Het Griftland College nieuws SPORij Avon Smi 10NDERWIJSI ISOESTERBERGj INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Successen Badso-teams KYO vlotte korfbalkampioen De Drie Eiken zoekt overleg met oude groep vrijwilligers WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 Open dag voor toekomstige brugklassers op SOESTER COURANT PAGINA 10 Kassa sigarenzaak weg bij snelkraak Auto gestolen Bromfietser (19) raakt licht gewond AN\ Lekker fietsen met de VW/ANWB Soest! Vechtend hondje laat bazin van fiets tuimelen Rugklachten vrouw door aanrijding Inbraak in woning Soesterbergsestraat Niet dragen van gordel kost geld Juwelen gestolen uit woning aan Amersfoortsestraat Titel drie duels voor het einde binnen Porsche Club krijgt geen vergunning voor sprint-slalom ME mag oefenen op Far East-baan Inbraak in woning Prof. Lorentzlaan Julianafonds geeft dertig mille voor opknappen sportzaal VOLLEYBAL Dames van AGAVS blijven topteam weer de baas Verzet legt Meningen van lezers Is de honkbalknuppel toch het alternatief? Onjuist politieverslag ANBO en Indonesië Autokraakje v. Gronir Soesterberg l verwijzingsbo Man geeft ge< voorrang: bot r, .4 Nog een half jaar en dan is het zover. Dan ben je geen basis schoolleerling meer maar een brugklasser. Wel een raar idee, niet meer op je eigen school! De meeste leerlingen vinden die over stap spannend, maar soms ook wel wat eng. Voordat het zover is, zul je eerst moeten weten naar welke school je straks gaat. Op onze Open Dag, 18 februari kun je een beeld krijgen en "het leven van de leerling op het Griftland". Je bent van harte welkom tussen 10.00 en 13.30 uur. Dat er grote verschillen bestaan tussen de basisschool en het voortgezet onder wijs, weet je. Je zit nu in de hoogste groep, nog even groeien en dan blijkt dat je medescholieren ineens veel gro ter zijn. In plaats van één of twee lera ren, krijg je straks les van wel 12 docen ten. Natuurlijk heb je nu ook huiswerk, maar dat zal wel meer worden. Best spannend dus. Wij snappen goed dat leerlingen aan al dat nieuwe moeten wennen en daarom helpen wij daarbij. De eerste dagen zijn voor de kennisma king. Samen met je mentor leer je de school kennen en je klasgenoten, maar ook hele praktische dingen als het in vullen van je agenda. Als je het lastig vindt om het school werk goed aan te pakken of als je cijfers tegenvallen, kun je met de mentor hier over praten en samen oplossingen zoe ken. Verschillende brugklassen Je weet dat er grote verschillen zijn tus sen kinderen: zo kan de één goed voet ballen, terwijl de ander gemakkelijk kan leren. Op school geldt dit natuurlijk ook: de ene leerling weet direct zelf hoe hij een som aan moet pakken, de ander heeft de uitleg van de leraar nodig. Wij weten hoe vervelend het is als je het gevoel hebt dat een leraar veel te snel gaat, of als hij dingen staat uit te leggen die je al weet. Daarom hebben wij ver schillende soorten brugklassen. Als jij in een klas komt die bij je past, is de kans op een goed schooljaar groot. Je meester of juf op de basisschool kent de verschillen tussen onze brugklassen en weet hoè je bezig bent met je school werk. Je kunt dus gemakkelijk een goed advies krijgen en daarmee een geschikt plekje op het Griftland. Een leerfabriek? - Natuurlijk, het Griftland is in vergelij king met de basisschool groot. Maar het grootste deel van de dag zit je in je klas, samen krijgt je les, organiseer je je feest jes, ga je op kamp. Klas en mentor zijn eigenlijk een klein groepje in de grote school. Daarnaast zijn er nog veel andere zaken te beleven: leerlingen uit hogere klassen organiseren soms feestjes ook voor la gere klassen, op vrijdagmiddag kun je vaak allerlei leuke dingen doen zoals, sport, toneel, aerobic. Zelfs in vakan ties kun je met een