Kans op deelname na-competitie klein tam/SoVoCo op (onbewoonde) eilandjes Counter te machtig voor SEC-zondag Hard werken levert SEC en Hees punt op NFC maakt het Soest niet moeilijk VVZ'49 bewijst zichzelf slechte dienst in Zeewolde: 1-0 Loodgieterswerk aanstad mist de boot niet; achterstand Soesters drie tot vijf punten VOLLEYBAL Meer kans meer geld, bij ATLETIEK Mart van Hal vierde op NK cross veteranen VOETBAL zondag Foritudo slaat na rust (1-1) twee keer toe: 3-1 VOETBAL zondag Rood-witten blijven in onzekerheid over na-competitie na 1-1 in derby Vier doelpunten en nul kaarten voor Soester tweedeklasser 15 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 Door de nederlaag tegen Zeewol de (1-0) is de kans op deelname aan de na-competitie voor VVZ'49 beduidend geslonken. Het waren dan ook dure punten die de polderlingen van de Soes- ters afsnoepten. Licht in de betrekkelijke duisternis vormt het besef dat de aanvankelijk overvolle ziekenboeg langzaam maar zeker leger wordt. Gert van der Munt is inmiddels blessurevrij en zaterdag zat Frank Baars weer op de bank. Willem en Cees-Jan de Vries hopen deze week de training te hervatten. Van der Munt mocht zijn opwachting maken in de spits en hij bracht meteen meer agressiviteit in de ploeg. Dat re sulteerde in een goede openingsfase, waarin WZ'49 het betere van het spel had. Sjirk Bajema kon vaststellen dat zijn spelers ver van het eigen doel speel den en geen kansen weggaven. A VOETBAL zaterdag Een doelpunt was het logische gevolg, maar de verder correct leidende scheidsrechter keurde de treffer ten on rechte af. Niet doelpuntenmaker Joep Akkerman, maar Gert van der Munt stond buitenspel, zij het ver van de plaats van handeling. In elk geval was Zeewolde wakker ge schud. De thuisclub kreeg meer aanval- Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155)-1 30 14 lende aspiraties en WZ'49 maakte de fout door gaten tussen de linies te laten vallen. De middenvelders moesten daardoor teveel meters maken, waar door ze niet meer in het spel voorkwa men. Ook in de tweede helft hield WZ'49 het veld te lang en daarmee bracht het zichzelf in de problemen. In de 64ste minuut was het raak. Bij de rechter doelpaal gleed een Zeewoldenaar de bal in het doel. Mare Brouwer was kansloos. Het doelpunt had een positief effect op WZ'49. Frank Baars maakte zijn ren tree door Dik Lam te vervangen en Ton Wolfsen schoof een linie op. Hierdoor werd de druk op het doel van Zeewolde groter en was WZ'49 tot tweemaal toe dicht bij de gelijkmaker. Een kopbal van Wolfsen werd door de doelman voor de lijn weggestompt en na een schot van Gerard Becker verdween de bal via de vingertoppen van de sluitpost net naast het doel. V 'i Vj ^VOETBAL zaterdag titel Hendrik-Jan de Boer en Teus van pmmer waren hel met elkaar en jedereen eens. Na de niet bijster HSde, maar wel leuke eerste helft BEsen SEC-zaterdag en Hees had het net zo goed 3-3 of 4-4 kunnen Staan. Het was 1-1 en daar bleef het bij na een rampzalig slechte tweede helft, waarin zelfs de meest fervente voetballiefhebber onder de honderd toeschouwers moet hebben verlangd naar een visite aan zijn schoonmoeder. Voor SEC viel er niets meer dan de eer t® winnen. Vooraf had De Boer al ge zegd: "Over zo'n wedstrijd wordt nog weken nagesproken. We zullen Hees echt niet helpen aan de periodetitel. Ik zie liever dat Radiostad of De Post hoorn eruit gaat. Het voetbal van die ploegen ligt ons niet." \yaarmee gelijk het belang van Hees is oemd. De rood-witten maken nog jeeds aanspraak op een semi-periode- Cobu Boys heeft de leiding in de jeede periode, maar is al zeker van •pmotie dank zij het kampioenschap, de 'periodetitel' te mogen overne men, mag Hees de komende en tevens laatste (inhaal)-wedstrijd tegen kam pioen Cobu Boys geen punt verspelen, lijenzij Radiostad net zoveel punten orst. !aar of de periodetitel Hees het recht geeft op deelname aan een na-competi tie, dat wist Van Kommer zaterdag nog