i mm m oünoOdün ïazxaSpektakel bij heren Smeeing/BDC wik daalt onder nulpunt bij DYS Nationale titel voor Eduard Surksum Heren Red Stars houden hoofd koel Baltus onttroont Bert van der Weerd - s.v. Vianen Matige wedstrijd van Shot De Eemvogels krijgen in zaal eindelijk de smaak te pakken De Duinkikkers niet bestand tegen snelle uitval Amstel fAGINA WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 15 ?aal staat zege in slotseconde in de weg: 16-16 IANDBAL Concurrent Wings speelt effectiever in Beukendal: 3-9 ZAALVOETBAL r op C ™°A?snis I Na finale derde klas Libre in Voorst P-* i en voor sty BILJARTEN BOWLING Record sneuvelt na hoge game (223) van Peter Brehler VISSEN De Rond doorbreekt successen Livestro en Van Soeren ATLETIEK Bas van Os vooraan op NK militairen Damesteam beslist in verdediging duel in zijn voordeel BASKETBAL Henriëtte Kuijt verdedigt titel S V Eemland met succes SCHAATSEN Vorm ontbreekt bij tafeltennissers TAFELTENNIS JUIULTI LOAD U N I T 6 van hengstum bv KORFBAL WATERPOLO -Hees (Baarn) - l Stars, rolstoj ars (H)-Juve„j 0< De wedstrijden van Smeeing/BDC bieden de kijker al geruime tijd meer het plezier dat ze van de dballers gewend waren. Maar indagmiddag was er voldoende ktakel tijdens het duel met S Achilles om op het puntje van de tribune te blijven zitten. De paal stond in de laatste seconde een Soester overwinning in de ■De Eemvoge; YPeg- 16-16. In Utrecht hadden de Soesters ver zuimd kansen te benutten, waardoor ze ianen (Eemwee met 17-14 .verloren- In sP°rthal Beu- f kendal profiteerden ze voor rust in een periode, waarin ze met twee man meer r m\ rr ve'^ stor,den. Daardoor leidde o o (D)-Zaan:Smeeing/BDC na één helft met 10-8. Toen het 11-8 werd, zag het er goed uit voor de ploeg van coach Gerard Tuk ker, maar op 13-13 was de strijd weer imeeing/BDC volledig open. De geschiedenis her- lalde zich op dat moment. De scheids- eeing/BDCfD'rec'1ters stuurden kort achter elkaar «/ee Utrechters naar de kant. Wim enbakkers miste aanvankelijk een en kans, maar bij de volgende gele- jnheid mikte Michel Roest wel goed. issen de bedrijven door hield Edwin ietelief, teruggehaald in verband met issures van Dennis de Rijk en Berton [emp, Smeeing/BDC op de been. Pa- trick van Gardingen zocht in die fase de kers (D)-UWViBeedkamer op, nadat hij voor de derde or) keer een tijdstraf had gekregen. <ers (H)-West-'j [en opvallende rol speelden ook de :heidsrechters. Zij waren volledig de iuts én de weg kwijt. Al was dat lang iet altijd in het nadeel van de Soester Sub. Na de score van Michel Roest (14-13) zag de leiding een overtreding n Smeeing/BDC over het hoofd. :eenbakkers was in de daaropvolgen- uitval wel succesvol: 15-13. Daar- ior was Roland van Twillert in de icht getorpedeerd. Het duurde even iordat de arbiters beseften wat er was :beurd, maar ze weigerden een straf- orp te geven. En passant kreeg Guus Tourné twee minuten straf aan zijn oek, omdat hij commentaar zou heb- jen geleverd. Even later moest Van Twillqrt de marge Weer op twee doelpunten brengen: 16-14 en nog zes minuten op de klok. xles (Bosstraat! ck 1890-SoesJ □ester Bowlin dinsdag vana (Beukendal) Louis-Burger tier-Firtina'93 Vanaf dat moment zou Smeeing/BDC niet meer scoren. Öp 16-15 durfde Smeeing/BDC geen initiatief te ne men. Er werden wel lichte overtredin gen uitgelokt, maar toen 'tijdspel' dreigde, forceerde Michel Roest. Hij werd afgefloten, omdat hij met zijn voet over de cirkellijn was gekomen. In de daaropvolgende aanval kreeg HMS Achilles wel een strafworp. Zoe telief was daarbij kansloos: 16-16. In de resterende vijftig seconden hield Smeeing/BDC