-fcnnm& welzunt Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. /T\ aruóhocK Zangconcert Chorus Line in C-drie TD Oud-hollands 'braccen' in De Schoof O' Nieuws van de bibliotheek GROENEVELD Nieuwe expositie in Molendae] WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 Groot deel opbrengst bestemd voor Nationaal Rampenfonds SOESTER COURANT PAGINA?; WOENSDAG 15 F Max Havelaar Keurmerk. Hoe meer ie koopt Hoe meer je helpt Natuur O Nabij NNereldH/inkel Vrijwilligster in een Wereldwinkel Vrijwilligers Vakature Bank Open huis bij 't Schoofje m stichting openbare bibliotheek Nieuwe jeugdboeken Kath. Vrouwengilde over gebruik van geneesmiddelen Wie vergelijkt leest de Soester Courant V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen in maart Keramiek en schilderijen Inbraak in woning Tromslagerpad Snorfiets gestolen Lezing over TM Kinderparadijs De Vrije Teugel 'Ladybird, Ladybird' 'Zelf sleutelen aan je fiets'-cursus Volksuniversiteit P*f L I T I E Rondje Soes EENZAAM, MAAR NIET ALLEEN De Soeste Chorus Line, het Soester koor voor lichte muziek, geeft op zater dag 18 februari om 20.00 uur een zangconcert in C-drie. Het zestig leden tellende koor brengt een fraaie selectie uit het vaste reper toire ten gehore, waarbij muziek stukken uit de popmuziek en musi cals elkaar afwisselen. Het koor wordt begeleid door een eigen combo, en er worden enkele stukken zonder muziek, oftewel a-capella ge zongen. Een kleine greep uit het reper toire; 'One' uit de musical A Chorus Li ne, 'Our love is here to stay' van Gersh- win, 'Bohemian Rhapsody' van Queen, een medley van nummers uit de musical Les Miserables. In totaal zullen er, on der leiding van dirigent Paul-Michel Thijssen, maar liefst vijftien nummers ten gehore worden gebracht. Hoewel Chorus Line met de huidige zestig leden reeds een zeer indrukwek kend geluid heeft, wil het toch graag in ledental groeien. Vooral bassen, teno ren en sopranen zijn welkom. Informa tie: Janneke Vahl, tel. 02152-65251. Een groot deel van de opbrengst van het concert is bestemd voor het Natio naal Rampenfonds. Binnen het koor wordt gedacht een een bedrag van on geveer 350 gulden. Dat wordt na het concert overgemaakt op giro 9575 van het Nationaal Rampenfonds. Kaarten voor het zangconcert kosten f 10,-, CJP/Pas '65 f 7,50. Reserveren: C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188; WV Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 12075. Chocolade met het Max Havelaar Keurmerk is net 20 lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks v: kleine cacanboeren. tegen een eerlijke prijs In vele merken verkrijgbaar. BI) vrijwel elite supermarkt. Voor lnTormatlei 030 334602. Natuurliefhebbers Ook dit jaar gaat de IVN-schoolwerk- groep met jonge natuurliefhebbers het dieren- en plantenleven van Soest ver kennen. Daarvoor zoekt het IVN vijf tien enthousiaste kinderen in de leeftijd van acht tot en met twaalf jaar. Het pro gramma bestaat uit drie activiteiten. Op zaterdag 11 maart maakt de groep tussen 10.00 en 12.00 uur een boswan deling in Soestduinen. Op zaterdag 1 april gaat de groep al om 6.00 uur op pad voor een zogenaamde vogelwande ling in Pijnenburg en op 15 april volgt een bijeenkomst in de Kwekerij aan de Molenstraat. Dan kunnen de kinderen uileballen uitpluizen en bodemdiertjes bekijken. Deelname aan dit project kost vijf gulden. Belangstellende kinderen kunnen zich telefonisch opgeven, tel. 15573. Alle deelnemers krijgen vooraf een brief met de noodzakelijke infor matie. N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 28132 Een verrassend gesprek met een vrijwil ligster uit de Wereldwinkel. Enige ant woorden: - Ik zie aan de mensen of ze wat willen kopen of over de artikelen willen pra ten; soms vind ik dat net zo prettig. Graag wil ik dat de mensen die alleen voor de koffie komen, ook de andere