus- seau, Jacques Wesselius, Henri Capi- tan,RhedaS., Hey Ma'munenTinTin. Het betreft schilderijen, aquarellen, gouaches, etsen, litho's, houtsnedes en tekeningen. Van oktober 1995 tot mei 1996 staan de volgende exposities op het program ma: Ieva Juijane uit Letland; Rheda S., Hey Ma'mun en Tin Tin uit Indonesië en de alom bekende Toon Tieland met speciaal werk op het thema 'Gezicht op Amersfoort'. Galerie Anna Paulownahuis is geves tigd aan de Burgemeester Grothestaat 51, 3761 CL Soest. tel. 21983, fax 29274. cies deze interactieve voorstelling bij wonen in cultureel centrum C-drie. Kaarten kosten f 17,50; cjp/Pas'65 f 15,-. De Volkskrant: 'Uniek theatermens Margreet Dolman port de kachel lekker op." Het Parool: "Waarom zou je een avond aan de tv blijven kleven, nu Paul Hae nen er is.' Algemeen Dagblad: 'Paul Haenen dompelt de toeschouwers in een warm bad. Haarlems Dagblad: 'In 'Smakelijke Voortzetting' wordt glans gegeven aan het gewone alledaagse NRC/Handelsblad: 'Geen journalis- tieker theater dan dat van Paul Hae nen'. De Telegraaf: 'Paul Haenen serveert met 'Smakelijke Voortzetting' een af wisselende en diepzinnige winterkost', 'Een feest der herkenning Reserveren: C-drie, Willaertstraat 49, tël. ma. t/m vr. 9.00-16.30 uur; of VW-Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075, ma. t/m vr. 9.00-17100 en zat. 9.00-12.00 uur. Openluchttheater "Cabrio" in Soest is weer begonnen met de voorberei dingen. Evenals vorig jaar staat er weer een opera-avond op het pro gramma. Daarvoor worden zangers en zangeressen met koor-ervaring Aan de eerste repetitie gaat een een voudige auditie vooraf. De repetities worden gehouden op zaterdagmor gen of zaterdagmiddag. De datum van uitvoering is voorlopig gepland op 10 juni. Aanmelding (deze week) bij Berna Kousemaker, tel. 16155 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Smitsweg 311, tel. 12630 Het aantal migranten dat, buiten de zelforganisatie, actief is als vrijwilliger is niet groot. Tot nu toe vormen migran ten en vrijwilligersorganisaties te vaak twee gescheiden stromen. Hoog tijd om daartussen kanalen te graven! De migranten-vrij williger kan via vrij willigerswerk meer invloed krijgen om de eigen leefomgeving, werkervaring opdoen, contacten leggen. De vrijwilli gersorganisatie krijgt de kans om de dienstverlening beter toe te snijden op behoeften van migrantengroepen, nieuwe groepen te bereiken en actieve vrijwilligers te werven. Om vrijwilligersorganisaties een steun tje in de rug te geven is er een brochure 'Kanalen graven naar nieuwe vrijwilli gers' uitgekomen. In de brochure wordt ingegaan op motieven om migranten- vrijwilligers te werven; verschillende fases van inburgering van migranten en hun belangstelling voor vrijwilligers werk; verschillende manieren om de or ganisatie multicultureel te maken. De brochure is te verkrijgen via de Vrijwil ligers Vakature Bank Soest. Vakatures 5-107: Sociaal-cultureel centrum Baarn zoekt vrijwilligers bij Nederland se taallessen aan buitenlanders. 6-118: Stichting voor hulpverlening aan vluchtelingen Soest zoekt vrijwillig (st)ers voor opvang en begeleiding van asielzoekers/vluchtelingen. 16-115: Dezelfde stichting zoekt per 1 februari gastheren/gastvrouwen om één keer per week de koffie en ont vangst te verzorgen: maandag 10.00 - 13.00 uur, woensdag 10.00 -13.00 uur, of vrijdag 13.00 - 15.00 uur. 7-102: Sociaal-cultureel centrum Zeist vraagt twee vrijwillig(st)ers bij jeugd- en cursuswerk. 