H SSSStksj Staande ovatie voor acteurs Stam/SoVoCo remakzucht kost Stam/SoVoCo punt lees blijft uitstekend presteren Smeeing/BDC voelt zich benadeeld SEC bedwingt koploper zonder Maas mm Dringen in hoofdklasse zaalvoetbal SEC achtervolgd door pech /VOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 Spannend jongensboek dichtgeklapt na bekernederlaag tegen Martinus olleybalsters zijn na 0-2 anderhalve set de weg kwijt: 2-3 VOLLEYBAL Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Dakwerken roede generale repetitie voor lokale derby: 0-4 VOETBAL zaterdag SEC-Hees 11 februari Verlies ondanks beste helft tot nu toe Tegenvaller eo K Print ZAALVOETBAL Incident met Niels Landaal kost SEC zege Coach Tukker: "Scheidsrechters nemen ons niet serieus" HANDBAL Doelpuntloos gelijkspel op de Bosstraat-West tegen VVOM I» VOETBAL zondag Plotseling weer volop kansen voor DVS/Lazy Louis ZAALVOETBAL VOLLEYBAL ïiïkSKT1" beker,oerno"'< die het herenteam van Stam/So- yoCo lange tijd met verve vertolkte, is uitgespeeld. In het script is na de -3-nederlaag tegen Martinus geen plaats meer voor de vollevballers. En lus verdwenen ze van het podium. Met denkbeeldige bloemen. Want de olleyballers verheten het theater niet bepaald via een zij- of achterdeur. dat de voors,eiHng is afgei°pen-dai lis houder van de districtsbeker was 'nor Stam/SoVoCo een bijrolletje veggelegd. Temidden van de coryfeeën prak de figurant echter wel degelijk [en woordje mee. Armixtos en Alterno heide derde divisie) moesten hun rol jfstaan. Net als Bosta/The Smash, no- abene een ploeg uit de eerste divisie. lm de 128 acteurs waren er nog maar estien over, onder wie Stam/SoVoCo. Ie ploeg werd gevangen door de licht bundels, kreeg nog meer teksten en als jegenspeler Martinus, de nummer vier it de eerste divisie. Op voorhand was Ie promotieklasse!; de held van het pu- jliek. Ongeacht de uitslag, zou Stam/ loVoCo vorige week woensdag alleen mar kunnen winnen en Martinus lou- :r verliezen. En zo was het ook. plankenkoorts een volgepakte De Bunt begonnen «Ie favorieten van het publiek gedurfd |n veel acties lukten. Zelfs spelverdeler lohn van Brummelen scoorde met een Jenmansblok, maar op 6-8 kreeg Stam/ KoVoCo plotseling last van planken koorts. Martinus toonde aan over meer lanvalskracht te beschikken en de eer- Ie set ging als een nachtkaars uit: 6-15. Ml as het onderschatting van Martinus Kif de wijze waarop de Soester ploeg ■oor de toeschouwers werd gedragen? Waarschijnlijk beide. In een entourage jie tegenwoordig voor de Soester Jportvelden (en wellicht ook in de om- leving) uniek is, vluchtte ex-internatio nal Ron Boudrie tweemaal in een ti- lie-out (12-5). Op 12-11 had inmid- iels ook Bram Muijs tot twee keer toe len spoedvergadering moeten beleg- len. Daarna volgden enkele spannende Tally's, waarin Ron Goethals zich als aanvaller onderscheidde en De Bunt een heksenketel werd: 15-12. Geweldig Muijs: "Ron vond ik geweldig. Aanval lend is hij een kei. Als hij goed wordt aangespeeld, en dat doet John, scoort hij bijna alles. Het is alleen jammer dat hij verdedigend beduidend minder is, maar dat zie je vaak bij spelers zoals hij." De trainer/coach was ook vol lof over Ad van Brummelen jr. "Dank zij de goede pass van Ad hebben wij ons spelletje kunnen spelen." Daarentegen was het spijtig voor Stam/ SoVoCo dat Jan Visser van meet af aan niet in de wedstrijd zat èn Arno van Ekelen in de derde en vierde set een vrije val maakte. Daardoor had Stam/ SoVoCo niet voortdurend zes volley ballers in het veld staan, die iets extra's zouden kunnen brengen. En dat was de geringste voorwaarde om Martinus nog vaker te verrassen.Evenals in de eerste set ging er vanaf 6-6 van alles mis: 8-15. En niet veel later leek het erop dat het doek vlot zou vallen: 5-14. Met een laatste stuiptrekking nam Stam/SoVo Co op waardige wijze afscheid van het