m :sMALBEDR|J|S C-1000: twee dolle dwaze broodweken |en kans op gratis wintersportvakantie 7HANDEL WANDEL 5' Zonwering Soest (5 jaar) geeft klanten driedaags bungalow-arrangement cadeau! 'Eindelijk een tabakswinkel in Zuid!' Ï0t' 'Blue Box': betaalbare vrijetijdsmode Nieuwe Expo in 'De Bereklauw' SOESTER COURANT Inzenden kan tot 28 februari PAGINA 19 Rouwendaal STRALEN FIJNSTRALEN SCHOPEREN GLASPARELEN Speciale actie bij aankoop vanaf1500 gulden Rommelmarkt van De Schakel op zaterdag 18 maart Westeneng Exportconsulènt KvK op Radio Soest De Lopers van de week Tabakorie Akkerman opent filiaal Zuidpromenade - «"H As Nieuwe zaak aan Soesterbergsestraat Soester (35) in gestolen auto in Eindhoven gepakt Brood en wintersport - daar draait het om tijdens de twee dolle dwaze broodweken die de C-1000 super markt aan de Zuidpromenade de- I ze en volgende week organiseert. In de huis-aan-huis in Soest ver spreide VersBroodkrant staat daar alles over te lezen. C-1000 viert de winter van maandag 13 tot en met zaterdag 25 februari met de Win tersport-veertiendaagse. Brood is gezond en rijk aan energie, wat speciaal in de winter goed van pas komt, maar bij C-1000 bovendien heerlijk van smaak. De VersBroodkrant biedt daar van allerlei voorbeelden en tal van spe ciale aanbiedingen in de vorm van waardebonnen, zoals de "Bieteltjes" (drie voor f 1,99), de Victoria-Sneeuw- bol (per bol f 3,99) en het Waldkorn- brood (f 1.69 of de Waldkorn-bollen (drie voor f 1,99) en nog veel meer. De broodafdeling van C-1000 heeft daarnaast voor de echte liefhebbers ook heerlijk Turks brood in de aanbieding. Elke dag zijn er drie verschilende soor ten van dit "pure natuur"-brood en in het weekend maar liefst vijf soorten! Voor alle broodsoorten bij C-1000 geldt trouwens dat ze uitstekend van kwaliteit en heerlijk van smaak zijn. Dat De medewerkers van de broodafde ling van C-1000zijn zelf al een beetje in wintersportstemming. Foto Willem van Oosten. Nieuwegracht 23 - 3763 LP Soest - Tel. 02155-22050 - Fax 02155-11030 Dir. G.H. v.d. Broek Tel. privé 02155 -11045 kan bijvoorbeeld ook gezegd worden van het Sovitalbrood en het veredeld wit (per stuk f 1,99) en de vijfsterren hotelbollen (per tien stuks f 1,99). Wintersportreis ter waarde van f 2800! Tijdens de broodweken draait bij C-1000 veel, zo niet alles om de winter sport. In de VersBroodkrant is dan ook een speciale wedstrijd opgenomen, waarmee men kans maakt op een gratis geheel verzorgde wintersportreis ter waarde van maar liefst 2800 gulden. De deelnemers moeten daarvoor de spe ciale wedstrijdcoupon invullen en die opsturen naar het daarin vermelde adres, vóór 28 februari (en niet voor 15 februari, zoals per abuis in de Ver sBroodkrant staat afgedrukt). C-1000 verbindt aan deze wedstrijd trouwens nog een geheel eigen prijs vraag: Wie weet hoeveel broodsoorten (alles bij elkaar) C-1000 in het assorti ment heeft? Het juiste antwoord moet worden ingevuld op het formuliertje dat bij de supermarkt verkrijgbaar is en voor aanstaande zaterdag (18 februari) om 15.00 uur worden ingeleverd. Foto: Goos van der Wilt Wie in de maanden maart, april en mei voor minimaal 1500 gulden aan zonwering besteedt bij 'Zon wering Soest' - de zonwering-spe cialist aan de Beetzlaan 24A - kan er binnenkort lekker even tussen uit. De zaak viert dit jaar zijn vijf jarig bestaan en de klanten kunnen dat feest dus op een zeer aantrek kelijke manier meevieren: een driedaags arrangement (twee overnachtingen) in een bungalow park, naar keuze uit een van de vijf parken die genoemd worden in de folder die bij Zonwering Soest ter inzage is. "We willen graag wat doen voor onze klanten, maar we zochten iets anders dan de gebruikelijke kortingen op de aankoopprijs," aldus directeur G.J. Groen van Zonwering Soest. Het aan bod van een driedaagse "tussendoor vakantie" in een vijf-sterren-bungalow geldt voor iedere klant die voor mini maal 1500 gulden aan zonwering aan schaft. "Het maakt ons niet uit wat het is: binnen- of buitenschermen, horren of wat dan ook." De zaak viert dit jaar het eerste lustrum en presenteert