Mm Lekkrkkje! Haring! VERBOUWINGS OPRUIMING c cholten Actie tegen sluiting ING-filiaal Ouderencommissie en Cosbo wijzen collectief vervoersplan gewest af jKfan Breukelen Vast-goed 1 ACTUEEL! Burgemeester op verjaardag van oudste inwoonster Soest Donderdag op de MARKT. Uitslaande brand in woning Libris. De Complete Boekhandel. Informatie-avond over aanleg natuurlijke oevers Overhees Gooise Operette: een feest van klanken! 'AGIIM^ WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 5 UNIEKE BOEKETBEZORGSERVICE AL VANAF 7.00 UUR 'S MORGENS! BLOEMENHUIS Klanten gaan brieven sturen aan hoofddirectie Mevrouw C. van der Giessen 103 jaar Bewoners niet thuis; oorzaak onbekend De opruimingsboeken prijzen we nog een keer af met 50%. U betaalt de helft van de laagste prijs! Kalenders halve prijs. Tarieven van Aqua Indoor weer omhoog Autodieven na achtervolging aangehouden Ruiten sneuvelen door vuurwerkbom Auto gestolen G.W. v.d. Grift hanteert dirigeerstok Zaak mist f 500,- na wisseltruc Dinsdag februari a.s. Degene die u een warm hart toedraagt kunt u tijdens het ontbijt al met een schitte rend Valentijnboeket ver rassen. 8 Middelwijkstraat 28 Soest Tel. 02155-12336 Rode tulpen, rode rozen, rode anemonen enz. Wij heb ben de grootste keuze in de leukste bloemen en u weet het,onze bloembindsters maken er graag een mooi Valentijnboeket van BLOEMEN EN PLANTEN "Hartje-Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 02155-16877, Soest^ "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 02155-22300, Soest Fax 02155-29221 odkreet: he I is hetverbo- 1 iu? '"Weetje J >tanjelaantj[ ':w Dat is he daar ga ik pp. Het vat itten zo diep mogelijk uil 1 sla ik er al tarmee kun- krijgen, j De voorgenomen sluiting van het ING-filiaal in Soest-zuid is bij enkele klanten van de bank niet in goede aar de gevallen. Zij hebben daarom een initiatief genomen tot een actie. Het is de bedoeling dat de hoofddirectie van de ING bestookt wordt met brieven. Eén van de initiators is mevrouw J.H. van Logtenstein van de Birkstraat. ^Volgens de bank voldoet het kantoor aan de Soesterbergsestraat niet meer aan de eisen van deze tijd. Wij hoeven geen modern kantoor. Het gaat ons om het persoonlijke contact met de mede werkers. We komen daar al jaren. Het personeel is goed en kent iedereen. Het maakt niet uit waarvoor je komt, ze hel pen altijd op prettige wijze. Met name oudere mensen zullen niet naar het hoofdkantoor aan de Van Weedestraat willen, omdat ze de mensen daar niet kennen. En de pin-automaat in Soest- Zuid is een gevaarlijk ding. Je staat daar onbeschermd en met name ouderen voelen zich daar niet veilig." "Iedereen moppert erover, maar doet niks. Daarom hebben enkele vriendin nen en ik het idee gevat om kaartjes te sturen naar de hoofddirectie. We gaan vragen of ze het filiaal open willen hou den. In Nederland stikt het van de acties voor minderheden en dat schijnt toch te Het ING-kantoor aan de Soester bergsestraat moet open blijven, vindt een aantal cliënten. Foto: Aldo Allessie helpen. Als we allemaal een kaartje stu ren, heeft het misschien effect." Mocht dat niet het geval zijn, dan zullen mevrouw Van Logtenstein en haar vriendinnen niet naar een andere bank stappen. "Het beleid van de ING is op zich goed, maar het besluit om het kan toor aan de Soesterbergsestraat te slui ten, is een schoonheidsfoutje." Evenals vorig jaar is burgemeester Hans de Widt op verjaar dagsvisite geweest bij de oudste inwoonster van Soest. Mevrouw C. van der Giessen vierde gisteren haar 103e verjaardagen kreeg ook de gelukwensen van het gemeentebestuur. De Widt be zocht mevrouw Van der Giessen gistermiddag. Deze foto is overigens in 1994 gemaakt tijdens het bezoek dat de burgemeester toen aan de jarige