31 frans bosman b.v. G0MMERS Zwart Mul Co VAN SOEST BOSMAN •m elektra ^bartliufen woon item) SmorenburG de Bruin Trainer S.O.Soest Dick Schinkel ziet om en kijkt vooruit §eUm&t Jaldh'' Half h( Basketbi steeds v< Promotic Promoti SPORT! reijerse bv RUUD SMIT BOSBOOM Pk AUTOSCHADE 'BBS Soest VAN DORRES e.g. kerkhof bv Steqas A.A. van Breukelen en Zonen b.v. B.V. v/h Fa. H. v. ASCH loodgieters- en verwarmingsbedrijf SERVICECENTER BEUKENLAAN Beukenlaan 27 - 3762 AE Soest Telefoon 02155- 16835 visspecialiteiten P.A. VAN DEN DIJSSEL BV Gasonderfmd Stegas PEKO B.V. Bouw Maatschappij Uyland accountants belastingadviseurs Na de winterstop: Bouwen en adviseren Spanning, communicatie en veiligheid Alles in balans Loodgieten en verwarmen r WIJNHANDEL gf^EIS VERENIGING SS**880' BODEWES BOUW VLEESCENTRALE SOEST BV Geen doelpu GAZELLE -BATAVUS Soest eenvou Nog twee wet WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 14 loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken Qa3mderk>vd korte brinkweg 37a - 3761 ec soest tel. (02155)1 43 32 AANNEMINGSMAATSCHAPPIJ nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud W C. van Breukelen. Schaepmanstraat 108, Soest, tel. 02155 - 1 24 73 C J A. van Breukelen, Van Straelenlaan 7, Soest, tel. 02155 - 1 82 67 Ai* grondwerken rioleringen sloopwerken straatwerken bodemsanering/onderzoek Industrieweg 37 - 3762 EH Soest - Tel. 02155- 1 18 16 kantoor en werkplaats korte kerkstraat 1 - 3764 DA soest telefoon 02155 -13324 V/YJM BUUREN VERHUIZINGEN av. ERKENDE VERHUIZERS Van Buuren verhuizingen bv Koningsweg 29, 3763 EA Soest Tel. gratis 06-0223191 Van Weedestraat 149 - Soest Telefoon 02155- 15288 TOTAALINSTALLATEUR voor al uw loodgieterswerk, centrale verwarming, electrotechnische installaties Laanstraat 34a, Soest, telefoon 02155 - 12472 Kraanverhuur tot max. 70 ton SYSTEEMVLOERENBEDRIJF EN KRAANVERHUUR SOEST TEL. 02155-16665 (3 LIJNEN) FAX 17601 ✓"BOUWBEDRIJF WESTEMUER bv nieuwbouw verbouw onderhoudswerk AMERSFOORT - TELEFOON 033 - 61 88 88 Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-21102 Verzekeringen Hypotheken Sparen Pensioenen Belastingzaken Lange Brinkweg 11 a, Soest FINANCItll Tel. 02155-18540/21337 Utiliteitsbouw Dlifi II Woningbouw i ili ii Onderhoud renovatie Ons devies: Vastgoedontwikkeling BMU BOUWT Bouwkosten-advies SAMEN MET U! Servicedienst Schoutenkampweg 9 - Tel. 24654 SUZUKI CHRYSLER Het maakt niet uit wat u kiest. U hebt altijd een winnaar I beter voor uw auto Birkstraat 105, Soest. Telefoon 02155-13256 Postbus 3139 3760 DC Soest Burg. Grothestraat 35 Telefoon 02155-16033 Fax 02155-13705 birkstraat 48 - 3768 hj soest telefoon 02155 -13367 en 18978 Het lijkt een gewone dinsdagavond. Het parkeerterrein aan de Bosstraat is bijna helemaal gevuld met auto's. Er staat een gure wind. Het is koud. Overal op het groene gras is, zoals te doen gebruikelijk, voetbalaktiviteit. Het eerste speelt een 'partijtje tegen' met als sparringpartner IJsselmeer- vogels. Geen kleine jongens. Wij gaan de kantine binnen, de kragen nog omhoog. Kop koffie met een koek, in afwachting van Dick Schinkel, de trainer/coach van S.O.Soest. De gloednieuwe 2e klasser die het prima doet tot op heden: vierde van boven, zoals dat heet. We zijn benieuwd hoe Schinkel dat vindt. Even later is de kantine vol rumoer. De vriend schappelijke oefenpartij is over. IJsselmeervogels wordt met een 3-0 ne derlaag