dingen zien. - Vroeger moesten we de klanten veel uitleggen; we moesten dan vertellen dat de makers van de produkten worden betaald en dat wij het voor ze verkopen. - Waar ik niet goed van word is als het werk bekeken wordt als liefdadigheid, zo van: 'wij helpen de armen'. Nou mooi niet, ik vind dat iedereen er recht op heeft een behoorlijke beloning te krijgen. - Het dringt langzaam bij iedereen door dat het betalen van een eerlijke prijs toch het minste is wat we kunnen doen. - Wij hebben van die leuke cadeautjes die je als 'aardigheidje' bij een bezoek kunt meenemen. - Soms kunnen we over het gekochte ar tikel wat achtergrond informatie mee geven. Het lijkt me wel leuk als je over het cadeau dat je meebrengt wat meer kunt vertellen. - Ook al krijg ik ander werk, het werken in de wereldwinkel blijf ik altijd doen. Het is een goede manier om op een di recte wijze met de medemens bezig te zijn. Smitsweg 311, tel. 12630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Va kature Bank Soest/Baarn e.o. aandacht voor de volgende vakatures: 2-112: Een verzorgingshuis in Baarn vraagt een vrijwilliger die eenvoudige mankementen aan rolstoelen wil ver helpen, zoals banden plakken en op pompen. In specialistische hulp is voor zien. 2-113: Sociaal Cultureel Centrum te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor ge middeld 1 x per week, voor het uitlenen en terugname van speelgoed en het ver zorgen van de administratie daarvan. 4-109: Buro Vrije Tijd te Soest zoekt een vrijwillig(st)er ten behoeve van te lefonische contacten en coördinatie. Eenmaal per week overleg en wat ad ministratie. Het Buro Vrije Tijd brengt mensen met elkaar in contact die de zelfde hobby hebben en dat het liefst in gezelschap willen doen. 7-138: Stichting voor Sociaal Cultu reel Werk te Soest vraagt vrijwillig (st)ers die het leuk vinden om met kin deren van 0-4 jaar te spelen of simpel op hen te letten. 9-204: Centrum voor Verstandelijk Gehandicapten vraagt een vrijwillig (st)er die 2 a 3 dagdelen per week in de winkel aanwezig wil zijn en de bewo ners wil helpen bij het boodschappen doen. 14-106: Internationale hulporgani satie zoekt een vrijwillig(st)er voor het bezoeken van aan huis gebonden ge handicapten, zieken of bejaarden. Inlichtingen over genoemde vakatures en over vrijwilligerswerk in het alge meen, kan men verkrijgen bij de Vrij willigers Vakature Bank aan de Smits- weg 311 te Soest. Kantoortijden: dins dag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. f De Schoof, De Engh, De Praatpaal, tel. 12527 tel. 21987 tel. 19546 1 maart en 14 maart Werkplaats 't Schoofje is eèn activiteit die bestaat uit een winkelwerkplaats, leswerkplaats, doe-het-zelf werkplaats en een ontmoetingsruimte met crea- lectuur en kopie-service, in cultureel centrum De Schoof, aan de Molen straat 142. Wie op zoek is naar een leuk, origineel én betaalbaar cadeau, gebruik wil ma ken van het gereedschap en/of kennis wil maken met verschillende technie ken en materialen, is altijd welkom. Voor iedereen die behoefte aan een praatje, even bladeren in de tijdschrif ten of trek in een kopje koffie heeft, staat de deur altijd open. 't Schooije houdt Open Huis op woens dag 1 maart, 19.30 - 21.30 uur, en dins dag 14 maart, 10.00 - 12.00 uur. Tij dens het open huis kan men artikelen inleveren en/of kopen in de winkel werkplaats, gereedschap bekijken en informatie verkrijgen in de doe-het-zelf werkplaats. In de leswerkplaats kan men tevens een klein werkstuk maken. Op 1 maart zijn dat labels en kaarten met de embossing techniek, op 14 maart felicitatiekaarten d.m.v. figuur- sponzen en zandstrooitechniek. w In De Schoof aan de Molenstraat 142 wordt sinds september het oudholland- se spel braccen gespeeld. Officieel schijnt het dat dit spel uit Frankrijk af komstig is. Bekend is het Franse spel Jeu de Boules, dat