aflegde. De hoogbejaarde vrouw werd in 1892 in Delft geboren en ver huisde in 1925 naar Soest, waar ze gedurende een lange periode haar ouders ver zorgde. Een uitslaande brand in een wo ning aan Van de Veldeplantsoen heeft voor naar schatting 125.000 gulden schade aangericht. Gewon den vielen er niet. De bewoners waren niet thuis en flatwoningen in de directe omgeving werden ont ruimd. Door onbekende oorzaak ontstond zondagnacht omstreeks kwart voor twee brand in een woning op de derde etage. Vijf minuten na de melding be gon de brandweer met de bluswerk zaamheden. Op dat moment was al om een ambulance gevraagd, omdat ge vreesd werd voor slachtoffers. De brandweer doorzocht de woning direct, maar kon vaststellen dat de woning was verlaten. Ongeveer zeven flats op de vierde ver dieping werden uit voorzorg ontruimd. Het vuur zou niet overslaan. Binnen tien minuten was de brand onder con trole. Om dat te bereiken, werden twaalf mensen ingezet, alsmede een tankautospuit, een hulpverleningsvoer tuig en een ladderwagen. Technisch on derzoek moet de oorzaak van de brand uitwijzen. Brandstichting wordt niet uitgesloten. E Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Op dinsdag 14 februari om 20.00 uur houdt de gemeente in de kanti ne van het gemeentehuis een voor lichtingsbijeenkomst over de aan leg van natuurlijke oevers in de wijk Overhees. Omwonenden krij gen ook inspraak. Zij kunnen tot 1 maart een schriftelijke reactie sturen aan de gemeente Soest, afdeling Groen en Milieu, postbus 2000, 3760 CA te Soest. Na afweging en beoordeling van deze reactie Jcrijgt men per brief informatie over de defini tieve maatregelen. Aansluitend worden de werkzaamheden in uitvoering geno men. Het gaat om de oeverbescherming van de vijvers in Overhees. Deze waterpar tijen zijn in de jaren zeventig primair aangelegd voor de opvang van het over tollige regenwater en het van hogere ge bieden afkomstige kwelwater. Na onge veer 20 jaar verkeren de 'klassieke' hardhouten beschoeiingen over het al gemeen in slechte staat. Op enkele plaatsen waar de oever steil afloopt, is vervanging door nieuwe beschoeiingen onvermijdelijk. Dit is eind vorig jaar nog uitgevoerd. Voor de overige water kanten is 'omvorming tot natuurlijke oever" nu het recept. De hiervoor nodige werkzaamheden komen overwegend neer op het verwij deren van struiken langs de oevers; kappen van bomen. Voor ontwikkeling van natuurlijke oevers is een goede zon- ligging nodig; afschuinen van oeverta luds; inzaaien van open grond met planten die zich thuis voelen aan het water en eventueel plaatselijk aanleg gen van een onderwaterbeschoeiing. Dit in verband met stevigheid van de oever en de beworteling van waterplan ten. De aanleg van 'natuurlijke oevers' vormt een nieuw hoofdstuk in het 'na tuurlijk groen'-beleid dat de gemeente Soest beginjaren '90 heeft ingezet. Eer der werd de gifspuit aan de kant gezet en het krabben en borstelen tegen on kruid op verhardingen ingevoerd. Ook werden in de diverse wijken vlinder- vriendelijke groenstroken gerealiseerd. owel de commissie ouderenbe leid als het Cosbo (de overkoepe lende organisatie van de Soester ouderenbonden) wijst het plan vervoerscontinuüm voor het Ge- wes| Eemland af. Beide overlegor ganen hebben dat per brief aan burgemeester en wethouders ge ventileerd. Samengevat komt het plan er op neer dat alle vormen van bijzonder openbaar vervoer voor gehandicapten en oude ren in een smeltkroes worden gegooid. Op die manier kan het bedrag van 27 miljoen gulden, dat in het gewest voor dit soort vervoer beschikbaar is, effi ciënter worden benut, zeggen de sa menstellers van het vervoersconti nuüm. Het is de bedoeling dat het eind dit jaar, begin volgend jaar wordt ingevoerd. Voorwaarde