7-120: Scoutinggroep vraagt vrijwil- lig(st)ers voor een groep meisjes (10-14 jaar) om spelend bezig te zijn en tech nieken te leren; zaterdag 13.00 - 15.00uur; minimum-leeftijd 21 jaar. 11-104: Klein educatief milieu- en dierencentrum Baarn zoekt een en thousiast iemand die leiding wil geven aan kinderen en de jongere vrijwilligers en tevens de dieren wil voeren. Inlichtingen: Vrijwilligers Vakature Bank, Smitsweg 311, dinsdag t/m don derdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 12630.' Versterking is gewenst bij zangkoor Braamhage, een gezelschap van se nioren dat gedirigeerd wordt door de jonge Paul Michèl Tijssen. Be langstellenden van alle stemsoorten zijn van harte welkom bij Braamha ge- Het zangkoor repeteert elke maan dag van 9.45 tot 1115 uur in de gro te zaal van het bejaardencentrum aan de Inspecteur Schreuderlaan. Daarbij wordt aandacht besteed aan onder meer stemtraining. Het reper toire bevat volksliedjes en interna tionale musical-songs. Zangkoor Braamhage valt onder de activiteiten van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Voor informatie over het seniorenkoor kan contact worden opgenomen met het secreta riaat, tel. 25325. Na de zeer succesvolle opvoeringen van de operette "The Gondoliers" van het duo Gilbert Sullivan is de Gooise Operette gestart met de volgende pro- duktie: "Der Bettelstudent" van Carl Millöcker, die in november in 't Spant te Bussum te zien zal zijn. Het gezelschap werkt bij voorkeur met solisten uit eigen gelederen. De basis, het koor, dient daarom zowel in aantal als in kwaliteit voldoende sterk te zijn. De leden komen uit het gehele Gooi en Almere. Na een tijdelijke ledenstop kan de Gooise Operette weer (vooral jon ge) leden plaatsen. Met name bij de te noren is versterking zeer welkom. De maximum leeftijd bij aanname is 45 jaar. Zangervaring, evenals de kennis van het muziekschrift, is meegenomen maar niet direct noodzakelijk. Wie wil proberen of hij óók zoveel plezier aan de zang- en toneelkunst bij de Gooise Operette kan beleven als de huidige 55 leden, maar zich niet direct wil binden, kan geheel vrijblijvend een aantal repe tities bijwonen. De wekelijkse repetitie is op woensdag avond van 19.45 uur tot 22.15 uur in het gebouw "Oranje", IJsselmeerstraat la te Huizen (op parkeerterrein bij ski club De Wolfskamer). Inlichtingen: Loes Jongen, tel. 02152-58010. In de Petrus- en Pauluskerk wordt van avond om half acht een concert gegeven door het syfonie-orkest van de Regio nale Muziekschool Amersfoort (RMA). Het is één van de vier orkesten van de RMA en bestaat uit ongeveer tachtig kinderen in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. Wekelijks repeteert het orkest en anderhalve week geleden werd zelfs ex tra geoefend in het weekeinde om het afwisselende programma zo goed mo gelijk te kunnen uitvoeren. Bezoekers van het concert kunnen luisteren naar onder meer werken van Bizet, Strauss en lloyd-Webber (The Phantom of the Opera). De toegang kost vier gulden. Houders van een cjp- of een 65+pas en kinderen tot 15 jaar kunnen het concert tegen be taling van een rijksdaalder bijwonen. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Kastelentocht Deze dagtocht op donderdag 23 maart begint om 10.00 uur op het buitenhuis van Willem Adriaan van Nassau: Slot Zeist, waar men wordt verwelkomd door de schrijfster Thera Coppens. Na de koffie, met een taartje, wordt per touringcar een kastelentocht langs de Langbroekerwetering gemaakt. Men ziet onder meer: Sterkenburg, Harden- broek, Leeuwenburg, Hindersteyn, Lu- nenburg, Walenburg, Sandenburg, Hardenbroek, Zuylenburg, Zulen- steyn. Op kasteel Amerongen volgt een rondleiding door de rijk gemeubileerde zalen, waarna de lunch wordt gebruikt in "De Paardestal" van het kasteel, 's Middags volgt nog en wandeling door kasteelpark en tuinen, waarna terugge keerd wordt naar Zeist. Bij de Hernhut ters zal Thera Coppens een korte lezing houden over de bastaard- en kleinzo nen van Oranje Nassau op hun kaste len. Na de thee (met een Hernhuttertje) is om 16.00 uur deze tocht ten einde. Prijs van deze dagtocht: f 80,- (inclusief touringen). Gastvrouw: mevrouw Th. Coppens. Bolboom maken ln twee avonden leert men een rond bolboompje, bijvoorbeeld voor de Pa sen, te maken. In de eerste les wordt de stam in de pot gegoten en worden de decoraties vervaardigd. De tweede les wordt besteed aan het opsteken van de bol met vers groen. Brengt u op de eer ste avond een schaar, snoeischaar en centimeter mee. Aanvang cursus: dinsdag 14 maart van 20.00-22.00 uur. Docent: mevrouw M. van Voorst-van Brenk. Cursusadres: De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aantal lessen: 2. Cursusprijs: f45,- (materiaal kosten f 30,- via docent). De tweede les is op 28 maart. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Tel. 22195. Kan toor geopend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en don derdag van 10.00-13.00 uur. De WDR besteedt vanavond aan dacht aan de in Soest woonachtige musicus en beeldend kunstenaar Rob van den Broeck. Afgemeten aan zijn staat van dienst in de jaz- zwereld is deze pianist/componist (wiens muzikale activiteiten zich overigens voor een aanzienlijk deel buiten onze grenzen afspelen) weinig bekend bij het Nederlandse publiek. Het was dan ook een verrassing dat hij op zaterdag 14 januari met Perron 5B optrad in Artishock, waar een expositie van zijn schilderijen en collages nog tot voor enige dagen te zien was. Of men het concert en de expositie nu wel of niet gemist heeft, hoe dan ook is de WDR-uitzending van vanavond zon der meer de moeite waard. Het gaat hier om een in mei vorig jaar gemaakte con certregistratie in de serie 'Piano Solo'. Rob van den Broeck is daarin te horen met eigen werk en een tweetal composi ties van Thelonious Monk. Het pro gramma bevat uitsluitend muziek; er is dus geen plaats voor een interview en zijn werk als beeldend kunstenaar komt hier evenmin ter sprake. Eigenlijk is dat wel jammer, maar ge zien de geringe lengte van de uitzending (een half uur) is dit wellicht een goede keuze geweest. Zo komt Rob van den Broeck als pianist tenminste aan bod. Een half uur goede jazz op televisie, dat Rob van den Broeck. is op de WDR iets minder zeldzaam dan in Nederland, maar toch ook weer niet 'Piano Solo: Rob van den Broeck', Duitsland 3 (WDR) 10+ op de kabel), vanavond 00.15 uur - 00.45 uur. Aanstaande vrijdag 3 februari is Rob van den Broeck te horen met de inter nationale groep Trumpet Summit (o.a. met Jarmo Hoogendijk) in het BIM- huis, Oud Schans 73, Amsterdam, aan vang 21.00 uur. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 2 februari Om 9.30 uur start de volwassenclub. Enthousiastelingen van het eerste uur die in groepsverband mooie dingen ma ken. Tevens om 9.30 uur groep 5 van de Van der Huchtschool voor het natuur project 'dieren in de winter'. Om 13.15 uur komt groep 5 van de Desmond Tu- tuschool voor hetzelfde project. En na schooltijd natuurlijk weer jarige kinde ren, Seriassa en Ross nemen vandaag een heleboel vrienden mee en gaan al lerlei leuke activiteiten doen. Vrijdag 3 februari Om 9.30 uur verschijnt groep 4 van De Achtbaan voor Titia om aan het project over 'zintuigen' mee te doen. Om 15.45 uur staan de medewerkers klaar voor Mandy, Mitchell en Dennis. Zij zijn ja rig en dat vieren wij. 's Avonds komen er ook veel kinderen naar de kinderdis co. Voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Om 19.30 uur begint het. Er zijn veel kinderen die helpen bij de voorbe reidingen, dus zij weten precies wat jul lie leuk vinden. Kom mee doen! het kost twee gulden per persoon. Zaterdag 4 februari Om 13.30 uur komen Daphne, Eise- Jan en Stephan hun verjaardagsfeest vieren. Ook zij nemen veel vrienden mee en gaan van alles ondernemen wat kinderen leuk vinden. Maandag 6 februari Van 9.30-11.30 uur komt groep 4 van de Desmond Tutuschool op bezoek voor het natuurproject over 'zintuigen'. Dat is pas ontdekken! Om 13.15 uur komt groep 2 van de Ludgerusschool voor het project 'voortbewegen'. Dat doen we allemaal, maar het is ook leuk om te weten hoe en wat bij de dieren. Om 16.00 uur start de overvolle kook- groep van Evelien en Chantal. Er kun nen echt geen nieuwe kinderen meer bij. Ze maken ook zulke lekkere din gen. Dinsdag 7 februari Om 16.00 uur de knutselclub voor kin deren van 6 tot en met 8 jaar. Opgezet voor kinderen die echt heel graag mooie dingen maken. Ook speciaal is de playbackclub. Deze is bestemd voor kinderen die heel goed willen leren op treden. Zij krijgen les van Puck en Jea- nine. De kinderen die meedoen kunnen dan ook oefenen voor het grote feest op 5 mei. Woensdag februari Uiteraard starten we deze dag met de peuter/ouderactiviteit, die om 9.30 uur begint. Het kost vier gulden per ouder/ kindpaar en is altijd gezellig. Men hoeft geen lid te zijn, je blijft vanzelf wel ko men. Om 14.00 uur staande toneelspe lers klaar om hun nieuwste voorstelling aan de kinderen van 4 tot en met 12 jaar te laten zien. Na de voorstelling is er snoep en limonade en dan nog heel veel activiteiten. Ook zijn Arnoud en Deni- se onze gasten met hun vrienden. Kinderen kunnen zich aanmelden voor de voorronden van de grote playback- wedstrijd. Alle kinderen tot en met 12 jaar kunnen meedoen. Uit de voorron des worden 16 deelnemers gekozen, die op 5 mei mogen optreden op ons grote podium, waar Henny Huisman deze playbackwedstrijd zal presenteren. Op gave is mogelijk tot eind februari. De voorronden worden gehouden in april. Opgave is zowel telefonisch mogelijk als wel schriftelijk op bovenstaand .adres. Het Internationaal Vrouwencentrum (IVC) in Soest start binnenkort met kooklessen over de Turkse keuken, voor alle vrouwen die daarin geïnteres seerd zijn. Wie belangstelling heeft kan kontakt opnemen met het IVC, tel. 23549 (vragen naar Hawa Zihni). Daarnaast begint bij het IVC binnen kort ook een cursus Turks voor geïnte resseerde vrouwen. Ook hierover geeft Hawa Zihni alle informatie op tel. 23549. \^^Stichtinc| Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Costa Rica heeft een rijke flora en fau na. Toch worden daar de tropische wouden ernstig bedreigd door houtkap, uitdroging, branden en milieuvervui ling. Door de grote verscheidenheid aan kli maatzones is Costa Rica