men uitsluitend bui ten speelt. Het braccen is daarvan een afgeleide, maar gebeurt op het biljart. Daarnaast is het spel bekend in Brabant es Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Prentenboeken Het jongetje en de leeuw van Ulf Nilsson en Anna Höglund In een. Afrikaans dorp woont een eenzaam jongetje dat altijd wordt gepest. Als op een dag een hongere leeuw het dorp binnenvalt, blijkt het jongetje iedereen de baas te zijn door de leeuw te temmen: zonder wa pens! Waldemar in de winter van Mario Ramas Terwijl Benno de beer nog aan zijn winterslaap bezig is, trekt zijn zoon tje Waldemar klaarwakker het kou de kale bos in. Als hij in een holle boom terecht komt mag hij van de boomgeest drie wensen doen, één wens is: veilig thuis komen, maar wat zijn de andere wensen? B-boeken (8-12 jaar) Een skelet op het toilet van 'Paul Jennings Een merkwaardig spraakgebrek, een muzikale geest en een skelet op het toilet zijn de ingrediënten van acht knettergekke verhalen waarin werkelijk alles mogelijk is. Een zeer geheime reiskis't van Si- mone Schell Pieter-Johannes Hamstra vindt op zolder de reiskist van kapitein Del Orez. Hij wil zijn geheim delen met twee kinderen die verpleegd worden in het doktershuis. Maar wordt er echt door niemand afgeluisterd? C-boeken (12 jaar en ou der) De Wilgen in de winter van William Horwood Het vervolg op de klassieker De wind in de wilgen van K. Grahame. Mol, Rat, Das en Pad beleven grim mige avonturen. Op een gure win teravond verlaat Mol zijn woning op weg naar Rat. Maar daar komt hij nooit aan... Zijn vrienden gaan naar hem op zoek. Informatieve boeken Aan zet! Bord- en tafelspelletjes uit de hele wereld In dit boek is een keur aan spelletjes beschreven, (herkomst en achter gronden) uit landen van de hele we reld. Een aantrekkelijk boek voor een ieder die van spelletjes houdt en graag creatief bezig is. De uitvinding vari de schilderkunst uit de serie Kaleidoskoop Volg in dit deel stap voor stap het werk van de schilders. Voel het reliëf van een rotsschildering en betast een vel papyrus. Ga op ontdekkings tocht door de bladzijden van dit boek. Andere delen uit deze serie: Vuur, muziekinstrumenten. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest. tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30. uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Wil laertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b. 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. en Limburg onder de naam Vlotbrug gen. Bij braccen is de spanning en de pret het meest aanwezig wanneer er een heuse competitie gespeeld kan worden. Hier voor zijn maximaal vijftien spelers of speelsters nodig. Elke deelnemer of deelneemster speelt per avond twee rondes. Een ronde gaat over zes stoten met drie ballen. De bedoeling is dat de ballen op het bracbord in een holte te recht komen. Elke holte vertegenwoor digt een bepaald aantal punten. De hoogste score geeft de prijswinnaar. Het spel is gebaseerd op puur geluk. Dat is tevens de reden dat het ook een erg leuk spel is. Braccen is niet alleen bedoeld voor jongeren want ook oude ren of bejaarden kunnen er heel veel plezier mee beleven. In De Schoof wordt het braccen nu nog beoefend op donderdagavonden, maar het is ook mogelijk om een competitie overdag te gaan spelen. Het blijft na tuurlijk niet bij spelen alleen, want voor de beste speler of speelster van de avond zijn er leuke prijzen te winnen. Voor een hele avond meespelen is de entree f 3,75, inclusief het prijzengeld. Braccen kan op donderdagavonden vanaf 20.00 uur in De Schoof, Molen straat 142. Onder het motto "Verslik u niet!" orga- biseert het katholiek Vrouwengilde Soest op woensdag 22 februari een voorlichtingsavond over verantwoord geneesmiddelengebruik. Mevrouw E. Droog, een van de artsen van het Ge neesmiddelteam van het ministerie