Half herstel van gehavend VVZ'49 sportc Basketbalsters knokken nog steeds voor derde plaats [Promotiekansen voor schakers Promotie lonkt voor DYSB De Snoekbaars in beweging Galerij der kampioenen I De Eemvogels op weg naar middenmoot VOETBAL zaterdag B ASKE TB AL Soest eenvoudig langs De Bilt SCHAKEN Nog twee wedstrijden voor dammers DAMMEN SCHAATSEN Schaatsers gaan ijs op voor clubtitels van SV Eemland Topscore Arie Treur naar WK veteranen SCHAATSEN Vier turners van TVS in voorronde KORFBAL BOWLING Hoogste serie (568) in bowlingcompetitie voor Zilveren Ster Sportprogramma, jeugdnieuws en uitslagen op pagina ATLETIEK Snelle tijden van AY Pijnenburgers in Apeldoorn TURNEN Drie keer brons op titelstrijd voor De Springbokken ZWEMMEN Weer clubrecords scherper gesteld bij De Duinkikkers TAFELTENNIS Shot doet zichzelf te kort in Alkmaar Sportduiken bij Aqua Life Diving Vereniging zet weer vis uit VISSEN WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT Geen doelpunten in streekderby met CJW PAGINA 15 ATLETIEK Eva Janssen voert spanning op met zege Kathja Rauch staat aan basis van tweede competitiezege SCHAATSEN Trainer Sjirk Bajema moet vorige [week kopzorgen hebben gehad jtoen hij de basis-opstelling van VVZ'49 op papier zette. De selec- Ifie wordt momenteel geteisterd |door blessures van Willem en Cees-Jan de Vries, Frank en Bart Baars en Joost Overduin. Toch moet de selectie van WZ'49 [breed genoeg worden geacht om dan [alsnog goede resultaten neer te zetten. Tegen CJW, waarvan in Amersfoort met 3-0 was verloren, lukte dat gedeel telijk: 0-0. Er was dus sprake van een [half herstel. Bn het begin van de wedstrijd had CJW lhet beste van het spel en het was aan [Mare Brouwer te danken dat de Soesr [ters die fase ongeschonden door kwa men. Bekomen van de eerste schrik Gerard Becker stichtte het meeste ge vaar voor VVZ'49, maar ook hij scoor de niet. Foto: Aldo Allessie hervond WZ'49 zich, waarna de Amersfoortse aanvallers op afstand werden gehouden. Voor rust was WZ'49 één keer gevaarlijk. Na een steekpass van Gerard Becker omspeel de hij de doelman, maar de bal had zo veel vaart meegekregen, dat Akkerman er niet meepbij kon. Dreiging In de tweede helft had WZ'49 het bes te van het spel. De net herstelde Gert van der Munt kwam in de ploeg voor Roy Huisman en meteen ging er meer dreiging uit van de Soesters. Het meeste gevaar stichtte Becker. Tot tweemaal toe had hij de openingstreffer op zijn voet. De oud-speler van Soest, SEC en Huizen werd twee keer diep gestuurd, waarna hij zijn meerdere moest erken nen in de sluitpost van CJW. Onder aanvoering van Ton Wolfsen had WZ'49 de voorste linie van CJW de laatste 45 minuten onder controle. Hoewel, Brouwer moest één keer ge strekt naar de hoek toen de van ver in geschoten bal van richting werd veran derd. Ondanks het gelijkspel handhaaft WZ'49 zich in de bovenste regionen van de hoofdklasse. De ploeg van Baje ma houdt daarmee zicht op de derde plaats die recht geeft op deelname aan de na-competitie. ■Evenals een week eerder tegen ■BulPs kenden de dames van Red ■Stars tegen Dunckers een matig ■vervolg op een goede eerste helft. De basketbalsters wonnen na een Iruststand van 12-29 met 44-52. I In de eerste twintig minuten hield Red Stars zich meestal aan de opdrachten. Je man-to-man verdediging werd in leen klein gebied uitgevoerd om de drib belaars van de Hilversummers geen ■ruimte te geven. Het enorme leng- ■te-overwicht werd ook uitgebuit, door- |dat steeds twee tot drie Soesters zich net de aanvalsrebound bemoeiden, det vijftien