is dat de gemeenten uit het gewest willen meedoen. Zij moeten im mers de gelden voor de wet voorzienin gen gehandicapten doorsluizen. In de ogen van de commissie ouderen beleid moet het college het collectief vervoersplan afwijzen. Aldus luidt het advies dat ze heeft uitgebracht. "Vooral nu bekend is geworden dat steeds meer gemeenten in de regio Eemland het vervoerscontinuüm afwijzen en de draagkracht hiervoor aanzienlijk wordt verkleind, zijn de financiële risico's van Soest groter," schrijft de commissie. Bedrijfstechnisch is het plan haalbaar, zo stelt ook de commissie vast, maar de financiële haalbaarheid wordt sterk in twijfel getrokken. Daarnaast betreurt de commissie oude renbeleid het dat ze in een zeer laat sta dium bij het project is betrokken. Nooit zijn de leden tijdens de planvorming uitgenodigd op bijeenkomsten van het Gewest Eemland. "De gebruikers zijn onvoldoende geïnformeerd, waardoor onnodig onrust is ontstaan," aldus de commissie. Bezwaren Dat laatste wordt bevestigd door de brief die het Cosbo aan het gemeente bestuur heeft geschreven. Daarin staat, los gezien van de financiële risico's, nog een aantal bezwaren. De Cosbo vraagt zich af of de conclusies in het rapport niet teveel zijn gebaseerd op ervaringen elders in het land. Zo zou de situatie Soest-Soesterberg beter kunnen/moe ten worden onderzocht. Een gericht onderzoek en overleg met betrokkenen zijn, volgens de Cosbo, nodig om tot een verantwoord oordeel over het plan te komen. Voorts bestaat bij het Cosbo de vrees dat de tarieven bij tegenvallend gebruik zullen stijgen. "Dat valt sowieso te vre zen, gegeven het uitgangspunt dat de kosten voor 65-plussers verdubbelen," schrijft het Cosbo. Verder ervaart het Cosbo het gemis aan buitenregionale voorzieningen als een tekortkoming. Mocht het gemeentebestuur van Soest toch instemmen met het vervoersconti nuüm, dan wil het Cosbo dat in elk ge val de ouderenbus in Soest op dezelfde voet wordt doorgezet. Volgens de ma kers van het vervoerscontinuüm is het inderdaad de bedoeling dat vrijwillige projecten gehandhaafd blijven. Aqua Indoor bv heeft de tarieven voor een los kaartje verhoogd. Dit in verband met het jaarlijkse prijsin dexcijfer. Voor een toegangsbewijs moet voortaan 6,40 gulden worden neer gelegd, twintig cent meer dan vorig jaar. Kinderen tot zestien jaar die overdag tot een bepaalde tijd willen zwemmen, moeten 5,25 betalen. Een dergelijk kaartje kostte eerst 5,10 gulden. Twee Amersfoorters zijn vrijdagavond laat aangehouden op verdenking van autodiefstal. Dat gebeurde niet zo maar; er ging eerst een achtervolging aan vooraf die op de Bosstraat begon en in Amersfoort eindigde. Om half twaalf 's avonds ontdekte de politie een auto op de Bosstraat die als gestolen stond geregistreerd. Na enige tijd te hebben gepost, doken twee man nen uit het donker op. Zij stapten in de auto en gingen er vandoor. Een wilde achtervolging volgde. Op de Plataanlaan in Amersfoort bot sten de autodieven togen één van de po litiewagens op. Even verderop raakte de wagen ook een lantaarnpaal. Weer iets verderop werd een tweede politie wagen geraakt. Door die botsing raakte de bestuurder van de gestolen auto de macht over het stuur kwijt. Tegen de hoek van een woning kwam de auto tot stilstand, waarna het tweetal kon wor den ingerekend. Als gevolg van een ontploffing van een vuurwerkbom zijn de vier ruiten van een abri aan de Laanstraat gesneuveld. In de omgeving werd zaterdagavond om vijf over zeven een harde knal ge hoord. Niemand heeft de mogelijke da ders gezien. Die waren sowieso gevlo gen, toen de politie arriveerde. Vanaf de Soester Engweg is vrijdag nacht een Suzuki Jeep gestolen. De mintgroene wagen, met het kenteken nummer BV-81-PV, was