bekertoernooi. Op 10-14 verspeelde Martinus nog twee 'match-points', maar daarna was het spannende jon gensboek uit. Voldoening Muijs klapte het met veel voldoening dicht. "Er was lichte irritatie toen het Applaus voor de heren van Stam/SoVoCo van trainer/coach Bram Muijs. even niet lukte. Dat is dodelijk tegen een ploeg die twee klassen beter is. Als je dat mentaal beter oppakt, krijg je bij voorbeeld in de vierde set een nog beter resultaat. Martinus had ook slechte pe riodes, maar herstelt zich door de routi ne veel sneller. Ik ging hier naar toe met het besef dat we heel snel met 3-0 zou den kunnen verliezen. Maar als je deze tegenstander dan bijna twee uur bezig houdt, heb je het goed gedaan." Daaraan heeft de trainer/coach overi gens een belangrijke bijdrage geleverd. De als 'lastig' en 'moeilijk hanteerbare' te boek staande groep sleet in de afgelo pen jaren nogal wat oefe'nmeesters. Vooral mensen van buitenaf hadden moeite de gebruiksaanwijzingen te le zen, maar de Woudenberger Muijs heeft een hechte groep neergezet, die geen dissidenten meer kent. Logisch natuurlijk, zo lang de resultaten goed zijn. "Ik kan wel autoritair gaan doen, maar dat heeft geen zin. Ik accepteer de jon gens zoals ze zijn en dat moeten ze bij mij ook doen. Dat gebeurt ook. Daar om heb ik zoveel lol. En wat we tot nu toe hebben gepresteerd, is fantastisch. De jongens hebben zoveel energie. Als ze dat nog beter in de wedstrijd tot ui ting brengen, presteren ze nog beter. De kunst is nu te zorgen dat we zaterdag bij de les zijn. Dit was leuk tussendoor, maar de competite heeft voorrang. Ik merk aan de signalen dat iedereen naar de derde divisie wil. Dat is ook het enige wat ik wil, zo heb ik dat gesteld." Muijs zag de mannenploeg zaterdag met 3-0 winnen van NVC 2. Hoewel dat 'slechts' vijf kwartier in beslag nam, verliepen de eerste twee sets niet naar wens. Pas nadat die moeizaam waren gewonnen, kon Stam/SoVoCo de con centratie opbrengen om met 15-4 aan te geven dat het lijstaanvoerder is. Veel spannender zal het er waarschijnlijk ko mende zaterdag aan toe gaan als me de-koploper SSS 3 op bezoek komt in de ongetwijfeld weer tot de laatste plaats bezette De Bunt. Jet was 0-2 in sets en 5-10 in de Berde set. Nog eventjes en de be langrijke uitwedstrijd tegen Bosta/ The Smash zou in de tas zitten. Zo nachten de speelsters van Stam/ SoVoCo er ook over en toen ging het dus mis. Concentratieverslapping aan Soester feijde hielp Bosta/The Smash in het za- pel. Hoewel de vijfde set weer werd ge ronnen, liet Stam/SoVoCo in Castri- cum een punt liggen tegen de nummer yier. En dat was niet nodig geweest. Tweeeneenhalve set speelde Stam/So VoCo puik volleybal tegen de enige ploeg die tot nu toe van de Soesters jvon. Dat gebeurde in oktober in Soest oen de speelsters van Servaas Klute bij Voorbaat dachten dat ze zouden win nen, maar bedrogen uitkwamen: 1-3. |tam/SoVoCo maakte zaterdag de- elfde fout, al gebeurde dat ditmaal op 6et moment dat de wedstrijd inderdaad [zo goed als ten einde was. De koploper Van de eerste divisie ging op routine beien en Bosta/The Smash knokte cich terug. Twijfel en frustratie slopen in de ploeg die anderhalve set de weg wijt raakte. Persoonlijke fouten, beelsters die naar elkaar wezen, ballen Ée niet volgens afspraak werden over- genomen, een minder scherpe service en een team dat geen team meer was en het volgens Klute 'kiene spel' over boord gooide. Zo dwaalde Stam/So- VoCo over het veld. Bosta/The Smash zette de 5-10-achterstand om in een 15-13-zege en won ook de vierde set: 15-12. Wapens Klute: "Als je Bosta de kans geeft hun wapens te gebruiken, zijn ze heel sterk. En wij gaven ze die kans. Bosta stond weer rechtop met het hoofd omhoog, wij waren dooie vogeltjes." Erger werd voorkomen, doordat Stam/SoVoCo de vijfde set met 11-15 besliste. Daardoor Telefoon (02155)-1 3014 kreeg de Soester club