vangballen voor rust scoor- |de Red Stars in dat opzicht hoog. Het was dan ook logisch dat Red Stars ■wegliep van Dunckers dat na de hervat- ■ting onnodig dichterbij sloop. In de eer- [ste vijf minuten lukte alles bij Dunckers en ineens was het 26-33. Red Stars dat achterin te veel ruimte weg af en in de aanval te weinig balcirculatie had en niet meer nadrukkelijk in de rebound aanwezig was, hield de marge op mini maal zes punten. Op 40-52 was er weer sprake van een 'redelijke' stand. Twee keer balverlies van de Soesters en twee scores van Dunckers in de laatste mi nuut betekenden 44-52. Sandra Ver- koyen was met negentien punten op nieuw op schot voor de promovendus die nog steeds knbkt voor de derde van in totaal veertien plaatsen. Om dat doel te bereiken, zal zaterdag in sporthal Beukendal in elk geval van concurrent Bourgondië moeten worden gewon- ■De schakers van Soest rekenden ■vrijdag eenvoudig af met De Bilt. ■Door de 2,5-5,5-zege behoudt ■Soest alle kansen op promotie naar ■de landelijke klasse. ■In een lawaaiig clublokaal werden de ■Soesters welkom geheten in De Bilt. ■Het lawaai bleek een ongunstige uit- Iwerking te hebben op de tegenstander ■van Erik Swinkels. Niet geconcentreerd ■speelde deze een zet die hij normaal ge- Jsproken nooit speelt, om meteen daar- Ina foutief voort te zetten. Een korte Twinst partij voor Swinkels was het ge volg. |Na het verrassende begin bleef het ■spannend tot het laatste speeluur, waar- |in de Soester dadendrang uiteindelijk Ide doorslag gaf. Bram Otto bracht de voordelige marge op twee punten door in het late middenspel met een toren I binnen te komen op de zevende rij. Zijn I tegenstander raakte zo in paniek dat de- [ze mat ging. Kopman Koen Vegter K koerste met wit op een voordelig eind- I spel af. Met een paar nauwkeurige zet- ten kon zijn tegenstrever de balans nog I net in evenwicht houden, zodat een plus remise het resultaat was. Mede club kampioen Gerrit-Meine Muis speelde op het voor hem vreemde vierde bord. De tegenstanders dachten meteen aan een tactische opstelling, wat niet het ge val was. Het werkte echter wel zo uit. Gerrit Meine kwam met zwart goed uit de opening, moest zijn tegenstander af en toe bijspringen met het uitvoeren van een legale zet, en won uiteindelijk via een mooi matje. Jan de Gier bracht de partij langzaam los gevochten en in een voor Jan gunstige stelling ging zijn tegenstander door de vlag. Verder was er verlies voor Rob van Au- rich. De afgebroken partij van René Molenaar werd na overleg omgezet in winst voor Soest, die van Hugo van Hengel ging verloren. Het Hoogovens schaaktoernooi werd door Fedde van Tuinen afgesloten met eenderde plaats in de vierde klasse. Hij hield er een boekenbon aan over. Even als Van Aurich die in zijn klasse de der de plaats moest delen. Nog twee wedstrijden scheiden DVSB van een mogelijk kam pioenschap in de landelijke com petitie. Met zestien punten delen de dammers de eerste plaats met WSDV uit Wageningen. Die posi tie werd verstevigd tegen NDG dat met 13-7 opzij werd geschoven. M. van Wijk was de eerste die twee pun ten binnenhaalde. Hij deed dat met een damcombinatie. Ook G. van Niel speelde een sterke partij. In het mid denspel kwam hij een schijf voor en dat was voldoende voor de winst. B.R. Weistra en Tjon A Ong maakten dank baar gebruik van een foutje van hun te genstander en verdubbelden de voor sprong naar 8-0. De enige DVSB-er die verloor, is J.J. den Os. Hij kwam voor onoverkomelij- ke problemen, toen hij in het eindspel een schijf achter kwam. Aan