balbezit, maar tot een schotpoging kwam het niet. Zeven se conden voor tijd ontstond er tumult. Na een overtreding op Michel van der Horst werd zowel de boosdoener als Van der Horst met een rode kaart weg gestuurd. De scheidsrechters vergaten de klok stil te zetten, zodat Smeeing/BDC nog slechts één worp restte. Michel Roest knalde de bal tegen de binnenkant paal, waarna de bal via de arm van de nietsvermoedende doel man het veld in stuiterde. Aanvallende actie van Michel van der Horst die kort voor tijd om onbegrijpe lijke reden een rode kaart kreeg. Foto: Goos van der Wilt Het damesteam blijft goed presteren in de eerste districtsklasse. Ook Fidelitas werd voor de tweede keer dit seizoen opzij gezet. Na de rust (5-6) nam Smeeing/BDC ruimer afstand: 9-13. In de eerste helft was er bij de Soesters sprake van enige onrust, vanwege tijd- straffen en gele kaarten. Daarna had Fi delitas niets meer in te brengen. De rol van uitblinker was weggelegd voor Sandra Bargerbos. De hoekspeelster scoorde, net als Gea Stavast, driemaal. Acht speelsters namen de totale pro- duktie van Smeeing/BDC op zich. Aan de andere kant ontpopte Martine van der Linden zich andermaal als de keep- ster die het stoppen van strafworpen tot haar specialiteit heeft gemaakt. Door de zege blijft Smeeing/BDC zicht hou den op de tweede plaats. -zat.) VZ'49) 13 lil (Hees) al (Scest) lees) (SEC) 13 rillig blijft de prestatielijn van VS/Lazy Louis dat dit seizoen ;oede resultaten afwisselt met lechte. Voor de hoofdklasser [laaide het kwik maandagavond veer tot onder het nulpunt. De doeg dreigt na de 3-9-nederlaag if te vallen als titelkandidaat. eigenlijk gooide de stand tot dusver ie- ereen zand in de ogen, want de wissel- 'alligheid van de ploeg kan nooit garant taan voor een serieuze mogelijkheid >p het kampioenschap in de hoofdklas- »e. Vreemd genoeg geldt dat, nogmaals ;elet op de ranglijst, voor de overige eams ook. Maar in Beukendal werd och wel duidelijk dat Wings veel beter 'oetbalt dan de Soester ploeg. VS/Lazy Louis had in de eerste vijf- ien minuten pech in de afronding en :ag bovendien de doelman van de gas- en naar een bloedvorm stijgen. Maar al vas er in die fase vaker gescoord, dan ïog is het de vraag of DVS/Lazy Louis neer rendement uit het duel zou heb- •en gehaald. ^opscorer Arnold Broertjes speelde :wak, doelman Jan Willem van der int had schuld aan zeker drie treffers, aar bovenal was het spelletje van [DVS/Lazy Louis te traag. Toen de eer ste mogelijkheden, verkregen na snelle baltransporten, geen succes oplever den, zochten teveel spelers naar per soonlijke eer. Daar zette Wings koel, zakelijk, effec tief voetbal tegenover. De tegenstander ien clubs in lie van een p zich heeft oensdag 19 i de kans te i >r een clinic ti in Zeist, dat de spe- vier hebben I maar wordt •oiwinnaars j •ernooi op ook moet wijkt SEC liet de bal rond gaan en combineerde dat af en toe met een doelgerichte, indi viduele actie. Na dertien minuten was het al 0-3 voor Wings dat Broertjes zag tegenscoren en weer een paar keer goed weg kwam, maar voor rust de wedstrijd besliste: 1-5. DVS/Lazy Louis probeerde de bakens te verzetten door Wings op eigen helft vast te zetten. Dat lukte vijf minuten, maar het leverde geen doelpunten op. De counter van Wings wel en toen kon niemand meer twijfelen aan de ze'ker- heid van de overwinning van de bezoe kers. Het werd 3-9, omdat namens DVS/Lazy Louis Ramon Heijnen en Gerard van Soeren nog scoorden. De achterstand op A. 