ll /T\ R\ ~n aruóhocK 1 CULTUUR WËLZjMt ■EEUsnïnsnn Alda Loeffen speelt Annetje Lie' O' Nieuws van de bibliotheek Verrassende herinterpretaties en gewaagde premières Twee reebruine ogen...' in Kasteel Groeneveld [Goed idee jOoe mee n WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 Kindertheater in C-drie Raad van Kerken op Radio Soest Gooise Operette op Radio Soest Kinderparadijs De Vrije Teugel Disney-film 'Blank Check' in kinderbios Masterclass viool in muziekschool voor jongeren La Tempesta in Pauluskerk Baarn stichting openbare bibliotheek Aanwinsten voor volwassenen Tim Armacost Trio in Artishock: Vrijwilligers Vakature Bank Banenpool en vrijwilligerswerk GROEI BLOEI SOEST Lezing over follies 'Koffiedrinken met de boswachter' NNereldH/inkel 'Mode met motief' Natuur O) Nabij IVN-wandeling in Park Groeneveld Statenkandidaten Haak en Van Arkel op GPV/RPF-avond 'Temptation of a Monk' Expositie Tijn van Dijk Jazzclub Perron 5B .qêNSDAG 8 FEl Jeugdnieuws Sportprogramn Het verhaal "Annetje Lie" wordt verteld vanuit de koortsdroom van een meisje. Annetje Lie logeert een tijdje bij haar oma en wordt daar ziek. Ze wil weten waar haar mama is en waarom ze is wegge gaan. Fantasie en we* kelijkheid lopen door elkaar. In haar koortsdroom ontmoet zij allerlei figuren, zoals de Maan en de Muizenkoning, die als een papa en ma ma voor haar zijn. De voorstelling van Alda Loeffen is ge baseerd op het boek "Annetje Lie in het holst van de nacht" van Imme Dros. Scène uit 'Annetje Lie'. Foto: Joop Lennarts. Een heldere, poëtische speelse en met zorg vormgegeven voorstelling voor kinderen van 4 t/m 8 jaar. De voorstel ling begint op woensdag 15 februari om 14.00 uur in C-drie. Kaarten kosten f 6,- voor kinderen en f 8,50 voor vol wassenen. Kaarten reserveren bij C-drie, Willaert- straat 49, tel. 22188, of VVV Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. Op zaterdag 11 februari zendt de Raad van Kerken van 18.00 tot 19.00 uur weer uit op Radio Soest. Het kerkelijk nieuws wordt gelezen door Frédérique Lucas. Jean Telder heeft in zijn muziek programma 'De lof Gods stem gegeven' de heer Kruithof, organist van de Em- makerk, uitgenodigd. In het laatste kwartier vertellen de heer en mevr. Ha gen iets over de bedevaartplaats Keve- laer. Radio Soest heeft opnamen gemaakt van de uitvoering van de Gooise Ope rette in de Vijverhof, op 3 februari j.1. De uitzending is op zondag 12 februari om 12.00 uur. Presentator is Paul Spar- naaij. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 9 februari lm 9.30 uur beginnen de volwassenen m hun activiteiten. Om 13.15 uur mt groep 6 van de Desmond Tutu ooi voor het project over dieren in vinter. Om 15.45 uur komt Sander verjaardag vieren met een heleboel djes. iae 10 februari NVk .43 uur komen Niels, Samantha en hun verjaardagsfeest vieren. en al hun vrienden mee. Ook 's eer! De kinderen die jarig zijn, cole, Britt, Roosje, Tracey, nda en komen op de kinder- ^idisco. Dit duurt van 19.00 ■llïw en we doen heel veel din- - -flffi\»en, dansen en optreden. Wil februari komen Machteld, Ste- P&tnkaH als jarige gasten. Ook ^genielel van het grote aanbod aa»Meiten.^B Maling 13 februari Orr.^uurtonJtroep 3 van de Lud- gen-vsioLTitia heeft voor deze kin- dereaptojectover 'zintuigen' voor bereid® 13.15 uur komt groep 3/4 van D.ksprong. Djeze kinderen ko men aatiwelenover wat dieren eten. Na scbfjd begint om 16.00 uur de kookclr.Deze groep is zeer enthou siast* bq met het ontdekken van de mogelijïieieri m de s^ereldkeuken Dinsdag 14 ïebnijBRi Na schooltijd twee activiteiten: - de playbackcWo. te ®oep oefent voor de grote presentatie 5 mei. - de knutselclub. Ook hier leer je mooie dingen maken onder deskundige lei ding. W oensdag 15 februari Ctai 9.30 uur is de peuter/ouderactivi- riteer