team deelnemen aan sportwedstrijden. Het Griftland College staat voor: Uitdagend en doeltreffend onder wijs. Hoe centraal die uitdaging bij ons staat, blijkt al uit de wijze waarop leerlingen worden ingedeeld in de brugklas. Hoe leerlingen benaderd moeten worden, is 1 Luistertesten op het Griftland Colle e. Foto: Herman van Dam. Woensdag 8 februari Open middag: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opleidingscentrum, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Zaterdag 11 februari Open huis voor leerlingen ouders: Het Baarnsch Lyceum Scholengemeen schap voor Havo/Ath./Gymn., Torenlaan 77, Baarn. Van 10.30-13.30 uur. Open dag: P.C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Van 10.00-12.30uur. Dinsdag 14 februari Voorlichtingsavond: Griftland College. Chr.s.g. voor VWO, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 20.00-22.00 uur. Zaterdag 18 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, Sgm. voor basison derwijs/Mavo/Havo/ Ath./Gymn. Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30- 12.30 uur. Open dag: Griftland College Chr.s.g. voor VWO, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Kijkochtend: Het Nieuwe Eemlandcollege R.K.s.g. voor Mavo, Havo, Ath. en Gymn., Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 10.00 en 11.00 uur. Dinsdag 21 februari Voorlichtingsavond: P.C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Vanaf 8.00-20.00 uur. Woensdag 22 februari Open huis: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opl.centr., Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.30-15.30 uur. Dinsdag 7 maart Open huis: Vallei college, Ath/Havo/Mavo, Paladijnenweg 611Amersfoort. Van 19.30-22.00 uur. Woensdag 8 maart Open huis: Vallei College, Vbo-Handel/Administratie/Verkoop, Dierenriem 11, Amersfoort. Van 12.30-15.30 uur. Informatieavond: s.g. De Koppel, voor VBO en IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Vrijdag 10 maart Open huis/Informatieavond: Dudok College, Middelbaar beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Techniek. Vaartweg 54, Hilversum. Van 14.00-16.30 uur en van 19.00-21.30 uur. Zaterdag 11 maart Open school: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Van 10.00-12.00 uur. Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming. Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Woensdag 15 maart Open middag: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opleidings Centrum, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Donderdag 1 juni Informatie-avond: Dudok College, middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming, Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur sterk afhankelijk van het type kind: wat de één als uitdaging ervaart, is voor de ander j uist demotiverend. Daarom ken nen wij 3 soorten brugklassen: VWO- Havo, Havo-Mavo- en Mavoklassen, elk met een eigen leerstijl. Jarenlange samenwerking met het ba sisonderwijs leert dat van de meeste kinderen die bij ons binnenkomen, dui delijk is welke leerstijl het best bij hen past. Door met 'schakelklassen' te wer ken wordt een definitieve keuze een jaar uitgesteld. Een van de grot voorde len van een scholengemeenschap ij hierbij, dat de leerling de mogelijkheic heeft ook tussentijds door te stromen Een kind dat zich anders ontwikkel' dan verwacht, kan naar een andere af deling. Ontwikkeling van eigen verant woordelijkheid en zelfstandigheid De vaardigheden waarover een leerling moet beschikken zijn veel en divers Studievaardigheden-, je kunnen con centreren, kunnen luisteren, hoofd- er bijzaken onderscheiden- komen voora aan bod in de vaklessen. Maar ook vooi leren kiezen en voor sociale en commu nicatieve vaardigheden is de nodige ruimte ingebouwd. Versterken var weerbaarheid