"Puur Carnavalsoptocht kijkplezier" Route Kaartverkoop De Prinsenwagen Leden Niet-leden Kindercarnaval Senioren-carnaval Start kaartverkoop Toegangsprijzen Zaterdag 25 februari om 13.00 uur in Knollendam: toegezien.Zonodig wordt men uitgesloten van verdere deelneming." Na aankomst bij de Knollenburcht, gepland rond 15.00 uur, wordt door der jury overlegd wie de prijzen hebben verdiend en rond 16.00 uur worden de winnaars bekendgemaakt. Aanmelden voor de carnavalsoptocht kan nog bij Henk Steusel, Prins Hendriklaan 8F, tel. 21815. Bij de inschrijving ook een motto ver melden a.u.b. De deelnemers krijgen allemaal een nummer dat zij tijdens de optocht aan de voorkant goed zichtbaar moeten dragen of "meevoeren". De nummerborden moeten na afloop weer worden ingeleverd bij de optocht commissie. Vanaf 12.30 uur kan men zich op stellen voor het gebouw van de REMU. Wan neer men een grote wagen heeft is het raad zaam om even te proberen of de bocht gemaakt kan worden. De Prinsenwagen heeft dit jaar een heel an der uiterlijk dan u door de jaren gewend was. De "Wagencommissie" die gefor meerd is uit de Raad van Elf heeft weer me nig vrij uurtje besteed aan het bouwen van een geheel nieuwe wagen voor Prins Joop de Eerste. Men heeft zelfs een werkbezoek ge bracht aan een Carnavalsvereniging uit Bu- del om te kijken hoe de mannen, die het car naval met de paplepel ingegoten hebben ge kregen, een wagen bouwen. Of zij goed ge keken hebben kunt zelf beoordelen als de optocht op 25 februari om één uur weer van start gaat. De route van de carnavalsoptocht op za terdag 25 februari is als volgt: Lange Brinkweg - Kerkplein - Steen- hoffstraat - Van Weedestraat - Burge meester Grothestraat - Nieuwerhoek- plein - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beet/laan - Beukenlaan - W. Beekman- straat - Joh. Poststraat - Haverweerd - Dalweg - Dorpsstreek - Willaertstraat - Obreehtstraat - V.d. Weydenstraat - In- singerstraat - Den Blieklaan - Bos straat/Bos en Duin. 1 WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 A 2 KNOLLENKRANT PAGINA 3 De voorverkoop van entreekaarten voor de verschillende evenementen op 24, 25, 26 en 27 februari verloopt via de hieronder ge noemde adressen: Leden van de carnavalsvereniging De Narre Knollen kunnen profiteren van een korting van f'5,00 voor de zaterdagavond, zondagavond, en maandagavond. Dit kan door de kaarten te kopen aan de zaal, op vertoon van de lidmaatschapskaart. Voor de leden zijn voldoende kaarten gereser veerd, zodat zij niet voor een gesloten deur ko men. Voor de ca. navalvierders, die geen lid zijn van De Narre k nollen, zijn de verkoopadressen: Soestdijl.Slijterij/wijnhandel Van der Lin den, Burg. Grothestraat 6. Soest-Midden: Sigarenmagazijn Jaap Ak kerman, Steenhoffstraat 62. Soest-Zuid: Rijwielhandel Jac. de Bruin, Gallenkamp Pelsweg 1 Overhees: Tabakspeciaalzaak De Beer, Tamboerijn. Soest-Noord: Fa. v. Rouwendaal, Koningin nelaan 16A. Entreekaarten voor het Kindercarnaval zijn verkrijgbaar bij de bovengenoemde voorver koopadressen. Ook voor de senioren geldt dat ze eventufeel op de voorverkoopadressen hun kaarten kunnen kopen en anders uiteraard op maandag 27 fe bruari vanaf 13.00 uur aan de zaal. De voorverkoop van de kaarten voor allé eve nementen begint op donderdag 16 februari. Verkoop van kaarten aan de zaal in Bos en Duin is meestal slechts in beperkte mate moge lijk, in sommige gevallen zelfs onmogelijk. Het is vanuit dat oogpunt niet onverstandig zich tij dens de voorverkoop van één of meer kaarten te verzekeren. De entreebewijzen voor de verschillende car navalsfeesten hebben het volgende prijskaart je: Kindercarnaval f 5,- Senioren-carnaval f 7,50 Jeugdcarnaval f 12,50 Bal der Zotten f 12,50 Knollenbal f 12,50 Sluitingsavond gratis. De leden van carnavalsvereniging De Narre Knollen krijgen f 5,- reductie op de toegangs kaarten voor de zaterdag-, zondag- en maan dagavond. Ook in 1995 neemt de heerschappij van Prins Joop de Eerste een aanvang als burgemeester De Widt hem de sleutel heeft overhandigd. Dit zal gebeuren om 12.45 uur op het Kerkplein net voordat de optocht van start gaat. Soest heet l vanaf dat moment Knollendam. De wagens stellen zich op langs de Lange Brinkweg en starten vanaf het Kerkplein. De optocht gaat weer via de vertrouwde route. Alle deelnemers worden beoordeeld door een vakkundige jury. De jury be staat dit jaar uit de volgende personen: Hans van Breukelen (voorzitter), Wil Meijer en Gert van de Broek. De deelnemers aan de optocht worden beoor deeld op de kwalificaties: -Keuze van het onderwerp" "Uitbeelding" "Het carnavaleske karakter" Er zijn drie prijsindelingen te weten: "Indivi- pele deelnemers/sters" groepen" (2-5 personen) groepen" (6 of meer personen) prinsenwagen is van deelneming uitgeslo- door de Soester Courant beschikbaar ge- wisselbeker gaat naar de deelnemer of die het meeste aantal punten heeft ver- De bij de wisselbeker horende kleine be- mag men behouden na drie maal winst op zijn er ook regels waar men deelnemer rekening mee dient te houden, e luiden: e motorische voertuigen moeten W.A.-ver- :erd zijn". Voor evt. andere risico's is de car- alsvereniging verzekerd, doch alleen tij- fns de optocht dus niet ervoor en niet erna." oor de na de optocht aan de Bosstraat gè- keerde wagens kan de carnavalsvereniging :n aansprakelijkheid aanvaarden. Dat is dus eigen risico." et is niet toegestaan andere dan eigen deel- imers op de wagens toe te laten." )e wielen moeten goed afgeschermd worden n ongelukken te voorkomen". /olgens de poütieverordening mogen de :elnemers aan de optocht tijdens de rit geen coholische dranken nuttigen, uitgezonderd itgene wat u door de Narre Knollen wordt ngeboden. Op deze regels zal streng worden

Soester Courant | 1995 | | pagina 35