twee wedstrijd- punten en verloor het één punt. Door het maximale rendement dat Zaanstad uit het duel met Formido Hoogezand/DAK haalde, wordt de eerste plaats momenteel weer gedeeld door Stam/SoVoCo en Zaanstad. "Het is de hele tijd al spannend," reageerde Klute op de nieuwe situatie. De volley baltrainer stelde vast dat zijn team weer een eindje verder op de rails zit. "Vori ge week speelden we één hele goede set tegen DAK, nu waren we tweeeneen halve set goed." Een bewuste opbouw? "Wat mij betreft wel. Of het werkt moeten we zien. We kunnen niet het hele seizoen in topvorm zijn. Ze hebben niet voor niets twee we ken vrij gekregen. Dat kon, omdat we eerst drie mindere tegenstanders zou den krijgen. Het is natuurlijk de bedoe ling dat we tegen Zaanstad wel* goed spelen," aldus Klute. Zaanstad zal zaterdag alles uit de kast moeten halen om geen punten te ver spelen tegen Bosta/The Smash. Een week later, op zaterdag 18 februari, volgt de absolute topper Stam/SoVo- Co-Zaanstad in De Bunt. Die zou wei eens beslissend kunnen zijn voor wie er aan het einde van de rit op de plaatsen één of twee eindigt. j een met name in de eerste helft litstekend gespeelde wedstrijd Keft Hees opnieuw een obstakel aar de tweede periodetitel opge tornd. In Nederhorst den Berg erd een prima partij op de gras- Vit gelegd: 0-4. Invaller Wout van de Broek scoorde drie keer. He es begon zeer voortvarend en via ^ffieiend aanvalsspel werd. Nederhorst W-lijk onder druk gezet. Na vijf minuten ^pikeerde dat al in het eerste doel- nt. Een vlotte combinatie van Edwin feonder en Danny Brandenburg ^ftcht de bal bij Van de Broek die Hees op bekwame wijze op 0-1 bracht. Na twintig minuten was het Van de Broek die de marge op 0-2 bracht, opnieuw na een gave voorzet van Brandenburg. Een vrije trap van Edwin Lazonder van zeker twintig meter verdiende hierna beter lot, maar via de binnenkant van de paal caramboleerde de bal in het veld. Na 35 minuten was het toch weer Hees dat de marge uitbreidde. Van de Broek soleerde door de defensie, wilde een voorzet geven, maar zag tot zijn vreug de en tot ontzetting van de defensie van Nederhorst dat zijn voorzet via de laat ste man van Nederhorst in het doel ver dween: 0-3. Met deze stand eindigde ook de eerste helft. Een helft waarop Hees met tevre denheid kon terugzien. Trainer Teus van Kommer had in deze wedstrijd La- zonder en Brandenburg naast elkaar op het middenveld geposteerd en dat was beslist geen slechte keus. De tweede helft kan snel vergeten wor den. Hees geloofde het wel en Neder horst was niet bij machte om de Soesters ook maar enigszins te verontrusten. Twintig minuten voor tijd zorgde Bran denburg weer voor enig leven door van af een kleine dertig meter met een streep van een schot voor 0-4 te zorgen.^ Dissonant in de wedstrijd was de gele kaart voor Wouter Blankestein onge veer tien minuten voor tijd. Door deze kaart moet de Soester de wedstrijd te gen SEC vanaf de kant bekijken en dat zal zowel voor hemzelf als voor de ploeg een behoorlijke teleurstelling zijn. De derby SEC-Hees zal, volgens de huidige programmering, op zater dag 11 februari worden gespeeld. Om 14.30 uur fluit scheidsrechter A. Veldhuizen voor de aftrap van de wedstrijd op de Bosstraat-West. In de heenwedstrijd werd een on geïnspireerd SEC met 3-1 geklopt door Hees dat toen veel meer vecht lust etaleerde. De doelpuntenma kers op 30 oktober waren René ten Haaf (1-0), Erwin de Gier (2-0), Teus Verwoerd (2-1) en Edwin La- zonder (3-1). Ook vorig seizoen stapte Hees als winnaar van het veld aan de Kooi weg. Marko Hagelen, inmiddels ac tief voor SEC-zondag, scoorde toen het enige doelpunt. Enkele maan den daarvoor had SEC met 2-1 ge wonnen. Deze wedstrijd kende een tumultueus einde toen spelers en supporters na het laatste fluitsignaal met elkaar op de vuist gingen. De twee clubs ontmoetten elkaar in mei