naar huis gestuurd. Schinkel is de eenvoud zelve. Geen op smuk, geen grote woorden. Nuchter en beschouwend. Hij is bepaald trots op S.O.Soest, voelt zich prima thuis op wat hij een prachtig sportcomplex vindt. Sfeer is belangrijk, bestuurlijke kracht is onontbeerlijk voor rust in de hele tent. Een goed geleide club, maar het geldt ook voor een bedrijf, levert bijna altijd dito resultaten op, hetzij op het veld, hetzij qua produktie en omzet. Het heeft altijd met kwaliteit te maken. En zo zit dat. Trainer Schinkel bemoeit zich volop met het eerste. Het overige, de jeugd bijvoorbeeld, wordt al zo goed door anderen op de been gehouden dat hij daar geen al te grote zorgen over heeft. Dat loopt gesmeerd, de 'goeien' komen als vanzelf naar de top. S.O.Soest heeft een vruchtbare kweekvijver. En toch: het eerste mist wel een echte 'af maker', een scorende spits. Die zal er gens vandaan moeten komen. Het is tobben geblazen met de winst af en toe, want ze hadden hoger kunnen staan. Tevreden Denk nou niet dat Schinkel ontevreden is. Welnee. Voetbal is een spel datje te genwoordig tot grote hoogten voert door systemen toe te passen. Je speelt nog steeds zo goed als je tegenstander het toelaat. Dat gold vroeger al en dat zal altijd zo blijven. Kijk maar naar Ajax, Barcelona, ze gaan nogal eens ten onder tegen clubs met de opruimers, de verdedigers met de lange halen. Dat zijn moeilijke tegenpartijen als je goed pro beert te blijven voetballen. Vooral ook als je team technisch vernuft in de gele deren heeft. Na een ferme poos 'ram'- werk worden die mannen moedeloos en gaat de vut eruit. Schinkel duidt op de wedstrijd tegen H.V.C. Ze worden er nerveus van. S.O.Soest, Schinkel durft dat onvervaard aan, is een van de betere clubs in de afdeling. Alleen de krachts verhoudingen liggen dicht bijelkaar. Voor je er erg in hebt zit je op de rang lijst in moeilijkheden zonder dat dat al te duidelijk in punten wordt uitgedrukt. Strijdlust, doorzettingsvermogen, de echte vechtersmentaliteit, dat zijn de in grediënten die wat meer garantie zou den kunnen bieden voor meer succes. Plus die ene spitsvondige goaltjesdief... Wantje kunt je tactiek van tevoren nog zo mooi op je tegenstander afstemmen, je kunt nog zoveel opjuinend publiek langs de boarders hebben staan en je kunt technisch de meerdere zijn van die elf in andere kleuren, zonder doelpun ten blijven is nu eenmaal dodelijk. Het blijft voetbal, het blijft een spel en niet alleen om naar te kijken. Er dient met regelmaat gewonnen te worden: conti nuïteit! Of de heren dat maar even in de oren willen knopen... Thuis moeilijk Schinkel worstelt met een vraag waar hij nog geen goed antwoord op heeft: waarom wint S.O.Soest thuis toch altijd veel mqeilijker dan uit. Je zou toch zeg gen dat het prima is als het juichende, joelende, hitsige thuisfront achter de re clameborden je twee keer driekwartier lang creatief stimuleert.... Het wordt schijnbaar gevoeld als een soort druk, die niet nieuw is. Hoe vaak werd het kampioenschap net niet gehaald. De vorige trainer, Jan Stroomberg, heeft er drie jaar - en steeds in de bovenste re gionen- aan gesleurd. Er was geen mens die tegenwerkte, maar dat ene puntje, dat beetje surplus, stierf vaak in schoonheid... Schinkel stapt met dit elf tal zo de eerste klasse in. Met niemand erbij, in het donker, op een koude dins dagavond wordt IJsselmeervogels moeiteloos om