en zelfvertrouwen zijn fundamenteel voor de ontwikkeling naar zelfstandigheid. De groep waarin de leerling zit is een uitstekende 'werk plaats' om deze vaardigheden te trai nen, studieplanning een prima oefen terrein om verantwoorlijkheden te le ren dragen. Bewustwording van normen en waarden vanuit de christelijke identi teit van de school. Om verantwoordelijkheden te kunnen dragen, moet de leerling kennis nemen van waarden en normen. Een school die verzuimt het kind keuzes te leren ma ken vanuit een eigen normenpatroon, laat haar opvoedkundige taak liggen. Voor ons als christelijke school is dit wellicht het meest wezenlijke van de opvoeding. Identiteit is niet slechts waarneembaar in de godsdienstles, het bepaalt de wijze waarop iedere docent zich opstelt naar het kind, oog heeft voor hem en waar nodig opvangt. Een begeleiding die zich beperkt tot leer problemen, schiet tekort. Culturele en creatieve vorming. Juist in een maatschappij die zich op "carrière-gevoelige" vakken richt, wil len wij tegenwicht bieden. "Wat koop ik ervoor" is een teveel gehoorde vraag, ook in het onderwijs. De leerling die 'geleerd' heeft zijn crea tieve gaven te ontwikkelen is voorbe reid op de maatschappij van straks. Veel aandacht gaat uit naar vormende zaken zoals toneel, muziek en beelden de vakken. Zowel binnen als buiten de les kan het kind volop aan zijn trekken komen als leerling van het Griftland College. Griftland College, Noorderweg 79, 3761 EV Soest, tel. 11715. Open dag: 18 februari, 10.00-13.30 uur. Voorlichtingsavond: 14 februari, 20.00- 22.00 uur. Bij een nachtelijke snelkraak aan de Van Weedestraat hebben de daders vo rige week de complete kassa meegeno men. Ze vernielden de ruit van de win keldeur met een straattegel. In de kassa zat alleen wat wisselgeld. Aangifte deed de 40-jarige eigenaar. Een witte Mazda 626 coupé is vorige week op de Beckeringhstraat gestolen. De wagen is eigendom van een 25-jari- ge Soester. Hij had zijn auto 's morgens om vier uur geparkeerd. Toen hij om acht uur op die plek terugkeerde, was de auto verdwenen. Op de Van Weedestraat is een brom fietser uit Soest licht gewond geraakt. De negentien-jarige man werd aangere den door een automobilist van 48 jaar. Die sloeg rechtsaf om een inrit in te rij den. Hij had de bromfietser niet zien naderen op het fietspad, waardoor de bromfiets tegen de auto botste. De aard van de verwondingen is bij de politie niet bekend. Volgens een woordvoer der hoefde de jongeman niet naar het ziekenhuis te worden gebracht. Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Wat dacht u ervan om weer eens de toerfiets uit de schuur te halen en alvast een voorschotje te nemen op het voor jaar? De VW/ANWB in Soest kan u op weg helpen. In de Kampioen Fietsgids (f 19,95) staan twintig afwisselende fietsroutes door Nederland. Overzichtelijke kaar tjes, met een nauwkeurige routebe schrijving, geven aan hoe u moet fiet sen. Een historische en landschappelij ke streekbeschrijving doet het geheel echt tot leven komen: als je eenmaal be grijpt watje ziet ga je een landschap met heel andere ogen bekijken. Ook het ou de, vertrouwde komt zo weer nieuw tot leven! Zo vindt u in de Kampioen Fietsgids op niet al te grote afstand twee prachtige fietsroutes: door het kastelengebied van Kromme Rijn en Langbroekerwe tering, ten zuidoosten van Utrecht-Stad (ca. 50 km), en door het gebied van Vecht en Loosdrechtse Plassen (ca. 46 km). Wie liever zelf een route uitstip pelt, kan bij de VW kiezen uit tal van fietskaarten voor Vakantie Vrije Tijd Utrecht Oost en Utrecht West (schaal 1:50.000, f7,95, resp. f7,50) en de Fiets- en Wandelkaart voor Gooi Vechtstreek (f 8,95). Uitstekend gedocumenteerde fiets- boekjes over prachtige fietsgebieden in de omgeving tegen een