tijdens het Soester voetbalkam pioenschap. SEC sloot die bijeen komst met een 1-0-zege af. Dat ze bij SEC op zaterdag kunnen scoren, had het tweede elftal toch bewezen door met 19-2 van DOSC te winnen. Maar het lukte de spelers uit het eerste niet in de beste helft die ze tot nu toe in dit seizoen speelden. Dat was de eerste helft van de thuiswed strijd tegen De Posthoorn dat reeds pe riodekampioen is en weet dat Cobu Boys de titel in de derde klasse al heeft opgeëist. De Amersfoorters gaven in de eerste minuut nog het goede voorbeeld, toen doelman Robert de Boer de bal te gen het hoofd van de spits stompte en de bal via de binnenkant van de paal te gen het net zag vallen (0-1Maar SEC kon de lessen niet in de praktijk ten uit voer brengen. Ondanks dat de ploeg van Hendrik-Jan de Boer veertig minu ten lang op het doel van De Posthoorn beukte, de bal ging er niet in. Tot overmaat van ramp moest De Boer in de tweede helft Edwin de Jong en Bram de Vries naar de kant halen, om- VOETBAL zaterdag dat ze niet meer fit waren. "Dat kostte teveel omzettingen in de ploeg. Jam mer, want het middenveld liep juist goed. Na de wissels konden we dat niet meer oppikken," stelde De Boer. De malaise werd nog groter toen de linksbuiten van De Posthoorn de bal vanuit een onmogelijke hoek in de bo venhoek knalde (0-2). In de 64ste mi nuut zette Teus Verwoerd dat recht. Hij haalde de achterlijn, moest voorgeven aan één van de vrijstaande medespe lers, maar schoot de bal zelfzuchtig in de korte hoek: 1-2. Ook het laatste doelpunt (1-3) van de wedstrijd was opvallend. De libero van De Posthoorn haalde negen minuten voor tijd vanaf veertig meter uit. De bal raakte de onderkant van de lat, stuitte op de grond en belandde uiteindelijk via de lat in het doel. Tegenvaller voor Stam/SoVoCo is dat Zaanstad met succes een protest had ingediend. Dat was gebeurd naar aanleiding van een verkeerde wissel die Avero/OS 2 tegen de Noordhollanders zou hebben toege past. Zaanstad verloor die wedstrijd met 3-2, maar won het protest. Toen de verkeerde wissel werd toegepast, stond Zaanstad in sets met 2-1 voor en had het een 11-6-voorsprong in de vierde set. Vanaf die stand moet de wedstrijd worden overgespeeld. Het zit er dus dik in dat Zaanstad dat restant wint en drie punten in plaats van één punt overhoudt aan het duel met Avero/OS. Als dat zo is, dan zou Zaanstad nu alleen de leiding hebben met twee punten voorsprong op Stam/SoVoCo. De twee rivalen ontmoeten elkaar overigens ook op zaterdag 25 fe bruari (in Zaanstad) en zaterdag 4 maart (in De Bunt) in het bekertoer nooi. De winnaar plaatst zich bij de laatste vier. HET ADRES VOOR UW VEREMIDIISID BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155-13255* FAX02155-25997 Met uitzondering van Marco Mar- tens kon Nico van Delden tegen de verwachting in over zijn volledige spelersgroep beschikken. En dat was ook nodig in de belangrijke wed strijd tegen Ton Roelofs. Lange tijd ging het goed, totdat Niels Landaal middelpunt werd van een incident. Bij een 5-7-voorsprong van de Soesters kreeg de doelman om een onduidelijke overtreding twee minuten straf. Landaal rea geerde zich af door de bal tegen de muur te schieten en kreeg drie straf- minuten extra. Daarop bestormde de doelverdediger de scheidsrechter die eerder dit seizoen Richard de Bruin aan een schorsing hielp. Lan daal hangt hetzelfde lot boven het hoofd. Hij werd voor zijn acties uit de zaal gestuurd. Op dat moment waren er nog min der dan tien minuten te spelen. SEC moest verder met drie veldspelers en zette Edwin Brouwer tussen de pa len. Die was kansloos op de straf schop (6-7) die Ton Roelofs nog te goed had. Het duel, waarin beide teams tegen degradatie vochten, kreeg een ont knoping, waar SEC met weinig ple zier op zal terugkijken. Ondanks de tegenslagen hield SEC zich staande tot 8-8 en in de laatste minuut werd