begonnen- Zoals W t tsljongeoudeis met hun kleinHH iera naai om plek om te zing®, iets - ïamsiks, op de pony te-ma- een ronije in de dtaaimolS te W Om l1-» nm er V5f "T'iibetpdinmte kijken waar de r-:t voorsumg 'vkinderen vaa4tot en met 12 jaar. Op zondag 12 februari is om 14.00 uur in de kinderbios van C-drie de film "Blank Check" te zien. Een aanrijding met een glimmende Ja guar verandert de mountainbike van de 11-jarige Preston in een zielig hoopje schroot. Maar geluk bij'een ongeluk... Preston ontvangt een schadevergoe ding van de bestuurder van de Jaguar, Quigley, in de vorm van een cheque. Quigley vergeet in de haast het bedrag in te vullen en dus grijpt Preston zijn kans. Hij vult een bedrag in van 1 mil joen dollar! En Preston weet heel goed wat hij daar allemaal mee kan doen. Helaas weet Quigley dat ook... Een Disney-film vol spanning, avon tuur en plezier voor kinderen vanaf 6 jaar. De film is ondertiteld en duurt 87 minuten. Kaarten reserveren bij C-drie, Willaert- straat 49, tel. 22188, of VW-Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 De Schoof Molenstraat 142. Metaalbewerking: Meld je snel aan voor de cursus Technica-10 als je 10 t/m 13 jaar bent. Ben je, of wil je wel technisch worden, dan is dit de club voor jou. Op de cursus Metaalbewer king leer je hoe je moet solderen, met gereedschappen moet werken en watje allemaal kunt maken, De cursus is op maandagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur. Wil je meer weten, bel dan naar Barbara in De Schoof, tel. 12527. De Engh Albert Cuyplaan 200. Instuif: Elke woensdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur wordt er een activi teit georganiseerd voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. Er wordt geknutseld, spel letjes gedaan, film gekeken, wedstrij den gedaan enz. De entree is f 1,-. Op de scholen in de buurt worden de pro gramma's verspreid. 'Stap voor Stap': De speel-o-theek zoekt nog enkele vrijwillig(st)ers die mee willen helpen met de uitleen van speelgoed, vooral mensen die wekelijks of eens per 14 dagen op de woensdag avond beschikbaar zijn. Openingstij den van de speël-o-theek: dinsdag 9.30 - 11.30 uur; woensdag 19.30 - 21.00 uur; donderdag 15.30 - 17.00 uur. Voor meer informatie, tel. 21987 (vra gen naar Ellie Komrij). In de Soester vestiging van de Regiona le Muziekschool Amersfoort (RMA) wordt op zaterdag 11 februari een mas terclass viool verzorgd door Qui van Woerdekom. Hij is docent aan het Ko ninklijk Conservatorium te Den Haag en is speciaal belast met de begeleiding van jong talent. De masterclass is een vervolg op de sa menwerking tussen de RMA en het conservatorium en is bedoeld om RMA-leerlingen extra mogelijkheden te bieden. Voor informatie over de masterclass in het gebouw aan het Kerkplein in Soest kan contact .worden opgenomen met Arie Keijzer, tel. 033-622004. Zaterdag 11 februari organiseert de Stichting Luisteravonden Oude Mu ziek Baarn haar eerste concert in dit nieuwe jaar. In de Pauluskerk aan de Baarnse Brink vindt dan een optreden plaats van het barokensemble La Tem pesta. Er worden composities gespeeld van o.a. J.S. Bach en G.Ph. Telemann. La Tempesta wordt gevormd door Frank Oberschelp, blokfluit; Frank Wakelkamp, barokcello; en Yuko Ko- ga, clavecimbel. Voor het concert in de Pauluskerk wordt het ensemble ver sterkt door de barokhoboïst Eernando Souza. Het concert begint om 20.15 uur. Kaar ten (f 20,- 17,50) zijn te koop bij Pre lude (Laanstraat 100a, Baarn, tel. 02154-23015) en 's avonds aan de kerk. Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Romans Informatieve boeken .9 Brown, Sandra: De prijs van passie. Een vrouwelijke arts raakt verwik keld in spannende gebeurtenissen als ze zich in de plaats vestigt waar ze ooit werd betrapt op een geheime re latie. Voor de liefhebber van een ro mantisch en ontspannend verhaal. Cussler, Clive: Vixen 03. Op de bodem van een meer in Colo- rado wordt in 1988 het wrak van een vliegtuig ontdekt dat tijdens een tocht in 1954 is verdwenen, terwijl het een gevaarlijke lading vervoerde. Dawson, Suleika: Fleur. Een man en een vrouw, wier harts tochtelijke relatie door haar ouders onmogelijk is gemaakt, kunnen niet aan hun liefde toegeven als ze elkaar tijdens de Tweede Wereldoorlog op nieuw ontmoeten. De Blasis. Celeste: Verborgen ei land van het geluk. In het Amerika van rond 1860 is een jonge vrouw onder een valse naam op de vlucht voor een machtig man. Een boeiend en romantisch liefdes verhaal. Pacter, Trudi: Emerald. Een beeldschone jonge vrouw uit Mauritius verlaat haar geboorte-ei land met een film-acteur. De relatie loopt stuk en ze bouwt een carrière op als mode-ontwerpster. Een goed verhaal over de bijzondere wereld van de haute couture. Saunders, Kate: Als de nacht ons overvalt. Na hun schooltijd belanden vier vriendinnen in Londen, waar hun zorgeloze society-leventje drama tisch verandert na het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog. Star, Nancy: Welkom thuis, lieve ling. Raadselachtige gebeurtenissen vor men een zwangere Amerikaanse vrouw, die zich bepaalde voorvallen uit haar jeugd niet meer kan herinne ren, de sleutel tot de ontdekking van een gruwelijke waarheid. Boeiende, goed geschreven psychologische thriller. 429 Anderson, Joan: Engelenver- halen. Bundel waargebeurde verhalen van gewone mensen wier pad gekruist werd door een engel. Boek voor een breed publiek, prettig leesbaar, boeiend en informatief. 785.7 Barelds, Marco: House-par- ty: the answer: mystery, hystery, his- tory. Overzicht in woord en beeld van de populaire houseparties en housemu ziek. 599.2 Galjaard, H.: Alle mensen zijn ongelijk: de verschillen en over eenkomsten tussen mensen: hun er felijke aanleg, gezondheid, gedrag en prestaties. Boek met wetenschappelijke gege vens over het menselijk bestaan. 906.6 Goodfellow, Caroline: Het eindeloze poppenboek. Historisch overzicht van allerlei soorten poppen vanaf ca. 1680 tot heden. Gedegen naslagwerk op dit gebied.203.1 Mythen van de mens heid. Overzicht van mythologische tradi ties en godsdienstige of heroische le genden uit de gehele wereld. Prach tig geïllustreerd met meer dan 500 kleurenfoto's. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil- laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Een concert beginnen met een compositie die op die avond voor het eerst door de hele band ge speeld wordt, is nogal gewaagd. Veel musici zullen zoiets niet aan durven en slechts professionals brengen dat tot een goed einde, zoals het Tim Armacost Trio za terdag j.1. in Artishock. De kwaliteiten van dit trio zijn wellicht ten dele terug te voeren op het feit dat de leden ervan in muzikaal opzicht zul ke uiteenlopende figuren zijn die elkaar goed blijken aan te vullen. Zo viel aan het spel van saxofonist Tim Armacost op hoe menige solo opgebouwd bleek uit fraai aaneengeregen frasen, hetgeen bij deze musicus een continue stroom van ideeën deed vermoeden. Het was net alsof de lengte van zijn soli slechts door fysieke factoren werd beperkt; wat zijn muzikale fantasie betreft had hij nog wel langer kunnen doorgaan. Het felle en opzwepende spel van de hier te lande (nog) onbekende drum mer Falk Willis drukte met name in de snelle stukken een duidelijk stempel op Smitsweg 311, tel. 12630 De banenpool is een subsidieregeling voor langdurig werklozen. Zij kunnen worden ingezet voor werkzaamheden bij de overheid en non-profitinstellin- gen. De gevolgen van de oprichting van de banenpool voor werknemers zijn in middels redelijk bekend: enerzijds ver mindering van de werkbelasting, an derzijds het gevaar