n I Smit/ OS werkt aan grotere bekendheid 't is niet niks voor een riks! APK-keuren zonder afspraak75,- 20?5 20?5 Opdat wij niet vergeten... afwezig ISPORTf Ontmoetings Plek vernield t Uitslag Kerstactie van de VOS Protestbrief VSB aan college over route van bus Praten met B&W in het Dorpshuis Rob Brouwer 99S 59S Kerkdiensten Medische dienst| F.P. Prause Burgerlijke stand Hulpverlening I VOLLEYBAL Kampioen KVO lijdt eerste nederlaag Soester Courant in Soesterberg 4 Appelflappen 2.50 10 Gesorteerde bolletjes 2.50 Pr. MOERMANf&r BAKKERIJ A- TAMMER Inbreker neemt apparatuur mee Ons Kent Ons Carnavalsplezier in Zotteklapland Stichting Jeugdwerk houdt kindercarnaval Wim Overgoor officieel PHILIPS dealer Van Jaap naar Johan de Werd 'De Drie Eiken' Klaverjasmarathon bijna volgeboekt Beheercommissie Dienstencentrum De Drie Eiken v. Groningen Bridgedrive in het Luchtvaart Museum Agenda GINa WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 ?ze bon: 3-51077 'Plaatselijke winkels, zaken en be drijven hebben zich in een soort ixiiddenstandsvereniging georga niseerd, maar wat ze doen is mij niet bekend', aldus de gemiddelde mening van de Soesterberger over de'Verenigde Ondernemers Soes terberg (VOS). Het bestuur van de VOS is voornemens uit' hun besloten positie te komen om duidelijk aan te geven, wie, wat en «®arvoor ze zijn, alsmede de noodzaak rfan te geven van een brede lokale be- igenbehartiging in Soesterberg. van ouds is het de gewoonte dat met ie winkeliers de gezamenlijke be- gen met elkaar bespreken in een zo- fcioemde middenstandsvereniging, k Soesterberg kent dat begrip al van ir voor de oorlog; als een gezamenlij- aktie kan men de afgelopen kerstak- noemen en in kleiner verband de winkeliers van de Buijs Ballotlaan met bun 'winkel en klant van de maand'. (JLeeds meer dan tien jaar geleden werd het 'geheel' ondernemend Soesterberg ^ïidelijk, dat de belangenbehartiging (bundeld diende te worden. Met name achtergestelde positie t.o.v. Soest maakte dit noodzakelijk. Onder andere werd om die reden de bestaande mid denstandsvereniging op 22 januari 1985 gewijzigd in de oprichting van de Soesterbergse Ondernemers Vereni ging (SOV) later gewijzigd in de Ver enigde Ondernemers Soesterberg (VOS). Dit jaar viert de VOS het tien jarig bestaan. Recht van bestaan Heeft de VOS2 recht van bestaan, kan men zich afvragen. Is zij voldoende sterk en is zij niet overbodig door bij voorbeeld de in Soest gevestigde grote re Soester Zakenkring? Het tegendeel is waar! Een kleine rondwandeling door Soesterberg-Noord geeft een in druk van niet alleen het aantal, maar ook wat voor grote bedrijven daar ge vestigd zijn en worden, nog afgezien van de talloze bedrijven aan de Amers- foortsestraat. Op school hebben wij ge leerd dat de basis van een goede econo mie sterk afhankelijk is van de bereik baarheid. De aan- en afvoerwegen naar- en van de bedrijven. De autosnel weg A-28 is de vervoersader tussen Noord- en West-Nederland. Voor het bedrijfsleven van Soesterberg is dat enorm belangrijk en geeft de nodige perspektieven voor de toekomst van de VOS Soesterberg. Vrijwel alle plaatselijke aktieve winke liers zijn nu een beperk gedeelte van de talrijke overige ondernemingen en in stellingen die lid zijn van de VOS Voor al de groep winkeliers weet zich inge klemd door de grote plaatsen Amers foort, Zeist en Utrecht. Aangezien deze plaatsen vlak bij'liggen, trekken zij veel Soesterbergse klanten naar zich toe. De gemiddelde Soesterbergse winkelier kan als kleine zelfstandige onmogelijk tegen de regio giganten opboksen. Het zijn dan ook sterke benen die de 'weel de' van het zelfstandig zijn kunnen dra gen. De'Soesterbergse consument ver langt enerzijds een goed voorzienin genniveau van de winkels, doch gaat anderzijds wél vaak zijn bestedingen in de regio doen. Dan ontstaat er een spanningsveld wat nadelig voor de klant kan worden, met het gevolg van geen onderling begrip. De winkelier ziet van zijn (beperkte) omzet ook graag een zekere winstmarge. De VOS maakt zich onder andere voor deze groep leden sterk om een gezond on dernemersklimaat te scheppen, met te gelijkertijd een verantwoord aanbod aan winkels voor de consument in stand te houden. mn 08.00-12.30 uur AUTOBEDRIJF BélS Rndemakerstmat 3'lSoesterberg, tel. 03463-5'! 