cr Nieuws van de bibliotheek Mok chef-kok van groots galafeest Voor vlees gaat de beuk erin' 'Dr. Albert Plesman, een naam en een tijdperk' Automobielbedrijf F.A.TAMMER LAAT CARA- PATIENTEN NIET STIKKEN Soesterberg vijftig jaar na dato iSOESTERBERGT Slagerij BEUKl Dierenpark nog springlevend ieder h Uitslag Ker Klusjesdienst voor ouderen Astma^Fonds Ouderenbus... of Seniorenbus? 1 - Jeugdwerk Soesterberg SPULLENHULP Carnavalsavond voor alleenstaanden op vrijdag 24 februari Klachten bezorging stichting openbare bibliotheek WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 Feestavond van Onze Gevleugelde Vrienden S'berg SOESTER COURANT PAGINA i Winkel en klant van de maand in de Buijs Ballotlaan Ribkarbonade qoc Magere varkens- lappen heel kilo Speklappen £98 VOS WCfJ Kanveivlees OsCSSTSSSSTSS- ÏS Magere runderqn-Iet bestuur van de VOS is voc riblappen kilo H. »1 hun besloten positie te kc rr luidelijk aan te geven, wie Hamburgers C00vaarvoor ze z'in' a'smede de r Entrecöte Slagerij BEUK duidelijk, dat de belangenbi Buys Ballotlaan O346W1077 The Oriental Swan toonaangevend in Amsterdam Protestbrief 1 aan college o route van bui Handvaardigheid voor kinderen Terrein Kampweg bijna schoon Weer stijging aantal bezoekers Ouderenbus hun helder Onder bovenstaande titel plaatste wijlen dhr. CJ. van der Donk, re dacteur van het Soesterbergs Nieuws, onderstaand artikel in de uitgave van september 1949. "De bewoners van Soesterberg,- waar de bakermat stond van de Nederlandse vliegsport, waarop de Soesterbergse vliegheide de eerste wankele schreden der aviatiek plaats vonden,- zullen zeer zeker geïnteresseerd zijn over de alle- grootste uit de Nederlandse Lucht vaart, Dr. Albert Plesman. Er werd in de jaren omstreeks het einde van de eer ste wereldoorlog op de Soesterbergse vlieghei nog wel eens een slordig glas sherry gedronken. Op de zwart geüni formeerde hemelbestormers uit die da gen straalden de roem en faam af van von Richthofen en Guynemer en men wist maar al te goed, dat het leven van de vlieger niet met veertig begon. Daar zong men rondom de met kaarsen ver lichte piano rauwe krijgsmanliederen. En temidden der vliegeniers De Co- blijns, Perk, Laud, Duinkerk, Ver- steegh, Koppen, Steup en van Heyst, liep een grote aap de dolste sprongen te maken. Dan klonk uit de machtige ba- sorganen der hemelbestormers het strijdlied: Klinkt op, geronk van metaal omruist trots onze vlag. wanneer wij tonen in de lucht wat Hollands koene aard vermag. Met wolken stoeiend, onversaagd Hoe stoeiden ze inderdaad met de wol ken.... en met het leven, die ridders van de Moranes en de Nieuports, van de Rumplers en roemruchtige Fokkers. En zo'n avond duurde dan coupletten lang! Uit die militaire samenleving komt de president-directeur der K.L.M. voort. Maar nu dertig jaren ons voldoende gedistancieerd hebben om rustig te oordelen en vast te stellen wie de kopstukken waren, wie met recht pioniers kunnen worden genoemd, dan kan dat oordeel in alle simpelheid lui den: 'De luitenant-vlieger A. Plesman heeft door hef cellofaan van die heroï sche beginperiode heen gekeken en vastgesteld, dat het vliegtuig - in tegen stelling tot zijn vernietiging brengende oorlogstaak - veeleer de mens tot zegen kon zijn, dat de hel een hemel kon wor den. Hij verbrak dat cellofaan. Harer Majesteits luitenant-vlieger werd een 'captain of industry'. Te bekend is zijn persoon, te onomsto telijk vaststaand is de Doctor Honoris Causa nationaal bezit geworden, dat de geschiedenis van zijn Elta, van zijn K.L.M.hier nog besproken moet wor den. Feiten van algemene bekendheid behoeven geen bewijs, ze staan vast, evenals de volgorde van de letters K.L.M. in het alfabet vaststaat. Hij maakte zijn bedrijf.Heeft er tussen dr. Plesman en de luchtvaart een wissel werking bestaan? Hebben zij elkaar tot die grote hoogte gebracht? Wij menen, dat de Nederlandse Luchtvaart