zeep geholpen. Zo zou dat elke zondagmiddag kunnen plaats vinden. Maar dan met publiek en in het volle daglicht. Als we Schinkel vragen of er een kampioenschap inzit dit jaar, weegt 'ie zijn antwoord niet. Hij denkt van niet. Maar er zit wel een periodetitel in en dat hangt vooral af van de twee eerste wedstrijden na de winterstop. "Winnen we die twee, dan zitten we mooi in de lift", mijmert 'ie en zijn ogen lachen schalks. "Er komt nou eenmaal ook een dosis geluk bij. Kijk maar naar de topclubs. Kreeg Barcelona niet on verwacht met 5-0 biliekoek van Real Madrid een paar weken geleden? Een derde plek in de eindrangschikking kan trouwens ook al recht op na-competitie geven...". Jong S.O.Soest heeft alles in huis wat een club die hogerop wil en kan in huis moet hebben. Een selectie die weet wat tech niek is, die spelinzicht heeft, kan bogen op veel spelers met een goede baltech niek, maar een selectie ook die te ma ken heeft met spelers die het soleren te vaak te ver doordrijven, of die te dik wijls een wedstrijd tot een paar minuten voor het einde volledig beheerst en dan toch nog net even die fatale tik krijgt, di rect gevolgd door het laatste fluitje van de scheidsrechter. Schinkel weet dat, de ^*0 fr<« jongens weten dat. Ze vechten er samen tegen. Steeds maar weer doorgaan, koppen in de wind: ze weten dat ze be ter zijn. Elke wedstrijd opnieuw dat veld ingaan met die gedachte dat het zou moeten kunnen: winnen!!! S.O.Soest is een redelijk jonge ploeg. Gemiddelde leeftijd 24 jaar. Zou h^t dan toch nog speelsheid zijn? Net even te weinig serieus af en toe? "'t Zou kun nen", vindt Schinkel. "En je mag ook best eens verliezen... maar liever niet als ik erbij ben." Een grote grijns op zijn gezicht vertelt ons dat hij het wel ge noeg vindt zo. In de kantine zitten zijn mannen achter een gezellig pilsje na te praten over IJsselmeervogels, Die zijn al naar huis. En zo moet dat nou iedere week, wie weet wat er dan nog gebeurt. Ik heb wel zin in een nieuw feestje..." Overbekende naam in en rondom Soest: Uyland. Op de borden bij de bouwplaatsen beter bekend als 'BMU' in zwart en rood: "Bouwmaatschappij Uyland". Soest kent het bedrijf en het bedrijf kent Soest. Als de spreekwoor delijke broekzak. Nauw betrokken bij alles wat groeit en bloeit in hun ge meente scheppen Bas en Stan er vooral behagen in om mee te kunnen werken aan het instandhouden van het karakter van de plaats en dat te doen door er, waar men dat maar wil, zo passend mo gelijk gebouwen neer te zetten. Het florerende winkelcentrum "Hartje- Zuid" hebben ze onderhanden, ze maakten, zowel binnen als buiten, iets moois van het Baarnse restaurant "Greenfields". In Soest bouwden ze onder meer de twee rijen drive-in wo ningen aan de Ossendamweg, het Soes- terbergse Dorpshuis werd nieuw ge bouwd en de Uylanden zijn 'huis'-aan- nemers van vroeger Howson Algraphy, nu Dupont aan de Koningsweg in Soest. Uyland verbouwt particuliere wonin gen. Maar dat niet alleen. Ze adviseren ook als u van plan bent te gaan verbou wen. Wilt u een pand kopen dat duide lijk en nodig moet worden verspijkerd, dafl verwijst de Soester makelaar u vaak naar het adviesbureau van Uyland voor een indicatieve berekening. Opdat u weet waar u ongeveer aan toe bent. En dan wordt Uyland niet boos als u de bouw aan een ander gunt! Uyland ook actief buiten het Gooi- en Eemland? Zeker weten: in Rotterdam zijn 21 