't Hardt en NVC groeide door de nederlaag tot drie pun ten; Wings heeft nu twee punten voor sprong op DVS/Lazy Louis dat nu af hankelijk is geworden van teveel andere ploegen om nog echt mee te doen. Hoe wel het best zo zou kunnen zijn dat die woorden over twee weken weer eens moeten worden ingeslikt. Hees Reijer Looijsen heeft zijn buik vol van de scheidsrechters die in Hilversum de thuisclubs bevoordelen. Na de wed strijd tegen Allen Weerbaar (4-2) hield hij zich nog in, maar na de met 11-5 ver loren wedstrijd tegen RKZ spuwde de coach van Hees zijn gal: "Dit was schandalig, diep en diep triest," aldus Looijsen die op 7-2 woedend de zaal verliet om zichzelf, de ploeg en de scheidsrechter te beschermen. "Vooraf zei hij al dat we er de vorige keer een zooitje van hadden gemaakt. Ten eerste is dat niet zo, ten tweede was hij er niet eens bij en bovendien moet hij altijd 'clean' aan een wedstrijd begin nen. Ik geef niet gauw iemand de schuld, maar dit was schandalig. Hij in timideerde onze spelers door ze uit te schelden en te zeggen dat ze niet kun nen voetballen. Met zulke scheidsrech ters win je nooit in Hilversum, al speel je nog zo goed." Het begon ermee dat de bal over de zij lijn rolde, maar RKZ mocht doorspelen (1-0), vervolgens een vrije trap recht voor het doel in plaats vanaf de zijkant mocht worden genomen (2-0) en een speler van RKZ opzettelijk 'hands' maakte en niet werd afgefloten (3-0). Toen het 4-0 was geworden, kreeg Eric Looijsen een trap. Het slachtoffer werd voor twee minuten weggestuurd (5-0 en 6-0). Er waren toen nog geen twintig minuten gespeeld. Dat het uiteindelijk 11-5 werd, maakte op dat moment niet meer uit. Feit is wel dat de voormalige koploper uit Soest nu drie punten achterstand heeft op Ra- diostad, de volgende tegenstander. Daarna krijgt Hees alle ploegen nog een keertje tegenover zich, zodat Hees de zaken nog recht kan zetten en de uit handen gegeven positie kan heroveren. mofoon hien toch Amnesty 1 gebrui blij met luidsdra- rhuizing •er) deze mnesty- om bin- Ier eens olie be den dit lf te or- :1 daar- 15098) Uiter- »espro- Eduard van Surksum uit Soest is Nederlands biljartkampioen in de derde klasse Libre geworden. Het lid van biljartvereniging Soestdijk leverde die prestatie in het afgelo pen weekeinde in Voorst. Temidden van zeven andere finalisten begon Van Surksum slecht door op vrij dagavond de eerste partij op het nipper tje te verliezen. Ook in de tweede partij bokste hij vrijwel voortdurend tegen een achterstand op, maar een goede slotserie hielp hem alsnog aan de zege. Op zaterdag was Van Surksum aanmer kelijk beter op dreef. Hij won zijn drie partijen en omdat de concurrenten af en toe een steekje lieten vallen, begon de Soester op zondag met een voorsprong van twee punten aan zijn twee laatste partijen. Hij had bovendien het voor deel dat zijn gemiddelde aanzienlijk be ter was dan dat van de belangrijkste te genstanders. Ondanks cfie wetenschap speelden ze- Derde van rechts: Eduard Surksum de Nederlands kampioen biljarten uit Soest. nuwen hem parten. Het gevolg was dat de Soester biljarter ejiige fouten maak te. Zijn tegenstander^ deden echter het zelfde en in de voorlaatste partij nam Van Surksum de moeilijkste hindernis. Door die winst kon hij alleen in theorie nog worden achterhaald. De vermoeide Soester verloor zijn laatste partij, maar behield zijn eerste plaats hetgeen hem de Nederlandse titel in de derde klasse Libre opleverde. eo «Print HET ADRES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b- 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 Op alle fronten worden de laatste tijd records aan diggelen gegooid door de spelers in de competitie van de Soester Bowling Vereniging. Zo sneuvelde vorige week het