niet. De afdeling Utrecht heeft voorals nog geen duidelijkheid verschaft over 4e gang van zaken na de competitie die er voor de meeste club in de derde klas se al opzit. En dus neemt Van Kommer plaats in de wachtkamer. "Ik weet niet wat ze gaan doen, het is allemaal vaag." Geen overleg Hij moet bovendien nog tweeeneenhal- ve week geduld hebben voor de wed strijd tegen Cobu Boys. Het komt hem eigenlijk niet slecht uit, want zaterdag ffioest hij Danny Brandenburg en Tjeerd Altena missen. Beide gebles- jerde spelers werden in de tweede helft wel ingeze't, maar Brandenburg jpidervond teveel hinder om als gang maker te fungeren. Van Kommer had daarom verwacht dat Edwin Lazonder de lijnen zou uitzetten, maar kwam be drogen uit. "We kunnen best een bal letje in de ploeg houden, maar dat de- den we niet. Er was vanaf het midden veld totaal geen overleg in het spel." Toch was Hees in het eerste kwart van de wedstrijd duidelijk sterker dan SEC, •ok al kregen de groen-witten in die fa- Dus toch een pingel. Ewout Jansen haalt Razzo van Dam wél degelijk onderuit in het strafschopgebied. Maar scheidsrechter A. Veldhuizen zal laten doorspelen. se twee opgelegde kansen. Topscorer Teus Verwoerd en Krijn Schouten hiel den hun hoofd echter niet koel. Na mens Hees misten Ewout Jansen, Errol Scheffer en Johan van den Brink. De laatste was in het begin ongrijpbaar voor de Seccers. Hij leidde ook de ope ningstreffer in, die na een kwartier op naam kwam van Paul Castein. Kort daarvoor was een treffer van Hees te recht afgekeurd wegens buitenspel. Maar na het zuivere doelpunt zakte Hees naar het niveau van SEC dat na een half uur opveerde. Razzo van Dam 'poortte' Jansen, verscheen voor Hans Uitdenboogaard, maar viel tegen het gras toen Jansen hem achterhaalde. "Hij pakte me echt," beweerde Van Dam. Scheidsrechter A. Veldhuizen hield er een andere mening op na. Vijf minuten later was het toch gelijk. Na een vrije trap van Schouten kwam Doelman Hans Uitdenboogaard, ondersteund door Ewout Jansen, voorkomt dat Kees van den Bilt van SEC gevaarlijk kan worden. Foto: Goos van der Wilt de bal via enkele tussenstations op het hoofd van Edwin de Jong. Die mikte de bal netjes in de verre hoek. De Jong werd door De Boer in één adem ge noemd met doelman Jan-Willem Ver woerd. Aan SEC-zijde waren zij de bes ten, meende de trainer die de licht ge blesseerde Jeroen Verweij in de rust verving-voor Ronald Spoor. "Als team waren wij een klasse beter dan in de uit wedstrijd," voegde De Boer daar aan toe. Nou was daar niet veel voor nodig, want in de destijds met 3-1 verloren wedstrijd aan de Kooiweg had SEC waarschijnlijk ook tegen de B-junioren van Hees het loodje moeten leggen. Terechte uitslag Zowel De Boer als Van Kommer spra ken na afloop van een terechte uitslag. En zo was het ook. De tweede sessie van drie kwartier was dramatisch en had ei genlijk verboden moeten worden. Mis schien was het anders verlopen als Ca stein niet de paal maar het net had ge raakt in de tweede minuut. Wie dacht dat Castein op dat moment de toon zet te voor de tweede helft, kwam bedro gen uit. Spelers van beide teams speel den elkaar letterlijk het balletje toe. Van Kommer: "We hebben de eerste 25 minuten fantastisch goed gespeeld, maar daarna kwam er van achteren geen bal meer uit. Ik denk dat er span ning in de ploeg kwam en dan lukt het niet meer." SEC, dat het van begin af met lange ha len probeerde, toonde wel inzet, maar kon evenmin overtuigen in de sportieve wedstrijd. Veldhuizen liet alleen aan Peter van den Deijssel een gele kaart zien. "Er is van beide kanten hard ge werkt, maar er werden veel fouten ge maakt," vatte De Boer de derby perfect Promotie Hij zal er bij een volgende gelegenheid weer bij zijn. yan Kommer, het Soester voetbalkampioenschap daar gelaten, niet. Hij wordt opgevolgd door Jaap van de Veer die ook tijd kan en gaat ste ken in de begeleiding van andere elftal len. Natuurlijk wil Kommer na twee jaar afscheid