door hem groot geworden is en dat in het ka rakter van de K.L.M. zijn persoon is te rug te vinden. Wij zijn ook van mening dat dr. Plesman aan de top van welk be drijf ook in dit technische tijdperk zou hebben uitgeblonken. Meen echter niet, dat hij in een kunstmatig isolement zijn kracht zocht. Hij is er de man niet naar om, hoog gezeten op een ivoren toren, te willen volstaan met directie ven, suggesties en reprimandes. Hij is genaakbaar voor de eenvoudigste van zijn bagageknechten, voor de lastigste piloot, voor een ieder, die het wel meent met de maatschappij. Met mensen, die menselijke larven zijn gebleven, houdt hij zich niet op. En de kleinste loopjon gen kan er van verzekerd zijn, dat zijn president-directeur ook hem in dè ga ten houdt. Hem, zo goed als alle K.L.M.-ers, waar ook ter wereld ver spreid. Want dr. Plesman heeft die we reld al heel wat kleiner gemaakt. Dat personeel weet, dat hij nimmer zijn po sitie heeft dienstbaar gemaakt aan eigen omstandigheden, dat hij in verchroom de automobielen voortsnellende grote heren verafschuwt, wars is van praal en pronk en het woord 'protectie' uit het woordenboek van de K.L.M. gebannen heeft. Het weet ook, dat hij van allen het hardst werkt en geheel en alleen verant woordelijk is voor de befaamde geest in het bedrijf. Voor de trots op de eigen K.L.M., het respect voor haar leider, de zeer redelijke materiële zekerheid en de teamgeest, die op de K.L.M. zijn stem pel drukt. En men weet hoe moeilijk die 'esprit de corps' bij grote bedrijven te handhaven is indien niet de korpscom mandant, behalve voor de menigvuldi ge diplomatieke, politieke en commer ciële beslommeringen, ook nog tijd en lust heeft zijn ondergeschikten zo eens bijeen te roepen voor een woord van dank, maar als het nodig is ook voor een flinke slag met de vuist op de naakte, keiharde directietafel. Zo wordt dit al les gezien door de microscoop van zijn werknemers, door allen, die recht streeks met hem te maken hebben. Maar om dr. Plesman te belichten als een luchtvaartfiguur van wereldfor maat, heeft men aan een microscoop niet voldoende. Men neme dan de luchtcamera en aanschouwe hoe bij grote vraagstukken, - en niet slechts van luchtvaartbelang - leiders van vreemde maatschappijen, hoofden van andere staten hun ogen richten op de K.L.M.-directeur in Den Haag. Nog dit jaar zal dr. Plesman de grote vergade ring der International Air Traffic Asso- ciation presideren. Uit verre landen zal men naar het Haagsche Raamweg rei zen om er te luisteren naar wat dr. Ples man van de luchtvaart weet. Want wat hij niet weet is niet de moeite waard ge weten te worden." Aldus wijlen dhr. van der Donk. Het ar tikel geeft niet alleen een stuk geschie denis weer, ook de trant van schrijven is vooral voor ouderen een herinnering aan de tijd van toen. Dr. Albert Ples man, geboren 7-9-1889, overleed op Oudejaarsdag 1953. Hij was in 1911 beroepsofficier bij de landmacht en ging in 1915 over naar de Militaire Luchtvaart. Van 1945 tot zijn plotse ling sterven in 1953 was hij oprichter en president-directeur van de K.L.M. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Suzuki Swift 1.3 80.000 km'89 10.950,- Opel Kaden 1600-i 3-drs, prima auto '89 9.250^- Mercedes 190 Benz in zeer goede staat ...'85 12.750,- Ford Siërra 1.6, met voor- achter-zijspoilers '87 5.950,- Hyunda Stellar 2.0 GSL autom., st.bekr'88 6.500,- VW Golf C 1600 3-drs, 1ste eigenaar'86 6.950,- Opel Astra 1.4i LPG, mooie auto'92 17.250,- Mercury 8 cyl. autom. airco, cruise contr., lederen bekl., in zeer goede staat '81 5.950,- Opel Corsa 1.2S sportvelgen'85 3.950,- Renault 25, electr. ramen stuurbekr'88 7.500,- Voivo 340 DL 3-drs, mooie auto'87 4.950,- Citroën BX 16 TRi LPG '88 5.500.- UW VOORDEEL! 'APK Keuringsstation Gratis herkeuring Schade reparatie 'Las- en spuitwerk Klaar terwijl u wacht Perfecte service! Postweg 58 (ind.