een land waar veel dieren- en plantensoorten te vin den zijn. Niet alleen de bomen, dieren en planten worden bedreigd, de erosie van vruchtbare gronden dupeert ook de kleine koffieboeren. Zes kleine boerencoöperaties hebben via hun organisatie COOCAFE beslo ten zelf in aktie te komen. Ze ontwik kelden Cafe Forestal foresta woud, forestal herbebossing). Cafe Forestal is een Max Havelaar-keurmerkkoffie van milde Arabica-kwaliteit. Het Max Havelaar-keurmerk betekent dat de boeren een vaste prijs voor hun koffie krijgen. Dat is ook een betere prijs dan bij de normale koffiehandel. Daarnaast krijgen ze voorfinanciering en zijn ze verzekerd van een vaste jaar- afname. Van elke verkochte kilogram koffie wordt een bedrag van US 1,- in het Fo restal Fonds gestort. Dit fonds wordt gebruikt voor herbebossing en natuur behoud. Voor elke dollar kan men twee boompjes planten. Cafe Forestal is in de Wereldwinkel te koop. Kinderen vinden het heerlijk om naar verhalen te luisteren. Maar niet alle volwassenen vinden het even makkelijk om een verhaal te vertellen, laat staan verzinnen. Theaterschool Boemerang geeft daarom een cursus verhalen ver tellen. De cursus is niet alleen bedoeld voor (groot)ouders, maar ook voor leraren, jeugdwelzijnswerkers en anderen die met kinderen werken en graag verhalen zouden willen vertellen. Het einddoel van de cursus is dat alle deelnemers een eigen verhaal maken en vertellen. "Dat betekent", vertelt docente Ricarda Gang, "dat je leert om al vertellende een verhaal op te bouwen en tegelijker tijd beelden schept voor publiek en spanning opwekt." Er zijn verschillende mogelijkheden voor het maken van een verhaal. Ricar da: "Belangrijk is om te weten hoe een verhaal in het algemeen in elkaar zit. Vanuit dat algemene gegeven kun je gaan variëren. Je verzint bijvoorbeeld zelf een begin en laat jouw toehoorders elementen toevoegen. Zo vertel je aan kinderen dat jouw hoofdpersoon iets heel groots ziet en vraagt hun wat dat toch is." Verschillende van deze moge lijkheden worden op de cursus behan deld. Sfeervol De leeftijd van de toehoorders speelt een grote rol bij het verhalen vertellen. Ricarda: "Je moet elementen invoeren die voor die leeftijd interessant zijn. Aan tieners vertel je natuurlijk over heel andere dingen dan aan kleuters." Tot slot kun je met je stem heel veel doen. "In de laatste lessen vertellen we eigen verhalen," zegt Ricarda. "Je leert dan om met je stem verhalen spannend, beeldend en sfeervol te vertellen." De cursus verhalen vertellen begint in maart en wordt gegeven in het gebouw van Jeugdtheaterschool Boemerang aan de Rossinistraat 7, Amersfoort. Voor meer informatie en opgave kunt u bellen met Boemerang, tel. 033-757434. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 2 februari: De Engelse film 'Four Weddings and a Funeral' was deze zomer te zien in de bioscopen. Net als in 'A fish called Wanda' wordt de traditionele Britse schutterigheid geplaatst tegenover het vermeende Amerikaanse recht-door- zee sentiment. De film werd een groot succes in Amerika en is ondertussen ook in Frankrijk, Engeland en de rest van Europa zeer positief ontvangen! Charles, een oudere jongere, ziet om zich heen zijn vrienden vallen onder de huwelijkszeis. Hij is de ideale getuige en zo bezoekt hij in één jaar tijd verschil lende bruiloften. Zo zijn wij ook getuige van deze zeer amusante en vrolijke feesten. En zien we een stoet deels bi zarre