Stuur geen geld, maar neem nog een lekker chocolaatje. Wilt VIP-reis naar Abu Dhabi bij Euro 7-TV UW VAKANTIE Noq een wzrmiJ? IVARÏAt INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Russisch-Orthodoxe Vesper maakt indruk Euro 7 op de kabel Februari muzikale feestmaand in Kasteel Groeneveld WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 rijke immers SOESTER COURANT Unieke viering in Petrus en Pauluskerk PAGINA 25 Inbraak in pastorie van P- en P-kerk Wim van lloorn RENOVATIE f NVOB EN V.Jj Blik-botsing Wieldoppen weg Nieuwe brochures in INFOcentrum Auto's bekrast op Gallenkamp Pelsweg Tentoonstelling oude prentkaarten Museum Oud Soest Max Havelaar Keurmerk. Hoe meer je koopt, Hoe meer ie helpt Star Travel weet wat u wilt. iilllilllllllil Klassieke hoogtepunten Inbrekers scoren dubbel aan Driftje SOESTER COURANT Klusjesdienst voor ouderen 19190 •ng 16324 ng 14114 23681 19004 06-8344* ing 27997 23681 it met el- jenspoed. te vrezen vriend is verdrietig moeilijk en vrien- enoegen. den niet de waar- 1 ook wat Daarover al zijn ze ar eens. sreid om srieus te en trou- :n tijden lpen el- door el- ;n geen hulp te gepaste zonder Ze be- .Zege- hzelf te en. Als igt is hij el voor k ken- 1 echte i graag aar als ekt om en be- ;or uw ander vriend of om ;en, of ier op jdelijk i geen Ischap meer :n be- 5 geen oei op ig met ïm. U ait bij maar einig. niet rom? tdt. Voet OB Op zaterdagavond 11 februari jl. vond in een goed bezochte Petrus en Pauluskerk een unieke kerke- i lijke viering plaats: een Russi- sch-Orthodoxe vesper met mede werking van een mannensextet uit het Parochiekoor van de Russi- sch-Orthodoxe Kerk van de H. Ni- colaas van Myra te Amsterdam en het Soester Byzantijns Kamer koor dat na afloop ook nog enkele gezangen uit de Russisch-Ortho doxe liturgische traditie ten gehore bracht. Celebrant in deze vesperdienst was aartspriester Vader Alexis Voogd, die tevoren een korte inleiding tot de ves per gaf, geassisteerd door een altaardie naar en een lector. Voor deze gelegen heid was op de altaartafel een grote icoon van de Heilige Drievuldigheid van Rubljev, omhangen door een zg. 'ikonendoek' benevens een aantal kaarsen, geplaatst. In de Russisch-Orthodoxe Kerk is de zaterdagavonddienst, ook wel 'Vigilie' genoemd, een samenstelling van ves pers, metten en het eerste uur. Deze dienst is bijzonder rijk aan wisselende gezangen en teksten en in deze teksten en gezangen ligt dan ook over een heel jaar genomen de hele theologie van de Orthodoxie besloten. Maar omdat de Vigilie een dienst is die relatief lang duurt, was in dit geval gekozen voor al leen de vesper. Priester Alexis Voogd begon de dienst met de bewieroking van het altaar, koor en gemeente. Daarna begon de eigenlij ke vesperdienst, bestaande uit de vol gende hoofdthema's: 1.) de verheerlij king van God als schepper; (2.) verlies In de pastorie van de Petrus- en Paulus kerk is zaterdagavond ingebroken. De inbreker kwam binnen via een achter deur en nam een metalen kistje met do cumentatie mee. De inbraak werd om kwart over negen ontdekt door een 64-jarige vrouw uit Soest. van het paradijs. In psalmen en hymnen betreurt men dit verlies en wordt gebe den om redding. Hier wordt dan psalm 141 gezongen: "Heer, ik roep tot u, o hoor mij..."; (3.) de komst van Christus als het licht der wereld: "O vreugdevol licht"; (4.) de lofzang van Simeon: "Nu laat gij Heer Uw dienstknecht gaan in vrede naar Uw woord..." Muzikale prestatie In deze geheel a capella gezongen ves-. per sloten het mannensextet onder lei ding van Stefan Royé en het Soester By zantijns Kamerkoor naadloos op elkaar aan. Beide koorgroepen leverden een indrukwekkende muzikale prestatie in deze dienst, waar slechts een korte voorbereiding aan was voorafgegaan. Na afloop van de vesper zong het Soes ter Byzantijns Kamerkoor onder lei ding van dirigent Frans-Joseph Wert- wijn nog enkele gezangen uit de Russi sch-Orthodoxe liturgie. Aansluitend vertelde aartspriester Ale xis de aanwezigen over het ontstaan van de Russisch-Orthodoxe Nicolaaskerk te Amsterdam en dat het kerkje na 21 jaar te klein is geworden. Een grotere kerk is gevonden, maar de koopsom is nogal fors. Daarom wordt de steun van mede-christenen