van WVC, zal vragen beantwoorden als: Wat kan rk van geneesmiddelen ver wachten; moet ik wel of geen genees middelen gebrukken; hoe werken ze ei genlijk en wat zijn de risico's. Verder komen o.m. onderwerpen als (bij)werking, het combineren van me dicijnen en het gevaar van gewenning aan de orde. Tussendoor wordt de vi deofilm "Door de bomen" van het Werktheater vertoond. Er is volop ge legenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst wordt gehouden in ge bouw Vogelzang, Parallelweg 7B, aan vang 20.00 uur. Wie geen vervoer heeft kan Greet Brouwer-Traa bellen, tel. 10866. Ook niet-leden zijn welkom: entree f3,-. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM R A A ttXJ I VOOR BOS, NATUUR D/V/AJAlN EN LANDSCHAP Tel. 02154-20446 Romero en Heilweg In Kasteeel Groeneveld treden zondag 19 februari de gitarist Pepe Romero en de pianist Wilhelm Heilweg op. Romero maakte al op jonge leeftijd deel uit van Los Romeros, een familie-kwar tet dat wereldberoemd werd en ruim drieduizend concerten gaf. In 1982 volgde zijn eerste solotoernee en sinds dien trad hij met vrijwel alle grote or kesten op. Op het programma van Romero en Heilweg staan werken van onder meer Gaspar Sanz, Mozart, Van Beethoven en Celedonio Romero. Het concert begint om 20.15 uur. Een toegangskaart kost 25 gulden. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Er is nog inschrijving mogelijk op ver schillende cursussen die maart van start gaan. In deze cursussen wordt de nadruk ge legd op de spreek- en luistervaardig heid. In acht intensieve lessen van elk twee uur leert men de meest voorko mende woorden en zinnetjes die van pas kunnen komen op de camping, in het hotel, bij het winkelen en op het postkantoor. Frans op reis. Aanvang: woensdag 8 maart van 19.30-21.30 uur. Cursus prijs: f 140,- (stencils f 10,-). Spaans op reis. Aanvang: donderdag 9 maart van 19.30-21.30 uur. Cursus prijs: f 140,- (stencils f 10,-). Grieks op reis. Aanvang: woensdag 8 maart van 19.30-21.30 uur. Cursus prijs: f 140,-. Indonesische keuken voor beginners. In deze cursus leert men gado-gado, at jar tampoer, sambal gorengboontjes of boemboe bali ikan maken. Verder ko men ook de bereidingswijze van ge rechten, functie en gebruik van een vij zel, wadjang en specifieke kruiden en specerijen aan bod. Aanvang: dinsdag 7 maart van 19.30-21.30 uur. Cursus prijs: f 130,- ingrediënten f 30,-. Aantal lessen: 6. Voorjaarswerkzaamheden in de tuin. In twee theorielessen en één praktijkles in een tuin van een cursist krijgt men waardevolle informatie over de werk zaamheden die in het voorjaar in de tuin moeten gebeuren. Aan bod komen o.a.: verplaatsen van planten, snoeien, snoeigereedschap en snoeimethode, borders, perken en klimplanten contro leren, lijnenspel in de tuin. Aanvang: donderdag 16 maart van 14.00-16.00 uur. Cursusprijs: f 60,-. Bolboom maken. In twee avonden leert men een rond bolboompje te maken. In de eerste les wordt de stam in de pot ge goten en worden de decoraties vervaar digd. De tweede les wordt besteed aan het opsteken van de bol met vers groen. Aanvang: dinsdag 14 maart van 20.00-22.00 uur. Cursusprijs: f 45,- (materiaalkosten f 20,-). Paasversieringen maken van natuurlij ke materialen. In twee lessen leert men "natuurlijke" paas- en voorjaarsdeco raties te maken. O.a. een kip van gaas en mos en eieren van mos en andere na tuurlijke materialen. Aanvang: woens dag 29 maart van 19.00-21.30 uur. Cursuspijs: f 55,- (materiaalkosten f 20,- Er is nog inschrijving mogelijk op ver schillende cursussen die in maart van start gaan. Inlichtingen en inschrijving bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Steenhoffstraat 9a. Tel. 22195. Kan toor geopend: maandag en woensdag van 13.00-16.00 uur; dinsdag en don derdag van 10.00-13.00 uur. In m.c. Molendael-Soest is tol 27 maart een expositie te zien van