nemen met promotie. Winst op Cobu Boys kan een handje helpen, al zal Hees dan in de na-compe- titie eerst met De Posthoorn moeten af rekenen en later met de algemeen pe riodekampioen van 3B. Niet uitgeslo ten is dat de derde klasse wordt opgehe ven en de clubs automatisch in de twee de klasse terecht komen. Want met het huidige aantal teams (negen) is van een leuke competitie geen sprake. De Boer: "Het is natuurlijk belachelijk dat je-op 11 februari al over volgend seizoen moet praten." Lr zal deze week weer veel gepraat worden binnen de damesselectie van Jtam/SoVoCo. Dat is volgens trainer/coach Servaas Klute nodig om alle loofden op dezelfde frequentie te krijgen. Dat was de laatste weken niet iet geval en zaterdag gebeurde wat Klute al die tijd had zien aankomen. Jet schip liep tegen Longa'59 forse averij op. De schade bedraagt drie lunten en de club is daar niet tegen verzekerd. !n de eerste (15-4) en vierde set (15-6) verd Stam/SoVoCo afgedroogd. In de weede set trok de Soester ploeg zich ets aan Longa'59 op, maar ze kon al- een in de derde set het spel dicteren. "Er was geen verband meer in de ploeg. Hlet waren allemaal eilandjes. Eens te neer bleek dat wij geen superploeg zijn. We zijn geen team met sterren. We moeten het hebben van de afspraken die we met elkaar maken en dat alles op Ikaar is afgestemd," klaagde Klute. Hij was niet verrast over de nederlaag. "Die moest een keer komen. Ik hoopte er zelfs op dat ze een keer een pak op de broek zouden krijgen. Nu is het pro bleem komen boven drijven en daar moeten de speelsters onderling hard aan werken. Ze moeten er zelf zien uit te komen." De Edese volleybaltrainer hoopt dat het effect van de nederlaag positief zal zijn en alle neuzen vóór en op zaterdag in dezelfde richting staan. Anders is de wedstrijd tegen koploper Zaanstad bij voorbaat verloren en wordt de boot naar de eredivisie gemist. Klute deelt die mening niet helemaal. "Alles blijft open, want dit is nu eenmaal de eerste divisie. En ik ga niet denken dat we op voorhand van Zaanstad verliezen." Ontwikkelen Mocht Stam/SoVoCo niet promover en, dan is er nog geen man overboord, meent Klute. "De journalisten willen dat Stam/SoVoCo naar de eredivisie gaat. Dat willen wij natuurlijk ook, maar of dat in één of twee jaar lukt, weet ik niet. Stam/SoVoCo wil zich ontwik kelen en er is progressie. Dan gaat het erom hoe lang je dat kunt volhouden. Ik heb al honderd keer gezegd dat we een keer zouden verliezen, maar we hebben ook al duizend keer bewezen dat we zoiets kunnen verwerken. Wij balance ren op een dun snijvlak. Dat is bot ge worden en moet nu weer scherp wor den." Behalve dat de club op zoek is naar nieuwe speelsters, worden momenteel de ideeën van de huidige spelersgroep geïnventariseerd. Klute kan nog niet aangeven of er speelsters zijn die willen stoppen of sowieso blijven. "We zijn in gesprek met ze." Gevolg van de nederlaag is dat Zaan stad een voorsprong van drie punten heeft genomen, die mogelijk wordt ver groot tot vijf als het restant van het duel tegen Avero/OS (2-1 in sets en 11-6 voor Zaanstad) meteen wordt afge maakt. Heren Klutes collega, Bram Muijs van het he renteam, zat dieper in de put nadat de heren de 'wedstrijd-van-de-waarheid' van SSS 3 met 1-3 hadden verloren. In het duel lag niet alleen het alleenrecht voor de koppositie voor het oprapen. Ook werd zaterdag in De Bunt beslist wie het kampioenschap in de promo tieklasse opeist. Het is immers onwaar schijnlijk dat SSS 3 nog de fout in gaat tegen de beduidend mindere ploegen. De Barnevelders hadden zich in de af gelopen weken versterkt en telden niet minder dan vijf ex-eredivisieklanten. Die routine gaf de doorslag. SSS 3 stond vanaf het begin van de wedstrijd op scherp. Aan de kant van Stam/SoVo- Co sijpelde het tegendeel al in de eerste set door. De zwaar teleurgestelde Muijs vond SSS blokkerend en verdedigend sterker dan zijn team. "Dat moetje met arbeid compenseren, maar de