Hulleman optiek Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken Van Breukelen Vast-goed Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek hlüaó lokker is op Zuid stuk groter gegroeid |'-r 'I ten erj'- f K i s 1HANDEL WANDEL I Nabij test Prijswinnaars Italiaanse week C-1000 Unieke boeket-bezorgservice van vroege Soester bloemisten Reünie op verjaardag van De Fakkeldraagsters Soest De Waldheim-mavo: een echte MAVO met persoonlijke aandacht voor de leerling WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 Speelgoed heeft nu zijn eigen afdeling SOESTER COURANT PAGINA 7 )ruari rtje Zuid| Soest I Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Oogdruk controle Voorlichting voor nieuwe ondernemers Portemonnees uit winkelwagentjes Culinair festijn wordt verlengd nt. De Soester Duinen ZATERDAGAVOND ZONDAGMIDDAG Videorecorder uit woning gestolen EVON-bijeenkomst Bloemisterij Scholten en Bloemenhuis Jasmijn Seizoenmarkt en gemeentedag op zaterdag 17 juni NU VERS GEBAKKEN BIJ UW EIGEN BAKKER: DR. MOERMAN BROOD Dr. MOE W.J. VAN LEEK Scoutinggroep bestaat vijftig jaar Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Treinwagon Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Kleinschalig Begeleiding Huiswerk Andere activiteiten Basisvorming Een goede keus Verdere informatie 55' m l V j J"I y r-> - Vorige week donderdag bereikte de uitbreiding van het winkelcen- UUH trum aan de Zuidpromenade een tUSjW nieuwe mijlpaal met de opening ■■■HÉF van de (verbouwde) Blokker-ves- Söest *'6"ng« De zaak 's ca-vierkante 17/106 f meter "groter 8e8roeid"- De heropening vond plaats zonder al lerlei toeters en bellen. "Voor half tien zijn we even gezellig met het personeel onder elkaar geweest, en daarna heb ben we gewoon de deur open gezet," al dus mevrouw Kijzer, die zichzelf om schrijft als "de vliegende kiep" van zo wel de Blokker-vestiging aan de Van EBITTEN en re? lijvend advies, letische prakt^ Gantonlaan 9a 02154-14136. jn make upeng 3bby? Maak ec iste van met stering, tel. 02- met wis-, na'a nde? Wacht bijles bij Sturfe /an Heiningen, Jigheden andel l Uw drankenij Jonhuis met •ptimale zon- erkamermet s garage en n kamer met )aratuur, toi- ote slaapka- ïr met ligbad p.' Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. BB Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. pi Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. aktijkruim- erging. In- i ingericht ieur wordt kvolle af- >2 m2 met loer, stu- et en hal. l toiletten 2e verd.: wonderlijk BURG. GROTHESTRMT10 - 3761 CM SOESTDIJK -TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten Het personeel van de Blokker-vesti ging in Soest-Zuid. Foto: Aldo Allessie Weedestraat als die aan de Zuidprome nade. Een van de opmerkelijkste veranderin gen in de nieuwe zaak is de aanzienlijk toegenomen ruimte voor de gangpaden tussen de stellingen. In het "aange bouwde" stuk - waar voor de verbou- wingde firma Westerhof gevestigd was - heeft de omvangrijke speelgoed-afde ling van Blokker nu een eigen plek ge kregen. Dat houdt ook in dat het totale assortiment groter is geworden, o.a. meer Ministeck, Lego en Playmobil. De zaak oogt aanzienlijk ruimer dan vroeger. "Het is allemaal een beetje an ders ingedeeld, maar de inventaris komt eigenlijk toch wel op hetzelfde neer," aldus mevouw Kijzer. "Toch zeggen de klanten dat het veel meer lijkt. Het komt nu allemaal een beetje beter tot z'.n recht en er is ook meer be wegingsruimte voor de mensen.'' De heer en mevrouw Kijzer verdelen hun tijd min of meer