figuren die ons aangenaam bezig houden. Ook maken we nog de begra fenis mee van Gareth, een aardige bon vivant die sterft tijdens het hoogtepunt van de feestelijkheden aan een hartaan val! Temidden van dit gezelschap stot teraars, hysterische bruiden, vreemd uitgedoste bruidsmeisjes, keurige, gek ke, oude heren en geile versierders, valt zelfs Rowan Atkinson (Blackadder, Mr. Bean), alias hulpdominee Gerald, nauwelijks op. De typisch Engelse Charles is een ge liefde gast op deze bruiloften en treedt graag op als getuige. Hemzelf heeft het huwelijk echter niets te bieden. Ten minste dat is de overtuiging waar hij naar leeft. Door deze overtuiging heeft hij al menig vrouwenhart gebroken, maar hij kan het niet opbrengen zich aan één van hen voorgoed te binden. Ook niet aan Henriëtte, die hem menig maal huilend om de hals valt. Maar dan ontmoet hij op één van de hu welijksfeesten de Amerikaanse Carrie en de bliksem slaat zogezegd in. Als hij toevallig met haar op een hotelkamer belandt, weet hij zeker dat dit de ware Jacoba moet zijn. Er is echter een pro bleem; Carrie heeft net voor een ander gekozen... Charles zal haar moeten ver geten. Maar als hij haar vervolgens van bruiloft naar bruiloft tegenkomt, wordt de aantrekkingskracht steeds groter. Tenslotte zien ze elkaar terug als Hen riëtte eindelijk Charles naar het altaar heeft gesleept. De vraag blijft dan of er nog wel gehuwd gaat worden! 'Four Wedding and a Funeral' is een onderhoudende film met vele sterke bijrollen. De film heeft veel vaart, de dialoog zit vol geestelijkheden, de si tuaties zijn grappig absurd, de acteurs en actrices weten van wanten en de hoofdpersoon is sympathiek. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65+ f 5,-. Zaterdag 4 februari De internationaal samengestelde groep Trio Tim Armacost maakt een uitge breide toernee door o.a. Polen en Ne derland, waarbij Artishock niet wordt overgeslagen. Omdat deze muzikanten een groot deel van het jaar in New York werken, krijgt de gemiddelde Neder landse luisteraar niet al te vaak de kans om hen live te horen De Amerikaanse saxofonist Tim Ar macost maakte kort geleden een cd met medewerking van onder meer pianist Rob van den Broeck (hij exposeerde vorige maand in Artishock en was bij die gelegenheid te horen als gastpianist bij Perron 5B). De Nederlandse bassist Joris Teepe is vooral bekend van zijn deelname aan een quintet met de Ame rikaanse saxofonist Don Braden, waar mee een tweetal zeer succesvolle Euro pese toernees. werden gemaakt. De uit Duitsland afkomstige drummer Falk Willis leidde onder andere een project waaraan Dewey Redman deelnam. Er is door Armacost, Teepee en Willis be wust gekozen voor een pianoloos trio (tenorsaxofoon, bas en drums). Dit is lang niet altijd een beperking, zeker niet wanneer de musici gebruik weten te maken van de ruimte die er ontstaat in een groep zonder akkoordinstrument. De muziek van dit illustere trio is vooral gebaseerd op de bebop, de stroming binnen de jazz die in de jaren veertig ontstond en waarvan o.a. Charlie Par ker, Dizzy Gillespie en Thelonious Monk als pioniers kunnen worden be schouwd. Ook nu, zo'n vijftig jaar later, geldt de bebop nog al reguliere moder ne jazz en niets wijst er op dat de moge lijkheden ervan zijn uitgeput - integen deel, creatieve jazzmusici weten er nog altijd iets persoonlijks mee te doen. Wie geconfronteerd wordt met een opname van het trio Armacost, Teepe en