bord 1 had L.M. van der Laan het moeilijk, maar hij stelde toch één punt veilig. Niet over geluk te klagen had Ton van der Ploeg. Tegenstander G. Bakker uit Nieuwegein zag zijn mogelijkheden over het hoofd, toen hij een vier-om- twee eindspel had en enkele zetten later haalde Van der Ploeg er remise uit. De partijen van G.L. de Bruyn, D. Krom hout en C.P. den Kruiff eindigden eveneens in remise. Opvallend was dat de titelkandidaten op de vier onderste borden zeven van de dertien punten verzamelden. Op vrijdag 10 en zaterdag 11 februari worden de nieuwe clubkampioenen van Eemland bekend. De schaatsver eniging heeft voor de titelstrijd de Vechtse Banen afgehuurd. In Utrecht wordt vrijdag begonnen met twee afstanden. De vier beste dames en acht snelste heren van het klassement mogen op zaterdag de 3.000 kilometer rijden, waarna de eindstand kan wor den opgemaakt. Op die dag komen ook de recreanten van SV Eemland aan bod. Zij starten voor de 500 en 700 me ter. Op vrijdag is het programma tussen 16.30 en 19.00 uur gepland, op zater dag van 22.30 tot 23.30 uur. VELDVOETBAL 1. Teus Verwoerd (SEC-zat.)14 Cees-Jan de Vries (WZ'49) 13 3. Paul Castein (Hees) 10 4. Danny Brandenburg (Hees) 7 Erwin de Gier (Hees)6 6. Gerard Becker (WZ'49) 4 Johan van den Brink (Hees) 4 Edwin Lazonder (Hees) 4 Jeroen van Veenendaal (Soest) 4 Arie Treur van schaatsvereniging Eemland heeft zich geplaatst voor het wereldkampioenschap vetera nen dat op 13,14 en 15 maart wordt verreden. De Soesterberger reed zich tijdens selectiewedstrijden in Utrecht naar een achtste plaats in het algemeen klassement, net genoeg voor een in vitatie voor het WK. In de week voorafgaand aan de se lectiewedstrijden nam Treur samen met clubgenoot Cor Varenkamp deel aan de zevende alternatieve elf stedentocht op de Weissensee in het Oostenrijkse Karinthië. Vergezeld van honderden landgenoten legden zijn in lichte regen en sneeuw de bar re tocht van tweehonderd kilometer af. In tegenstelling tot voorgaande jaren werd de wedstrijd verreden op het kleine meer. Dit omdat het grote meer nog niet dichtgevroren was. Treur volbracht de tweehonderd ki lometer ondanks veel valpartijen in ruim zeven uur. Senior Varenkamp had een uur minder nodig. Tijdens de laatste kwalificatiewed strijd voor de voorronden van het Ne derlands kampioenschap op C-niveau, zijn nog eens twee turnsters erin ge slaagd voldoende punten te verzame len om aan de voorronden van het Ne derlands kampioenschap mee te mo gen doen. Jenine van Hooft en Wendy van Rees hebben tijdens de laatste kwalificatie wedstrijd in het sportcentrum Papendal bewezen over voldoende talent te be schikken. Door langdurige blessures van Jill van Dorrestein en Suzanne van Willigen, konden deze niet aan de wed strijd meedoen. De kwalificatie voor de voorronden op C-nivo ziet er nu als volgt uit: Sanneke Kokelaar, categorie Junioren, Wendy van Rees, categorie Jeugd, Jenine van Hooft en Eline van Luyn, categorie pu pillen 1985. Tijdens de voorronde op 28 januari in Houten, voor de Regio kampioenschappen op D-nivo, haalde Eva Smink de negende plaats. Plaatsing voor de finale is afhankelijk van de uit slagen van de overige voorrondes. Drie weken lang hadden de spelers van De Eemvogels kunnen genie ten van hun eerste competitiezege. Kennelijk deed die periode hun goed, want in Aqua Indoor boek ten ze zaterdag hun tweede zege. Middenmotor Reflex werd, vooral dank zij de produktie van Kathja Rauch met 13-10 geklopt. Geplaagd door zenuwen was de start van de Soesters zwak. Voor dat de te gen degradatie