woningen in wording, in Arn hem ook al een woningbouwproject en in Friesland wordt druk gerenoveerd. Het is dus niet helemaal alleen "Gooi en Uyland". Goed nieuws voor de de bouw van de a.s. Visserstaete"Voor wie niet weet waar die komt: aan de Steenhoffstraat, pal* tegenover de Rabobank. De vergun ning is binnen. Schitterende apparte menten. Er wordt nog dit jaar aan be gonnen. Dat werd tijd en dat vindt Uy land ook. Bouwen of advies erover? Te lefoon 02155-24654 en b.g.g. 13552. Vragen naar Bas of Stan Uyland. Schoutenkampweg 35, Soest. Ze doen het bijna altijd met kabels. Meestal grijze. Dikkè en dunne. Ha spels, vol en half leeg, liggen geduldig voor de deur op hun beurt te wachten. Ze zijn er haast zeker van dat ze voor een groot project zullen worden ge bruikt, want hun baas, Frans Bosman, is dat gewend geworden. Met alle respect voor het kleinere werk - want ook hij is zo begonnen - beweegt Bosman zich met zijn 110 medewerkers en -sters in vaste dienst, graag in en om grote objec ten. Maar ook voor het zgn. kleinere werk, meestal door de particulier, kan men bij het bedrijf terecht. Het gaat Bosman allemaal goed af; gedurende het laatste kwartaal van vorig jaar kwa men er nog eens zo'n 35 inleenkrachten bij. Voluit: Electrotechnisch ontwerp en installatiebureau Frans Bosman b.v. Status: noem het gerust een groot toon aangevend technisch installatiebedrijf in Midden-Nederland. Een vaste klant als de Rijksgebouwendienst duikt meerdere keren op in de lange lijst van opdrachten waar Bosman mooie staal tjes van zijn kunnen heeft achtergela ten: Hoofdkantoor Buil in Amsterdam Beach Hotel Zandvoort, Rijkskantoren Hanzeland in Zwolle, Hotel en Evene mentenhal Papendal in Arnhem, Tri polis in Amstelveen, maar ook: renova tie van 324 woningen in Soest. Dan hebben we het over de bouw in eigen beheer van schakelkasten en -panelen, licht- en krachtinstallaties, beveili gingssystemen, noodstroomvoorzie- ningen, aggregaten, loket- en algemene intercomnetwerken en geluidsinstalla ties. Kabels en draden, schakelaars, knoppen, lampjes... en alles niet alleen ontworpen, voorbereid, opgebouwd en geïnstalleerd, maar ook gekeurd door Bosman, want als een van de weinigen is het bedrijf gecertificeerd ook voor utiliteitsbouw. Indrukwekkend bedrijf, strak geleid door de meester zelf die denkt er over zo'n jaar of vier een pen- sioenpunt achter te zetten. Zegt'ie..., want de oud-President van de Narre Knollen is nog lang niet uitgebruist... U kunt 'm gewoon bellen aan de Birk straat 48, 13367 in Soest. De administratieve stand van zaken van ieder bedrijf, maar ook bij iedere parti culier moet perfect in orde zijn. Daar naast zal iedereen rekening moeten houden met de juiste toepassing van wat 'regelgeving' heet. Commerciële kwaliteiten van een ondernemer, ge paard aan bestuurlijke vaardigheden, behoren hand in hand te gaan met een goede administratieve bedrijfsvoering. Ze houden elkaar, als het goed is, in ba lans. Het waarborgt de continuïteit van een bedrijf. Het is daarom zeker niet verwonderlijk dat er steeds meer ge bruik wordt gemaakt van professionele advisering en begeleiding op financieel administratief gebied.