scherpe prijs zijn de Cultuurhistorische Fietsroutes, met uitgebreide informatie over natuur, cultuur-historie en landschap (b.v. fo to's, tekst/achtergrondinformatie over oude boerderijen, forten, kastelen, landhuizen, buitenplaatsen, rivieren, kanalen, sluizen enz.). In de verkoop zijn de Cultuurhistorische Route Kromme Rijngebied (f 13,90) en Hol landse Waterlinieroute (f 15,90). De VW heeft ook veel mogelijkheden voor een gezonde fietsvakantie in Ne derland. Recentelijk zijn de Postiljon- fietsarrangementen ontwikkeld: afwis selende fietstochten vanuit en tussen de verschillende Postiljon-hotels in Ne derland. Aan alles is uiteraard gedacht om het de fietser zo aangenaam moge lijk te maken, zoals lunchpakketten, ba gagetransport, uitstekende hotelvoor zieningen en vanzelfsprekend het nodi ge kaartmateriaal. Tenslotte aandacht voor de VW-Fiets- vakantie arrangementen, o.a. in de pro vincies Overijssel, Gelderland, Noord- Brabant en Limburg. Zowel de Postil jongidsjes als de Arrangementengidsen zijn gratis af te halen. Een 25-jarige Soesterse is vorige week gewond geraakt toen ze op de Veenbes straat haar hondje uitliet. Ze deed dat terwijl ze zelf op de fiets reed, met de hond aan de lijn. Bij het kruispunt met de Smitsweg ontdekte het hondje een andere hond, die losliep in het gezel schap van een onbekend gebleven ou dere man. De honden kregen het met elkaar aan de stok, waarbij de vrouw van de fiets tuimelde. Ze kreeg het stuur in haar maag en bleek later vermoede lijk ook haar kniebanden gescheurd te hebben, waarvoor de arts haar doorver wees naar het ziekenhuis. De vrouw vertelde de politie dat ze de andere hondebezitter nog strompelend had aangesproken, maar dat deze af houdend had gereageerd en vervolgens was doorgelopen. De politie zou graag in kontakt komen met de man of met eventuele getuigen van het voorval. Een jonge vrouw (23) kampte vrijdag met rugklachten, nadat ze 's morgens om tien voor acht was aangereden door een automobilist van 47 jaar. Dat ge beurde toen ze met haar fiets over het fietspad van de Dalweg reed. De auto mobilist kwam vanuit De Akkeren en had de vrouw niet zien naderen. Een 75-jarige bewoonster van een huis aan de Soesterbergsestraat ontdekte vorige week dat er was ingebroken. De voordeur stond open terwijl ze zeker wist dat ze die had afgesloten. De deur bleek te zijn opengetrapt en alle kasten waren overhoop gehaald. Vermist wor den een televisie, een draadloze tele foon en enkele sieraden, waaronder een gouden horloge. Zeven automobilisten zijn door de poli tie bekeurd, omdat ze de veiligheids gordel niet droegen. Ze werden vorige week dinsdagmiddag betrapt tijdens een controle op de Beukenlaan. Die controle nam een uur in beslag. Bij een inbraak aan de Amersfoortse straat zijn juwelen buitgemaakt. Een 47-jarige Soesterberger meldde dat bij de politie. De dader kwam binnen via de keuken deur en nam een gouden armband, een gouden ketting en een zilveren ketting mee. i Badmintonclub Badso heeft voor dit jaar zijn eerste twee promotieteams binnen gehaald. Team 3,'bestaande uit Vivian Kieft, Karnina de BruinMark van Woer- kom en Robin van Wankum, stond direct naast team 4 met Patricia van derMey, Es- ther van Woerkom, Jeroen Polman en Hennie Vernooy. Voor beide teams was het competitiejaar 1994/1995 een makkie geweest. Nagenoeg werd met elke tegenstander korte 'meppengemaakt. Het werd één rechtstreekse gang naar de welverdiende promotie. Beide teams zijn voor het nieuwe seizoen inge deeld in de eerste klasse district. KVO heeft in een schitterende thuiswedstrijd laten zien dat ze met nog drie wedstrijden te gaan, overtuigend kampioen zijn gewor den. De wedstrijd tegen Telstar uit Hoevela ken was de vorige keer geëeindigd in een krappe overwinning voor