gevraagd om één en ander tóch te kunnen, realiseren. De Russisch-Orthodoxe Kerk te Amster dam is een bede- en ontmoetingsplaats voor mensen van vele culturen en natio naliteiten. Tenslotte was er voor de kerkgangers een ontvangst in de belendende ruimte van de kerk, waar speciaal Russische hapjes werden geoffreerd en men van een goed glas wijn kon genieten én na praten natuurlijk. De collecte tijdens de dienst was bestemd voor de door de Russisch-Orthodoxe parochie nieuw aan te kopen kerk. Verheugend was de belangstelling van veel Soesters voor deze vesperdienst, georganiseerd onder auspiciën van de Stichting 'Vrienden van de Russi sch-Orthodoxe Kerk Amsterdam' en de Raad van Kerken te Soest, en voor het Oosters-Orthodoxe christendom. Het was een indrukwekkende dienst, die hopelijk nog lang zal 'naklinken' tot eer en heerlijkheid van Hem die de ver losser van alle christenen is. Foto: Goos van der Wilt BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL, 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Bij een botsing op het kruispunt Becke- ringhstraat-Jachthuislaan raakten vori ge week twee auto's fors beschadigd. Het ongeluk ontstond toen een 22 jari ge Soester met zijn auto vanaf de Jacht huislaan door de file reed, waarvoor hem met gebarentaal de medewerking van een van de wachtende automobilis ten werd beloofd, maar door een ander - een 24-jarige inwoonster van IJssel- stein - ondanks hevig afremmen werd aangereden. De bestuurders kwamen met de schrik vrij; beide auto's liepen forse blkkschade op. Aan de Johannes Poststraat zijn vorige week de vier wieldoppen van een auto gestolen. De eigenaar, een 71-jarige be woner, deed aangifte bij de politie. In het gemeentelijk INFOcentrum (hal gemeentehuis) ligt weer een aantal nieuwe brochures die men gratis kan meenemen. "De nieuwe wet motorrijtuigenbelas ting": over alles wat er gaat veranderen per 1 april; onder meer over de wijze waarop men aangifte moet doen voor de personenauto, bestelauto of motor. "Goed kiezen is een kunst" over de hulp die een Adviesburo voor Oplei ding en Beroep kan geven aan hen die moeite hebben met het kiezen van een juiste opleiding of een beroep. "Luistert u nog wel eens naar uzelf: een brochure met informatie over wat u (niet) moet doen bij psychische klach ten. "Geef, Stort, Schenk en Doneer uw GFT-afval": over wat wel en niet in de GFT-bak mag, ook wordt informatie verstrekt over het schoonmaken van containers en over het maken van com post. Tenminste vier auto's zijn voor het af gelopen weekeinde bekrast met een scherp voorwerp. De wagens stonden geparkeerd op de Gallenkamp Pels- weg. In de nachtelijke uren liet een van daal krassporen van één tot twee meter achter op de lak. Op de Van der Weijdenstraat werd een buitenspiegel van een auto vernield. De eigenaar verklaarde een schadepost van 700 gulden te hebben. Wethouder Neks Blommers opent vrij dagmiddag om vier uur de fototentoon stelling Oud-Soest. Het betreft een col lectie foto's van oude prentkaarten van Soest die eerder in het gemeentehuis was te zien. De twee initiators, Jan van Steendelaar van Eemland Pers en Willem van Oos ten van de gelijknamige fotozaak, heb ben de 69 ingelijste foto's geschonken aan Museum Oud Soest. Die zal de meeste foto's in wisseltentoonstellingen laten zien aan bezoekers. Van Steendelaar zal bij de opening van de tentoonstelling iets vertellen over het verzamelen van oude prenten. Chocolade met het Max Havelaar Keurmerk is net zo lekker als alle andere chocolade. Met één verschil. De bonen komen rechtstreeks van kleine cacaoboeren, tegen een eerlijke prijs. In vele merken verkrijgbaar. Bij vrijwel elke supermarkt. Voor informatie: 030 - 334602. Drie weekenden is het feest bij Euro 7- televisie. Want dan geeft dit eerste Neder landse commerciële televisiestation drie exclusieve 5 sterren VIP-reizen voor twee personen naar Abu Dhabi weg. Het enige dat de kijker moet doen om in aanmerking te komen voor een van deze reizen is: kij ken naar Euro 7. Op zaterdag en zondag brengt Euro 7 onder andere programma's die onder de noemer 'Euro 7 Vakantiespe- cials' worden uitgezonden. In het week end van 11 en 12 februari staat Europa centraal. Op 18 