-In Soest, Houten en Baarn kunt u uitstekend terecht bij Zwart Mul Co, accountants en belas tingadviseurs. De heren Zwart en Mul stichtten hun maatschap op 1 februari 1974, de 'Co' in de naam staat - onder anderen inmiddels - voor A.C. Krij- kamp, die er al snel, per 1 juni van dat zelfde jaar nog, bijkwam. In 1979 werd de maatschap uitgebreid met de heer C.B. de Wissel, die sinds vorig jaar leiding geeft aan de vestiging in Houten. In 1994 trad de heer S. de Haan, als gevolg van de fusie met de Haan Melkert, toe tot de maatschap. Hij heeft de leiding bij de vestiging van Zwart Mul Co in Baarn aan de Java- laan, Huize Holland. In januari van dit jaar kwam de Soester accountant en fis calist de heer D. den Oude de maat schap nog verder versterken. Met een perfect opgeleid corps van 40 mede werkers en medewerksters staan op drie plaatsen in de regio de deuren open voor vooral het midden- en kleinbedrijf en de vrije beroepsuitoefenaren. Maar ook voor de particulier. Want niet al leen het afgeven van accountants verklaringen ten behoeve van onderne mers is in het kader van de gelijkschake ling van RA's en AA's voor Zwart Mul Co van belang, ook de jaarlijks terug kerende blauwe envelop bij de particu lier heeft op verzoek de volle aandacht. Maatschappelijker kan het haast niet. Molenstraat 11 in Soest, 02155-22054, De Haag 10 in Houten, 03403-52511, Javalaan 1 in Baarn, 02154-10211. Wie in Soest lekkage oploopt hoeft niet met zijn handen in het haar te zitten. Ons dorp telt vele loodgieters en ze zijn allemaal goed. Dat staat vast. En er is voor iedereen werk, want de een wil graag in het dorp blijven, de ander zoekt het in de regio en er zijn er zelfs die vrij moedig de provinciegrenzen overtrek ken om hulp te verlenen, nieuw te in stalleren of onderhoud te plegen. Bo vendien hebben ze nog een eigen voor keur voor onderdelen van het vak. E. G. - Kerkhof b.v., kantoorhoudend aan de pittoreske Korte Brinkweg en een beetje verstopt achter typisch Soester gevelwerk, opereert uiteraard in Soest, maar slaat de vleugels ook heel gemak kelijk uit naar bijvoorbeeld Leiden, Rijswijk of Hoorn. Dat verre werk hangt vaak af van de aannemers met wie Kerkhof graag nauw samenwerkt. Er is nogal wat hechtheid in de coöperatie met aannemer Jan Schadewijk. Twaalf auto's zorgen voor felxibele mobiliteit. Het wordt ons allemaal verteld door de heer M.H.J. van Westerlaak, die de da gelijkse leiding heeft. Zelfs eigenaar is geworden nadat, voor iedereen Evert, de heer E.G. Kerkhof het besluit had genomen het loodgieten maar voor ge zien te houden. Jongstleden 20 januari werd de baas 65 en meteen daarna op 28 januari was er het gezellige af scheidsfeest. De b.v. gaat verder met anderen: Van Westerlaak met zijn zoon E.G.A. Van Westerlaak. Senior werft het werk, doet de planning en or ganiseert - 'managen' heet dat tegen woordig - Junior is er voor de techniek, de uitvoering, de realisatie van de pro jecten. Bij de particulier, maar ook graag bij het kleinere bedrijf. Grote, langlopende projecten hoeven niet zo nodig. De prijsdruk is te groot, het be drijf is er ook niet op ingericht. Lood gieten, verwarming en dakwerk. Daar zijn ze goed in. Reparatie, onderhoud, maar ook gloednieuw. Wie wil kan vra gen of ze komen. Opmeten, advies uit brengen, offreren en snel afwerken. Gasfornuis? Zonneboiler? Nieuwe wa terleiding met alles erop en eraan? E.G.