ke ramiek van Frederieke Prinsen en schilderijen (objecten) van Francis v.d. Burg, beiden uit Kampen. Francis v.d. Burg exposeert objecten en olieverfschilderijen aan de wanden. De keramiek van Frederieke Prinsen is te bewonderen in de vitrines. Beiden stu deerden vorig jaar af aan de chr. hoge school voor de kunsten "Constantijn Huygens" in Kampen. Francis volgde daar de opleiding illustratieve vormge ving en de eerstegraads opleiding teke nen en kunstgeschiedenis; Frederieke deed keramische vormgeving. In Soest Twee portemonnees en een polstasje, met daarin o.m. het kentekenbewijs van een auto, zijn zondagnacht gestolen bij een inbraak in een huis aan het Trom slagerpad. De dader bleek de schuifpui te hebben vernield. Aangifte deed de 38-jarige bewoner. Uit een kelderbox aan de Varenstraat is in het weekeinde een snorfiets van het merk Rapido ontvreemd. De dief had de deur met grof geweld open gebro ken. De eigenaar, een 15-jarige jongen, deed aangifte bij de politie. In C-drie, Willaertstraat 49, houdt Arie Schoof op vrijdagavond 24 februari een introductielezing over Transcendente Meditatie (TM). Aanvang: 20.00 uur. Toegang vrij. Informatie: tel. 033- 806798. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 16 februari Om 9.30 uur komt de volwassenenclub als vanouds mooie dingen maken. Van af 13.15 uur is groep 4 van de Wethou der de Haanschool actief bezig met het project 'Zintuigen'. Vanaf 15.45 - 17.45 uur zijn Björn, Peki en Annika onze jarige gasten. Zij krijgen een sprankelend programma voorgescho teld. Vrijdag 17 februari Om 9.30 uur is groep 3 van de Wethou der de Haanschool aan de beurt om zin tuigen te verkennen. Na schooltijd zijn Leana, Amanda en Pieter de jarige job- jes, die met veel vrienden allerlei activi teiten komen doen. Vanaf 19.00 uur staan weer veel kinderen voor de deur die opengaat voor de kinderdisco. Ook vanavond weer lekker dansen, veel ac tiviteiten en zelf optreden. Kom langs als je tussen de 7 en 13 jaar bent. Het kost maar f 2,-. Zaterdag 18 februari Wim, Rikie en Hans zijn de jarige gas ten en ook zij krijgen een prachtig pro gramma aangeboden. Maandag 20 februari Om 9.30 uur 'staat Titia paraat om groep 6 van de Van der Huchtschool te ontvangen. Zij gaan heel veel leren over het grootste dier dat ooit geleefd heeft: mammoeten. Ook groep 6 van De Wegwijzer is nieuwsgierig naar dit ver schijnsel en komt om 13.15 uur leren, ontdekken en opdrachten doen. Na tuurlijk is de kookclub vanmiddag weer druk in de weer in de keuken. Dinsdag 21 februari Om 16.00 uur start de playbackclub. Deze kinderen oefenen heel hard, om dat zij graag .op 5 mei op het grote po dium willen staan naast Henny Huis man. Nog steeds kunnen kinderen tot en met 12 jaar zich opgeven. Ook kin deren van 6 t/m 8 jaar die graag iets moois maken, kunnen komen. Bea en Annemarie staan te trappelen om jullie te leren hoe je bijzondere dingen kunt maken. Woensdag 22 februari Uiteraard beginnen we met de peuter/ ouderactiviteit. Er zijn steeds heel veel ouders die met hun jongste kind (eren) naar deze activiteit toekomen. En terecht, want het is de moeite waard. Er worden leuke dingen gedaan en de sociale contacten zijn ook heel belang rijk. 's Middags kunnen kinderen tussen 4 en 12 jaar genieten van de nieuwste voorstelling van de theatergroep. Dit begint om 14.00 uur. Na de voorstelling lekker snoepen en drinken en dan nog meedoen aan een keur van activiteiten. Om 16.00 uur tevreden en moe naar huis, tot de volgende keer! Mededelingen Kinderen tot en met 12 jaar kunnen zich nog opgeven voor deelname aan de kinderplaybackshow. Er worden in april voorrondes gehouden en de beste 16 mogen op 5 mei optreden voor een groot publiek en worden gepresenteerd door niemand minder dan Henny Huis man. Voor dit grote feest hebben wij veel medewerkers nodig. Wij zoeken nog een