record van de hoogste game. Peter Brehler staat nu in de boeken als nieuwe record houder met een game van 223. Dat zijn team De Ottifantj^s niettemin verloor met 1-4 was te danken, dan wel te wijten aan Ad van der Schoot. Hij was op dreef met een serie van 552. Gerard de Rond van Pin Down overtrof zichzelf met een serie van 517. Zijn team had sowieso een goede avond door met 5-0 van Westra/Koffrie te winnen. Willem van Soeren en Jan Livestro moesten in de voorlaatste» wedstrijd van de wintercompetitie pas op de plaats maken. Aan de Eem in Amers foort werd de eerste prijs opgeëist door Peter de Rond. Hij had het minste last van de sterke stroming die werd veroorzaakt door het water dat vanuit het Valleikanaal kwam. Op stek één kiende hij het zo uit, dat hij net buiten de stroming zat. De Rond ving zeventien vissen en scoorde daarmee een totale lengte van 5.95 me ter. De 25 andere deelnemers konden daar niet aan tippen. Zij moesten al veel moeite doen om niet hun dobber uit het oog te verliezen. John Kasius, die tweede werd, ving ruim twee meter minder vis (3.76) dan de winnaar. Livestro, de favoriet voor de eindzege, hield zich met 2.90 meter staande op de derde plaats in de wed strijd. Van Soeren eindigde zaterdag als twaalfde, een positie die hij moest delen met Jaap Koelewijn. Bas van Os uit Soest heeft de Neder landse kampioenschappen korte cross voor militairen afgesloten met een tweede plaats. Halverwege het 5 kilometer lange par koers op De Vlasakkers leek Van Os op weg naar de nationale titel, maar in de slotfase kwam hij kracht te kort. Zijn tijd van 17 minuten en 45 seconden was echter voldoende om de nummer drie ver achter zich te laten. Er werd flink uitgedeeld in de wed strijd die de heren van Red Stars speelden tegen Baros. De laagge klasseerde Rotterdammers schuw den het fysieke geweld niet, maar bleken mentaal niet opgewassen tegen de Soesters. De laatsten wonnen het duel met 75-88. Het was een terechte zege die na de rust gestalte zou krijgen. Halverwege de eerste helft koesterde Red Stars al een voorsprong (22-29), maar de jonge ploeg liet zich in de laatste vier minuten intimideren door Baros dat de voorlaat ste plaats op de ranglijst inneemt. Daar kwam volgens coach Rinus Valk nog eens bij dat de scheidsrechters in de eer ste helft veel ongeoorloofde acties van Baros door de vingers zagen. Vooral Manfred Dikkers en Bob Kooter moes ten het ontgelden. Na de pauze (45-44) werd dat anders, Valk hamerde er met name bij Dikkers voortdurénd op rust te bewaren. Dat lukte. Schielvink van Baros had tien mi nuten voor tijd zijn vierde fout te pak ken en viel in mentaal opzicht door de mand. Vanaf dat moment kreeg Red Stars meer invloed in de rebounds, al zou de ploeg pas in de laatste vier minu ten afstand nemen. Baros werd nadrukkelijker gestraft voor het harde spel. In de tweede helft mocht Red Stars 24 keer vanaf de vrije worp lijn aanleggen, in de laatste mi nuut zelfs tien maal. Vijftien pogingen slaagden en vanuit actieve situaties toonde John Martin zijn schotkracht. De Amerikaan scoorde 24 punten. Igor Smink onderstreepte zijn klasse met 32 punten. Hij had dan ook een belangrijk aandeel in de zege die Red Stars voor de ontmoeting met koploper Juventus goed kan gebruiken. Dames Zeer fraai was de overwinning die de dames behaalden op Bourgondië, waarvan uit nog was verloren en dat één van de concurrenten voor de derde plaats is. In een spannende ontmoeting werd het 53-49 voor Red Stars dat het duel in de verdediging besliste. Van Bourgondië was bekend dat het ie dere millimeter benut en elk foutje af straft. Dat bleek na de