KVO, dus het leek een spannende wedstrijd te worden. In het begin ging het inderdaad gelijk op, maar na 2-2 kwam de doel- puntentrein van KVO op gang. Na een ruststand van 10-6 werd het uiteindelijk 17-13 voor KVO dat goed samenspeel de. Het kampioensteam van KV O. Reeds drie wedstrijden voor het einde van de zaalcom petitie is de titel veili gesteld. De doelpunten werden gescoord door Jaap van de Hoek (7), Wietze Hoekstra (4), Rob de Peuter (3), Petra Jansen, Monique van de Hooff en Marcel Bos ieder (1). Alleen de aan voeder van het team Sity Vissia heeft in deze wedstrijd niet gescoord. Overige uitslagen: KVO 2-SKF 3 19-8, KVO 4-Telstar 3 7-5, KVO 5-Antilopen 6 11-6, Huizen A3- KVO A2 7-5, Doorn Cl-KVO Cl 11-3. Zijn de problemen in het Dien stencentrum van De Drie Eiken opgelost? Het bestuur van de werkgroep deelt mede: "Het jaar 1994 had voor het Dienstencen trum een trieste afsluiting." De problemen waren zo hoog opgelo pen dat de beheercommissie aftrad, ge volgd door het overgrote deel van de gastvrouwen. Dat betekende dat de grote zaal van het centrum wel open bleef, maar het buffet gesloten bleef door gebrek aan gastvrouwen. Dat ging enkele mensen te ver en zij besloten om te proberen de zaak weer op te pakken. Dat betekende niet dat zij geen begrip hadden voor de problemen, integen deel, maar zij begrepen ook dat in het belang van de oudere Soesterbergers iets gedaan moest worden. Zij hadden het niet gemakkelijk. Voor hen was al les nieuw en onbekend en er moest ge roeid worden met riemen die ze eigen lijk niet hadden. Maar gelukkig kregen zij hulp en er kwamen een 17-tal gast vrouwen om de zaken weer aan te pak ken. En nu, na 5 weken, is er weer spra ke van een dienstencentrum. Het buffet kon weer open -wat is een Nederlander zonder koffie?- en de mensen werden weer naar behoren opgevangen hoewel er wel eens een noodgreep toegepast moest worden. Inmiddels is er ook weer kontakt met de 'oude' groep en hoewel zij nog steeds erg teleurgesteld zijn, komt er binnenkort een gesprek met hen. Het is heel jammer dat het zo moest lopen maar omzien heeft weinig zin. De komende maanden zal er nog heel wat werk verzet moeten worden, maar met ieders steun moet dat lukken. Wat is ons dorp zonder Dienstencen trum? Hopelijk vinden de oudere Soes terbergers weer snel de weg terug want dat is het doel waar de nieuwe werk groep zich voor wil inzetten', aldus de werkgroep van De Drie Eiken. Op een deel van het terrein van de vliegbasis.Soesterberg wil de Porsche Club Holland een sprint-slalom hou den. Bij de gemeente is echter tever geefs aangeklopt voor een vergunning. Op grond van de bestemmingsplan voorschriften is een dergelijk evene ment verboden. Het terrein mag alleen voor militaire doeleinden worden ge bruikt, zolang dat niet ten koste gaat van de kwaliteiten van het gebied. Zelfs de militaire autoriteiten zouden om ontheffing moeten vragen als ze de grond voor andere activiteiten zouden willen benutten. Het college heeft sowiesie geen trek in het verlenen van allerlei ingewikkelde ontheffingen. Deels omdat vooraf niet kan worden vastgesteld hoe groot de hinder van de geluidsproduktie van de auto's zal zijn. De extra uitstoot van CO-2 gassen achten burgemeester en wethouders ongewenst. Evenals in de jaren 1992,1993 en 1994 mag de Mobiele Eenheid (ME) van de politieregio Kennemerland ook dit jaar weer drie dagen gaan oefenen op de Far East-baan van de Vliegbasis Soester berg. Het College van B. en W. heeft daarvoor toestemming gegeven. De oe feningen zullen plaatsvinden op 30 maart, 6 en 13 april. De ME moet van tevoren wel een financiële zekerstelling overleggen met het oog op de eventuele schade aan de baan. Onbekenden hebben vorige week don derdagavond ingebroken in een huis ana de