knokkende korfballers het goed en wel in de gaten hadden, stonden ze met 0-4 achter tegen een ge motiveerd Reflex. Op dat moment stroopten De Eemvo gels de mouwen op en door zuivere af standsschoten van Kathja Rauch, Erik van der Pol en invaller Wim Oldewarris werd het spannend (3-4). De Eemvo gels waren terug in de wedstrijd en lie ten soms uitstekend korfbal zien. Na een goed opgezette aanval, waarbij alle vakspelers betrokken waren, scoorde Aukje Merema de gelijkmaker. De rust zou met een stand van 5-5 aanbreken. Boeiend Het duel groeide daarna uit tot een boeiend gevecht. Henriëtte Wisse maakte er 6-5 van, maar de vreugde was van korte duur. Toen de vermoeid heid de ploegen parten begon te spelen, liet het schot aan beide kanten te wen sen over. Een uitzondering daarop Moment van bezinning tijdens De Eem vogels-Reflex. Foto: Aldo Allessie vormde Rauch die de stand naar 8-6 til de. Even later was het, mede na doel punten van Wisse en Van der Pol 10-8 voor De Eemvogels. Reflex had energie over en en nestelde zich naast de Soesters (10-10), maar toen kwam opnieuw Rauch in het aan- valsvak te staan. Natuurlijk werd ze in stelling gebracht en Rauch verzaakte niet. Met twee doelpunten, haar vierde en vijfde, besliste zij de wedstrijd. Wisse onderstreepte in de eindfase dat De Eemvogels op weg zijn naar een plek in de middenmoot door haar derde treffer te laten opschrijven. In de bowlingcompetitie is Naadje onttroond als recordhouder voor wat betreft de hoogste serie van een team. Zilveren Ster overvleugelde de score van 538 ruimschoots: 568. Verantwoordelijk voor die prestatie waren Gerard den Enting (201), Ad Buddingh (200) en Gerrit Spierenburg (167). Zij spelen in de maandagavond competitie. Een dag later vielen er opnieuw hoge scores. Carlo Koffrie gooide een game van 213 wat er aan bijdroeg dat Westra/ Koffrie met 4-1 van de Cobra's won. Eddie Epping overschreed eveneens de grens van 200: 201. Een hoge serie kwam op naam van Pe ter Brehler die uitkomt voor het P-team. Met een pinfall van 530 no teerde hij een gemiddelde van nage noeg 176,6. Hij had dus een belangrijk aandeel in de 5-0-zege van zijn team op de Heppie Hoekers. Duizenden lopers uit binnen- en bui tenland waren op de 22e editie van de Midwintermarathon afgekomen, die in en rondom Apeldoorn gehouden werd. Op het programma stonden de minimarathon over 18,6 kilometer de Asselronde over 27,8 kilometer en de Marathon. De meeste Pijnenburgleden hadden ge kozen voor de Asselronde en het zal de insiders niet verbazen, dat veteraan Harry van Brummelen de snelste Soes ter was met een tijd van 1.45.26. Kort daarna volgde Jan van de Lee (Vet.I). Hij liep in 1994 de snelste marathontijd en mocht daarvoor onlangs de bijbeho rende beker in ontvangst nemen. Nu zette hij 1.49.15 als tijd neer. Berend Drenth liet niet lang op zich wachten en finishte in 1.51.18; terwijl Marcel de Boer, met name de laatste kilometers heuvelopwaarts braken hem op, in 1.55.33 doorkwam. Wim van de Veen (Vet.I) liet 2.04.38 voor zich afdrukken, terwijl Ingrid Su- kel iedereen, inclusief zichzelf verraste met een tijd van 2,18.01. De veteranen Paul Vermey en Fred Marsman sloten de rij in 2.18.29 en 2.19.48. Voor de Minimarathon kwamen drie Pijnenburglopers aan de start. Hans de Goede, winnaar van de Runnerscup in 1994, liep moreel gesterkt door deze trofee een nieuw persoonlijk record in 1.14.18. Dick Kamerbeek deed het voor de eerste keer zeker niet slecht en kwam door na 116.37, terwijl veteraan Gerard Roest tot 1.24.31 kwam. In Veenendaal