1ACTUEEL Kleurrijk project op De Driesprong INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS JÉYan Breukelen Vast-goed Open dag sector economie bij ROC de Amerlanden Open dag ECHO Opleidingen Particulier initiatief voor nieuw kinderdagverblijf Dodo VAKGARAGE® NE WO Set-up voor kerk: smash van 2300 gulden Provinciaal Palet geeft inzicht in taken provincie M4 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 Daltonschool bereidt zich voor op kunstveiling Opening mogelijk al komende zomer Brutale tasjesroof aan Varenstraat Verplaatsen bomen Auto gestolen JHWKCMMOWMMWKW-WK-OWK JWWHWWMWWK'MiMMK Automobilist rijdt door na botsing met fietser (15) Winkeldievegges in de kraag gevat Auto beschadigd Geld weg uit woning Oranjelaan Vrijgemaakt-gereformeerd kerkvolleybouwtoernooi Volgepakte caravan pal voor Portugese vakantie geroofd Op vrijdag 17 februari houdt de sector Economie van ROC De Amerlanden een Open Dag. Deze Open Dag zal gehouden worden in het gebouw van de sector Econo mie, Zangvogelweg 140 te Amers foort. De dag duurt van 14.00 uur tot 21.00 uur. De Open dag heeft een inloopkarakter. Dat wil zeggen dat geïnteresseerden op ieder moment van de dag kunnen bin nenkomen. Elk half uur zal er per stu dierichting een informatieronde gehou den worden. Daarnaast zullen veel do centen en leerlingen aanwezig zijn om belangstellenden te woord te staan. Breed aanbod De sector Economie, voorheen het Midland College, van ROC De Amer landen verzorgt allerlei mbo-opleidin- gen op het gebied van administratie, commerciële Dienstverlening en han del. Daarnaast kent de sector een ha vo/mbo. Dat is een tweejarige oplei ding waarbij een aantal havo-vakken gecombineerd worden met een aantal mbo-vakken. Interessante studierich tingen daarbij zijn: bedrijfsadministra tie, commercieel-economisch bedrijfs kunde, informatica en management. De opleiding geeft een prima aanslui ting bij het Hoger Beroepsonderwijs (HBO). Uniek Uniek in Nederland is COL/Vak- school voor de Levensmiddelenhandel. Deze twee- of driejarige opleiding leidt op voor middenkaderfuncties in de le vensmiddelenhandel. In het studiepro gramma wordt behalve aan theoreti sche kennis veel aandacht besteed aan de actuele stand van zaken in de levens middelenbranche. ECHO Opleidingen houdt op vrij dag 17 februari een Open Dag voor belangstellenden. Deze dag zal gehouden worden in het ge bouw van ROC De Amerlanden, Zangvogelweg 140 te Amersfoort van 14.00 tot 21.00 uur. Regen is er in de vorige week in overvloed gevallen. En op De Driesprong waren alle kleuren van de regenboog te zien, al had dat niets met de val van het hemelwa ter te maken. De Daltonschool aan de St. Theresiastraat doet namelijk mee aan het project 'Kunst bij de Kop, Kleur'. Het betreft een lesprogramma van het Steunpunt Kunstzinnige Vorming emland, dat in een periode van drie eken wordt uitgevoerd. Primaire, se- indaire, warme en koude kleuren, ze ;omen allemaal aan bod. Net als de ge- 'oelswaarde van kleuren, het mengen van verf en verschillende technieken. In de praktijk betekende het dat de leer lingen van alle acht groepen aan het werk gingen met verf en reprodukties van bekende schilderijen, dia's en stille vens maakten. Die zullen op donderdag 9 februari te koop worden aangeboden tijdens een heuse kunstveiling. Kunstwerken De veiling is een initiatief van De Drie- Met verf geeft De Driesprong kleur aan het project van de SK VE, waaraan de Daltonschool meedoet. Foto: Goos van der Wilt sprong die het op haar beurt heeft afge keken van een Utrechtse basisschool. Op 9 februari worden de door de leer lingen gemaakte kunstwerken vanaf 15.15 uur tentoon gesteld. Om 19.00 uur begint de kunstveiling en uiteraard hopen de leerkrachten, de ouderraad en de kinderen van de Daltonschool dat er veel mensen op afkomen. Niet alleen om te kijken, maar ook om te kopen. De opbrengst van de veiling komt ten goede aan de school. Die heeft geld no dig voor de aankleding van de