Prof. Lorentzlaan. De achter deur was geforceerd en uit het huis ble ken een fototoestel, en videorecorder en enkele sieraden te zijn verdwenen. Aangifte deed een 36-jarige Soester berger. Dertigduizend gulden is door het Juliana Welzijn Fonds beschikbaar ge steld voor de renovatie van de sport zaal in het Dorpshuis. Het betreft een aanvulling op de financiële middelen die de gemeente al had vrijgemaakt. In 1994 besteedde het Juliana Welzijn Fonds 21 miljoen gulden aan initiatie ven die het maatschappelijk welzijn bevorderen. Het geld ging onder meer naar projecten als jongeren-, en oude renwerk, renovaties van buurthuizen en opvang van daklozen. Voorwaarde om in aanmerking te ko men voor een bijdrage is dat de betref fende activiteit is gebaseerd op een goed financieel beleid en beheer De folder, waarin de voorwaarden staan vermeld, is op de meeste gemeentehui zen in ons land verkrijgbaar. De dames van AGAVS moesten tegen het als tweede op de ranglijst geplaai. ste Switch aantreden. Slechts enkele minuten na de start keken ze al tegen een 9-3 achterstand. Het werd 12-1; met een gevecht van vrouw |ege, vrouw. Toen Brigitte haar service lif| zien, werd de set met 16-14 gewon- nen. De tweede set lieten ze Switch een punten gaan, om dan sterk terug te ko men. Bij 8-8 vonden de dames het we] genoeg. Ze beukten de bal over het net en ook deze partij werd met 15-8 gf. wonnen. Daarna sloop er matheid in de- ploeg en kreeg Switch veel te veel ruim. te geboden. Met 3-15 gingen de dama het schip in. In de vierde set kreeg AGAVS weena op het spel en kwam het 'luchtmacht gevoel' weer binnen de gelederen. Zui ver aanvliegen, geconcentreerd en sa- men op het doel af, nooit bang zijn,in goede formatie doorgaan. Hetwerdea lust voor het oog. Tegen zulk een krachl was Switch machteloos. Het werd 15-8 en dus 3-1 voor de Soesterbergse vol-' leybalsters. Overige uitslagen: AGAVS 2-Smash 2 3-1,1 AGAVS 3-Spirit 7 3-0, AGAVS 4-Mar com/Touche 5 0-3. AGAVS 1 -Alma; Buiten 1 3-1, AGAVS 2-Forza HooglandJ 3-1, AGAVS 3-Surf 5 3-1. Jeugd: AGAVS ME Cl-Dupocoleos ME Cl 0-3. fiwoners van de d riberg raken de av |aar en van Soest p vrijdag 25 febi droef. Zowel b Midnet als het ge Willen de avondb omdat er nauwelijl wordt gemaakt. De bus rijdt per avorx en weer en vervoert ii iniddeld drie reizigers, luidt het oordeel van I de politieke partijen v Volgens fractievoorzii duidelijk geworden, aan een avondverbind ep Soesterberg gering i: het nu 'einde oefening De bewoners van de Gen. Winkelman- straat zijn het zo langzamerhand zat. Waren het eerst de weekenden dat jon geren brullend en lallend de nachtrust verstoorden, de laatste tijd gebeurt dat ook midden in de week. Wij zijn ook jong geweest en hebben ook plezier ge had, maar waren wel zo fatsoenlijk om1 een ander daarmee niet lastig te vallen, Maar kennelijk hebben werkschuwe stommelingen, die hun kost verdienen L met handje ophouden en diefstallen te we komende jaren r plegen, tegenwoordig een andere men- Ij kaar over te discussier taliteit. Ze houden inderdaad geen re-I Verder zal met ingang kening met anderen die wel willen vver-dienstregeling in mei d ken en 's morgens om half zes naast hun I Soest-Soesterberg op bed staan. Kinderen die van dat gelal in panische angst 's nachts wakker wor den. En als dat nog niet genoeg is, lopen ze over onze geparkeerde auto's met als resultaat vrij veel schade. Natuurlijk moeten we dan de politie bellen. Maar als die pas een uur later komt dan wach- ten die lieve jongelui daar echt niet op. I .Ye_[ ,s er. k i Enkele nachten tussen 01.00 en 02.301 van Midnet om de busl uur een stevige politie surveillance bijl u,t de Radema ei de bekende drankhaarden, zouden heeU fn r,chtin8 J ei wat Soesterbergers zeer op prijs stellen, bussen over de Ve