zelfs een 9-8-achterstand ongedaan gemaakt. De scheidsrechter keurde het doelpunt evenwel af. Het gebeurde allemaal in de twee de helft bij Laren-Smeeing/BDC. Een merkwaardig scoreverloop en volgens coach Gerard Tukker van de Soester club een discutabele tijdwaarnemer en scheidsrechters die Smeeing/BDC in de slotfase niet serieus wensten te nemen. Smeeing/BDC verloor de derby met 19-18. Vooraf werden de Soesters al geplaagd door de absentie van de doelverdedi- gers Berton Kemp (nog steeds gebles seerd) en Dennis de Rijk die door een virus voorlopig is uitgeschakeld. Daar om nam Edwin Zoetelief weer plaats tussen de palen. Omdat Charles van Zetten evenmin inzetbaar is, deed Tuk ker ook een beroep op Michel van der Hoven, oud-speler van het eerste en te genwoordig actief voor het tweede team. Laren staat bïj Smeeing/BDC in de boeken genoteerd als een stevige, ver- velende ploeg. Daarop was de ploeg dus ingesteld en met fanatiek spel werd, ondanks een aantal foutjes, een voor sprong van 11-12 genomen. Die verdween in de tweede helft als sneeuw voor de zon. Smeeing/BDC meende de weinig enthousiast spelende doelman van Laren te kunnen verras sen met geforceerde en te gemakkelijk ingeschoten ballen, maar kwam bedro gen uit. Ineens had hij steeds zijn han den er tussen en Laren 'breakte' in tien minuten naar 17-12. Compliment In de periode daarna verdiende Smeeing/BDC een compliment van Tukker. Hij zag dat zijn spelers de draad oppakten en de stand op 17-17 weer in evenwicht hadden. En toen konden de laatste vijf spannende minuten begin nen. Op 18-17 stopte Zoetelief een in zet, maar tot grote verbazing van Tuk ker besloten de scheidsrechters een strafworp te geven aan Laren. De coach had er geen goed woord voor over en besefte dat zijn ploeg, nadat de straf worp was benut (19-17), kansloos was. "Als we balbezit hadden gekregen, hadden we een kans gehad. Nu werd het weer twee punten verschil en was de tijd te kort," aldus de handbaltrainer. Hij had ook al problemen gehad met de tijdwaarnemer. Die zou spelers van La ren na een tijdstraf van twee minuten veel eerder het veld in hebben gestuurd. "Ik hou de tijd altijd bij. Als het nou om tien seconden gaat, kan ik het nog heb ben. Maar nu mochten ze soms na ruim een minuut het veld weer in. Ik heb het tegen de scheidsrechters gezegd, maar kan het niet bewijzen, omdat de scheidsrechters de tijd niet bijhouden. We zijn in de slotfase benadeeld," ver klaarde Tukker die echter ook besefte dat zijn ploeg het in het begin van de tweede helft er lelijk bij had laten zitten. Terwijl Ruud Maas genoot van een vakantie, bedwong de zondag-elf van SEC koploper VVOM. Op de Bosstraat-West eindigde het duel, net als destijds in Utrecht, onbe slist. Toen werd het 1-1, ditmaal zou er niet worden gescoord. Het komt eerder voor dat trainers kla gen over spelers die vakantiè vieren dan dat ze zelf absent zijn. Volgens be stuurslid Bartho Anderson was SEC al geruime tijd op de hoogte van de gep lande vakantie. "Het was afgesproken. Wij hebben Maas ook gevraagd of hij niet ip de winterstop op vakantie kon, maar hij moet rekening houden met zijn vrouw. Die kon in die periode geen vrij krijgen. Wij hebben dat geaccepteerd. En wat is afgesproken, stelt nooit te leur." Op de bank zat daarom trainer Jan van Veenendaal van het tweede elftal, die deze week de trainingen zal verzorgen. Maas keert vrijdag terug van vakantie. Van Veenendaal liet Erik Nederstigt als rechter vleugel verdediger debuteren. Van Veenendaal liet zich daarbij inspi reren door de blessure van Marco Mar- tens. Nedersigt, kort geleden van dé ju nioren overgeheveld naar het tweede elftal, kon terugzien op een geslaagde entree. Bij SEC ontbraken tevens de geschorste Jos Kramer en Ramon Heij- nen (werk). In de uitwedstrijd speelde SEC lange tijd tegen tien tegenstanders, nadat een verdediger was weggestuurd