- Kerkhof B.V. Voor een waterdichte sa menwerking: Korte Brinkweg 37a, Soest. Telefoon: 14332. ooo.o OOOi Winkel: Fc. Kuyperstraat 26, 3761 EG Soest Open: donderdag 9.30-18.00 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur, zaterdag 9.30-17.00 uur Telefoon 21557 of 27059 loodgieters- en verwarmingsbedrijf G.vandenPOL. bv komplete sanitaire installaties dakbedekking centrale verwarmingsinstallaties service- en onderhoudsafdeting VAN LENNEPLAAN 69 SOEST TEL.021 55-1 9954 voor uw compleet verzorgde reizen naar Indonesië. Korte Brinkweg 32-Tel. 021 55-1 5933/1 5759 het restaurant Prins Hendriklaan 13761 DS Soest Telefoon 02155 - 13807 irtieid belastingadviseurs Molenstraat 1 1 - 3764 TC Soest Telefoon 02155 - 22054 Woninginrichting Burg. Grothestraat 28-30 Gordijnen en Tapijten 3761 CM Soest Matrassen en Bodems Telefoon 02155 - 2 09 73 Projektinrichting 1" Heeserlaaniie 55 3766 LW Soesl Postbus 501 3760 AM Soest Tel. 02155-18386 Fax 02155-16243 Groothandel in vlees, vleeswaren en diepvriesprodukten Lange Brinkweg 65 - 3764 AB Soest Telefoon 02155-12610 LOODGIETERSm WOENSDAG Trainer Sjirk Bajem week kopzorgen h toen hij de basis-c VVZ'49 op papier zi fie wordt moment* door blessures var Cees-Jan de Vries, 1 Baars en Joost Ovei Toch moet de select! breed genoeg worden alsnog goede resultater Tegen CJW, waarvan met 3-0 was verloren, li telijk: 0-0. Er was dus half herstel. In het begin van de wed; het beste van het spel Mare Brouwer te dank ters die fase ongeschor men. Bekomen van d JrVEL GRATIS "=- [06.0.22.22.11 Soest '-Vyy/Z/I'1 Hoevelaken UITVAARTVERZORGING (gevestigd sinds 1938) Verzorging van begrafenissen en crematies voor alle gezindien Gen. Winkelmanstraat 142, 3769 EH Soesterberg Sjf Telefoon 03463 - 51223 of 53704 Rijwielspecialist GALLENKAMPPELSWEG I (l.o. Winkelcentrum Hartje Zuid) SOEST - TELEFOON 02155 - 12857 Van Weedestraat 42-44 Havenstraat 120 Soest Bussum Tel. 02155- 18109 Tel. 02159 - 33806 fcoMderfowd l/erenlglng Nederlandse Installatiebedrijven Hortweg 70 3762 SG Soesl Tel. 02155- 1 35 tt Fax 02155- 1 76 46 Evenals een week BulI's kenden de da Stars tegen Duncke vervolg op een goed De basketbalsters w ruststand van 12-29 In de eerste twintig mir Stars zich meestal aan !De man-to-man verde een klein gebied uitgevo ibelaars van de Hilver ruimte te geven. Het jte-overwicht werd ook 1 |dat steeds twee tot dri iet de aanvalsrebour et vijftien vangballen Ie Red Stars in dat op2 let was dan ook logisci egliep van Dunckers d :ing onnodig dichterbij s ite vijf minuten lukte all Je schakers van So vrijdag eenvoudig af "Joor de 2,5-5,5-z Soest alle kansen op de landelijke klasse. In een lawaaiig clublol iocsters welkom gehe Het lawaai bleek een verking tc hebben op van Erik Swinkcls. Niet •peelde deze een zet die Sproken nooit speelt, 01 na foutief voort te zet vinst partij voor Swink Mg. Na het verrassende b •spannend tot het laatste in de Soester dadendn ide doorslag gaf. Bram jvoordelige marge op tw !'in het late middenspel 5 binnen te komen op de 2 egenstander raakte zo ii ze mat ging. Kopman koerste met wit op een spel af. Met een paar m ten kon zijn tegenstreve net in evenwicht houder Nog twee DVSB wedstriji van een m pioenschap in de lai petitie. Met zestien ide dammers de eers WSDV uit Wageninj tie werd verstevigd te niet 13-7 opzij werd M. van Wijk was de eers ten binnenhaalde. Hij d damcombinatie. Ook speelde een sterke par denspel kwam hij een sc was voldoende voor i Weistra en Tjon A Ong baar gebruik van een fo 1 genstander en verdubb j sprong naar 8-0. De enige DVSB-er die den Os. Hij kwam voor

Soester Courant | 1995 | | pagina 14