en 19 februari zijn dit Australië Nieuw Zeeland en Mexico Guatemala en op 25 en 26 februari krijgen Maleisië en Sri Lanka veel aandacht. Elk weekend gaat er een reis naar Abu Dhabi uit. Beeld uit „Culturele steden van China Exclusieve droomreis Op de zondagen 12, 19 en 26 februari wordt tussen 12.00 en 16.00 uur een meerkeuzevraag gesteld. Kijkers kun nen het antwoord op deze vraag (gewoon die middag in de program ma's te zien) doorgeven op 06-300.577 (50 ct per minuut). Daar wordt de vraag ook nog eens herhaald. Verder moet de opbeller een slagzin over Euro 7 inspre ken. De winnaar krijgt een geheel verzorgde V(ery) I(mportant) P(erson)-reis voor twee personen naar het prachtige Abu Dhabi. Drie weekenden lang wordt deze exclusieve 5-sterren reis weggege ven. dus u kunt drie weken achter elkaar proberen deze droomreis in de wacht te slepen. Verder deelt het sta tion nog enkele kleine troostprijzen uit. die bestaan uit vrijkaarten voor het Omniversum. dus het loont in elk geval om te kijken, antwoord te geven op de vraag en een slagzin te maken. Tot en met dinsdag kunnen het ant woord en de slagzin op 06-300.577 doorgegeven worden. Exotisch Abu Dhabi U vliegt super-de-luxe met Gulf Air, dat de jongste vloot ter wereld heeft, rechtstreeks naar het exotische Abu Dhabi. De gehele reis duurt een week en u ver blijft in een werkelijk magnifiek 5 ster ren hotel. U heeft alle tijd om de stad helemaal te verkennen en het hotelper- Gulf Air heeft de jongste vloot ter wereld. soneel staat klaar om alles voor u te regelen. Begeef u onder de oliesheiks, geniet van de Oosterse sfeer en bekijk alles in deze prachtige stad. Betere programma 's Euro 7-televisie is op dit moment al in bijna 2.5 miljoen Nederlandse huishou dens te ontvangen. Het station is op 19 oktober van het vorig jaar begonnen. Maar liefst 60 procent van de Neder landse bevolking is overdag thuis. De helft daarvan zegt ontevreden te zijn over het televisie-aanbod overdag (her halingen van de avond ervoor, soaps, spelletjes, quizzen). Daar wil Euro 7 wat aan doen door programma's uit te zenden die de mensen, die thuis zijn. willen zien. Dat zijn, zo blijkt uit een onderzoek, programma's over natuur milieu, gezondheid, vrije tijd en men sen. Juist deze programma's brengt Euro 7. Zelf zegt Euro 7 de betere pro gramma's op de buis te brengen. Een greep daaruit: "Culturele steden van China' over het culturele erfgoed van de Chinezen en tradities en gebruiken in het China van vandaag. In 'Het echte wilde westen' laat Kenny Rogers ver halen en legenden over het harde leven van het oude Amerikaanse westen tot leven komen. 'Europa's mooiste plek jes' toont de mooiste natuurgebieden van Europa. Op werkdagen is het vanaf 14.00 uur tijd voor natuur en milieu met onder andere 'Dieren van de Middellandse Zee'. Vanaf 15.00 uur zijn er creatieve cursussen. De kijker kan bij Euro 7 'Tekenen en schetsen', 'Leren aquarel leren', kennis maken met de 'Chinese schildertechniek', 'Verven met water' en 'Bijzonder aardewerk maken'. Autoliefhebbers komen om 15.30 uur aan hun trekken met 'Klassieke auto's'. Daama is er vanaf 16.00 uur tijd inge ruimd voor gezondheidsprogramma's. Kunt u Euro 7 nog niet ontvangen, bel dan met uw kabelexploitant of ge meente. Of Euro 7 bij u op de kabel zit kunt u aan de weet komen door 06-300.577 te bellen. Het programma van Euro 7 wordt in veel gemeenten op het kanaal van Disco- very Channel uitgezon den. Bij uw Star Travel Reisburo ligt de wereld aan uw voeten. Bij ons kunt u boeken voor alle vakantiebestemmingen van alle touroperators. Kortom, een wereld van onbegrensde mogelijkheden.., en dat is nou vaak het grote probleem. Soms kun je door de bomen het bos niet meer zien. Gelukkig zijn ze bij Star Travel doorgewinterd als het om reizen gaat. Zij maken u in no-time wegwijs door de 'reis- tebrij' van bestemmingen, accom modaties, vervoermiddelen en prijzen. Zij zorgen ervoor dat u uw vakantie met plezier tegemoet kunt zien. Dan gaat u alvast lekker uit gerust op reis, Kom maar eens bij ons binnen. Star Travel Reisburo Soesterbergsestraat 22, Soest Telefoon 02155-22803 De maand februari vinden in Kas teel Groeneveld een aantal muzi kale evenementen plaats