Huis verkopen... wij taxeren gratis. jjN/an Breukelen ast-goed Mm K O Grote blijdschap op De Blauwe Vogel Verbouwing apotheek Soest gestart IP scliociimkcr Soest wil af van politiek geneuzel BOSMAN iW 1 ACTUEEL I technische dienst oUa/icéfi Illegale woning in garage Parklaan wordt nog drie jaar gedoogd Wijziging van frequentie-indeling heeft 'n leuke CD-aktie S lauwe Gujet' WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT Nieuwe spullen dank zij sponsorgeld van De Nacht van Soest PAGINA 3 Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Werkzaamheden in Soest-Zuid nemen tien weken in beslag SCHOEMAKER Krattendief door winkelmedewerker achterhaald Achtervolging van Soester autodief Herenkapsalon 02155- 16450 i'Éfe Beetzlaan 89 Overkapping moet na wintermaanden worden verwijderd Begrotingsbehandeling moet interessanter worden Diefstallen uit vrachtwagens L£V<£L1^RAM<£ Serre mag niet gebouwd worden KERSENBAVAROISE S (Gratis CD bij offerte-aanvraag). |:-'1 ATAG Uw voordelen: "Zuinige en milieuvriendelijke HR-verwarmingsketel Hoogwaardig Nederlands kwaliteitsprodukt Comfortabele warmwater-voorziening Vakkundige installatie doorAtag select-dealer 5 jaar all-in garantie Gratis onderhoudscontract tot 1-1-'97 Ook mogelijkheid tot lease of huur Momenteel met f200,- milieusubsidie VRAAG VRIJBLIJVEND ONZE DOCUMENTATIEMAP AAN. Bosman Loodgieters b.v. - Soest /Hoevelaken - Bel gratis 06-0.22.22.11 Aangepaste fietsen en spullen voor de snoezelruimte, een vertrek waarin de gasten van De Blauwe Vogel zich kunnen ontspannen. Dat heeft het dagverblijf voor meervoudig gehandicapte kinde ren kunnen kopen van de op brengst van De Nacht van Soest, de jaarlijkse zwemmarathon van De Duinkikkers en Aqua Indoor. De derde editie, in oktober vorig jaar, heeft ruim tienduizend gulden opge bracht. Daarmee werden de rekeningen betaald voor de spullen die De Blauwe Vogel nodig had en dank zij De Nacht van Soest kon bestellen. Zo beschikt het dagverblijf nu over spe ciale kinderdriewielers met extra steu nen, speciale pedalen en een duwstang. Dank zij dat laatste hoeven de mede werkers de fietsen voortaan niet meer in gebukte houding te duwen. De oude fietsen waren eigenlijk niet meer bruik baar. Verlanglijstje Ook reeds lange tijd op het verlanglijst je van De Blauwe Vogels stond de mo gelijkheid om de snoezelruimte in te richten. In de ontspanningsruimte zijn gordijnen van draden met fluorisceren- de kleuren opgehangen. Met behulp van nieuwe 'black-lights' en muziek kunnen speciale kleur- en geluidseffec ten worden gesorteerd. Ook is een zuil met daarin veertjes en papier van fluoriscerende kleuren ge kocht. Via een apparaat wordt lucht in de zuil geblazen, zodat de inhoud om hoog wordt geblazen en vervolgens langzaam naar beneden dwarrelt. Ook hier zorgen de 'black-lights' voor spe ciale effecten. Verder kon dank zij de opbrengst een grote bak worden ge kocht, die tevens' dienst kan doen als ballenbad. In het complex aan de Bosstraat werden de nieuwe spullen maandagmorgen of ficieel overhandigd aan Jan van Oud- heusden van De Blauwe Vogel. Na mens De Duinkikkers was onder ande ren Bert van de Weijer aanwezig. Het spreekt voor zich dat de medewerkers van De Blauwe Vogel in hun sas zijn Dankzij de Nacht van Soest kon de Blauwe Vogel de snoezelruimte eerder inrichten. Foto: Goos van der Wilt. met de tast- en zichtbare 'overblijfselen' van de zwemmarathon. "De Nacht van Soest was zowel sportief als organisatorisch geslaagd en in de derde zwemmarathon hebben we een record-opbrengst geboekt. Dat is voor al te danken aan de wervende capacitei ten van de deelnemers," aldus Van de Weijen. Het team van sport- en zwemschool De Wieksloot bracht met 4.300 gulden het meeste geld in het laatje. Het wedstrijd- team van De Duinkikkers zwom 1.500 gulden bij elkaar, terwijl het team van De Blauwe Vogel achthonderd gulden