-terrein) - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 33 81 Open: 8.00-18.00 u. Vrijdag koopavond Zaterdag open van 9.00-16.00 u. Giro 55055 Wél zo gezellig. Wat is uw voorkeur? Als u een rit afspreekt kunt u uw wens voor de naamgeving meteen duidelijk maken. U wilt zelfstandig blijven en wij zijn blij u te mogen rijden. Zo zit dat! U bent boven de zestig, dus om de drommel niet oud! We bepalen zelf wel wanneer we dat zijn. Belt u gerust voor: winkelen, kap per, visite, club, huisartsen, poli, enz. U wordt thuis opgehaald en op de tijd van uw keuze (ook opgeven) te ruggebracht. In Soest/Soesterberg: f 1,50 per rit, (f 3,- retour). Gaarne minimaal één dag van te vo ren bellen: tel. 19190, maandag t/m vrijdag dagelijks van 9.30 tot 13.00 uur. We rijden van 9.00 tot 17.00 uur. Groepsvervoer, bijvoorbeeld ook buiten de gemeente Soest, kan ook. Informatie over tijden, prijs van de ritten enz. op hetzelfde tel.nr.: 19190. Tot ziens! Team Senioren-vervoer ouuniing tel. 02155-19546 03463-53411 kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. In gesprek met dhr. Ac Preasser, oud verzetsstrijder en gepensioneerd militair van de Koninklijke Luchtmacht. 'Onlangs kwamen twee bekende Soes- terbergers bij mij aan huis. Het ging over de afscheidsbrief van Andries Ste- merding aan zijn familie, vlak voordat hij met nog 26 anderen door een vuur peloton ter dood zou worden gebracht. Mijn bezoekers hadden gehoord dat ik in de oorlogsjaren hier ook tot een ver zetsgroep had behoord. Zo weinig is er bij de inwoners van dit dorp bekend, dat zo'n 50 jaar nadien men zich pas reali seert dat er hier in Soesterberg ook een verzetsgroep bestond. Er heeft zich in Soesterberg, dat in de oorlogsjaren eigenlijk een compleet Duits garnizoen was, heel wat afge speeld. Diegenen die in het verzet heb ben gezeten vonden dat geen reden om het naar buiten te brengen. Wat ze des tijds hebben gedaan, werd als heel nor maal ervaren. Die onbekendheid is on ze redding geweest, want anders zou er heel wat misgegaan zijn. Hoe de groep is ontstaan en wat er zoal gebeurde, zal ik aan de hand van eigen belevenissen trachten duidelijk te maken. [ch3 Het begin van het verzet In de loop van het jaar 1942 is er uit de kern van toenmalige oud-beroepsmili tairen een groepje ontstaan dat zich wil den verzetten tegen de Duitsers. Onder leiding van de oud-marineofficier Van Danselaar uit Zeist werd onderling be sproken hoe zij dat zouden uitvoeren. Vrijwel in het begin en gedurende de oorlogsjaren was er een binding met het verzet in Zeist. Dat was uiteraard slechts bij enkelen bekend. Hoe onbekend het toen was getuigt het verhaal dat ik in die tijd op een avond in Zeist hoorde, terwijl wij met een trai ning bezig waren bij de Atletiek Vereni ging FIT. We hadden juist gehoord dat twee van onze clubleden, Aart Stam- rood en Harry Burger, waren terechtge steld na een overval op het bevolkings register in Amsterdam-Overveen. Ik besprak dat terloops met mjjn andere clubgenoot Piet Top (geen familie van de bekende Dick Top). Ach, je weet hoe dat gaat. Je praat er over zonder feiten te noemen. Nader hand bleek mij dat Piet Top regioleider was van een grote KP-groep. Als mak kers wisten we niets van elkaar en dat is het behoud geweest van het verzet. Vandaar ook na de oorlog de verwar ring. Hij bij het verzet? Ben je helemaal! En toch was het zo. In die anonimiteit werden geweldige akties uitgevoerd, wat vaak ten koste ging van meestal jon ge mensenlevens.' De volgende keer meer over de situatie in Soesterberg, direct na het uitbreken van de oorlog. Voor alleenstaanden is een carnavals avond georganiseerd door de vereni ging Midden-Nederland. Die wordt ge houden in het gebouw van de vereni ging aan de Curagaolaan in Amersfoort op vrijdag 24 februari. De aanvang is 22.00 uur. Voor meer informatie, tel. 033-622226 of 622217. Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nagebracht. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 02155-21841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabe- zorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. ea Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Nieuwe jeugdboeken Prentenboeken Het jongetje en de leeuw (Ulf Nils- son en Anna Höglund) In een Afrikaans dorp woont een eenzaam jongetje dat altijd gepest wordt. Als op een dag een hongerige leeuw het dorp binnenvalt blijkt het jongetje iedereen de baas te zijn door de leeuw te temmen: zonder wa pens! Prins Patser (Eeileen Cadman) Prins Norbert vindt zichzelf heel stoer en doet niets liever dan pesten en vechten. Zijn zusje Prudentia neemt een draak in de arm om hem een lesje te leren. Prentenboek met bruisende illustraties in kleur. B-boeken (8-12 jaar) Een skelet op het toilet (Paul Jen- nings) Een merkwaardig spraakgebrek, een muzikale geest en een skelet op het toilet zijn de ingrediënten van acht knettergekke verhalen waarin werkelijk alles mogelijk is. Volwassenafdeling De buitenlander (J.A. van Ar- chem) De komst van een Belgische man in een Overijssels dorp kort na de Eer ste Wereldoorlog wordt met arg waan bekeken. Zwart water (K. Ekman) In een dorpje in het noorden van Zweden denkt een vrouw de moor denaar van twee jonge mensen te herkennen. Alle mensen zijn ongelijk (H. Gal- jaard) In dit boek, evenals in de gelijknami ge televisie-serie (met Paul Witte- man), Komen de verschillen en over eenkomsten tussen mensen aan de orde. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorps plein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Onlangs werd de jaarlijkse feestavond van de vogelvereniging 'Onze Gevleu gelde Vrienden' in het Lichtpunt van Sterrenberg gehouden. Ongeveer 50 personen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven. Naast enkele rondes bingo, werden prijzen uitgereikt aan de winnaars van de gehouden vogelten toonstelling. Nadat in de pauze voor sommmigen een verrassende verloting had plaats gevonden, kon men aan het eind van de avond terugzien op een zeer geslaagde ere feestelijke jaarvergade ring. De vereniging is verheugd met de toe name van leden en donateurs. Geïnte resseerden en beginnende vogelhou ders kunnen zich opgeven bij de heer Van Soeren, tel. 52338 of de heer Vos- kuijlen, tel. 52796. De winnaars van de vogeltentoonstel- ling op de foto. Sinds november vorig jaar heeft men kennis kunnen maken met Jan Beuk als de slager aan de Buijs Ballotlaan. Na drie maanden kijkt hij tevreden terug en is het tevens een goede basis om met nog meer kracht door te gaan. Over het alge meen staat de vakman zelf in de winkel, want een vakman is hij. Vrijdags en zaterdags wordt hij soms geassisteerd door zijn broer. Binnen kort komt een vaste vrouwelijke hand de heldere frisse winkel nog meer sfeer geven. Met ingang van heden kan men de vleeswaren tegen nog scherpere prij zen per kilo bij hem vinden. Dat wil beslist niet zeggen dat de kwali teit slechter zou worden, integendeel die blijft op hoog niveau. De klanten kring groeit per week en de positieve reacties stimuleren de slager naar meer perfectie. De basis van zelf het vlees in kopen, staat garant voor het beste van het beste. Zet daarnaast een 30-jarig stuk vakmanschap, dan zit je aan de Buijs Ballotlaan goed. Elke week zal men de nieuwe reclames van hem kun nen lezen. Bijzonder in trek is het kar- weivlees. Dat is vlees van de binnenkant van de ribben van een koe. De heel aparte en lekkere smaak en het fijn- van-draat, zijn redenen dat de vraag naar dit vlees toeneemt. De klant van de maand op de foto kreeg bij de slager Slager Jan Beuk: dertig jaar vakmanschap. 'boter bij de vis'. Naast haar bestelling kreeg ze een enorme worst cadeau. SOI heel kiloO,^ heel kilovF heel kiloJ„jddenstandsvereniging Rundergehakt rygeiiseerd, maar wat ze doei kilo liet bekend', aldus de gem Ophakt h o h /-Qcnening van de Soesterbt;r! L,enaKI n.u.ii Y eni de Ondememe kll° erberg (VOS). 