aantal volwassen mensen die zich deze dag willen inzetten voor de kinde ren. Dit kan zijn helpen bij activiteiten of verkoop van drank, assisteren bij een spel of iets dergelijks. We zoeken ver antwoordelijke mensen die dit leuk vin den. Graag opgave op het Kinderpara dijs van maandag tot en met zaterdag bij Titia. Op donderdag 22 juni geeft Rob de Nijs voor de tweede maal een benefiet concert. Hij treedt dan op op ons grote vernieuwde buitenpodium en zingt graag voor heel veel mensen. De op brengst van dit concert is bestemd voor het onderhoud van de speeltoestellen die op ons terrein staan. laten ze een deel van hun werk zien, Bij Francis v.d. Burg gaat het om scht derijen, tekeningen en ruimtelijke ot* jecten over slapende mensen. Ze isgt raakt door de kwestbaarheid van sli pende mensen en laat dat op een direct manier zien. Voor de objecten heeft i gebruik gemaakt van op het eerste zicht waardeloos materiaal. Ook bij Frederieke Prinsen is er sprakt van andere materialen, bij voorkeur be staande voorwerpen, die in combinatii met keramiek een nieuw geheel opleve ren. Haar objecten zijn klein en speet en geven een kijkje in haar fantasievollt belevingswereld. .Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 16 februari: "Ladybird, Ladybird, fly away home, Your house is on fire and your children all gone." Deze eerste regels van een be kend Engels kinderliedje, waaraan La- och de titel van zijn nieuwste film ont leende, slaat wel erg op de hoofdper soon Maggie van dit schokkende ver haal. 'Ladybird, Ladybird' is gebaseerd op ware gebeurtenissen. Maggie is moeder van vier kinderen. Als kind is ze door haar vader seksueel misbruikt en zag ze hoe haar moeder werd mishandeld, Haar beeld van mannen is hierdoor niet erg positief; ze slaan of lopen weg. Toch is ze steeds weer relaties aangegaan met gewelddadige mannen. Elk van haar kinderen heeft een andere vader. Mag gie zwerft langs opvanghuizen. De kin derbescherming neemt één voor één Maggie's kinderen van' haar af, omdat zij niet in staat zou zijn hen veiligheid te bieden. Op een dag ontmoet ze Jorge, een vluchteling uit Paraguay. Jorge heeft ook het één en ander meegemaakt Maggie en Jorge vinden troost en liefde bij elkaar. Ze proberen een warm ge zinsleven op te bouwen, maar worden gedwarsboomd door hun verleden en de ambtelijke molens die door dat ver leden in gang zijn gezet. Wanneer Mag gie een kind van Jorge krijgt, grijpt de kinderbescherming opnieuw in. De voormalige theateracteur Ken La- och (1936) zet zijn filmkarakters met liefde en precisie neer en maakt ze zeer geloofwaardig. De karakters bewegen zich voornamelijk in de laagste ('wor- king') klasse van de Britse maatschap pij. In zijn sociaal-realistische films wordt vaak een kritisch politiek beeld van de Engelse samenleving geschetst. Niets wordt mooier gemaakt en niets wordt verbloemd. Eerdere films, die Loach's doorbraak in Nederland bete kenden 'Riff-Raff'Raining Stones' en 'Hidden Agenda'. Hoofdrolspeelster Crissy Rock won op het filmfestival van Berlijn 1994 de prijs van Beste Actrice. Aanvang: 20.30 uur. Entree: f 7,50; cjp/65-h f 5,-. Er wordt wat afgefietst in ons land. Voor veel mensen is de fiets het enige vervoermiddel. En wat is er vervelen der dan dat je fiets het plotseling af laat weten! Vaak zijn het kleinigheden die gemakkelijk zelf te verhelpen zijn, als je maar weet hoe het moet. De vraag 'hoe moet het' wordt de fiet senmaker vaak gesteld en daarom heeft de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg besloten samen met de fa. Profile de mensen, die graag zelf kleine reparaties aan hun fiets willen doen, op weg te hel pen. In de cursus wordt aandacht be steed aan: preventie (controle en on derhoud), pech onderweg (o.a. banden, kabels, remmen, ketting en spaken). Het is in de cursus niet alleen maar een kwestie van toekijken