tussen de beide fi lialen, maar zijn inmiddels wel van plan wat meer op de achtergrond te gaan werken. Zoon Kees Kijzer en zijn echt genote zullen daarom het filiaal in Soestdijk gaan runnen en de zaak in Zuid staat onder leiding van chef Paul Janmaat. Voor startende ondernemers houden de Kamer van Koophandel (KvK) in Amersfoort en het Instituut Midden; en Kleinbedrijf (IMK) op woensdag 15 fe bruari een voorlichtingsbijeenkomst. Deskundigen uit het bank- en accoun tantwezen en van de belastingdienst voorzien de belangstellenden van ad vies. Hetzelfde doen medewerkers van de KvK en IMK. De kosten bedragen 35 gulden, waar voor een syllabus met informatie wordt verkregen. De bijeenkomst vindt plaats van 13.00 tot 16.30 uur. Aanmelden kan bij de KvK, tel. 033-612964. Een 59-jarige Soesterse ontekte vorige week tijdens het verblijf in een super markt aan de Wiardi Beckmanstraat dat haaf portemonnee uit haar winkel wagentje was gestolen. De portemonee werd later terugevonden in de brieven bus van een bank. Er was veertig gulden uitgehaald. Bij een kringloopcentrum aan de Schans werd een 28-jarige bezoekster uit Soest beroofd van haar portemon nee. Daar zat ruim 400 gulden in en een bankpasje. n Mevrouw Dekker, mevrouw Hoefsloot, de heer Coevoet en mevrouw Cacarls zijn de winnaars geworden van de Italiaan- i se prijsvraag bij C-1000. Zij vielen resp. in de prijzen bij het raden naar de hoeveelheid "pipe regat" in een doorzichtige koker uitslag: 2 76 stukjes) en het gewicht van een authentie- Ke urunu Pardano-kaas (34 kilo). Ze gingen met Arnaud v.d. Graaf (l.) op de foto van Willem van Oosten. Wegens de overweldigende belangstelling voor de Italiaanse week heeft C-1000 het culinair festijn met een week verlengd. Er zijn overigens weer nieuwe recepten en ideeën. restaurants party en VERGADERCENTRUM WEGENS GROOT SUCCES Bourgondisch Avond Buffet Onbeperkt genieten Zaterdagavond: 18 en 25 febr. Met sfeervolle live dansmuziek Aanvang: 20.00 uur Prijs p.p. 39,50 Bourgondisch Middag Buffet Onbeperkt genieten Zondagmiddag: 26 februari, 26 maart (aanvang 17.00 uur) 30 april, 28 mei, 25 juni. Met sfeervolle live achtergrondmuziek Aanvang: 15.00 uur Prijs p.p. f29,50 Bel en reserveer dan zit u zeker Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739, fax 02155-25961 Bij een inbraak heeft een onbekende dader een videorecorder buitgemaakt. Hij haalde het apparaat uit een woning aan de Irenelaan. Om het huis binnen te komen, forceerde hij het slot van de keukendeur. Het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk (EVON) organiseert van avond, woensdag 8 februari, om 20.00 uur een bijeenkomst in Restaurant "De Compagnie", Nijverheidsweg Noord 60 te Amersfoort. Patty van Bruinesse houdt een lezing over haar ervaringen als ondernemer bij de overstap naar een andere bedrijfstak. Vrouwelijke zelf standige ondernemers zijn van harte welkom. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Het EVON heeft als doelstelling het steunen en stimuleren van haar leden in het uitoefenen van het ondernemer schap, het werken aan een positief on dernemersklimaat voor vrouwen en het bevorderen van informele contacten tussen vrouwelijke ondernemers. Be langstellenden kunnen zich aanmelden bij Marianne du Chattel, tel. 033-61 67 98. Valentijnsdag, dinsdag 14 februari a.s., is vanouds de dag waarop men iemand die men een warm hart toedraagt dat op een leuke manier laat merken. Drie bekende bloe- menspeciaalzaken in Soest: bloe misterij Scholten en bloemenhuis Jasmijn (Hartje