behaalden Tjerk Egtberts, Rudy en Michiel van Schaffelaar brons op de provincia le kampioenschappen turnen. In deze laatste wedstrijdronde was het onderlinge verschil miniem. In de C6-klasse stond Egtberts vierde. Hij moest tot het uiterste gaan om op het podium te belanden. Door een per fecte ringoefening (9.40) goede rek stokoefening (9.20) en de hoogtescore van de dag aan sprong (9.60) wist hij zijn verlies van ruim vier punten de compenseren. Met 45.70 punten werd hij derde. Daarmee liep hij de eentiende achterstand in én won brons. In de C4-klasse moest Springbok Wil lem Strijbosch zijn vierde plaats zien vast te houden. Zijn springbenen lieten het wat afweten, maar een goede brug- oefening en de hoogste score aan de rekstok (8.00) zorgden voor het be houd van de vierde plaats. In de C3-klasse was de spanning tussen de concurrent uit Amersfoort en Rudy van Schaffelaar bijzonder groot. De winnaar van deze derde wedstrijd zou het brons meenemen. Van Schaffelaar had een misser aan brug, doch de con current dèed dat aan voltige. Met het kleinst mogelijke verschil van vijfhon derdste^) werd Rudy winnaar van het brons. In de C2-klasse moest broer Michiel van Schaffelaar eveneens tot het uiter ste gaan. Prima turnwerk aan de ringen en brug maar vooral met het hoogste sprongcijfer (7.90) De limietwedstrijd in Maarssenbroek bood een aantal jongens en meisjes van De Duinkikkers de kans om weer wat persoonlijke records scherper te stellen. Niet bij iedereen lukte dat, maar de stij gende lijn in de prestaties van Inge van Nimwegen zet zich door. Ook deze wedstrijd sneuvelden er weer twee clubrecords. Net had Tish Kuiper een 200 meter rugslagrecord gezwom men of Vivian Spronk verdrong haar weer van deze plek en ook Peter Oost hof zette een scherpere clubtij d neer. Voor de zwemmers onder de tien jaar waren twee starts ingeruimd. Aniek Jasperse, voor het eerst een 100 meter wedstrijd zwemmend, Leonie Oosthof, Paul Spronk en Sebastiaan Schuurman toonden aan dat met veel plezier ook hard gezwommen kan worden. Robbin Blokpoel pakte op de 200 meter schoolslag het openstaande clubrecord met Jurgen van Nimwegen dicht achter hem. Olivier Arnold en Roel Koot maakten hun voornemen om te flitsen op de 100 meter schoolslag waar door ieder een persoonlijk record te halen. Goede tijdsverbetering'en voor Astrid Buxdorff en Leontine Loeber op hun 200 meter wedstrijd. Verrassend zijn de resultaten van Lize van der Berg. Met weinig trainen toch scoren. Eric van Walsem door studie veel afwezig, zou haast aantonen met Lize samen dat niet trainen en veel rust beter zijn voor de prestaties want zijn 56.8 seconden en een eerste plaats op de 100 meter vrije slag spreekt boekdelen. In Noord-Holland hield Shot te weinig over aan het duel met Alkmaar'71. Hoewel Robby Tahirovic uit het voor malige Joegoslavië een maatje te groot was, lieten de tafeltennissers in de overige partijen onnodig punten lig gen. Shot verloor de ontmoeting daardoor met 6-4. De vier punten werden ver gaard door Aksel van Elteren (twee) en René Daselaar. Dit duo won ook het dubbelspel. Voor Martin Fransen had er met name in de single tegen de zwak ke derde man meer ingezeten. Mensen vanaf vijftien jaar die dicht bij huis willen leren sportduiken, kunnen terecht bij Aqua Life Diving. Van be langstellenden wordt alleen een medi sche verklaring van de huisarts ge vraagd. De cursus begint in maart en bestaat uit vijf theorielessen die in Soest zullen worden gegeven, vijf praktijklessen in De Trits in Baarn en vier lessen in bui