hoe de reparaties verricht worden. Het is de bedoeling dat twee cursisten samen aan één fiets aan de slag gaan. Vooral vakantiegan gers die er met de fiets op uit trekken zullen van deze cursus veel profijt on- dervinden. De cursus (twee avonden) start op don derdag 23 maart, 19.00-21.00 uur, in de werkplaats van de fa. Profile, Nieu- weweg 97, waar de heer Hepke Ras de deelnemers zal leren zelf te sleutelen aan hun fiets. Het cursusgeld bedraagt f 35,- (inclusief koffie en klein mate riaal). Een tweede cursus vindt plaats op don derdag 20 april. Aantal deelnemers per cursus: 6. Inlichtingen en inschrijving: Volksuni versiteit Soest/Soesterberg, Steenhoff straat 9a, tel. 22195. Bureau Soest Raadhuisplein 3, Soest Postadres: Postbus 2002 3760 CA Soest Tel. 02155-19444 Fax 02155-17693 Openingstijden: dagelijks 07.00-23.00 uur door Arie Wa Geen woord kwaad over H er zijn wel eens ogenblikk zich afvraagt hoe het moj we het al 37 jaar samen hebben uitgehouden. Eerlijk zeggen. Rispt zo'n uw huwelijk ook wel eens pervlakte. Ja toch hè, ané maar een saaie bedoeni wordt het geven van eei meer een gewoontegebaai juist de bedoeling is dat de de partij er een bepaalde moet ontlenen. Afgelopen vrijdag had A winkel die de bloemsierl fent de omzet aardig doen kleurde goedmakertjes tei tie van een diepgaand men inzake de aanschaf van ee catiemiddel. Geheel buitc en instemming had Marie ken geleden een antwo aangeschaft. De zovcels waarover Arie van tevoi ingelicht. De man des hi pardon weggecijferd. In spanning roepen dit soort gen bij Arie stiltes op d hebben alvorens te verdi Het is Arie onbekend ho< een antwoordapparaat st: betreft is er volstrekt r principe komt het er op n lefonisch Iaat weten heli wezig te zijn. Kan spor zijn, maar het gevolg is i met regelmaat gesprekk ren, die, met de mededel even naar Albert Heijn ii derbroken. Met de oude telefoon k ware zingend overweg, als er gebeld wordt drie s lijk en een fractie later oi luid van een bandje da tisch terugspoelt zonder de kamer daarom gevra Klik hoor je dan, waarn; dat ze er niet is, terwijl ment de koffie staat in Arie heeft iets tegen ni ten. Wetenschappers le dig technische verbindii der te beseffen dat er su als Arie die daarmee kunnen. Geef Arie maai met tien cijfers, de rest i: besteed. Voor de eerste video di tijds zijn hand niet om. wijze van spreken mee I ven. De nieuwe die in werd gehaald is er een d de vele nieuwe mogelij zijn komst op afstand zi De ene mislukking na d< electronische bestellii deugt. Programmeer je gramma, krijg je Tinek plaats. Arie neemt aan dat dit soort teleurstel zelfvertrouwen van eet Afgelopen zaterdagavc en elf uur languit op de met het instructieboel Het was dat Marie handdoek maar in de anders lag Arie er nog Instructies lezen en bi helaas niet aan Arie bi voor hem verhandelinj geen touw kan vastkm een video in bewegin mensen die ze samenst twijfeld van goede wi goed, zijn in de mees krenterig met woord heeft zelden enig vern uiteindelijk over gaat op advies van Marie i bevriende relatie ingei pe van wat zijn ogen handen. "Fluitje van deelde hij in aanvang van ruim drie uur wc vrouw telefonisch op; u zo vriendelijk zijn ni boodschap in te sprei rie's antwoordappara "Wij zijn momenteel i pen doen bij Albert 1 "Jullie lopen achter," deskundige terecht. vrijdag," wist Marie ren. 'Ik kom er ook niet u vriende relatie met ging vast. "Weet je w video? Je moet ze do< kan een kind de was d lie is er een met een zing die ik nooit een komen." Een gevoel van g maakte zich van Ai nou zelf, is het geei ontdekken dat het bi meeste gevallen ook ARIE R E S T A U PART11 VERGADER ONBEi gourmetten, of fondu inclusief uigebreide j Bourgondisch onbeperkt genieten v Iedere laatste zoni met rustige sfeer Bel en reserveei Soesterbergsestraat Telefoon 02155-127

Soester Courant | 1995 | | pagina 20