Zuid en Smitshof), bieden die dag een unieke boeket- bezorgservice. Het is n.1. mogelijk dinsdag a.s. al vanaf zeven uur 's ochtends dus bijvoor beeld tijdens het ontbijt, iemand met een schitterend Valentijsboeket te ver rassen. Het assortiment snijbloemen is rond deze bijzondere dag zeer groot, doordat beide bloemisten 's morgens vroeg al naar diverse bloemenveilingen De seizoenmarkt en de gemeentedag krijgen dit jaar op zaterdag 17 juni ge stalte. Beide evenementen worden ge combineerd. De seizoenmarkt werd tot dusver drie keer na de zomervakantie gehouden. De organisatoren hebben, op verzoek van veel deelnemers, de datum ver vroegd en gekozen voor 17 juni. Daar naast richtten zij zich tot de brandweer, de politie en de afdelingen reiniging en wgv van de gemeente met het verzoek op die dag demonstraties te geven. Daarop heeft het college besloten de gemeentedag ook van september naar 17 juni vooruit te schuiven. De Vereni ging Nederlandse Gemeenten had voorgesteld de gemeentedag op 23 sep tember te houden. Net als in de afgelopen driejaren wordt de seizoenmarkt gehouden op het Raadhuisplein bij het gemeentehuis. Ook de demonstraties van de brand weer, de politie en de gemeentelijke af delingen zijn daar te zien. De organisa toren hebben de vierde seizoenmarkt nu al het thema 'Mooi Soest' gegeven. Nieuw in het assortiment van uw bakker: Dr. Moerman Brood. Een (h)eerlijk brood dat uit puur natuurlijke ingre diënten is bereid. Uw bakker maakt op ambachtelijke wijze het Dr. Moerman Brood. Kom dat maar eens proeven; zo'n ouderwets lekker brood. DAT SMAAKT GEZOND! DR. MOERMAN BROOD IS VERKRIJGBAAR BIJ: Birkstraat 93 - Soest - Tel. 12354 Van Weedestraat 46.A - Soest - Tel. 13877 Koninginnelaan 5 - Soestdijk - Tel. 18904 BROOD- EN BANKETBAKKERIJ BEUKENLAAN 46 - SOEST - TELEFOON 1 20 65 gaan, om zelf op de veilingklok elke dag verse bloemen in te kopen. Dat betekent natuurlijk dat deze snij bloemen van prima kwaliteit zijn, elke dag vers, en er volop keus is. Vooral tul pen en rozen zullen deze dag populair zijn, maar daarnaast volop andere snij bloemen om een mooi valentijnsboeket samen te laten stellen. De vroege Soester bloemisten zijn: Bloemisterij Scholten, Middel wijk straat 28; Bloemenhuis Jasmijn, Zuid promenade 9 en Smitsweg 14. Op zaterdag 17 juni vieren de le den van Scoutinggroep De Fakkel draagsters uit Soest hun vijftigste verjaardag. Ze rekenen er op dat zo veel mogelijk ex-Fakkeldraag- sters daarbij van de partij zullen zijn. De festiviteiten vinden plaats in en rond het clubgebouw van de Scoutinggroep aan de Den Blieklaan. Op het program ma staan zowel voor leden als voor oud leden interessante Scoutingactiviteiten. Oud-leden die een uitnodiging voor de ze reünie willen ontvangen, kunnen contact opnemen met M. Barnhoorn, tel. 21663. Kort na de bevrijding namen enkele Soester Dames het initiatief om in hun woonplaats een afdeling van het Neder lands Padvindsters Gilde op te richten. Voor de oorlog fietsten Soester meisjes naar de Baarnse Merhulagroep. Toen al werd de afstand bezwaarlijk gevonden. Het zou echter nog tot het voorjaar van 1945 duren voor er sprake was van deze Soester padvindstergroep. De groep noemde zich 'De Fakkeldraagsters'. Net als veel andere Scoutinggroepen zwierven ook de Fakkeldraagsters voor hun samenkomsten van de ene naar de andere locatie. De meest bijzondere speelplek was in het Baarnse Bos. Lang geleden diende een treinwagon daar als clubhuis. De Kabouters hebben in het bos tegenover sanatorium Zonnegloren (het