verdiende. Voor 650 gulden zorgden de voetballers van WZ'49, terwijl de bingo 750 gulden opbracht. Van de Weijen: "We zitten nu net boven de tienduizend gulden en sommige spon sors moeten nog betalen. Misschien dat we er nog tweeduizend gulden bij krij gen." In Hartje-zuid is de laatste maan den driftig gewerkt aan de uitbrei ding van het winkelcentrum. Apo- Eigen vakmensen verzorgeYi snelle reparatie van: kleuren televisies video's camera's geluidsapparatuur wasautomaten koelkasten magnetrons Voor alle zekerheid! Van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL. 02155-10344* theek Soest aan het Driftje is sinds afgelopen maandag aan de beurt. De verbouwingswerkzaamheden zullen naar schatting tien weken in beslag nemen. Tijdens de verbouwing zijn de ingang en de publieksruimte aan de achterzijde van het pand te vinden. Dit is op duide lijke wijze met behulp van borden aan gegeven. Door de uitbreiding van het winkelcen trum is de voorgevel van de apotheek nagenoeg uit het zicht verdwenen. Die zal dan ook worden verplaatst. Daar naast zal het interieur een 'gedaante verwisseling' ondergaan en volledig worden gemoderniseerd. Inherent aan de verbouwing van de apotheek zijn ongemakken voor de cliënten. De apothekers A.J. Lourens en mevrouw S.L.N.M. Schouten-Tjin A Tsoi vragen daarvoor begrip. Maar natuurlijk zullen ze er alles aan doen om de nadelige gevolgen van de werkzaam heden tot een minimum te beperken. "De mensen kunnen ons helpen door de geneesmiddelen op tijd te bestellen. Van onze kant zullen wé zoveel moge lijk doen om het gemak van onze cliën ten te dienen. Indien gewenst bezorgen we de geneesmiddelen bij de mensen thuis." De werkzaamheden aan de apotheek die in 1987 van de Kerkstraat naar het Driftje verhuisde, worden voor het paasweekeinde afgerond. Tot die tijd worden in de apotheek folders uitge- b Zo moet de verbouwde apotheek er straks gaan uitzien. deeld aan de klanten, waarin informatie staat over de verbouwing. Mensen die met vragen in hun maag zitten, kunnen contact opnemen met Lourens of me vrouw Schouten-Tjin A Tsoi, tel. 12497. Bij zijn aanhouding had hij waar schijnlijk meer dorst dan op het mo ment dat hij twee kratten met volle flessen cola ontvreemdde bij een su permarkt aan de Parallelweg. Toen hij er met de buit op zijn fiets van door ging, zette een 32-jarige mede werker van de zaak in een auto de achtervolging in. Via de Parallelweg fietste de dief de Dalweg op in de richting van het gemeentehuis. Later keerde hij en reed hij naar de Steen- hoffstraat. Onderweg viel een krat van de fiets, terwijl de dief de andere krat wegsmeet. Een aantal flesjes brak daarbij. De man, een 27-jarige inwoner van Baarn, kon kort daarna worden aangehouden door de su permarkt-medewerker. Hij werd daarbij geholpen door enkele om- standers, aldus de politie. Met snelheden van meer dan hon derd kilometer per uur heeft de poli tie vrijdagmiddag jacht gemaakt op een Soester autodief. Hij was in Amersfoort gezien in een auto die in Hilversum was gestolen. Toen hij merkte dat hij was opgemerkt, gaf de man vol gas. Wagens van de politie korpsen Eemland-Noord en Eem- land-Zuid voegden zich in de ra zendsnelle stoet die bij kasteel Groe- neveld in Baarn tot stilstand kwam. De opgejaagde autodief reed zich zelf daar klem toen hij tegen twee paaltjes botste. Openingstijden: di. t/m vr. 8.30 - 17.30 za 8.00 - 15.30 '"'ij* Een overkapping van een caravanstal ling aan de Wieksloterweg moet vóór 1 mei van dit jaar zijn verwijderd. Het be stemmingsplan Soesterveen, waarbin nen het perceel valt, laat een overkap ping niet toe. Op het perceel mag maximaal vijftig vierkante meter oppervlakte extra wor den bebouwd. Op dit moment is al meer grond bebouwd ten behoeve van de binnen- en buitenstalling voor cara vans. Gedurende deze wintermaanden knijpt het college een .oogje dicht. Maar daar na moet de