van verdringing van gewone banen. Ook de slechte arbeids voorwaarden en perspectieven van de banenpoolers zelf staan steeds meer in de belangstelling. Het plaatsen van banenpoolers in vrij willigersorganisaties of bij instellingen waar, naast betaalde krachten, ook vrij willigers werkzaam zijn, heeft gevolgen voor het vrijwilligerswerk, positieve en negatieve. Naar welke kant de weeg schaal doorslaat is afhankelijk Van veel factoren. Hierbij speelt bijvoorbeeld de grootte van de instelling of organisatie een rol en de reden waarom de aanstel ling van één of meer banenpoolers wordt overwogen. Doorslaggevend voor de relatie tussen banenpool en vrijwilligerswerk, is hoe de vrijwilligersorganisaties tot een be slissing komen tot het al dan niet plaat sen van een banenpooler. Te veel orga nisaties denken hun problemen met bij voorbeeld de werving en inzet van hun vrijwilligers op te lossen door een ba nenpooler aan te nemen. Andere instel lingen zien de banenpool als de manier om tegen geringe kosten de organisatie verder de professionaliseren. Men staat vaak te weinig stil bij het karakter van de banenpoolregeling, de positie van de banenpooler en de gevolgen voor de vrijwilligers. Ook vindt men dat het werk en de inzet van vrijwilligers maatschappelijk te weinig wordt gewaardeerd. Dit geldt ook voorsde wijze waarop de banenpool zijn intrede doet in het vrijwilligers werk. Soms blijkt de banenpool een steunpilaar. Vaker betekent de banen pool verdringing van vrijwilligerswerk. Er komen minder interessante vrij willi- gersplaatsen. Eveneens staan de voor zieningen en de zeggenschap van vrij willigers binnen de organisaties onder druk. De vrijwilligers worden op het eerste gezicht minder belangrijk en dreigen naar de marge van de organisa tie te verdwijnen. Er zijn meerdere partijen betrokken bij de plaatsing van een banenpooler in een organisatie waar ook vrijwilligers wer ken. Deze hebben allemaal hun eigen belangen en hebben in de praktijk vaak te weinig oog voor de andere betrokke nen. Daarom is er een brochure uitge komen die de problematiek benadert vanuit het gezichtspunt van de drie be langrijkste betrokkenen: de banenpoo ler, de vrijwilligers en de vrijwilligersor ganisatie of instelling. Daarnaast bevat de brochure een stappenplan, dat een hulpmiddel kan zijn voor organisaties die overwegen een banenpooler in dienst te nemen. De brochure kunt u bestellen bij de Vrijwilligers Vakature Bank. Vakatures 4-111: Mensenrechten-organisatie Baarn vraagt vrijwilligers voor het voorbereiden van akties. 6-124: Organisatie voor vluchtelin gen-opvang zoekt een ondernemend persoon die in regio Soest het netwerk van vrijwilligers wil aanvullen. 7-106: Kinderboerderij vraagt vrij willigsters voor kinderactiviteiten (in samenwerking met anderen), 1 tot 5 middagen per week. 8-133: Centrum voor geestelijk ge- handicap tenzorg zoekt vrijwillig(st)ers voor zgn. 'bezoek-ouder-relaties', d.w.z. dat een bewoner regelmatig wordt bezocht en dat er met hem/haar gezelli ge dingen worden ondernomen. 14-107: Reactiveringscentrum Voor ouderen en bedlegerigen Amersfoort en So est zoekt sociaal voelende men sen die de patiënten in de huiskamer helpen met allerhande bezigheden; in het dagbehandelingscentrum helpen met activf teiten, en/of 's zaterdags en zondagm iddag de mensen gezelschap houden in de recreatiezaal. 