x VER1 OP1 Derde Wereldgroep Soest viert verjaardag van Braziliaans project mee 1 ACTUEEL r Optocht De Narre Knollen Soest 50 jaar geleden 'Van Dolle Dinsdag tot het Blikken Tijdperk' ±1 cholli Actie U wssssks ssssa1 ^ssssssstsasse Oudere] collectie Team Kinderhulp Tsjernobyl gaat vooral kinderschoenen inzamelen De opru we nog U b< c Libris. De WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT Comunidade in Lins 25 jaar pagina WOENSDAG 8 Nog plaats voor extra deelnemers In maart weer reis naar Wit-Rusland Ouderenbus Klanten gaan woensdag 8 februari 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST f: Kal< i k Dit jaar is het 25 jaar geleden dat Els Koop begon aan, wat we gerust haar 'levenswerk' kunnen noe men. Toen, met enkele jongens en wat gereedschap, startte ze haar projekt dat later de CET (Comuni dade Educacional do Trabalho) zou heten. Dit kleine groepje kinderen is uitge groeid tot meer dan 250 jongens en meisjes die dagelijks onderwijs krijgen, een vak leren éngoed gevoed worden en onder medische controle staan. Niet alleen het aantal kinderen is verveel voudigd, ook medewerkers kwamen er steeds meer, op dit moment meer dan 70, voor het grootste deel vrijwilligers. In al die jaren zijn, door het initiatief van Els Koop, honderden kinderen in staat gesteld een menswaardig bestaan op te bouwen. Kinderen die anders vrij wel zeker in het criminele circuit terecht waren gekomen. Dat er in de loop der jaren ettelijke pro blemen moesten worden opgelost laat zich raden. Problemen op gebied van voeding, scholing en huisvesting zijn niet uitzonderlijk voor een dergelijk projekt. Anders wordt het wanneer onteigeningen dreigen ten behoeve van prestigeobjekten zoals niet lang geleden aan de orde was. Ook deze problemen konden, zoals het zich laat aanzien, overwonnen worden. Op dit moment wordt, met steun van een aantal sponsors, hulp verleend aan enkele tientallen, zogeheten landloze boeren. Deze mensen hebben nu, na lange, vaak letterlijke strijd elk een stuk land toegewezen gekregen. Land dat al jaren braak lag. Tot de eerste oogst moeten deze boeren en hun gezinnen nog geholpen worden met voedsel, zaai- en pootgoed e.d. Velen van hen hebben kinderen op de CET. Cadeau Bij een verjaardag of een jubileum hoort een cadeau. Gebleken is dat bij de kinderen op de CET al lang de wens leeft om écht te kunnen sporten. De Derde Wereldgroep Soest zou deze wens graag vervullen. Gedacht wordt hierbij met name aan de aanschaf van sportkleding voor de kinderen en van sportmaterialen. Hierbij heeft de DWG echter wél de hulp van de Soesters no dig. Graag ziet zij jubileumgaven dan ook tegemoet op postbankrekening 5634327 of de rekening van Rabobank Soest nr. 3799 29 813, t.n.v. penning meester Derde Wereldgroep Soest, on der vermelding van '25 jaar CET-Lins'. De carnavalsoptocht van De Narre Knollen zal ook dit jaar starten vanaf het Kerkplein. Op zaterdag 25 februari volgt de bonte stoet de vertrouwde rou te. Alle deelnemers worden door een jury beoordeeld. De leden van de ju ry letten met name op de keuze van het onderwerp en de uitbeelding en het carnavaleske karakter. Er zijn prijzen te winnen voor individuele deelnemers, kleine groepen (2 tot 5 personen) en grote groepen. Voor de meest fraaie deelnemer(s) staat de wisselbeker van de Soester Cou rant al klaar. Het bestuur van De Narre Knollen laat weten dat er nog plaats is in de optocht. "Er kunnen nooit te veel deelnemers zijn," melden de be stuursleden van de Soester carna valsvereniging. Na de optocht overhandigt burge meester Hans de Widt de sleutel van de gemeente aan Prins Joop 1Vanaf dat moment heet Soest ruim 72 uur Knollendam. Op donderdag 16 maart hopen de Soesters Heino en Hielkje Tolsma en Piet Terlouw opnieuw een reis te maken naar het door radio-acti viteit besmette gebied rondom Tsjernobyl. Op het programma staan o.a. een bezoek aan het re gionale ziekenhuis van Gomel en enkele schoolinternaten, waar stralingsslachtoffertjes zijn opge nomen. Een aantal internaten kampt met grote problemen. Veel fabrieken sluiten hun deuren wegens financiële perikelen, waardoor ook de bronnen opdrogen waarop de internaten draaien. De kin deren wordeft verdeeld over andere in ternaten, die doorgaans al overbevolkt zijn. Zij zijn de dupe van de onmacht om uit het diepe dal omhoog te klim men en de depots raken leeg. Het Team Kinderhulp Tsjernobyl gaat de komende weken actie voeren om spullen in te zamelen. Het doet daarbij een beroep op ieders bewogenheid met noodlijdende kinderen die het slachtof fer zijn van omstandigheden waaraan ze zelf niets kunnen