5 stuks O tan te geven van een brede 1» Roomschnitzels -o^behanigingln Soestert 5 stuks P?L5ok Soesterberg kent dat beg Tegen inlevering van deze bon: ter voor de oorlog; als een ge Shoarmavlees „Pfi <e aktie kan mc"dlSPve 1 798 :ie noemen en in kleiner ve winkeliers van de Buijs Ballo 100 gr.rosbief /innhun 'winkel en klant van de 100 gr. fricandeau 44" Reeds meer dan tien jaar gele 'gghggp ondernemend Sc maakte dit noodzakelijk. Onc 5 ang 00^1 van ouds is het de gewoont tame winkeliers de gezamer an8en met elkaar bespreken i 2"'®£enoemde middenstandsve Evenals in 1993 hebben vorig jaar ongeveer 500.000 mensen de weg gevonden naar Dierenpark Amersfoort. Er is een groei vastge steld in het aantal bezoekers van twee procent en dat stemt tot te vredenheid. Vooral als in ogenschouw wordt geno men dat het voor- en naseizoen verre genden en de zomer eigenlijk te heet was. Behalve de bezoekers, namen ook de dieren in aantal toe. Zeldzaam was de geboorte van de tweeling java-aap. De kans hierop is één-op-vijfduizend. In juli zag het pantertje Bobby het le venslicht en de stokstaartjes kregen een drieling. De flamingo's en de wasberen hadden een nog grotere kinderschaar te voeden, terwijl de koi-karpers in de vij ver voor het meeste nakroost zorgden. In 1995 kregen de zwijnen, de dwerg- geiten, de gayalkoe en de stokstaartjes al jongen. Vorig jaar begroette Dierenpark Amersfoort ook een nieuw diersoort: de kleinklauwotter. In 1994 werd daar naast begonnen met de aanleg van de Japanse Tuin, waarvoor vijf Japanse steenkunstenaars werden overgevlo gen. Aan de Japanse Tuin wordt mo menteel de laatste hand gelegd. Ook dit jaar zal Dierenpark Amersfoort veel ac tiviteiten voor de bezoekers organise ren. Daarmee geeft het aan nog steeds springlevend te zijn. De Vereniging Soeste heeft met onsteltenis dat de bus op de route berg-Amersfoort oj (marktdag) niet meer Dorpsplein rijdt. In een brief aan het Coll meester en Wethoude meente Soest deelt zij Soester Courant van bruari is gebleken dat i Verkeer een pittige disc over het voorstel van M tief de bus via de Ame de Montgomeryweg te Met andere woorden: straat is helemaal uit di Dit betekent voor vele denk met name aan slecht ter been zijndei naar een bushalte een gave wordt. De afstanc veel te groot'. De VSB lege om opheldering e in deze zaak in te willer een voorstel dit onderv komst van Praten met wethouders (vanavom huis toe te lichten. Stichting Jeugdwerk Soesterberg wil eën nieuwe activiteit gaan starten voor alle jongens en meisjes van 8 t/m 13 jaar. Ben je creatief of vindt je creatief bezig zijn leuk, dan is dit echt iets voor jou. De eerste keer wordt begonnen met pergamano. Verder kan iedereen zelf inbrengen wat hij /zij leuk vindt om te doen, zoals: zandschilderen, werken met knijpers, kaarten maken, enz. De activiteit vindt plaats in de ruimte boven het Dorpshuis, op vrijdag van 16.00 tot 17.30 uur. De kosten bedra gen f20.00 voor 6 keer, incl. materiaal. Lijkt het je wat, dan kun je je vrijdag 17 februari tussen 15.15 en 16.15 uur of woensdag 22 februari tussen 14.00 en 15.00 uur opgeven. Dat mag ook tele fonisch: 53411. In het Amsterdamse Lido kwamen ze bij elkaar onder leiding van Si Cheung Mok van The Oriental Swan, maar nu als chef-kok van dit galafeest. Als team leider van een vijftien man sterke keu kenbrigade, stond hij garant voor een voortreffelijk diner voor 350 gasten, Het oude voetbalveld aan de Kampweg is geruime tijd gebruikt als opslagplaats voor overtollig materiaal in het kader van de Herinrichting Soesterberg- Kom. Helaas meenden derden dit ook als vuilnisbelt te moeten gebruiken en was er zelfs sprake van illegale vervui ling. De betrokken wethouder, Ries van Logtenstein gaf, na overleg met het Oranje Comité