15-114: Woonvoorziening voor licht verstandelijk gehandicapte jongeren Bunschoten zoekt vrijwilligster die een bewoonster op donderdagavond van en naar de voetbaltraining in Baarn wil rij den, tegen onkostenvergoeding. Inlichtingen bij de Vrijwilligers Vaka ture Bank, Smitsweg-311, dinsdag t/m donderdag 9.00-12.00 uur, tel. 12630. de muziek. Dit in een fraai contrast tot bassist Joris Teepe die zijn meest in drukwekkende bijdragen leverde daar waar hij juist weinig noten nodig had. De eigenaardigste gebeurtenissen von den na de pauze plaats. Bijvoorbeeld het stuk 'Evidence' van Thelonious Monk; voorafgaand aan de 'gewone' uitvoering werd het thema door de drie musici al handenklappend gespeeld, iets wat gezien de grilligheid van dat stuk niet gemakkelijk zal zijn geweest. Ook een stuk van Joris Teepe, als duet voor saxofoon en bas, bewaarde men voor de tweede set. Naast eigen composities werden veel standards gespeeld die echter een zoda nig frisse en eigenzinnige benadering kregen dat ook deze stukken niet (zoals dat vaak wel het geval is) in de anonimi teit dreigden te verzinken. KONINKLIJKE NAMSCMAPhU PLANTKUNDE a Op donderdag 16 februari zal de heer W.G.J.M. Meulenkamp voor Groei en Bloei een dia-lezing houden over "fol lies". Follies zijn opmerkelijke bouw sels die in tuinen en op buitenplaatsen voorkomen. Meulenkamp is kunsthis toricus en publiceert artikelen over met name tuinhistorie. Hij publiceerde in Engeland met Gwyn Headley in 1981 het boek "Follies" en richtte met hem en Andrew Plumridge "the Folly Fel- lowship" op. Hierdoor geïnspireerd werd in Nederland de Donderberg- groep opgericht. Voorjaar 1994 ver scheen van zijn hand in de Stichtse Mo numenten Reeks het boekje "Follies en Tuinsieraden" De lezing vindt plaats in het EHBO-ge- bouw, Parallelweg 7a. Aanvang: 20.00 uur. Entree: leden gratis, niet-leden f 3,-. De terreinbeheerders van Staats bosbeheer weten maar al te goed dat de mens het evenwicht tussen cultuur en natuur bepaalt in het Nederlands landschap. Komt er teveel van het één, dan gaat dat vaak ten koste van het ander. Een goed voorbeeld is het aantal reeën in joqge bossen in Flevoland. Dat aantal moet in de hand worden gehouden. Waarom? En hoe? Dat vertelt Jan van den Bosch, beheerder van het district Flevoland, tijdens 'Koffiedrinken met de boswachter' in Kasteel Groeneveld te Baarn op zondag 12 februari. Onlangs ontstond er in de media nogal, wat ophef over het afschieten van reeën. Volgens het Staatsbosbeheer no dig om de schade aan jonge bosaan- plant te beperken. Leuk is het niet, maar het kan nu eenmaal niet anders. "Wel!" roepen de organisaties zoals de N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 In hét voorjaar start Fair Trade Organi- sation in samenwerking met de landelij ke vereniging van Wereldwinkels met de campagne "Mode met motief'. In Nederland tooit men zich soms met goud en diamanten om onze rijkdom te etaleren, maar soms zijn er in onze sie raden ook andere motieven te vinden (religie, bijv.). Heel vaak is het ook mo- de-bewustzijn of een echt eigen idee dat uit sieraden spreekt. Er komen nu sieraden uit de Derde We reld die voldoen aan de moderne, be wuste consument. Ze zijn afkomstig van producenten die hun handwerk graag verkopen als daar een eerlijke prijs tegenover staat. Dit sluit tevens aan op de huidige trend om authentie ke, ambachtelijke sieraden van natuur lijke materialen te dragen. De Derde Wereld is daar rijk aan. Daar zijn sieraden in vele culturen ook een teken van rijkdom. De Massai-vrouwen in Kenia scheren zelfs hun hoofd kaal om de sieraden beter tot hun recht te la ten komen. De kralen die zij dragen geven niet al leen hun welstand aan, maar er zijn ook andere symbolieken in te vinden. Blauw bijv. is de kleur van God. Groen is de kleur van de vrede. In de campagne "Mode met motief' is aan een samenhangende modelijn ge dacht. De kettingen uit Peru en de tas sen uit Kenia kunnen samen één geheel vormen. Voor bijpassende kleding kan de We reldwinkel in Soest niet zorgen, maar die zijn in Wereldwinkels in de naaste omgeving te vinden. Als "Mode met motief' van start gaat heeft het dus wel zin een extra bezoek aan de Wereldwin kel te brengen. Dierenbescherming. "Zet