tenwater. Voor dat laatste zal worden uitgeweken naar bijvoorbeeld het Oostvoornsemeer Aqua Life Diving leidt de cursisten op volgens het PADI-systeem. Voor meer informatie: tel. 033-751688 (na 18.00 uur). Hengelsportvereniging De Snoek baars is opgericht in 1921 en telt momenteel bijna 1400 leden die afkomstig zijn uit Soest, Baarn, Bunschoten, Eemnes en omge ving. In de genoemde gemeenten pachten zij van de contributieopbrengst tal van vis wateren, hebben zijn invaliden-vis- plaatsen aangelegd en diverse soorten verantwoorde vis uitgezet, zoals snoek, snoekbaars, aal, voorn en karper. Dit na beraad met de O.V.B. (Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij), die de vispopulatie dan eerst onderzoekt. Tevens heeft De Snoekbaars eigen con troleurs die de kwaliteit van deze wate ren iedere maand controleren. Ook is er een beperkt aantal peurvergunningen voor Eem en Praam. Ook dit jaar gaat De Snoekbaars weer vis uitzetten in de gepachte vijvers, zo als glasaal een zeelt. In deze vijvers is een vergunning van De Snoekbaars verplicht. Afgelopen jaar hebben de controleurs en de politie diverse zwart- vissers aangehouden en de jeugd gewe zen op de benodigde vergunning. Dit jaar zal de controle zelfs nog intensiever worden. De Snoekbaars heeft ook een eigen ha ven op het Ocriet-eiland, waar zo'n 45 leden hun bootje hebben liggen. In deze haven is dagelijks de heer Christiani te vinden om een oogje in het zeil te hou den. Hij doet daarbij op vrijwillige basis diverse voorkomende werkzaamhe den, zoals reparaties aan boten en stei gers. De kosten van een ligplaats in de haven heeft het bestuur laag kunnen houden (125 gulden per jaar). Dit be drag wordt alleen gebruikt voor het on derhoud aan deze haven. De overige le den van de vereniging betalen hier dus niet aan mee. Het bestuur heeft het laatste jaar ook veranderingen ondergaan. Penning meester Jan Maassen is na 22 jaar ge stopt en secretaris Peter de Rond treedt op de eerstkomende vergadering af. Hij heeft dit werk 29 jaar gedaan. Zij horen absoluut bij diegenen die de vereniging groot hebben gemaakt. De nieuwe pen ningmeester en ledenadministrateur Bert Giele en de nieuw te kiezen secre taris zullen moeten proberen dit werk net zo goed voort te zetten. Visvergunningen zijn te verkrijgen bij Geron, Hilhorst en Kameleon in Soest. Voor informatie kan men terecht bij Willem van der Kraats, tel. 16895. Door de laatste competitiewedstrijd met 7-1 te winnen van BC Kantijls is het twee de jeugdteam van Selby kampioen geworden. Rolf Ortlep moest in verband met een blessure verstek laten gaan. In valler Tim Bijvoet verloor zijn enkelspel, maar de an dere partijen in C-drie werden gewonnen. Slechts één ke.er moest daar een derde ga me aan te pas komen. Het kampioensteam bestaat verder uit Marton van JNieuw- burg, Silvia van Os en Mark Bijvoet. Foto: Aldo Allessie In de vierde van vijf wedstrijden in het nationale crosscircuit heeft Eva Janssen zich naast klassementsleider Karin Dekkers genesteld. Janssen voerde de spanning op door zondag de 3.740 meter lange Keien cross te winnen. Dekkers, met wie zij de dienst uitmaakt in het deelne mersveld van A-meisjes, moest ge noegen nemen met de zesde plaats. Beiden hebben nu even veel punten in de strijd om een ticket voor de we reldkampioenschappen in Enge land. Op 5 maart valt de beslissing in de laatste cross. Bij de dames veteranen evenaarde Mart van Hal haar prestatie van een jaar eerder. Op de 5.460 meter werd ze vierde in 24.06.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15