wöIden. En dit zijn de knallers van deze week: 998 159 098 Schadeclaim gemeente bij Midnet Ook Soest helpt bij opvang van vee en evacués uit bedreigde gebieden Nieuwe aankomsttijden NS-treinen probleem voor verkeersafwikkeling LEEGVERKOOP DAMESKLEDING 75% KORTING ONS WERK MAG BFST 4 De Ster Damesmode h WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 73e JAARGANG NO. 24 Busbedrijf kan door acties niet aan verplichtingen voldoen Plaatselijke agrariërs en MC Molendael gastvrij 3 Actueel 9 Op Soest 11 Soesterberg 13 Sport Akkoord speciale dienstregeling bus in zomer Man en vrouw lichten gemeente voor twee ton op LEEGVERK00P KUNSTNAGELS Stance Andeweg t .CEL Mogelijk langduriger opstoppingen in Soest-Zuid delta I HET VLEESCENTRUM Zonwering Soest eo tl Print S Kalkoenfilet Danone luchtige kwark Karmijn hand appels VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest JÊVan Breukelen - Vast-goed Uw belastingaangifte al geregeld? Kleinegris, groots ADMINISTRATIES/BELASTINGEN TELEFOON 02155 -13260 Op de winter-zomer collectie (pantalons, rokken, blouses, truien, japonnen, blazers enz.) De Ster, Van Weedestraat 7 - Soest Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 S€»ST!k Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 13,- Buiten Soest f 26,- Losse nummers 75 ct. Gecontr. opl. 11.650 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De gemeente zat bij Midnet Regio West een schadeclaim indienen. Dat in verband met de financiële consequenties voor de gemeente van de stakingsacties in het streek vervoer. Hoe hoog de schade van de gemeente oploopt, is op dit mo ment moeilijk te zeggen. Soest draagt per werkdag en zaterdag maximaal 1.250 gulden bij aan het hui dige bussysteem. Het exacte bedrag is afhankelijk van het aantal reizigers. Zonder die bijdragen zouden er veel minder bussen in Soest rijden. Door de acties van buschauffeurs die lid zijn van de Vervoersbond FNV, kon Midnet vanaf donderdag 19 januari echter niet voldoen aan de verplichtin gen die in het contract met de gemeente staan. Tot en met woensdag 25 januari bleven ook tijdens de spits veel bussen in de remise staan. Daarna bepaalde de rechter dat er alleen tussen 10.00 en 15.00 uur acties mogen worden ge voerd. In een brief aan Midnet schrijft het col lege dat de gemeente alleen al in de eer ste week van de acties een directe scha de van tenminste 6.000 gulden heeft ge leden. Dat komt doordat sinds 19 ja nuari veel minder mensen gebruik van de bus konden maken. In gebreke In de ogen van het college is Midnet in gebreke gebleven en lijdt het voor Ne derlandse begrippen unieke busplan schade. Gevreesd wordt dat de toena me van het busgebruik met vijftien tot twintig procent zal afnemen. Na de offi ciële tellingen zou Soest dat bij de afre kening van de dienstregeling 1994-'95 direct in de portemonnee voelen. Midnet heeft tot dusver alleen monde ling gereageerd op de aankondiging van de schadeclaim. Volgens een woord voerder van de gemeente neemt de ver voersmaatschappij op dit moment een afwachtende houding aan. Verenigd Streekvervoer Nederland (VSN) heeft onlangs een schadever goeding in het vooruitzicht gesteld voor particuliere abonnementenhouders. Op het gemeentehuis aan het Raad huisplein is men verbolgen over het feit dat de gemeente nog niet officieel is be naderd over een schadevergoeding. Het verwondert het college vooral om dat Soest een drie-jarig abonnement (contract) heeft genomen, waarmee maximaal 1,3 miljoen gulden is ge moeid. Het is overigens de vraag of Soest kans maakt op een schadevergoeding. Mid net zou zich mogelijk kunnen beroepen op het feit dat ze door 'overmacht' niet aan haar