speelzaal die tegenwoordig wordt benut voor bij eenkomsten. Activiteiten vonden voor heen plaats in de aula, maar die moest vanwege het stijgende aantal leerlingen worden ingericht als klaslokaal. Daarom heeft de school zich ten doel gesteld de speelzaal gezelliger te maken en 'aan te kleden'. Van het geld dat de veiling oplevert, zullen onder meer gor dijnen worden aangeschaft. De kans is groot dat de komende ^Eomer in Soest een nieuw kinder dagverblijf wordt geopend. Dit [particulier initiatief is van Do Schat en Willy Mol die beiden kunnen bogen op ervaring op dit gebied. Schat was al nauw betrokken bij de op richting van kinderdagverblijf De Bere- boot in Utrecht, waarvoor hij achter de schermen nog steeds werkzaamheden verricht. Willy Mol is groepleidster van verstandelijk gehandicapten die in woongroepen leven. "Niet te vergelij ken met een kinderdagverblijf, maar het werk vertoont veel overeenkom sten. Je werkt met mensen, hebt contact met ouders en je moet veel organise ren." Het tweetal was in Amersfoort op zoek naar een geschikte ruimte, maar vond niet wat het zocht. En dat terwijl de meeste, zo niet alle dagverblijven in de keistad een wachtlijst hebben. Daarom verlegden ze hun grenzen naar naburige gemeenten. Momenteel onderzoeken Schat en Mol de mogelijkheden om in Soest te beginnen. Bij voldoende be langstelling kunnen ze nog dit jaar star ten met het kinderdagverblijf dat de naam Dodo zal krijgen. Het kinderdagverblijf zal zijn gericht op kinderen van nul tot en met vijf jaar, maar Schat en Mol willen ook de moge lijkheid openhouden voor na-schoolse opvang voor de oudere kinderen. Schat: "Mensen vragen wel eens: hoe Iaat gaan jullie open. Dan zeg ik: nee, hoe laat wilt u uw kind brengen. Dat is voor ons veel belangrijker. We spelen in op de behoefte van de ouders. Je kunt zeggen dat de na-schoolse opvang tot zes uur is, maar als de ouders om zeven uur terug zijn, blijven we gewoon langer open." Niet uitgesloten is dat Schat en Mol in de (nabije) toekomst ook dagopvang voor verstandelijk gehandicapte kinde ren bieden. Mogelijk worden dan be paalde activiteiten voor verstandelijk gehandicapte en nornïaal begaafde kin deren gebundeld, uiteraard al naar ge lang de wensen van de ouders. In Amersfoort bestaat overigens al een sa menwerking tussen een kinderdagver blijf voor verstandelijk gehandicapte kinderen en basisscholen. De kinderen van het verblijf worden bij sommige ac tiviteiten van de scholen betrokken. Mol: "Logisch, want thuis of op straat komen kinderen ook in een dergelijke situatie terecht." Do Schat en Willy Mol zijn voor meer informatie te bereiken onder telefoon nummer 033-807553. [,De politie kreeg vorige week telefo- nisch een melding binnen over een bru- I tale tasjesroof, die woensdagmiddag plaatsvond op de Varenstraat. Een Soesterse die uit haar auto stapte werd daar aangesproken door een onbeken de jongeman, die haar vroeg hoe laat het was omdat hij volgens zeggen de trein nog moest halen. Hij wachtte het antwoord niet af maar greep de tas van de vrouw en maakte zich vervolgens uit de voeten in de richting van de Smits- weg. In de tas zaten o.a. sleutels, een bankpasje en wat geld. Het signalement was: een tengere jongeman van ca. 1,80 meter lengte met lichtblond krulhaar, gekleed in een kort blauw jack. Volgende week gaat de afdeling Groen en Milieu drie kastanjebomen verplaat sen. Twee bomen komen van de kweke rij aan de Molenstraat en de derde boom wordt bij de Dalweg weggehaald. De drie bomen, van ongeveer 6 tot 8 meter lengte, worden geplant aan de Jan de Rooijstraat in de wijk Klaarwa- ter. Aan de Verlengde Talmalaan is vorige week in de nacht dinsdag op woensdag een auto gestolen. De eigenaar is een 26-jarige bewoonster. Het gaat om een rode VW Golf GTD met het kenteken JR-ZX-21. Aan de Insingerstraat is vorige week een bromfiets,gestolen. Het gaat om een grijze Vespa, die onafgesloten naast een huis gestald was. Altijd vertrouwd dichtbij! APK