vechtlust opti- ma forma miste ik. Ik kan dat alleen maar verklaren met de druk die op de ploeg lag. Aanvallend waren we zeker gelijkwaardig en de pass lag ook goed, maar alleen daar redt je het niet mee." Hoewel Muijs vaststelde dat Ron Goet- hals niet goed draaide en Arno van Ekelen niet uit de verf kwam ("Je hoort de tegenstanders onder het net door praten en daar is Arno gevoelig voor"), schoof hij niemand de zwarte Piet toe. Muijs verweet zijn team alleen dat het in de tweede set een 14-10-voorsprong weggaf. Het werd 14-16 en daardoor nam SSS 3 een 0-2-voorsprong. Stam/ SoVoCo won nog wel de derde set en bleef vervolgens tot 9-9 bij. Maar vanaf die stand was het, net als in de eerste set, snel gebeurd: 9-15. "Ik vond die jongens griezelig goed. Ze hebben twee spelers erbij gehaald. Dat wist ik wel, maar de vraag was hoe we dat zouden pareren. Dat lukte niet. SSS heeft een goede ploeg, maar daar wil ik me niet bij neerleggen. Ik moet wel zeg gen dat ze verdiend hebben gewon- Hoop Voor de heren van Stam/SoVoCo rest één vleugje hoop. Als SSS 2 zich hand haaft in de derde divisie zal SSS 3 geen gebruik maken van het recht op promo tie. De geroutineerde volleyballers heb ben het wel gezien en vinden één trai ning per week en een potje in de promo tieklasse meer dan voldoende. Alleen als SSS 2 degradeert, en die kans is na drukkelijk aanwezig, zal SSS wel de overstap maken. Op die manier kunnen de jonge spelers van de Barneveldse club op divisieniveau blijven spelen en is de overgang naar het in de eerste divi sie uitkomende SSS 1 minder ingrij pend. Kapsalon Tielemans Soest Ouae Utrechtseweg 57, tel. 02155-14462 in de Staatsloterij én in de krasloterij. Hier heeft Oscar van Leeuwen nog wat in de melk te brokkelen, maar Stam/SoVo Co kon zaterdag geen vuist maken en verloor het duel om de eerste plaats. De ploeg verspeelde daarmee zo goed als zeker de titel. Foto: Goos van der Wilt V 4 V Mart van Hal bleef zondag twaalf se conden verwijderd van een podium plaats na de Nederlandse kampioen schappen cross voor veteranen. De atlete eindigde in Maastricht als vier de. Het heuvelachtige parkoers van vier kilometer werd door de Soesterse af gelegd in zestien minuten en dertien seconden. Daarmee finishte het lid van AV Pijnenburg twaalf tellen la ter dan Marian Knapen die derde werd en moest ze ruim een minuut toegeven op de nationaal kampioen Els Raap (15.00). Wat niet weg neemt dat Van Hal kan terugkijken op een goede wedstrijd. Adri van de Zon, eveneens van AV Pijnenburg, werd zaterdag ook al vierde tijdens een cross voor vetera nen in Woerden. Voor de 5,1 kilo meter was Van de Zon 23 minuten en dertien seconden onderweg. "We moeten niet denken dat we er nu zijn," was het eerste wat Paul van der Grift twee ploeggenoten toevertrouwde. En de linker vleu gelverdediger sloeg daarmee de spijker op zijn kop na de met 4-0 gewonnen wedstrijd tegen NFC. De Amstelveners legden Soest geen strobreed in de weg. Soest hoefde de ballen er alleen maar in te schieten en dat deden Peter van den Berg en Jeroen van Veenendaal voor rust en Maurice d'Aquino en Raymond Brandes in de laatste drie kwartier. Dat de overwinning niet hoger uitviel, had NFC niet aan zich zelf te danken. Het spel van de gasten leek nergens op. Van inzet hadden de meeste spelers schijnbaar nog nooit gehoord. Het posi tiespel bleef ver achter bij dat van Soëst, individueel moesten de NFC-ers het negen van de tien keer afleggen, terwijl ze ook een lesje in combineren kregen. Brandes, Luits Houkes en René van den Deijssel deelden de eerste waar schuwingen uit en in de achttiende mi nuut was het raak. Een snelle inworp van Van der Grift verraste de in slaap gevallen Marcel Ravestijn, waarna d'Aquino de bal breed legde op de vrij staande Van den Berg. Toen Van Veenendaal in de 35ste mi nuut een voorzet van Paul Hilhorst ver zilverde, had het eigenlijk al 4-0 in plaats van 2-0 moeten staan. De beste kans werd per ongeluk door