verplichtingen kan voldoen. Op het gemeentehuis verwacht men echter een 'sportievere' reactie, te meer daar komende zomer het busplan wordt geëvalueerd. Daarna zal de gemeente raad beslissen of het bussysteem met in gang van de dienstregeling 1996-'97 moet worden voortgezet. Het huidige contract loopt af in mei 1996. Ook Soest is, zij het indirect, betrokken geweest bij de watersnood-ramp die ons land al twee weken in de ban houdt. In Medisch Centrum Molen dael is een inwoner van Tiel opgevangen. Het ziekenhuis had, evenals en kele lokale bejaardentehuizen, plaatsen gereserveerd voor het geval dat nog meer evacués zouden moeten worden ondergebracht en hield tijdens de nood-toestand extra personeel paraat. Verschillende plaatselijke Controleren agrariërs hebben plaats geboden aan vee van collega's uit de getroffen ge bieden. Een aantal van hen heeft ook geholpen bij de evacuatie van het vee naar andere veilige plaatsen. Veehouder Hofs (links) met Soester agrariër C. Blom bij de geëvacueerde koeien. Foto: Aldo Allessie In het ziekenhuis aan de Soesterbergse- straat verbleef sinds donderdag een in woner van TieL Het betreft een man die patiënt is bij Thuiszorg in zijn woon plaats. Zijn vrouw was bij familie in de omgeving van Rotterdam onderge bracht, maar kwam regelmatig op be zoek. Nadat bekend werd dat de geëva cueerde mensen mochten terugkeren naar hun woning, heeft Molendael overplaatsing geregeld naar het zieken huis in Tiel. Dat ziekenhuis was maan dag nog alleen geopend voor spoedge vallen, maar Willem Scholten van Mo lendael zei maandag te verwachten dat de Tielenaar gisteren of vandaag zou worden overgeplaatst. Tijdens de nood-toestand had Molen dael een speciale unit met 32 bedden klaar staan voor de opvang van evacués uit verpleeghuizen. Daar hoefde uitein delijk geen gebruik van te worden ge maakt. Hetzelfde geldt voor twintig slaapplaatsen die het Soester zieken huis klaar had staan. Naar verluidt waren overigens ook mensen uit de evacuatiegebieden tijde lijk neergestreken bij familieleden in Soest. Vee C. Blom van de A.P. Hilhorst is één van de Soester agrariërs die spontaan hulp heeft aangeboden. Op zijn boerderij verbleven tot zondag onder meer ze ventien melkkoeien, 28 stuks jong vee en vijf kalveren van veehouder A.B. Hofs uit Dodewaard. Blom had zich vorige week maandag opgegeven, nadat de situatie in het ri vierengebied riskanter werd. Twee da gen later kwam er al vee aan. In de tus sentijd trok hij met Pieter Kuyer naar Tiel om te helpen bij het transport van "We hebben tachtig biggen van een veehouder uit Tiel naar andere colle ga's gebracht. Je zag overal transport wagens. Via, via kwam je weer bij een andere agrariër terecht om vee onder te brengen. Iedereen hielp iedereen," ver telt de Soester Blom die onder de in druk is geraakt van de evacuatie en de situatie in het gebied waar de dreiging van het water groot is. "Bij de Waaldijk bij Tiel stond al veertig centimeter water in een schuur. Als je dat ziet, wordt er toch heel veel meer duidelijk dan wanneer je hier zit. Als de dijk daar breekt, staat er ineens vijf, zes meter water. Dat benauwt je toch wel," aldus Blom die het de gewoonste zaak van de wereld vindt dat op zo'n grote schaal hulp is geboden. "Er zijn nog meer jonge agrariërs uit Soest die vee hebben gereden. Bij Jos en Jan van der Breemer staat ook vee uit het evacua- tiegebied. Als in de agrarische sector de nood hoog is, staat iedereen voor elkaar klaar. Toen ik van het oude bedrijf naar de A.P. Hilhorstweg ging, kreeg ik ook van iedereen hulp." Blom is dagelijks drie uur extra in de weer om de logés te verzorgen. Op een weiland grazen ook