ideale opening van Red Stars (7-0). Het werd 9-9 en op 18-27 dreigde Red Stars op dezelfde wijze de boot in te gaan als destijds in Wijk bij Duurstede. Toen was de eerste helft beslissend. Ditmaal niet, want na twintig minuten was alles nog mogelijk: 24-29. De defensie van Red Stars sloot in de tweede helft steeds beter en mede daar door kon de thuisclub, deels vanuit de break, aanhaken en op 39-38 weer eens een voorsprong nemen. De doelge richtheid van Bourgondië bleek toen Red Stars even ruimte weggaf. Meteen werd het 41-47 en toen waren er nog maar zes minuten te gaan. Vanaf dat moment hield Red Stars het achterin potdicht. In drie minuten tijd kwam Red Stars op een lichte voorsprong. Daarna had de ploeg bijna voortdurend balbezit, maar de onzekerheid over de goede afloop bleef tot drie seconden voor tijd intakt, omdat Red Stars enkele vrije ballen miste. Toen maakte Yvon- ne Hurenkamp (topscoorster met 17 punten) een einde aan alle onzekerheid door één vrije worp te benutten (53-49). De bewonderenswaardige in zet in de verdediging was voldoende om in de tweede competitiehelft ongesla gen te blijven. Martin Baltus (rechts) doorbrak de hegemonie van Bert van der Weerd die naast hem staat. Henriëtte Kuijt verdedigde haar club- titel met succes. Het clubkampioenschap van SV Eemland heeft bij de heren verras send een nieuwe algemeen club kampioen opgeleverd. Martin Bal tus onttroonde Bert van der Weerd, de clubkampioen van de afgelopen jaren, in een directe strijd. Bij de dames verdedigde Henriët Kuijt met succes haar titel. Ondanks dat Pluvius vrijdag de nodige plaagstootjes uitdeelde kon een aantal goede tijden worden gerealiseerd. In de categorie pupillen werd Ingeborg de Lange eerste. Philip van Waning werd tweede en Walter Varenkamp legde be slag op de derde plaats. Bij de dames ju nioren C won Susanne den Hertog de titel, gevolgd door Hester Radstake en Annelies Wantenaar. Mark Verhoef was de snelste van-de heren junioren C. David de Smit en Costijn Zwart werden tweede en derde. Saskia Baltus en Ha- rold van Haren waren de winnaars in de Dat de spelers van Shot nog niet in vorm zijn, bewezen ze zaterdag in de gymzaal aan de Heideweg, die aan het einde van dit seizoen wordt verruild voor de sportzaal in het oude schoolgebouw aan de Klari net. Shot speelde een matige wedstrijd te gen DTS en leed in vijf uur een 4-6-ne- derlaag. Tot zeven maal toe moest een derde game de beslissing brengen. Aksel van Elteren kon zelfs op een zwakke wedstrijd terugkijken, al won hij één single en schreef hij met Berend Jonker ook het dubbelspel op zijn naam. Jonker, net terug van vakantie, tafeltenniste niet slecht, maar bleef op één winstparij steken. Hetzelfde geldt voor Martin Fransen. Hij won zijn eer ste single(19-21,21-19,21-12)en ver loor de twee overige op ongelukkige wijze. Spannend was het niet alleen in de par tijen van drie games. Van Elteren was in zijn eerste optreden dicht bij winst. Hij verloor die echter in twee games: 20-22 en 26-28. A.s. zaterdag aan de Eemweg: AANVANG 14.30 UUR. Aangeboden door selectiesponsors: t t E R s l 0 0 D B.V. v/h Fa. H. v. ASCH G I E xm BEDRIJFSKLEDING PROCAR apparatenbouw KORLAAR categorie junioren B. Bij de heren ju nioren A ging Bert Koelewijn met de eerste prijs naar huis. Sandra Engbe- rink won als enige neo-senior de titel in haar categorie. Bij de heren neo-senio- ren was Martin Baltus de sterkste. Hen riët Kuijt werd in de categorie dames se nioren eerste. Bert van der Weerd was winnaar van de categorie heren senio ren. Arie Treur, Nico Verburg en Wim Kroeze werden bij de veteranen eerste, tweede en