550 end aqua vissen ie ïun helder lendelijke oyaal op met vele id is het g en tafel door niet een keu- almaaltij rop inge- voor een n binnen emen. Ie De Verenigde Ondernemers Soester- >erg (VOS) had een kerstactie 1994 georganiseerd, bestaande uit het op- ossen van een rebus en het vermelden 'an een zo origineel mogelijke slagzin. I wordt De oplossing van de rebus was: Soes- iparte en i)uffet ge- elke ir, tel: erberg heeft het tijdens de kerst. Dnlangs werden de prijswinnaars in de tapperszaak van Ben Langkamp aan de ^ademakerstraat uitgenodigd voor het n ontvangst nemen van de prijzen, be staande uit een envelop met inhoud. De 21 prijswinnaars waren: Broek (Wos- tok), Bruining, Delfsma, van Dijnsel (Soest), Fijnheer, Hondeveld, Kroeze, Lijftogt sr en jr, Marsman (Soest), Mos de Winter, van Putten jr, Randeraad (vdGriendlaan), de Ridder, van Rijtho ven jr, Rooze, Rouw, Tammer, Ver- heus jr, Weijers (Plesmanstraat). De hoofdprijs voor de mooiste slagzin, luidde: 'Ik doe mijn kerstinkopen in Soesterberg omdat de saamhorigheid groeit en de Middenstand bloeit'. Mw. P.M. de Groot, Kampweg 42 was de ge lukkige van de reischeque ter waarde van vijfhonderd gulden. De verzamelde prijswinnaars van de rebus-wedstrijd die de VOS voor Kerst organiseerde. HS Hendrik Smit Makelaardij Verstand van ieder huis Gevoel voor uw thuis HS Hendrik Smit, uw huisadviseur Hendrik Smil Makelaardij Burg. Grotheslraal 32 Soest Tel. 02155-11304. b.g.g. 03463-52305 (Pierre Storimans) chaar te i de vij- orgden. dwerg taartjes enpark rsoort: i daar van de ipanse gevlo- It mo- >ok dit eel ac- anise- steeds De Vereniging Soesterbergs Belang heeft met onsteltenis geconstateerd dat de bus op de route Zeist-Soester- berg-Amersfoort op woensdag (marktdag) niet meer via de route Dorpsplein rijdt. In een brief aan het College van Burge meester en Wethouders van de ge meente Soest deelt zij mede: 'Uit de Soester Courant van woensdag 8 fe bruari is gebleken dat in de commissie Verkeer een pittige discussie is geweest over het voorstel van Midnet om defini tief de bus via de Amersfoortseweg en I de Montgomeryweg te laten rijden. I Met andere woorden: de Rademaker- straat is helemaal uit de route gehaald. Dit betekent voor vele Soesterbergers, denk met name aan de ouderen en 1 slecht ter been zijnden, dat het lopen naar een bushalte een onmogelijke op- gave wordt. De afstand wordt domweg I veel te groot'. De VSB verzoekt het col- I lege om opheldering en een standpunt j in deze zaak in te willen nemen. Zij doet een voorstel dit onderwerp in de bijeen komst van Praten met burgemeester en wethouders (vanavond) in het Dorps huis toe te lichten. Vanavond is men vanaf 20.00 uur wel kom in het Dorpshuis te Soesterberg. Onder het motto 'Praten met burge meester en wethouders', kunnen inwo ners vragen, opmerkingen, wensen of kritiek naar voren brengen bij het ge meentebestuur van Soest. WIJNHANDEL SLIJTERIJ JONGE JENEVER OLIFANT per liter VIEUX OLIFANT per liter SHERRY SANDEMAN per fles CÓTES DU RHÓNE per fles GEN. WINKELMANSTRAAT 37 SOESTERBERG TELEFOON 03463 - 53439 (door R. de Mos) Op dinsdag 19 mei 1942 kreeg het 'City of Edmonton Squadron', ook wel het Canadese 418e squadron van het Fighter Command van de Royal Airforce genoemd, de op dracht om in Nederland de vlieg velden van Bergen, Schiphol en Soesterberg aan te vallen. Twee Douglas Boston