ze maar op transport naar Luxemburg in plaats van ze af te maken!" "Onzin!" roepen weer anderen, "tijdens de reis daarheen overlijdt het merendeel van de dieren aan de gevolgen van stress." Weer an deren adviseren synthetische wolvenu- rine in de pas aangeplante bossen te gooien. Daar houden reeën namelijk niet van. Of moeten we ons wellicht niet zo druk maken om die bossen? In dit soort kwesties is de werkelijkheid meestal in gewikkelder dan uit deze uitspraken kan worden opgemaakt. Het district Flevoland telt 2000 reeën. Zonder in grijpen, afschieten dus, neemt het aan tal jaarlijks met de helft toe. En dat is bedreigend voor de jonge bomen. Jan van den Bosch wéét als geen ander hoe de werkelijkheid in elkaar zit. Om wat voor dieren gaat het eigenlijk? Hoe le ven ze, wat eten ze en welke functies hebben reeën in het Nederlandse land schap? En wat komt er allemaal kijken bij het beheer^van eerf reeënpopulatie? Jagers, dierenbeschermers, actievoer ders en andere geïnteresseerden: ze zijn allemaal welkom op zondag 12 februari a.s. Aanvang 11.00 uur. Toegang f 3,-. Van 1 april tot en met 17 april is er in Kasteel Groeneveld een tentoonstel ling te zien van de Vereniging Het Ree wild. Deze aflevering van 'Koffiedrin ken met de boswachter' is een voor proefje! Zondagmiddag 12 februari verzorgt I.V.N.-Eemland een natuurwandeling in het park van "Kasteel" Groeneveld, om 14.00 uur vanaf de brug van het kas teel. Deze wandeling zal ca. anderhalf a twee uur duren en gaat over goed begaanbare paden en is dus geschikt voor mensen die wat minder goed ter been zijn en voor rolstoelgebruikers. Het kasteel herbergt thans het "Natio naal centrum voor Bos, Natuur en Landschap" van S.B.B. Met de bouw is omstreeks 1696 begonnen en de bijbe horende Franse stijltuin werd aanslui tend aangelegd. In die tijd een gebrui kelijk ontwerp voor kastelen en land huizen. De Gezichtslaan herinnert er nog aan. In de loop van de tijd veranderden smaak en stijl en het strakke Franse ont werp veranderde langzaam maar zeker in een Engels landschapspark. Weer la ter, rond de eeuwwisseling, was het park tot volle wasdom, maar helaas werd er vanaf die tijd weinig aan onder houd gedaan. In 1982, na de restauratie van het kas teel, werd met het parkherstel begon nen. Inmiddels zwaait dus StaatsBos- Beheer er de scepter. Het landgoed en het kasteel zijn de laatste jaren een zeer gewaardeerde attractie geworden voor cultuur- en natuurminnende mensen. Het landgoed ligt op een overgangsge bied tussen de Eempolder en de Utrechtse Heuvelrug en biedt weidse vergezichten, maar heeft ook intieme hoekjes, evenals grootse beuken, span nende doorkijkjes en romantische wa terpartijen. Op de wandeling zal aandacht besteed worden aan wintervérschijnselen, maar ook aan de landschapselementen, die in ruime mate aanwezig zijn. Bijzonderhe den in het oorspronkelijk door de archi tect Zocher in 1835 ontworpen park zijn de ijskelder (niet toegangkelijk), waar vleermuizen in overwinteren en de "Wijnberg" Vogels zijn hier even eens ruimschoots vertegenwoordigd, niet het minst door de hier aanwezige reigerskolonie. Informatie, tel. 22386. Op dinsdag 21 februari organiseren hetl GPV en de RPF in Soest een gezamen-l lijke bijeenkomst in verband met del Statenverkiezingen van 8 maart. Datl gebeurt in het Griftland College aan del Noorderweg, aanvang 20.00 uur. Del beide Soester kandidaten die op de ge-I zamenlijke GPV/RPF-lijst (nr. 6) voorl de provincie staan - Maijan Haakl (GPV) op nummer twee en Dick vanl Arkel (RPF) op nummer drie - zullen het woord voeren. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 9 februari: Enige maanden geleden draaide in de filmhuizen Clara Laws film 'Autumn Moon', een verstilde, bijna meditatieve studie van de ontmoeting tussen eem meisje uit Hong'Kong en een Japanse fotograaf. Wie zich deze film herinnert, zal van Laws nieuwste film, 'Tempta tion of a Monk', behoorlijk opkijken. Na het intieme 'Autumn Moon' waagt Clara Law zich aan een aanzienlijk grootschaliger productie: een rijk ge kostumeerd historisch spektakelstuk, gebaseerd op een verhaal van Lilian Lee, de populaire schrijfster die eerder de literaire basis legde voor Chen Kai- ges 'Farewell to my Concubine'. Oppervlakkig gezien lijkt 'Temptation of a Monk' een heel andere film dan zijn voorgangers, maar bij nadere beschou wing blijkt dat maar ten dele het geval. Law borduurt in 'Temptation...' verder op haar eerder getoonde cultuurkritiek: "In de huidige wereld waarin de chaos regeert en de waarheid zich moeilijk laat definiëren kan alleen een terugkeer naar het verleden ons helderheid ver schaffen." En net als in haar eerdere films verdiept ze zich in oude Chinese waarden als trouw, eer en integriteit. 'Temptation of a Monk' speelt in 626 voor Christus, ten tijde van de Tang dynastie. De oude keizer ligt op sterven. Twee van zijn generaals nemen tijdens het spelen van een partijtje Go beslis singen over leven en dood. Huo is als krijgsheer in dienst van de capabele jongste troonopvolger, generaal Shi hoort tot het gevolg van de onbekwame kroonprins. Om na de dood van de kei zer een burgeroorlog over de troonop volging te voorkomen stemt Shi in met Huo's plan om de wettige pretendent en zijn gevolg te vermoorden. Na dit verraad moet hij met zichzelf in het reine komen en daarom kiest Shi voor het ascetische monnikenleven. Hoe moeilijk het is om het wereldse af te zweren, blijkt als prinses Scarlett, die verliefd is op Shi, de kersverse monni ken verleidt tot het bezoeken van een bordeel. De prinses sterft tijdens een treffen met generaal Huo en zijn gevolg, en de kwade krijger zendt haar, in een andere gedaante, opnieuw naar Shi om hem nogmaals te verleiden. Tenslotte blijft Shi alleen achter en kan gelouterd en berustend in zijn lot het ware monni kenbestaan gaan leiden. 'Temptation of a Monk' put uit vele bronnen: bijbelse motieven, Shakes- peare- en Westerncitaten spelen naast boeddhistische en taoistische filoso fieën een rol in de film. Opvallend is verder de nadrukkelijke stilering. Law heeft dankbaar gebruik gemaakt van de expressieve mogelijkheden van mas kers en grime, een overdaad die prach tig aangeeft hoe in het begin van het verhaal de generaals zich verschuilen en ver van hun diepere ik afstaan. Ook het fraaie en effectieve kleurgebruik laat een ontwikkeling zien van overvloed en rijkdom naar ascese en innerlijke rust. Het rood, blauw en geel (Tang-kleu ren) in de kostuums van het eerste deel worden later in het verhaal gedomi neerd door blauw, dat tenslotte ver bleekt naar wit, wanneer de zuiverheid overwint. Clara Law (1958) werd als kind van Chinese emigranten geboren in Macao. Ze behaalde een graad in de Engelse letterkunde aan de universiteit van Hong Kong, volgde de filmacademie in Londen en woont en. werkt momenteel in Hong Kong. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65-t- f 5,-. Zaterdag 11 februari: De inhoudelijke beeldaspecten zijn het meest van toepassing op het werk van Tijn van Dijk, dat gemaakt is in 1994. Hierin valt een duidelijke verandering in stijl te zien in vergelijking met voor gaande schilderijen. Persoonlijke ervaringen uit het verle den en de relatie van het individu met de omgeving vormen zijn grootste in spiratiebron. Om deze innerlijke ge voelens in beeld te vertalen, is gebruik gemaakt van symboliek. Voorwerpen die aan de werkelijkheid ontleend zijn, maar met een eigen inhoudelijke inter pretatie, die in de context van de totaal voorstelling gezien kan worden. Sur realistische invloeden zijn dan ook in zijn werk terug te vinden. Van