veranderen. Kinderschoenen - vooral voor de win ter - staan bovenaan het verlanglijstje van het team, evenals in goede staat verkerende kinderkleding (tot 18 jaar), inclusief sokken, kousen, ondergoed. Verder leermiddelen als pennen, schriften, krijt, tekenstiften, gum, kleurpotloden; bestek, vitamine C, speelgoed, tandenborstels, washandjes, afwasborstels, toiletpapier en gloeilam pen, maar ook: gehoor-apparaten, bril len en groentezaden. Op de internaten is nog altijd een ern stig tekort aan kinderschoenen. Soes ters die ze nog in de kast hebben staan en ze willen afstaan aan een "Tsjerno- byl-kind" kunnen de spullen afleveren aan de Eikenlaan 12. Eventueel kun nen ze ook worden opgehaald (tel. 23392). Financiële ondersteuning is uiteraard ook welkom: bankrekening 37.99,53.048 (P. Terlouw) of girorekening 18.42.857 (H. Tolsma) o.v.v Hulp kin deren Tsjernobyl Soest. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. Notities uit het oorlogsdagboek van Marinus Brouwer 2 Februari 1945 De dag ingezet met een H. Mis. Om half zeven naar V.d. Hengel. Ik heb een bof- ferd, want dit tochtje levert mij een fles melk en vier eieren op. Groente bij De Kruif gehaald. Ongeveer half elf beschieten jagers Amersfoort. Veertien jagers duiken op Amersfoort, Den Dolder en Kela. Overal vallen blindgangers neer. Er gaan geruchten dat we volgende f week geen brood meer krijgen. Maar de bonnenlijst wijst toch wel een bon voor brood aan. 3 Februari 1945 's Morgens vroeg al ga ik met een lege maag naar de boer en denk: misschien krijg ik wel iets voor m'n lege maag. Ik heb goed geraden, want ze zetten me daar even zes boterhammen met spek voor. Ook moet ik er op uit naar de Birkt, voor koolraap. Ik heb mazzel en ga dus met een lekker maaltje kool naar huis. 's Middags de val van de schuur en het grote sloopwerk. (De schuur stond naast het voor een derde afgebrande huis. De schuur zelf had praktisch niets geleden, maar bij gebrek aan brandhout was men begonnen het binnenwerk te slopen. Langzamerhand begon men aan de buitenkanten, tot men nog enkel het dak overhield, nog gestut door en kele palen. Men wachtte op een stevige wind, die het hele gevaarte ineen zou la ten storten. Er was maar een klein zuchtje nodig om hem omver te gooi en.) In de loop van de dag duiken enige ja gertjes op Amersfoort. 4 Februari 1945 Al vroeg weer op melk uit. Tot mijn ver bazing krijg ik twee flessen. We eten weer eens aardappelen van de "Ha- p-Hap". Er zijn vandaag veel vliegtt gen overgetrokken. 5 Februari 1945 Mijn moeder slaakt een noodkreet: b, hout is weer op! In het bos is het verh den hout te kappen. Wat nu? "Weel wat? Laten we in het kastanjelaam wat stammen gaan rooien. Dat is hei zo gek nog niet." Zo gezegd, zo gedaan. En daar ga i gewapend met bijl en schop. Het toch niet mee. De wortels zitten zo du in de grond, dat ik ze er onmogelijk: kan krijgen. Ten einde raad sla ik eru leen maar spaanders af. Daarmee kc nen we ons potje toch gaar krijgen. 6 Februari 1945 De hele dag trekken er vliegtuigen ove Veel heb ik er niet gezien, want de griej heeft me te pakken. Zo mag ik dani> hele dag in bed blijven. Omdat ik zici ben krijg ik twee sneetjes brood meti 7 Februari 1945 Ik probeer het vandaag nog eens rae die stammen, maar tevergeefs. Degene die u e toedraagt kunt ontbijt al met rend Valentijr rassen. Middelw HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BESLUITEN B. EN W. d.d. 31 JANUARI 1995 MELDINGEN (Art. 8.19) WET MILIEUBEHEER BOUWZAKEN i De voorgenomen slui ING-filiaal in Soest-zui I klanten van de bank nie de gevallen. Zij liebbei initiatief genomen tot e< de bedoeling dat de hoe de ING bestookt wordt ONDERWERP Voorstel tot het niet-ontvankelijk verklaren van het bezwaarschrift tegen de verleende toestemming tot ver plaatsing van het afhaalcentrum Kim On van het perceel Nieuweweg 64a naar het perceel Nieuweweg 60. Aanvraag aanlegvergunning aarden wal sauna Soesterberg. Weigering bouwaanvraag 94588, carport Duinweg 2/2A. Bezwaarschrift gericht tegen de verleende bouwvergunning voor het verbouwen van een bestaande carport op perceel Korte Brinkweg 22b. Gebruik terrein Far East t.b.v. ME-oefeningen. Verzoek tot gebruik terrein vliegbasis Soesterberg t.b.v. sprint-slalom door Porsche Club Holland. Voorstel naar aanleiding van bezwaar schrift A.P. van Doorn B.V. inzake aan schrijvingen illegaal bouwen; strijdig gebruik perceel Koningsweg 33. BESLISSING Bezwaarschrift van ARAG Rechtsbijstand, betreffende de verleende toestemming tot verplaatsing van het afhaalcentrum voor Chinese maaltijden van perceel Nieuweweg 64a naar