Soesterberg, opdracht het terrein te schonen, te egaliseren en in te zaaien. Vanaf 29 april tot en met 7 mei 1995 zal het gebruikt worden als kermisterrein gedurende de bevrijdings feestweek. Ook in de openbare verga dering van de commissie milieu kwam het terrein ter sprake. De WD-fractie maakte zich zorgen over het vervuilde terrein, een mening die velen in Soes terberg deelden. Ook de PvdA-fractie vond dat langdurige opslag een uitnodi ging was om er een mini-vuilnisbelt van te maken. De verwachting is dat het ter rein binnenkort geheel geschoond zal zijn. De aarde wordt gebruikt voor de egalisatie waarna het met gras ingezaaid kan worden. De toegangen tot dit ter rein worden daarop afgesloten zodat het voor de toekomst beschikbaar kan blijven als evenemententerrein. De klant van de maand. Een jaar geleden werd het interna tionale samenwerkingsverband van The Asian Restaurants opge richt. Dit verband bestaat uit 38 gerenommeerde Chinese, Indone sische, Japanse en Thaise restau rants uit Nederland, Duitsland, België, Spanje en Italië. Ze streven naar een voortdurende kwa liteitsverhoging en culinaire innovatie. Om die reden komen ze regelmatig bij elkaar en beoordelen in een kritische, maar opbouwende collegiale toetsing eikaars gerechten. Maar ook kijken ze naar de bediening, is die klantvriende lijk en efficiënt, is het sanitair en de keu ken schoon, is de prijs en kwaliteit in verhouding met elkaar. Deze gezamen lijke The Asian Restaurants vierden hun eenjarig bestaan in niets minder dan het Lido in Amsterdam. Dit jubi leum was het bewijs dat dit stuk geza menlijk werk zijn vruchten begint af te werpen. Hun restaurants kennen een toename vaste cliëntéle en meer men sen stellen een hoogwaardige, creatieve keuken en stijlvolle ambiance op prijs. HS Hendrik Smit, uw I Ge-voel uw thi ,-vi Verstand waaronder hoogwaardigheidsbekle ders als de ambassadeurs uit China, In donesië en Thailand, staatssecretaris Erica Terpstra en vele anderen. Het werd een groots feest met onder andere een optreden van The Doublé Shaanxi uit Noord-China, bestaande uit dans en acrobatiek. Uit reacties van de gasten bleek dat zij niet alleen de maaltijd roemden maar ook de grote keuze en de bekende prettige bediening. Zo was Amsterdam even onder de indruk van de culinaire mogelijkheden van de Soesterbergse heer Mok. Terug in hun witte paleis aan de Rade- makerstraat kijken het echtpaar Siu Cheung en Miranda Mok met plezier terug naar dat bijzonder feest. 'Alleen had ik een paar dagen daarna nogal wat last van mijn spieren', zei Mok en wreef nog eens over zijn kuiten. Het vroegere restaurant Zwaantje heeft destijds ge ruisloos de naam The Oriental Swan overgenomen, al blijft het in de volks mond nog steeds 'het Zwaantje'. Direct bij het binnenkomen wordt men be groet met een in de vloer liggend rium waarin grote kleurrijke vissen alshetware begroeten vanuit groen oplichtend verblijf, gastheren brengen je in een royaal gezet en zeer fraai restaurant, met gezellige hoekjes. Opvallend is hel zacht rose in tapijt, stoelzitting en tafel linnen. Onopvallend en daardoor niet storend is de ruimte waar men een keu ze kan maken uit de vele afhaalmaaltij den. Een kennelijk goed daarop inge stelde keuken staat garant voor een voortreffelijke maaltijd die men binnen een vrij korte tijd mee kan nemen. Ie dere vrijdag, zaterdag en zondag wordt er vanaf 18.00 uur in een aparte en sfeervolle ruimte een lopend buffet ge serveerd. Voor informatie en opgave elke werkdag van 9.30 - 13.00 uur, tel: 19190. De Verenigde Ondernen berg (VOS) had een ker georganiseerd, bestaand» lossen van een rebus en hi van een zo origineel moge De oplossing van de rebi terberg heeft het tijdens Onlangs werden de prijsw kapperszaak van Ben Lanj Rademakerstraat uitgeno in ontvangst nemen van d staande uit een envelop m 21 prijswinnaars waren:

Soester Courant | 1995 | | pagina 10