daar achter gelaten door een 29-jarige Soester. Hij deed de volgende dag aangifte bij de politie. plaats Soest adres JAN THIJSSENHOF woning moderne hoekwoning met berging indeling hal, toilet, mk, woonkamer met plavuizen vloer, moderne keuken met ingebouwde kookplaat en oven verdieping 3 grote slaapkamers en ruime douchecel zolder met vaste trap en 4e slaapkamer algemeen deze woning ligt aan een woonerf en verkeert in goede staat van onderhoud, tuin op het zuiden, c.v. ketel recentelijk vernieuwd en begane grond is voorzien van dubbele beglazing MODERNE HOEKWONING MET BERGING Gevraagde koopsom i i. TfiC-AT. plaats Soest adres SOESTERBERGSESTRAAT woning vrijstaand woonhuis op ca. 350 m2 grond indeling woonkamer en suite, hal, toilet en keuken verdieping 2 slaapkamers en overloop algemeen deze woning heeft enig achterstallig onderhoud Gevraagde koopsom VRIJSTAAND WOONHUIS plaats Soest adres NIEUWEWEG object perceel bouwgrond vóór 2 ruime, geschakelde woningen algemeen totale oppervlakte 1.263 m1 Gevraagde koopsom PERCEEL BOUWGROND VOOR 2 RUIME, GESCHAKELDE WONINGEN plaats adres woning indeling FLATWONING MET BERGING Soest VAN GOYCNLAAN flatwoning op de 3e etage met berging op de begane grond woonkamer, hal, Töflót, douchecel, 2 slaapkamers, ruime keuken algemeen deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud, servicekosten bedragen f 325,- p.mnd. Gevraagde koopsom plaats Soest adres SOESTERBERGSESTRA^ object bouwterrein voor von ccn vrijstaande woning Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest l Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Onroerend-gooi Assurantiën Vrijdagavond beleefde de Vijver hof een première: deze lokatie was uitgekozen voor het eerste in een reeks van vier 'V.d. Grift concer ten' door de Gooise Operette. De politie is op zoek naar twee onbe kende mannen, die ervan verdacht wor den vorige week een kantoorboekhan del aan de Steenhoffstraat te hebben getild voor 500 gulden. Ze kwamen te gen sluitingstijd de winkel in, kochten wat en vroegen bij het afrekenen o.a. om een nieuw briefje van 100. Volgens de verkoopster werd er bij het afreke nen het nodige "gerommeld". Bij het opmaken van de kas bleek er 500 gul den spoorloos te zijn. Heel veel Soester senioren, waar voor deze concerten bestemd zijn, hadden de weg naar de Vijverhof weten te vinden. Onder de genodigden uiteraard de fa milie V.d. Grift. Allen werden getrak teerd op een vrolijk, enthousiast en kleurrijk programma. O.l.v. dirigent Hans C. Janssen en aan de vleugel bege leid door Harry Schram voerden koor en solisten van de Gooise Operette het publiek door operetteland. Het publiek genoot zichtbaar. Toen dan ook het verzoek kwam mee te zingen met een aantal Hollandse 'evergreens' werd daar spontaan aan voldaan. Na een wervelend slotnummer, met dans, was het offficiële programma ten einde, maar de Gooise Operette had een ver rassende toegift in petto. De heer V.d. Grift werd door presenta- Operette in De Vijverhof. trice Joke Hof verzocht op het podium te komen. Vervolgens werd hem door de dirigent gevraagd de directie van het koor tijdelijk over te nemen! Het koor accepteerde dit onmiddellijk en richtte de ogen op de 'Soester jongen'; in een speciaal voor dit concert gemaakte se renade werd een klein beeld geschetst van de drukke bezigheden van de jubi laris. Woensdag 8 februari zingt de Gooise Operette in Mariënburg en donderdag 9 februari is Molenschot aan de beurt. De concerten beginnen om 19.30 uur. Radio Soest heeft opnamen gemaakt van het concert. Een compilatie van het programma wordt uitgezonden op zon dag 12 februari om 12.00 uur. Een her haling is te beluisteren op dinsdag 14 fe bruari om 11.00 uur. v M

Soester Courant | 1995 | | pagina 5