overkapping, die volgens de ambtenaren niet de schoonheidsprijs verdient, worden verwijderd. Gebeurt dat niet, dan zal de gemeente bestuurs dwang toepassen. Drie kwartier had de raadscom missie Algemene Bestuurszaken afgelopen maandagavond nodig om hef eens te worden over een andere aanpak van de begrotings behandeling (elk jaar in oktober). De politici schaarden zich vrij eensgezind achter het voorstel van Kees Boerkoel (PvdA) om de vijf- minuten-speeches voortaan te schrappen. De jaarlijkse begro- tings-editie van Op 't Hoogt wordt beknopter voor de politieke partij en, maar gaat meer algemene in formatie aan de burgers bieden, zo mogelijk met plaatjes, foto's en verduidelijkende diagrammen. Over de manier waarop de Soester poli tiek zich tijdens het jaarlijkse "hoogte punt van de democratie" presenteert heerst al jaren ontevredenheid, niet het Zowel aan de Burgemeester Grothe- straat als aan de Koningsweg heeft een onbekende dader - mogelijk dezelfde - kans gezien goederen weg te nemen uit vrachtwagens die gelost werden. Aan de Burgemeester Grothestraat verdwe nen twee dozen met computeronderde len uit de laadruimte. De 31-jarige chauffeur uit Velserbroek deed aangif te bij de politie. Aan de Koningsweg bleken enige tijd later tien dozen met T-shirts (in totaal 1265 stuks) te zijn gestolen. De dief had daartoe de zijdeur van de laadruimte opengebroken. De bestuurder, een 40-jarige man uit Helmond, stelde de politie op de hoogte. Voor kwaliteit en service LIJSTENMAKERIJ Soesterbergsestraat 10 - Tel. 27411 minst bij de politiek zélf. Het duurt alle maal vreselijk lang en is voor de gemid delde burger - als die het al kan volgen - totaal niet interessant, klaagt iedereen. Er komt dan ook zelden een burger kij ken wat de dames en heren eigenlijk met "zijn" centen van plan zijn te gaan doen. Bart Krol (CDA) vond dat het beter moest en had daar zelfs over nagedacht. Hij meende dat de begrotingskrant (zes pagina's in Soester Courant-formaat) wat minder partij-propaganda zou moeten bevatten ("sommige fracties plaatsen eigenlijk alleen maar een soort advertentie, maar dan wel op kosten van de gemeenschap") en juist meer al gemene informatie moest bieden over wat de burger in het komende jaar te wachten zou staan aan hogere (of lage re, maar dat is vrij zeldzaam) lasten. Op die manier zouden ook misverstanden voorkomen kunnen worden, zoals de hier en daar geuite veronderstelling dat de afvalstoffenheffing omhoog moet omdat Soest een rondweg wil aanleg gen, terwijl dat gebeurt omdat de ge meente meer aan de AVU moet beta len. "Het moet compacter en leesbaarder," aldus Krol, die vond dat de politieke partijen zich ook wel enige beperking mochten opleggen. Om de levendig heid van het debat zelf te versterken wilde Krol het vraag- en antwoordspel in de commissies afschaffen en vervan gen door voorafgaande corresponden tie tussen de fracties en B. en W. 'Geen hond leest 't' Mieke Swinkels (D66) was het met Krol wel eens - "de burger kan weinig met al die lange verhalen" - maar vreesde van de schriftelijke vragen en antwoorden veel extra (en saai) werk. Jan Visser (GroenLinks-PS) verdacht Krol ervan dat deze de partijen wilde beknotten en wilde in elk geval de krant houden zoals die was. "Geen hond leest 't, maar we moeten nu eenmaal de schijn ophouden dat het interessant is..." Voor "acroba tische toeren, alleen omdat het CDA- verhaal altijd zo saai is", voelde hij niets.Hans van Wuijckhuijse (Gemeen tebelangen) vond dat de partijen de hand maar in eigen boezem moesten steken. Van tevoren gestelde (en beant woorde) schriftelijke vragen vreesde hij dat ze het debat "dood" zouden slaan en bovendien een zware wissel op de ambtenaren zouden trekken. Dat vond ook Rob Joustra (BAM), die wat de krant betreft waarschuwde voor al te veel versimpeling. "Het moet geen kleutertaal worden." Krol vond dat een belediging