nog tientallen schapen van een andere boer. Na de evacuatie belden de registratie bureaus stad en land af om te controle ren wiens vee waar terecht was geko men. Blom: "Een heleboel boeren weet niet waar hun vee is, vooral niet de boe ren van wie het vee per trein is vervoerd. Die beesten worden ergens uitgeladen en niemand weet waar ze naar toe gaan. Daarom wordt alles nu gecontroleerd. Jan van der Breemer had veertien plaatsen opgegeven, maar er kwamen 31 koeien." Hofs wist wel waar zijn vee logeert. Hij woont in Dodewaard, net buiten het verplichte evacüatiegebied. Hij en zijn gezin bleven dan ook thuis, al was de si tuatie in de buurt van Ochten dreigend. "Het vee moest wel weg, want als de dijk doorbreekt, is het te laat. De dijk is al gaan schuiven, maar daar wordt met man en macht aan gewerkt. We zijn van alle kanten geholpen en nog snel ook. Het is geweldig," zegt de veehouder, van wie er ook nog eens tientallen var kens naar Slagharen zijn gebracht. Hij nam vrijdagmiddag even poolshoogte aan de A.P. Hilhorstweg. Hij wist toen nog niet dat in het weekeinde de nood toestand zou worden opgeheven. Blom kon hem vrijdag meedelen dat Hofs' koeien inmiddels goed melk ga ven. In het begin moesten de dieren wennen aan de zogenoemde ligbox- stallen, waar ze naar toe moesten om te worden gemolken. In Dodewaard zijn ze gewend dat de boer hen in de Hol landse stal opzoekt. Ook de koeien pas ten zich echter aan de situatie aan. Het zelfde geldt voor de varkens van Hofs die voor zijn bezoek aan Soest naar Slagharen was geweest. "Ze maken het prima. De eerste heeft al weer gebigd," aldus Hofs vrijdagmiddag. Surveillanten op her- kenningstocht. Betaaldatum bij standsuitkering wordt toch maar niet verschoven. Bruidspaar Van Calck maakt de 60 vol. Geanimeerde Agatha- viering van Gilde. Avondbus wordt halt toegeroepen. Soesterberg en de watersnood. Van afvalput naar een prachtig park. Militairen gedecoreerd. Staande ovatie voor heren Stam/SoVoCo. Smeeing/BDC voelt zich benadeeld. SEC bedwingt kop loper zonder Maas. Dringen in hoofdklasse zaalvoetbal. In politieke kringen is positief gerea geerd op het plan om de dienstrege ling voor de bussen in de zomer maanden aan te passen. Door min der bussen te laten rijden, kan de ge meente 45.000 gulden besparen. De fracties stemden vorige week in commissieverband in met het voor stel en zullen dat in de raadsvergade ring van 16 februari ongetwijfeld of- ficeel nog eens doen. Dat betekent dat gedurende zeven weken in juli en augustus een andere dienstregeling zal worden toegepast. Die zal veel overeenkomsten verto nen met de dienstregeling, zoals die was voor mei 1993. Reizigers moe ten binnen Soest rekening houden met langere reistijden. Daarnaast vervalt een aantal lijnen en haltes in de zomerdienstregeling. Wil Steke lenburg van de PvdA merkte in dat verband op, dat de bejaardentehui zen niet verstoken mogen blijven van een bushalte. Een man en een vrouw uit Soest heb ben de gemeente voor tweehon derdduizend gulden opgelicht. Dat hebben ze bekend, nadat ze waren aangehouden op verdenking van steunfraude en heling. Het tweetal genoot een uitkering bij de sociale dienstverlening van de ge meente Soest. Beiden verklaarden voortdurend dat ze ieder afzonder lijk een woonwagen bewoonden. Uit onderzoek van de sociale recherche is vast komen te staan, dat de man en de vrouw al sinds 1986 samenwoon den. Op last van de officier van justi tie werden ze daarom aangehouden. Gebleken is dat ze door hun valse verklaringen twee ton teveel aan uit keringen hebben ontvangen. De twee Soesters zullen zich moeten verantwoorden voor de rechter. De sociale dienstverlening van de ge meente Soest gaat het geld terugvor deren, zo blijkt uit een persbericht van de gemeente. LEOLUX PASTOE TOTALE CC BURG. GROTHESTRAAT1A W 3761 CJ SOEST t TEL. 02155-174 16 FAX 02155 - 2 66 05 LABEL MONTIS O H m al vanaf f. 40,- per set. Afslank- en Nagelstudio Vosseveldlaan 47 - Soest Beh. volgens, afspr. 