voor een 'directe' op Eric Looijssen. Bij die gele genheid liet SEC de kansen op winst lig gen. Ook nu. hadden de groen-witten met name in de eerste helft, kansen. De Marcel Dorrestein (tweede van rechts) is aandachtig toeschouwer. La ter zou hij een gele kaart krijgen. Foto: Aldo Allessie eerste was voor Marko Hagelen die in de vijfde minuut miste. De spits moest twintig minuten later geblesseerd uit vallen en werd vervangen door Dave Leijenhorst. Daarna liet Remco Vee nendaal nog een goede mogelijkheid onbenut. Ook WOM verzeilde in kansrijke si tuaties. Maarten van Daalen, de doel verdediger van SEC, stapte daar als overwinnaar uit. In de tweede helft ge beurden er weinig noemenswaardige feiten. De wedstrijd kabbelde dan ook bloedeloos naar een einde, al werden twee Utrechters met een gele kaart be straft. Aan Soester zijde werd Marcel Dorresteijn bestraft. Hij kan een schor sing tegemoet zien. De spanning in de hoofdklasse van rayon "t Gooi is tot een hoogtepunt gestegen. De zaalvoetbalclubs zit ten op eikaars lippen. DVS/Lazy Louis is er daar één van. A. 't Hardt en NVC hebben de leiding met vijftien punten. De Soester club en Wings volgen met veertien punten en Tafelberg (achtste) bezit twaalf punten. Alle ploegen hebben twaalf wedstrijden achter de rug en nog zes voor de boeg. Kortom, een ongekend aantal teams mag zichzelf nog kansen op de titel toe dichten. Toevallig staan DVS/Lazy Louis en Wings komende maandagavond om negen uur tegenover elkaar in sporthal Beukendal. De ploeg van Henk van Asch klopte vorige week Interhesp, waar thuis nog met ruim verschil was verloren, met 2-4. Hoewel beide ploe gen de kat uit de boom keken, werd er aanvankelijk snel gescoord. Reeds in de derde minuut bepaalde Arnold Broer tjes de ruststand op 1-1. DVS/Lazy Louis zou voor rust vier minuten met een man minder spelen, maar hield de boel dicht. In de derde minuut van de tweede helft was Broertjes wederom succesvol (1-2). Toen René Ribberink de bal even later via de onderkant van de lat binnenknalde, moest Interhesp de be houdende tactiek laten varen. Luits Houkes en Eddy Brinkman misten kan sen in de counter. Vijf minuten voor tijd veranderde Ramon Heijnen de bal van richting, waardoor het 2-3 werd. In middels was de doelman van Interhesp zich met het veldspel gaan bemoeien. Op de helft van DVS/Lazy Louis on derschepte Heijnen de bal die door de doelverdediger was verzonden. Van ver krulde hij het leer in het verlaten doel: 2-4. Doordat zowel A. 't Hardt als NVC in de afgelopen anderhalve week punten verspeelde, zijn de bovenste teams dichter bij elkaar geschoven. Daardoor is nu de situatie ontstaan dat eigenlijk ieder volgend punt dubbel telt. Bij een nederlaag kan een ploeg daarentegen zo drie of vier plaatsen op de ranglijst duikelen. Het ontbrak Firtina'93 maandagavond aan effectiviteit. Vreemd, want de ploeg kreeg van Bussum alle ruimte die het zich kan wensen. Ver over de mid denlijn werden de goochelaars opge wacht. Na vijf minuten was het af 2-0, maar daarna was de toverhoed leeg en zou Firtina'93 vaker balverlies lijden dan ooit tevoren. Natuurlijk waren er mooie, individuele acties van de koplopers, maar gevaar lijk werden ze alleen bij directe diepe passes.of wanneer ze de bal hadden ver overd en snel overschakelden. Vanuit dergelijke situaties scoorden özcan Sa- tikboga en Saban Aksit nog voor rust: 4-2. Ook daarna domineerde Firtina'93 zonder overtuiging, Drie keer werd weliswaar het houtwerk geraakt, maar het was typerend dat Saban Aksit van afstand moest schieten om de voor sprong te vergroten (5-2). In de 41ste en 42ste minuut bracht Bussum de spanning onverwachts terug (5-4). Sa ban Aksit, die maandagavond zijn sei- zoensproduktie verdubbelde naar acht doelpunten, sloot de matige vertoning af met een fraaie, doeltreffende actie: 6-4. I tj

Soester Courant | 1995 | | pagina 13