huidige ziekenhuis Molendael) een tijd lang een bijzonder fraai onderko men gehad. Al weer zo'n zeventien jaar spelen de leden van de Fakkeldraag sters hun spel vanuit hun groepshuis aan de Den Blieklaan. Het aantal leden van de groep neemt momenteel gestaag toe. De groep is dan ook naarstig op zoek naar enthousiaste mensen die de uitdaging van het lei dinggeven wel aandurven. Of mensen die - zoals ze het zelf wel eens zeggen - er wel 24 miljoen vrienden bij kunnen hebben. Zoveel leden telt Scouting im mers over de hele wereld. Wie de groep dus een leuk verjaarscadeau wil geven, doet ze geen groter plezier dan een lei der of leidster van minstens 17 jaar te bezorgen. Wie dat wel ziet zitten, kan contact opnemen met Marjolein ten Brinke, tel. 24436. Voor leerlingen met een mavo-ad vies is de Waldheim-mavo de juis te keuze, immers de mavo is bij ons niet de "laagste" afdeling van een grote scholengemeenschap, maar de enige onderwijsvorm. Wij bie den een duidelijke structuur en door onze kleinschaligheid (320 leerlingen) staat persoonlijke aan dacht garant voor een evenwichti ge vorming. De Waldheimmavo is een prot. chr. school. Vanuit de christelijke gedachte dragen we verantwoordelijkheid voor elkaar en voor de wereld om ons heen. Daarom staan bewust omgaan met de schepping, respect en aandacht voor de ander en inzet voor de minder bedeelde mens bij ons hoog in het vaandel. De kleinschaligheid van onze mavo wordt door ouders en leerlingen steeds meer gewaardeerd. Velen zetten een groot vraagteken achter het vormen van grote scholengemeenschappen. Om iedere leerling die aandacht te ge ven die hij/zij verdient is een grote or ganisatie een nadeel, omdat door veel leerlingen op een school onpersoonlijk heid in de hand kan worden gewerkt. In de Verenigde Staten komt men terug op het vormen van grote scholengemeen schappen, omdat blijkt dat vandalisme, geweld en drugsgebruik ongrijpbaar zijn geworden. Persoonlijke aandacht stimuleert de leerlingen tot betere prestaties. Van daar dat we extra aandacht geven aan onze leerlingbegeleiding. Omdat leer lingen en leraren elkaar goed kennen, worden evt. problemen snel gesigna leerd en kan hulp worden geboden. De volgende activiteiten ondersteunen de begeleiding: Elk schooljaar beginnen we voor de brugklassers met een introductiedag. In spelvorm leren zij elkaar, de leraren en het schoolgebouw kennen. De brugklassers hebben hun eigen mentor, die met u contact onderhoudt, o.a. door een bezoek aan huis. Tijdens de mentorles worden evt. problemen en de studieresultaten met de leerlingen besproken. wanneer blijkt dat de resultaten te genvallen, wordt d.m.v. steunlessen ex tra hulp geboden. Deze lessen worden 's morgens, voor het begin van de gewo ne lessen of 's middags na schooltijd ge geven. Sommige leerlingen hebben moeite met rekenen of de spelling van het Neder lands. Voor hen worden speciale hul plessen georganiseerd. In het komende schooljaar houden we weer een training voor leerlingen die faalangst hebben. Een van onze docenten heeft daarvoor een speciale opleiding gevolgd. Als apart onderdeel van onze begelei ding noemen we de huiswerkklas. Voor leerlingen die zich slecht kunnen con centreren of die na enkele maanden nog een verkeerde huiswerkaanpak heb ben, is er de huiswerkklas. Onder toe zicht wordt daar gestudeerd en eventu eel de goede manier van werken nog eens geoefend. De meeste leerlingen geven er de voorkeur aan hun werk thuis in eigen omgeving te maken. Als ze alleen zijn, worden ze niet zo gauw afgeleid. Het