bommenwerpers vertrokken in de nacht van dinsdag op woensdag vanuit Groot Brittannië naar hun doelen. Ze hadden geen geluk, bei de toestellen werden neergehaald. Eén boven Camperduin, de andere boven Soesterberg. De laatste was een Boston MklII, met serialnummer W8268 en met de code TH-D. Vaak gaven piloten een naam aan hun vliegtuig; deze droeg de naam 'Irene'. Aanboord bevonden zich: Pilot Officer D. Duxfield, wireless operator/ airgunner, een Canadees van 27 jaar, Flight Sergeant G.M. Riches, observer, eveneens een Canadees van slechts 20 jaar en Flying Officer N.J. Stabb, pilot, een Brit van 30 jaar. Toen het toestel iets voor twee uur in de nacht boven het vliegveld van Soester berg vloog, werd het door schijnwer pers gevangen en beschoten door de Duitse Flak. Mogelijk verblind door het felle zoeklicht werd het toestel geraakt en stortte om 01.57 uur neer in de bos sen van het landgoed De Paltz. Alle drie de bemanningsleden kwamen hierbij om. Een Soesterberger die nabij het vlieg veld werkte, zag het neergestorte vlieg tuig liggen. De naam Irene, zoals één van de prinsesjes heette, sprak hem zeer aan en het lukte hem om het stuk alumi nium met deze naam van het vliegtuig te slopen. De bemanning werd begraven op de begraafplaats Rusthof bij Oud- Leusden. Deze begraafplaats deed dienst als 'Fliegerkirchhof'De beman ning van neergestorte vliegtuigen die in de omgeving van de provincie Utrecht en uit het IJsselmeer zijn geborgen, werden hier begraven. Er lagen op dit Rusthof zowel Duitsers als Amerika nen en vliegers uit de Gemenebestlan- den (Groot-Brittannië, Canada, Au stralië en Nieuw Zeeland). Na de oor log werden de Duitsers overgebracht naar IJsselstein, de Amerikanen naar Margraten, Neufville en C'odron in Bel gië. De vliegers uit de Gemenebestlan- den bleven op Rusthof liggen. De gra ven van bovengenoemde vliegers liggen op rij 2, met de grafnummers 28, 29 en 30. Zondag 19 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gezinsviering met kin derkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion GEREFORMEERDE KERK Generaal Winkelmanstraat 99-101 •10.00 zie De Hoeksteen STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra; H.A.; mmv Pau- luskoor Driebergen Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, tel. 51517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoord apparaat wie er dienst heeft. HUISARTS 24 febr. t/m 4 maart De collega's nemen waar voor spoedgevallen. GEBOREN Celina dochter van André van der Mo len en Diana Tolboom. Opgaven: telef 51252. Hulp Stichting Hulpdienst SoesterbergHulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06-8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel. 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie 'Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkda gen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00-21.00 uur; overige tijden: tel. 02155-19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. KVO heeft haar eerste nederlaag gele den. Na vorige week een schitterende wedstrijd te hebben gespeeld tegen Telstar, kwam Wolderwijd uit Zee- wolde naar Soesterberg om te probe ren een paar puntjes weg te halen bij de kampioen. Wat dan ook inderdaad is gelukt. KVO speelde zonder Jaap van de Hoek een slechte wedstrijd, terwijl Wolderwijd op een gegeven moment zelfs provoce rend bezig was. De gasten namen een voorsprong die net voor rust werd om gebogen door KVO in een 5-4 voor sprong. Na de rust maakte Wolderwijd gelijk en liep een paar punten uit die KVO helaas niet meer kon inlopen, zodat uiteinde lijk een eindstand werd bereikt van .10-12. Overige uitslagen: Telstar 2-KVO 2 8-18, KVO 3-Huizen 3 17-10, KVO A2-Dalta 7-17, KVO El-RDZ El 1-3. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(02155) 21841. Wat een plaats zou moeten zijn waar jongeren met plezier samen komen, is gede gradeerd tot een vuilnisbelt. Onbekende vandalen hebben onlangs de Jongeren Ont moetings Plek (JOP) vernield. Ze besmeurden wanden met verf, sloegen één wand aan diggels en lieten stinkend afval achter. De JOP werd vorig jaar, op speciaal ver zoek,van Soesterbergse Jongeren, gerealiseerd. Anderen, vermoedelijk ook jonge ren, hebben gemeend het plezier van de jeugd te moeten bederven. B Ft O O PflSSfrg Buys Ballotlaan 13 - Soesterberg Een videorecorder, een televisie, een cd-speler, zestig cd's en een opbergsys teem zijn uit een woning in Soesterberg gestolen. De inbrekers kwamen zater dag tussen half twaalf 's morgens en tien voor tien 's avonds binnen via de keu kendeur. Een 31-jarige vrouw meldde de diefstal bij de politie. Een wekelijkse column van een min oj meer bekende Soesterberger: Fenny Gramser, Ant. van leeuwenhoeklaan 159, secretaris van de Carnavalsvereni ging 'de Zotteklappers'. Het country carnaval van 4 februari, bedoeld als opwarmertje voor het grote carnavalsweekeinde dat zaterdag de 25ste februari losbarst, is bij wijze van spreken zijn doel voorbij geschoten! Het was een geweldig groot feest, opge luisterd door een schitterende dans van de Dansgarde die gastvereniging De Narre Knollen uit Soest presenteerde. Boefenkapel De Amerbloazers uit Amersfoort, uitgedost in Westernstijl, heeft de zaak goed in beweging ge bracht met swingende feestmuziek. Ook De Carnavalleien en De Meer schuimers, twee carnavalsverenigingen uit Amersfoort die te gast waren, heb ben de Soesterbergse carnavalisten bij gestaan in de polonaise. Hoogtepunt van de avond was de bekendmaking van de Opperzot 1995. De man in kwestie, zeer bekend en graag gezien in Soesterberg, enthousiast voor carnaval en vaardig met de pen in de Soester bergse Courant. Hij schrok er even van maar Piet Taai kreeg deze eretitel. Aan sluitend werden maar liefst twee teams van Badso badminton (team 3 en 4) Prinselijk onderscheiden omdat zij bei den kampioen zijn geworden. En ver der was het feesten, feesten en riog eens feesten. Men zegt wel eens 'hoe later op de avond hoe schoner volk', nou, net na twaalf uur kwam zeer onverwacht ook nog bezoek onze grote vriend Stads- prins Joris XIX? die natuurlijk weet dat het bij De Zotteklappers altijd gezellig toeven is. Mensen, het carnavalsweek end staat voor de deur. U heeft allen het programmablad ontvangen met op het middenblad het programma. Trek de feestschoenen eens aan en kom naar Ti me Out Bar om er samen een fantas tisch carnaval van te maken. Alaaf! 1 L aucnung Jeugdwerk Soesterberg tel. 02155-19546 03463-53411 De Stichting Jeugdwerk Soesterberg houdt op zondag 26 februari kindercar naval. Dit wordt verzorgd door de clown Kiki en er komt een heuse brand weerman aan wie ze alles kunnen vra gen. Verder wordt hoog bezoek verwacht van Prins Zotteklap met zijn gevolg en uiteraard is daarbij de Jeugdraad Van Elf aanwezig. Kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar zijn tussen 14.00 en 16.00 uur welkom in de ruim te van SJS in het Dorpshuis (ingang via de buitentrap rechts achter de hoofdin gang van het Dorsphuis). Ze moeten natuurlijk wel verkleed zijn. De toegang bedraag twee gulden. Verdere inlich tingen kan men verkrijgen bij Nell Ruis, tel. 53129. Verkoop en reparatie van audio, video en f Teletoon 03463-51850 Medewerkers Dorpshuis Tot voor kort zag men Jaap van de Berg achter de tap van het Dorpshuis. Van wege meer perspectieven in Amers foort heeft hij zijn plaats ingeruild voor Johan de Werd (35). De Werd heeft in de beveiliging gewerkt, maar werd tweeeneenhalf jaar geleden door perso neelsinkrimping werkloos. Het aanbod om medewerker te worden in het be- heerstrio van het Dorpshuis, greep hij derhalve met beide handen aan. Voor- lopig gaat het nog om tien uur per week, maar in het vooruitzicht gloort een vas te aanstelling. De Werd is een geboren en getogen Rotterdammer en een ras echte Feijenoord-fan. Met zijn echtge note Inge en een zoon van tweeëneen half jaar woont hij al elf jaar in Soester- berg. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 De geplande klaverjasmarathon van za terdag 25 februari in De Drie Eiken is voor wat betreft klaverjassers volge boekt. Er zijn nog enkele plaatsen voor jokeraars te vergeven. Men kan zich hiervoor aanmelden via telefoon 51612 of 52225. De inschrijving aan de zaal kost acht gulden. Pommodoro spant de kroon met 'Wil- helmina'! Donderdag 16 februari te 14.00 uur geeft het theatergroep Pommodoro in het Dienstencentrum van De Drie Ei ken een voorstelling, genaamd Wilhel- mina. Het optreden duurt twee keer 45 minuten. De toegang is 2,50 gulden incl. een kopje koffie of thee. Pommodoro bestaat uit de drie musica l-acteurs Elisabeth Loot, Bastiaan Ver horst en Eddy van der Schouw. Zij brengen een postuum eerbetoon aan de oude vorstin Wilhelmina, Neerlands rots in de branding. Een halve eeuw lang vierde Nederland op 31 augustus feest; de verjaardag van hare majesteit de koningin. De moeder van het vader land en het symbool van het Neder lands verzet, heeft tijdens haar rege ringsperiode een onuitwisbare indruk gemaakt op het Nederlandse volk. Vooral het seniorenpubliek ;al deze voorstelling terugbrengen naar de tijd van toen. Derhalve een ode aan Pom modoro want zij spant met Wilhelmina de kroon. Autorijschool Theoriecursus start op 22 februari. Theorie- theorie cursus examenkaart f 145,- De cursus wordt gegeven in eigen leslokaal. Kampweg 96, Soesterberg Tel. 03463-5 2315/5 22 72 b.g.g. 5 20 88 autotelefoon 06 - 52 87 88 59 De Bridgeclub Soesterberg Jioudt ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan, op zaterdag 25 maart een unieke Jubi leumdrive in het Militaire Luchtvaart Museum te Soesterberg. Omdat Soes terberg vooral bekendheid geniet om haar Militaire Luchtvaart, hebben zij gemeend deze luchtvaart in de jubi leumviering te betrekken. De bridge taf eitjes staan opgesteld tus sen en onder de historische vliegtuigen, zoals de befaamde Spin, Farman, de be ruchte Fokker D-VIII en de beroemde jachtvliegtuigen Spitfire en Mustang, maar ook toestellen als de Gloster Me- teor, de NF5 en vele andere curiositei ten uit het Nederlandse luchtvaartver leden. Vijftig jaar bridge in Soesterberg is voor zo'n klein dorp toch een unicum. Het vliegdorp telde in 1945 slechts 1970 in woners. Dan is het toch heel bijzonder te noemen dat een maand na de bevrij ding, er zestien mensen te vinden waren die in clubverband wilden gaan brid gen. De Nationale Bridgebond telde in dat jaar 124 verenigingen met een to taal van 6.802 leden. Nu is dat aantal uitgegroeid tot 1.000 verenigingen met in totaal meer dan 100.000 leden. De bridgeclub Soesterberg is jarenlang de enige bridgeclub in de gemeente Soest geweest. Momenteel zijn er vijf vereni gingen binnen de gemeente. Deze groots opgezette bridgedrive, met een deelname capaciteit van 196 paren, be gint op zaterdag 25 maart om 09.30 uur en zal de gehele dag in beslag nemen. De inschrijving sluit op 3 maart 1995. Voor meer informatie kan men zich wenden tot: mevrouw A.W.M. Peters, tel. 52349 en J.A. Barendregt, tel. 51948. •Woensdag 15 februari 20.00 Praten met B&W tot 22.00 avondvliegen helicopters Donderdag 16 februari 09.45 Jaarvergadering PCOB, Drie Ei ken 20.'00 Oranje Comité, Dorpshuis Zaterdag 18 februari 13.15 Volleybal DamesI-SSS2, Ban- ninghal 14.45 Volleybal Herenl-VoleemI, Banninghal 19.05 KV02-SD02, Banninghal 20.00 Ouderen Carnaval, Drie Eiken Maandag 20 februari 12.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 22 februari tot 22.00 avondvliegen helicopters Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11