Schade herstel Onderhoud Schade expertise Reparatie Spuitwerkzaamheden Erkend inbouwbedrijf van TB BS/TNO goedgekeurde auto-beveiligingsystemen Verkoop nieuwe en gebruikte auto's Particuliere lease: 'P-Lease' Nijverheidsweg 11 - Soest - 02155 - 2 71 23 Donderdag 2 februari Kennismakingsavond: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 3 februari Open huis: Groenhorst College, Chr. Maartensdijk. Van 19.00-21.00 uur. Agrarisch Opl.centr., Dierenriem 2, Agrarisch Opleidingscentrum, voor VWO, Havo, Mavo, Zaterdag 4 februari Open huis: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opl.centr., Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 10.00-12.00 uur. Open dag: s.g. De Koppel, voor VBO en LVBO, Hooglandseweg 55, Amers foort. Kijkochtend: Het Nieuwe Eemland college R.K. s.g. voor Mavo, Havo, Ath.en Gymn. Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 10.00 en 11.00 uur. Maandag 6 februari Open huis: Vallei College Ath./Havo/Mavo, Paladijnenweg 611, Amers foort. Van 19.30-22.00 uur. Dinsdag 7 februari Informatie-avond voor ouders: Het Baarnsch Lyceum, Scholengemeenschap voor Havo/Ath./Gymn., Torenlaan 77, Baarn. Aanvang 19.45 uur. Woensdag 8 februari Open middag: Groenhorst College, Chr. Luxoolseweg 1, Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Zaterdag 11 februari Open huis voor leerlingen ouders: Het Baarnsch Lyceum Scholengemeen schap voor Havo/Ath./Gymn., Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30-13.30 uur. Opendag: P.C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Van 10.00-12.30 uur. Dinsdag 14 februari Voorlichtingsavond: Griftland College. Chr.s.g. Noorderweg 79, Soest. Van 20.00-22.00 uur. Zaterdag 18 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, Sgm. voor basison derwijs/Mavo/Havo/Ath./Gymn. Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30- 12.30 uur. Open dag: Griftland College Chr.s.g. voor VWO, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Kijkochtend: Het Nieuwe Eemlandcollege R.K.s.g. voor Mavo, Havo, Ath. en Gymn., Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 10.00 en 11.00 uur.' Dinsdag 21 februari Voorlichtingsavond: P.C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Van 8.00- 20.00 uur. Woensdag 22 februari Open huis: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opl.centr., Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.30-15.30 uur. Dinsdag 7 maart Open huis: Vallei college, Ath/Havo/Mavo, Paladijnenweg 611Amersfoort. Van 19.30-22.00 uur. Woensdag 8 maart Open huis: Vallei College, Vbo-Handel/Administratie/Verkoop, Dierenriem 11, Amersfoort. Van 12.30-15.30 uur. Informatieavond: s.g. De Koppel, voo^VBO en IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur'. Vrijdag 10 maart Open huis/Informatieavond: Dudok College, Middelbaar beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Techniek. Vaartweg 54, Hilversum. Van 14.00-16.30 uur en van 19.00-21.30 uur. Zaterdag 11 maart Open school: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Van 10.00-12.00 uur. Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming. Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Woensdag 15 maart Open middag: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opleidings Centrum, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Donderdag 1 juni Informatie-avond: Dudok College, middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming, Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur Een onbekende automobilist is doorge reden nadat hij zaterdag op de kruising van de Nachtegaalweg en de Beetzlaan in botsing kwam met een overstekende Soester die volgens zijn verklaring lo pend met een bromfiets de weg over stak. De Soester is vijftien jaar en mag dus nog niet op een bromfiets rijden. Bij de botsing kwam de jongeman ten val. Ook de bromfiets viel op de grond. Toen de jongen merkte dat hij een pijn lijke enkel had, was de auto al zo goed als uit het