in één moeite door ook de nieuwe, ruime showroom (zo'n hon derd vierkante meter), waarin alles wat denkbaar is op het gebied van zonwe ring voorhanden is. De verbouwing heeft sinds oktober vorig jaar zo'n beetje alles op z'n kop gezet, aldus Groen. "Alles wat op ons gebied actu eel is hebben we in huis. Als het hier niet is, is het nergens." De collectie van Zonwering Soest is dan ook zeer uitgebreid en omvat niet alleen bekende kwaliteitsmerken ais Estate (buitenzonwering) en Schlappi (mar kiezen), maar ook binnenzonwerings- systemen als AM Design, Zonnelux, Sunway en Luxaflex. Het assortiment omvat verder o.a. zonneschermen, rol luiken en "sereens" (die ook veel bij kantoren worden gebruikt), maar ook horren en hor-deuren. Markiezen zijn intussen weer "terug van weggeweest", stelt Groen vast. "We krijgen, daar steeds meer vraag naar." Zonwering Soest maakt werk van maat werk en levert uitstekende kwaliteit, maar zet alles op alles om de zonwering betaalbaar te houden. Zonwering is er dan ook in alle prijsklassen en in alle soorten, kleuren en uitvoeringen, zoals de buitengewoon fraaie presentatie in de vernieuwde showroom duidelijk maakt. De firma heeft intussen niet al leen tal van particulieren in het klanten bestand, maar ook een groeiend aantal bedrijven en instellingen. Unieke garantie Zoals gezegd: Zonwering Soest biedt een uiterst omvangrijk assortiment, zo wel in de meer populaire als de wat duurdere prijsklassen, die gerust de omschrijving "zeer exclusief' mogen hebben. Bovendien biedt de firma een unieke garantie: altijd vijfjaar volledige fabrieksgarantie op de buitenzonwe ring en een jaar op de binnenzonwering. De nieuwe showroom van Zonwering Soest aan de Beetzlaan. Verder worden in Soest ook geen voor- rijkosten berekend. De zaak is sinds drieëneenhalf jaar ge vestigd aan de Beetzlaan 24A, ietwat verscholen tussen de woonhuizen. Voorbijgangers worden nu nog met een draaibord attent gemaakt op de aanwe zigheid van de showroom, maar bin nenkort verschijnt er een nieuw verwijs bord. Zonwering Soest doet graag wat voor zijn klanten, zoals gezegd. Service is er volop: "wij meten en bevestigen alles zelf, en we doen dat gratis", aldus de heer Groen. De levertijd is doorgaans een week of drie, maar in het hoogsei zoen (de piek is meestal in de maanden mei, juni en juli) kan dat ietsje uitlopen. Speelhoek De zaak biedt volop parkeergelegen heid (direct voor de deur). Omdat het kiezen van de juiste zonwering door gaans geen beslissing is die in één oog wenk genomen wordt is er sinds kort ook een speciale kinderhoek, waar de lieve jeugd zich kan vermaken met puz zels, lego en tekenspullen. De ouders kunnen zich daardoor op hun gemak en zonder kopzorg over hun spruiten kun nen laten informeren over de vele mo gelijkheden bij Zonwering Soest aan de Beetzlaan 24A (tel. 19706 en 19507). De openingstijden zijn op gewone weekdagen 9.00 tot 18.00 uur; maan dag 13.00-18.00 uur en op zaterdag 10.00-16.00 uur. WIJNHANDEL BROUWER VIEUX DUJARDIN per liter JONGE JENEVER GOBLET per liter MINERVOIS AC 1993 Een volle rode wijn uit het zuiden van Frankrijk, per fles 3 halen 2 BETALEN 6 halen 4 BETALEN 12 halen 8 BETALEN 24 halen 16 BETALEN Bezorging maandag, woensdag en vrijdag. Bezorgkosten f 1,50. STEENHOFFSTRAAT 64 - SOEST TELEFOON 02155 - 12551 De jaarlijkse rommelmarkt van De Schakel wordt ditmaal gehouden op za terdag 18 maart. Tussen 10.00 en 14.00 uur zijn dan allerlei spullen te koop, zo als meubels, kleding, apparatuur, speelgoed, boeken en platen. Het pro gramma bestaat verder uit het Rad van Fortuin en andere spelletjes. Tot 17 maart kunnen mensen spullen inleveren bij de openbare basisschool aan de Klaarwaterweg. De spullen kun nen ook thuis worden opgehaald. Een belletje 15714) is daarvoor voldoende. UURWERKMAKERIJ voor reParaties met ambachtelijke precisie. T U Den Blieklaan 48 - Soest -11766 Op donderdag 16 februari zal in het Ra dio Soest-programma "Ontmoeting met" te gast zijn de heer A.H.M. de Bakker. De Bakker werd na een carriè re in verschillende exporterende en im porterende