d'Aquino om zeep geholpen. Hij lag in het doel van NFC toen Raymond Brandes de bal tegen zijn hoofd schoot. Typerend voor het wedstrijdverloop was ook dat doel man Gerard van de Bedum van Soest voor rust slechts één keer in actie hoef de te komen. Hoekschop Er veranderde niets na rust. Binnen ze ven minuten kreeg Soest al twee kan sen. Een schot van Van Veenendaal werd tot hoekschop verwerkt en na een fraai één-tweetje met Van den Berg zag Van den Deijssel dat zijn inzet hetzelfde lot was beschoren. En uitgerekend de ingestudeerde hoekschop bracht Soest nieuwe successen. Uit de vierde hoek schop verlengde Van den Berg de bal met het hoofd, waarmee hij d'Aquino bedankte voor diens 'assist'. Vlak voor de lijn tikte d'Aquino simpel 3-0 bin nen. Ook het vierde doelpunt onstond uit een corner. Wederom 'aaide' Van den Op weg naar 2-0. Een seconde na dit moment glijdt Jeroen van Veenendaal de bal in het doel. Foto: Goos van der Wilt Berg de bal bij de eerste paal en ditmaal was het Brandes die bij de tweede paal de bal op heuphoogte op zijn voet nam en keihard tegen het dak van het doel knalde. Dat was in de 71ste minuut Tussendoor had NFC zowaar tweemaal een tegenaanval kunnen plaatsen, maar het resultaat was nihil. Trainer Dick Schinkel liet in het laatste kwart Ferenc Kleinegris opdraven voor Van Veenendaal. De invaller had twee keer bijna reden tot juichen gehad na een schot. In de laatste zes minuten mocht ook Michel Vlaswinkel nog even meedoen. Hij verving Van den Deijssel. Minstens zo belangrijk als de 4-0-over- winning was het feit dat Soest geen kaarten opliep. Dat was ook niet nodig in het doorgaans sportieve duel. Alleen aanvoerder Ray van Loon kreeg geel na een overtreding op zijn collega Martijn Stalenhoef. Van Loon werd later ver vangen, nadat hij een bal verkeerd op zijn hoofd had gekregen en gedurende enkele minuten moest worden ver zorgd, niet nadat hij daarna eerst nog een bal naar voren had gekopt. Fortitudo en SEC zijn twee gelijk waardige vierde klassers, maar het onderlinge duel werd zondag be slist in het voordeel van de Culem- borgers. Kennelijk hadden ze door de evacuatie aan snelheid gewon nen, want op de counter werd SEC met 3-1 geklopt. Ruud Maas had zijn mannen in de rust al gewaarschuwd voor de snelle tegen aanvallen van Fortitudo. Op dat mo ment was het 1-1. Na 25 minuten had Fortitudo de leiding genomen toen de spits van tien meter hard uithaalde. Op slag van rust zorgde Erik Nedersigt in zijn tweede optreden in de hoofdmacht voor de gelijkmaker. Jeffrey Dorrestein had net twee keer de doelman op zijn weg gevonden, toen Nedersigt in derde instantie raak schoot. Nedersigt verving wederom de nog geblesseerde Marco Martens. Ook de geschorste Marcel Dorrestein stond langs de kant. Dat Fortitudo levensgevaarlijk is in de counter bleek in de 55ste minuut. Aan de linker kant werd Remco Veenendaal uitgespeeld en vervolgens vloog de bal richting de tweede paal, waar een Cu- lemborger aan een knikje voldoende had: 2-1. SEC zocht daarna de aanval, maar werd niet bijzonder gevaarlijk. De beste mogelijkheid liet Veenendaal lig gen. Hij lobde de bal net over het doel, nadat Ronald de Rooij de buitenspelval had omzeild en de bal tegen de doelman had geschoten. Veenendaal vormde met Peter de Jong en Dennis Brons het middenveld dat la ter door Maas te licht werd bevonden. De aanvallers konden evenmin potten breken, al speelde Jefrrey Dorrestein geen slechte wedstrijd. Eric Looijsen moest zich geblesseerd laten vervangen door Dave Leijenhorst die in de punt van de aanval ging spelen. Hij had al een wedstrijd van het tweede elftal in de be nen. Volgens Maas was het lange tijd de vraag wie er zou scoren. "Als we 2-2 hadden gemaakt, hadden we nog een kans gehad. Maar nu scoorden die gas ten vijf minuten voor tijd weer uit een counter en toen was het gebeurd. De meest gelukkige ploeg heeft gewon nen," aldus Maas.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13