voor de burger, "want die betaalt de krant met zijn centen." Een betere opmaak zou al veel helpen, dacht Joustra. Volgens Bert Krijger (WD) kon de wijze waarop het nu toe gaat, sinds enige jaren, er maar net mee door - "we slagen er blijkbaar niet in om het interessant te maken" - en hij waar schuwde voor al te technische verhalen, en te veel politiek geneuzel. V oorleeswedstrijd Kees Boerkoel (PvdA) constateerde dat de veranderingen van de laatste ja ren nauwelijks effect hadden gehad. "De een vindt de ander saai, maar nie mand kijkt naar zichzelf. De grote voor- lees-wedstrijd van vroeger is geschrapt, die verhalen staan nu in de krant, maar nu hebben we een kleine voorleeswed- strijd van vijf minuten." Hij deed het voorstel die nu ook maar af te schaffen en de bijdrage van de partijen in de krant te beperken tot maximaal 1000 woorden. "We moeten niet eindeloos onze standpunten herhalen, maar ge woon zeggen wat we ervan vinden." Burgemeester Hans de Widt reageerde aanvankelijk wat zuinigjes, maar wilde Boerkoels suggesties wel nader bekij ken. De commissie kon zich er echter prima in vinden, al bleef Visser van me ning dat de partijen in de krant net zo veel ruimte zouden moeten krijgen als tot nu toe. Hij vond dat het College maar wat moest "inleveren", "want het laatste jaar stellen de wethouders toch niks voor..." De Widt sloot de discussie af met de conclusie dat de gemeenteraad het in oktober dan maar eens zonder vijf-mi- nuten-speeches van de fractievoorzit ters moest gaan proberen. "Dan zien we wel hoe dat bevalt." Verder zal in de be grotingskrant nog eens extra duidelijk worden gemaakt dat het gaat om een voorstel van B. en W. aan de raad, waarover dan nog beslist moet gaan worden. De bewoners van een pand aan de Parklaan krijgen van het College van B. en W. nog drie jaar de tijd om een andere oplossing te vinden voor de illegale woning achter hun huis, waarin de (schoon)moeder van het echtpaar woont. De "ver boden" woning werd vorig jaar ontdekt toen de bewoners een bouwaanvraag indienden voor een serre. Bij de meting voor de serre constateer den ambtenaren in de achter het huis gelegen garage/berging een woning, waarin de moeder van de hoofbewoon- ster verbleef. Bij controle bleek dat de garage al in 198-7/1988 was (om)ge- bouwd en sinds een jaar bewoond werd. De garage ligt achter het huis en is niet zichtbaar vanaf de weg. j Het gemeentebestuur liet in oktober j.1. een aanschrijving uitgaan, waarin werd geëist dat de illegale bewoning binnen drie maanden gestaakt zou worden, op straffe van dwangsommen van 100 gul den per dag. Tevens werd een illegale loods ontdekt, die ook afgebroken moest worden. De aangevraagde bouwvergunning voor een serre - waar het allemaal om begonnen was - werd geweigerd. Aanvankelijk lieten de bewoners niets van zich horen, maar na de aanschrij ving dienden ze drie bezwaarschriften in. Ze lieten daarin o.a. weten dat het il legale gebruik van het bijgebouw al da teerde van de tijd dat het huis werd ge bouwd en dat de gemeente nooit eerder bedenkingen had geuit. De schoon moeder woont volgens het bezwaar schrift bij haar kinderen in (een gezin met drie kleine kinderen) en gebruikt de omgebouwde garage alleen als "te- rugtrek-mogelijkheid" als de drukte haar te veel wordt. Zelfstandig wonen is niet mogelijk, aldus het bezwaarschrift, gezien de lichamelijke en geestelijke ge steldheid. Een beroep op de onlangs "versoepel de" regeling voor bijgebouwen gaat niet op, aldus de gemeente, want dan zou er o.m. een wind- en waterdichte verbin ding tussen» het huis en de garage (nu 47,95 meter) moeten zijn en mag er maar 40 meter bijgebouw zijn (maxi maal 10%). Bovendien zou er.een ber ging aanwezig moeten zijn en heeft het huis al een ondergrondse garage. Andere oplossing De gemeente acht de ontwikkeling van wonen in bijgebouwen en het ontstaan van twee