Dijks in terpretatie van de werkelijkheid houdt nauw verband met het onderbewuste waarin diepere gevoelens besloten lig gen. Eerlijkheid en ontvankelijkheid in datgene wat wordt afgebeeld zijn dan ook noodzakelijk, om mogelijk te ma ken wat in de maatschappij vaak te wei nig gebeurt: het delen van diepere emo ties, die we allen hebben. Volgens de goede gewoonte wordt ook de expositie van Tijn van Dijk opgeluis terd met muziek. Na de opening speelt Perron 5B, bestaande uit tenorsaxofo nist Semmy Prinsen, pianist Cesar Stormvogel en een aantal vooralsnog onbekende gastmusici. Aanvang: 21.00 uur. Toegang vrij. iiwl mensen hebben goed I cr boe het in de kerkan i nnen- Maar veel van h ideeën blijven onopj baaron» komen de Sai po-ketken nu met de p e de kerk'. Zo krij I eatieve mensen de kans L idee aan de slag te g; j. (je kerkdienst samen Max 1 liffie drinken. Een kinderpr oor de lokale radio maken. Sl brengen over een onrech Echter. Een kringloopcentru Asielzoekers helpen me £en informatiebijeenko L beleggen. In de vakantie i |ijs in Roemenië opknapi kerkdienst houden zonder pri L veel muziek en zang... Jtomaar wat voorbeelden van Lkerk anders toe kan gaa Taanderingen, die vaak een f Lil betekenen. De prijsvraag lerk' is "P zoe'c naar zu"<e f Lgesties voor verandering. I it kerk levend en bij de tijd e kunnen bijvoorbeeld gaa |I#rm van de kerkdienst, hulp ■oor de kerk of aankleding Ikrkgebouw. Kortom, alles llerk maar aantrekkelijker en e Iterk van wordt. Inzenden tot 15 mei ■e prijsvraag kent weinig bepi Iedereen mag meedoen. Jong Kerklid of niet. Het is de bede Lensen uit zoveel mogelijk ke §Leve de kerk' meedoen, al Initiatief van de Samen op Wej Pok groepen kunnen samen Insturen. De belangrijkste vor Uat het idee zo concreet mog Iwerkt wordt. Voor de vi ideeën ligt een geldprijs van BASKETBAL The Red Stars Het tweede junioren team moe zoek bij Dunckers met wie c plaats werd gedeeld. Het was algemeen een slechte wedstriji een inzinking van Red Stars in I van de tweede helft na, gelijk ii opging. Dunckers speelde bij stant met de basis vijf, terwijl F joed doorwisselde. Dunckers Stars bijblijven door de missers Stars. Met nog elf seconden op scoorde Sebastiaan de Ruiter mogelijke driepunter, waarde Stars met drie punten verscl Eindstand: Dunckers - Re 46-49. Coach Antoinette vai van de passerella's zag haar me een vierkoppig team van de me Dunckers winnen en hoe: R< MP1 - Dunckers MP1 92-42. VOETBAL ZATERDAG Hees De B-junioren begonnen als aan de wedstrijd tegen TO maakten dit in de aanvang g< ment waar. Ze speelden or reerd. Na een kwartier kwam lijn in het spel en de eerste de bt de aanval was direct raak. To Ligt ging goed door op een dii van Michel van Drie en had geen moeite om Hees op voors brengen. Nog voor rust werd toen De Ligt een scherpe vooi voudig kon binnenlopen. Direr kwam Hees op 3-0 maar had i de hulp van de TOV-keeper i dig. De B-junioren blijven on aan de kop van de ranglijst. SEC Zaterdag konden bijna alle wei doorgang vinden. Alleen de strijd van de B-junioren, wer steld. De overige punten wen deeldvijf maal gewonnen, v verloren en éénmaal gelijk. De en nuttigste overwinning was team van de Dl pupillen. Me achttien spelers moeten iedere gedeeld worden. Coaches/ Teus Verwoerd Ronald d hebben blijkbaar een gouden 1 want na de winterstop werd i verloren. Het meest spannend hij het jongste F3 team. Pas dr 'en voor tijd zorgde Eric Smede de winnende treffer. Zaalvoetbal 21,00 uur RKZ-Hees (Naarde Basketbal 18.45 uur Red Stars (D)-Boui (Beukendal) Korfbal 14.50 uur Eemvogels-Hemer (Aqua Indooi) Voetbal 2430 uur Zeewolde-WZ 49 wolie) 14-30 uur SEC-Hees (Bosstri West) Volleybal 16.00 uur Longa'59-Stam/S (Lichtenvoorde) 10 uur Stam/SoVoCo (b (De Bunt) (i%! I (De

Soester Courant | 1995 | | pagina 18