perceel Nieuweweg 60, niet- ontvankelijk verklaard. Aanlegvergunning geweigerd. Bouwaanvraag nr. 94588 geweigerd. Weigering ter inzage leggen voor cie ROVW. Eigenaar aanschrijven de reeds ge bouwde carport binnen 6 weken te laten ver wijderen onder toezegging bestuursdwang. Gegrond is het bezwaar dat onjuiste procedure is gevolgd. Deze fout in de her overweging herstellen. Voor het overige zijn de bezwaren ongegrond. Vrijstelling voor gebruik verleend. Aanschrijving illegale bouw/aanleg Sauna Soesterberg. Aanvraag standplaatsvergunning voor mobiele informatiewagen (St. Koningin v.d. Vrede) Aanvraag WD om standplaatsver gunning op weekmarkt en winkelcentra i.v.m. verkiezingen Provinciale Staten. Opzegging standplaats weekmarkt Soesterberg (Kemp en Van Zuilen (vleeswaren). Verzoek afgewezen. Bezwaren 1 tot en met 5 ongegrond ver klaard. Voor wat betreft de toegestane artikelen zijn alleen die toegestaan die op de foto's 13,15 (16) en de bladaarde op pagina 14 te zien zijn. De overige artikelen dienen van het perceel verwijderd te worden (excl. de bouwwerken op de foto pagina's 4, 5 en 9 waarvoor een bouwaanvraag in behandeling is. De overige artikelen dienen binnen 4 we ken na verzending beslissing bezwaarschrift verwijderd te zijn. Eigenaar Sauna aanschrijven illegale bouw sels, illegaal aangelegde parkeerplaats binnen 3 maanden te verwijderen onder be stuursdwang toezegging. Gevraagde vergunning voor 31 augustus verleend voor Smitsweg (ochtend) en Over- hees (middag) Gevraagde vergunning verleend voor 1 maart op Soesterberg 2 maart op Soest alsmede op 4 maart bij winkelcentra. Verleende vergunning voor Soesterberg o.g.v. artikel 15 sub a van de Marktver- ordening per 1 januari 19955 ingetrokken. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende melding als bedoeld in artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer hebben ontvangen: Dal weg 181 (Aqua Indoor) deze melding heeft betrekking op de uitbreiding van het sportcomplex. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand februari 1995 worden ingezien in het gemeente huis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 02155-93593. AANVRAGEN EN ONTWERP-BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1B. van Dijk, voor een inrichting voor het houden en fokken van vee op perceel Koninginne- laan 142 Soest. 2. P.M. de Koning, voor een stoeterij en stalhouderij op perceel Birkstraat 122b, Soest. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op de onder 1 tot en met 2 genoemde aanvra gen. Aan de desbetreffende vergunning(en) zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Dé ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 8 februari tot 8 maart 1995. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 óp werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp van de beschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000,3760 CA Soest). Deze worden mede ter in zage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bedenkingen inbrengen op een openbare zi ting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaanvrager even eens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 1 maart 1995 een afspraak te maken. Beroep tegem de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden inge steld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 02155-93593. Eén van de initiators is van Logtenstein van i "Volgens de bank voldo aan de Soesterbergsesti aan de eisen van deze tij geen modern kantoor. H het persoonlijke contact verbouwen en uitbreiden van een woon-/winkelpand, Koninginnelaan 24. fartikelil9vï werkers- kmren.daa de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) personeel is goed en ken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen vooi het: 1. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twe< weken, te rekenen vanaf donderdag 9 februari 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeesters wethouders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks va 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen. Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Beukenlaan 44 (95037) Beukenlaan 54 (94401) Bonifaciusstraat 2 (95034) Dorresteinweg 23 (95033) Eikenlaan 15 (94572) Klarinet 377 (94201) Van Weedestraat 19-21 (95036) BETREFT INGEDIEND verbouwen van een berging tot kantoor 25-1-95 uitbreiden van een winkel-woonhuis 24-1-95 plaatsen van een blokhut 24-1-95 uitbreiden van een woonhuis 23-1-95 uitbreiden van een opslag 27-1-95 uitbreiden van een woonhuis 23-1-95 wijzigen van de voorgevel 25-1-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1Afdeling Planologie en Bouwen (bak bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Amnestylaan 68-72 Den Blieklaan 20 Driftje 4a Hildebrandlaan 2-2a (94542) (95012) (94517) (94557) BETREFT uitbreiden van 3 woningen vervangen van een welpenverblijf (clubgebouw) nTPifiPTl van 0An omrWViopV MELDINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader an de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Besluit melkrundveehouderijen - Birkstraat 123 Besluit slagerijen - Buys Ballotlaan 7 Besluit houtbewerkende bedrijven - Belvedereweg 5 Besluit woon- of kantoorgebouwen - Simon Stevinlaan 2 t/m 36 (Kaasboerderij "De Staelenhoef') (J.C. Beuk) (P&E Interieurbouw) (Adm. WE de Stompert) Tegen de meldingen kunnen geen bezwaren worden ingediend, genoemde instellingen zullen aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand februari 1995 worden ingezien in het gemeente huis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 02155-93593. RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 16 februari om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Spreekrecht. 2. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 december 1994. 3. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 4. Vragenhalfuurtje. 5. Voorstel 95-21: Voorbereidingsbesluit voor de percelen Birkstraat 122b en Birkstraat 146b en voor een perceel aan de Lange Brinkweg naast nummer 54. Vaststelling bestemmingsplan Noordelijke Eng. Raamovereenkomst met Asbo B.V. betreffende Nieuwegr^cht 2. Aanvraag financiële bijdrage voor uitvoering milieutaken. Evaluatieverslag 1994 Milieubeleidsplan. Vaststelling Gemeentelijke Uitwerkingsovereenkomst (GLTWO) (rechtspositie personeel). Het overdragen van het bestuur van Trema'87 aan een nieuwe stichting. In te stemmen met de ontwerp-rekening 1993 van de AVU. Grondruil nabij perceel Eigendomweg 117. Verkoop van 3 bouwkavels aan de Koperwiek. Verkoop bedrijfsterrein bij de Sterrenbergweg aan Gebr. Reinsma V.O.F. 16. Voorstel 95-26: Verkoop perceel le Heeserlaantje. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voor afgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (eén termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mede delingen, vragennalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij ons college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, dansvel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 14.00 uur op de dag voorafgaande aan de vergaderdatum van de raad bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch gemeld worden. Nieuwegracht 15 Sterrenbergweg (ong.) 6. Voorstel 95-20: 7. Voorstel 95-0 8. Voorstel 95-15: 9. Voorstel 95-18: 10. Voorstel 95-17: 11. Voorstel 95-22: 12. Voorstel 95-23: 13. Voorstel 95-24: 14. Voorstel 95-16: 15. Voorstel 95-25: «vipui vei UHJi ^UIUUgCL'UU verbouwen en uitbreiden van een apotheek verbouwen en splitsen van een kantoorpand met woonhuis (94431) bouwen van een bedrijfshal (94509) bouwen van een bedrijfshal De stutten kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (baïi bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. ruuiuiogie en douwcu AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode:. 26 januari t/m 1 februari 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen Perceel: Betref(. Kerkpad zz 97 2 bomen Julianalaan 57 j spar Pieter de Hooghlaan 17 j bV,om Meidoornweg 22 4 coniferen 1 acacia 1 ceder en 1 den E Parklaan 92 Steenhoffstraat 19 Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een pvpnt„öie, deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze ^rgumnng kunnen d,t nm! lieu, Postbus 2000, 3760 CA, Soest, telefoonnummer 93709 J afdelln8 Groen en VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 26 januari tot 25 januari 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Kerkpad nz 24 Betreft: Bartolottilaan 8 l fc 1^°^' Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. nurgemeester en wethouders van de gemeente Soe* t Zowel de commissie leid als het Cosbo (de lende organisatie var ouderenbonden) wijf vervoerscontinuiim v< wesj Eemland af. Beid ganen hebben dat p< burgemeester en wet ventileerde Samengevat komt het pl dat alle vormen van bijzor vervoer voor gehandicaj: ren in een smeltkroes wo Op die manier kan het t miljoen gulden, dat in he dit soort vervoer beschil ciënter worden benut, z menstellers van het nuüm. Het is de bedoeling dat he begin volgend jaar wor Voorwaarde is dat de gerr gewest willen meedoen. 2 mers de gelden voor de w gen gehandicapten doors In de ogen van de commi

Soester Courant | 1995 | | pagina 4