op het gebied van de klassieke kamermu ziek, die op de grote muziekpodia niet zouden misstaan en daar zelfs ook voor een deel plaatsvinden. Zondag 19 februari vindt het concert plaats dat Pepe Romero aanvankelijk vorig najaar zou geven, maar dat toen wegens ziekte moest worden uitgesteld. De pianist Wilhelm Heilweg zal hem in een aantal werken begeleiden. Er wor den werken gespeeld van Sanz, Mertz, Onbekende daders hebben vorige week tweemaal toegeslagen in een container die op het bouwterrein aan het Driftje stond. De eerste nacht stelden ze zich tevreden met de diefstal van twee boor machines, maar intussen gaven ze ken nelijk hun ogen goed de kost,, om de volgende nacht terug te komen voor een groot aantal elektrische gereed schappen, zoals cirkelzagen en slijpma chines, een compressor, enig hang- en sluitwerk en diverse soorten klein ge reedschap. Namens de eigenaar, een Soester aannemingsbedrijf, deed een 30-jarige Soester aangifte bij de politie. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Beethoven, Joaquin. Granados en Ro mero De vader van Pepe is behalve een virtuoos gitarist ook een begadigd com ponist en, waar mogelijk zal Pepe in zijn concerten altijd minstens één werk van hem ten gehore brengen. De toegangs prijs bedraagt f 25,-. Aanvang 20.15 uur. De reserveringen zijn in het najaar vrij wel allemaal gecontinuëerd, zodat het concert nagenoeg is uitverkocht. Men kan bij de receptie van Kasteel Groene veld informeren of er wellicht nog re serveringen zijn geannuleerd, (tel. 02154-20446). Zaterdag 25 februari wordt de 'muzi kale feestmand' in Groeneveld afgeslo ten met een optreden van Emmy Ver- hey (viool) en Carlos Moerijk (piano). Dit vermaarde duo brengt werken van Bach, Fauré en De Falla. De toegangs prijs bedraagt f 20,-. Reserveringen: receptie Groeneveld, tel. 02154-20446. Voor alle inlichtin gen en bestellen van kaarten buiten kantooruren: Stichting 'De Baarnse Muziekkring', Prof. Fockema An- dreaelaan 35, Baarn. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Zaterdag 18 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap Bilthoven, Sgm. voor basison derwijs/Mavo/Havo/ Ath./Gymn. Kees Boekelaan 10, Bilthoven. Van 9.30- 12.30 uur. Open dag: Griftland College Chr.s.g. voor VWO, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. Van 10.00-13.30 uur. Kijkochtend: Het Nieuwe Eemlandcollege R.K.s.g. voor Mavo, Havo, Ath. en Gymn., Daam Fockemalaan 12-22, Amersfoort. Aanvang 10.00 en 11.00 uur. Dinsdag 21 februari Voorlichtingsavond: P.C. Mavo Waldheim, Vondellaan 2, Baarn. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 22 februari Open huis: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opl.centr., Dierenriem 2, Maartensdijk. Van 13.30-15.30 uur. Dinsdag 7 maart Open huis: Vallei college, Ath/Havo/Mavo, Paladijnenweg 611Amersfoort. Van 19.30-22.00 uur. Woensdag 8 maart Open huis: Vallei College, Vbo-Handel/Administratie/Verkoop, Dierenriem 11, Amersfoort. Van 12.30-15.30 uur. Informatieavond: s.g. De Koppel, voor VBO en IVBO, Hooglandseweg 55, Amersfoort. Van 16.00-20.00 uur. Vrijdag 10 maart Open huis/Informatieavond: Dudok College, Middelbaar beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Van 14.00-16.30 uur en van 19.00-21.30 uur. Zaterdag 11 maart Open school: Mavo Soest, Valeriaanstraat 167a. Van 10.00-12.00 uur. Open huis: Dudok College, Middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming. Vermeerlaan 13, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 10.00-14.00 uur. Woensdag 15 maart Open middag: Groenhorst College, Chr. Agrarisch Opleidings Centrum, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Vanaf 14.00 uur. Donderdag 1 juni Informatie-avond: Dudok College, middelbaar Beroepsonderwijs in het Gooi, afd. Doorstroming, Vermeerlaan 13, Hilversum, Van 19.00-21.30 uur. Afd. Economie, Witte Kruislaan 35, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Handel, Larenseweg 28a, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Techniek, Vaartweg 54, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur. Afd. Zorg en Welzijn, Ten Boomstraat 60 en W.C. Bradelaan 2, Hilversum. Van 19.00-21.30 uur

Soester Courant | 1995 | | pagina 25