bedrijven twaalfeneenhalf jaar geleden door de Kamer van Koop handel te Amersfoort gevraagd om aan de toen nieuwe functie van 'exportcon sulent" invulling te geven. Al in het be gin bleek behoefte aan een dergelijke functionaris en werd De Bakker tijde lijk uitgeleend aan de Kamer van Koop handel Gooiland, om ook daar deze functie voor te bereiden. De ontmoeting met Alex de Bakker, waarbij hij zelf de muziekkeuze maakt, wordt live uitgezonden op donderdag 16 februari tussen 11.00 en 12.00 uur. Produktie en presentatie: Peter van der Weij. HS Hendrik Smit Makelaardij "Verstand van ieder huis Gevoel voor uw thuis HS Hendrik Smit, uw huisadviseur Hendrik Smit Makelaardij, Burg. Grothestraat 32 Soest Tel. 02155-11304, b.g.g. 03463-52305 (Pierre Storimans) "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden wij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jon gens en meisjes die de krant rond brengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een ex traatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle vermelding. Deze week zijn het: Peter Hilhorst Carlijn v.d. Herik Teun Strijbos Michel v. Dijk Jeroen v. Amstel Remco v.d. Mey Ken v. Eyden Sinds een dag of veertien heeft ook het winkelcentrum Hartje-Zuid een échte tabakswinkel. Het is het filiaal van de bekende tabakorie J. Akkerman van de Steenhoffstraat, die aan de Zuidpromenade 3 de le ge plek heeft ingenomen die Bou- tique Uno achterliet bij de verhui zing naar de nieuwe zaak. Behalve een zeer uitgebreide sortering in sigaren, sigaretten en andere "rook waren" biedt de nieuwe tabakswinkel ook een groot assortiment lectuur, met name tijdschriften, maar ook een grote keus aan wenskaarten in allerlei soorten en een zeer goed gevulde afdeling snoep. Men kan er bovendien terecht voor de lotto en de toto - binnenkort verwacht de heer Akkerman de nieuwe appara tuur daarvoor: een speciale terminal waarmee de formulieren worden ver werkt - alsmede krasloten. Ook staats loten zijn in de zaak verkrijgbaar. De heer Akkerman heeft de tabakswin kel aan de Steenhoffstraat verruild voor de Zuidpromenade, maar zijn partner Els van Wilgen is het aanspreekpunt in de "oude" zaak. Dat Soest-zuid be hoefte had aan een gespecialiseerde ta- J. Akkerman in de nieuwe tabakswin kel aan de Zuidpromenade. Foto: Goos van der Wilt bakzaak staat wel vast: "De mensen we ten hier precies wat ze willen als ze bin nenkomen, maar ze reageren erg en thousiast," aldus de heer Akkerman. "Eindelijk een tabakswinkel in Zuid!" De zaak is op normale werkdagen ge opend vaji 9.00 tot 18.00 uur, maar op maandagmorgen tot 13.00 uur geslo ten. Op de vrijdagse koopavond is de winkel tot 21.00 uur open en op zater dag tot 17.00 uur. "Casual wear", of in gewoon Ne derlands: vrijetijdskleding, in een uitgebreide collectie met een uit stekende kwaliteit, maar vooral: betaalbaar! Dat is wat de "Blue Box", de nieuwe kledingzaak aan de Soesterbergsestraat, Soest te bieden heeft. De Blue Box opende al in december vo rig jaar zijn deuren en sindsdien heeft Annelies Wever bevestigd gekregen dat ze het Soester publiek heel goed heeft ingeschat. "Soest vindt kwaliteit heel belangrijk, maar liefst niet te duur. Het moet wel betaalbaar blijven." In dat opzicht kan men bij de Blue Box dan ook heel goed terecht. In de winkel draait het beslist niet om allerlei dure merken, maar om de combinatie kwali teit-betaalbaarheid. Dat geldt voor de totale collectie: jeans, truien, overhem den, blouses, jacks en jassen, in alle ma ten en voor nagenoeg alle leeftijdsgroe pen, zowel mannen als vrouwen. "Zeg maar van 15 tot 50 jaar, al hebben we niet zo'n uitgesproken doelgroep voor ogen. We streven naar een heel breed bereik," aldus Annelies, die uit Uit hoorn afkomstig is. Haar man leidt daar een soortgelijke modezaak, waarvan de Blue Box in Soest dus eigenlijk een fi liaal is. De Blue Box maakt de belofte van be taalbaarheid helemaal waar. Spijker broeken zijn er bijvoorbeeld al van 55 gulden (twee voor f 100!), een basis t-shirt is er al voor een tientje, en swea ters en poloshirts