02155-12013 Op het gemeentehuis bestaat de vrees dat het wegverkeer bij sta tion Soest-Zuid vanaf 28 mei nog meer problemen zal ondervinden. Met name in de ochtend- en avondspits zal er mogelijk sprake zijn van files, zodra de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spooorwegen (NS) is ingevoerd. De aankomst- en vertrektijden van de stoptrein Utrecht-Baarn en Baarn-U- trecht worden namelijk gewijzigd. De trein uit Utrecht arriveert nu om vijf voor het halve en vijf voor het hele uur. Dat wordt drie minuten later. De trein uit Baarn zal reeds om drie minuten over het halve en twee minuten ovèr het hele uur aankomen. Dat is vier, respec tievelijk vijf minuten eerder dan nu het geval is. Een en ander betekent dat de spoorbo- Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 VARKENSHAASJES 4 oen per kiloI ö?u GEVULDE SCHOUDER- 0_n ROLLADEper kiloö?u SOESTER SMULPOT A rn per kilo10?° Geopend do. en vr. 8.00-17.00 uur. Altijd kwaliteit en betaalbaar. men, tussen de aankomsten van beide treinen, nog geen vijf minuten zullen zijn geopend. Tussen de bedrijven door moeten de bussen van Midnet nog pas seren, waardoor het verkeer op de Nieuweweg en de Ossendamweg ern stig rekening moet houden met opstop pingen. Dat is overigens soms nu al het geval. Moeizamer Volgens Marcel Vossestein van de ge meente Soest zal de verkeersafwikke ling nog moeizamer worden. "Het is nu nog redelijk verspreid, maar straks ver wachten we met name in de ochtend spits problemen. In welke mate moeten we nog bezien, maar het wordt er in elk geval niet beter op. Het wordt daar spannender." De gemeente en busmaatschappij Mid net zijn allerminst tevreden over de nieuwe dienstregeling van de NS, maar er valt niet meer aan te tornen. Los ge zien van de verkeersproblemen, leve ren de nieuwe aankomst- en vertrektij den moeilijkheden op voor de reizigers B6ETZLAAN 24" - 02155-19706 HANDELSDRUKWERK... VORMGEVEN BEUKENLAAN 86b e 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997 kilo diverse smaken 2 x 125 gram kilo De wijziging in de dienstregeling van de NS kan straks verkeersproblemen in Soest-Zuid tot gevolg hebben. die willen overstappen van of in de bus. In de huidige dienstregeling komen de bussen drie minuten na de trein uit Utrecht en acht minuten voor de trein naar Utrecht aan. Volgens de nieuwe dienstregeling van de NS zouden straks de bussen tegelijkertijd met de trein uit Utrecht in Soest-Zuid aankomen, maar dat is praktisch weer niet mogelijk. Bo vendien zou dan de overstapmogelijk- heid in het geding komen. Midnet overweegt daarom om alle bus sen twee minuten eerder te laten rijden. Dan arriveren ze twee minuten eerder op het overstappunt Soest-Zuid dan de trein uit Utrecht. Volgens Vossestein is het niet zeker dat dat zal gebeuren. De busmaatschappij onderzoekt momen teel of deze mogelijke oplossing geen nadelige gevolgen heeft voor andere aansluitingen. JAZZ-POP-MUSICAL - KLASSIEK NIEK VAN KLAVEREN zangpedagoog zie pagina j Kleinegris adviseert op deskundige wijze particulieren en bedrijven. Voert administraties, regelt belastingzaken en assisteert daar waar nodig. Van loonadministratie t/m jaarrekening. Een vrijblijvende afspraak is snel gemaakt: 02155 - 13260 Kleinegris Adviesgroep/Belastingconsulenten Bosstraat 12, 3766 AG Soest Lid NCvB

Soester Courant | 1995 | | pagina 1