ma Of heeft de hoofdcommissaris van poli- n',n1pnra"'0 PT1 p m tie in Utrecht toch gelijk, dat wij ons ei- gen lijf en goed gerechtigd zijn te verde-1 digen met honkbalknuppels? Indien deze overlast zo doorgaat zullen wij alsr bewoners van de Gen. Winkelman straat niet schromen om dat stelletje; schorem eens te laten zien maar meer te f laten voelen dat ook zij zich hebben te- houden aan normale omgangsvormen. Laten we hopen dat deze waarschuwing voldoende is, dan kunnen wij eindelijk1 eens een nacht goed slapen. Welterus- gen uit het rooster ver< vervoert tot dusver viei sen per zon- of feestda mee ver onder de rijksi passagiers, Rademakerstraal gomeryweg en de Am moeten gaan rijden. Mi Rademakerstraat te dr voor de bus. Gevolg vc zou zijn dat oesterbe voortaan langs de voo moeten in- en uitstappt de mensen die naar c Amersfoortsestraat m( een veel langere looptij En dat stuit tegen het ze name de WD, de F GPV/SGP/RPF. Wil WJ.D. van Doezelaar De redactie van de Soester Courani ontvangt relevante politie berichten die zij dan in de krant zet. Zo ook die in del Soesterbergse Courant van 1 februari met als opschrift 'botsing op de Kamp weg'. Ik ben de daarin genoemde 61-ja rige bestuurder en volgens het bericht! ben ik zo stom geweest om tegen een' ander te botsen. Het desbetreffende be richt is in het geheel onjuist. Ik reed op de Kampweg richting het viaduct en op grote afstand van de aldaar gelegen kruising. Van rechts kwam het bekende kleine autootje van de Groenvoorzie ning van de gemeente de Kampweg in mijn richting oprijden. De chauffeur van deze auto keek achterom en zag mi] niet naderen. Zij wilde de auto voor haar links parkeren en reed tegen de lin kerkant van mijn auto. Daardoor werd mijn auto vrij ernstig beschadigd terwijl de auto van de gemeente nagenoeg geen schade had opgelopen. Volgens mijn mening reed zij op mijn rijstrook en tegen mijn auto en niet zoals het poli tierapport het vermeldt. Het is te hopen dat de politie de juiste toedracht goed in haar officiële stukken heeft genoteerd, anders kost het mij nog meer. W.N. van Lexmond Donderdag 9 februari houdt de ANBO haar themamiddag in de zaal van De Drie Eiken, aanvang 14.00 uur. G. Sukking, die onlangs in Indonesië is ge" weest, zai aan de hand van een diaserie over de schoonheid en de cultuur van dit land vertellen. Beelden uit Sumatra, Java en Bali worden getoond. Zij die iets weten van Indonesië, weten dat di' een prachtige en kleurrijke middag gaal worden. ANBO-leden en gasten wor den van harte uitgenodigd deze bijzon dere middag bij te wonen. Vorige week donderdagmiddag ont dekte een 28-jarige inwoner van Lely stad, die zijn wagen had neergezet op een parkeerplaats aan de Amersfoort sestraat, dat de auto was opengebro ken. De buit bestond uit een radio/cd* speler en een protemonnee met onbe kende inhoud. Autorijscf Theoriecursus start 2 Theorie- theorie cursus examenk f145,- De cursu gegeven leslokaal Kampweg 96, Soes Tel. 03463-5 23 1! b.g. autotelefoon 06 - 5'. Het College van B. en week besloten gedeelteli komen aan de wens van Soesterbergs Belang vo bewegwijzering in Sot VSN had aangedronge zingsbordjes naar 18 bij ties in het dorp. B. en W uit een selectie gemaakt, terium gehanteerd is dat veelvuldig bezocht wor plaatse onbekenden. He Dorpshuis, de Hoeksteen ficierscasino, de algem plaals en het sportpark laan. In totaal gaat het om ca. 2 met elkaar zo'n 2750 gul ten. De uitgave wordt gel van de post "borden en j Een 49-jarige man uit Uc woner (56) van Apeldooi rige week dinsdag met elk maakt op de Laan Blussé bias. Dat was onvermijde auto's van beide mannen waren gebotst. De aanrijd oorzaakt door de man u verleende op de kruising l foortsestraat geen voori Apeldoorner.

Soester Courant | 1995 | | pagina 10