derde. Zaterdagavond werd het algemeen clubkampioenschap afgerond. De vier beste dames en acht beste heren reden bij hevige rukwinden en matige regen val een 3.000 meter om te bepalen wie met de titel 'algemeen clubkampioen' naar huis mocht. Baltus bleef zijn oppo nent Van der Weerd voor en werd daar door algemeen clubkampioen bij de he ren. Henriët Kuijt had weinig moeite haar voorsprong op Eefje van der Bor te behouden en reed haar titel soepei tjes tegemoet. Vincent Verburg, vrijdag op een vijfde plaats in het algemeen klassement, kwam tijdens de 3.000 meter lelijk ten val. Hij blesseerde zijn enkel, waardoor hij zijn rit ni$t kon uitrijden. Ook de re creanten reden zaterdagavond een clubkampioenschap. Hoewel de re creanten meer getraind zijn op het rij den van langere afstanden, wisten zij goed om te schakelen naar het wed strijdrijden. Bij de dames wist Rudy Baltus wederom de clubtitel binnen te halen en bij de heren werd Gerard Adolfsen clubkampioen. Carl Verheijen van schaatsvereniging Eemland is tijdens de 500 meter van het Nederlands kampioenschap senioren dat afgelopen zaterdag en zondag in Groningen werd verreden, ten val ge komen. Op de eerste 30 meter haakte de Woudenberger in de hiel van zijn an dere schaats. Door zijn val kon Verheij en niet deelnemen aan de slotafstand, de 5.000 meter, waardoor hij niet voor kwam in het eindklassement. De Wou denberger miste daarmee zijn kans om bij de eerste tien te eindigen, een positie waar hij gezien zijn goede 1.500 meter (2.02.68 PR, 9e plaats) en 3.000 meter (4.17.25 PR, 9e plaats) uitzicht op had. Tot kerst leden De Eemvogels lou ter nederlagen, zowel in de veld- als de zaalcompetitie. Maar in 1995 zijn de korfballers nog steeds ongeslagen. Typerend voor die ommekeer is de 14-12-zege op Hemur Enge, waarvan in de uit wedstrijd met 17-9 was verloren. De Soesters startten geconcentreerd en overrompelden daardoor de gasten. Erik van der Pol en de grieperige Agnes Kraaikamp zetten de toon (2-0) en Wim Oldewarris verdubbelde de voor sprong. Die marge bleef tot de rust na genoeg intakt: 7-4. Een wissel legde Hemur Enge geen windeieren, hetgeen op 8-8 duidelijk werd in de stand. Daarna zouden De Eemvogels steeds met één doelpunt voor komen, maar Hemur Enge kwam tot en met 11-11 telkens langszij. Mar- co Kuil, ingevallen voor Stanley de Vries, gaf de Soesters lucht door in Aqua Indoor twee keer raak te schie ten. Bij 13-12 was de spanning terug, maar Van der Pol bepaalde met een af standsschot de eindstand op 14-12. Het zal moeilijk worden voor De Eem vogels de ongeslagen status in dit kalen- deijaar te behouden, want de korfbal lers moeten zaterdag op bezoek bij kop loper Atlantis uit Mijdrecht. De positie van de heren van De Duinkikkers is zondag verslech terd. Dit ten gevolge van een mati ge wedstrijd in Amstelveen tegen concurrent Amstel. De Duinkik kers verloren met 14-9. Door de grote belangen die er op het spel stonden, verliep het duel al snel chaotisch. De scheidsrechters pasten zich moeiteloos aan. Ze traden onvol doende op tegen het fysieke spel dat beide teams veel kracht kostte. Toch lieten zowel De Duinkikkers als Amstel bij vlagen aardig spel zien. Coach Joop Molenaar had zijn mannen gewaarschuwd voor de snelheid waar mee de Vinkeveners overschakelden van verdediging naar aanval. De verde diging van De Duinkikkers zat goed in elkaar, maar niet alle spelers waren be stand tegen de felle tegenstoten van Amstel. Daarom verloor de ex-koplo- per het duel. De Duinkikkers hebben de ontwikke lingen in de tweede klasse niet meer in eigen hand. i ix

Soester Courant | 1995 | | pagina 15