thuis maken van huiswerk heeft bo vendien nog als voordeel, dat iemand in eigen tempo kan werken en de tijd zelf kan indelen. Ook dat wordt de leerlin gen bij ons op school in de studielessen geleerd. Alle leerlingen massaal in een grote ruimte aan het huiswerk laten werken, is volgens ons geen juiste gang van zaken. Onze huiswerkklas is juist voor die leerlingen die het nodig heb ben en is dus een onderdeel van de be geleiding. Na de mavo zal de leerling in de meeste gevallen immers zelfstandig moeten studeren en dan is het belang rijk dat hij daarvoor de juiste methode heeft aangeleerd. In de toekomst zal het steeds vaker voorkomen, dat een werk nemer zelfstandig moet kunnen stude ren om bij te blijven in zijn vak. Naast het gewone werk is er ook tijd voor minder schoolse zaken. Elke Waldheimer heeft minstens 1 keer in de 4 jaar dat hij/zij op school zit, de "lang- laufdag" in de Ardennen of in Sauer- land meegemaakt. Een traditie die door de leerlingen erg op prijs wordt gesteld. Ook worden er andere buitenschoolse activiteiten georganiseerd, zoals schaatsen, excursies, sporttoernooien en de werkweek naar Parijs (klas 3). Een groot succes was onze Doedag in november. Veel van onze leerlingen hebben met veel plezier met allerlei creatieve activiteiten meegedaan. Ook veel leerlingen van de basisscholen kwamen 's middags een kijkje nemen en deden vol enthousiasme mee. Om de beroepskeuze te stimuleren lopen de derdeklassers een week stage in een of ander bedrijf. Een stimulans tot verdere vernieuwing van ons onderwijs is de basisvorming. Met twee van de nieuwe vakken, infor matica en techniek, hebben we al enke le jaren ervaring. In ons goed geoutilleerde computer lokaal krijgen de leerlingen les in infor matica. bovendien wordt er elk jaar voor ouders een beginnerscursus gege ven. Steeds weer blijkt het enthausias- me van de ouders voor deze cursus erg groot te zijn. Trots zijn we op ons technieklokaal. Reeds 5 jaar geleden werd het vak tech niek ingevoerd. Bij dit nieuwe vak wordt praktische redzaamheid in en rond het huis aangeleerd. Al werkend aan eenvoudige opdrachten maken de leerlingen kennis met de technische taal en werkwijzen. Hoofdgedachte bij de invoering van dit vak is, dat in de toe komst de techniek een steeds grotere rol gaat spelen. Daarom zijn de leraren die dit vak geven reeds volledig ge schoold. Omdat de waldheimmavo een catego riale mavo is, wordt zoorf/dochter in de daarvoor meest geschikte omgeving, opgeleid voor het mavo-diploma. Onze leraren zijn daarin door jarenlange er varing gespecialiseerd. Dit blijkt ook uit onze goede examenresultaten. U ver trouwt uw zoon/dochter aan ons toe. Wij vinden dat een hele eer en proberen uw vertrouwen niet te beschamen. Goede contacten met u, als ouders, wordt dan ook bijzonder op prijs ge steld. De brugklasmentor komt na en kele maanden bij u thuis om de eerste ervaringen en resultaten van uw kind met u te bespreken. Wanneer u vragen heeft over het werk op de school, de eventuele overstap van mavo naar havo, de inrichting van het onderwijs of de opvang bij lesuitval tij dens tussenuren, wijzen wij u op ons open huis van zaterdag 11 februari a.s. van 10.00-12.30 uur en op de infor matieavond op dinsdag 21 februari a.s. om 20.00 uur. Beide worden gehouden in het schoolgebouw aan de Vondellaan 2 te Baarn (vlakbij het station). Wan neer u een aparte afspraak wilt maken met de directie is dat natuurlijk ook mo gelijk. Ons telefoonnummer is 02154-12315. i

Soester Courant | 1995 | | pagina 7