zicht verdwenen. Twee Soester vrouwen, van 30 en 31 jaar, zijn maandagmiddag betrapt op winkeldiefstal. Een medewerker van een supermarkt aan de Wiardi Beck- manstraat hield hen aan, nadat ze de kassa waren gepasseerd. In hun tassen hadden ze voor ruim 82 gulden aan goederen die ze niet hadden afgere kend. De vrouwen werden overgedra gen aan dé politie die hen voorzag van een proces-verbaal en een dagvaarding. Dat betekent dat ze op korte termijn voor de rechter moeten verschijnen in het kader van het lik-op-stuk beleid van de politie. ECHO opleidingen verzorgt éénjarige dagopleidingen voor studenten die als vooropleiding een havo-, vwo- of een mbo-diploma hebben. Dit jaar zal het aantal studiemogelijkheden opnieuw uitgebreid worden, waardoor het aantal studierichtingen op zeven uitkomt. Men kan bij ECHO Opleidingen de volgende dagopleidingen volgen: - makelaar in onroerende goederen; - marketing manager (nima-A/B); -xsales manager; - public relations manager; - toeristisch manager; - office manager; - hard- en software manager. Omdat ECHO Opleidingen een door de minister erkend onderwijsinstituut is, hebben studenten recht op studiefi nanciering en een OV-jaarkaart. De auto van een 49-jarige Amersfoor- ter is zaterdagavond beschadigd door een fietser. Die botste min of meer op de Schoutenkampweg tegen de gepar keerde wagen aan. De fietser vervolgde zijn weg, maar is wel gezien door een getuige. Van de auto werd de koplamp beschadigd. Een onbekend bedrag aan klein geld is zondag gestolen uit een woning aan de Oranjelaan. De inbreker forceerde tus sen elf uur 's morgens en acht uur 's avonds de achterdeur en doorzocht de gehele woning. Een 75-jarige Soes ter deed aangifte van de inbraak. adres woning indeling FUTWONING MET BERGING algemeen Soest VAN GOYENLAAN flatwoning op de 3e etage met berging op de begane grond woonkamer, hal, toilet, douchecel, 2 slaapkamers, ruime keuken deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud, servicekosten bedragen f 325,- p.mnd. Gevraagde koopsom verdieping algemeen adres woning indeling VRIJSTAAND WOONHUIS adres Soest SOESTERBERGSESTRAAT vrijstaand woonhuis op <a. 350 m2 grond woonkamer en suite, hal, toilet en keuken 2 slaapkamers en overloop deze woning heeft enig achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom Soest NIEUWEWEG perceel bouwgrond voor 2 ruime, geschakelde woningen algemeen totale oppervlakte 1.263 m2 Gevraagde koopsom PERCEEL BOUWGROND VOOR 2 RUIME, GESCHAKELDE WONINGEN plaats adres woning Soest NIEUWEWEG 82 modern, vrijstaand woop Qr/rf garage en vrije tuin evraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 I Hypotheken Onroerend-goed Assurantiën "Kerkvolleybouwtoernooi Soest 1995", zo was het sportieve evene ment aangekondigd waaraan vrij gemaakt-gereformeerd Soest af gelopen zaterdagavond massaal heeft deelgenomen. Nagenoeg de hele kerkgemeenschap kwam in de sportzaal van de Guido de Brès- school in Amersfoort in actie op of rondom het volleybalveld. Met maar liefst dertien teams was de ac tiefste rol weggelegd voor de volleybal lers, maar ook het publiek op de "tribu ne" liet zich niet onbetuigd. De inzet was dan ook hoger dan de slagroom taart die het winnende team in het voor uitzicht was gesteld: een forse financië le injectie voor de verbouwing van de kerk aan de Parallelweg. De teams luisterden naar doorluchtige namen, die over de (kerkelijke) her komst geen twijfel lieten bestaan. Zo waren er naast de "kerkeraad" en het "bouwteam" ook de "mannenvereni ging" en "volleyturgie" en zelfs de "borduurclub Steekje Los", die in ver schillende categorieën de volleybal- strijd aangingen. Het toernooi beleefde overigens z'n tweede editie en was dit jaar voorbereid door Gijsbert Bruijn en Pieter Immer zeel, die samen de toernooicommissie vormden. Ze zijn actief lid van de vol leybalvereniging Netwerk, die haar le den overigens voor het leeuwedeel uit de eigen vrijgemaakte jeugd recruteert. Onder het motto "alle beetjes helpen" was de opbrengst van het toernooi ook nu weer bestemd voor de verbouwing van het kerkgebouw aan de Parallelweg in Soest. De werkzaamheden daar vor deren gestaag: het dak zit er al op en als alles volgens plan verloopt vinden de eerste kerkdiensten al medio volgend jaar plaats in de nieuwe kerkzaak Of volleybal een bij uitstek "vrijge maakte". sport is, staat niet vast. "Ze zéggen van wel," aldus Gijsbert en Pie ter! "In elk geval is het een sport die bij ons met veel enthousiasme bedreven wordt." Voor het toernooi hoopten ze nog op een opbrengst van minstens 1500 gulden, want alle deelnemers be taalden een tientje en er waren van sponsorzijde ook leuke bedragen toe gezegd, en bovendien zorgde een aan zienlijk deel van de niet-volleyballende gemeenteleden voor de lucratieve ver- Gijsbert Bruijn (l.) en Pieter Immer zeel van het organisatieteam. koop van soep, broodjes en tosties. Dat de opbrengst van het drukbezochte en zeer geanimeerde toernooi uiteinde lijk 2300 gulden werd, exacter: f 2319,45, (die - 't is maar een weet - bijgeschreven kan worden op giro 1945602 van de geref. kerk vrijge maakt te Soest), heeft hun goed gedaan. Overigens behoorden Gijsbert en Pie ter zelf tot de winnaars, want het O-team (organisatieteam) legde beslag op de eerste prijs: de slagroomtaart. De tweede prijs was voor de Bevers (gevul de koeken) en de derde voor Steekje Los (negerzoenen). Met de uitgave van het Provinciaal Palet 1994 wil de provincie Utrecht belangstellenden een beeld schetsen van de taken en ac tiviteiten van de provincie. Het Palet is een journalistiek jaarver slag met veel beeldmateriaal waar in de stand van zaken op alle pro vinciale beleidsterreinen aan bod komt: van milieuwetgeving tot na tuurvriendelijk varen en van mus kusratten en muziek tot ouderen zorg en verkeersveiligheid. Het Provinciaal Palet verschijnt voor de vierde maal. Dit jaar in januari al, met het oog op de komende verkiezingen voor Provinciale Staten op 8 maart aan staande. Zodat de geïnteresseerde bur ger in staat is zich nog vóór de verkie zingen op de hoogte te stellen van wat die provincie nu eigenlijk dóet. Op die manier kan het Palet tevens worden op gevat als een soort verantwoording naar de kiezer over waar zijn of haar stem nu eigenlijk terecht komt. Naast het Provinciaal Palet zet de pro vincie Utrecht nog andere middelen in om meer bekendheid te geven aan de provinciale taken en aan het feit dat er verkiezingen zijn op 8 maart. Een pro vincietentoonstelling, een lespakket voor voortgezet onderwijs, extra ont vangsten in het Provinciehuis, Postbus 51 materiaal, radiospotjes, spandoeken in alle gemeenten, een lijsttrekkersde bat en een uitslagenavond vormen een greep uit deze middelen. Tijdens het feestelijke Open Provincie huis in de Utrechtse binnenstad op za terdag 18 februari aanstaande kunnen de inwoners van de provincie zich door de commissaris van de Koningin rond laten leiden langs het 'bonte provincie- palet'. Belangstellenden kunnen een exem plaar van het Provinciaal Palet aanvra gen bij de afdeling Communicatie van de provincie Utrecht, tel. 030-582222. Een echtpaar aan de Johannes Post- straat kon de voorgenomen caravantrip naar Portugal vorige week voorlopig wel op de buik schrijven. Woensdag avond hadden de eigenaars de caravan volgestouwd met alle spullen die ze tij dens de reis en het verblijf nodig dach ten te hebben: kleding, levensmidde len, gasflessen, een radio en nog aan zienlijke veel meer zaken van waarde. De bedoeling was de volgende morgen te vertrekken, maar onbekende daders staken daar een stokje voor. De caravan werd, met zijn complete inboedel, let terlijk in een "onbewaakt ogenblik" ge stolen. Om half acht had de 64-jarige eigenaar zich er nog van verzekerd dat de zaak in orde was, maar toen hij een half uur later nog eens een kijkje nam was de caravan geheel verdwenen. Hij stelde de politie op de hoogte. lV>

Soester Courant | 1995 | | pagina 5