Willis hoort meteen dat het hier gaat om mu ziek van onze tijd en dat men zich niet bezighoud met het braaf naspelen van wat eens vitale muziek was. Wel is de bebop duidelijk het voornaamste uit gangspunt - van de vele stijlen die in de jaren daarna ontstonden, zoals free- jazz, rock-jazz, zal in deze muziek wei nig te horen zijn. Niet dat men aan deze latere vormen van geïmproviseerde muziek wil voorbijgaan, maar er wordt niet bewust op voortgebouwd. Het repertoire van de groep bevat naast stukken van o.a. Sonny Rollins ook veel eigen composities. Bezetting: Tim Ar macost, tenorsaxofoon; Joris Teepe, bas; Falk Willis, drums. Aanvang 21.30 uur. Toegang f 6,-. Iedere zondag in fe anders te beleven Amersfoort. Alle ai ben met vogels ti voorlezen op de Ai foort, de infomarkt het knutselen in I 'Dieren van Dichtt staat Vrij'. Iedere zondag in febri restaurant De Olifant en te horen over vogel lijke leefomgeving, ge ling, voeding. Tussen uur zijn de bezoekers v op deze vogel-infoma poppenmaaksters aan ringd door zelfgemaak De kinderen kunnen slag in het snelbuffet. 15.30 uur is er knutsel uilen, papegaaien en a kenen, kleuren, knipp Tussen 11.00 en 11.30 zen van verhalen over dieren in het Kombuis Amersfoort. Aansluit) versieren voor f 3,50. Op zondag 5 en 19 fe heer Zomer Bruin een over uilen in en rond mer Bruin is al jarenlanj tuurliefhebber en heeft verdiept in de uilen en leefomgeving. Hij weet i vertellen over deze twintig minuten dureni twee keer per zondag gt In gebouw De Vrieni Nachtegaalweg wordt weer een bijeenkomst PASO. Ditmaal zal I waarnemingen verricht van bloemen die de bez hebben meegebracht. C tuige te kunnen zijn, m< PASO 2,50 gulden beta langstellenden bunnen die om 20.00 uur begint den bijwonen. Kleinegris verz goed en BADMINTON Selby Selby 1 speelde in C-drie de laatste wedstrijd van tie. Het enkelspel van een spannende partij. Na de eerste set, wist hij de v in de tweede game 15-7 een derde set met 15-2 I J binnen. Micha Papenhu voor Siebren Roorda, v kelspel 1-15,11-15. Cha walste met 11-3,11-1 o\ nenten heen. Asmara I haar partij ondanks een staan aan Swift 64: 4-1 Het herendubbel ging ka der met 6-15, 9-15. Hel begon niet zo best met ve J. ste set 5-15, maar het g< wonnen en won de (15-8). In de derde set tr< t het langste eind: 10-15. gemengde dubbels wer 2-6. BASKETBAL The Red Stars Meisjes junioren 1 van moest dit weekeinde op b 1 loper Crackerjacks uit A hele wedstrijd ging het sc< lijk op. In de rust stonder Soest één punt achter. In bereikten beide teams 7-teamfouten waardoor de wedstrijd werd gehaa de helft gingen de meisje: l to-man verdediging ovei o\*er op een man-to-ma binnen de driepuntslijn. 1 uiteindelijk in een score ten hoger was dan die vat der. Eindstand Red Stat keijacks MJ1 34-32. Soester Bowling Ven Ondanks dat Annemiek - constant stond te gooit 152) verloor haar team van de Bowling Boys. perste Richard van Leeu j me van 160 uit. Van zijr verging het Frank Ron (129, 115, 124), ma: Breuers het enigszins af Soester Schaakclub Marijke Kok is bij de me schaakkampioen geworc tegorie (16-20 jaar). Ei gens maar twee meisjes In het algemeen klassen de zesde plaats met clu van Hengel. Beiden scc zeven, Bram Otto haaldi minder. In de B-categori 6 Loeber eerder al winstk; g de partij tegen de laU Loeber eindigde met 4,5 g ven partijen. Als achtste y ton Hagens in de C- scoorde 5,5 punten in n

Soester Courant | 1995 | | pagina 18