woningen op één perceel "niet wenselijk", aldus het ambtelijk advies, en ook in andere gevallen is daartegen opgetreden. Anderzijds is er wel enig begrip voor de ontstane situatie en is drie maanden te kort om daarin veran dering te brengen. Wethouder Pieter ten Hove heeft daarom voorgesteld de bewoners drie jaar te gunnen om een andere oplossing te vinden. Daarna moet de illegale bewoning gestaakt zijn en het gebruik van de garage weer in overeenstemming met het bestem mingsplan. Get College van B. en W. is daarmee akkoord gegaan. Wat de illegale loods betreft constateert de gemeente dat die pas na het voorjaar van 1991 gerealiseerd is. Daarvoor stonden er twee aparte bouwsels. De loods wordt gebruikt voor de stalling van een tractor, de opslag van hooi en de huisvesting van schapen/lammeren, die de bewoner als hobby houdt, en vol gens het bezwaarschrift is er een "rela- tie" met de Eng. Dat kan wel zijn, aldus de gemeente, maar er wordt juist strikt de hand gehouden aan het beleid om de strook langs de Eng niet dicht te bou wen en er staan immers al bijgebouwen (al worden die dan illegaal gebruikt). De loods moet daarom binnen drie maanden worden afgebroken. Geen serre De bewoners krijgen tenslotte ook geen toestemming voor de bouw van de ser re, die bovenop de ondergrondse gara ge was gedacht. De feitelijke afstand met de buren bedraagt weliswaar min der dan 1,75 meter (volgens het be stemmingsplan moet dat minimaal drie meter zijn), maar dat is geen probleem omdat de garage ondergronds ligt, zo dat het "doorzicht" naar de Eng behou den bleef. Als er echter bovenop de ga rage wordt gebouwd geldt de drie-me- ter-grens wél. Volgens het bezwaarschrift zijn er bij andere huizen aan de Parklaan carports tot precies de perceelgrenzen gebouwd, maar de gemeente heeft geconstateerd dat dat allemaal in orde is. Ook het ver weer dat de "openheid" naar de Eng toch ook wordt aangetast door hoge bo men, erfscheidingen van twee meter en geparkeerde caravans snijdt geen hout, evenmin als het feit dat de buren hele maal geen probleem hebben met een serre, omdat ze dan minder lawaai ho ren van spelende kinderen. Dat is niet doorslaggevend, vindt de gemeente. De wethouder ziet dan ook geen termen om alsnog vrijstelling te geven. De be zwaren worden daarom ongegrond ver klaard en de bewoners kunnen de bouwvergunning op hun buik schrijven. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI u//.'Ae/ £öu/o/es?' 3 Kersenbavaroise trakteren op kantoor, kersenbavaroise w trakteren thuis, kersenbavaroise trakteren bij de buren, 2 kortom: bij VLAAI VLAAI is het altijd kersentijd! 5 Deze week een verrukkelijke kersenbavaroise jS 2 van 18,95 voor maar liefst Aanbieding geldig van woensdag 1 t/m dinsdag 7 februari. m P.s. let op de VLAAI VLAAI strippenkaart die komende S week bij u in de brievenbus valt. Want: Lekkers vindt u aan H 2 de Van Weedestraat 46 II in Soest, telefoon 02155-21059. VLAAI VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI In de gemeente Amersfoort, Bunschoten en Soest wordt op 6 fe bruari a.s. de volgende wijziging in de frequentie-indeling van kracht: Wijzigingen in de zenderindeling van de kabel-TV in Soest: Nu: 61 -verdwijnt 28+ 41+ RAI-Upo Kindernet/Discovery Channel TRT (4 dagen)/MBC (3 dagen) Wordt: TRT Kindernet van 7.00-12.00 uur MBC 12.00 - einde uitzendingen Euro 7, werkdagen: 14.00-17.00 uur zondagen: 12.00-15.00 uur Discovery Channel, 17.00-1.00 uur Voor alle gemeenten geldt dat Radio 5 voortaan uitzendt op 89.4 MHz in ste reo. De frequentie in mono op 96.0 blijft tot 1 april 1995 gehandhaafd. 61 - 41+ 41+ 28+ 28+ 28+ LOODGIETERS MET DE VAN BETER t Voorwaarden: Bij aanvraag van 'n offerte om uw huidige c.v.-ketel te vervangen, ontvangt u 'n leuke CD Deze aktie geldt van 1 november 1994 t/m 31 maart 1995. Gecertificeerd Waarborg- installateur

Soester Courant | 1995 | | pagina 3