zijn er vanaf resp. f 29,90 of f 39,90. "En je ziet dat er mensen speciaal voor terugkomen." Annelies doet als het even kan zelf de inkoop voor de zaak en bezoekt daar voor regelmatig de belangrijkste mode beurzen, zoals die in Keulen en Düssel- dorf - toonaangevend in Europa - en in Amsterdam. Ook de nieuwe zomercol- Annelies Wever van de Blue Box: "Kwaliteit, maar ook betaalbaar. Foto: Goos van der Wilt lectie is al onderweg en in de loop van het voorjaar wordt de collectie nog uit gebreid met badmode, zowel voor da mes als voor heren. De Blue Box aan de Soesterbergse straat 35B is elke dag geopend van 9.30 tot 17.30 uur (op maandag vanaf 13.00 uur), op koopavond tot 21.00 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. In Eindhoven is zaterdag een 35-jarige Soester aangehouden. Hij reed in een auto die op 23 maart op de Koningsweg was gestolen en eigendom is van een 22-jarige man uit Soest. De aangehouden man is geen onbeken de van de politie. Hij verklaarde dat hij weliswaar wist dat hij in een gestolen auto reed, maar dat hij de auto van ie mand anders had geleend. Dat verhaal wordt wel vaker als smoesje gebruikt. De man werd zaterdag door twee agen ten van district Eemland-Noord opge haald. De eigenaar moet zelf zijn auto in de lichtstad ophalen. Werk van Frielde Schippers en Fritska van Dorsten Tot en met 31 maart is in het Soes ter kunstwinkeltje 'De Be reklauw', Steenhoffstraat 63, een tentoonstelling te zien van schilde rijen van Frielde Schipper uit Haarlem en enkele beelden van Fritska van Dorsten uit Hilversum. Tijdens haar schilderopleiding bij Jan de Kok in Soest en Culemborg, die zij vijfjaar geleden begon, maakte zij ken nis met de sluiertechniek en de kleuren- wereld die voor haar openging. "Het was een ontdekkingsreis door de wereld van Jan de Kok, die zijn leerlingen leer de schilderen aan de hand van thema's zoals Sprookjes, legenden, symbolen en natuurontdekkingen. Het stimuleerde mij in het intuïtief beleven van kleuren en vormen. Het kleurenspel is mijn schilderen geworden. Ieder schilderij toont mij een stukje van mijn innerlijke beweging, uitgedrukt in beelden die mij steeds verrassen." Die ontdekkingsreis die zij doormaakte resulteerde in exposities in Utrecht (1992), Amstelveen (1993), Aerden- hout (1994) en nu in Soest bij 'De Be reklauw'. De tentoonstelling draagt als titel 'Een sfeer van Sprookjes'. Dat is ook de sfeer die het werk van Frielde uitstraalt. In moooie, heldere kleuren en zachte pasteltinten shcildert zij intuï tieve, sprookjesachtige voorstellingen waaruit een warme liefde en blijheid spreekt, maar ook geheimzinnigheid en symboliek. Ondanks het feit dat zij een selectie moest maken uit haar werk van wege de ruimte, is het een fraaie exposi tie die een compleet beeld geeft van haar bijzondere creatieve gaven. Ruwe vormen Fritska van Dorsten laat zich bij haar beeldhouwwerken niet alleen inspire ren door haar persoonlijke ontwikke lingen, ook de ervaringen die zij opdoet in haar praktijk voor kunstzinnige the rapie zijn van invloed op haar werk. Hoewel momenteel schetsen en studies haar voornaamste uitgangspunt vor men, liet zij zich aanvankelijk leiden door de ruwe vormen van haar materia len, zoals kalksteen, marmer en albast. Naast de beeldhouwcursussen die zij in het buitenland volgde, hebben de lessen van kunstenaar Jan Becht een belang rijke uitwerking op haar sculpturen ge had. Een tweetal beelden van Fritska is in de etalage van 'De Bereklauw' tentoonge steld. Bij het beeld 'Eeuwige cirkel' was het ontwerp uitgangspunt van de uit eindelijke vorm, bij het andere beeld 'Vrije vorm' luisterde zij naar de vorm en de werking van het materiaal. Beide beelden zijn gemaakt van albast dat door de kleur en de glans een bijzonde re dimensie toevoegt aan de expressie. In combinatie met de mooie houtskool tekeningen van Inge Aanje uit Soest vormt de etalage van 'De Bereklauw' een fraai schouwspel voor kunstlief hebbers. De openingstijden voor be zichtiging zijn dagelijks (behalve zon dag) van 10.00-18.00 uur.

Soester Courant | 1995 | | pagina 19